En iyi 10 2020 Alan Adı Kayıt Şirketleri |

Tüm web siteleri, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, bir alan adına ihtiyaç duyar.

Etki alanı adlarını, etki alanı kaydedicileri aracılığıyla satın alabilirsiniz. Veya zaten bir alan adınız olabilir ve yeni bir kayıt kuruluşuna aktarmak isteyebilirsiniz.

Her iki durumda da, sitenizin hedefleri, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız için hangi kayıt kuruluşunun en iyi olduğunu bilmek zor olabilir.

Bazı kayıt şirketleri diğerlerinden daha pahalıdır ve diğerlerinin sunduğu ücretsiz özelliklerin eksikliği, örneğin, alan gizliliği koruması.

İşte 2020’deki en iyi 10 alan adı kayıt sitemiz:

1. Domain.com

Domain.com ana sayfası

Arkaplan bilgisi

Domain.com 2000 yılında kuruldu.

Şirketin sahibi Endurance International Group.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Şirket, alan adları, web barındırma, VPS barındırma, E-posta, SSL sertifikaları, web tasarımı ve çevrimiçi pazarlama hizmetleri konusunda uzmanlaşmıştır..

Şu anda WordPress hosting, VPS hosting ve paylaşılan hosting planları sunuyorlar.

Seçtiğiniz barındırma planı ne olursa olsun, sınırsız disk alanı, SSL sertifikası, e-Ticaret çözümleri ve pazarlama araçları ile birlikte en az bir ücretsiz alan adı alırsınız.

Müşteri hizmetleri seçenekleri arasında 7/24 telefon desteği ve Sık Sorulan Sorular alanı bulunmaktadır.

Bir alan adı kaydetmek için yalnızca Domain.com’u kullanmak istiyorsanız, bir .com için her yıl 9.99 dolar ve .net web sitesi için 12.99 dolar ödersiniz..

Domain.com domain-search

Alan adı gizliliğinin korunması, alan adı başına yıllık 8,99 ABD dolarına mal olur, böylece bir .com alan adı ve WHOIS gizlilik koruması için yaklaşık 18,98 ABD Doları ödemeniz gerekebilir.

Alan adını Domain.com’a kaydettirin

Bir alan adı kaydederken “HOSTFACTS” kuponunu kullanın (% 20 indirim)

2. GoDaddy.com

GoDaddy alan adı

Arkaplan bilgisi

Bob Parsons 1997’de GoDaddy’yi kurdu, bu yüzden 20 yıldan fazla bir süredir varlar.

Merkezi Scottsdale, AZ’de bulunan şirketin adı Jomax Technologies’di, ancak şimdi GoDaddy Group Inc olarak biliniyor.

Dünyada 17 milyondan fazla kişi GoDaddy kullanıyor, şirket 73 milyondan fazla alan adını yönetiyor. Bu onları dünyanın en büyük alan adı kayıt şirketi yapar.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Alan adı kaydının yanı sıra şirket, alan adı transferleri, Microsoft tarafından desteklenen profesyonel e-posta, alan değeri onayı, web barındırma, web güvenliği, çevrimiçi pazarlama araçları ve daha fazlasını sunar.

Ayrıca, telefon ve canlı sohbet yoluyla 24 saat global müşteri desteği sunar.

GoDaddy’ye bir .com web sitesi kaydetmek istiyorsanız, ilk yıl için sadece 9,99 ABD doları olacaktır. Bundan sonra, her yıl size 17,99 $ mal olacak.

.Net, .tech veya .co gibi diğer üst düzey alan adları yıllık olarak biraz daha pahalıya mal olacak.GoDaddy alan adı uzantısı fiyatlandırması

GoDaddy ile WHOIS gizlilik koruması, kişisel koruma için alan başına yıllık minimum 9,99 ABD dolarına mal olacak.

İşletmeniz için de gizlilik koruması istiyorsanız, size biraz daha pahalıya mal olur – alan adı başına yıllık 14,99 ABD doları.

Alan adını şununla kaydet: GoDaddy.com

3. İsimcheap.com

NameCheap alan adı arama

Arkaplan bilgisi

Namecheap 2000 yılında kuruldu ve Phoenix, AZ merkezli. İnternet Tahsisli İsimler ve Numaralar Kurumu (ICAHN) tarafından akredite edilmiş bir kayıt memuru olarak tanınırlar..

