En İyi PHP Hosting: Karşılaştırma ve İncelemeler

Çok sayıda barındırma hesabı olan bir web ajansı olarak (sayısız yan projemiz var ve denemeyi seviyoruz), harika bir web barındırıcısını neyin tanımladığı konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var.. Bunlar en iyi PHP hosting sağlayıcılarımız, gerçek kalite web banka bozmadan hosting.

Web Hosting Şirketi Genel DerecelendirmeFiyat / mo.Disk AlanıÖzelliklerWeb sitesi
siteground2 9.3 / 10 3,95 $ (Geçici% 67 İndirim) 10 GB Güçlü, Hızlı, destansı destek, + 30 günlük para iade garantisi! = Kazan!
hostgator 8.7 / 10 $ 2,78 Sınırsız Ucuz + Sınırsız Disk Alanı!
A2HostingLogo 8.5 / 10 3,92 $ (7,99 $ ‘dan düştü) Sınırsız Sınırsız Disk Alanı!
hareket halinde 8.3 / 10 4,19 $ (% 40 indirim) Sınırsız Deneyimli, güvenilir, biraz daha pahalı.
Dreamhost 8/10 $ 7.95 Sınırsız Harika performans & destek

Best PHP Hosting 2020 Değerlendirmeler

1. SiteGround

SiteGround logosu

İnternet sitesi: www.siteground.com
Fiyat: $ 3,95
Disk alanı: 10 GB

Düşünürüz en iyi PHP barındırma sağlayıcısı SiteGround. SiteGround, web sitelerini barındırma konusunda küresel bir liderdir. Bulut barındırma, Özel barındırma, WordPress barındırma ve Paylaşımlı barındırma (en popüler hizmeti) sunar. Dolayısıyla, siteniz için en iyi barındırma sağlayıcısını arıyorsanız, SiteGround’a bakmanızı ve özelliklerini diğer barındırma sağlayıcılarıyla karşılaştırmanızı öneririz..

SiteGround size Paylaşılan barındırma planları için üç seçenek sunar – Başlangıç ​​(temel planı), GrowBig (orta zemin planı) ve GoGeek (en çok özellik dolu planları). En pratik özelliklerle birlikte, GrowBig planlarına gitmenizi öneririz (özellikle de yükseltme planlarınız varsa). Başlangıç ​​planı size işinizi genişletmeniz için birçok yol sağlarken, yalnızca bir web sitesiyle sınırlısınız. Ancak endişelenmeyin – en temel planlarına gitmeyi seçerseniz, her zaman yine de yükseltebilirsiniz.

SiteGround’un esnek planlarının yanı sıra müşteri desteklerini de seviyoruz. Canlı sohbet, e-posta ve telefon aracılığıyla 7/24 destek veriyorlar – her zaman size yardımcı olacak insanlar olduğunu biliyorsunuz (günün her saati).

Planınızı iptal etmeye karar vermeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi olduğundan SiteGround’u kontrol etmekten gerçekten korkmamalısınız. Hizmetlerini hissetmek için 30 gün yeterli – bu yüzden gerçekten kaybedecek bir şeyiniz yok.

Artıları

 • Esnek barındırma planları
 • Uygun fiyatlar
 • Ücretsiz SSL sertifikası

2. HostGator

HostGator logosu

İnternet sitesi: www.hostgator.com
Fiyat: $ 2.75
Disk alanı: Sınırsız

İhtiyaçlarınız için uygun bir paylaşılan barındırma planı arıyorsanız, HostGator’un planlarına göz atın. Hatchling planları yalnızca bir web sitesine izin verir, ancak sınırsız depolama alanı ve ölçülmemiş bant genişliği ile birlikte gelir. Bunun sizin için çok sınırlayıcı olduğunu düşünüyorsanız, Bebek planlarına gidin (aslında en popüler planlarıdır). Bebek planı sınırsız web sitelerine sahip olmanızı sağlar – bu büyük bir artıdır. Ancak, halihazırda çalışan bir işletmeniz varsa (ve aynı zamanda e-ticaret için en iyi plan ise) İş planlarını almanızı önemle öneririz..

Web sitenizi HostGator’a aktarmayı mı planlıyorsunuz? İsterseniz, ücretsiz geçiş yardımı sunduklarını bilin, ancak bu yalnızca bir web sitesi içindir. Çok fazla siteniz varsa, hizmetleri için ödeme yapmanız gerekir (diğerleri için).

