Digital Ocean – İyi Hosting ve Sunucu Sağlayıcısı mı? (2020 Değerlendirme)

DigitalOcean incelemesiDigitalOcean Ana Sayfası

2018’in başından beri DigitalOcean hosting test sitemizi izliyoruz.

Bu süre boyunca DigitalOcean’ın ücretli bir müşterisiyiz ve sistemin hayati metriklerini dikkatle izliyoruz. Özellikle yükleme süreleri, müşteri hizmetleri yanıt hızı ve en önemlisi çalışma süresi ve kesinti süresi.

Şimdiye kadar sonuçlar ümit verici, işte orada başkalarıyla nasıl ölçtüklerini derinlemesine inceliyoruz.

2011’de ilk sunucusunu başlatan DigitalOcean, geliştiricilerin daha fazla uygulamayı daha hızlı ve daha kolay başlatmasına yardımcı olmaya odaklanan bir Amerikan bulut barındırma şirketidir..

New York merkezli küçük bir başlangıç ​​şirketi olarak başlayan şey katlanarak büyüdü ve toplam yarım milyondan fazla geliştirici olan bir müşteri tabanına ulaştı.

DigitalOcean’ın nihai hedefi, müşterilerin zenginliklerinin buluttan ve buluttan proje aktarmasına olanak tanıyan, üretimi hız ve verimlilikle artıracak kullanıcı dostu bir platform oluşturmak için katı hal sürücüsü veya SSD kullanmaktır..

Bir gün için en iyi 10 Hosting Hizmetlerimizden biri olarak sıralamak yeterince iyi mi??

Hadi bulalım!

DigitalOcean Hosting Kullanımının Artıları

1.% 99,99 Fantastik “Ortalama” Çalışma Süresi

Bir bulut barındırma hizmeti için sektör ortalama çalışma süresi% 99,94’tür.

DigitalOcean% 99,99 ile sudan (cinayet amaçlı) esiyor.

Bu, Nisan 2018’den Mart 2019’a kadar, DigitalOcean’ın hep birlikte sadece 43 dakikaya eşit olan sekiz kesintisi olduğu anlamına geliyor..

Bu Bluehost’u bugüne kadarki en güvenilir hosting çalışma süremiz olarak bağlar. Bunun ne kadar şaşırtıcı olduğunu bilemeyiz. İlk on hizmetimizin çoğu, çalışma süresinin% 99,96 ile% 99,98’i arasındadır..

DigitalOcean Son 12 Aylık İstatistiklerDigitalOcean ortalama çalışma süresi 2018-2019 | İstatistiklere bakın

Son 12 ayın ortalama çalışma süresi:

 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ocak 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Aralık 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ağustos 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Temmuz 2018 ortalama çalışma süresi: % 99.94
 • Haziran 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mayıs 2018 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Nisan 2018 ortalama çalışma süresi: 100%

Gördüğünüz gibi, yaz aylarında küçük bir düşüş var, en düşük kaydedilen Uptime yüzdesi Temmuz ayında% 99.94 olarak geliyor. Ancak sistem ağustos ayında geri döner ve Eylül, Ekim, Kasım veya Aralık aylarında kesinti olmaz.

Bu doğru yönde bir gelişme. Ok sürekli yükseliyor, DigitalOcean’ın problemlerinin üstünde olduğunu gösteriyor.

2. Yıldırım-Hızlı Yükleme Süreleri

Uptime, bir web barındırma seçerken izlenecek bir numaralı istatistiktir.

Sonuçta – web siteniz çevrimdışı uzun süreler geçiriyorsa, gezegendeki her zil ve ıslık fasulye tepesini hesaba katmaz.

Hızla yaklaşmak hız.

Geciken web siteleri, tüm amaç ve amaçlar için “kapalı” olabilir. Halsiz yerler neredeyse kullanılamaz. Trafiğiniz sıçramaktan çekinmeyecektir. Kelimenin tam anlamıyla. Yalnızca birkaç saniyelik bir fark, potansiyel web sitesi trafiğinizin yaklaşık dörtte üçüne mal olabilir.

