772020 için Online Alışveriş İstatistikleri |

online alışveriş istatistikleri başlığı

E-Ticaret ve online alışveriş trendleri ile güncel kalmak, 2020 yılında herhangi bir çevrimiçi işletme için önemlidir. Bu kadar çok alışveriş yapan kişi, zaman ve paradan tasarruf etmek için en iyi fırsatlar için interneti ovarak, web sitenizin mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunduğundan emin olmanız gerekir..

Peki, işiniz için en önemli trendler neler? Mobil, giderek daha önemli bir faktör olmaya devam ediyor ve çok kanallı alışveriş de daha yaygın hale geliyor. İnternetin en hızlı büyüyen müşteri edinme yöntemlerinden biri olduğu söylenen video ve resim arama, sesli arama ve influencer pazarlama diğer dikkat çekici alanlar..

Biraz bunaltıcı gelebilir, ancak bunun nedeni bebek patlamaları, milenyumlar ve Gen Zers’ın çevrimiçi alışveriş ile farklı şekilde etkileşime girmesidir. Herhangi bir kazançlı fırsatı kaçırmamaya emin olmak için, en son e-Ticaret diyaloğundan haberdar olmak şart.

Başarılı olmak için bilmeniz gereken en önemli e-Ticaret ve çevrimiçi alışveriş istatistiklerinden 77 tanesini belirledik. Bunlar aşağıdaki on ana kategori altında listelenmiştir:

 1. Dönüşüm Oranı Optimizasyon İstatistikleri
 2. Mobil Ticaret İstatistikleri
 3. Alışveriş Sepeti Vazgeçme İstatistikleri
 4. E-posta ve Yeniden Hedefleme Kampanya İstatistikleri
 5. Video İçerik İstatistikleri
 6. Sosyal Medya İstatistikleri
 7. Sesli Arama İstatistikleri
 8. Yerel Arama ve Çok Kanallı İstatistikler
 9. Müşteri İlişkileri Yönetimi İstatistikleri
 10. Influencer Pazarlama İstatistikleri

1. Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) İstatistikleri

Arayanlar her zamankinden daha zengindir ve tasarımı ve kullanıcı deneyimi ile güncel olmayan bir siteyi tespit edebilirler. Kullanıcıya mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için web yöneticileri ve dijital ekipler, tüm sayfaların optimize edildiğinden emin olmak için sitelerini sürekli olarak test ediyor ve ayarlıyor.

 • Dijital pazarlamacıların% 60’ı bu yıl dönüşüm oranlarını artırmak için müşteri yolculuğu analizi uygulamayı planlıyor (kaynak)
 • Videolar ve açılış sayfaları CRO’yu% 86’ya kadar artırabilir (kaynak)
 • 1 saniye bile geciken sayfa yükleme hızı, dönüşümleri% 7 azaltabilir (kaynak)
 • 40’tan fazla açılış sayfası olan şirketler, yalnızca bir ila beş açılış sayfasına sahip olanlardan 12 kat daha fazla potansiyel müşteri oluşturur (kaynak)
 • Açılış sayfaları oluşturmak ve test etmek dijital pazarlamacılar için en önemli beş sorundan biridir (kaynak)
 • Pazarlamacıların% 48’i her kampanya için yeni açılış sayfaları oluşturuyor (kaynak)
  Açılış sayfaları kullanan şirketlerin yalnızca% 52’si dönüşümleri iyileştirmek için bunları test ediyor (kaynak)

dönüşüm oranı optimizasyonu istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Dönüşümleri artırmak için müşterilerinizin dönüşüm hunisinde nasıl ilerlediğine ilişkin temel bir anlayış esastır. Bu analizi etkili bir şekilde uygulamak için müşterilerinizin web sitenizle nasıl etkileşime girdiğini öğrenmeleri ve deneyimlerini daha sorunsuz ve eğlenceli hale getirmek için neler yapabileceğinizi belirlemeniz gerekir..