HostGator’un sizin için olup olmadığından hala şüpheniz varsa, 45 günlük geri ödeme politikalarından yararlanabilirsiniz. Bu, söz konusu yetkisiz kullanım süresi içinde olduğu sürece planınızı iptal etme seçeneği sunar.

HostGator’un kullanıcıları tarafından popüler olmasının nedenlerinden biri, kullanımının çok kolay olmasıdır. İster yeni başlayan ister profesyonel bir web tasarımcısı olun, kullanıcı dostu cPanel’i kesinlikle takdir edeceksiniz..

Artıları

 • Kullanımı kolay
 • İyi müşteri hizmeti (7/24 telefon, canlı sohbet, e-posta)
 • Güvenilir çalışma süresi

Eksileri

 • Veri sunucularınızın konumunu seçmenize izin verilmiyor
 • Ücretsiz taşıma yalnızca bir web sitesi için geçerlidir
 • Bazı insanlar bilgi tabanlarını dolaşmakta zorlanırlar

3. A2 Hosting

A2 Hosting logosu

İnternet sitesi: www.a2hosting.com
Fiyat: $ 3,92
Disk alanı: Sınırsız

Web hosting Şirketleri karşılaştırırken, A2 Hosting de kontrol ettiğinizden emin olun. Orada en iyi olanlardan biri ve sizin için doğru barındırma sağlayıcısı olabilir.

Diğer web barındırıcılarının aksine, A2 Hosting, kullanıcılarına en ucuz planında bile sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği sunar. Yani, ihtiyacınız olan tek şey temel bir web sitesi ise, Lite planı muhtemelen size uygun olabilir (tek gerçek sınırlaması sadece bir web sitesi ile gelmesidir).

Şimdi, birden fazla web sitesine sahip olmak istiyorsanız, onların orta menzilli planı aslında sınırsız web siteleri sunuyor. Bununla birlikte, hızın peşindeyseniz, Turbo planlarını kontrol etmenizi öneririz. Bu onların nihai paylaşılan barındırma planı ve daha ucuz fiyatlı planlarında bulunan tüm özelliklerin yanı sıra çok daha fazlası ile birlikte geliyor.

Planlarında seçim yapabileceğiniz üç seçeneğin yanı sıra, ödeme şekli üzerinde de birçok seçeneğiniz var. Aylık, 12 ay, 24 ay veya 36 ay peşin ödeme yapabilirsiniz. İndirimler peşindeyseniz, en fazla tasarruf sağladığı için 36 ay boyunca deneyin.

A2’nin müşteri desteği konusunda endişeleriniz varsa, aslında çok şeyleri var. Onlara telefon ve canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca e-posta yoluyla bir bilet sistemi var.

Artıları

 • Ücretsiz SSL sertifikası
 • Ücretsiz site taşıma
 • Birçok güvenlik özelliği

Eksileri

 • Bazı insanlar kötü müşteri hizmetlerinden şikayet ediyor
 • Bir planı iptal etmek oldukça zor olabilir (yenileme talebinden 15 gün önce iptal talebinde bulunmanız kesinlikle zorunludur)
 • Kayıt sırasında dikkatli olmanız gereken gizli ücretler vardır

4. InMotion Barındırma

InMotion Hosting logosu

İnternet sitesi: www.inmotionhosting.com
Fiyat: $ 6.39
Disk alanı: Sınırsız

InMotion Hosting, bugün hosting planlarının iyi sağlayıcılarından biridir. Aslında, müşterilerine en ucuz planlarında bile sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği veren az sayıdaki hosting şirketinden biri..

InMotion’ın Lansman planı temel ve en ucuz planlarıdır ve üzerinde iki web sitesi barındırmanıza izin verilir. Power adlı orta menzilli planları daha güçlüdür ve bu planı seçtiğinizde ikiden fazla web siteniz olabilir (altı web sitesine kadar). İzin verilen web sitelerinin sayısından eminseniz ve sınırsız web sitelerinin peşindeyseniz, Pro olarak da adlandırılan bir planları vardır (aynı zamanda en hızlılarıdır).

