HostMonster İncelemesi

Genel Değerlendirme

En Ucuz Plan
$ 4.95 / mo

HostMonster: Vakti olmayan insanlar için hızlı bir özet (hemen hemen hepimiz)

Ne yazık ki, kısaca, ana nedenlerin güvenlik ve destek olması nedeniyle HostMonster’ı önermiyoruz. Bulduğumuz birkaç problemden geçelim.

Güvenlik: SSL sertifikası (https, güvenli bir site) bu gün bir zorunluluktur, kesinlikle Google https sitelerini tercih ediyor ve Chrome güvenli olmayan siteleri aktif olarak “güvenli değil” olarak etiketliyor… Temel SSL sertifikaları bu günlerde gerçekten ücretsiz. çok önemli. Çoğu ana bilgisayar bunu ücretsiz olarak sunar, çünkü entegrasyonu kolaydır. HostMonster ise temel planlarında, ikinci planlarında veya üçüncü planlarında bunu yapmıyor… SSL sertifikası almak için 4. “PRO” planlarına gitmelisiniz. Bu sadece çılgınca!

Destek: Desteklerinin etrafında yüzen, görmezden gelemeyecek kadar çok şikayet var. Destek yanıtlarındaki büyük gecikmelerden, basit kötü desteğe kadar her şey.

Fiyatlandırma: SSL sertifikası, sınırsız disk alanı, kötü destek vb. Olmadan … en azından iyi bir ucuz fiyat beklersiniz, maalesef hayır, ortalama olarak gördüğümüzün üstünde en az 1 $ olan 4.95 $ / ay’dan başlıyorlar, genellikle SSL ve makul destek.

Yani gerçekten dediklerimiz var … Orada çok fazla web barındırıcıları var ki bu hemen hemen her şeyde çok daha iyi! HostMonster’dan kaçının! Bunun yerine, en iyi web hosting karşılaştırmamıza göz atın.

Eğer hala bir şekilde HostMonster ile ilgileniyorsanız, aşağıda okumaya devam edin.

HostMonster araştırması

HostMonster İncelemesi

HostMonster, 1996 yılında şirketi en eski hosting sağlayıcılarından biri haline getirdi. BlueHost’u başlatan aynı kişi Matt Heaton tarafından kuruldu. 2015 yılında Endurance International Group (EIG) ile birleşti. EIG, HostGator, BlueHost ve Arvixe gibi birçok web barındırma şirketine sahip bir dev..

Merkezi Provo, Utah, ABD’de bulunmaktadır. Bu özel şirket çeşitli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Bunlar arasında Paylaşımlı Barındırma, VPS Web Barındırma ve Dedicated Sunucular bulunur..

Fiyatlandırma

HostMonster web hosting çözümleri için dört farklı paket sunmaktadır. Bu planlara Basic, Plus, Prime ve Go Pro adı verilir. Bahsedilen paketler aşağıda görülebilir:

HostMonster fiyatlandırması

En ucuz plan Temel olarak adlandırılır ve 36 aylık bir sözleşme seçerseniz aylık 4,95 ABD dolarıdır. Bu nedenle, toplamda 178,20 USD ön ödeme yapmanız gerekiyor. 12 aylık ve 24 aylık sözleşme tercih ederseniz, sırasıyla 6,95 USD ve 5,95 USD ödemeniz gerekir. Söz konusu tutarlar sadece özel tanıtım fiyatlarıdır. Bu promosyon fiyatlandırması yalnızca ilk dönemde geçerlidir. Kullandığınız planın yenilenmesi üzerine düzenli fiyatlar uygulanacaktır.

Temel plan, her hosting hesabı için sadece bir web sitesine sahip olmanızı sağlar. Birden fazla web sitesi istiyorsanız, barındırma hesabı başına en fazla 10 web sitesine sahip olmanızı sağlayan Artı paketini seçebilirsiniz. 10’dan fazla web siteniz varsa, sınırsız sayıda web sitesi barındırmanıza izin veren Prime paketini almanız gerekir.

Web sitesi alanı 50 GB ile sınırlıdır. Bu, hosting hesabınızda maksimum 50 GB değerinde veriye sahip olabileceğiniz anlamına gelir, bu da genellikle bir işletme web sitesi oluşturmak için fazlasıyla yeterlidir… aslında bu miktardaki disk alanı ile bunlardan birkaçını oluşturabilirsiniz.

