En İyi 10 PayPal Alternatifi (2020 için güncellendi)

PayPal 1998’den beri var. O zamandan beri gerçekten çok fazla değişmedi…

Aslında, birçok önlemle, çok daha kötüye gitti – daha pahalı, daha fazla düzenleme ve aynı zor ulaşılan müşteri desteği. PayPal alternatiflerine bakmanın zamanı gelmiş olabilir. ��

PayPal kullanmamanız gerektiğini söylemiyorum. Ancak, PayPal’ı kullanmayla ilgili birçok dokümante edilmiş sorun var ve kimsenin alternatif arayışından dolayı hata yapmıyorum.

PayPal ilk başladığında devrim niteliğindeydi. PayPal kurucularının yarısının artık milyarder olması sürpriz değil.

PayPal, eBay işlemlerinin çoğunda kullandığında gerçekten çekiş kazandı. Yıllar boyunca herkes güvenli çevrimiçi işlemler için PayPal kullanıyor gibi görünüyordu.

2020’ye kadar hızlı ileri – şimdi çok daha fazla seçenek var. Hepsi başarılı şirketler ama PayPal’a benzer şekilde çalışıyorlar. İnsanlar neden onları kullanıyor??

PayPal her şeyi mükemmel yapmaz ve birçok alternatif niş alanları işgal eder. Bu diğer şirketler de PayPal ile ilgili bir sorun bulma ve kendi yazılımlarında düzeltme fırsatı buldular.

Kanada’da bulunan PayPal alternatiflerine bir göz atalım. ����

Aşağı

PayPal ile ilgili sorunlar ortaya çıktığında veya çeşitli nedenlerle farklı bir ödeme seçeneği arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok alternatif vardır.

En iyi genel ödeme yazılımı Square’dir.

En iyi e-ticaret çözümü Stripe’dir.

En iyi kişisel ödeme seçeneği Venmo.

1. Square – En İyi Genel Ödeme Yazılımı

Alışveriş yaparken veya yerel bir kahve dükkanından bir kahve satın alırken muhtemelen böyle bir şey kullanarak ödeme yaptınız:

Bu Square’in POS sistemi. 2009 yılında Twitter şöhretinden Jack Dorsey tarafından başlatılan şirket, insanların telefonlarına bir dongle eki sunarak başladı. Bu, herkesin kredi kartı ödemelerini kabul etmesine izin verdi.

Bugün Square birçok fiziksel ve çevrimiçi mağazaya güç veriyor.

Fiziksel bir mağazaya başlarken, cevaplanması gereken ilk sorulardan biri kredi kartı ödemelerini nasıl kabul edeceğinizdir. Geçmişte, bunu yapmak için her şeyi ayarlamak bir kabustu. Artık tek ihtiyacınız olan bir iPad ve Square’in POS teknolojisi.

Square ücretleri PayPal ile karşılaştırılabilir. Her tokatlamak işlemin% 2.65’ine mal olacak. Tüm ödenen Square faturaları% 2.9 ve 0.30 $ ücrete mal olacak. Tüm çevrimiçi mağaza satışlarında, hizmet işlem başına% 3,4 ve 0,15 ABD dolarına mal olacaktır. Tüm ücretler sistemlerinde de kolayca görüntülenebilir.

2. Şerit – En İyi e-Ticaret Çözümü

Stripe bu listedeki en iyi şirket. Genellikle, son derece öznel olduğu için böyle bir şey söylemezdim. Tek yapmanız gereken, kurucuların hikayeleri hakkında konuşmalarını dinlemek ve dünyayı insanlar için daha iyi hale getirmeye çalıştıklarını anlamak için bugün ne yaptıklarını görmek.

Şirket, e-ticaret ödemelerini tüm işletme sahipleri için kolay ve anlaşılır hale getirmeye başladı. Stripe, Shopify, WooCommerce, Wix ve Squarespace gibi tüm popüler e-Ticaret çözümlerinde kullanılır.