InMotion Hosting’den bekleyebileceğiniz diğer şeyler:

 • Para iade garantisi – Paylaşılan hosting planları 30 günlük para iade garantisi ile gelir. İşletmeleri, VPS ve Bayi barındırma planları aslında 90 günlük geri ödeme politikasıyla gelir.
 • Google uygulama sihirbazı – Google uygulamalarını kullanmayı planlıyorsanız, yerleşik sihirbazı görevi çok daha kolay ve hızlı hale getirecektir.
 • % 99,95 garantili çalışma süresi – Bu iyi bir çalışma süresi oranıdır.
 • Güvenlik sistemi – InMotion Hosting, çok etkileyici bir güvenlik özelliği olan Tehdit Savunma Sistemini (TDS) kullanıyor.
 • Müşteri desteği – Bilgi tabanlarında çok sayıda yardımcı makale bulunmaktadır. Bununla birlikte, birisiyle konuşmanız gerekirse, bunu telefon, e-posta ve canlı sohbet yoluyla da yapabilirsiniz.

Artıları

 • Güvenilir çalışma süresi
 • Popüler uygulamalarla entegrasyon
 • Ücretsiz site transferi

Eksileri

 • Tüketicilerin hız kayıpları raporları var
 • Orta menzil planlarına geçseniz bile sınırsız web sitesi elde edemezsiniz
 • Tasarruflarınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız 24 ay boyunca peşin ödeme yapmanız gerekecektir..

5. DreamHost

DreamHost logosu

İnternet sitesi: www.dreamhost.com
Fiyat: $ 2.95
Disk alanı: Sınırsız

İyi bir barındırma sağlayıcısı ararken DreamHost’u dikkate almak iyi bir fikirdir. Bu, Paylaşımlı hosting, VPS hosting, Bulut hosting, Özel hosting ve WordPress hosting sağlamak için saygın bir şirkettir.

Paylaşılan barındırma söz konusu olduğunda, size yalnızca 2 seçenek sunulur – Başlangıç ​​planlarını (temel) seçebilir veya Sınırsız planlarını (tam özellikli) tercih edebilirsiniz. İki plana yakından bakmanızı öneririz, ancak ana farklılıklarının plan başına izin verilen web sitesi sayısında olduğunu biliyoruz. Sınırsız planları sınırsız sayıda siteye izin verirken, Başlangıç ​​planlarının bir web sitesi sınırı vardır..

DreamHost’un planları hakkında sevdiğimiz şey, her ikisinin de ücretsiz alan adı, sınırsız bant genişliği ve ücretsiz SSL ile gelmesidir – bunların hepsi önemli özelliklerdir. Ve tüm hosting sağlayıcıları bunları sunmuyor (özellikle en ucuz planlarında).

DreamHost’un bir başka etkileyici özelliği, müşterilerine çok cömert bir geri ödeme politikası sundukları – 97 gün. Bildiğimiz kadarıyla, onlar 97 günlük para iade garantisi olan tek hosting şirketi.

Müşteri desteği sizin için önemli mi? Elbette, yol boyunca biraz yardıma ihtiyacınız olacak. DreamHost’un destek ekibiyle (telefon ve e-posta yoluyla) iletişim kurmanın birçok yolu var ve ayrıca veritabanlarında çok sayıda yararlı makale var.

Artıları

 • İyi hız
 • Güvenilir çalışma süresi
 • Cömert geri ödeme politikası

Eksileri

 • Ücretsiz bir alan adını yalnızca hizmetin ilk yılı için yıllık olarak ödeme yaptığınızda alırsınız
 • Kayıt işlemi çok uzun sürebilir
 • Gösterge Tablosu kullanıcı dostu değil

PHP hosting: En İyi Nasıl Bulunur!

Ne arayacağınızdan gerçekten emin değilseniz, iyi bir PHP barındırıcısı seçmek oldukça zor olabilir. Son kararı vermeden önce kontrol etmeniz gereken tüm önemli özellikleri size anlatmak için buradayız. Sonunda, düşündüğünüz tüm barındırma sağlayıcıları arasında aşağıda bahsettiğimiz özellikleri karşılaştırmanızı gerektirir..

Sunucu Konumu

sunucu konum haritasıPHP barındırıcınızın sunucu konumu hız için önemlidir. Bu nedenle, en önemli önceliğiniz, bulunduğunuz yerde sunucuları olan bir hosting şirketi bulmak olacaktır. Örneğin, Avustralya’da yaşıyorsanız, Avustralya’da bir web barındırma sağlayıcısı bulmaya çalışın ve Kanada’da yaşıyorsanız Kanadalı bir web barındırma arayın. Değilse, özelliklerinde en azından entegre bir CDN hizmeti olmalıdır..

CDN, İçerik Dağıtım Ağı anlamına gelir – ve tam olarak yaptığı şey – içeriğinizin önbelleğe alınmış sürümlerini son kullanıcılara hızlı bir şekilde ulaşmak için ağlarına dağıtın.