Web sitesine göre, Temel Planın Performansı (Artı ve Başbakan planlarıyla birlikte) Standarttır. Peki, bu tam olarak ne anlama geliyor? Destek ekibinden bu konuda daha fazla şey öğrenmelerini istedik. Onlara göre “Paylaşılan bir sunucu olduğu için tam kaynağımız yok. Aynı sunucudaki diğer web sitelerini etkilemeye başlarsanız, onu düzeltebilmeniz veya birçok kez yeni sürüme geçirebilmeniz için sizi bilgilendiririz. Ancak bu, sorunlar çözülene kadar web sitenizin kapatılmasına neden olur. ” Söz konusu görüşme aşağıda görülebilir:

Sohbet

Bu, kaynakları aynı sunucudaki diğer hesap sahipleriyle paylaştığınız anlamına gelir. Sunucunun performansını etkilemeye başladığınızda, hesabınız askıya alınır. Bunu, web sitenizin gereksinimlerini karşılamak için hesabınızı daha üst düzey bir pakete yükselterek düzeltmeniz gerekir. Hesabınızın diğer hesapların performansından ödün verdiğini öğrendikten sonra, sorun giderilene kadar hesabınız askıya alınır.

Tamam. Performansla devam edelim ve posta kutularına gidelim. Barındırma hesabı başına 5 e-posta hesabınız olabilir. Sayı, sınırsız e-posta hesapları sunan diğer barındırma sağlayıcılarına kıyasla oldukça azdır. Ancak, başlangıç ​​web sitesine ev sahipliği yapıyorsanız, bu sayı oldukça yeterlidir. E-posta depolama alanı hesap başına 100 MB’tır. Yine, bir başlangıç ​​için, bu her posta kutusunun gereksinimlerini karşılayabilir.

HostMonster, kayıt olduktan sonra size ücretsiz bir alan adı kaydı sağlar. Diğer eklentiler için birkaç kuruş kaydetmeye çalışıyorsanız, bu iyi olur. Diğer web barındırma sağlayıcılarının aksine, hesabınızın ilk kurulumu ücretsizdir.

% 99.99 kesintisiz çalışma garantisi sağlarlar. Bu, web sitenizin nadiren kesinti süreleri yaşayacağı anlamına gelir. Ayrıca, 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar. Böylece, ürün ve hizmetlerinden memnun değilseniz, geri ödeme alabilirsiniz.

Destek Seçenekleri

HostMonster size destek için çeşitli seçenekler sunar. Bunlar aşağıdakileri içerir:

  • Çevrimiçi Canlı Sohbet
  • Telefonla Destek
  • Yardım Merkezi / Bilgi Bankası
  • Bilet Teslimi

Teknik Telefon Desteği ve Teknik Canlı Sohbet Desteği 7/24 mevcuttur. Satış için telefon desteği haftanın 7 günü 06: 00-21: 00 (MST) saatleri arasında sunulmaktadır. Ayrıca, Faturalandırma, Hizmet Şartları Uyumluluk Departmanı ve Doğrulama için farklı çevrimiçi canlı sohbet ve telefon destek hatları var.

Bilgi Bankası veya Yardım Merkezi, ödediğiniz ürün ve hizmetlerin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda eğiticilerle doludur. Açıkçası, bu onların web sitesinde 7/24/365 mevcuttur. Ayrıca, hesabınızı çalıştırmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan şeyleri kolayca yapmanıza yardımcı olabilecek video eğiticileri içerir.

Müşteri destek hizmetlerinin değerlendirmeleri çoğunlukla olumsuzdu. Çoğu müşteri temsilcileriyle mutsuzdu. Web siteleri sorun yaşarsa, teknik temsilcileri yalnızca özür diledi. Karşılaştıkları sorunlar hakkında bir şeyler yapma girişimi yoktu. Basit sorular hakkında bilgi sahibi olmalarına rağmen, hesap sahiplerinin karşılaştığı pek çok sorunu gideremezler.

Artıları

30-gün para iade garantisi

Bunları denediyseniz ve gereksinimlerinize uygun olmadıklarına karar verdiyseniz, gerçekten geri ödeme alabilirsiniz. Bu geri ödeme alan adı kaydına kadar uzanmasa da, birkaç dolar kazanmak hala iyi bir fırsattır.