Başlangıçta, yapmanız gereken tek şey, web sitenize gitmek için birkaç satır kod atmaktır. Bunu şimdi yapabilirsiniz, ancak tüm büyük platformlarda, bir uygulama veya eklenti yükleyebilirsiniz.

Şerit ücretleri işlem başına% 2,9 ve 0,30 $ ‘dır. Stripe’den bir e-ticaret mağazası kuruyorsanız, sağlam bir seçimdir.

3. Venmo – En İyi Kişisel Ödeme Seçeneği

Venmo bu listedeki kişisel favorim. Çocukken para transferlerinin kolay ve fütüristik olacağını düşündüm. Her zaman bir yetişkin olduğum zaman birisinin bileğini kapabileceğimi ve onlara ne kadar para vermek istediğimi düşünebileceğimi varsaydım.

Oraya tam olarak ulaşamadık. Ancak, Venmo’yu telefonlarımızda açabilir ve arkadaşlarımıza sadece bizim için sipariş ettikleri pizza için 10 dolar gönderebiliriz.

Neredeyse fütüristik bir zamandayız, bunun birisine biraz para vereceği:

O zamana kadar, sadece Venmo kullanacağız.

Venmo banka hesabınızla veya banka kartınızla kullanmakta serbesttir. İnsanlara kredi kartınızla bile ödeme yapabilirsiniz, ancak% 3 ücret ödersiniz. Ödeme hizmeti ayrıca bir dizi avantaj sunan Venmo kartı adı verilen kendi kartlarını da sunuyor..

Paranızı banka hesabınızda toplamak da ücretsizdir ve paranız bir gün içinde oraya ulaşacaktır. Anında transfer istiyorsanız, en az 0.25 $ ve en fazla 10 $ ‘dan 1% ücret talep edilecektir..

Uygulama bazen yavaş yüklenebilir, ancak bunun nedeni sunucularının her saniyede binlerce işlem yapmasıdır.

4. Skrill – Uluslararası Para Transferleri

Bu endüstri harika isimlerle dolu, ancak Skrill isim yarışmasını kazanıyor. Kaptan Marvel’ın dövmesi gereken bir şey gibi geliyor.

Skrill, para göndermenizi ve almanızı sağlayan dijital bir cüzdan görevi görür. Uluslararası para göndermek her zaman bir sorun olmuştur, ancak Skrill’de bunu% 1.9 karşılığında yapabilirsiniz. Skrill, bunu yalnızca bir e-posta adresine ihtiyaç duyarak kolaylaştırır.

Skrill, ön ödemeli teklif vermek gibi başka şeyler de yapar. Skrill’in en iyi yaptığı uluslararası para transferleri.

5. Zelle – Kolay Banka Havaleleri

Zelle, Venmo’ya oldukça benzer. Piyasaya oldukça farklı gittiler. Venmo son tüketicinin peşine düştü ve Zelle bankaların peşine düştü. Her ikisi de iyi stratejilerdi ve.

Kullandığınız bankaya bağlı olarak (çoğu banka bunu sunar), yapmanız gereken tek şey mobil bankacılık için kullandığınız uygulamaya atlamaktır. Ardından, telefon numarasını veya e-posta adresini kullanarak ödeme yapacak bir kişi seçersiniz. Sonra göndermek istediğiniz para miktarını gönderirsiniz.

Para, banka hesabınızdan doğrudan banka hesaplarına gider. Tıpkı Venmo gibi, kredi kartı kullanmazsanız Zelle kullanmak için herhangi bir ücret alınmaz, bu durumda% 3 ücret alınır.

6. Google Pay – Güvenli Mobil Ödeme Seçeneği

Google Pay, mobily ile ödeme yapmanın en güvenli yoludur.

Tek yapmanız gereken, telefon kilit ekranınızı kabul eden bir ödeme terminalinde kaydırmaktır.

Google Pay’ın her şeyi güvence altına alma şekli bir tokenizasyon işlemi kullanmaktır. Kredi veya banka kartınızı alır ve onu temsil etmek için bir jeton oluşturur. Bu, herkesin kart bilgilerinizi çalmasını imkansız hale getirir.