Çılgınca geliyor mu? Maalesef değil.

Pazar araştırması, beş saniye içinde yüklenemeyen web sitelerinin mobil site trafiğinin% 74’ünden fazlasını kaybedebileceğini belirtiyor.

Tersine, azalan yükleme sürelerinin trafik ve satış dönüşümlerini% 74’ten fazla artırdığı gösterilmiştir. Biz buna% 74 testere diyoruz. Bir yöne eğildiğinde, kazanıyorsunuz ve diğer yönden kaybediyorsunuz.

Peki, bu arkadaşımız DigitalOcean için ne anlama geliyor??

İyi şeyler. Gerçekten iyi şeyler.

DigitalOcean sadece hızlı değil, şimdiye kadar incelediğimiz en hızlı üründür. Cidden, toz içinde incelediğimiz diğer en iyi barındırma programlarını bırakıyor.

Endüstri ortalama yük hızı 890ms.

En hızlısıyla, DigitalOcean 218 ms’lik inanılmaz bir hızla hareket ediyordu. En yavaş saatte, 496ms idi. En düşük performansta bile endüstri ortalamasından neredeyse% 50 daha hızlıydı.

Öyleyse, DigitalOcean’ın nasıl performans gösterdiğini görmek için her ay inceleyelim:

DigitalOcean Son 12 Aylık Ayrıntılı İstatistiklerDigitalOcean ortalama hızı 2018-2019 | İstatistiklere bakın

Bu, genel ortalama hızı ile hızlı bir barındırma 357ms.

Son aylar nispeten daha önce gördüğümüz en hızlılardan bazıları. Bu da DigitalOcean’ı genel site hızındaki ilk noktaya rakip yapıyor. Şu anda, en yüksek hız A2 Hosting’e ait.

3. Geliştirici Dostu Ürün Ekosistemi

DigitalOcean sadece bir numara.

Aslında, ürün paketleri geliştiriciler için tonlarca potansiyel sunuyor.

DigitalOcean tarafından sunulan farklı seçenekler nelerdir? Sorduğuna sevindim!

✅ Damlacıklar

Damlacıklar, bir işletmenin tüm uygulama gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilebilen ölçeklenebilir bir bilgi işlem platformudur. Ayrıca ek depolama, izleme ve gelişmiş güvenlik de içerir.

DigitalOcean damlacıkları

Standart veya optimize edilmiş damlacıklar arasında seçim yapabilir ve ardından kalbinizin içeriğine göre özelleştirebilirsiniz. Damlacıklar, geliştiricilerin kod dağıtımına doğru ilerlemek için zaman alıcı kurulum ve yapılandırmayı atlamasına olanak tanır.

✅ Alanlar

Damlacıklar uygulama dağıtımı için kullanılırken, Spaces basit nesne depolama ile ilgilidir.

Uygulamaları ve son kullanıcılara veri depolamanızı ve vermenizi sağlayan bir güvenlik sisteminden bahsediyoruz. Alanlar basit bir işlem altında çalışır ve sürükleyip bırakma kullanıcı arayüzü veya API ile güvenilir depolama alanı oluşturur.

DigitalOcean uzayları

Alanlar, yedekleme dosyalarını, web günlüklerini, veri analizini ve daha fazlasını depolamak için kullanılabilir.

Hizmet de ölçeklenebilir, böylece Alanlarınız şirketinizle birlikte büyüyebilir. Dahası – Alanlar diğer DigitalOcean özellikleriyle birleştirilebilir veya kendi başına kullanılabilir.

Ernet Kubernetes

Kubernetes, 2018’in sonlarında DigitalOcean tarafından piyasaya sürülen yeni bir üründür..

Bu konuda çok fazla bilgi yok, ancak şirket resmi web sitesinde Kubernetes, “Bulutta konteyner iş yüklerini dağıtmak ve yönetmek için basit bir yol isteyen geliştiriciler ve işletmeler için tasarlanmıştır” diyor.

