En İyi Linux Barındırma

Çok sayıda barındırma hesabı olan bir web ajansı olarak (sayısız yan projemiz var ve denemeyi seviyoruz), harika bir web barındırıcısını neyin tanımladığı konusunda oldukça iyi bir fikrimiz var.. Bunlar en iyi Linux barındırma sağlayıcılarımız, bankayı kırmadan büyük hosting.

Web Hosting Şirketi Genel DerecelendirmeFiyat / mo.Disk AlanıÖzelliklerWeb sitesi
siteground2 9.3 / 10 3,95 $ (Geçici% 67 İndirim) 10 GB Güçlü, Hızlı, destansı destek, + 30 günlük para iade garantisi! = Kazan!
hostgator 8.7 / 10 $ 2,78 Sınırsız Ucuz + Sınırsız Disk Alanı!
A2HostingLogo 8.5 / 10 3,92 $ (7,99 $ ‘dan düştü) Sınırsız Sınırsız Disk Alanı!
hareket halinde 8.3 / 10 4,19 $ (% 40 indirim) Sınırsız Deneyimli, güvenilir, biraz daha pahalı.
Dreamhost 8/10 $ 7.95 Sınırsız Harika performans & destek

Best Linux Hosting 2020 – Değerlendirmeler

1. SiteGround

SiteGround logosu

İnternet sitesi: www.siteground.com
Fiyat: $ 3,95
Disk alanı: 10 GB

Kanımızca, en iyi Linux hosting şirketi SiteGround. Üç seçim planı var:

 • Başlangıç ​​- Yeni başlıyorsanız ve çevrimiçi varlığınızdan nasıl geçeceğinizden gerçekten emin değilseniz bu planı öneririz. Bu plana sahip yalnızca bir web sitesine izin verilir (bu yüzden bunu unutmayın).
 • GrowBig – SiteGround’un en popüler planı bu. Bir çok insanın bu planı tercih etmesinin nedeni, onunla sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilmenizdir. Temel olarak, bu planı seçtiğinizde büyümek için daha fazla yeriniz var (Başlangıç ​​planına kıyasla).
 • GoGeek – Aboneliğinizle premium özellikler istiyorsanız SiteGround’un GoGeek planına gidin. Söylemeye gerek yok, bu planla sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz ilk iki plandan daha büyük ve daha hızlı.

Hangi plana abone olacağınızdan emin değilseniz, GrowBig seçeneklerini tercih etmenizi öneririz (esas olarak sınırsız web sitesi özelliği nedeniyle). İsterseniz, yine de her zaman daha yüksek bir plana geçebileceğiniz için Başlangıç ​​planlarıyla da başlayabilirsiniz..

Ne tür bir plan seçerseniz seçin, sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmak için SiteGround’un yerleşik web sitesi oluşturucusunu her zaman kullanabileceğinizi unutmayın. Bununla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, müşteri destek ekibi size yardımcı olmak için her zaman yanınızda.

Artıları

 • Mükemmel müşteri desteği
 • Esnek fiyatlandırma planları
 • Kolay site yönetimi

2. HostGator

HostGator logosu

İnternet sitesi: www.hostgator.com
Fiyat: $ 2.75
Disk alanı: Sınırsız

HostGator’u barındırma sağlayıcınız olarak düşünüyorsanız, üç seçenek arasından seçiminizi yapın: Hatchling, Baby ve Business.

Kuluçka en ucuz planı ve gerçekten çok uygun. Ancak, bununla birlikte yalnızca bir web siteniz olabileceğini unutmayın..

Bebeğim, orta fiyatlı planları aslında Şirketin en popüler planı. Aslında bunu çok daha fazla elde edeceğiniz için Hatchling planı üzerinde öneriyoruz (daha ucuz plana sadece birkaç dolar ekleyerek). Dahası, onunla sınırsız site barındırabilirsiniz.