Kullanıcıların zamanlarının çoğunu sayfalarınızda nerede geçirdiğini görmek için ısı haritası testini yapmayı deneyin. Belirli kopya veya tasarım değişikliklerinin diğerlerinden daha fazla dönüşüm sağlayıp sağlamadığını görmek için A / B testleri de yapabilirsiniz..

2. Mobil Ticaret İstatistikleri

Mobil kullanıcılar artıyor. Google, Mobil-İlk dizine eklemeyi geliştirmeye ve geliştirmeye devam ederken, çevrimiçi şirketler yeni web sayfaları oluştururken her zaman mobil deneyimlerini göz önünde bulundurmalıdır. Sayfalar aynı görünmeli ve mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde akmalıdır.

 • Mobil e-Ticaret satışlarının bu yıl toplam e-Ticaret satışlarının% 63,5’ini oluşturacağı öngörülmektedir (kaynak)
 • Küresel mobil e-Ticaret gelirinin bu yıl 669 milyar dolara ulaşması bekleniyor (kaynak)
 • 2017’de Cyber ​​Pazartesi günü yapılan mobil satışlar 2 milyar doları aşarak tarihin en büyük çevrimiçi alışveriş günü oldu (kaynak)
 • 10 Amerikalıdan sekizi online alışveriş yapıyor; % 51’i akıllı telefonlarıyla bir şey satın aldı (kaynak)
 • 2020’ye kadar 3,3 milyardan fazla kullanıcı cihazlarında sanal asistanlara sahip olacak (kaynak)
 • Mobil cüzdanların 2020 yılına kadar hem kredi hem de borç alımlarını geçmesi bekleniyor (kaynak)
 • Mağaza içi mobil ödemelerin 2020 yılına kadar 503 milyar dolara ulaşması bekleniyor (kaynak)
 • Mobil kullanıcıların% 40’ı yüklenmesi üç saniyeden uzun süren sayfalar bırakıyor (kaynak)

mobil ticaret istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Tüm web sayfalarınız mobil cihazlar için optimize edilmelidir. Kötü bir mobil deneyim, sıralama yeteneğinize zarar verir ve satışlara mal olabilir. Kullanıcılar yavaş yükleme sürelerine ve kötü tasarlanmış mobil sayfalara sahip sitelerden sekmeye eğilimlidir. Google tarafından mobil kullanıcılar için bir siteyi nasıl tasarlamanız gerektiği konusunda özetlenen birkaç yönerge vardır. Sonuçta, amacınız kullanıcı için işleri kolaylaştırmak olmalı.

Mobil deneyiminizi iyileştirmek için önemli ürün ve satış sayfalarını Hızlandırılmış Mobil Sayfalara (AMP) dönüştürün ve CTA’ların kaydırma sırasında kolayca görülebilmeleri ve basmaları kolay olacak şekilde belirgin bir şekilde yerleştirildiklerinden emin olun..

3. Alışveriş Sepeti Vazgeçme İstatistikleri

Alışveriş sepetini terk etmek her zaman bir sorun olmuştur. Kullanıcılar çevrimiçi alışverişe geçmeye devam ettikçe, şirketler kullanıcıların satın almadan tam bir sepetten ayrılmasını önlemek için çeşitli teknikler denedi..

 • Alışveriş sepetinden vazgeçmelerin% 60’ı vergiler, gönderim bedeli ve ücretler gibi ekstra maliyetlerden kaynaklanmaktadır (kaynak)
 • ABD’li alışveriş yapanların% 28’i, karmaşık veya dışarı çekilmiş bir ödeme işlemi nedeniyle siparişlerini terk ediyor (kaynak)
 • Ortalama e-Ticaret sitesi, ödeme tasarımlarını iyileştirerek dönüşüm oranlarını% 35,26 artırabilir (kaynak)
 • Alışveriş yapanların% 58,6’sı, gezinme sırasında veya satın almaya hazır olmadıkları için alışveriş sepetlerini terk ediyor (kaynak)
 • Web siteleri kullanıcıların satın almadan önce hesap oluşturmasını gerektirdiğinde işlemlerin% 35’i kaybolur (kaynak)
 • Geliştirilmiş ödeme süreçleriyle 260 milyar dolar geri kazanılabilir (kaynak)

alışveriş sepeti terk istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Alışveriş sepetinden vazgeçme zorunludur. Birçok kullanıcı satın alma niyeti olmadan alışveriş sepetine ürün eklerken, diğerleri fiyatlarınızı diğer satıcılarla karşılaştırıyor olabilir. Endişelenmeniz gereken şey, terk etme vakalarının kaçının zayıf bir ödeme deneyiminden kaynaklandığıdır.

