Arvixe Review (+ istatistikler): Son 24 ay? Korkunç. İpucu: Çalışma Süresi ve Hız

arvixe ana sayfasıArvixe Ana Sayfası

Arvixe, Arvand Sabetian tarafından 2003 yılında kuruldu, daha sonra 2014 yılında EIG (Bluehost ve hatta HostGator dahil olmak üzere diğer TON şirketlerinin sahibi olan) tarafından satın alındı..

O zamanlar, Arvixe’nin dünya çapında 80 tam zamanlı çalışanı ve yüklenicisi ile 150.000’den fazla alan adı ve 70.000 barındırma hesabı vardı.

Başlangıçta San Luis Obispo, CA’da kurulurken, Kuzey Amerika (Dallas), Avrupa (Amsterdam) ve Asya’da (Hong Kong) veri merkezleri de var.

Sağduyu, derin ceplere sahip devasa, deneyimli bir holding tarafından satın alınmanın size daha iyi hizmet sunmak için daha fazla kaynak sağlaması gerektiğidir.

Ne yazık ki, şirketlerinin çoğunu inceledikten sonra, bunun tersinin doğru olduğunu gördük. EIG tarafından satın alınmak, yeniden doğuştan çok ev sahibi bir mezarlık gibi görünüyor.

Ama yanlış kanıtlanmış olmayı seviyoruz!

Arivxe “Kişisel Sınıf Planı” nı Haziran 2015’te satın aldık, performanslarını test etmek ve bu incelemeyi mümkün olduğunca yeterli hale getirmek için temel bir WordPress web sitesi kurduk.

Son birkaç yıldır, çalışma süresi gibi ayrıntılı istatistikler topladık & hız, nesnel olarak yaklaşık otuz diğer hosting şirketleri ile karşılaştırmak için.

İşte bulduklarımıza tarafsız bir genel bakış

Arvixe Hosting Kullanmanın Artıları

Dürüst olmak gerekirse, Arvixe’nin ‘PRO’lar listesi çok uzun değil. İşte avantajlarının kısa bir özeti:

1. Gelişmiş Plan Özellikleri

Arivxe en ucuz ev sahibi değil…

Ancak en azından normal olarak diğer ana bilgisayarlarla daha fazla ödeme yapmanız gereken tüm temel planlarında daha gelişmiş özellikler içerirler. Örneğin, en ucuz paylaşılan barındırma planında sınırsız depolama alanı ve bant genişliği standardı vardır. Altı adede kadar alan adı kullanmanıza bile izin verecekler.

Ayrıca, işletmenizi veya okuyucunuzu büyütmek için çevrimiçi reklamları kullanmayı düşünüyorsanız, ücretsiz Google, Yahoo ve Bing reklam kredileri içerir..

2. Sayısız, Proaktif Güvenlik Seçenekleri

Arvixe, sitenizi korumanıza yardımcı olacak çeşitli proaktif güvenlik önlemleri de içerir. Örneğin, planları aşağıdakilerle birlikte gelir:

 • SpamAssassin
 • Spamhaus&amper
 • SpamCop Kontrolleri
 • Alan Adı Anahtarları
 • E-posta güvenliği için SPF

Ayrıca günlük (!) Yedeklemeler, kaba kuvvet tespiti, gece güvenlik güncellemeleri, güvenlik duvarı, SSL desteği ve SSH erişimi de sunarlar..

Eğer bunların hepsi size huzur vermeyecekse, hiçbir şeyin olacağından emin değilim.

3. Ücretsiz cPanel Sitesi Taşımaları

Arvixe yeni müşterilere doğru davranır. Sizi site transferleri için ekstra ücret ödeyerek birkaç ekstra para kazanmaya çalışmak yerine, mevcut barındırıcınız cPanel erişimi sağladığı sürece bunlarla sizin için mutlu olurlar..

Birden fazla site için de maliyet yoktur. Böylece size yardımcı olması için Arvixe’ye dayanarak saatlerce (ve potansiyel olarak yüzlerce dolar) tasarruf edebilirsiniz.

4. Yenileme Fiyatı Artışı Yok

Arvixe ayrıca yeni müşterilerinin ilk planlarının süresi dolduktan sonra nikel yapmaz ve taklit etmez.

Bunun hakkında böyle düşün:

Şu anda yeni bir web barındırma bulmak için tüm acı ve ıstırap geçmesi. Sitenizi, alan adınızı ve her şeyi başka yere taşırsınız. En iyi teklifi almak için birkaç yıl ön ödeme yaparsınız.

Şimdi, planınız sona erdiğinde ana bilgisayarları tekrar değiştirmek istemeniz ne kadar olası? Büyük olasılıkla, pek olası değil.

Sorun şu ki, diğer birçok ev sahibi bu fırsatı burnunuzun hemen altında iki katına çıkarıyor. Aynı hizmeti alıyorsunuz, ancak daha fazlasını ödüyorsunuz, çünkü günün sonunda ana bilgisayarları değiştirmek istemeyeceğinizi biliyorlar.

