One.com İncelemesi

Genel Değerlendirme

En Ucuz Plan
Ücretsiz… başlangıçta

One.com: Hiç vakti olmayan insanlar için hızlı bir özet (hemen hemen hepimiz)

Ne yazık ki, kısaca, ana nedenlerin çalışma süresi ve destek olması nedeniyle One.com’u önermiyoruz. Bulduğumuz birkaç problemden geçelim.

Çalışma süresi garantisi yok: Evet, doğru okudunuz, web sitenizin ne kadar süre açık olacağına dair garantileri yok ya da ne kadar süreyle …% 99,9 çalışma süresi elde etmeye çalışan diğer tüm barındırma sağlayıcılarıyla, one.com hayır, hiçbir şey garanti etmeyeceğiz , harika bir başlangıç ​​değil!

Özellikleri: Barındırma sağlayıcılarımızda her zaman görmek istediğimiz birkaç özellik olsa da, yedeklemelerin en önemli özelliklerden biri olacağını düşünüyorum, kesinlikle çalışma süresi veya performans garantisi yoksa… iyi, başlangıç ​​paketi yedekleri içermiyor, büyük hayır- kitabımızda yok.

Destek: Etrafta yüzen destek tutumları hakkında göz ardı edilemeyecek kadar çok şikayet var. Destek personeli, çalışma süresi (veya performans) garanti etmeyen şeyi her türlü mazeret için bir bahane olarak kullanabiliyor gibi görünüyor…

Yani gerçekten dediklerimiz… hemen hemen her şeyde çok daha iyi olan birçok web barındırıcısı var. En sevdiğimiz hala SiteGround, güvenlik, harika çalışma süresi, çok duyarlı destek konusunda harikalar, dünya çapında (Londra dahil) birden fazla veri merkezine sahipler ve WordPress tarafından resmen tavsiye ediliyorlar (elbette herhangi bir CMS ile başa çıkabilirler) atmak). Onlar gerçek bir beyinsiz, burada incelememize göz atın.

Hala One.com ile ilgileniyorum, aşağıda okumaya devam edin.

One.com araştırması

One.com Hosting İncelemesi

Şirket, Jacob Jensen tarafından 2002 yılında Danimarka’da kuruldu. Bugüne kadar 149 ülkeyi kapsayan yaklaşık 1,5 milyon müşterisi vardır. Ayrıca 270’den fazla çalışanı var. One.com, Danimarka, Filipinler, Hindistan ve Dubai’de kayıtlı firmalara sahiptir ve pazarda rekabetçi olmasına izin verir (göründüğü gibi İngiltere web barındırma pazarı dahil).

Şirket, Barındırma, Web Sitesi Oluşturucu, E-postalar, Etki Alanı Kaydı ve Office 365 dahil olmak üzere çeşitli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Web barındırma sağlayıcıları arasında Netzsieger’in Editörün Seçimi olmak gibi birçok ödül kazandılar. PC Magazine Hollanda & Belçika ayrıca One.com’u en iyi web barındırıcısı için Editörün Seçimi olarak ödüllendirdi (eskiden harika olabilirlerdi…) ama onları en iyi web barındırıcılarından biri olarak göremiyoruz.

One.com’un Hindistan, Dubai ve Danimarka’da destek ekipleri, geliştiricileri ve mühendisleri vardır. Danca, Felemenkçe, Almanca, Norveççe, Fransızca, İsveççe ve İngilizce dahil olmak üzere çeşitli dillerde destek sunulmaktadır. Destek ekibi her ay 100.000’den fazla soruyu yanıtlıyor.

Fiyatlandırma

One.com dört tür barındırma paketi sağlar. Bu planlar Hosting Starter, Professional, Professional Plus ve Business olarak adlandırılır. Söz konusu planlar aşağıda görülebilir:

one.com fiyatlandırması

En ucuz plana Hosting Starter paketi denir. Aylık 2,45 ABD dolarıdır ve yalnızca yıllık ödeme şeklini seçebilirsiniz. Bu nedenle, toplam 29,4 ABD doları ödemek zorundasınız. Kurulum ücreti 13.80 USD’dir. Ayrıca, check-out sırasında katma değer vergisini (KDV) ödemek zorundasınız..

