Nasıl bir Web Hosting Provider tarafından sökük kaçının

Bir barındırma çözümü seçmek en iyi zaman zordur ve en kötü ihtimalle kafa karıştırıcı ve ağırlaştırıcıdır.

Birçok hizmet türü, farklı fiyatlandırma şemaları, alınacak çok sayıda karar, birçok faktör var. İşleri daha da kötüleştirmek için bile bilmediğiniz bazı sorunlar var!

Bu makalede, sizi yırtılmadığınızdan emin olmak için bir ana bilgisayar seçmenin daha ince noktalarından bazılarını tanıtacağız.

İster bir WordPress blogu veya web sitesi için bir ana bilgisayar arıyor olun, bu 8 puan daha sonra sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

# 1 Tanınmış ve Saygın Ana Bilgisayarları Kullanın

Hostingfacts.com sitesindeki en iyi sunucularHostingfacts.com sitesindeki en iyi sunucular

Bu her şeyden önce gitmeli. Saygın siteler de tuzaklara sahiptir ve kollarında bazı kötü hileler olsa da hedefleri sizi gerçekten yırtmak değildir. Yenileme ücretleri veya hizmet yapıları ile bazı hile oynayabilirler, ancak günün sonunda size gerçekten iyi hizmet vermek istiyorlar.

Bilinmeyen şirketler, özellikle yerel küçük işletmeler hızlı bir para arıyor olabilir ve güzel bir ön satış oynayacak ve paranız olduğunda sizi unutacaklar. Bu her zaman böyle değildir, ancak farkında olunması gereken bir şeydir.

Neyse ki, sizin için tüm araştırmaları yaptık. Sadece devam edin ve bu web hosting değerlendirmeleri sayfasını kontrol edin. Çoğu barındırma sağlayıcısını hıza, çalışma süresine göre sıraladık & müşteri desteği.

Yerel bir ana bilgisayarın zaman ayırmaya değer olup olmadığını anlamak biraz daha zordur. Bazı müşterileri bulmaya çalışın ve onlara hizmet hakkında ne hissettiklerini sorun. Her zaman daha küçük müşteriler bulmaya yarar. Ana bilgisayarlar her zaman büyük müşterilerine özel dikkat gösterirler, bu yüzden elbette iyi bir hizmet yaşayacaklardır. Her şey başarısız olursa, hizmetlerini bir ay boyunca test edin ve kendiniz için ne olduğunu görün.

# 2 Fiyat ve Yenileme Ücretlerine Dikkat Edin

Canlı sohbet yenileme fiyatlandırma artışıGenel fiyatlar arttı. Gerçekten mi?

Bazen fiyatlandırma en azından sezgisel olmayabilir. Bazı şirketler size nihai fiyat gibi görünen bir fiyat indirimi verir. Bu fiyatın yalnızca yenileme tarihinize kadar geçerli olduğunu belirtmek için küçük bir tür kullanmaya özen gösterirler..

Bir ay önceden peşin ödeme yaparsanız, yalnızca bir ay indirim alırsınız. 3 yıl için ödeme yaparsanız, 3 yıl için geçerlidir. Yenileme tarihinden sonra ücretin tamamı faturalandırılır.

# 3 “SINIRSIZ” diye Bir Şey Yok

Herhangi bir şeyin sınırsız olduğunu söylemek, en azından yanlış bir isimdir. Her şeyden önce, sınırsız bant genişliğine veya depolamaya sahip olamazsınız, çünkü bu şirket size yüz trilyon teraflop depolamanıza ve bunları Mars’a iletmenize izin vereceği ve yapabileceğiniz anlamına gelir. Ve bu hala sınırsız değil.

Ana bilgisayarların burada gerçekten anlamı, donanımınızın işleyebileceği kadar bant genişliği ve depolama alanı sağlamalarıdır. Terim ölçülmez, yani kullanımınızı ölçmeyecek veya yapay olarak sınırlamayacakları anlamına gelir.

Bu, istediğiniz tüm verileri İnternet üzerinden aktarabileceğiniz anlamına gelmez. 10 Mbps bağlantı noktasına sahip özel bir sunucunuz varsa, saniyede 10 Megabayt iletebilirsiniz. Bu çok gibi görünüyor, ama yine de sınırlı. Ayda yaklaşık 24 TB anlamına gelir. İşletmeniz yüksek kaliteli 4k video paylaşıyorsa, yakında tükenebilir. Saniyede 10 Megabayttan fazla trafik dalgalanmaları yaşarsanız önemli darboğazlara maruz kalabilirsiniz..

Bu evrensel bir gerçektir, etrafında bir yol yoktur. Eğer özel bir sunucunuz varsa, size paraya mal olacak şekilde genişletmeniz gerekecektir. Bir bulut planındaysanız, muhtemelen GB veya TB ile ödeme yaparsınız. yapmak işin gevşek anlamında sınırsız bir planınız varsa, bunun için uygun bir şekilde ödeme yapacaksınız.

# 4 Sözde “Kurulum” Ücretlerine Dikkat Edin

web barındırma kurulum ücretleri“Kurulum” için 15 $? Aslında ne kuruyorlar?

Daha da önemlisi, uygun olmayan kurulum ücretlerine dikkat edin. Özel bir sunucu alıyorsanız, ilişkili bir kurulum maliyeti olup olmadığı anlaşılabilir. Yönetilen bir hizmet kullanıyorsanız, birileri fiziksel olarak içeri girebilir ve sipariş ettiğiniz donanım bileşenlerini ekleyebilir, yazılımı kurmaları ve diğer çeşitli görevleri gerçekleştirmeleri gerekir.