Yine de Arvixe bunu yapmaz. Yenileme fiyatlandırmanız, kaydolduğunuz ilk maliyetle tamamen aynı olacaktır. Görünüşe göre Arvixe’nin günün sonunda en iyi çıkarlarınız göz önünde bulunduruluyor.

5. Birçok Güvenlik Özelliği (Ek Maliyet Olmadan)

Çoğu web sunucusunun çekmeyi sevdiği son fiyat aldatmacası, SiteLock güvenliği veya günlük yedeklemeler gibi ekstra özellikler sunduklarını iddia etmektir..

Yani yüzeyde, bu inanılmaz değeri elde ediyormuşsunuz gibi görünüyor.

Hariç tuttuğunuzda, bu hizmetlerin neredeyse tamamının kredi kartınızı çalıştırmadan önce genel fiyatı kolayca ikiye katlayabilen veya üçe katlayabilen satışlar olduğunu anlayacaksınız.

Bir kez daha, Arvixe bu hilelere eğilmiyor. DDoS saldırı yanıtından ağ izleme, güvenlik duvarları, kaba kuvvet algılama ve gece güncellemelerine ücretsiz olarak her şeyi içerir.

6. 45 Gün Para İade Garantisi

Son olarak, Arvixe’de soru sorulmamış bir geri ödeme politikası bulunmaktadır. Bu, paranız için en iyi patlamayı elde etmek için birkaç yıl boyunca ön ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir. Ve hizmetlerini nispeten az riskle tam altı hafta boyunca deneyebilirsiniz.

Sayfa yükleme hızından veya çalışma süresinden veya başka bir şeyden memnun değilseniz, sadece kelimeyi söyleyin ve paranızı geri alacaksınız.

arvixe para iadesiArvixe para iade garantisi

Bu geri ödemelerin yalnızca paylaşılan, bayi ve VPS barındırma planları için geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Adanmış sunucular bu fıkra kapsamında değildir. Yönetici ücretleri veya alan adları gibi ekstra satın alımlar da değildir. (Başka hiçbir sunucu değerinde ne olduğunu da içermez.)

Arvixe Hosting Kullanmanın Eksileri

Arivxe’nin güvenlik seçenekleri, gelişmiş plan özellikleri ve yaşam için ücretsiz alan adı, bunların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için etkileyici bir ekstralar karışımı oluşturur.

Maalesef, web barındırma hizmetinin onları devre dışı bırakan birincil performans alanıdır. Bir göz at:

1. 7 saniyeden fazla yükleme süresi

Arvixe, kötü çalışma süresine ek olarak maalesef sayfa yükleme süreleriyle de mücadele ediyor.

Son 24 ayda, ortalama sayfa yükleme süresi 7280 ms’dir – bu, diğer ana bilgisayarlarla test süremiz boyunca gördüğümüz en kötü yükleme süresidir.

Bu, özellikle web sitenizin başarısı için sayfa hızlarının ne kadar önemli (ancak ihmal edilmiş) olduğunu göz önünde bulundurarak iyi bir sonuç değildir..

Yıllar önce Google, 0,5 saniyelik bir sayfa hızı gecikmesi olduğunda trafikte bir gecede% 20 düştü. Bir e-Ticaret web sitesi üç saniye içinde tam olarak yüklenmezse, trafiklerinin yarısını kaybederler.

Site hızı bu şekilde kritiktir. Kayıp dönüşümlerde size gerçekten mal olacak noktaya kadar kullanılabilirliği etkiler.

Son 12 aylık ortalama yükleme süresi:

Arvixe Son 12 Aylık Ayrıntılı İstatistiklerArvixe ortalama hız 2019-2020 | İstatistiklere bakın

2. Zayıf Müşteri Destek Yanıtı

Arvixe’nin müşteri desteği konusundaki deneyimimiz oldukça iyi değildi.

Müşteri temsilcisi beş dakika içinde bağlandı, ancak yanıtlar yavaştı ve zaten verdiğimiz bazı ayrıntılar tamamen göz ardı edildi. Bu yüzden aradığımız bir cevabı alana kadar kendimizi tekrarlamak ve aynı soruyu iki kez sormak zorunda kaldık.

Ayrıca, Arvixe’nin desteğiyle ilgili geçmiş deneyimlerimiz olumsuzdu (özellikle yavaş yanıt sürelerinde).

arvixe canlı sohbet 1Arvixe müşteri desteği ile hızlı sohbet

3. Pahalı Planlar & Fiyatlandırma

Arvixe’nin aylık en düşük 7,70 ABD doları planı, iki yıl boyunca, tam olarak ödenmiş olduğunu anlayana kadar, yüzünde çok kötü görünmüyor.

Daha kısa bir süre mi istiyorsunuz? Aydan aya mı? Her ay 11 dolardan orijinal fiyatı neredeyse iki katına ödeyeceksiniz.