One.com’a göre, Hosting Starter paketi temel web siteleri, bloglar ve e-posta barındırma için mükemmeldir. Size 25 GB’lık bir depolama alanı sunar, bu da temel bir web sitesine başlıyorsanız yeterince yeterlidir. Her hosting hesabı için yalnızca bir web siteniz olabilir. Bu nedenle, barındırma hesabı başına yalnızca tek bir web siteniz varsa, depolama gereksinimleriniz için 25 GB değerinde disk alanı yeterli olabilir.

Kullanılan depolama katı hal sürücüleridir (SSD). Eşsiz süreçleri nedeniyle SSD’ler geleneksel sürücülerden daha hızlı çalışır. Bu, web sitenizin yükleme hızlarının, depolama araçları olarak geleneksel sürücüler kullanan diğerlerine göre daha hızlı olacağı anlamına gelir.

Size sınırsız miktarda bant genişliği verilir, bu da sınırsız miktarda trafik alabileceğiniz anlamına gelir. Çok fazla sayıda web sitesi izleyicisi için fazladan ödeme yapmanız gerekmez. Ayrıca, size sınırsız e-posta hesabı verilir. Yine, ek posta kutuları için daha fazla para harcamanıza gerek yoktur. Web sitenizin (veya işletmenizin) farklı bölümlerinden sorumlu farklı kişilere e-posta hesapları atayabilirsiniz.

Hosting Starter paketi, diğer paketlerle birlikte Ücretsiz SSL Sertifikası ile birlikte gelir. SSL Sertifikası, hassas bilgileri şifrelemenize olanak tanır; böylece sunucudan sunucuya hedefine ulaşana kadar görülemez. Web siteniz kredi kartı numaraları gibi önemli bilgileri işliyorsa bu yararlıdır.

Ayrıca, SSL Sertifikası sitenizi HTTP’den HTTPS’ye dönüştürmenize izin verir. İkincisi, arama motoru sıralamasında Google tarafından tercih edilir. Bu nedenle, bir SSL sertifikasına sahip olmak, bir taşla iki kuş vurmak gibidir – arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamanızı iyileştirirken hassas bilgileri koruyabilirsiniz.

Web barındırma paketinizi kolayca yönetmenizi sağlayan kullanıcı dostu bir kontrol paneli verilir. Bu sezgisel kontrol paneli, DNS, dosya ve e-posta modüllerine erişmenizi sağlar. SiteLock ve MarketGoo gibi eklentileri etkinleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Destek Seçenekleri

One.com size destek almak için çeşitli seçenekler sunar. Bu seçenekler aşağıda yer almaktadır:

  • One.com Sistem Durumu Sayfası,
  • Kendi Kendine Yardım Bilgi Bankası,
  • Çevrimiçi Canlı Sohbet Desteği,
  • Telefon Desteği ve
  • E-posta desteği.

Sistem Durumu sayfası, Avrupa ve Amerika’daki sistemlerin genel kullanılabilirliğini gösterir. Bu sistemlerin çalışır durumda olup olmadığını belirtir. Buna ek olarak, Rushfiles, Sitelock ve MarketGoo gibi One.com’un ortakları da durum raporlarıyla birlikte bu sayfaya dahil edilir. Zamanlanmış bakım raporları, geçmiş olaylar dahil Sistem Durumu sayfasında görülebilir ve ayrıca operasyonlarında meydana gelen önemli geçmiş olayları müşterilerini bilgilendirir.

Kendi Kendine Yardım Bilgi Tabanı veya şirketin dediği Yardım Merkezi oldukça açıktır. Kullanabileceğiniz paketlerin nasıl kurulacağı ve yönetileceği hakkında kılavuzlar içerir. E-posta desteği, telefon ve çevrimiçi canlı sohbet, müşteri tabanlarının artan destek gereksinimlerini karşılamak için 7/24 hizmetinizdedir.

Müşteri yorumları söz konusu olduğunda, One.com karışık hisler kazandı. Bazı müşteri incelemeleri, müşteri destek sistemlerinin sorulara hızlı yanıt verebileceğini belirtti. Aslında şirketten mükemmel müşteri destek hizmeti yaşadılar.

Ancak, diğer incelemeler, One.com’un basit ve karmaşık soruları cevaplayamayan zayıf bir destek ekibine sahip olduğunu belirtti. Bir temsilciyi ele geçirmek hızlı olmasına rağmen, çoğu müşterinin sorunlarını çözmedi. Sonunda, çoğu müşteri One.com’dan başka bir web barındırma sağlayıcısına geçmek zorunda kaldı.