Kartınızdan hala normal şekilde tahsil edileceği şekilde ödeme yapılıyor, ancak güvenli bir şekilde yapılıyor.

7. WePay – Platformlar için Entegre Ödemeler

WePay daha iyi bir PayPal olacak şekilde oluşturuldu. Temel olarak, insanların bunu yapmak için bir WePay hesabı dışında hiçbir şey oluşturmadan çevrimiçi ödemeleri kabul etmelerine izin vermek istiyor.

PayPal ile son derece benzer şekilde çalışır, ancak yaklaşımını sorunsuz olmaya odaklamıştır.

WePay işlem ücretlerini kolaylaştırır. Toplam fiyatın% 3,5’ini veya işlem başına minimum 0,50 ABD doları tutarında ödeme alır.

Hizmet, kar amacı gütmeyen pek çok özellikle de yeni başlayanlar için kar amacı gütmeyen kuruluşlar için popüler bir seçim haline geldi. Ayrıca müşteri hizmetleri için mükemmel bir üne kavuştu.

8. Amazon Pay – Mevcut Yöntemleri Kullan

Amazon Pay en basit ödeme seçeneğidir. Gerçekten yaptığı tek şey, kredi kartı girmek için gereken zamandan tasarruf etmektir. Sadece Amazon’da önceden kullandığınız bir seçeneği kullanmanıza izin verir. Muhtemelen Amazon’u kullandığınızdan, Amazon Pay kullanmak çok mantıklı.

İşlerin başında, zaten bir Amazon Satıcısıysanız ve kendi e-Ticaret mağazanızı açıyorsanız, Amazon Pay ile ödeme kabul etmek tüm işlemleri tek bir yerde tutmayı kolaylaştırır.

Amazon Pay ayrıca, tüm bilgilerinizi mal satın aldığınız kişilerle paylaşmadığı için ek güvenlik sunar.

9. Shopify Ödemeleri – En İyi Shopify Seçeneği

Bir Shopify mağazanız varsa, Shopify ödemeleri müşterilerinizden ödeme almayı gerçekten kolaylaştırır. Müşterileriniz başka bir Shopify web sitesinde alışveriş yaptıysa, muhtemelen bilgileri zaten depolanmış ve kullanıma hazır olacaktır.

E-Ticaret platformunda bir mağaza oluşturduysanız Shopify, üçüncü taraf ödeme işlemcilerini kullanmaya alternatif olarak Shopify Ödemeleri oluşturdu.

Gelişmiş Shopify hesabına geçmediğiniz sürece Shopify Payments ücretleri Stripe ile tamamen aynıdır.

10. Bitcoin veya Diğer Kripto – Özel Seçenek

Aralık 2017’nin ortasında herkes Bitcoin’in para birimi dünyasını ele geçireceğini düşündü. Herkes herhangi bir hassas finansal bilgi veya banka hesabı dağıtmadan ödeme yapacaktır.

Bu tam olarak gerçekleşmedi, ancak insanlar bir süredir Bitcoin ile ödeme yapıyor.

Süreç bazı insanlar için kafa karıştırıcı olabilir ve Bitcoin veya diğer kripto paraların fiyatı her gün dalgalandığı için ödeme almanın en istikrarlı yolu değildir..

Coinbase gibi bir borsadan kripto para birimi satın almanız gerekecek.

Bir sonraki adım, BitPay ile bir şeyler satın alabilmeniz için bir harcama cüzdanı kullanmaktır.

Ardından, yapmak istediğiniz ödemeyi gönderirsiniz. Herhangi bir kişisel bilgi dağıtmaz ve nispeten anlıktır.

Bununla ilgili tek ücret, kripto para biriminizi ve madencinin ücretini satın aldığınız borsalardaki ücretlerdir. Madencinin ücreti bir işlem ücreti olarak işlev görür ve Bitcoin’inizi göndermek için gereken tüm ağ masraflarını karşılar. Ücretler genellikle bir doların altında.

