Namecheap İnceleme – Gerçekten İyi mi?

Namecheap’i birkaç aydır test ediyoruz ve hizmet ve araçlarının benzer diğer seçeneklerle nasıl karşılaştırıldığı konusunda dürüst ve ayrıntılı bir inceleme yapabileceğimize inanıyoruz..

Namecheap Kimdir ve Ne Hakkında?

İlk olarak, Namecheap’in ne olduğu ve ne yaptığı hakkında biraz.

Namecheap 2000 yılında başladı ve işinde yirmi yılında milyonlarca müşteri biriktirdi. Namecheap bir web barındırma ve alan adı kayıt şirketi ve yedi milyondan fazla alan adı ve kontrolü altında kullanıcısı var.

Namecheap’in diğer şirketlerden bazılarından farklı olduğu yer burası. Böyle ve böyle bilinen bir çok hosting şirketi var ve onlar iyi bilinen marka ve finansal kas ek bir hizmet yapmak için kullanın.

Bununla birlikte, bu yeni hizmette iyi olmadıkları ve orijinal hizmet tekliflerinde bile iyi olamayabilecekleri ortaya çıkıyor – sektörde iyi bilinen bir isimleri var.

Namecheap Nasıl Farklı??

İdeal olarak, Namecheap alan adları ile yaptıkları başarıları elde edebilecek ve bir alanın barındırılması ve kaydedilmesi gibi diğer alanlara taşınması bir esinti olmalıdır. Bulmaya çalıştık.

Alan adı kaydı yoluyla, en ucuz barındırma planlarını satın aldık ve nasıl performans gösterdiğini görmek için bir test web sitesi oluşturduk.

Metriklerimiz çalışma süresine ve hıza dayanıyordu. Derinlemesine öğrendiklerimizi açıklayacağız, ancak Namecheap’in barındırma yeteneği hakkında en iyi olduğunu düşündüğümüz şeyle başlayacağız.

Namecheap Hosting Uzmanları

Namecheap, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli özellikler sunar:

Ücretsiz Alan Adı ve Taşıma

Bu onların ekmek ve tereyağı teklifidir. Alan adları söz konusu olduğunda Namecheap en iyi işini yapar.

Bu, barındırma için kaydolduğunuzda ücretsiz bir tane almanızın ana nedenlerinden biridir. Zaten başka bir yerde bir web sitesi kurduysanız, Namecheap mevcut sitenin ücretsiz olarak taşınmasına yardımcı olacaktır.

Bahsetmiyorum bile, Namecheap alan adlarının tümü ücretsiz gizlilik korumasına sahiptir, bu da onu genel olarak favori alan adı kayıt şirketlerinden biri haline getirir.

Para iade garantisi

30 günlük para iade garantisi vektörNamecheap 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Bu garanti bir şaka değildir ve hizmeti kullanmak ve sizin veya işletmeniz için en iyi seçenek olup olmadığını belirlemek için bir ay alırsınız. Bu, farklı bir yöne gitmeyi tercih ederseniz, denemek ve durumdan çıkmak için bolca zamanınız olduğu anlamına gelir..

Bu iyi bir haber ve başka kimsenin bu konuda ne söylemesi gerektiğinden bağımsız olarak kendiniz denemeniz gerektiği anlamına geliyor. Sonuçta, kararınızı 30 günlük süre içinde verdiğiniz sürece kaybedecek bir şeyiniz yok.

Tam Yüklü Değer Planı

Web barındırma planlarını deneme ve inceleme konusunda bolca deneyime sahibiz. Dışarıda neler olduğunu biliyoruz ve sunduklarının giriş ve çıkışlarını biliyoruz.

Çoğu durumda, burada Namecheap ile yaptığımız gibi en temel plana kaydolduk ve bir test sitesi kullandık. Bunu yapıyoruz çünkü çoğu plan aslında aynı şeyi sunuyor ve analizimizi benzer koşullara dayandırdığımızdan emin olmak istiyoruz. Esasen, elmaları sadece elmalar ile karşılaştırdığımızdan emin olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Namecheap için tipik değerlendirme ölçütlerimizi kullanmamıza rağmen, şirket hakkında öğrendiklerimiz bizi şaşırttı. Yeni başlayanlar için en ucuz planlarında ölçülmemiş bant genişliği sundular.