Orada tonlarca CDN var ve seçtiğiniz PHP barındırma sağlayıcı bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Bugün çok popüler bir CDN’ye CloudFlare denir ve genellikle barındırma planlarında paketlenir. Bu nedenle, düşündüğünüz PHP barındırma Şirketlerindeki özellikleri incelerken bu hizmete dikkat edin.

Sunucu Çalışma Süresi

% 99,9 çalışma süresi sağlayabilen hosting şirketleri en iyisidir. Google’da arama yaparak farklı web barındırıcılarının çalışma süresini gerçek rakamlarla kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Sorunlu olabileceği için bu hızda çalışma süresi vaat etmeyen (ve teslim eden) barındırma hizmetleri almanızı önermiyoruz. Çok fazla kesinti süresi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise işletmenizi etkileyebilir.

SSL Sertifikaları

Güvenli bir site herkes için yararlıdır – sizin ve sitenizin ziyaretçileri için. SSL sertifikasıyla (SSL, Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir), ana makinenizin sunucuları ve site ziyaretçileri arasındaki veri aktarımlarının şifreli olduğundan emin olabilirsiniz. Bilgisayar korsanları şifrelenirlerse bilgi çalamazlar..

Muhtemelen SSL sertifikası olan siteler görmüşsünüzdür, ancak farkında değilsinizdir. Bir web sitesinin URL’sinin başında bir “s” görürseniz (örnek: https: //), sitenin SSL sertifikasıyla uyumlu olduğu anlamına gelir. Bir web sitesinin URL’sinde yalnızca http varsa, SSL sertifikası olmadığı ve güvenli olmadığı anlamına gelir.

Günümüzde güvenlik internette önemli bir sorun haline geldi ve bu yüzden giderek daha fazla insan sadece adreslerinde bu “leri” taşıyan sitelere güveniyor. Aslında, Google, siteleri SSL sertifikaları almaya teşvik ediyor ve bunu SEO’da bir sıralama sinyali olarak görüyor.

Yukarıdaki ifadeler ışığında, barındırma planlarının bir parçası olarak SSL sertifikaları sunan bir PHP barındırma sağlayıcısı seçmenizi öneririz. Let’s Encrypt hizmetine sahip paketlerle birlikte temel SSL sertifikaları da gelir.

Sonuçta elde ettiğiniz barındırma planında ücretsiz bir SSL sertifikası bulunmadığı ortaya çıkarsa, yalnızca bir tane aldığınızdan emin olun (evet, bu önemlidir). Eklenen özellik için ödeme yaparak herhangi bir hosting şirketinden satın alabilirsiniz (maliyeti yaklaşık 10 $ / yıl).

hız

Genel olarak, sunucu konumları ve / veya CDN’ler hakkındaki tavsiyelerimizi uygularsanız sitenizin hızı zaten dikkate alınır. Ancak, seçtiğiniz hosting şirketi size daha fazlasını sunuyorsa kaybedecek (ve kazanacak her şeyin) hiçbir şeyiniz yok.

Daha fazla CPU kaynağı her zaman iyi bir şeydir. Özellikle PHP için özel komut dosyaları da sitenizin hızına katkıda bulunur. Hepsi iyi ve ekstra özellik olarak elde ettiğinizde bonus olarak görülmelidir..

Disk alanı

Bir e-ticaret işletmesi veya bir üyelik sitesi oluşturuyorsanız, disk alanı çok önemlidir. Bu durumlarda yaklaşık 20 ila 30 GB disk alanı öneriyoruz ve hatta sınırsız (web siteniz çok büyükse).

Bununla birlikte, diğer iş türleri için (bloglar dahil), süper geniş disk alanlarının gerçekten gerekli olmadığını söyleyebiliriz. Sınırsız depolama alanına sahip planlar elde edemiyorsanız, 1 GB’nin genellikle tipik işletmeler ve bloglar için yeterli olduğunu bilin. Sınırlı disk alanınıza fazla yük bindirmemek için bu durumda yalnızca ayrı bir e-posta kullanmanızı öneririz..

Bu nedenle, sınırsız depolama alanı özelliği nedeniyle hemen bir plan satın almayın. Unutmayın, siteniz için en iyi PHP web barındırma ile sonuçlanması düşünülecek birçok özellik var.

