Pakistan için En İyi Web Hosting Hizmetleri

Çok sayıda web barındırma hesabı olan bir web ajansı olarak (kısmen müşterilerimizi barındırmak için ve kısmen çok sayıda yan projemiz olduğu ve denemek istediğimiz için ��), harika bir web sitesi barındırıcısını neyin tanımladığı konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var..

Tüm hesaplarımızı inceledik, hangi web sunucularının Pakistan için iyi çalıştığını (canlı izleme kullanarak) ve hangilerinin işe yaramadığını (ve nedenini) analiz ettik. Sonra bulduklarımızı paylaşmak için bu büyük karşılaştırma sayfasını oluşturmaya karar verdik.!

Hızlı başvuru için aşağıdaki ilk 3’ümüzü bulun!

Web Hosting Şirketi Genel DerecelendirmeFiyat / Ay Dünya çapında SunucularÖzelliklerDeğerlendirmelerWeb sitesi
Ana bilgisayar logosu USD $ 0.99 (Çok Büyük% 90 İndirim)

 • Çok ucuz
 • Süper kolay kurulum
 • Duyarlı destek
 • Mükemmel performans ve hız
 • Global sunucu ağı
 • 30-gün para iade garantisi!

Hostinger İncelemesi
siteground2 3,95 USD (yalnızca 1. faturada% 67 indirim)
 • Singapur sunucuları + küresel bir ağ
 • satın alınabilir
 • Harika performans
SiteGround İncelemesi
GreengeeksLogo 2,95 ABD doları
 • Yeşil hosting
 • Sınırsız disk alanı
GreenGeeks İncelemesi

# footable_29032 td.ninja_column_3 {text-align: center; }

Hosting Yorumları Hakkında

Pakistan için web hosting incelemelerimizi yazarken, birçok faktörü dikkate aldık.

Bunlar çalışma süresi, destek seçenekleri ve yanıt süresi, hız, sunucu konumları, kullanım kolaylığı, maliyet vs değer, disk alanı vb..

Odaklandığımız en önemli 2 faktör destek speed ve hız ⚡.

Örneğin, web sitesi hızını ele alalım, 1 saniyelik bir gecikmenin sayfa görüntülemelerinin% 11 azalması anlamına geldiğini biliyor muydunuz, bu da ziyaretçilerin 1 / 10’undan fazlası sitenizin hâlâ yüklediği her saniye için geri döneceği anlamına geliyor… barındırma sağlayıcısı çok önemlidir!

Gördüğünüz gibi, web barındırma sağlayıcınızın kalitesi sitenizin potansiyel başarısı üzerinde büyük bir etkisi olabilir!

Öne çıktığımız sitelerden birkaçı:

Sitelerde öne çıkanlar

En İyi Web Hosting Pakistan – 2020 Yorumlar

Burada Pakistan için En İyi 10 Web Hosting İncelemesi, maliyet, destek seçenekleri ve disk alanlarını ayrıntılı olarak açıklamak için:

1. Hostinger – En İyi Genel Web Hosting

www.hostinger.com

Ana Bilgisayar Logosu

Fiyat: $ 0.99
Disk alanı: 10 GB
Destek: Canlı sohbet

Hostinger, tek tıklamayla wordpress kurulumları, özel yapım kontrol paneli ve mükemmel 7/24 müşteri desteği ile en iyi web barındırma hizmetlerini sunar. Premium paketleri GoDaddy hostinginden bile daha ucuz ve Pakistan’daki web sitesi sahipleri için ideal.

Veri sunucuları ABD, Singapur ve Avrupa’da dahil olmak üzere dünya çapında bulunmaktadır. Pakistan dahil dünyanın herhangi bir yerinden hızlı bir şekilde web sitenizi yüklemeye yardımcı olacak SSD depolama alanı sunuyorlar.