Ayrıca cPanel erişimi ve WordPress uygulaması ve diğerleri de dahil olmak üzere standart özelliklere erişim sağlar. En ucuz planla, tüm yıl boyunca ücretsiz bir SSL sertifikası alırsınız. Bundan sonra, ödeme yapacaksınız, ancak bu hala ücretsiz bir yıl.

cpanel namecheap

Plan ayrıca haftada iki kez gerçekleşen ve bir güncelleme planlandığı gibi gitmezse sitenizi koruyan yedeklemelerle birlikte gelir.

Son olarak, temel plan teklifi hakkında çok çekici olduğunu düşündüğümüz şey, 50 MySQL veritabanı alırsınız. Barındırma şirketlerinin çoğunluğu size temel planlarında buna yakın bir şey sunmuyor.

Temel seçenekle üç site de oluşturabilirsiniz. Çoğu değer planı size tek bir siteyi barındırma olanağı sunar. Birden fazla siteniz varsa, kişisel ve iş siteniz veya birden çok iş siteniz varsa, bu seçenek rakipsizdir. Fazlası var.

Kaydolduğunuz anda 50 adede kadar e-posta adresi bile alabilirsiniz. Bu size kapsamlı bir web sitesi ile bir işletme yürütme ve çalışanlara işletme sitesine bağlı kendi e-posta adreslerini sağlama olanağı verir..

Çoğu barındırma şirketiyle bulamayacağınız büyük bir maliyet tasarrufu.

Üçüncü Taraf İncelemeleri Üstün

Namecheap’in harika bir iş çıkardığını fark eden sadece biz değiliz.

Değerlendirme sürecimizin bir kısmı, değerlendirmekte olduğumuz barındırma şirketleri hakkında başkalarının ne söylediğini öğrenmektir. Namecheap söz konusu olduğunda, söylediklerinin çoğu gerçekten iyi. O kadar ki, bazı olumlu yorumlar bizi şaşırttı.

namecheap inceleme puanı

Namecheap, Shopper Review’da 4.6 milyon derecelendirme kapasitesine sahiptir. Bu güçlü derecelendirmeyi temel planları hakkında bildiklerimizle eşleştirin ve Namecheap hakkında heyecanlanıyorduk. Test sitemizi alana kadar Namecheap’in bazı zayıflıklarını görmeye başladık..

Namecheap Hosting Eksileri

Bir web barındırma değerlendirirken dikkate üç şey vardır. Genel değerlendirmemizi öncelikle bu üç şeye dayandırıyoruz; şirketten şirkete değişiklik gösteren birkaç başka husus.

Üç ana kategori:

 • Çalışma Zamanı: Sitem çoğu zaman canlı mı?
 • hız: Geri dönmek isteyeceklerinden emin olmak için site ziyaretçileri için olumlu bir deneyim sunuyorlar mı??
 • Destek: Bir şeyler ters giderse bana yardım ederler mi?

Namecheap bu üç alanın hiçbirine ulaşmadı.

Size birkaç örnek vereceğiz:

Çalışma Süresi Zayıftı

Başlangıçta, ilk deneme ayında% 100 çalışma süresi yaşadık (30 günlük para iade garantisini hatırlıyor musunuz?). Umutlarımız yüksekti, ancak önümüzdeki birkaç ay boyunca, çalışma süresi sektör ortalamasına bile ulaşmadı. Sonuçta, çalışma süremiz yalnızca% 99.876 civarındaydı, bu da sitenizin her ay 60 dakikadan fazla azaldığı anlamına geliyor.

Namecheap çalışma süresi testi

Ayda bir saatlik çalışmama süresine sahip olabileceğinizi düşünseniz bile, bunun ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek imkansızdır. Ya yılın en yoğun saatindeyse? En önemli satışınız gerçekleşmek üzereyse ne olur? Bu öngörülemeyen kesinti süresini planlamanın bir yolu yoktur, bu yüzden ne zaman gerçekleşirse acı çekmelisiniz. Bu iyi değil ve şirketiniz için gelir kaybı anlamına geliyor.