Bant Genişliği ve Veri Aktarımı

PHP barındırma sağlayıcınızdaki bant genişliği ve veri aktarımı, özellikle gerçekten büyük dosyaların (örn. Resimler, videolar ve PDF’lerin yalnızca birkaçını belirtmek için) yerinde indirilmesini öneriyorsanız çok önemlidir. Bu durumda, sınırsız bant genişliği ve veri aktarımı ile bir plan almanızı öneririz, çünkü bu tür eylemler verilere gerçekten zarar verebilir.

Müşteri desteği

Büyük önemi (özellikle sorunlu zamanlarda) nedeniyle, yalnızca 7/24 müşteri desteği sağlayan barındırma sağlayıcılarına gitmenizi önerebiliriz. Ayrıca, canlı sohbet ve telefon desteği seçeneklerine öncelik verin.

PHP: Ayrıntılar

PHP barındırma araştırması

Eski günlerde, web geliştiricileri, şu anda sahip olduğumuz komut dosyası diline erişemedikleri için yumuşak, statik web siteleri ve içerik oluşturdular. Dinamik bir web sitesi oluşturmanın kesinlikle bir yolu olmadığından, web sayfaları ham HTML içeriği içerdiğinden, geliştiricilere çalışmak için çok az şey bıraktı. 1995’e kadar, bir programcı Rasmus Lerdorf, çevrimiçi özgeçmişini izlemek ve kişisel bilgileri ilişkilendirmek için bir komut dosyası dili geliştirmeye karar vermedi. Bu betik dilini PHP veya Kişisel Ana Sayfa olarak adlandırdı. Bu PHP ve onun tüm harikaları ilk bakış oldu.

PHP nedir?

PHP logosuPHP, dinamik web sayfaları ve içerik oluşturmak için gerekli bir programlama dilidir. Başlangıçta “Kişisel Ana Sayfa” anlamına gelirken, bugün bu kısaltma “PHP: Köprü Metni Önişlemcisi” anlamına gelmektedir. İsim değişikliğinin nedeni, bu kodlama dilinin asıl amacının Lerfords’ın kişisel kullanımı için olmasıdır. Sonunda PHP, Lerford’un hayal edebileceğinden daha büyük bir şeye dönüştü ve bu da onu dünyanın en popüler, yaygın olarak kullanılan programlama dillerinden biri haline getirdi.

PHP, web geliştiricileri dünyasında bir değişiklik yarattı ve şaşırtıcı, animasyonlu içeriğe sahip dinamik web siteleri oluşturmalarına izin verdi. Canlı, daha ilginç siteler geliştirmek için gerekli araçlarla kullanımı kolay bir çerçeve getirdi. PHP tarafından yönlendirilen web sitelerinden önce, sabit kodlanmış HTML kullanıldı ve web siteleri çok yumuşaktı. PHP, statik olmayan bir komut dosyası kullanarak bu sorunu düzeltti.

PHP’nin HTML konusunda nasıl çalıştığının harika bir örneği, Facebook kullanımı gibi giriş formatı web siteleridir. Kullanıcıların Facebook sayfalarına giriş yapabilmeleri için kullanıcı adı ve şifre gibi giriş bilgilerini iki küçük kutuya girmeleri gerekir. Kullanıcıların giriş bilgilerini girdikleri kutular form görevi görür. PHP’nin yaptığı şey bilgiyi formda almak ve gerekli işlemleri yapmaktır.

PHP’nin bazı özellikleri nelerdir??

PHP’nin sunduğu tüm özellikleri ve faydaları listelemek için yeterli alan yoktur. Kuruluşundan bu yana, bu dilin birçok sürümü vardır ve programcılar hala bu komutlu dili geliştirmek ve geliştirmek için çabalamaktadır. Bu PHP, form verileri toplamak, dinamik sayfa içeriği oluşturmak veya çerez gönderip almak gibi her şey hakkında olabilir. Bu komut dosyası dili, web geliştirmede kullanılabilir veya HTML’ye gömülebilir. Ayrıca çeşitli web şablonu sistemleri, web içerik yönetim sistemleri ve web çerçeveleri ile birlikte kullanılabilir.

PHP öncelikle Linux barındırma planlarında bulunur, ancak Windows, Mac OS X, RISC OS ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer büyük işletim sistemleriyle de uyumludur. Çok yönlülüğü ve çok çeşitli veritabanları için son derece güçlü desteği sayesinde, ihtiyaçlarınıza en uygun PHP barındırma hizmetini bulmak kolaydır.

Neden PHP Kullanmalı??

