2020 için En İyi Alan Adı Üreticisi |

Bir alan adı seçmek kolay değildir. Hem unutulmaz hem de anlamlı olacak bir web sitesi adresi istiyorsunuz ve aynı zamanda markanızın neyle ilgili olduğunu açıklıyorsunuz. Ancak markanız için çekici ve değerli bir şey bulduktan sonra bile, .com alan adının zaten alınmış olduğunu görebilirsiniz. Bu sadece sizi çizim tahtasına geri götürür, bu da daha fazla baş ağrısı anlamına gelir.

Ancak, zaten mevcut olan harika bir alan adı bulmak sonsuza kadar sürmek zorunda değildir. Belirli bir sırayla listelenmeyen bu en iyi 15 alan adı oluşturucusundan birini deneyin ve kendinize saçınızı kurtarın.

Henüz bir alan adınız yoksa, onları aşağıda bulabilirsiniz:

 • Domain.com (alan adı maliyeti: 1 yıl için 9,99 ABD doları – ilk satın alma işleminden% 20 indirim almak için “HOSTFACTS” kuponunu kullanın)
 • Diğer alan adı kayıt sitelerini burada bulun.

15 En İyi Ücretsiz Alan Adı Üreticisi

# 1 HostPapa

HostPapa alan adı üreticisi

HostPapa çoğunlukla web barındırma hizmetleriyle bilinir, ancak kullanıcıların alan adlarını bulmalarına ve aktarmalarına da yardımcı olur. Kendi başına bir alan adı oluşturucusu yoktur, ancak alan adı aramasıyla istenen alan adını veya anahtar kelimeyi ararsanız, HostPapa kullanılabilir olup olmadığını size bildirir ve ayrıca yüzlerce alternatif (birincil, ülke) verilir. -özel, premium) alan adları ve aralarından seçim yapabileceğiniz farklı uzantılar.

# 2 Namecheap

NameCheap alan adı oluşturucu

Namecheap, Beast Mode adlı bir jeneratörle işletmenizin alan adını bulmanıza yardımcı olur. İlk olarak, 5000 adede kadar alan adı veya anahtar kelime girerek başlayın. Ardından, aramanıza ne tür TLD’ler eklemek istediğinizi seçin. Tercihlerinizi kategoriye göre ekleyebilir veya mevcut tüm TLD’leri seçebilirsiniz. Canavar Modunda arama sonuçlarınızı daraltmak için birçok filtre vardır, örneğin:

 • Fiyat aralığı
 • Alan Adı Hackini Kullan
 • Son Sesli Hareketi Bırak
 • Çoğullaştırılmış İsimler
 • Premium Alan Adlarını Göster
 • Kullanılamayan Etki Alanlarını Gizle

Namecheap’in oluşturucu ayrıca, önceden kaydedilmiş veya yüksek maliyetli alanlara alternatifler önerecek önek / son ek eklemenize olanak tanır. Genel olarak, Namecheap’in jeneratörü işletmeniz için uygun bir alan adı bulmak için harika bir araçtır.

# 3 Yalın Alan Adı Arama

yalın alan adı oluşturucu

Tek bir anahtar kelimeyle başlayın ve Yalın Alan Adı Arama’da alan adı seçeneklerinizi arayın. Arama sonuçlarınız binlerce olmasa da yüzlerce alan adı fikri gösterecektir. .Com etki alanları için tüm sonuçlar kullanılabilir. Bu araçla şunları da yapabilirsiniz:

 • Alfabetik, uzunluk veya popülerliğe göre filtreleme
 • Favori alan adlarınızı kaydedin
 • Arama geçmişinizi takip edin
 • Arama sonuçlarınızı paylaşın
 • Kullanılabilir olup olmadıklarını görmek için kendi fikirlerinizi anında arayın

Kullanmak istediğiniz anahtar kelimelerle ilgili bir fikriniz varsa, ancak tam bir alan adı için bazı yeni fikirlere ihtiyacınız varsa, bu, kullanılacak araçtır. Etki alanı adı fikirleri bulmaya çalıştığımızda, Lean Domain Search ilk ziyaret edilen sitedir.

4.Bir Adı Büstü

büstü bir isim alan adı üreticisi

Bust a Name, özel ihtiyaçlarınızı karşılayan kaliteli bir alan adı bulmanıza yardımcı olacak çok sayıda filtreleme aracına sahiptir. Anahtar kelimeleri filtreleyerek başlayın ve ardından anahtar kelimenizle “başlar” veya “biter” gibi seçenekleri belirleyin. Ardından, alan adlarının ne kadar doğal görünmesini istediğinize göre filtreleyin ve karakter sınırınızı seçin. Ayrıca, alınan alanları göstermeyi ve .com, .net ve .org gibi uzantılara göre filtrelemeyi de seçebilirsiniz. Sayfanın alt kısmında, benzer anahtar kelimelerin denemesi için öneriler de görürsünüz.