İşte 10 ay boyunca aydan aya rakamlarımızın spesifik dökümü. Görebilirsiniz burada canlı izleme. Bizim hakkında daha fazla bilgi 4 adımlı araştırma süreci burada.

 • Aralık 2017 ort. çalışma süresi: 99.83%
 • Ocak 2018 ort. çalışma süresi: 99.85%
 • Şubat 2018 ort. çalışma süresi: 99.78%
 • Mart 2018 ort. çalışma süresi: 99.94%
 • Nisan 2018 ort. çalışma süresi: 99.94%
 • Mayıs 2018 ort. çalışma süresi: 99.94%
 • Haziran 2018 ort. çalışma süresi: 99.89%
 • Temmuz 2018 ort. çalışma süresi: 99.84%
 • Ağustos 2018 ort. çalışma süresi: 99.80%
 • Eylül 2018 ort. çalışma zamanı: 99.95%

Yükleme Süresi Yavaş

Hiç kimse bir sitenin yüklenmesini beklemek istemez ve bu ifade her geçen yıl daha doğru ve daha doğru hale gelir. İnsanlar sabırsız ve mümkün olduğunca hızlı yükleme süresi yapmak her hosting şirketi birincil hedef olmalıdır. Bir barındırma şirketini değerlendirirken, çalışma süresinin arkasında yükleme süresini ikinci en önemli unsur olarak görüyoruz.

namecheap yükleme süresi

Site sahipleri ziyaretçileri mutlu etmek istiyor ve istedikleri bilgileri hızlı bir şekilde almadıkça mutlu olmayacaklar. Yükleme süresinin önemini ve yükleme sürelerinin ne kadar hızlı mutlu müşteriler yarattığını gösteren birkaç Google istatistikleri:

 • Yüklenmesi üç saniye veya daha az süren sitelerin hemen çıkma oranı ortalama% 32’dir.
 • Yükleme süresi beş saniyeye yükseldiğinde, hemen çıkma oranı% 90’a yükselir.
 • Altı saniyeye kadar hemen çıkma oranı% 106’ya yükselir.
 • Ziyaretçiler bir sitenin yüklenmesi için 10 saniye bekliyorsa hemen çıkma oranı% 123’tür..

Sonuç olarak? Siteniz yavaş yükleniyorsa kullanıcıları takip ediyorsunuz. Bu şekilde bakın: Siteniz yüklenemeyecek kadar yavaşsa, kötü de olabilir, çünkü birçok kişi başka bir yere gidecek.

Verilere göre, Namecheap saatlerini son 10 ay boyunca ortalama 942 milisaniye hıza sahip. Bu, HostGator Cloud ve A2 Hosting’den iki kat daha yavaş.

Fark ettiğimiz başka bir şey: ortalamayı düşüren tek bir kötü ay değildi. Namecheap, kullandığımız ilk birkaç günden beri bizim için yavaştı ve son zamanlarda biraz hızlanmaya başladı.

Test sitemiz için 10 aylık bir süre içindeki rakamlarımız:

 • Aralık 2017 ort. hız: 905 milisaniye
 • Ocak 2018 ort. hız: 1.127 milisaniye
 • Şubat 2018 ort. hız: 1.297 milisaniye
 • Mart 2018 ort. hız: 1.299 milisaniye
 • Nisan 2018 ort. hız: 1,303 milisaniye
 • Mayıs 2018 ort. hız: 1.117 milisaniye
 • Haziran 2018 ort. hız: 590 milisaniye
 • Temmuz 2018 ort. hız: 559 milisaniye
 • Ağustos 2018 ort. hız: 662 milisaniye
 • Eylül 2018 ort. hız: 559 milisaniye

Yıldız Müşteri Desteğinden Az

Müşteri hizmetleri Namecheap’i değerlendirdiğimiz son alandır. Bulduğumuz şey, aslında barındırma sağlayıcıları olarak oldukça yararlı olan güçlü SSS platformlarına rağmen, bir destek ekibinin yolunda başka bir şey olmadığıydı..

