Küçük Bir Portakal – Neden 30 inceleme arasından 17.

Küçük Turuncu bir ana sayfa

Küçük Portakal, 2012 yılında daha popüler (ve doğrudan ileriye doğru adlandırılmış) Bluehost ve HostGator’ın aynı holdingi olan Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındı..

Bu, sloganı ‘ev sahibi barındırma’ olan bir şirket için bir uyarı işareti olabilir. Ancak, bu iki daha önemli markanın aksine, A Small Orange açık yaklaşımlarını kaybetmemiş görünüyor.

Haziran 2015’te “Minik Plan” adlı en ucuz barındırma planlarında temel bir WordPress web sitesi kurduk ve çalışma sürelerini topladık & son 24 ay içindeki hız istatistikleri.

Tanınmış kardeş markalarıyla nasıl kıyaslanıyorlar? Hadi bir bakalım.

Küçük Turuncu Hosting Kullanmanın Artıları

Başlangıçta 2003 yılında Tim Dorr tarafından başlatılan A Small Orange, şimdi Dallas, Texas ve Dearborn, Michigan’da iki sunucu konumuna sahiptir. Küçük Turuncu, küçük statülerine ve tuhaf isimlerine rağmen, bir süredir bu işte. Veriler ne yaptıklarını bildiklerini kanıtlıyor.

1. 99.98% Güçlü Çalışma Süresi

Web sitenizin büyük bir yayında yer alması, sadece birkaç dakika içinde bir trafik seli açığa çıkarabilir. Bu pozlama inanılmaz… Siteniz çökene kadar!

Ne yazık ki, performansını desteklemek için kötü çalışma süresi istatistiklerine sahip, düşük performans gösteren bir web barındırma hizmeti tarafından çevrimdışı olmaya devam ederse, sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiği önemli değildir..

Neyse ki, A Small Orange’da durum böyle değil.

Analizimiz 24 aylık bir süre içinde% 99,98 çalışma süresi gösterdi. Bu olağanüstü – endüstrideki daha büyük, daha önemli isimleri (kardeş şirketleri dahil) çok iyi performans gösteriyorlar.

Son 12 aylık ham veriler:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.94
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99,95
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: % 99,97
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

Küçük Turuncu Son 24 Ay İstatistikleriKüçük Turuncu ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

2. Hızlı Yükleme Süresi – 645 ms

İstikrarlı bir sitenin web sitesi performansı için kritik önem taşıdığını belirledik. İstikrarlı bir site bile, yavaşsa, hızla değersiz hale gelebilir.

Araştırmalar, şantiye yükleme süresinde bir saniyelik bir gecikmenin% 7 dönüşüm kaybına neden olabileceğini gösteriyor. Site trafiğinizin% 40’ı, yalnızca 3 saniyenin altında yüklenemezse sonsuza kadar ayrılacaktır.

neyse ki, Küçük Portakal ortalama 645ms sayfa hızı sağladı – sektör ortalamasından çok daha hızlı.

İşte bu iddiaları destekleyen ham istatistikler:

Son 12 aylık ortalama yükleme süresi:

A Small Orange son 12 aylık detaylı istatistiklerA Small Orange ortalama istatistikleri 2019-2020 | İstatistiklere bakın

3. Destek – Arkadaş canlısı ve yardımsever

İstikrarlı, hızlı siteler bile beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilecek rastgele sorunlar için büyük desteğe ihtiyaç duyar.

Küçük Portakal’ın müşteri desteği bizi yarı yolda bırakmadı, hem ayrıntılı hem de bilgili yanıtlarla bize hızlı bir şekilde geri dönmedi. Onlarla ilgili deneyimlerimiz bir 10/10 oldu. İşte ekibiyle örnek bir sohbet:

Küçük Turuncu Destek

Küçük Turuncu destek ajanı yardımcı oldu & neşeli

Küçük Portakal’ın sadece sorunumuzu çözmek için bağlantılar göndermeye çalışmadığını seviyoruz. Aslında, geçmişte gözden geçirdiğimiz diğer web barındırıcılarının aksine, bizimle konuşmak için zaman ayırdılar.

4. Dürüst, Şeffaf İşletme Yaklaşımı

Dürüst yaklaşımlarının olumlu bir yan etkisi, sizi yanlış yönlendirecek ‘gizli’ bir gündem veya dil olmamasıdır.

Örneğin, çoğu web barındırıcısı ‘sınırsız barındırma’ gibi hiperbolik iddialarda bulunur. Ancak çoğu aslında sınırsız fayda sağlamaz.

Küçük Portakal bunu yapmaz. Paranızın karşılığında ne alacağınızı açıkça İngilizce yazıyorlar.

