Veebisaidi arendamise kulude üksikasjalik jaotus

veebisaidi arendajaTänapäeval vajab peaaegu igaüks veebisaiti. Kui olete ettevõte, vajate oma klientidega ühenduse loomiseks veebisaiti; pole vahet, kas olete sama suur kui Walmart või kui olete ettevõtja, kes alustab omaette väikest ettevõtet.

Teise võimalusena võite kasutada veebisaiti, et suhelda oma hobide fännidega või näidata oma hobi sisu veebis. Palju rohkem kasutavad oma veebisaite ajaveebidena ja meelitavad jälgima, eriti kui nad on vabakutselised või mingid kunstnikud.

Kuid paljud inimesed ei tea täielikult, mis kulub või maksab veebisaidi loomine nullist. Ehkki isiklikud veebisaidid on tavalisemad kui kunagi varem, on keeruliste protsesside tõttu keeruline näha kõiki veebisaitide arendamisega seotud kulusid ette näha.

Selles juhendis käsitleme põhjalikult veebisaitide arenduse üldkulusid algusest lõpuni ja pakume üldhinnangu, nii et teate, mida oodata, kui otsustate oma digitaalse ruumi luua või tellida. Alustame!

Mis mõjutab veebisaidi arenduskulusid?

Teie veebisaidi üldiseks arendamiseks kulutatavaid kulusid võib mõjutada palju. Kuid on ka neli isiklikku aspekti, mis võivad teie veebisaidi arendamise odavamaks või kallimaks muuta.

Raha

Ilmselt määrab teie veebisaidi loomiseks ja käitamiseks vajaminev raha tööriistad, mida saate selle ehitamiseks kasutada, millist tüüpi veebisaiti saate üles ehitada ja mis tüüpi ressursid on saadaval. Rohkem raha tähendab, et saate luua kallima veebisaidi, millel on potentsiaalselt suurem tulu, ja vähem raha tähendab, et teil on tööriistades piiratud saate kõik kokku viia.

Rahafaktoriga on tegelikult enamikus olukordades lihtsam töötada, kuna see on kõige paindlikum. Saate alati teenida rohkem raha või lükata oma veebisaidi loomist edasi, kuni teil on suurem eelarve. Muud potentsiaalselt mõjutavad tegurid pole peaaegu nii paindlikud.

Aeg

veebisaitide väljatöötamise aegAeg, mille peate oma veebisaidi üles ehitama, mõjutab ka selle üldisi arenduskulusid. Pikemad ajaraamid annavad teile lisaaega, et veenduda veebisaidi korrektses ülesehituses ja sellel pole suuri vigu ega vigu.

Lühemad tähtajad võivad tähendada, et peate kulutama lisaraha kallitele abidele või tööriistadele või et teil pole piisavalt aega oma veebisaidi silumiseks ja veendumaks, et see on teie külastajatele nauditav kogemus.

Lisaks sellele nõuavad kõik teie veebisaidi loomiseks või täitmiseks palgatud välimised abid suuremat tasu, kui viibite ajaraskuses. Veebiarendaja palkamine teie veebisaidi loomiseks kahe nädala jooksul maksab rohkem kui see, kui palkate neil veebisaidi üles ehitada kahe kuu jooksul..

Ühel juhul peavad nad võib-olla teised projektid ära lükkama ja teie enda prioriteediks seadma, makstes neile sissetulekut teistelt klientidelt. Teisest küljest on neil palju aega, et tasakaalustada teie veebisait muude projektidega ja nad võivad võtta teilt madalamat tasu.

Tehniline oskusteave

Kui teil on tehnilisi teadmisi, siis saate suure osa oma veebisaidi taustaarhitektuurist või riistvarast ehitada, saate säästa tuhandeid dollareid selle asemel, et neid iseennast osta. Tehniline teadmine maksab aega ja võib-olla ka raha, sõltuvalt sellest, kas teil on kraadi veebisaidi loomise alal. Kuid see võib kaudselt hiljem veebisaidi projekti pealt raha säästa.

Märge: Tuntud veebisaidi ehitaja valimine muudab kuluka protsessi palju odavamaks, kui see oleks professionaalse kujundaja palkamisel

Muidugi saate alati õppida, kuidas oma saidi paljusid aspekte üles ehitada, isegi kui te seda veel ei tee. See eeldab, et enne veebisaidi tõsise loomise alustamist peate omama palju aega, et mõista nii teema põhialuseid kui ka keerukust. Nagu näete, on kompromiss ajaga kaasas, kui soovite oma tehnilise oskusteabe abil raha kokku hoida.