Hostinger Teknolojisi

Hostinger, üstün hız performansı gerektiren büyük ölçekli web siteleri için paylaşılan barındırma, WordPress barındırma, VPS ve bulut barındırma gibi çeşitli barındırma seçeneklerine sahiptir. Hostinger’ın tek paylaşılan barındırma planı, ucuz olması ve kontrol paneli çok kullanıcı dostu olması nedeniyle yeni başlayanlar için idealdir. Ayrıca, süreç boyunca kullanıcılarına rehberlik etmek için büyük bir bilgi tabanına sahiptirler. Web sitenizi çok hızlı bir şekilde oluşturabilir ve yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca küçük işletme sahipleri ve büyük ölçekli web sitelerine yönelik hosting planları var. VPS ve bulut barındırma, web sitesini süper sonik hızda yüklemek için önbellek fişleri ile birlikte büyük bir depolama alanı sunar.

Hostinger% 99,9’luk bir çalışma süresini garanti eder ve kullanım izlememize göre bu% 100’ü teslim eder. Herhangi bir sorun durumunda, sorunlarınızı çözmek için 24 saat açık olan müşteri destek ekibiyle doğrudan iletişime geçebilirsiniz..

Sadece 0,99 $ / ay karşılığında aldığınız değere baktığınızda, daha fazla bakmanıza gerek yok.

Artıları

 • Yüksek web sitesi yükleme hızları
 • 24 saat müşteri desteği
 • Çok ucuz
 • Global sunucu ağı
 • Kolay kurulum

Eksileri

 • N / A

2. SiteGround – İkincisi Genel Web Hosting

www.siteground.com

SiteGround logosu

Fiyat: 3,95 ABD doları
Disk alanı: 10 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

SiteGround, kendi tasarımı altında 2 milyondan fazla alana sahip başka bir saygın hosting şirketidir. Ayrıca resmi olarak WordPress.org tarafından önerilen barındırma hizmetlerinden biri.

SiteGround’un yeni başlayanlara yönelik en ucuz barındırma planı (StartUp) ayda 3,95 dolardan başlıyor (ayda 11,95 dolardan yenileniyor). Plan, 10.000 ziyaretçiyle 1 Web Sitesine ev sahipliği yapacak ve ayrıca Ücretsiz WP Kurulumu, 10 GB alan, Ücretsiz CDN, Ücretsiz SSL, Ücretsiz E-posta ve daha fazlasını sunuyor. Diğer planlar (GrowBig ve GoGeek), ayda 25.000’den fazla ziyaretçi trafiğine sahip sınırsız web sitelerine ev sahipliği yapma seçeneği ile Pakistan’daki küçük işletmeler için uygundur. Bu planlar aynı zamanda verimli web geliştirme için çok kullanışlı geliştirici araçlar sunar.

SiteGround barındırma özelliğinin ayırt edici özelliği, Google Cloud üzerine kurulmuş ultra hızlı ağıdır. TTFB ile 200ms’nin altındaki web sayfaları için hızlı yükleme hızı sunar ve standart hız optimize edilmiş bir sayfa 2s’nin altında kolayca yüklenebilir. Bu, ziyaretçilerin müşterilere dönüştürülmesinde sayfa hızının kritik faktör olduğu e-ticaret ve iş siteleri için mükemmeldir. Bunun da ötesinde, SiteGround ayrıca dünyanın her yerinden bağlanan kullanıcılar için aynı yıldırım hızını sunmak için CDN entegrasyonu sunar.

SiteGround, canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 10 dakika içinde yanıt verebilecek oldukça duyarlı bir 7/24 müşteri destek ekibine sahiptir..

Artıları

 • Web siteleri için hızlı yükleme süresi
 • Dünyanın her yerindeki kullanıcılar için hızı optimize etmek için CDN
 • İyi güvenlik özellikleri ve günlük yedeklemeler
 • Kullanıcı Sıkıca kontrol paneli ve kontrol paneli

Eksileri

 • Yüksek maliyet, hatta daha yüksek yenileme maliyetleri

3. Greengeeks – En İyi Yeşil Web Hosting

www.greengeeks.com

GreenGeeks logosu

Fiyat: 2,95 ABD doları (USD)
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

GreenGeeks başka bir iyi barındırma hizmeti seçeneğidir. Bu, web sitesi enerji tüketiminin% 300 değerinde sertifikalı yenilenebilir enerji satın alan “Yeşil” bir hosting şirketidir. Bu, büyük liste arasında bulabileceğiniz en iyi çevre dostu hosting şirketi.