Şu anda Eylül 2018’e kadar ücretsiz bir Kubernetes kümesi ile birlikte gelen ürüne erken erişim sunuyorlar.

4. Özelleştirilebilir Fiyatlandırma

Eksilerimiz altında da olsa, site ödemeniz, CPU kullanımınız, bant genişliğiniz, veritabanınız, belleğiniz vb. İçin ödediğiniz her şeyi özelleştirebilmenin oldukça harika olduğunu düşünüyoruz. Gelişmiş kullanıcı ve zaten tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu, hedeflerinizin ne olduğunu, neye ihtiyacınız olmadığını vb..

5. Günlük Yedeklemeler

DigitalOcean günlük olarak yedekleme yapar ve her zaman 7 gün öncesine kadar olan tüm verileri geri yükleyebilirsiniz. DigitalOcean’ın üstün çalışma süresi olmasına rağmen, güvende olmak üzülmekten her zaman daha iyidir!

6. İyi Güvenlik

Verileriniz ve trafiğiniz her zaman güvende. Bu, diğer pek çok ana bilgisayarın fazla vurgulamadığı veya hatta sağlamadığı bir şeydir. DigitalOcean, verilerinizin uçtan uca korunmasını sağlar. Bu kötü niyetli bağlantıları ve virüsleri site sisteminizden uzak tutmak büyük bir avantajdır.

Varsayılan olarak, DigitalOcean birimlerine şifreleme eklemiştir. Özelliklerinin çoğunda olduğu gibi ek bir güvenlik katmanı eklemek istiyorsanız, bir eğiticiden geçmeniz, adımları izlemeniz ve başarılı olmak için bazı kodlamaları bilmeniz gerekir.

DigitalOcean Hosting Kullanımının Eksileri

1. İleri Düzey Kullanıcılar İçin (Jargon + Complex)

Gerçekten harika bir ürünün işareti, hizmetlerini layman’ın terimleriyle özetleme yeteneğinde yatıyor.

Bu, teknoloji şirketlerinin özellikle kolektif kafalarını sarmakta zorlandıkları bir şey.

Bu nedenle, çoğu teknoloji sitesi ve platform jargonla dolu olma eğilimindedir. “Belirli bir meslek veya grup tarafından kullanılan ve başkalarının anlaması zor olan özel kelimeler veya ifadeler”.

DigitalOcean gibi teknoloji ürünlerine bakıldığında, jargon tabanlı dile başvurma cazibesi netleşiyor. Birçok teknik veriyle uğraşıyorsunuz – alandaki bir uzman, ortalama bir insanın bunu nasıl anlayabileceğini değil, onu bildiği gibi yazmaya zorlayacaktı.

DigitalOcean ölçeklendirme seçenekleri

Bu ileri düzey kullanıcılar için önemli değil. Anlayacaklar. Her şey mantıklı.

Ama yeni başlayanlar için? Şans değil.

Bu, DigitalOcean’ın önemli ölçüde başarısız olduğu bir alandır. Sitenin kopyası, hiçbir açıklama yapılmaksızın teknik terimler ve kısaltmalar ile doldurulmuştur. Ürünlerini özellikle geliştiricilere pazarlıyorlar.

Bu nedenle, diğerleri bir siteyi nasıl taşıyacaklarını, web sitelerini nasıl başlatacaklarını, web sitelerini nasıl başlatabileceklerini, hatta sitelerini nasıl büyütebileceklerini.

Buna karşılık, HostGator, ortalama bir Jane veya Joe’nun kapsamlı bir şekilde anlayabileceği terimlerle web sitelerinin dilini basitleştirmek için inanılmaz bir iş çıkarır. Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için kullanıcı dostu bir üründür.

DigitalOcean için durum böyle değil.

2. Diğer Tüketici Ev Sahiplerinin Sağladığı Temel Özelliklerden Yoksun

İncelediğimiz çoğu web barındırıcısı aynı “ekstralar” atar. Yedeklemeler, muhtemelen iyi bir CDN ve hatta bir SSL sertifikası gibi şeyler.