Kujundusoskused

veebidisaini oskusedSõltuvalt enda kujundamisoskusest saate ka raha säästa või rohkem maksta. Kui teil seda pole kujundamisvõimalused, et muuta teie veebisait atraktiivseks ja on külastajatele visuaalselt efektiivne, peate palkama kellegi, kes teeb seda, suurendades teie veebisaidi üldeelarvet.

Ka vastupidine on tõsi; saate säästa raha, kui teete kõik kujunduselemendid ise, ehkki see maksab teile lisaaega.

Kokkuvõttes on täieliku veebisaidi arendamise kulude koondamine üheks numbriks pettumust valmistav harjutus. Arvesse võtmiseks on liiga palju muutujaid, mis võivad lõppkulusid mõjutada. Jagagem siis ära iga veebisaidi arendusprojekti osa ja mõelgem välja igaühe üldkulud.

Planeerimine

planeerimisprotsessTeie veebisaidi kavandamisetapp ei pea tingimata maksma teile ühte dollarit. Kuid see maksab teile õigel ajal ja mida kauem veedate oma veebisaidi kavandamisel, seda rohkem aega peate kogu projektile kulutama või seda rohkem raha peate kulutama kaotatud aja korvamiseks.

Veebisaidi kavandamisel palju aega kulutavaks eeliseks on see, et teil on vähem tõenäoline, et hiljem puutute kokku probleemide lahendamise või kujundusraskustega.

Kui plaanite palgata välist abi, on alati soovitatav oma veebisaiti hoolikalt ülalt alla planeerida. Saate anda oma töötajatele üksikasjalikke juhiseid, minimeerides võimaluse, et nad ehitavad midagi, mis ei tööta teie vajaduste jaoks.

Lisaks, veebisaidi põhjalik kavandamine võimaldab teil veebisaidi üldiste arenduskulude täpset eelarvet koostada. See on nagu eri tüüpi majade ehitamine; odavamad majad on tavaliselt väiksemad ja neil pole nii palju tube ega mugavusi, samas kui suuremad kodud, kus mõlemaid on rohkem, maksavad tingimata rohkem.

Teil on vaja ka plaani külastajate koguarvu kohta, mida saate oma saidile oodata, kuna see mõjutab serveriruumi ja ressursside hulka, mida vajate saidi usaldusväärseks hostimiseks..

Kokkuvõttes, kuigi teie veebisaidi arendamise kavandamisetapp ei maksa teile raha, ärge ajakulusid kokku leppima. See on vaieldamatult kõige olulisem osa kogu protsessist.

Kogumaksumus: 0 dollarit, kuid märkimisväärne aeg.

Kujundus

Veebisaidi arendamise järgmine etapp on disain. Selles etapis valite välja elemendid, mis moodustavad teie veebisaidi tegeliku interjööri, selle paigutuse ja kasutamise külastajatele. Lõppkulusid mõjutada saab palju aspekte.

Suurus

Alustuseks maksavad enamik suurematest veebisaitidest nii serveriressursside kui ka mitme lehe kujundamiseks ja nende vahelise sobivuse tagamiseks kulutatud lisaaja tõttu isegi rohkem kulusid, isegi kui mitu lehte on sisuliselt koopiad. Väiksemad veebisaidid on nii kiiremad kui ka odavamad paljudel juhtudel, kuigi lehe hind võib kõikuda suuresti sõltuvalt nende lehtede kujunduselementidest ja nende üldisest funktsionaalsusest.

Näiteks võib viieleheline põhiblogi maksta teile ainult kuni 1000 dollarit, keerukam 12-leheküljeline sait võib teile maksta mitu tuhat dollarit.

Tüüp

e-kaubanduse äriTeie loodud veebisaidi tüüp dikteerib tingimata funktsioonide ja funktsioonide tüübid, mida peate saidi arhitektuuri kaasama, et saaksite külastajaid või vajadusi teenindada. Näiteks vajavad e-kaubanduse veebisaidid ostlehti, digitaalseid ostukorve ja teie klientide jaoks täiendavat kaitset.