Kullanıcılar genellikle satın almadan önce hesap oluşturmayı sevmez ve çoğu, gönderim maliyetleri ve vergiler hesaba katıldıktan sonra alışveriş sepetlerini terk eder. Satış kaybını önlemek için çeşitli ödeme seçenekleri sunun ve mümkün olduğunca az adım olduğundan emin olun. Başka bir taktik, kullanıcılar satın almalarını hatırlatmak için bir şeyleri sepetlerinde bıraktıklarında bir e-posta hatırlatıcısıdır.

4. E-posta ve Yeniden Hedefleme Kampanya İstatistikleri

2020 yılına kadar, toplam görüntülü reklam ve reklam harcamalarının aramayı yüzde 28 aşması bekleniyor. Neden ani dalgalanma? Pazarlamacılar şimdi yeniden pazarlamanın potansiyelini fark ediyor: Dönüşümler, bir kullanıcının bir reklamı ne kadar çok gördüğünü artırır.

 • Çevrimiçi alışveriş yapanların, görüntülü reklamlarla yeniden hedeflendiğinde dönüşüm sağlama olasılıkları% 70 daha fazla (kaynak)
 • Alışveriş yapanların% 54’ü, bu ürünler daha sonra daha düşük bir fiyatla teklif edilirse terk edilmiş ürünler satın alacaklarını söylüyor (kaynak)
 • Müşterilerin% 72’si alışveriş sepetlerini terk ediyor; Bu ödemelerin yalnızca% 8’i tamamlanmış kasaya geri döner (kaynak)
 • Ancak, çevrimiçi alışveriş yapanların% 26’sı, yeniden hedeflenmiş bir reklam gördükten sonra ödeme işlemini tamamlayacak (kaynak)
 • Dört kullanıcıdan üçü yeniden hedefleme reklamları fark ediyor (kaynak)
 • 1.000’den fazla çalışanı olan şirketlerin% 24’ü pazarlama bütçelerinin% 50’sini veya daha fazlasını yeniden hedeflemeye harcıyor (kaynak)
 • Bin yıllık alışveriş yapanların% 72’si yeniden hedeflemeyi önemsemediklerini söylüyor (kaynak)
 • Alışveriş yapanların% 55’i referansların ve incelemelerin satın alma kararını etkilediğini iddia ediyor (kaynak)

kampanya istatistiklerini yeniden hedefleme

Önemli Çıkarımlar

Yeniden hedeflenmiş görüntülü reklamlar ve e-posta kampanyaları, eski müşterilerle ilişkileri yeniden canlandırmak için en iyi yöntemlerden bazılarıdır. Kanıtlanmış bir taktik, yeniden hedefleme e-postalarınızda indirimler sunarak promosyonu konu satırınıza dahil ettiğinizden emin olmaktır.

Mevcut müşterileri yeniden hedeflemek de en iyi uygulamadır. Bu, onları promosyonlar hakkında döngüde tutar ve gelecekte bir rakibe geçmelerini önler.

5. Video İçerik İstatistikleri

Video içeriği dikkat çekicidir ve ürünlerinizi gerçek zamanlı olarak sergileyebilir. Kullanıcılar, satın almadan önce ürüne sahip olmayı görselleştirmelerini sağladığı için bu deneyimi tercih ederler. Kullanıcılar ayrıca ürünleri çevrimiçi olarak karşılaştırmayı sever, bu nedenle bir ürünün birden çok açısı veya nasıl çalıştığının bir demo videosu tercih edilir..