Aklınızda bir anahtar kelimeniz yoksa, fikir oluşturmak veya mevcut bir adı yakalamak için “Rastgele Alan Oluşturun” düğmesini deneyin. Beğendiğiniz bir alan bulursanız, daha sonra kullanmak üzere kaydedin veya GoDaddy ve Namecheap gibi alan adı kayıt şirketlerine bağlantılar yoluyla satın alın. Aklınızdaki ad mevcutsa, sitede de alan adı araması yapabilirsiniz..

# 5 Shopify İşletme Adı Oluşturucu

Shopify işletme adı üreticisiAracın adı yalnızca işletme adları oluşturmayı önerdiğine rağmen, Shopify’ın İşletme Adı Oluşturucu aslında kullanılabilir alan adı fikirleri sunar. Alan adınızın dahil etmesini istediğiniz bir anahtar kelime seçerek başlayın ve yüzlerce öneri alırsınız. Site, önerdikleri alan adını kullanarak bir Shopify mağazası oluşturmaya teşvik etse de, web adresini satın almak için başka bir yere gidebilirsiniz. Öneriler .com uzantısını kullanıyor.

6. Nameboy

Nameboy alan adı oluşturucu

Nameboy, seçtiğiniz anahtar kelimelere göre kullanılabilir alan adlarını bulmanıza yardımcı olur. En fazla iki anahtar kelime girin, Nameboy anında önerilen alan adlarının bir listesini sunacaktır. Grafikleri, hangi uzantıların alınacağını ve hangilerini hala takabileceğinizi belirlemenizi kolaylaştırır. Örneğin, hostingfacts.com alınsa bile, diğer kullanıcılar yine de HostingFacts.net’i satın alabilir.

Ayrıca, yeniden satış için hangi alan adlarının kullanılabilir olduğunu görebilir ve tireli önerilere veya anahtar kelimeleri yeniden kafese eklemeye izin verebilirsiniz. Hangi anahtar kelimeleri kullanmak istediğiniz hakkında bir fikriniz varsa, ancak bunun farklı varyasyonları hakkında öneriler arıyorsanız, bu araç iyi çalışır.

# 7 NameStall

namestall alan adı oluşturucu

NameStall, alan adı aramanızda size yardımcı olacak çeşitli araçlar sunar. Anahtar kelime ve diğer filtrelere göre arama yapmanıza yardımcı olacak alan adı oluşturma aracıyla başlayın:

 • Konuşmanın bölümleri
 • Popüler anahtar kelimeler
 • Temel İngilizce kelimeler
 • Endüstri kategorileri

Ayrıca, anahtar kelimenizin alan adınızın başında mı yoksa sonunda mı yoksa web adresinizde bir kısa çizgi isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Son olarak, filtrelemek istediğiniz uzantıları seçin. Hem alınan hem de henüz kaydedilmeyen seçeneklerin bir listesini alırsınız. Seçmek istediğiniz kişinin yanındaki “kayıt ol” bağlantısını tıklayın.

NameStall ayrıca, benzer bir alan adı önerme aracının yanı sıra bir anlık alan adı arama aracı, brandable alan adı listesi ve yüksek ücretli anahtar kelimeler arama aracına sahiptir.

# 8 Alan Adı Puzzler

domainpuzzlerDomain Puzzler birçok seçeneğe sahip basit bir araçtır. “Kolay” sürümle başlayın ve ideal anahtar kelimelerinizi ekleyin, alan adı uzantılarınızı seçin ve fikir arayın. Bu alan adı oluşturucusuyla ilgili en güzel şey, bu listedeki diğer araçlardan sadece bir veya ikisinin aksine çok sayıda anahtar kelime ekleyebilmeniz ve anahtar kelimelerinizi farklı varyasyonlarda birleştirmesidir. Sonuçları sık kullanılanlar listenize ekleyin veya daha gelişmiş bir arama yapmayı deneyin. Aracı, farklı alan adlarının sayfa sıralamasını karşılaştırmak için de kullanabilirsiniz.

9 Numaralı Mesh

NameMesh

Name Mesh, aklınızda birkaç anahtar kelime olduğunda iyi çalışır. 2-3 anahtar kelime seçin ve bunları arama kutusuna girin. Sonra listenizi oluşturun! Araç, aşağıdaki kategorilere dayalı fikirler sunacaktır:

 • Yaygın
 • Yeni
 • Kısa
 • Benzer
 • SEO

Anahtar kelimelerinizi aradıktan sonra, sonuçları alan adı uzantısına, kayıtlı olmayan alanlara ve maksimum uzunluğa göre filtreleyebilirsiniz. Ad Mesh ayrıca sizin için başka anahtar kelime aramaları önerecektir.