Richard Kirkendall’ın şirketi kurmasından bu yana geçen yıllarda 3 milyon müşteri topladılar ve 7 milyondan fazla alanı yönetiyorlar.

Kasım 2010’da Lifehacker tarafından “En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi” seçildi. 2012 yılında “En Popüler Alan Adı Kayıt Şirketi” olarak da adlandırılmıştır.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Şirket, alan adı aktarımları, uygulama entegrasyonu, SSL sertifikaları, e-posta ve çok daha fazlasını sunar.

Namecheap ayrıca bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır. Paylaşılan, WordPress, bayi, VPS ve özel e-posta barındırma hizmeti sunarlar.

Canlı sohbet ve e-posta biletleme müşteri desteği ile müşterilerin kendi kendine yardım eğitimlerini ve rehberlerini bulabilecekleri bir bilgi tabanı sunarlar..

Namecheap üzerinden bir .com web sitesi kaydetmek istiyorsanız, yılda 8,88 ABD doları ödemek zorunda kalacaksınız..

NameCheap alan adı fiyatlandırması

Ayrıca, .xyz, .info, .online, .club ve daha fazlası gibi daha uygun fiyatlı diğer üst düzey alan adları da sunarlar..

Gizlilik koruması WhoisGuard tarafından kullanılabilir ve yeni bir alan adı kaydederseniz veya mevcut bir alan adı üzerinden aktarırsanız ücretsizdir.

Alan adını NameCheap.com ile kaydettirin

4. Alanlar.Google

Google Alan Adları İncelemesi

Arkaplan bilgisi

Google, 13 Ocak 2015’te Google Domains’i başlattı. Yazılım şu anda beta aşamasında.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Her alan adı:

 • Ek ücret ödemeden özel kayıt
 • En iyi web sitesi oluşturucularıyla kolay entegrasyon
 • G Suite ile özel bir e-posta
 • Yeni alan adı sonları
 • Özelleştirme alt alanları
 • Google ile hızlı, güvenli ve güvenilir internet altyapısı
 • Basit alan yönetimi araçları
 • E-posta yönlendirme
 • Destek

Google Domains ABD Destek Ekibi haftanın her günü 24 saat hizmet vermektedir. Onlarla canlı sohbet, e-posta veya telefon yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Google Etki Alanları üzerinden bir .com web sitesi, alan adı başına yılda 12 ABD dolarına mal olur. Otomatik yenileme site üzerinden yapılabilir.

Google Alan Adları fiyatlandırması

Her otomatik yenilemeden önce, her yenileme gerçekleştiğinde alan adınızın kaydını iptal etme şansınız olması için bir e-posta bildirimi alırsınız.

Ayrıca on yıla kadar alan adı satın alabilirsiniz. Bu, iki yıl süreyle 24 ABD doları veya on yıl 120 ABD doları karşılığında bir .com alan adı satın alabileceğiniz anlamına gelir.

WHOIS gizlilik koruması alan adınıza ek bir ücret ödemeden dahil edilir. .Co.nz veya .co.uk gibi bazı alan adlarının özel kayda izin vermediğini unutmayın.

5. Name.com

Name.com alan adı

Arkaplan bilgisi

Name.com 2003 yılında Mushkin Inc’in kurucusu ve eski Başkanı William Mushkin tarafından kuruldu.

Şirket şimdi Sağ taraf Grubu’na aittir ve Denver, CO’da yer almaktadır.

2003’ten bu yana, Name.com 320.000 müşteri kazandı ve şimdi Sağ taraf tarafından yönetilen 16.5 milyon alan adının iki milyonunu kontrol ediyor.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Alan adı transferleri, uygulama entegrasyonu, SSL sertifikaları, bir web sitesi oluşturucu, e-posta ve birkaç web barındırma seçeneği.

WordPress hosting ve diğer Name.com hosting planlarında, satın alma işleminize ücretsiz bir alan adı dahildir.

Başlangıç ​​barındırma planı bir web sitesini, Ad oluşturucu planı 25’i ve İnanılmaz paket sınırsız sayıda siteyi destekler.