GreenGeeks hosting’in en ucuz planı bile web siteleri için gerekli ve performansa dayalı özelliklerle yüklü olarak gelir. Sınırsız Depolama, Ücretsiz CDN ve Ücretsiz Wildcard SSL ile temel web sitesinde 1 web sitesi barındırabilirsiniz. Web sitesi hızı, LiteSpeed ​​web sunucusu, Power Cacher ve modern Raid-10 SSD depolama alanı ile artırıldı. Kombinasyon, büyük ölçekli web siteleri için bile hızlı bağlantı ve sayfa yükleme süreleri sağlar. GreenGeeks Pro ve Premium planları daha da yüksek hız performansı ve sınırsız web sitesine ev sahipliği yapma seçeneği sunar.

GreenGeeks Hosting ile aldığınız diğer yüksek değerli özellikler arasında sürükle bırak site oluşturucu, ücretsiz web sitesi geçişi ve e-posta hesapları bulunmaktadır. Sorunlarına kişisel teknik ilgi duyan müşteriler için ideal olan 7/24 teknik destek sunarlar.

Artıları

 • Hızlı yükleme süresi
 • Çevre dostu
 • Disk alanı dahil geniş sınırsız kaynak yelpazesi

Eksileri

 • Yüksek yenileme maliyeti

4. A2 Hosting – Bayiler için En İyi Hosting

www.a2hosting.com

A2 Hosting logosu

Fiyat: 3,92 ABD doları (USD)
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

A2 Hosting 500.000’den fazla alana ev sahipliği yapıyor ve paylaşılan barındırma hizmetleriyle daha popüler. En ucuz planları 1 web sitesi, Ücretsiz SSL, sınırsız SSD depolama alanı, Cloudflare CDN, CMS desteği, cPanel ve genellikle diğer barındırma hizmetlerinin temel planlarında bulunmayan hazırlama sitesi ile birlikte gelir.

A2 Hosting sunucuları WordPress web siteleri için optimize edilmiştir ve hızlı yükleme süresi sağlar. En iyi performansı elde etmek için web sitesini önbellekleme ve sıkıştırma özellikleri ile otomatik olarak optimize eder. A2, diğer barındırma sağlayıcılarının aynı fiyat aralığında sunmadığı benzersiz özelliklere sahiptir. WordPress için sunucu tarafı önbellekleme, hazırlama alanı ve hız optimizasyonu eklentileri içerir. A2, yeni blog yazarıysanız ve orta fiyatlı ve güvenilir bir hizmet sağlayıcısı arıyorsanız, goto barındırma hizmetiniz olabilir.

A2 Hosting, üst düzey planları için ek avantajlar ve özelliklere sahiptir. APC / OPcache tarafından desteklenen Turbo sunucuları ile 20 kat performans artışı sunar & Turbo Önbellek. Turbo sunucular bağlantıları daha verimli ve daha hızlı halleder. Ve yüksek yükleme hızları SEO ve kullanıcı deneyimine önemli ölçüde katkıda bulunur.

A2 Hosting ayrıca canlı sohbet veya telefon yoluyla erişebileceğiniz 24 saat müşteri destek ekibine sahiptir. Bununla birlikte, canlı sohbet özelliğiyle ilgili bir bekleme süresi vardır, ancak bu sinir bozucu olabilir.

Artıları

 • Hızlı web sayfası yükleme süreleri
 • Yüksek çalışma süresi yüzdesi
 • CloudFlare CDN entegrasyonu
 • Kapsamlı sınırsız kaynak yelpazesi

Eksileri

 • Canlı sohbet desteği geliştirilebilir

5. Inspedium – Yerel Web Hosting

www.inspedium.com

inspedium logosu

Fiyat: Rs. 128 / ay
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Biletler

Inspedium, Karaçi’de bulunan merkez ofis ile Pakistan merkezli bir barındırma hizmetidir. Paylaşılan, İş ve Bayi barındırma dahil olmak üzere çeşitli planlar sunarlar. Inspedium’un etkileyici bir müşterisi var ve Geo.tv, Arydigital.tv vb.Gibi en iyi web sitelerini barındırıyorlar..