Tabii ki, bunu karşılayabiliyorsanız (ve tüm HostGator’un en iyi özelliklerini istiyorsanız), en iyi seçenek İş planlarına gitmektir. Bu tür barındırma, zorlu işletmeleri ve çevrimiçi mağazaları ele alabilir.

HostGator ayrıca müşterilerine, seçtikleri planlardan gerçekten memnun olmalarını sağlamak için 45 günlük para iade garantisi veriyor. Bu nedenle, 45 gününü boşa harcamamak için kayıt işleminden hemen sonra sitenizde çalışmanızı öneririz (HostGator’a razı olup olmayacağınız kararınız bunlar).

HostGator’un ayrıca kullanıcı dostu bir cPanel’e sahip olduğunu bilin – hızlı bir şekilde öğreneceksiniz. Değilse, her zaman müşteri desteğine güvenebilirsiniz. Onların iyi bir tane var.

Artıları

 • Kararlı çalışma süresi
 • Uygulamalar için tek tıklamayla kurulum
 • İyi tepki süresi

Eksileri

 • Düşük fiyatlar sadece ilk yıllar için geçerlidir.
 • Pahalı prim planı
 • Ücretsiz SSL sertifikası yok

3. A2 Hosting

A2 Hosting logosu

İnternet sitesi: www.a2hosting.com
Fiyat: $ 3,92
Disk alanı: Sınırsız

Çoğu web barındırma sağlayıcılarının aksine, A2 Hosting tüm planları için sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği sağlar. En ucuz planları, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği taşıyan Lite planıdır, ancak yalnızca bir web sitesi içindir. Aslında bunu biraz sıra dışı buluyoruz çünkü bir web sitesine sahip çoğu işletme genellikle sınırsız depolama alanı ve bant genişliği gerektirmiyor.

A2 Hosting’in Swift adlı orta fiyat planı daha gerçekçi. Sınırsız depolama alanı ve bant genişliğinin yanı sıra, sınırsız web sitesi ve sınırsız transfer ile birlikte gelir.

Turbo planı (A2 Hosting’in en pahalı planı), özellik açısından da iyidir. Swift planında bulunan tüm özelliklerle birlikte geliyor, ancak çok daha hızlı. A2 Hosting aslında (tüm sistemlerinde) Cloudfare entegrasyonunu kullanır ve bu da hızlı yüklenen sayfalarını açıklar.

A2 Hosting’in para iade garantisini de seviyoruz. Sitelerini test etmeniz için size 30 gün vermenin yanı sıra, bazı durumlarda kullanılmayan hizmetleri de iade ederler.

A2 Hosting ayrıca size kredi kartları, PayPal ve banka havaleleri gibi birçok ödeme seçeneği sunar.

Ve elbette, WordPress, Joomla, Drupal, Magento ve diğerleri gibi birçok uygulamayı destekliyorlar.

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, bu alanda da teslimat yaparlar. Canlı sohbet, telefon desteği, e-posta vb..

Artıları

 • Tüm planlarında sınırsız her şey
 • 30 günlük para iade garantisi veya orantılı geri ödeme
 • Birçok CMS uygulamasını destekler

Eksileri

 • Yenileme sonrasında fiyat artışı gerçekten yüksek
 • En ucuz planlarıyla yalnızca 1 web sitesine izin verilir
 • En ucuz planlarında otomatik yedekleme yok

4. InMotion Barındırma

InMotion Hosting logosu

İnternet sitesi: www.inmotionhosting.com
Fiyat: $ 6.39
Disk alanı: Sınırsız

InMotion Hosting, müşterilerine iyi web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Bu Şirket ile barındırma planınızı almayı düşünüyorsanız, üç seçenek arasından seçim yaptıklarını bilin – Lansman, Güç ve Profesyonel.

Tüm planlarının ücretsiz alan adı, sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği ile geldiğini bilin. Planlar arasındaki temel fark, her bir plan için izin verilen web sitesi sayısıdır.

En ucuz planlarına (Lansman) gitmeyi seçerseniz, bu plandayken en fazla 2 web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz (her zaman yeni sürüme geçirebileceğinizi unutmayın).