Müşteri hizmetleri seçenekleri, bir e-posta bileti gönderebileceğiniz bir bilgi tabanı ve site iletişim formu içerir.

Canlı sohbet desteği 06: 00-6: 00 arasında MON – FRI ve 09: 00-17: 00 MST saatleri arasında SAT-SUN, telefon desteği de 09: 00-16: 00.

.Com ile biten web sitelerinin kayıt sırasında yıllık 8,99 ABD doları (yenileme oranı 12,99 ABD doları), bir .host sitesi sizi her yıl 109,99 ABD doları kadar geri getirecektir..

Name.com alan adları

WHOIS gizliliği, Name.com ile yılda 4.99 $ ek ücret karşılığında kullanılabilir, ancak bu özellik tüm alan adı uzantıları için mevcut değildir.

6. Bluehost.com

Bluehost.com

Arkaplan bilgisi

Bluehost 2003 yılında kuruldu, Provo, UT merkezli. Dünyanın en büyük ev sahibi gruplarından biri olan Endurance International Group (EIG).

Bluehost ile 2 milyondan fazla web sitesi barındırılıyor. Şirket sayılarıyla çok gizli, ancak 2010’da 525.000’den fazla müşterisi vardı.

WordPress.org, Bluehost’u bir web barındırma seçeneği olarak önermektedir.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Bluehost öncelikle bir web barındırma hizmeti sağlayıcısı olduğundan, paylaşılan, WordPress, VPS, özel ve bayi barındırma hizmeti sunarlar.

7/24 canlı sohbet, e-posta biletleme ve telefon desteği Bluehost aracılığıyla edinilebilir. Bu nedenle, herhangi bir sorunla ilgili size yardımcı olması için her zaman bir müşteri hizmetleri temsilcisine erişebilirsiniz..

Sorularınızın cevaplarını kendiniz aramak istiyorsanız geniş bir bilgi tabanı var.

Her barındırma paketiyle bir alan adı ücretsiz gelir.

Web barındırıcınız olarak Bluehost kullanmayı planlamıyorsanız veya birden fazla alan adı kaydetmek istiyorsanız, her alan adı için yıllık 11,99 ABD Doları ödemenizi bekleyin..

Bluehost paket bilgileri

Alan Adı Gizliliği Koruması, aylık 0,99 ABD dolarıdır ve bu da yıllık toplam 11,88 ABD dolarına mal olacaktır. Alan adınız ve gizlilik korumanız için toplamda yıllık 23,87 ABD doları ödeme yapacaksınız.

Alan adını şununla kaydet: Bluehost.com

7. HostGator.com

HostGator alan adı arama

Arkaplan bilgisi

HostGator 2002 yılında kuruldu. Endurance International Group (EIG) 2012 yılında satın aldı ve bugün hala şirkete sahipler.

Merkezi Houston, TX’de bulunmaktadır. Şirketin sunucularının çoğu orada ve Provo, UT’de bulunuyor.

2013 yılına kadar HostGator 400.000’den fazla müşteri ve 9 milyon alan satın aldı.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Bluehost gibi, HostGator da öncelikle bir web barındırma sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir.

Barındırma seçenekleri arasında web, bulut, WordPress, bayi, VPS, özel, uygulama ve Windows barındırma bulunur.

HostGator’un WordPress Cloud Hosting yazılımını öneriyoruz. Çalışma süresi, sayfa yükleme hızları ve fiyatlandırma mükemmel.

Aslında, diğer rakiplere kıyasla HostGator Bulut’u genel olarak en iyi ve çalışma süresi açısından sıralıyoruz.

Canlı sohbet ve e-posta biletleme yoluyla müşteri desteği sağlarlar. HostGator ayrıca, sorunları çözmenize yardımcı olmak için forumlar veya video eğiticileri gibi tonlarca kaynak sunar.

Şirketle bir .com web sitesi kaydetmek istiyorsanız, size yıllık 12,95 ABD dolarına mal olacak.

Hatchling Cloud planıyla en az bir ücretsiz alan alacaksınız. Baby Cloud ve Business Cloud planı ücretsiz sınırsız alan adlarıyla gelir.

Aynı şey web barındırma, WordPress barındırma veya bayi barındırma gibi diğer HostGator planları için de geçerlidir..