Ayrıca, sitelerindeki her plan, sınırsız e-posta, 7/24 ABD tabanlı destek, SSD sunucuları ve sınırsız alan adları da dahil olmak üzere tüm premium özelliklerini (“Minik Planı” hariç) sunar.

5. 90 Gün, Para İade Garantisi

Standart endüstri uygulaması, işler planlandığı gibi çalışmazsa size 30 günlük geri ödeme yapabilir. Yine, A Small Orange, paranızı geri almak için 90 güne kadar sağlayarak trendi bozuyor. Yalnızca hizmetlerinin yanında durmaya istekli bir şirket, bu kadar uzun bir geri ödeme süresi sunarak, sürüş testini görmeniz için nispeten düşük risk oluşturur..

Bu arada InMotion Hosting, 90 günlük para iade garantisi de sunuyor. Gerisi 30-45 gün civarında olmalı.

Para iade garantileri çok büyüktür, çünkü yalnızca hizmetlerini ve özelliklerini beğenmediğinizi öğrenmek için bir web barındırıcısına taahhütte bulunmaktan rahatsız olmanız gerekmez..

A Small Orange ile, nefret ettiğiniz bir hizmet için ödeme yaparken sıkışmış hissetmenize gerek kalmayacak.

Geri ödemelerin belirli ödeme yöntemleri için geçerli olmadığını unutmayın.

A Small Orange’ın Hizmet Şartları’na göre, banka havalesi, Western Union ödemesi, çek veya havale ile ödeme yaparsanız geri ödeme alamazsınız.

Hesabınızın geri ödeme almaya uygun olduğundan emin olmak için bir banka kartı, kredi kartı veya PayPal ile ödeme yaptığınızdan emin olun..

Küçük Turuncu Hosting Kullanmanın Eksileri

Küçük Portakal, testlerimizin çoğunu uçan renklerle geçti. Ancak, kredi kartınızı teslim etmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır.

1. Sınırlarını Aşma Riskleri

Planınızın sınırlarını aşmanız durumunda, Küçük Turuncu hesabınızı hemen askıya alabilir. Bu, kaydolduğunuzda kendi Hizmet Şartları’nda yer alır ve başlangıçta kabul etmekten başka alternatifiniz kalmaz. Planlarının çoğu yeterli miktarda bant genişliği sunarken, bunun bir olasılık olduğunu unutmayın..

ORmallOrange bant genişliği kullanım şartları

Kaynak kullanımı söz konusu olduğunda, A Small Orange her müşterinin mümkün olduğunca az sunucu kaynağı kullanması gerektiğini iddia eder, böylece sunucularındaki tüm müşteriler iyi performans elde eder.

CPU ve bellek paylaşılan kaynaklar olduğundan, Küçük Portakal hesabınızı “kötüye kullanım” nedeniyle çok fazla kaynak kullandığından askıya alabilir veya feshedebilir.

Hizmet Şartlarına göre, paylaşılan ve bayi paketlerindeki kaynak sınırları aşağıdaki gibidir:

 • 50 Koşu Süreci
 • 15 Dakika Maksimum Yürütme Süresi
 • 100.000 Toplam Düğüm
 • % 10 CPU Kullanımı
 • % 5 Bellek Kullanımı (veya 512 MB)
 • Her saat içinde 500 giden e-posta iletisi (fazla iletileri teslim etmeden atarlar)

Aynı şey bant genişliği kullanımı için de geçerlidir. Size, satın aldığınız barındırma paketini temel alan aylık bir bant genişliği ödeneği tahsis ederler.

Hesabınız ay için ayrılan bant genişliği miktarını aşarsa, Küçük Turuncu hesabınızı aşağıdakilere kadar askıya alabilir:

 • Daha fazla bant genişliği ayrıldı,
 • Ekstra bir ücret karşılığında daha fazla bant genişliği satın alırsınız,
 • Toplam bant genişliği daha fazla olan bir pakete yükseltme yapıyorsunuz.

Hesabınızı nasıl yeniden etkinleştirmeyi seçtiğinize bakılmaksızın sizden ek bir fazlalık ücreti alabilirler.

2. Telefon Desteği Yok

Küçük Portakal’ın müşteri hizmetleri harika. 7/24/365 kullanılabilirlikle, deneyimimizde son derece hızlı ve ayrıntılıydılar.

Tek sorun? Telefon desteği yok. Bunun yerine, derinlemesine bir bilgi veritabanına, canlı web sitesi sohbetine ve e-postaya güveniyorlar.

Diğer birçok web barındırıcısı telefon desteği sunar, bu nedenle bu “con” nun ağırlığı kendi kişisel tercihinize bağlı olabilir.