Şimdi, yalnızca yaklaşık 6 web sitesine sahip olmayı planlıyorsanız, Güç planı sizin için daha uygun olabilir, çünkü en fazla 6 web sitesine izin verir.

Yolda 6’dan fazla web sitesine ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız Profesyonel planına gidin. Bu planla, sadece sınırsız web sitelerine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda web sitelerinize en fazla güç sağlar (diğer iki ucuza kıyasla).

Güvenlik web sitelerinizdeki temel önceliklerden biriyse, InMotion Hosting’in Tehdit Savunma Sistemi ile donatıldığını bilin (çeşitli saldırılara karşı oldukça etkilidir).

Artıları

 • Kötü niyetli saldırılara karşı büyük savunma sistemi
 • Tüm planlarda sınırsız alan ve bant genişliği
 • Ücretsiz site transferi

Eksileri

 • Doğrulama işlemleri biraz zaman alabileceğinden hemen hesap erişimi yok
 • ABD dışında yaşıyorsanız, doğrulama işlemi zahmetli olabilir
 • Yalnızca ilk 24 ay için peşin ödeme yaparsanız çok para kazanabilirsiniz..

5. DreamHost

DreamHost logosu

İnternet sitesi: www.dreamhost.com
Fiyat: $ 2.95
Disk alanı: Sınırsız

Barındırma sağlayıcınız olarak DreamHost’u seçmeyi planlıyorsanız, aslında bugün en popüler web barındırma şirketlerinden biri olduğunu bilin. Bu mutlaka iyi olduğu anlamına gelmez, ancak aslında aşağıdakiler gibi birçok özellik ile birlikte gelir:

 • CMS uygulamaları için tek tıklamayla yükleyici
 • Remixer adında bir web sitesi oluşturucusu var
 • 97 günlük geri ödeme politikası (çoğu barındırma sağlayıcısından çok daha uzun)
 • Kurum içi ekip aracılığıyla 7/24 müşteri desteği (ayrıca e-posta, makale bilgi tabanı, forumlar vb.)
 • Kabul edilen ödeme yöntemleri arasında büyük kredi kartları, çekler, havale, PayPal vb..

Barındırıcınızı DreamHost’tan almaya karar verdiyseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz iki Paylaşılan barındırma planı vardır – Başlangıç ​​ve Sınırsız.

Hem Başlangıç ​​hem de Sınırsız planları sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile birlikte sunulurken, Başlangıç ​​planında yalnızca bir web sitesine izin verilir. Yani, bu sizin için büyük bir sorunsa, bunun yerine sınırsız web sitelerinde olduğu gibi Sınırsız plana gidin.

Performans konusunda Şirket’in güvenilirliğine gelince, DreamHost’un% 99,96 çalışma süresi taahhüt ettiğini ve çoğu zaman karşıladığını bilin. Site hızlarının da iyi olduğu biliniyor.

Artıları

 • Net fiyatlandırma planları
 • Yenileme fiyatları çok yüksek değil
 • Hesap aktivasyonu hızlı

Eksileri

 • Kayıt sürecinde çok fazla adım var
 • Kontrol paneli oldukça kafa karıştırıcı olabilir (özellikle yeni başlayanlar için)
 • Site aktarımı ücretsiz değil

Linux hosting: En İyi Nasıl Bulunur!

İyi bir Linux barındırıcısı arıyorsanız, önce ne arayacağınızı bilmelisiniz. Bu yazıda, hangi özellikleri arayacağınızı daha iyi anlamanız için en çok kullanılan barındırma ile ilgili terminolojileri tanımlayacağız. Gerçekten iyi bir hosting şirketi ile sonuçlanmak için aşağıdaki kılavuzumuzu takip edin.