Siin on neli laia veebisaidikategooriat, mille eest võiksite maksta

 • Informatiivne, väikeettevõte või ajaveeb: need veebisaidid on väikseimad ja teenivad nišieesmärke üksikisikutele või väikestele külastajarühmadele või klientidele. Tavaliselt on nende pikkus vahemikus kolm kuni 16 lehte, sõltuvalt nende täpsest kasutamisest. Võite eeldada, et seda tüüpi veebisaidid jooksevad teile paar tuhat dollarit, kui soovite, et need töövõtja või agentuuri suures osas iseseisvalt kujundaks.
 • Ettevõtte: need veebisaidid on loodud ettevõttele ja võivad sisaldada kuni 25 kuni 75 lehte sõltuvalt ettevõtte suurusest ja pakutavast teabest. Tavaliselt ulatuvad need vahemikus 10 000–40 000 dollarit sõltuvalt keerukusest.
 • Pood: e-poe veebisaidid või veebipoed, millel võib olla sadu või tuhandeid tooteid, mis nõuavad mitmete ostulehtede, klienditeeninduse lehtede, ostukorvide ja muu arendamist. Need võivad maksta olenevalt suurusest vahemikus paar tuhat dollarit ja 50 000 dollarit. Suur osa nendest kuludest tuleneb arendusnõuetest, mille eesmärk on muuta veebisait turvaliseks e-poe poodiks.
 • Andmebaasipõhine sait / veebisaidi rakendus: need saidid on teabeallikad, millest saavad kasu teised saidid ja üksikud kasutajad. Seetõttu vajavad nad häid serveriressursse ja turvalisust, kuna neid kasutatakse peamiselt andmete kogumiseks, kogumiseks, korraldamiseks ja teistele kasutajatele jagamiseks. Need võivad hõlpsalt maksta kümneid tuhandeid dollareid.

Meediumid

Kõik veebisaidid, mis sisaldavad multimeediume, nagu videod, vestlusfunktsioonid või interaktiivsed slaidiseanssid, on kallimad kui seda tüüpi liidesteta veebisaidid. Üldkulud võivad dramaatiliselt varieeruda. Mõni multimeediumfunktsioon on oma suuruse tõttu kokku vaid paarsada dollarit, teised võivad teile kulutada kuni 10 000 dollarit, eriti kui vajate uut multimeediumikasti igal lehel.

Kogumaksumus: 300–15 000 dollarit

Ehitus

Pärast oma veebisaidi kõigi aspektide kujundamist saate liikuda edasi protsessi ehitusetappi. Selles etapis peate kulutama raha oma veebisaidi loomiseks nii esi- kui ka tagaküljele ning kavandama tõhusad kasutajaliidesed..

KÜ ehitus

Peate kavandama ja ehitama kasutajasõbraliku liidese, samuti üldine teema, mis viib inimesed teie saidile ja köidab nende tähelepanu, nii et nad ei lahku kohe. UI ehitamine on sama oluline kui saidi loomise muud elemendid; see hõlmab üksikasjalikke uuringuid teie sihtrühmale, samuti konkurentide süvaanalüüsi, nii et te ei ehita midagi, mis oleks teise saidi otsene koopia. Selle asemel soovite võtta oma konkurentide tugevad küljed ja muuta need enda omadeks.

Siis peate välja pakkima oma kasutajaliidese juhtraami ja üldise prototüübi ning näitama seda mõnele inimesele, et teaksite, kas peaksite edasi tegutsema. Kokku võib kasutajaliidese meisterdamine sõltuvalt suurusest ja arendajale või agentuurile pakutavast ajast kulutada 500 kuni mitu tuhat dollarit..

Esiosa arendamine

esiotsa veebiarendusPärast UI-d peate konstrueerima oma veebisaidi esiosa. Teie veebisaidi esiosa on kõik, mida külastaja saab näha ja sellega suhelda, mistõttu tuleb see pärast kasutajaliidest. See sisaldab kõike alates piltidest ja multimeediumist kuni kursori stiilini registreerimisnuppudest sisselogimisväljade ja protsessideni.

Sa tahad luua midagi, mis on ühtaegu reageeriv ja kasutajasõbralik, samuti midagi, mis on silmale meeldiv. See natuke ehitus võib teile maksta mitu tuhat dollarit, kui teil pole oskusi ega aega ise teha.