PHP, şaşırtıcı özelliklerden ve güvenli teknolojilerden oluşan kullanımı kolay yazılım nedeniyle beklentileri aşıyor. Herhangi bir uzmanlık seviyesi PHP kullanabilir, böylece bir web sayfasına dinamik içerik oluşturmayı veya eklemeyi kolaylaştırır. Güvenilirdir, arkasında programcıların inanılmaz bir destek ekibine sahiptir ve ücretsizdir. PHP, geliştiriciler ve programcılar arasında çok popüler olan, kullanmak için ideal programlama dilidir.

Geliştiricilerin bu hafif kaynaktan kazanacakları çok şey var, web sayfalarını kolay ve verimli hale getirirken, her türlü barındırma hesabında eğlence sağlamak için bir veritabanından içerik ekleyebiliyorlar. Bu programlama dili tutarlı ve iyi tasarlanmış olup etkileşimli içerik oluşturma sürecini sorunsuz ve basit hale getirir. PHP’nin sunduğu sonsuz özelliklerin yanı sıra, birçok farklı veritabanı dili ile etkileşime girebilir. PHP masaya yeni, havalı özellikler getirmeye devam ediyor. PHP’de yeni bir projeye başlamak, harika kod yazmak, iyi performans sağlamak, sonuçta harika bir PHP kurulumu / web sitesi geliştirmek için harika bir başlangıçtır..

Facebook, Etsy veya WordPress gibi birçok popüler web sitesi, iyi test edilmiş ve tamamen işlevsel olduğu için PHP kullanır. PHP hemen hemen tüm web ucuzdan en pahalıya hosting tarafından desteklenmektedir. Hata yapmayı zorlaştıran kolay bir çerçeve ile geliştirilmiştir. Web sitelerinin yanı sıra, pdf’leri, belirli flash biçimlerini ve daha fazlasını geliştirmek için PHP’yi de kullanabilirsiniz..

PHP için önerilen sunucu

İhtiyaçlarınızı geliştirmek için en iyi PHP barındırma seçimi kolaydır çünkü PHP çoğu web barındırıcısı ile uyumludur. Sadece iyi bir temel oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda tüm uzmanlık seviyeleri için mükemmeldir, aynı zamanda web sitelerini canlandırır (sabit kodlu HTML web sitelerinin aksine). Web geliştiricileri en iyi PHP barındırma SiteGround olduğunu bulduk. Bu web barındırma sağlayıcısı çok düşük bir maliyetle tüm harika özellikleri etrafında sunarak rekabetinden öne çıkıyor.

PHP Hosting Sık Sorulan Sorular

Dinamik web uygulaması nedir?

PHP’den önce, web sayfaları büyük ölçüde HTML’ye dayanarak, statik, değişmeyen web sitelerinin oluşturulmasını öne çıkardı. PHP, etkileşimli, eğlenceli web sayfaları oluşturur, aksi takdirde olabilecek sıkıcı ve sıkıcı taraflardan içerik kaldırır.

Dinamik bir web uygulaması izleyicilere estetik açıdan hoş, keyifli içerik ve özellikler sunar. Örneğin Facebook, PHP’nin programlama dilinden oluşan kullanıcılar arasında önde gelen sosyal medya ağı sitesidir. Facebook’u bu kadar popüler yapan şeylerden biri de dinamik web uygulaması içeriğidir.

PHP popüler mi?

Evet. PHP, 1995’ten beri varlığını sürdürüyor ve web geliştiricileri için yeni kapılar açarken, kodlanmış dilin ilk özelliklerini ve özelliklerini tanıttı. Bugün, öğrenmenin ne kadar kolay olduğu için birçok geliştirici tarafından kullanılıyor ve uzun yıllar boyunca etrafta dolaşması öngörülüyor (örneğin, WordPress’i düşünün). PHP, bir web sayfasına dinamik içerik oluşturmayı veya eklemeyi kolaylaştıran çok çeşitli şaşırtıcı özelliklerden oluşan kullanıcı beklentilerini aşar. Güvenilirdir, arkasında programcıların inanılmaz bir destek ekibine sahiptir ve ücretsizdir. PHP, geliştiriciler ve programcılar arasında çok popüler olan, kullanmak için ideal programlama dilidir.

PHP’yi kim öğrenmeli?

Geliştiriciler, programcılar veya etkileşimli web siteleri ve içerik oluşturmakla ilgilenen herkes PHP öğrenmelidir. Öğrenmesi kolaydır, tüm uzmanlık seviyeleri için harikadır ve önümüzdeki yıllarda pazarda kalması öngörülmektedir.