Kabul edilirse, ortaya çıkabilecek sorunların çoğu SSS’de verilen bilgilerle çözülebilir. Ancak, gerektiğinde canlı sohbet ve diğer desteklerin de mevcut olduğunu bilmek isteriz..

Namecheap ile canlı sohbet bir seçenektir. Hızlı bir şekilde bağlandı ve destek temsilcisi arkadaş canlısıydı. O olsa bize yardım edemedi ve bize concierge aktarmak zorunda – yararlı ve yeterince samimi görünüyor. Değildi.

namecheap sohbet desteği2

Temel olarak, Namecheap’in kapıcısı sohbet kutusuna herhangi bir temel bilgi makalesini kesip yapıştırdı, ki bu hiç yardımcı olmadı. Süreci açıklayacak birine ihtiyacımız yoktu, ancak hizmeti gerçekleştirmek için onlara ihtiyacımız vardı – ortalama bir hosting şirketinin temel planlarının bir parçası olarak bile yapmaya istekli olduğu bir şey. Esasen, bize bazı ek bilgiler verildi ve bunu kendimiz yapmamız söylendi.

Ayrıca, orijinal temsilciden elimize geçtiğimizde süreç yavaşladı. Çok. Birkaç dakika sürdü ve birlikte yürüdüğümüz tek şey, bakmış olsaydık kendi başımıza bulabileceğimiz bir bilgiydi ve bu bile bir çözüm sunmadı.

Bu kötü bir haber. Web siteniz kapalıysa ve yardıma ihtiyacınız varsa, hızlı bir şekilde ihtiyacınız var ve sorunu çözecek bir müşteri hizmetleri ekibine inancınızı koymanız gerekiyor.

Namecheap Fiyatlandırma, Hosting Planları ve Gerçekler

İncelememizi tamamlamadan önce, Namecheap hosting hakkında sahip olduğumuz somun ve cıvata bilgilerine bakalım.

Barındırma planları şunları içerir:

 • Stellar: İlk yılda ayda 2,88 $ karşılığında üç web sitesine kadar ölçülmemiş bant genişliği.
 • Stellar Plus: İlk yılda ayda 4,88 ABD dolarına disk kapasitesinin artırılmamış olması.
 • İş SSD’si: 10 web sitesi ve ayda yalnızca 8,88 ABD doları ile gelen her şey için yeterli olan 50 GB’lik SSD disk alanı.

İlk yıl ücretsiz bir alan adı alırsınız ve kaydolmak kolaydır. Kredi kartı ödemelerinin yanı sıra PayPal, Bitcoin ve Dwolla’yı kabul ediyorlar.

Gizli ücretlerle ilgili olarak, resmi olarak yoktur, ancak tekliflerin yalnızca yeni barındırma satın alımları için geçerli olduğunu unutmayın. Yıllık olarak ödediğinizde fiyat 12 ay için iyidir ve oran normal oranda yenilenecektir. Yükseltmeler veya eski sürüme geçişler tam yenileme fiyatından yapılır.

namecheap fiyatlandırma planları

Bunaltıcı veya sinir bozucu olmayan bazı satışlar yaşayacaksınız. Hesap aktivasyonu hızlıdır ve cPanel olan kontrol paneline ve kontrol paneline erişirsiniz.

Son olarak, WordPress ve Joomla’dan da dahil olmak üzere uygulamaları ve CMS’leri ve ayrıca kurulumu kolay tek tıklama kurulum aracıyla diğerlerini yükleyebilirsiniz..

Sonuç olarak

Alt çizgi? Namecheap ile olan deneyimimizin başlangıçta olumlu olduğunu düşünüyoruz, ancak uzun vadede mutlu değildik.

Dışarıda çok sayıda mutlu müşteri var ve temel planlarıyla gelen her şeyi inkar etmek yok.

Ne yazık ki, bu büyük değer ilk yıldan sonra kaybolur ve yenileme oranınız% 300’den fazla artacaktır. Şüphesiz, Namecheap bir fantastik yeni bir alan adı satın almak için bir yer, ancak web sitenizi gerçekten barındırmak istiyorsanız o kadar da iyi değil.

Çalışma süresi eksikliği, düşük düşük hızlar ve müşteri desteği eksikliği faktörleri ve buna değmez.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author