.Co, .org, .net, .biz ve .info siteleri ile biten siteler aynı ücrete tabidir.

HostGator planları

Sitenizi barındırmak için zaten HostGator kullanıyorsanız, bir .com sitesi yalnızca size yıllık 2,99 ABD doları tutar.

WHOIS gizliliği size yıllık 14,95 $ ek ücrete tabidir..

Alan adını şununla kaydet: HostGator.com

8. 1&1 (iONOS)

1 ve 1 Alan İncelemeleri

Arkaplan bilgisi

IONOS 1988 yılında kuruldu ve onları en eski alan adı kayıt şirketlerinden biri haline getirdi.

Şirketin sahibi, bir Alman internet hizmetleri şirketi olan United Internet adında bir ana şirkettir..

1&1, Montabaur, Almanya’da yerleşiktir ve Karlsruhe, Zweibrücken, Münih ve Berlin’de başka konumları vardır.

1&Almanya, Avusturya, İngiltere, İspanya, Fransa, Polonya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İtalya ve Meksika’daki kullanıcılar için 1 ürün bulunmaktadır.

Tüm dünyada şirket için 7.000’den fazla çalışan çalışıyor.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Alan adı transferi, web sitesi oluşturucu, çevrimiçi mağaza oluşturucu, web barındırma, WordPress barındırma, yönetilen bulut barındırma, VPS barındırma, iş e-posta yönetimi ve hesapları ve daha fazlasını içerir.

Online pazarlama ve e-posta pazarlama araçları da mevcuttur 1&1 ve SSL sertifikaları.

Canlı sohbet, telefon desteği, e-posta ve sosyal medya aracılığıyla 7/24 müşteri desteği var.

.Com siteleri için fiyatlandırma 1&1 diğer web barındırma hizmetleri ile karşılaştırıldığında oldukça ucuz: yılda 1 $. Ancak, bu fiyat sadece ilk yıl için geçerlidir. Bundan sonra .com için yılda 15 dolar ve .biz için 20 dolar.

1 ve 1 fiyatlandırma

WHOIS alan gizlilik koruması ile ücretsiz olarak kullanılabilir 1&Özel kayda izin veren alan adlarında 1.

9. Register.com

Register.com incelemesi

Arkaplan bilgisi

Register.com 1994 yılında kuruldu ve merkezi New York, NY’dadır..

Şirket, bir Amerikan alan adı ve web geliştirme şirketi olan Web.com Group Inc.’e aittir..

Register.com şu anda 2,5 milyondan fazla farklı alan adını yönetiyor.

Özellikler ve Fiyatlandırma

Özellikler ve ürünler arasında alan adı transferleri, web sitesi ve e-ticaret sitesi oluşturucuları, barındırma ve SSL seçenekleri, e-posta hizmetleri ve çevrimiçi pazarlama araçları bulunur.

Çevrimiçi pazarlama araçları, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme reklamcılığı (PPC), Facebook Boost ve daha fazlasını içerir.

Tüm departmanlar için müşteri destek seçenekleri telefon ve e-posta yoluyla mevcuttur. Ne yazık ki, canlı sohbet seçeneği yok gibi görünüyor.

Müşteri desteği pazartesiden cumaya 09: 00-12: 00, cumartesi ve pazar günleri 9: 00-10: 00 arasında verilmektedir..

Register.com’a sahip bir .com web sitesi sizi ayda yalnızca 5 ABD Doları geri ayarlayacaktır.

.Net, .org, .biz, .info ve .us ile biten siteler aylık .com siteleriyle aynı tutardadır.

Register.com fiyatlandırması

Bu oran Go Daddy veya Yahoo gibi diğer alan adı kayıt şirketi rakiplerinden çok daha ucuzdur.

WHOIS gizlilik koruması yılda 11 $ daha kullanılabilir, bu nedenle bir alan adı ve WHOIS koruması için toplam yıllık ücretleriniz her yıl yaklaşık 16 ABD doları olmalıdır.

10. InMotion Barındırma

inMotion Etki Alanları İncelemesi

Arkaplan bilgisi

InMotion Hosting 2001 yılında kuruldu ve Los Angeles, CA merkezli. Şirketin ayrıca Ashburn, VA’da bulunan bir veri merkezi var.