PHP betiğinde statik HTLM’yi nasıl görüntülerim??

PHP diğer programlama dillerinin aksine HTML ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bir PHP betiğinde, diğer komut dosyası dillerine kıyasla ilginç web uygulamaları oluşturmak için kolay kaynaklar sağlayarak ikisi arasında çalışabilirsiniz..

PHP 6 neden hiç yayınlanmadı?

Proje nihai amacına ulaşmak için hata verdiğinden PHP 6 hiç yayınlanmadı. Hiç karşılanmadığı için, bu sürümde kaydedilen ilerleme PHP 5’in daha küçük bir form sürümüne geri itildi. Herhangi bir karışıklığı önlemek için yeni nesil PHP 7 olarak adlandırıldı..

PHP güvenli midir??

PHP, güvenli ve güvenli web uygulamaları sağlama potansiyeline sahiptir. Deneyimsiz geliştiricilerin bu dili tam olarak anlamaları için zaman ayırmaları gerekir, aksi takdirde dikkatli olmazlarsa web sitelerinde veya uygulamalarında güvenlik açıklarıyla karşılaşabilirler. Yayınlanan öğreticiler, kurslar ve eğitim sayesinde kullanıcılar PHP’yi hızlı ve verimli bir şekilde anlayacaklardır. Bununla birlikte, PHP’nin daha yeni sürümleri yayınlandığında, daha güvenli web sayfaları veya uygulamaları sağlamak için web sitelerini güncellemeye teşvik edilen kullanıcılar.

Yine de önceki PHP sürümlerini kullanabilir miyim?

Evet, PHP’nin önceki sürümleri hala kullanılabilir. Sürüm 4 durumunda, artık resmi olarak desteklenmemektedir ve eski web sitelerini daha yeni sürüm 5 veya daha üst bir sürüme geçirmeniz önerilir..

PHP 7’deki yenilikler?

PHP 7, önceki sürüme göre daha hızlı bir hızın yanı sıra hata işleme, sınırlı Unicode desteği ve diğer özellikleri iyileştirmek için daha iyi bir yöntem getiren en son gelişmedir. Kullanıcıların getirdiği yeni ve geliştirilmiş özelliklerin tadını çıkarmak için PHP 7’ye geçmeleri önerilir.

PHP nasıl edinilir?

PHP’nin bir Unix, Mac OS X veya Windows sistemine kurulmasına bağlı olarak kurulum talimatları biraz farklılık gösterir. PHP kurulumu ve yapılandırması genellikle barındırma ücretlerine herhangi bir ek ücret ödemeden barındırıcınız tarafından sağlanan web sitesi kontrol paneli uygulamasında bulunabilir; bir plan seçerken ev sahibi ile bunun onaylanması önerilir.

PHP’nin Tarihçesi

PHP’yi web geliştirme ve genel amaçlı programlama için kullandığımız birçok birincil dilden biri olarak biliyoruz. Farklı işlevler, programlar ve görevler yazma kolaylığı için HTML veya HTML 5 işaretlemesine kod gömme yeteneği veren kodlama dillerinden biridir..

PHP Nasıl ve Ne Zaman Oluşturuldu

PHP’nin bazı tarihlerini ve nasıl ortaya çıktığını inceleyelim. PHP dilinin en erken gelişimi 1995 yılında Rasmus Lerdorf ile başladı. Lerdorf, C’ye bir avuç Ortak Ağ Geçidi Arabirimi programı yazmıştı; bu noktaya kadar, web sitesinin kişisel ana sayfasını korumak için onları kullandı. Sonunda, web formlarıyla çalışabilecek ve arayüz oluşturabilecek şekilde genişletmeye karar vermiş ve ayrıca veritabanlarıyla bağlantı kurmuştur. Kişisel Ana Sayfa / Form Tercümanı veya PHP / FI olarak sahip olduğu bu yeni uygulamaya atıfta bulunmayı amaçlamıştır..

PHP, çeşitli senaryolarda kullanılabilen basit ve dinamik web uygulamaları geliştirmek için inanılmaz derecede kullanışlı olmaya başladı. Lerdorf daha sonra kodu geliştirmek ve hata raporlama sürecini hızlandırmak için yola çıktı, bu yüzden bir Usenet tartışma grubunda PHP / FI’nın Kişisel Ana Sayfa Araçları Sürüm 1.0 olarak başlatıldığını duyurdu. Bunu 1995 yılının Haziran ayında paylaştı. İnanılmaz olan şey, 2013’te PHP’nin 1995’te tasarlandığı temel yeteneklere sahip olmasıydı..