Sunucu Konumu

sunucu konum haritasıSize yakın olup olmadığını görmek için Linux barındırma sunucusu konumlarınızı kontrol etmenizi öneririz, ülkenizdeki web barındırma sağlayıcılarını arayarak durumun bu olduğundan emin olabilirsiniz. Örneğin, Kanada’da yaşıyorsanız, Kanada web barındırmalarını ararsınız, ancak Avustralya’da yaşıyorsanız Avustralya web sitesi barındırma hizmetlerini aramalısınız. Hızı sağlamak için, ideal olarak ülkenizde sunucuları olan bir barındırma sağlayıcısı seçmek istersiniz. Ancak, saygın ana bilgisayarların sunucuları dünyanın farklı bölgelerinde bulunabileceğinden bunun her zaman mümkün olmadığını biliyoruz..

İlgilendiğiniz Şirketin yakınlarda sunucuları olmadığını fark ederseniz, henüz kapatmayın. Barındırma sağlayıcısı bir CDN (İçerik Dağıtım Ağı) kullanıyorsa, kendi ülkenizde sunuculara sahip olmak kadar iyidir.

Gördüğünüz gibi, CDN’lerin dünyanın her yerinde ağları vardır ve dağıtım için sitenizin önbelleğe alınmış bir sürümünü (gerektiğinde) depolarlar. Site ziyaretçileriniz dünyanın neresinde olursa olsun web sitenize erişebilecek..

CloudFlare özellikle popüler bir CDN türüdür. Ve neyse ki, bir çok Linux barındırma şirketi bunu paketlerine ücretsiz olarak dahil ediyor.

Sunucu Çalışma Süresi

Belirli bir barındırma şirketini ararken, nasıl performans gösterdiğini görmek için önce Google’daki çalışma süresi rakamlarını kontrol edin. Minimum duruş süreleri için yaklaşık% 99,9 çalışma süresi olan bir barındırma sağlayıcısı seçmenizi önemle tavsiye ederiz. Duruş süreleri, iş dünyasında kayıplar anlamına gelebilir – ve bundan kaçınmak istiyoruz.

SSL Sertifikaları

Tüm barındırma sağlayıcıları ücretsiz SSL sertifikaları içermez – ancak bu güvenlik özelliğine ihtiyacınız olduğunu bilin. SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikaları, çalınan bilgilerin kötüye kullanılmasını önlemek için verileri (site ziyaretçileriniz ve sunucularınız arasında) şifrelemek için üretilmiş bir protokoldür..

Bir sitenin SSL sertifikası olup olmadığını öğrenmek kolaydır. URL’si bir “s” (https: //) içeriyorsa, güvenli olduğu anlamına gelir. Bir “s” (http: //) yoksa, sitenin SSL sertifikası olmadığı ve bu nedenle güvenli olmadığı anlamına gelir.

SSL sertifikalarının artık SEO için de iyi olduğunu bilin (Google tarafından bir siteyi sıralarken dikkate alınan faktörlerden biridir). Özel bilgilerine karşı dikkatli olan kullanıcılar da güvenli siteleri (özellikle kredi kartı bilgileri gerektiğinde) kullanmaya daha yatkındır..

Let’s Encrypt adlı bir hizmeti kullanan Barındırma Şirketleri, temel SSL sertifikalarını ücretsiz olarak sunar. Diğer barındırma sağlayıcıları da planlarında ücretsiz SSL sertifikaları içerir. Değilse, güvenli bir siteye sahip olmanız için (ve SEO amacıyla) bu hizmeti bir ücret karşılığında (yılda yaklaşık 10 $) satın almanızı öneririz..

hız

Hız da SEO’da bir sıralama faktörüdür. Tabii ki, site sayfalarınız hızlı bir şekilde yükleniyorsa site ziyaretçileriniz de takdir edecektir. Sunucu konumları ve CDN’ler hakkındaki önceki önerilerimizi uygulayarak, temel olarak hız özelliğine sahip olursunuz. Yine de, bir Linux barındırma şirketinin daha fazla CPU kaynağı sunduğunu tespit ederseniz, tüm senaryoya ek hız getirdiğini unutmayın..