Inspedium, temel barındırma planında Sınırsız Strotage, Sınırsız Veri Transferi, Ücretsiz SSL, 1 web sitesi için Ücretsiz CDN içeren etkileyici özelliklere sahiptir. Ayrıca hızlı bağlantı ve sayfa yükleme için litespeed web sunucusuna sahiptir. Hosting planları da Rs başlayan ucuz. 128 / ay ve fiyatlandırma açıkça düzenlenmiştir ve aniden faturanızda görünebilecek herhangi bir gizli masraf yoktur..

Fatura ödeme seçeneklerine ev sahipliği yapmak da EasyPaisa ve Jazz Cash ile daha kolaydır. Kredi kartı imkanınız yoksa, yerel ödeme seçeneklerini kolayca kullanabilirsiniz.

Artıları

 • Hızlı web sayfası yükleme
 • cpanel
 • Uygun fiyatlandırma

Eksileri

 • Uluslararası bir kitleye ulaşmak için uygun olmayabilir

6. Kinsta – En İyi Yönetilen WordPress Barındırma

kinsta.com

kinsta logosu

Fiyat: 30 $ (USD)
Disk alanı: 10 GB
Destek: Canlı Sohbet, Biletler

Kinsta, Google Cloud premium ağı tarafından desteklenen premium yönetilen WordPress barındırma hizmetidir. Google Cloud sunucu barındırma, Kinsta’yı geleneksel paylaşılan ve adanmış barındırma hizmetlerinden farklı kılar. Bulut barındırma, hızlı yükleme hızları sağlamak ve trafik artışlarını çok verimli bir şekilde ele almak için ölçekleme ve daha esnek olabilen sanal sunucu alanını kullanır.

Kinsta seçilecek 20’den fazla sunucu konumuna sahiptir ve Pakistan’a en yakın olanı, ziyaretçilerinize yıldırım hızında hız sağlayabilen Mumbai’dir. Hız açısından Kinsta rakiplerinin üstünde ve ötesindedir. Ziyaretçilere 50 ms’nin altında sunucu yanıt süresi sağlayabilir. Yükleme sürelerini daha da artırmak için CDN özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

Geçen yıl% 100’lük bir çalışma süresine ulaşmış olmalarına rağmen, çalışma süresi% 99,9 ile oldukça etkileyici. Kinsta bunu her dakika sürekli izleme ve çalışma süresi kontrolleri ile sağlar ve 30 dakikadan kısa sürede hata yanıt kodlarını hızla düzeltir. Bunun da ötesinde, Starter’dan Enterprise’a tüm planlarında SSH erişimi, Git ve WP-CLI gibi araçlara sahip geliştiriciler için rüya sahibi bir ev sahibi.

Ancak, tüm bu premium özellikler, 20.000 ziyaretçiyle 1 web sitesi için en temel planda 30 $ / ay gibi yüksek bir fiyat etiketi ile geliyor. Her ne kadar küçük işletmeler için uygun değil ama büyük ölçekli e-ticaret siteleri için ideal olabilir. Kinsta, Woocommerce WordPress siteleri için optimize edildiğinden ve çok sayıda eklentiyle sitelerin yükünü kolayca yönetebildiğinden.

Artıları

 • En iyi WordPress web barındırıcılarından biri
 • Hızlı web sayfası yükleme
 • 2018’den bu yana% 100 çalışma süresi
 • Yararlı ve duyarlı destek
 • Kinsta, Google Cloud premium ağını kullanıyor

Eksileri

 • Pahalı

7. HostPapa

www.hostpapa.com

HostPapa logosu

Fiyat: 3,95 ABD doları
Disk alanı: 100 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

HostPapa kendisini küçük işletmeler için barındırma çözümü olarak satıyor. 1-Click WordPress kurulumu, temel site oluşturucu, Ölçülmemiş Bant Genişliği, vb.Gibi ucuz barındırma planları ve özelliklere sahiptir..

HostPapa 3 çeşit hosting planı sunar: Başlangıç, İşletme hesabı ve bir Business Pro hesabı. En ucuz ayda 3,95 $ ‘dan başlar ancak 3 yıllık taahhüdü vardır. İş planı, web alanı, bant genişliği, alan adları ve e-postalar gibi çeşitli özellikler sunar. SSL sertifikası ve otomatik güncellemeler yalnızca Business Pro hesabına geçtiğinizde.