InMotion Hosting, 300.000’den fazla alana sahip olan özel bir şirkettir. Ayrıca yeni başlayanlar ve blogcular için oluşturulan bir web barındırma olan Web Hosting Hub’a da sahipler..

Özellikler ve Fiyatlandırma

Onlar hızlı sunucular ve büyük çalışma süresi ile bir web hosting güç merkezi olarak bilinir. Barındırma konusunda, şirket paylaşılan iş, VPS, bayi ve WordPress barındırma hizmeti sunuyor.

Ayrıca kurumsal barındırma çözümleri ve web tasarım hizmetleri sunar.

Ayrıca, her bir plana otomatik alan adı yenilemesi dahildir ve Paylaşılan İşletme Barındırma paketi gibi bazı planlarla ücretsiz bir alan adı kullanılabilir.

Şirket canlı sohbet, e-posta, Skype ve telefon desteği şeklinde 7/24 müşteri desteği sunuyor.

Bir .com alan adı arıyorsanız yıllık 15,99 ABD Doları ödemeniz gerekir. Aynı şey .net, .org, .biz, .info ve .us alan adları için de geçerlidir.

InMotion Hosting fiyatlandırması

Alan adı gizliliği koruması yılda 12,99 ABD dolarıdır ve genel toplamı yıllık 28,98 ABD dolarına getirir.

Şirket ayrıca 90 günlük para iade garantisi sunuyor, bu nedenle In Motion Hosting’in sizin için web barındırma sitesi veya alan adı kayıt şirketi olmadığını fark ederseniz tam bir geri ödeme alabilirsiniz..

Sonuç

Özellikle bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) veya bir web sitesi oluşturucusu kullanıyorsanız, bir web sitesi kurmak ve oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bir alan adı kaydetmekten kaçınamazsınız.

Web sitesi kayıt işleminin arka ucuyla ilgilenen bir alan adı kayıt şirketi olmadan bir alan adı kaydedemezsiniz.

Etki alanı adı sistemi yoksa, uzun ve hatırlanması zor IP adresleri girerek internette dolaşmamız gerekir.

Doğru alan adını ve alan adı kayıt kuruluşunu seçmek hafife alınmamalıdır!

Artık en iyi on alan adı kayıt şirketi arasındaki farkları bildiğinize göre, hangisinin sizin için en iyi olduğuna dair bilinçli bir karar verebilirsiniz:

 • Domain.com 
 • GoDaddy 17 milyon kullanıcısı olan oldukça popüler bir alan adı kayıt kuruluşudur.
 • Namecheap 2010 yılında “En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi” ve 2012’de “En Popüler Alan Adı Kayıt Şirketi” seçildi.
 • Bluehost yalnızca bir alan adı kaydetmek için harika bir yer değildir; web sitenizi barındırmak için de harika bir yerdir. Bluehost ile 2 milyondan fazla web sitesi barındırılıyor.
 • 9 milyon alan adı kayıtlı HostGator. Bluehost gibi, bunlar öncelikle bir web barındırma hizmeti sağlayıcısıdır.
 • Name.com Ana şirketlerinin sahip olduğu 16,5 milyon alanın 2 milyondan fazla alanını kontrol ediyor, Sağ taraf.
 • 1&1 alan adı kayıt şirketi dünyasında uzun zamandır var; 1988 yılında kuruldu. 1&1, .com siteleri alan adı başına yılda yalnızca 0,99 ABD dolarıdır.
 • Register.com 2,5 milyon alanı yönetiyor ve kapsamlı çevrimiçi pazarlama araçları sunuyor.
 • InMotion Barındırma otomatik alan adı yenileme ve tonlarca farklı web barındırma seçeneği sunar.
 • Google Alan Adları şu anda beta aşamasında, ancak yine de harika bir alan adı kayıt şirketi. Alan adınızı on yıla kadar kaydettirmenize olanak tanır ve WHOIS gizlilik koruması her uygun alan adında bulunur.

ICANN-Akredite Kayıt Şirketlerinin tam listesini burada bulabilirsiniz.

Listemizden bugün ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun alan adı kayıt kuruluşunu seçerek başlayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author