Disk alanı

Depolama alanı gerçekten bir barındırma sağlayıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir özelliktir. Ancak, web sitenizin türüne bağlı olduğundan her zaman çok büyük (veya sınırsız) bir alana ihtiyacınız yoktur. Çoğu blog ve işletme sitesi aslında yalnızca 1 GB disk alanıyla (web sitenizin e-posta hesabınız olarak Gmail ile) çok iyi sonuç verebilir. Dolayısıyla, bir e-ticaret sitesi veya gerçekten çok büyük bir forum sitesi oluşturmuyorsanız, Linux web sitenizde birkaç GB depolama alanı belirleyebilirsiniz..

Bant Genişliği ve Veri Aktarımı

paylaşılan barındırma grafiğiBant genişliği ve veri aktarımı, her ikisinin de sunucularınızda hızlı bilgi akışı sağlamasıyla ilgilidir. Sitenizde video, müzik ve PDF gibi büyük dosyaların (diğerleri arasında) indirilmesi gerekiyorsa bu özelliklere çok ihtiyacınız vardır. Bu durumda, büyük (veya sınırsız) bant genişliğine sahip bir plan yapmanızı öneririz, çünkü bu tür dosyalar bant genişliğinizi ve verilerinizi kolayca kullanabilir.

Müşteri desteği

Başkaları ne derse desin, 7/24 müşteri sahibi olmanın çok önemli olduğunu söylediğimizde bize inanın. Arada sırada hızlı yanıtlara (ve çözümlere) ihtiyacınız olacak – ve her zaman kullanılabilir yardımın (özellikle canlı sohbet veya telefon yoluyla) olduğunu bilmek çok önemlidir..

Linux: Ayrıntılar

Linux barındırma araştırması

Linux hosting sunan birçok farklı sağlayıcı ile, piyasadaki en iyi planlardan bazılarını seçme şansına sahipsiniz. Bir Linux barındırma sağlayıcısı seçerken bir özellik açısından zengin ve kolayca sunucunuzu kolayca web sitesi tasarımları oluşturmak yönetmek yeteneğinizi en üst düzeye çıkarmak için anahtardır. Basit kaynak tahsisi, çalışma süresi garantileri ve 7/24 müşteri desteği temellerine ek olarak, disk alanı, bant genişliği, e-posta adresleri, veritabanı ve diğer önemli faktörlere dayanan bir plan da seçebilirsiniz..

İhtiyaçlarınız için en iyi Linux barındırma bulmanıza yardımcı olmak için en iyi önerilerimizi derledik.

Linux nedir?

Linux logosuLinux, web sitesi barındırma sağlayıcıları için dünyanın en yaygın kullanılan işletim sistemidir. Linux, yüksek popülaritesinin yanı sıra, en uygun fiyatlı web barındırma seçeneğidir, hatta bazıları ücretsiz veya “freemium” paketleri sunmaktadır..

Birçok barındırma aslında varsayılan Linux için açıktır, çünkü özellikle paylaşılan barındırma için pazar lideri olarak kabul edilir. Aslında Google, şu ana kadar 15.000’den fazla kişiyle konuşan ve sürekli büyüyen sunucu bankalarıyla Linux’ta faaliyet gösteriyor.

Linux’un Tarihi

Linux, işletim sistemini bilgisayar bilimleri derecesinin bir parçası olarak oluşturan bir Finish sistem mühendisi Linus Torvalds tarafından 1991 yılında kuruldu. Yaratıcısından sonra adlandırılan Linux, geliştirici topluluğunda ilerleyen yıllarda, onu geliştirmeye ve bugüne kadar sürdürmeye devam eden hayranların büyük bir takipçisini edinerek son derece popüler oldu. 1996 yılında Linux, Penguenleri ısırmak için Avustralya Ulusal Hayvanat Bahçesi’ndeki bir penguenden esinlenen bir penguen içeren ünlü logosuyla markalıydı..