 • 4x kadar tüketici bir ürün hakkında bir videoyu izlemeyi tercih ettiğinden (kaynak)
 • Ürün videoları dönüşüm oranlarını% 144 oranında artırabilir (kaynak)
 • Videolar organik trafiği% 157’ye kadar artırabilir (kaynak)
 • İnternet kullanıcılarının% 43’ü daha fazla video içeriği görmek istiyor (kaynak)
 • 5 tüketiciden dördü, satın alma işlemi yaparken demo videolarını yararlı buluyor (kaynak)
 • Görüntüleyenlerin% 43’ü video içeriği üzerinden sosyal medyada bir markayla etkileşimde bulunacak (kaynak)
 • Çevrimiçi alışveriş yapanların yaklaşık% 50’si, bir ürünü mağazadan satın almadan önce bir ürünle ilgili videoları arar (kaynak)
 • Alışveriş yapanların% 92’si görsellerin satın alma kararını en çok etkilediğini söylüyor (kaynak)

video içerik istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Video, marka bilinirliğini ve dönüşümlerini artırmak için bir zorunluluktur. Görsel içerik, paylaşımlar açısından en iyi performansı gösterir ve ayrıca sosyal medya platformlarında paylaşıldığında sitenize yönlendirme trafiğini artırma potansiyeline sahiptir..

En iyi sonuçlar için, yüksek kaliteli video içeriği üretmeye yatırım yapın, içeriği hem web sitenize hem de sosyal kanallarınıza düzenli olarak yayınlayın ve kitlenizin içeriğinize nasıl tepki verdiğini izleyin.

6. Sosyal Medya İstatistikleri

Sosyal medya, doğru şekilde kullanmayı öğrenen markalar için yönlendirme trafiğini ve dönüşümlerini artırmanın harika bir yoludur. Anahtar, sektörünüz için hangi sosyal platformların en iyi sonucu verdiğini belirlemektir. Görsel içerikten büyüyen markalar Pinterest veya Instagram’da iyi performans gösteriyor.

 • Görsel içeriğin sosyal medyada paylaşılma olasılığı diğer içerik türlerine göre 40 kat daha fazladır (kaynak)
 • Facebook, 2015 yılında tüketicilerin çevrimiçi ve çevrimdışı satın alma işlemlerinin% 52’sini etkiledi (kaynak)
 • Sosyal medyadan tüm e-Ticaret satın alımlarının% 85’i Facebook’tan geliyor (kaynak)
 • Facebook’un dönüşüm oranı% 1.85, tüm sosyal medya platformlarından en yüksek olanı (kaynak)
 • Sosyal medyada yer alan mağazaların, satışları olmayan mağazalardan ortalama% 32 daha fazla satış (kaynak)
 • Amerikalıların% 48’i sosyal medyada bir şirket veya marka ile uğraştı (kaynak)
 • ABD’de çevrimiçi alışveriş yapanların% 84’ü, satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce en az bir sosyal medya sitesini inceliyor (kaynak)
 • Instagram’dan yönlendirilen müşterilerin ortalama sipariş değeri 65 $ (kaynak)
 • Facebook’tan yönlendirilen müşterilerin ortalama sipariş değeri 55 $ (kaynak)

sosyal medya istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Sosyal medya, marka bilinirliği oluşturmanın harika bir yoludur. En iyi sonuçlar için, hangi kanalların hedef kitlenizden en fazla yanıt aldığını görmek için rakiplerin neler yaptığını analiz edin. Odak alanlarınızı anladıktan sonra, sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak güncellemek için bir içerik takvimi geliştirin.

7. Sesli Arama İstatistikleri

Sesli aramanın önümüzdeki yıllarda tercih edilen arama yöntemi olacağı öngörülmektedir. Mükemmel olmaktan uzak olsa da, kullanıcılar akıllı hoparlör cihazlarının evlerde yaygınlığı, akıllı telefonlarda sesli arama seçenekleri ve akıllı cihazların zaman içinde arama amacını daha iyi tahmin etmesini sağlayan sesli arama seçeneklerinden dolayı sesli aramaya daha fazla alışmaktadır..