Tausttearendus

Pärast esiotsa on muidugi tagapõhja arendamine. See hõlmab kogu tarkvara ja muu koodi kirjutamist, mis on vajalik saidi nõuetekohase toimimise tagamiseks. Kui keegi lisab oma sisselogimisandmed, peate sujuva veebisaidi arhitektuuri paika panema, et protsess sujuvalt sujuks. See hõlmab ka teie veebisaidi integreerimist kolmandate osapoolte teenuste ja andmetöötlusriistadega.

Sellisena on see üks ehitusetapi kõige keerulisemaid osi ja võib teile maksta üle 3000 kuni 15 000 dollarini.

Funktsioonid

Saidil olevad funktsioonid mõjutavad tingimata selle kogumaksumust. Interaktiivne meedia on üks kõige olulisemaid ja köitvamaid funktsioone, mida oma saidile pakkuda saate, ning paljud ettevõtted on selle vaikesuvandina lisatud, kuna see on nii hea, kui hoiate inimesi kauem sellel saidil.

Interaktiivseks meediumiks võivad olla väikesed videomängud, visuaalid, mis võimaldavad külastajatel klõpsata erinevatel valikutel, või isegi interaktiivsed vestlussüsteemid. Interaktiivne meedia on aga väga aja- ja ressursimahukas, nii et see võib hõlpsalt maksta kuni 10 000 dollarit.

Tõenäoliselt soovite investeerida ka sisuhaldussüsteemi, kui te ei postita eelmääratud platvormil, nagu WordPress. Sisuhaldussüsteemid võimaldavad teil ja teie meeskonnal oma saidil juba olevat teavet lisada või redigeerida, ilma et peaksite koodi muutma. See võib põhjustada ka mitu tuhat dollarit.

Lisaks sellele suurendab iga teie veebisaidile lisatud leht projekti kogukulusid. Pole harvad juhud, kui leht maksab iseenesest 100 dollarit või rohkem, sõltuvalt selle täitvast sisust.

Me mainisime e-kaubandust juba varem, kuid selle funktsiooni lisamine teie saidile tõstab taaskord üldist küsitavat hinda. E-kaubanduse funktsioonide hulka kuuluvad makse töötlemise süsteemid, ostukorvid, maksevõimalused, tootelehed ja ka ülevaated, kuhu kliendid saavad tagasisidet anda. Selle põhjal, kui palju tooteid soovite müüa või kuvada, peate võib-olla palju e-kaubanduse sisu. Seega võib e-kaubanduse funktsioon käitada kuni 20 000 dollarit või rohkem, sõltuvalt ettevõtte suurusest.

Lõpuks kasutavad paljud veebisaidid ka andmebaaside integreerimise tööriistu või teenuseid. Lühidalt – need kompileerivad teie külastajate või klientide kohta kogutud andmed ja koondavad need ühte ressurssi, mille saate alla laadida teie ise või teie meeskonna või teie ettevõtte teised inimesed. See on hädavajalik funktsioon paljudele ettevõtetele ja tõsistele veebibrändidele, nii et enamik ettevõtteid lisab oma kogukuludesse mitu tuhat dollarit lihtsalt selleks, et tagada andmebaaside integreerimine.

Veebisaidi koostaja kasutamine

wix vs wordpress logoUue veebisaidi ehitamisel on kaks peamist võimalust: võite kasutada veebisaidi koostajat, nagu WordPress või Wix, ja ehitada oma saidi, kasutades nende etteantud elemente ja seadmeid, või võite tulla välja enda või teise poolt välja töötatud kohandatud saidi. selle ala asjatundja või meeskond.

Veebisaidiehitaja kasutamine on kaugelt odavam variant ja juurdepääs veebisaidiehitajale on sageli lisatud paljude veebimajutuspakettide hulka.

Veebisaitide koostajad lubavad teil seda teha Veebilehe erinevaid elemente „lohistage”, nagu dialoogiboksid või sisukastid, kasutades selleks eelvalmis süsteemi või rippsüsteemi. Põhimõtteliselt teevad nad teie veebisaidi kaadriraami ja lasevad teil sisu täita või kohandada erinevaid vidinaid või sisukaste vastavalt vajadusele.

See on suhteliselt intuitiivne ja võib kokku maksta teile kuni paarsada dollarit. Võimalik, et peate maksma mõned lisatasud, mis põhinevad teemadel või meediumilisanditel; iga veebisaidi koostaja on delikaatselt erinev ja mõned on kindlasti paremad kui teised.