Ücretsiz Alan Adı Kaydı

Evet. Aslında ücretsiz birincil alan adı kaydı ile birkaç kuruş kaydedebilirsiniz. Henüz bir alan adınız yoksa, bu tekliften yararlanma zamanı.

Eksileri

HostMonster’a kaydolmanın birden çok dezavantajı var.

Sınırlı Disk Alanı

Size sadece yaklaşık 50GB disk alanı sağlarlar. Web sitenize yerleştirmeniz gereken büyük boyutlu videolarınız ve resimleriniz varsa fazla kullanmayın. Ayrıca, ekstra indirilebilir öğeler varsa, bu plan sizin için doğru değildir.

Sınırsız disk alanı istiyorsanız, üçüncü plan olan Prime paketini seçmelisiniz. 36 ay seçerseniz, özel tanıtım fiyatı ayda 6,95 USD’dir. Bu, 250.20 USD’yi önceden ödemek zorunda olduğunuz anlamına gelir. 12 aylık ve 24 aylık sözleşme için gitmek istiyorsanız, ayda sırasıyla 9,45 ABD doları ve 8,45 ABD doları ödemek zorundasınız..

Sınırlı E-posta Hesapları

Temel Plan’da yalnızca 5 e-posta hesabına izin verilir. Ancak, web sitenizden (veya işletmenizden) altı kişiniz varsa ne olur? O zaman, tabii ki, bu uygun değil.

Bir sonraki plan olan 36 ay için tercih ederseniz aylık 6,95 USD olan Plus Paketi tercih edebilirsiniz. Bu hala özel tanıtım fiyatıdır. Yenilemede, düzenli ücretler ödemek zorundasınız. Oh, BTW, bahsedilen daha pahalı plan 100 e-posta hesabına izin veriyor.

Kötü Müşteri Desteği

Hayır! Söz verdikleri mükemmel müşteri hizmetini sağlamıyorlar. İncelemelerin çoğu temsilcileri ve teknik destek ekibinden memnun değildi. Çoğu teknik temsilci kötü hizmet için özür dilemek zorunda kaldı (örn. Sunucular çöküyor, web siteleri çöküyor, vs.). Ve işleri daha da kötüleştirmek için, ciddi bir şekilde özür dilemek ve bu konuda hiçbir şey yapamayacaklarını belirtmek zorunda kaldılar.

Bir şey bir barındırma sağlayıcısı, mükemmel müşteri desteği aramak zorunda. Bir şirkette yoksa, onlardan uzak durun. Web siteniz çöktüyse ve en önemli müşteriniz şu anda sitede geziniyorsa ne olacak? Ne??!! Sonra, değerli bir müşteri kaybedersiniz. Daha da kötüsü, bu olduğunda, destek ekibinin size yardım etmek için orada olmamasıdır. Tam bir serseri.

Ayrıca bu incelemede daha önce sağladığım sohbeti (resim) de görebilirsiniz. Müşteri temsilcisi, “Seni Bluehost’a getiren nedir?” Dedi. Bu, hem BlueHost hem de HostMonster’ın aynı müşteri hizmetleri temsilcilerine sahip olduğu anlamına gelir. Bu, aynı kişi tarafından kurulmuş oldukları için açık olabilir. Ancak müşteri hizmetleri temsilcisinin bir BlueHost müşterisi ile bir HostMonster müşterisi arasında ayrım yapamaması, iki şirketin ürün ve hizmetlerini de ayırt edemediklerini göstermektedir. Size konuşmanın bir özetini göstereceğiz:

Sohbet

Bunun aslında BOTH BlueHost ve HostMonster için oluşturdukları önceden hazırlanmış bir şablon olup olmadığını bilmiyoruz. Ya da, muhtemelen, temsilci aslında bir hata yaptı. Tanrım …

Sonuç

HostMonster, önerebileceğimiz bir şirket değil. Hayır! Olmayacak. Eksileri şirket ile çalışma artılarını ağır basar. Mükemmel müşteri desteği yok ve açıkça, orada sadece başka bir EIG şirketi var. Özellikler de çok sınırlıdır. Orada diğer barındırma sağlayıcıları ile olmak daha iyi.

ÖzetDeğerlendiren Matthew RogersDeğerlendirme Tarihi 2018-08-27Değerlendirilen Öğe HostMonsterTasarım Değerlendirme 21star1stargrigrigriÜrün Adı HostMonsterFiyat
4,95 USD

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author