 • Ses ve görüntü aramasının 2020’ye kadar tüm aramaların% 50’sini oluşturması öngörülmektedir (kaynak)
 • Y kuşağının% 40’ı bir çevrimiçi satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce sesli arama özelliğini kullandı (kaynak)
 • Akıllı hoparlör kullanıcılarının% 76’sı haftalık olarak yerel arama yapıyor (kaynak)
 • Bu kullanıcıların% 53’ü her gün arama yapıyor (kaynak)
 • Tüketicilerin% 58’i geçtiğimiz yıl içinde yerel işletme bilgilerini bulmak için sesli arama yaptı (kaynak)
 • Sesli arama yapanların% 46’sı günlük olarak yerel işletmeleri arıyor (kaynak)
 • Tüketicilerin% 46’sı sesli arama üzerinden işletme fiyatlarını duymak istiyor (kaynak)
 • Arama yapanların% 27’si bir işletmeyi web sitesini sesli arama yoluyla bulduktan sonra ziyaret ediyor (kaynak)

sesli arama istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Sesli arama ilk kullanılan cihazlar ve akıllı telefonlar için sesli arama daha karmaşık hale geldikçe daha popüler hale geliyor. Siri yalnızca haftada 1 milyar sesli arama sorgusu gerçekleştiriyor ve bu aramaların büyük bir kısmı (yüzde 22) yerel.

Sesli aramayı optimize etmek için, işletmenizle ilgili olan ve SSS sayfanızın bu sorguları yanıtlamaya adanmış bir bölümüne sahip olan “etkileşimli” uzun kuyruklu anahtar kelimeler düşünmeniz gerekir.

8. Yerel Arama ve Çok Kanallı İstatistikler

Yerel arama ve çok kanallı alışveriş el ele gider. Birçok müşteri, bir ürünü bir tuğla ve harç yerinde bizzat satın almadan önce araştırmak için çevrimiçi olarak satın alma yolculuğuna başlıyor.

 • Bir akıllı telefonda yerel işletme arayan tüketicilerin% 50’si 24 saat içinde mağazayı ziyaret ediyor (kaynak)
 • Yerel aramaların% 18’i satışlara yol açıyor (kaynak)
 • 5 kişiden dördü yerel arama yapmak için arama motorlarını kullanıyor (kaynak)
 • Bir Google anketine katılan akıllı telefon kullanıcılarının% 73’ü, yerel PPC reklamlarında yol tariflerinin önemli olduğunu belirtti (kaynak)
 • Aynı Google anketindeki bilgisayar ve tablet kullanıcılarının% 70’i, reklamların yakın çevresine göre özelleştirilmesinin önemli olduğunu belirtti (kaynak)
 • Amerikalıların% 98’i günde birkaç kez cihazlar arasında geçiş yapıyor (kaynak)
 • Çok kanallı deneyimi olan şirketlerin% 77’si müşteri verilerini birden fazla kanalda depolamaktadır (kaynak)
 • Çok kanallı etkileşimi güçlü olan şirketler müşterilerinin% 89’unu elinde tutar (kaynak)

yerel arama istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Yerel bir işletme olarak, çevrimiçi bir varlığa sahip olmak her zamankinden daha önemlidir. Kullanıcılar genellikle satın almak için mağazaya gitmeden önce ürünleri çevrimiçi olarak karşılaştırır. Yine de, diğer kullanıcılar yerel alışveriş yapmayı ve çevrimiçi satın almayı tercih ederken, diğerleri yalnızca mağaza içi deneyimi tercih edebilir.

Durum ne olursa olsun, hem mağaza içi hem de çevrimiçi müşteriye sahip olmanın avantajı, işletmenizin bebek patlamalarına, binlerce yıla ve Gen Zers’e hitap edebilmesidir..

9. Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) İstatistikleri

CRM endüstrisi 36 milyar dolar değerinde. CRM yazılımı, şirketlerin satın alma dönüşüm hunisinin her alanındaki müşteri ilişkileri hakkında güncel olmalarını kolaylaştırır. Bu kadar kapsamlı bir kaynakla müşterilerin çatlaklar arasına girmesi zor.

 • Olası satışların% 79’u CRM yazılımı olmadan dönüştürülemiyor (kaynak)
 • Sosyal CRM sistemleri elde tutma oranını% 26 artırabilir (kaynak)
 • CRM uygulandığında dönüşüm oranları% 300 artabilir (kaynak)
 • CRM kullanan işletmelerin% 74’ü daha iyi müşteri ilişkileri rapor ediyor (kaynak)
 • CRM’lerde ortalama YG, yatırılan her 1 ABD Doları için 5 ABD dolarıdır (kaynak)
 • CRM yazılımı satışları% 29’a varan oranlarda artırabilir (kaynak)
 • Satış görevlilerinin% 22’sinin CRM’in ne olduğu hakkında hiçbir fikri yok (kaynak)

CRM İstatistikleri

Önemli Çıkarımlar

CRM yazılımı, önceki, mevcut ve potansiyel müşterilerle tüm etkileşimlerinizi tek bir yerde merkezileştirmek için en iyi araçları sağlar. Müşteri yolculuğunun her adımını ve aşamasını bireysel olarak izlemenize izin vererek, tutma süresini artırırken olası satışları yakalama ve dönüştürme şansınızı önemli ölçüde artırırsınız.

10. Influencer Pazarlama İstatistikleri

Son birkaç yılda Snapchat, Instagram ve Twitter gibi gerçek zamanlı platformların ortaya çıkması ve olgunlaşmasıyla, influencer pazarlama bir ürün satmak için gerçekten etkili bir yol haline geldi. Kullanıcılar bu internet yıldızları daha akraba olduğu için, ünlülere kıyasla özellikle Instagram ve Youtube etkileyicilerine daha fazla stok koymaya başladı..

 • Pazarlamacıların% 39’u 2018’de influencer pazarlama bütçelerini artırmayı planlıyor (kaynak)
 • Bir Twitter çalışması, kullanıcı tabanının% 40’ının bir etkileyiciden gelen bir Tweet’in doğrudan bir sonucu olarak bir şey satın aldığını söylediğini (kaynak)
 • Etkilenenlerin% 80’i orijinal içeriği göndermek için Instagram’ı kullanıyor (kaynak)
 • Pazarlama yöneticilerinin% 28’i influencer pazarlamasını web üzerinde en hızlı büyüyen müşteri edinme yöntemi olarak değerlendirdi (kaynak)
 • Etkileyici pazarlaması için kazanılan ortalama medya değeri, harcanan her 1 ABD doları için 7,65 TL’dir (kaynak)
 • 2017 Influencer Hub Çalışması’nda pazarlamacıların% 37’si influencer pazarlaması için bütçe ayırıyor (kaynak)
 • Bu anketten, pazarlamacıların% 67’si influencer pazarlama bütçelerini artırmayı planlıyor (kaynak)

influencer pazarlama istatistikleri

Önemli Çıkarımlar

Etkileyici pazarlamanın temel yararı, yatırım getirisinin izlenmesi kolay olmasıdır. Yukarıdaki istatistiklerde görüldüğü gibi, birçok kullanıcı, beğeni toplayan bir etkileyiciden olumlu bir incelemenin doğrudan bir sonucu olarak ürün satın almaktadır. Bunlar bazen markalar için geri tepti, bu nedenle her zaman markanızın yönünü takip edebilecek bir etkileyici seçmeye dikkat edin.

özet

Alışverişin geleceği çevrimiçi. Her yaştan alışveriş yapan kişi, eskisinden daha yüksek beklentilere sahiptir ve farklı yaş gruplarına ve tercihlerine hitap etmenin tek yolu, sitenizin rahat ve güvenilir olmasını sağlamaktır. Kullanıcılarınıza mümkün olan en iyi deneyimi sunun, daha sonra avantajları elde edersiniz.

online alışveriş istatistikleri düğmesi

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author