Bu maliyeti dengelemek için yukarıda adı geçen alan adı ve sınırsız bant genişliği gibi birkaç yardımcı ekstra atmaları hoş bir şey. Ancak, özellikle yukarıda tartıştığımız performans sorunları göz önüne alındığında, hala dik.

Arvixe fiyatlandırma detaylarıArvixe fiyatlandırma planı ayrıntıları

4. Kabul Edilemez-Düşük Çalışma Süresi -% 92,95

24 aylık test süremiz boyunca, Arvixe’deki ‘test sitemiz’ korkunç bir çalışma süresi verdi.

Arvixe, son 24 ayda ortalama çalışma süresi performansının altında% 92,95 ile geliyor.

Son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.96
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: 94,61%
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 82,18%

Arvixe son 24 aylık istatistiklerArvixe ortalama çalışma süresi | İstatistiklere bakın

5. SSL Sertifika Maliyetleri Ekstra (25 $ / yıl)

Günümüzde web sitelerinin SSL sertifikalarını kullanmaları neredeyse gerekmektedir. Bugünün en popüler tarayıcısı olan Google Chrome, kullanıcıları aktif olmayan belirli siteleri kullanmalarına karşı aktif olarak uyarıyor.

Genel olarak, bu herkes için iyi bir şey. Gezinirken bilgilerinizi güvenli ve sağlam tutmanıza yardımcı olur.

Bu yüzden birçok web barındırıcısı şimdi tüm planlarına ücretsiz SSL sertifikaları ekleyecek. Herkes Şifreleme ile ücretsiz bir tane alabilir.

Ancak ne yazık ki, Arvixe aracılığıyla ücretsiz bir tane alamıyorsunuz. Her biri için yılda 25 dolar daha ücret alıyorlar.

Arvixe Fiyatlandırma, Hosting Planları & Kısa Bilgiler

Arvixe, değişen ihtiyaçları olan kişilere hitap etmek için beş sınıf hosting sunmaktadır.

Sizin için barındırma planlarını yıkacağız:

Paylaşılan Evsahipliği: Paylaşımlı hostingleri iki ana planla geliyor:

 • PersonalClass: Bu planın aylık maliyeti 7,70 dolar. Altı web sitesine kadar destekler.
 • PersonalClass PRO: Bu planın aylık maliyeti 11 ABD dolarıdır. Sınırsız web sitelerini destekler.

Arvixe fiyatlandırma 1Arvixe fiyatlandırma planı 1

 • PersonalClass ASP: Bu plan aylık 8,80 ABD dolarıdır. Bir web sitesini ve aylık sınırsız veri aktarımını destekler.
 • PersonalClass ASP PRO: Bu planın maliyeti aylık 12.10 dolar. Beş web sitesini ve ölçülmemiş aylık veri aktarımını destekler.

Arvixe fiyatlandırma planı 2Arvixe fiyatlandırma planı 2

Tüm paylaşılan barındırma planları, sınırsız bant genişliği ve sınırsız depolama alanı ile birlikte gelir.

 • Ücretsiz alan adı? Evet.
 • Kayıt Kolaylığı: Tek sayfalık kayıt. Kolay kayıt.
 • Ödeme metodları: Kredi Kartı, PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Yok.
 • upsells: Satış yok.
 • Hesap Aktivasyonu: Anında Aktivasyon.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: Linux hosting için cPanel ve Windows Hosting için WebSitePanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Uygulamaların ve CMS’lerin tek tıklamayla yüklenmesi için softaculous.

Arvixe Hosting’i Öneririz?

Hayır, yapmayız!

Arvixe’nin seveceği çok az şey var. Güvenlik seçeneklerini ve günlük yedeklemeleri seviyoruz. Sınırsız bant genişliği ve depolama, genellikle yalnızca başka yerlerde daha pahalı planlarda görülen faydalıdır. Yaşam için ücretsiz bir alan adı çok hoş bir dokunuş.

Ancak, web barındırma hizmetinin ilk üç sorumluluğunda düşük performanslarını geçemedik.

Çalışma süreleri, son 24 ay boyunca gördüğümüz en düşük süreydi ve sayfa yükleme süreleri çok yavaştı, bu da web sitenizin ziyaretçisinin deneyiminden daha fazlasını olumsuz etkileyebilir (cüzdanınız).

Müşteri hizmetleri yeterince iyi değildi.

Yıllar önce büyük bir ev sahibi olmalarına rağmen, şimdi itibarlarına ve ev isimlerine dayanan diğer EIG markalarına çok benziyorlar (performansları zamanla kötüleşmeye devam ederken).

Daha güvenilir ve daha ucuz ana bilgisayarlar bulmak için buradaki en iyi performans gösteren ana makinelerimizi kontrol etmekten daha iyi olur.

Arvixe ile deneyiminiz var mı? Lütfen aşağıya bir yorum bırakın. Dürüst ve şeffaf oldukları sürece, tüm iyi veya kötü değerlendirmeleri memnuniyetle karşılıyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author