Artıları

One.com’a kaydolma söz konusu olduğunda, bazı avantajlar vardır. Bunlar aşağıda yer almaktadır:

sınırsız bant genişliği

Hosting Starter paketi ile sınırsız bant genişliğine sahip olursunuz. Bu, sınırsız miktarda trafik alabileceğiniz anlamına gelir. Her zamankinden daha fazla web sitesi izleyici için ücretlendirilmezsiniz.

Sınırsız E-posta Hesabı

En ucuz paket bile sınırsız e-posta hesabı ile birlikte gelir. Başka bir e-posta barındırma hizmeti almak için daha fazla para harcamanıza gerek yoktur. Web sitenizle (veya işletmenizle) ilişkili bir e-posta adresine ihtiyaç duyan herkesin kendi hesabı olacaktır.

Ücretsiz SSL Sertifikası

SSL Sertifikası size ücretsiz olarak verilir. Bu, hassas bilgileri çeşitli sunuculardan nihai hedefine iletilirken şifrelemenize olanak tanır. Bu aynı zamanda arama motoru sıralaması açısından bir adım önde rekabet anlamına gelir. Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi, Google gibi arama motorları güvenli olmayan web sitelerini (HTTPS) güvenli olmayan sitelere (HTTP) tercih eder.

Eksileri

One.com’a kaydolma konusunda çeşitli dezavantajlar vardır. Aşağıda bunlardan bazıları:

Çalışma Süresi Garantisi Yok

Web sitenizin performansı garanti edilmez. Çoğu barındırma sağlayıcısı% 99,95 ila% 99,99 kesintisiz çalışma garantisi vermektedir. Hatta bazıları% 100 garanti veriyor. Bununla birlikte, One.com ile bu çalışma süresi garantisi mevcut değildir.

Müşteriler sitelerinin kapanmasından şikayet ettiler. Ancak, şirket destek temsilcileri, paketlerinde performans ve çalışma süresinin garanti edilmediğini ve böylece sitenin kapanmasıyla ilgili hiçbir şey yapamayacaklarını belirtti..

Vaov! Çok sayıda müşteri ve satış toplamak için her zaman çevrimiçi olması gereken bir web siteniz varsa, bu ciddi bir endişe kaynağıdır. Web sitenizin kilitlenmesini istemezsiniz. Ve eğer gerçekten olsaydı, bir destek ekibinin yanınızda olmasını istersiniz. Açıkçası, One.com web barındırma performansı ve güvenilirliği eksik.

Sınırlı Depolama Alanı

Hosting Başlangıç ​​Planı size sadece 25 GB değerinde disk alanı sağlar. Yüksek kaliteli resim ve videolarla dolu bir web sitesi istiyorsanız bu yeterli olmayabilir. Bazı barındırma şirketleri sınırsız disk alanı sağlar ve açıkça One.com bu konuda kaybediyor.

Müşteri Desteği Üzerine Karışık Yorumlar

Bazı değerlendirmeleri olumlu. Bazıları negatif olmasına rağmen. Daha önce de belirtildiği gibi, olumsuz incelemeler, müşteri destek temsilcilerinin çalışma süresi ve performans konusunda hiçbir garanti bulunmadığını yinelediğini belirtti. Bu, web sitelerinin performansı düşerse umursamadıklarını veya hiçbir şey yapamayacaklarını gösterir.

İyi bir müşteri destek servisi bir web barındırma sağlayıcısı seçiminde önemli faktörlerden biridir. One.com karışık incelemelere sahiptir ve tutarlı olmayacak bir şeye bahis yapamazsınız. Rastgele zamanlarda yukarı ve aşağı giden tutarsız bir web sitesi ister misiniz? Tabii ki değil.

Yedek Yok & Özellikleri Geri Yükle

En ucuz planın yedekleme ve geri yükleme özelliği yoktur. Web sitenizle ilgili bir sorun olursa ve düzeltemiyorsanız, web sitenizi çalıştığı zamana geri yüklemek için kullanabileceğiniz bir yedeklemeniz yoktur. Whew. Bu çok kötü. Bir şeyler ters gittiğinde sıfırdan başlarsın. Ve bunu istemezsin.

Sonuç

One.com kesinlikle kaçınmak için bir hosting şirketidir. Çalışma süresi veya performans garantisi yoktur ve karışık müşteri destek duyguları vardır. Bu bir web hosting şirketi gereken temel özellikleri ve açıkça One.com onları eksik.

Bizden büyük bir yağ yok, bunun yerine SiteGround’a bakın!

ÖzetDaha1star1stargrigrigriÜrün Adı One.com
0 TL

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author