Daha da ilginç olanı, Lerdorf’un PHP’nin bu büyük, yeni programlama dili olması anlamına gelmediğidir. Sadece test etmek ve geliştirmek için evrene kullandığı bir şeyi koydu. Oradan, PHP’nin süreçlerini ve işlevselliğini geliştirmek için bir sonraki mantıklı adımları atmaya devam etti. Bilmeden önce etrafında bir geliştirme ekibi oluşmuştu ve kodlama dilinin nasıl yapılacağını bilmediğini söyleyen mütevazı bir adam kendi.

Lerdorf ve geliştirme ekibi, 1997 yılının Kasım ayında iki yıl sonra PHP / FI 2’yi başlattı. PHP’yi birçok kodlama dilinden ayıran şey, aslında bir kodlama dili olarak tasarlanmamış olmasıdır. Kolayca çalışabilen ve HTML’ye gömülebilen yararlı bir şeyin paylaşılması yoluyla organik olarak gelişen bir araçtır..

Ne yazık ki, organik olarak gittiğiniz gibi bir şekilde geliştirildiğinden, işlevleri adlandırmada ve bu işlevlerin parametrelerinin sıralanmasında çok fazla tutarsızlık ve tutarsızlık vardı.

Yıllar Boyunca PHP’deki Değişiklikler

1) Sürüm 3 ve 4

1997’de Andy Gutmans ve Zeev Suraski, Zerdorf’la ortaklık kurdu ve PHP 3 olarak bilinen şeyin tabanını geliştirmek için ayrıştırıcıyı yeniden yazdı. PHP ile biraz çalıştıktan sonra 1998’de PHP 3’ü başlatmaya karar verdiler. 1999’da Zend Engine’in oluşturulduğu PHP’nin çekirdeğini yeniden yazmaya ve yeniden tasarlamaya başladı.

Kısa bir süre sonra 2000’de yeni yenilenen PHP sürümü ve Zend Engine, Zend Engine 1.0 tarafından desteklenen PHP 4’ü oluşturmak için kaynaşacaktı. Ekip, bu sürümle geliştirmeyi durdurmaya karar vermeden ve bunun için herhangi bir güvenlik güncelleştirmesi yayınlamayı bırakmadan önce 4.4.9 sürümüne ulaştıklarında 2000’den 2008’e kadar PHP’nin bu sürümü üzerinde çalışabildi..

2) Sürüm 5

PHP 4 hala güncellemeler ve yeni gelişmeler geçiriyorken, PHP 5 2004 yılında piyasaya sürüldü ve daha sonra Zend Engine II tarafından desteklendi. PHP’nin bu sürümü, nesne yönüne özgü programlama için geliştirilmiş destek içeren çeşitli değerli güncelleştirmelerle birlikte geldi. Ayrıca PDO olarak bilinen PHP veri nesneleri uzantısı ve dilin işlevini geliştirmeye yardımcı olan diğer performans değişiklikleri ile birlikte geldi. 2008, birçok PHP geliştiricisinin PHP 4’ten PHP 5’e geçiş ve geçişi teşvik etmeye başladığı zamandır.

3) Sürüm 6

PHP eskiden çekirdek dil düzeyinde yerel Unicode desteğinden yoksun oldukları için çok fazla uzmanlık ve eleştirinin hedefiydi. Sonuç olarak, 2005’te Andrei Zmievski tarafından PHP dili boyunca yerel Unicode desteği getirmek için bir girişim başlatıldı. Bunu önce ICU kütüphanesini gömerek işe koydu ve sonra metin dizelerini dahili bir seviyede UTF-16 olarak gösterdi.

Ne yazık ki, ekipte bu değişikliklerin nasıl yapılacağını anlayan ve hala Unicode olmayan güncellenmiş PHP 6’nın geliştirilmesine neden olan geliştiricilerin eksikliği vardı..

4) Sürüm 7

Sonra, nihayet bugün kullandığımız en güncel PHP diline ulaşıyoruz (çoğu barındırma şirketi şu anda destekliyor – daha fazla bilgi için en iyi PHP barındırma sayfamıza bakın). Sürüm 7, Zend Engine’i yeniden düzenleyen, böylece önbelleği iyileştirmek için çok daha kompakt veri yapıları kullanabilen Dmitry Stogov, Nikita Popov ve Xinchen Hui’nin çabalarının sonucuydu. Böylece, neredeyse toplam dil uyumluluğunu koruyabildiler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author