10 Alan Adı Botu

bot jeneratör

Etki Alanları Bot, hem bir etki alanı öneri aracı hem de bir etki alanı arama aracıdır. Bir anahtar kelimeyi arayarak başlayın, o anahtar kelimeye, birleşik anahtar kelimelere veya benzer anahtar kelimelere dayalı olarak mevcut fikirleri bulacaksınız. Aksi takdirde, istediğiniz alan adını arayın. Mümkünse, çeşitli alan adı kayıt şirketlerine bağlantılar yoluyla satın alabilirsiniz. Benzer alan adlarıyla ilgili öneriler de görürsünüz. Uzantıya ve dile göre filtreleyin veya kendi eş anlamlılarınızı, öneklerini veya soneklerini ekleyin.

# 11 Panabee

panabee alan adı oluşturucu

Panabee bir alan adı arama aracı, işletme adı üreticisi ve alan adı üreticisidir. İki anahtar kelimeyle başlayın ve alan adı önerilerini arayın. İstediğiniz alan adı alınırsa, alanın kullanılabilir diğer uzantılarını görebileceğiniz GoDaddy’yi ziyaret edebilirsiniz..

Gördüklerinizi beğenmezseniz, Panabee arayabileceğiniz alakalı terimler sunar. Mevcut alan adlarını göstermenin yanı sıra Panabee, ideal alan adınızın sosyal medya kullanıcı adı olarak kullanılıp kullanılmadığını da gösterir.

# 12 İstasyon İstasyonu

NameStation

E-posta veya Facebook hesabınızı kullanarak yapabileceğiniz ücretsiz bir hesap için kaydolarak Name Station’a başlayın. Bu araçla şunlara erişebilirsiniz:

 • Alan adı üreteçleri
 • Anında kullanılabilirlik denetleyicisi
 • Herkese açık ad yarışmaları
 • Anahtar kelime önerileri

Uzantıya, ad uzunluğuna ve daha fazlasına göre filtreleyin. Anahtar kelime fikriniz yoksa, sektörünüz tarafından fikir aramayı deneyin. Site TechCrunch, Mashable, SEOMoz ve diğerlerinde görülüyor, bu yüzden kontrol etmeye değer.

# 13 Hızlı Alan Adı Arama

Anında Alan Adı Arama

Anında Alan Adı Arama, zaten bir alan adınız varsa iyi çalışan bir araçtır. Fikrinizi yazarak başlayın, bu araç size alınıp alınmadığını söyler. Öyleyse, şu anda mevcut olan alternatifleri önereceklerdir. Ayrıca, hangilerinin açık artırmaya hazır olduğunu size bildireceklerdir. Sizi satın alma işlemini tamamlamak için doğrudan GoDaddy’ye götürecek bağlantılar aracılığıyla satın alabilirsiniz. Alan adı alınırsa, sitenin sahibi olan kişiyi aramak veya söz konusu alan adında teklif vermenize yardımcı olacak bir aracı kiralamak için bağlantıları takip edebilirsiniz..

# 14 İsmimi İstiyorum

IWantMyName

İsmim Zaten bir adınız varsa en iyi şekilde çalıştığı için Anında Alan Arama’ya benzer. İstediğiniz adresi girin, Adımı İstiyorum, kapma olup olmadığını size bildirir. Değilse, size alternatif seçenekler ve fiyatları gösterirler. Kullanılamayan alanları gizleyerek de filtreleyebilirsiniz.

# 15 Webhosting Geeksleri

webhosting meraklıları isim üreteci

Webhosting Geeks, işletmeniz için benzersiz bir ad bulmanıza yardımcı olan bir ad oluşturma aracıdır. Arama çubuğuna birkaç anahtar kelime ekleyebilir ve daha belirgin sonuçlar için filtreler ekleyebilirsiniz. Örneğin, işletme adınızın nereye başlayacağını (alan adının başına, ortasına veya sonuna) seçebilirsiniz. Ayrıca, bir alan uzunluğu sınırı da ayarlayabilirsiniz (5-30 harf). Webhosting Geeks size mevcut .com, .net, .org, .us, .ca, .au ve .co.uk alan adlarından arama yapma seçeneği sunar.

Bu 15 alan adı üreticisi kullanışlı olduğunda, işletmenizi iyi tanımlayan kullanılabilir bir alan adı bulmakta sorun yaşamamalısınız. Kaçırdığımız bir şey var mı? Aşağıya bir yorum bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author