Diğerlerinden farklı olarak, DigitalOcean daha gelişmiş bir kalabalığa hitap ettiğinden, kaydolduktan sonra diğer birçok sunucunun sağlayacağı veya sizin için ilgileneceği bir dizi temel özelliği atmazlar.

Gibi şeyler:

 • Hosting Hosting ile ücretsiz alan adı
 • Domain Alan adı bile satın alabilme
 • ❌ Ücretsiz site geçişleri

Demek istediğim – size bu konuda yardımcı olabilirler. Ancak kaydolduğunuzda çok fazla el tutma hizmeti beklememelisiniz.

Bu da bizi bir sonraki noktaya getiriyor:

3. Sınırlı Müşteri Desteği

Çoğu barındırma şirketi 7/24 destek konusunda bazı değişiklikler sunuyor.

Her zaman çok iyi olmayabilir, ama en azından bir şey.

Ne yazık ki, DigitalOcean böyle bir şey yok. Web siteniz gece yarısı azalırsa (yurtdışı pazarlarda uğraşıyorsanız felaket olabilir), konuşacak kimse yoktur. Web sitelerine gitmeli ve çevrimiçi formlarını kullanarak bir destek bileti açmalısınız.

DigitalOcean müşteri desteği

Bir sorunumuz varsa, sohbet edebileceğimiz bir chatbotu olan bir şirkete (veya en azından bir destek hattına) güvenmekten hoşlanırız..

24 saat olmasa bile, gerçek bir canlı insanla çalışma saatleri içinde gerçek zamanlı olarak sohbet etme yeteneği, “Kısa süre içinde size geri döneceğiz” sözleriyle iletişim formundan daha iyidir.

Dahası, iletişim formları bile çalışmadı!

Web sitesi ne yapabileceği konusunda biraz belirsiz göründüğü için Kubernetes ürünleri hakkında bir soru ile doldurmaya çalıştık..

Bir hata mesajı ile karşılaştık.

DigitalOcean müşteri desteği yanıt vermiyor

Sonuç olarak, doğrudan aynı e-postayı göndererek onlara doğrudan e-posta göndermemiz gerekiyordu ve bir gün sonra henüz bir yanıt almadık.

Sadece ürünlerini anlamak için güçlü bir kullanıcı olmanız değil, aynı zamanda kendi sorunlarınızı çözmek için de bir tane olmanız gerekir..

4. Karmaşık cPanel

Daha önce de belirtildiği gibi, DigitalOcean kesinlikle yeni başlayanlar için değildir. Temel olarak, bir cPanel, bugünlerde web sitenizi oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz şeydir (programlama dilleri ile iyi koşullarda değilseniz).

DigitalOcean cPanel

DigitalOcean için, ilk olarak, seçtiğiniz bir Damlacık (DigitalOcean sunucuları) ayarlamanız gerekir. Ardından, birkaç kod komutu eklemeyi (evet, bazı kodları bilmeniz gerekir), hesabınızı kaydettirme, yürütme dosyasını yükleme vb. İçeren kapsamlı bir kılavuzu izleyerek cPanel’i yüklemeniz gerekir..

Tüm diğer şeylerin yanı sıra, cPanel’i kullanmak için üçüncü bir taraftan satın almanız gerekir. Nerede arayacağınızı biliyorsanız, aylık 20 ABD doları veya 15 ABD doları tutarında bir ödemedir..

Kodlama konusunda deneyiminiz yoksa ve kendiniz nasıl geliştirici olunursa, bir geliştirici (iyi bir tane) kiralamanızı veya DigitalOcean’dan kaçınmanızı ve ihtiyaçlarınıza ve becerilerinize daha uygun çözümler bulmanızı öneririz..

CPanel’in kullanılabilirliği nispeten sezgiseldir, ancak yine de – bir öğrenme eğrisi var ve kesinlikle yeni başlayanlar için değil.