3. Kötü İtibar Yönetimi

Test süremiz boyunca A Small Orange, bir web barındırıcısının birincil görevlerini (çalışma süresi, hız ve müşteri desteği) takdirle yerine getirdi. Çevrimiçi olarak çok parlak olmayan başka incelemeler bulacaksınız. Hedefimiz her zaman bütünsel bir inceleme sağlamaktır ve bizimkilerle çelişen incelemeler vardır..

Şirket, incelemeler konusunda da sadece kötü bir üne sahip değil..

Birkaç Twitter kullanıcısı A Small Orange’ın hizmetleri hakkında olumsuz konuşmak için sosyal platforma yöneldi.

Bir kullanıcı, A Small Orange’ın 2016 yılında alan adlarını yeni bir web barındırıcısına aktarmayacağını bile iddia etti.

Küçük Turuncu Twitter

2017’de, A Small Orange hakkındaki genel konuşmanın, aynı fikirde olmasak bile, hala aynı derecede olumsuz olduğu ortaya çıktı..

Twitter kullanıcısı @jackson_surfs’ın şirket hakkında söyledikleri:

Küçük Turuncu Twitter 2

Küçük Portakal her iki tweet’e de cevap verdi ve sorunları düzeltmeye çalışıyor gibi görünüyordu.

Küçük Turuncu Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

Küçük Turuncu fiyatlandırma ve planlar

Küçük Plan: Bu plan aylık 6,51 dolar. 500 MB depolama alanı, 5 GB bant genişliği, 7/24 e-posta + canlı sohbet desteği ve maksimum 1 alan adı ile birlikte gelir. Bu plana katılmaya karar verirseniz, en az bir yıl boyunca ödeme yapmanız gerekir. – Test için kullandığımız plan bu.

Küçük Plan: Bu plan yıllık 94,60 $ (aylık 7,88 $) (veya aylık 8,80 $) tutarındadır ve aynı anda bir yıl veya daha fazla tutarda ödeme yaparsanız daha ucuz olabilir. 5 GB depolama alanı, 50 GB bant genişliği, sınırsız alan adı, 7/24 e-posta ve canlı sohbet desteği ile birlikte gelir.

Orta Plan: Bu plan yıllık 136.40 $ (aylık 11.37 $) (veya aylık 16.50 $) tutarındadır. 15 GB depolama alanı, 150 GB bant genişliği, sınırsız alan adı ve 7/24 e-posta ve canlı sohbet desteği ile birlikte gelir. Bir veya daha fazla yıllık bir süre için ödeme yapmaya karar verirseniz daha az ödeme yapabilirsiniz..

Büyük Plan: Bu plan her yıl 250.80 $ (aylık 20.90 $) (veya aylık 27.50 $) tutarındadır. 30 GB depolama alanı, 500 GB bant genişliği, sınırsız alan adı, 7/24 e-posta ve canlı sohbet desteği ile birlikte gelir. Ayrıca, bir yıldan uzun bir süre için sipariş verirseniz daha düşük maliyetlidir.

Tiny planı hariç tüm paylaşılan barındırma planları, sınırsız alan adı, sınırsız e-posta, 7/24 destek ve SSD desteği ile birlikte gelir.

 • Kayıt Kolaylığı: Tek kayıt sayfası. Kolay kayıt işlemi.
 • Ödeme seçenekleri: Kredi Kartı, PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Hiçbir gizli ücret. Tüm paylaşılan ve bayi paketleri için her 60 dakikalık periyotta yüzde 10 CPU kullanımı, yüzde 5 bellek kullanımı, 50 çalışan işlem, 15 dakika maksimum yürütme süresi, 100.000 toplam düğüm ve 500 giden e-posta mesajı sınırı uygulanır..
 • upsells: Satış yok. Yaşasın!
 • Hesap Aktivasyonu: Anında hesap etkinleştirme.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel mevcut.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Tek tıklamayla kurulum için uygun yumuşak.

Küçük Portakal Öneririz?

Evet ve hayır.

Kararlı çalışma süresi, hızlı sayfa yükleme ve bilgili bir destek temsilcisiyle hızlı ve dostane bir sohbet, A Small Orange’ın ne yaptığını bildiğini kanıtladı.

Ama bir ama vardı. Sınırlarını aşmanız gerekiyorsa, siteniz bizim için kabul edilemez olan kaldırılabilir..

Muhtemelen en iyi önerilen ev sahiplerimizden biriyle paranın karşılığını daha fazla alacaksınız.

A Small Orange hosting kullandınız mı? Öyleyse, lütfen aşağıya bir inceleme bırakın. İyi veya kötü – incelemelerimizi şeffaf ve dürüst tutmaya çalıştığımız için gerçekten önemli değil.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author