Yıllar geçtikçe, işletim sisteminin markası ayrıldı, birleştirildi, yeniden markalandı, yeniden tasarlandı ve sürekli değişiklikler ve iyileştirmeler yapıldı. Bugün birkaç farklı Linux distribütörü var, bu yüzden Red Hat Linux, Fedora, CentOS, Ubuntu ve daha fazlası dahil olmak üzere birkaç farklı adla çağrıldığını görebilirsiniz. Bununla birlikte, sürekli olarak Linux’u destekleyen büyük topluluğa rağmen, herkes bu işletim sisteminin hayranı değildir. Örneğin, Steve Ballmer (Microsoft’un eski yöneticisi), Washington’un Seattle, Washington’daki 2000 etkinliğinde Linux’un “komünizmin özellikleri” olduğuna dikkat çekti..

Linux ile ilgili bir şey, şirketler tarafından benimsenebilmesi ve ondan benzersiz işletim sistemleri oluşturmak için kullanılabilmesidir. Örneğin, Google Chrome’un işletim sistemi aslında Linux’un bir sürümüdür ve Android işletim sistemini de uyarlamıştır. Ve Steve Ballmer’ın eski şikayetlerine rağmen Microsoft, Nokia X serisi telefonları için de Linux ile uğraştı. Dell ayrıca Ubuntu ile önceden yüklenmiş dizüstü bilgisayarlar satıyor ve Ubuntu’nun yaratıcıları Caconical, Linux akıllı telefon satıyor.

Linux Hosting’in Avantajları

Birçok kişi farkında olmadan web hosting seçin. Bunun nedeni, hostingin en uygun fiyatlı türüdür, bu nedenle bir bütçe ile çalışan veya bir sunucuyu yönetmenin teknik yönlerinde deneyimli olmayanlar için mükemmel bir seçenektir..

En iyi Linux barındırma planlarının en büyük avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Sunucu güncel tutulduğu sürece, Linux hosting çok güvenlidir ve daha az bilgisayar korsanı vardır.
 • Linux cPanel ve diğer popüler web barındırma yazılımlarıyla uyumlu olduğu için birçok kişi Linux ile ev sahiplerini taşımayı Windows’dan daha kolay olarak görüyor.
 • Bazı durumlarda bile en uygun fiyatlı hosting seçeneklerinden biridir
 • Ev sahipleri arasında genel bir standardizasyon vardır

Modern Linux sunucuları, aşağıdakiler için bir kısaltma olan LAMP standardına göre yapılandırılmıştır:

L – Linux (işletim sistemi)

A – Apache (sunucu uygulaması)

M – MySQL (Yapısal Sorgu Dili)

P – PHP (köprü metni işlemci)

Bu standartla, az güçlükle modern bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Linux dosya izinleri gibi, daha gelişmiş olmak için öğrenmeniz gereken şeyler olsa da, Linux barındırma özelliğini desteklemek için birçok kaynak var.

Linux Neden Web Sunucuları Arasında Popüler??

Ana bilgisayarların Linux’u seçmesinin birkaç nedeni vardır, bunlardan bazıları şunlardır:

 • Güçlü bir hosting sistemidir
 • Hosting ihtiyaçlarınız arttıkça ölçeklendirmek kolaydır
 • Ekonomik, genellikle ücretsiz
 • Geniş bir kullanıcı ve destekçi topluluğuna sahiptir
 • Eski sunucularla uyumludur
 • Kolayca özelleştirilebilir
 • cPanel ve diğer kontrol panelleri, sunucunun istemcileri işletim sistemini yanlışlıkla yeniden yapılandırmaması için sunucunun güvenliğini sağlar

Birçok web hosting şirketi, işletim sistemine aşina olma konusunda teknisyenler ve geliştiriciler için arzu edilen bir teknik beceri Linux önemli yatırım yaptık. Aslında, RedHat Sertifikalı Mühendislik Programı gibi adayların Linux ile yeterliliklerini kanıtlamalarına izin veren birkaç farklı türde sertifika programı vardır ve şirketler teknik destek ekibini en son yenilikler ve güncellemeler hakkında eğitebilir.