5. Fiyatlandırma Pahalıdır (Karşılaştırmalı)

Sizin için ne ödeme olsun eski bir söz var. Bu deyim genellikle gerçekten işe yaramayan ucuz eşyaları tartışmak için kullanılır. Burada tam tersi oluyor.

DigitalOcean, oldukça kuruşa mal olan oldukça işlevsel bir üründür.

Öncelikle, Damlacıklara bakalım:

DigitalOcean fiyatlandırması

Gördüğünüz gibi, standart damlacıklar ayda 5 dolardan başlıyor. Şimdi, bu sadece 1GB bellek ile geliyor. Daha yüksek kaliteli hizmetler için ayda 80 $ ödeyene kadar fiyatlar oradan yükselir ve yükselir.

CPU Optimize Edilmiş Damlacıklara baktığınızda, bunlar 20 $ ‘dan başlıyor ve ayda 920 $’ a kadar çıkıyor..

Depolama fiyatlarına bakıldığında, daha iyi değil.

DigitalOcean depolama alanı fiyatlandırması

250 GB’lık depolama alanı ile başlayan alanlar, aylık 5 ABD dolarından başlar; bu, standart Damlacıkların ilk katmanıyla birleştiğinde aylık 10 ABD dolarına çıkar..

Bir ton başka ek hizmetleri var. Her biri güzel bir kuruşa mal olacak.

Bunlar, özellikle en yüksek puanlı hizmetlerimizin birçoğunun ayda 3 ABD doları veya daha düşük olduğunu düşündüğünüzde dik fiyatlardır..

Bununla birlikte, DigitalOcean ile daha yüksek fiyata benzersiz hız ve performans elde ettiğinizi hatırlamak önemlidir. Bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey.

Burada yalnızca temel barındırma veya bant genişliği için ödeme yapmıyorsunuz. Buna ihtiyacınız varsa, bu muhtemelen bir aşırı silah.

Yalnızca yüksek trafik alan bir siteniz (veya birkaçı) varsa, bu istediğiniz bir şey olacaktır. Ve ihtiyaç.

6. Fiyatlandırma da Karmaşık

Fiyatlandırma planlarına girdikten sonra, kullanabileceğiniz ve yükseltebileceğiniz tüm seçeneklerin ve olasılıkların başını döndüreceksiniz. Bant genişliği, alan, sunucular (farklı hızlar), CPU, güvenlik seçenekleri vb. İçin farklı kategoriler vardır..

Basitçe söylemek gerekirse – DigitalOcean ile aylık ücretinizi gerçekten çok pahalı hale getirmenin birçok yolu vardır. Diğer sağlayıcıların çoğu, aldığınız şeylere iyi bir genel bakış sağlayan 2-5 farklı plan sunar. DigitalOcean ile her şeyi kendiniz özelleştirebilirsiniz. İyi bir şey olabilir, ancak ileri düzeyde bir kullanıcı değilseniz (yukarıda belirtildiği gibi), oldukça karmaşık ve zaman alıcıdır. Ayrıca, önceki bölümde belirtildiği gibi, fiyatlar diğer sağlayıcılara göre oldukça dik.

DigitalOcean’ı Öneririz?

Evet…

… Geliştirici olduğunuz sürece.

Bir web varlığını başlatmak isteyen sıradan bir insansanız, size çok daha az maliyetli olacak çok daha kullanıcı dostu ürünler var.

Teknoloji dünyasında yollarını bilen biri için, DigitalOcean’dan daha hızlı veya daha yüksek performanslı bir ürün yok gibi görünüyor.

Müşteri destek sorunu ve fiyatın midesi kolay değil.

Çalışma süresi ve hız sizin için en önemli faktörse, DigitalOcean piyasadaki en iyi seçenekler arasındadır.

DigitalOcean’ın barındırılmasıyla ilgili olumlu veya olumsuz bir deneyiminiz var mı? Eğer yaparsanız, lütfen şeffaf ve dürüst bir inceleme bırakın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author