HostPapa’nın müşteri desteğine 7/24 canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla ulaşılabilir. Canlı sohbet işlevi çok kullanıcı dostu değildir ve tıklandığında HostPapa hesabınıza tekrar giriş yapmanız gereken yeni bir sekme açılır..

Artıları

 • İyi web yükleme hızı
 • Farklı özelliklere sahip barındırma planları serisi
 • WordPress ve diğerleri gibi CMS desteği
 • 24 saat Müşteri desteği

Eksileri

 • 1 yıllık planlar için fiyatlandırma basit ve pahalı değil

8. BlueHost – Yeni Başlayanlar İçin İyi Web Sunucusu

www.bluehost.com

Bluehost logosu

Fiyat: 3,95 ABD doları (USD)
Disk alanı: 50 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

Bluehost 3M üzerinde barındırılan etki alanı ile en saygın web hosting şirketlerinden biridir. Herhangi bir gizli ücret ve ilk yıl için ücretsiz alan adı kaydı olmadan uygun fiyatlı fiyatlandırma planları sunan ucuz barındırma hizmetlerinden biridir. Bu özellikler onu yeni web siteleri için ideal bir hosting yapar.

Bluehost, ziyaretçilerinize hızlı yükleme süreleri ve optimum kullanıcı deneyimi sağlayabileceğiniz anlamına gelen Avrupa, ABD ve Asya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında veri merkezlerine sahiptir. Bu web barındırıcısını, paylaşılan barındırma, bulut barındırma, VPS, WooCommerce barındırma ve WordPress barındırma da dahil olmak üzere çeşitli barındırma çözümleri için kullanabilirsiniz..

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç plan var: Basic, Plus ve Prime. Temel plan, 1 web sitesi için barındırma ve cPanel, 50 GB depolama, tek tıklamayla CMS kurulumları, Sınırsız E-postalar, Ücretsiz SSL, vb. Gibi özellikler ile birlikte gelir..

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, Bluehost’un mevcut web sitesi sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği bir özellik olan ücretsiz web sitesi geçişini içermemesidir. Ancak, web sitesi geçişi için çevrimiçi olarak kullanılabilecek birçok araçla bu bir sorun olmamalı.

Artıları

 • Hızlı bağlantı ve web sayfası yükleme
 • Duyarlı ve yardımcı destek
 • WordPress tarafından tavsiye edilir
 • Çok çeşitli barındırma hizmetleri

Eksileri

 • Yenileme fiyatı artışları
 • Ücretsiz site geçişi yok

9. Hayalet

www.dreamhost.com

Dreamhost logosu

Fiyat: 2,59 ABD doları (USD)
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

DreamHost, sektördeki en eski web barındırma hizmet sağlayıcılarından biridir ve 100’den fazla ülkede 1,5 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapmaktadır. Sınırlı bütçeleri olan küçük web sitesi sahipleri için uygun bir seçenektir. Dreamhost web sunucuları çoğunlukla ABD’de bulunur, ancak hızlı bağlantıya sahiptir ve web sayfası yükleme hızı Pakistan’da bir sorun olmaz.

Dreamhost yeni başlayanlar küçük işletme sahipleri, e-ticaret web siteleri vb herkese uygun hosting seçenekleri çeşitli vardır. Onlar paylaşılan hosting, yönetilen wordpress hosting, VPS, Dedicated Server Hosting ve Bulut Hosting sunuyoruz. Onlar bir şirket içi teknoloji ve web sitenizi sağlıklı tutmak ve kötü amaçlı yazılım ve virüs güvenliğini sağlamak için çok güvenilir bir hosting şirketi.

DreamHost başlangıç ​​paketi, sınırsız bant genişliği ve disk alanına sahip 1 web sitesi için barındırma, Ücretsiz SSL ve 1 tıklama wordpress ve Wix ve Weebly dahil olmak üzere diğer CMS kurulumlarını içerir. DreamHost’un planları nispeten ekonomiktir ve diğer ev sahiplerinin çoğu gibi yenileme ücretlerini artırmazlar. Başlangıç ​​paketi, yenileme maliyetini eklerseniz burada listelenen tüm barındırma sağlayıcıları arasında Hostinger’dan sonra en ucuz olanıdır (2.59 $ / ay – 3 yıllık plan, 3.95 $ / ay – 1 yıllık plan)..