Windows Vs Linux

Linux ve Windows en popüler iki barındırma türüdür ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak biri diğerinden daha iyi olabilir. Linux dünya çapında en popüler seçim olsa da, birçok dil ve komut dosyası da pencerelerde kullanılabilir. Örneğin, WordPress, PHP ve Perl bir Windows sunucusunda çalıştırılabilir, ancak bu uygulamalar Linux’ta daha düzgün çalışır. Özellikle WordPress için, Linux üzerinden barındıranlar için Windows’dan daha fazla kaynak var.

Bununla birlikte, Linux’un desteklemediği bazı uygulamalar ve komut dosyaları da vardır. Örneğin IIS ve ASP Linux üzerinde çalıştırılamaz, ancak Windows ile uyumludur. Bu belirli uygulamaları ve komut dosyalarını kullanmak isteyenler için Windows daha pratik bir seçenek olabilir.

Linux Hosting Hakkında SSS

Linux hosting kullanıcı dostu mudur??

Birçoğu Linux’u yönetmek ve kullanmak için kolay bir hosting çözümü olarak görüyor. Linux yeni başlayanlar için iyi bir seçim olabilir, çünkü en iyi Linux barındırma ile sunucu yönetiminin çoğu gezinmek kolay cPanel ile tamamlanabilir.

Linux barındırma paketine neler dahildir??

Linux barındırma paketinin belirli özellikleri sağlayıcılar arasında farklılık gösterecektir, ancak bazı standart ortaklıklar vardır. Örneğin, paylaşılan Linux barındırma ile, sunucuda genellikle sınırlı miktarda alan ve bant genişliği elde edersiniz. Çoğu durumda, wikiler, forumlar ve CMS’ler gibi diğer komut dosyalarını da yüklemenize izin verilir.

Linux hangi programlama dilini kullanır?

Her ana bilgisayar farklı bir programlama dili kullanır, bu nedenle Linux barındırma ile ilişkili bir standart yoktur, ancak ortak diller PHP, Perl ve Python’u içerir. Bununla birlikte, sadece standart bir dil yoktur, aynı zamanda farklı sağlayıcılar da bu dillerin her birinin farklı sürümlerini kullanacaktır..

Bir barındırma planı satın alırken, her paketin desteklenen dilleri hakkında bilgi aldığınızdan emin olun..

Sahip olduğum Linux dağıtım sürümü büyük bir fark yaratıyor mu??

Çoğu durumda, barındırma planınızın bir parçası olarak hangi Linux dağıtımına sahip olduğunuz önemli değildir, çünkü bunların hepsi aynı sistemin sapmalarıdır. Temel web barındırma işlevleri genellikle Linux dağıtımlarında tam olarak aynı şekilde çalışır ve Linux dağıtımları arasındaki en büyük farklar, bir web barındırma hesabında hiç görülmeyen Grafik Kullanıcı Arabirimi’nde (GUI) yalnızca bir masaüstü bilgisayarda görülür.

Bir Windows bilgisayarım varsa Windows barındırmam gerekiyor mu??

Hayır! Ev veya iş bilgisayarınızda bulunan işletim sistemi türü, sunucunuzun işletim sistemi türünden tamamen bağımsızdır. Windows bilgisayarınız olsa bile, Linux da dahil olmak üzere her türlü işletim sistemini kullanabilirsiniz. Bunun hostinginizi etkileyebileceği tek zaman büyük Windows uygulamaları geliştirmeye çalıştığınız zamandır.

Linux barındırma için hangi yazılım gereklidir??

Linux barındırma planınızı satın aldıktan sonra, web sitenizi oluşturmak için hangi programları yüklemek istediğinize karar verebilirsiniz. Web sitenizi kendiniz kodlamayı veya bir web geliştirici uygulaması kullanmayı seçmenize bağlı olarak, bir CMS, bir blog uygulaması veya web geliştirme için başka bir yazılım türü yüklemeniz gerekebilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author