Başka bir hizmet türü kullanırsanız, şirketten sitenizi taşımasını istemediğiniz sürece kurulum ücreti gerçekten haklı değildir..

# 5 Alan Adı Kaydı İsminizde Değil

Bu bir sürü ana suçlu bir şey. Her şey otomatik olduğundan ana makinenizden bir alan adı almak çok uygundur. Bir alan adı yazıyorsunuz, biraz para ödüyorsunuz ve patlıyorsunuz, bir alanınız var.

Ancak, alan adı yasal olarak en azından gördüğümüz tüm durumlarda size değil, ana makineye aittir. Bu, her türlü soruna katkıda bulunur. Harika bir e-ticaret mağazasında iyi performans gösteren bir şirketiniz olduğunu ve web sitesine teknik olarak sahip olmadığınız düşünün.

Pratikte, bu düşündüğünüz kadar çok soruna neden olmaz. Bildiğimiz kadarıyla, toplantı sahipleri çoğunlukla bunu yapıyor çünkü her iki taraf için de daha kolay ve aynı zamanda içeriği çalarak veya yasadışı içerik sunarak yasayı ihlal eden hesapları kapatmalarını kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte, en güvenli ve en profesyonel seçeneğin bir kayıt şirketi kullanmak ve etki alanını kendi adınıza kendiniz kaydetmek olduğuna inanıyoruz. Alan adlarını bir ana bilgisayara yönlendirmek basit bir konudur ve bu şekilde şirketiniz ve web siteniz hakkında her şeye sahip olursunuz!

# 6 Paranızı Geri Aldığınızdan Emin Olun (Gerekirse)

30 gün içinde para iadesiAlışkanlıkla paramı geri istemiyoruz, ancak bir ev sahibi seçmek oldukça zor olabilir ve bunlardan birini birkaç gün test etme ve sonra hayır teşekkür ederim çok yardımcı olur. Kendi hizmet şartlarına göre para iadesi garantisine sahip olduklarını garanti eden saygın bir ev sahibinin sahibiyle konuştuk..

İyi niyetleri olduğundan ve iyi niyetle hareket ettiklerinden şüphelenmiyoruz, ancak kanıtlarla çelişmek 350 $ ‘lık bir plandan bahsederken görmek istediğimiz bir şey değil.

Bazı toplantı sahipleri size güzel bir şekilde sorarsanız, müşteri desteğiyle konuştuğunuzda size bir ay veya birkaç gün ücretsiz verebilir, sizi doğru yönde gösterebilirler. Yine de biz olsaydık, en az 30 gün para iadesi garantisi olan bir web barındırıcısı seçerdik. 30’dan fazla gün para iadesi sunan en iyi barındırma sağlayıcılarının listesine bakın.

# 7 Ne İçin Ödediğinizi Aldığınızdan Emin Olun

Bu, yönetilen WordPress barındırma ararken gördüğümüz bir sorundur. Bu tür bir barındırma muhtemelen WordPress sitelerini yüklemenize izin verecektir, ancak tüm donanım, donanımdan sunucu önbelleğine kadar her şeyin WordPress’e optimize edilmesidir..

Bazı ana bilgisayarlar özel WordPress / Joomla barındırma hizmeti sunar, ancak bunun gerçekte paylaşılan hizmetlerinin “WordPress” veya “Joomla” ile değiştirildiği “web sitesi” ile yeniden paketlenmesidir..

Ölü bir hediye (ucuz barındırma sağlayıcıları kaçının) bir fiyattır. En ucuz uygun yönetilen WordPress barındırma 28 $ – 30 $ civarında başlar. Bunlar hala paylaşılan ortamlar olabilir, ancak WP’ye ayarlanmıştır.

# 8 Ana Bilgisayar DDOS Koruması Muhtemelen Tamamlanmamış

Bazı ana bilgisayarlar bir miktar DDOS korumasına sahiptir. Bu kendi başına doğru olsa da, özellikle 29 – 300 $ seviyeli bir hesabınız varsa bir ev sahibinin sizi koruyabileceğini düşünmüyoruz. DDOS saldırısına karşı korunmanın yalnızca bir yolu vardır: Kocaman ağ ve biz büyük demek!

Çıkarmak için kayda değer kaynaklar gerekir ve aylık 29 ABD doları olan bir siteyi korumaya değmez. DDOS’un sizin için ciddi bir tehdit olduğunu düşünüyorsanız, sizi koruma şansı daha yüksek olan Cloudfare’e yatırım yapmalısınız..

Sonuç

Bir ana bilgisayar seçtiğinizde yapılacak üç şey vardır: saygın biriyle gittiğinizden emin olun, sağduyunuzu kullanın ve araştırmanızı yapın. İlki istikrarlı bir yer sağlamak için uzun bir yol kat edecek. Sağduyu, sadece bir ev sahibi seçmenize kör olmaya hizmet eden sınırsız kaynaklar veya saçma terimler gibi terimlerle karşılaştığında yararlıdır..

Araştırma, kendi ihtiyaçlarınızı belirlemek ve hizmetlerin ne yaptığını anlamak için yararlıdır. Bilgi her zaman dolandırılmaya karşı en iyi savunmanızdır!

Daha fazla okumaya ihtiyacınız varsa, bir araya getirdiğimiz bir infografik: web barındırma işini iyi yapan 10 şey

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author