Dreamhost’un çok övgüye değer bir müşteri desteği var. Onların destek ekibi teknoloji meraklısı ve sorunları çok profesyonelce ele alıyor. Biletinizi yükselttikten sonra 24 saat içinde sorunlarınız çözülecek.

Artıları

 • Yenileme ücreti veya gizli masraf yok
 • Uygun fiyatlı barındırma planları
 • Sınırsız bant genişliği ve disk alanı
 • CMS çeşitliliğini destekler
 • En iyi müşteri desteği

Eksileri

 • Çalışma süresi ortalama yüzdesi biraz düşük

10. CreativeOn – Yerel Web Barındırma

www.creativeon.com

creativeon logosu

Fiyat: Rs. İyi bir plan için 2650 / yıl
Disk alanı: 1 GB
Destek: Telefon, Biletler

CreativeOn yerel web hosting şirketi Lahore, Pakistan merkezli. Ucuz paylaşılan barındırma planları vardır ve aynı zamanda küçük işletme sunmaktadır. City 42, Servis, Master Paints gibi Pakistan’ın en iyi markalarından bazılarının web sitelerine ev sahipliği yapıyor.

CreativeOn çeşitli barındırma çözümleri sunar: Budget, WordPress, Business, VPS ve ayrıca Dedicated Server. Bütçe planının özellikleri, yalnızca 1 GB disk alanı ve ayda 10 GB bant genişliği ile bir şekilde sınırlıdır. Yüksek katmanlı WordPress planı, Sınırsız disk alanı ve 120 GB aylık bant genişliği içerir.

CreativeOn Hosting tarafından sunulan güvenlik özellikleri sınırlıdır ve SSL sertifikalarını veya SiteLock çözümlerini içermez. SSL sertifikasını ayrıca satın almanız gerekir. Ancak, E-posta Hesabı kurulumu ve sık yedeklemeler gibi diğer özelliklere erişebilirsiniz.

Özellikle Pakistan’da bulunan hosting şirketi ile çalışmak istiyorsanız CreativeOn iyi bir düşük maliyetli seçenektir. Barındırma faturalarınızı yerel banka hesabı transferi veya EasyPaisa veya Jazzcash ile ödeme seçeneğiniz de olacaktır. CreativeOn’un ayrıca özel bir müşteri destek sayfası vardır ve sorularınız için biletleri kolayca yükseltebilirsiniz.

Artıları

 • Pakistan’da ucuz web sitesi barındırma
 • İyi hosting planları yelpazesi
 • İyi web sitesi yükleme hızı

Eksileri

 • Sınırlı özellikler
 • Düşük bant genişliği ve disk alanı
 • Sınırlı güvenlik özellikleri

Pakistan En İyi Web Host Nasıl Bulunur

Kendinize web sitenizin amacının ne olduğunu sorun. Günlük işlemleri olan bir e-ticaret sitesi mi, yoksa bir dergi mi, haberler mi yoksa normal bir blog mu? Bir işlem web sitesinin barındırma şirketi, kullanıcıların hassas bilgilerini korumak için kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip olmalıdır. Büyük ölçekli bir haber veya dergi sitesi, çok fazla içerik üreteceği ve büyük trafik çekeceği için sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile barındırma hizmetini hedeflemelidir..

Bir barındırma hizmeti seçmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken faktörler vardır. Aşağıda, Pakistan’da web barındırma seçerken bu hususlardan bazılarına bakıyoruz.

Sunucu Konumu

Web sitesi yükleme hızı barındırma web sunucusunun konumundan etkilenir. İdeal olarak barındırma sunucusu hedef kitlenizin bulunduğu yere mümkün olduğunca yakın olmalıdır.

sunucu konum haritası

Ne yazık ki, Pakistan bulunan hosting sunucuları ile övgüye değer bir hosting şirketi yoktur. Yani, hız web siteniz için çok kritik bir faktörse, Pakistan’a en yakın olduğu için Avrupa veya Asya’da sunucuları olan barındırma şirketini seçmelisiniz.

uptime

Çalışma zamanı, barındırma veri merkezlerinin çalıştığı sürenin ölçümüdür. Genellikle% 99,9 kesintisiz çalışma süresi, web sitenizin yıl boyunca çoğunluğu için canlı olacağı ve tek bir ayda 1-2 dakikalık kesinti süresi olabileceği anlamına gelir. Çalışma süresi yüzdesi yükseldikçe, barındırma hizmeti daha güvenilirdir.