PayPal ile ilgili sorunlar

Bu listenin tamamı PayPal’a alternatifler göstermek olduğundan, insanların neden artık PayPal kullanmak istemediğine bakalım. Heck, PayPal’ı çöpe atmaya tamamen kendini adamış web siteleri bile var.

Banka Gibi Davranıyor, Ama Bir Değil

PayPal tam istediği yerde. Banka gibi hareket etme özgürlüğüne sahiptir, ancak uygun bir banka gibi herhangi bir düzenlemesi yoktur..

Bir bankanın sunacağı aynı korumayı sunmazken, bir bankanın kredi ve banka kartları da dahil olmak üzere tüm hizmetlerini sunar. Müşterilerinin tüm işlemlerinden milyonlarca para kazanıyorlar ve çok miktarda para topluyorlar.

Bir bankanın size olduğu gibi yardımcı olmanıza gerek yoktur. Bankalar güvenliği sağlamak, sağlam müşteri hizmetleri ve çözüm hizmetlerine sahip olmak zorundadır.

Ani Hesap Donuyor

Bu sorunlar internetin her yerinde iyi belgelenmiştir. PayPal hesapları hiçbir yerden donacak.

Tamam, kendinize “Bir şey bunu tetikliyor olmalı” diye düşünebilirsiniz.

Yanlış. Tamamen rastgele olur.

“Şey, sadece çözeceğim.”

İyi şanslar!

Hesabınızı çözme işlemi, sonsuza dek süren tam bir kimlik doğrulama işlemidir. İşletmeniz için ödemeleri işleme koymanız veya bir satıcıya ödeme yapmanız gerektiğinde bu çok sinir bozucu olabilir.

Kötü Müşteri Hizmetleri

İnsanların öfkeli olmalarını okumaktan hoşlanıyorsanız, yalnızca Google, “PayPal müşteri hizmetleri hikayeleri”.

Hepsi gerçekten kötü.

PayPal’daki müşteri hizmetleri, teknoloji meraklılarından daha az olduğu için bilinir ve bekleme süreleri yaygın bir şikayettir. LinkedIn’deki ilk el hesabı birçok kez tekrarlanan bir durumu gösterir.

Yüksek Ücretler

Ücretler PayPal’da yüksektir. Her işlem 0.30 $ ve daha sonra toplamın% 2.9’u kadar ücretlendirilir. Bu miktar gerçekten toplanabilir. Birçok alternatif ücret çok daha düşük.

Dolandırıcılar

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Craigslist’te herhangi bir şey satmaya çalıştıysanız, sizi dilediğiniz her şeyden aldatmaya çalışan zayıf dilbilgisi olan kişilerin mesajlarıyla boğulmuş olacaksınız.

Hepsi bunu yapmak için PayPal kullanıyor. Hizmetin bile insanları aldatmacaya karşı uyarmaya adanmış bir sayfası var.

Sarmalamak

PayPal hala nüfusun büyük bir kısmı için çalışıyor. Çevrimiçi işlemlerde hala liderler.

Bir endüstride alternatifler aramak için her zaman sebepler vardır ve bu farklı değildir. Yıllar içinde, ödeme işlemleri için çözümler sunmak için birçok alternatif ortaya çıkmıştır. Bunlardan birkaçını test etmek asla kötü bir fikir değildir.

Paypal Alternatifleri – SSS

PayPal alternatifi var mı?

Evet, sayısız PayPal alternatifi var. En popüler olanlardan bazıları Stripe, Venmo ve Square’dir.

PayPal yerine ne kullanabilirim?

Şu anda PayPal’ı ne için kullandığınıza bağlıdır. Kişisel ödemeler için Venmo mükemmel bir seçimdir. Ticari işlemler için Square kullanılabilir. Kesinlikle e-ticaret ödeme işlemleri için, Şerit en iyi seçimdir.

PayPal’ın en büyük rakibi kim?

Şu anda Square, PayPal’ın en büyük rakibi.

PayPal’ı Kanada’da kullanabilir miyim?

Evet yapabilirsin.

Para almak için PayPal ücretleri nedir?

Her işlem için ücret 0,30 ABD doları ve işlemin% 2,9’u.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author