% 99,94’lük bir çalışma süresi yüzdesi yüksek görünebilir, ancak yüksek trafik hacmine sahip web siteleri için ideal değildir. Çalışma süresi yüzdesi en az% 99,8 olan barındırma hizmetlerini seçin. Şu anda izlediğimiz en iyi barındırma şirketlerinin tümü için canlı izleme kontrol panelimizi buradan kontrol edebilirsiniz.

Disk alanı

Disk alanı özelliği, barındırma sunucusunda depolayabileceğiniz veri miktarını gösterir. Veriler genellikle metin, resim ve video biçimindedir. İçerik açısından zengin bir web siteniz varsa sınırsız veri depolama sunan barındırma hizmetini seçmek en iyisidir. Ayrıca barındırma şirketinin kullandığı depolama teknolojisini arayın. Şu anda en iyi teknoloji, hızlı bağlantı ve yükleme hızları sağlayan SSD’dir.

Bant Genişliği ve Veri Aktarımı

Bant genişliği, verinin kullanıcılara aktarılma hızını ifade eder. Veri aktarımı ise kullanıcılara aktarılan veri miktarıdır. Genellikle temel barındırma planları aktarılan veri miktarına sınır koyar. Yeni başlayanlar ve erken aşamalarda web sitenize çok fazla trafik çekmezseniz, veri aktarım limiti olan temel ucuz barındırma planı ile gidebilirsiniz. Web siteniz büyüdükçe, sınırsız veri aktarımı ile her zaman yüksek katmanlı planlara geçebilirsiniz.

hız

Web sitesi yükleme hızı bir hosting şirketi seçerken dikkate alınması gereken bir kritiktir. Barındırma Sunucuları ve konumları, web sitenizin hızını etkileyen temel faktörlerdir. İlk Bayt Süresi (TTFB) gibi ölçümler, barındırma sunucusunun bağlantısının ne kadar hızlı olduğunu iyi bir şekilde gösterir. İdeal TTFB 200ms’nin altında.

Sunucu hızı

E-ticaret veya Marka iseniz Speed’i dikkate alın, çünkü düşük hızlı web sitesi marka güvenilirliğini de etkiler ve düşük katılım sağlar.

Destek

İyi bir hosting şirketi her zaman ulaşılması kolay ve iyi bir müşteri desteğine sahiptir ve 24 saat içinde web sitesi sorunlarını çözebilirler. Çoğu hosting şirketi canlı sohbet, destek biletleri, e-posta veya telefon yoluyla 7/24 destek sunar. Yerinde iyi destek personeli olmayan barındırma şirketinden kaçınmak en iyisidir.

Güvenlik

Genellikle web siteleri, veri ihlali, DDOS saldırıları, kötü amaçlı yazılım ve hackleme biçimindeki güvenlik sorunlarına duyarlıdır. İyi bir web barındırma hizmeti, güvenlik sorunlarını önlemek için kötü amaçlı yazılım taraması ve otomatik güncellemeler içeren özelliklere sahiptir..

SSL Sertifikaları

Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası, web siteniz ve ziyaretçiler arasında şifreli bir bağlantı sağlayan standart bir güvenlik teknolojisidir. Google gibi arama motorları, SSL sertifikalarına sahip web sitelerini tercih eder ve kullanıcılarına güvenli ve güvenilir web siteleri sağlamak için daha üst sıralarda yer alır.

SSL sertifikaları

Çoğu hosting planı, sınırlı bir bütçeniz varsa ideal olan Ücretsiz SSL sertifikası içerir. Let’s Encrypt, birçok barındırma şirketi ile ortaklık yapan ve Ücretsiz SSL sertifikaları dağıtan şirketlerden biridir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author