Märge: On olemas kvaliteetseid tasuta veebisaitide ehitajaid, kuid esmaklassilised on enamasti kasulikumad

Kohandatud saidi kasutamine / arendaja tehtud

Teise võimalusena on arendaja või veebidisaini agentuuri tehtud kohandatud saidi ehitamine palju kallim.

Vabakutselisi veebiarendajaid saab suhteliselt hõlpsalt leida tänu vabakutseliste veebisaitide ja sisuvõrkude rentimise paljususele, mis on tänapäeval saadaval. Vabakutselised on sõltumatud töövõtjad, kes ehitavad teie veebisaidi pärast tööpakkumise saamist ja nende teenuse eest nõutav summa võib varieeruda. Pole harvad juhud, kui vabakutselised nõuavad mitu tuhat dollarit täieliku veebisaidi loomise eest nullist, veelgi kõrgemate hindadega, kui nad peavad ka veebisaiti kavandama ja kujundama.

Üldiselt on parem mõte maksta kallimate vabakutseliste eest, kellel on vöö all või portfellis palju erinevaid töid, kui odavat vabakutselist, kes ei tea, mida nad teevad, odavalt odavalt palgata ja palgata.

Teise võimalusena võite palgata veebidisaini agentuuri. Need on professionaalsed veebisaitide loomisega tegelevad ettevõtted, mis töötavad sarnaselt vabakutselistega; annate neile ettepaneku ja nad teevad teiega koostööd, et üksikasjad selgeks teha ja oma veebisait üles ehitada, kui olete rahul. Nende kasutamise eelis vabakutseliste ees on näha aeg ja detail. Kuna nad juhivad mitmekümnest või sajast inimesest koosnevat meeskonda, saavad nad suuremaid ja keerukamaid veebisaite välja käia palju kiiremini ja tõhusamalt kui üksi töötav vabakutseline.

Puuduseks on see, et need on palju kallimad. Paljud kõrgema astme veebidisaini agentuurid nõuavad veebisaidi nullist ehitamiseks kümneid tuhandeid või sadu tuhandeid dollareid.

Muidugi on viimane võimalus oma veebisait ise välja töötada ilma veebisaidi ehitajat kasutamata. See on teoreetiliselt täiesti tasuta, kuid siiski peate maksma serveri hostimise ja muude elementide eest. See maksab teile ka üsna palju aega ja võib-olla pole see vaeva väärt, kui teil nagunii pole oskusi ja teadmisi suurepärase veebisaidi loomiseks.

Kogumaksumus: alates 10 000 dollarist, sõltuvalt kasutatavast töötajast ja rakendatud funktsioonidest.

Hostimine / muud kulud

Kui teil on oma veebisait, peavad teil olema kas oma Interneti-ühenduse loomisega serverid või tavalisemalt veebimajutusteenus. See võimaldab teistel Interneti-kasutajatel teie veebisaidile juurde pääseda, salvestades teie andmeid pidevalt veebiga ühendatud serveritesse.

Majutusteenus

veebimajutusMaksate veebimajutusteenuste eest, üürides sisuliselt serveripinda kuu- või aastatasu eest. Teie veebisaidi hostimisteenuse tüüp ja kvaliteet võivad mõjutada paljusid asju, sealhulgas:

 • oma serveriressursse, näiteks salvestusruumi või ribalaiust
 • laadimisajad külastajatele; paremad hostimisteenused võimaldavad lehtede tundlikumat laadimist
 • vidinad või lisandmoodulid, mis suurendavad või laiendavad teie saidi funktsioone

Kokkuvõttes on teie veebimajutusteenuste pakkujal oluline osa teie veebisaidi üldise edu ja kvaliteedi jaoks. Veebisaidi majutamine võib serveri ressursivajaduste põhjal maksta vahemikus 20 kuni mitu tuhat dollarit aastas. On olemas mitu peamist tüüpi veebimajutusteenuseid, mida saame jagada:

Virtuaalserver

See on kõige elementaarsem veebimajutuse tüüp ja võimaldab teil rentida ruumi, mida jagate samas serveris teiste inimestega. Te ei saa palju ressursse serveriressursside ribalaiuse jaoks, kuid nende tellimispaketid on tavaliselt väga taskukohased ja kaasas on sageli veebisaitide koostajad või muud eelised.

Nende hulgas on parimad hostimispaketid väikestele ajaveebidele või muudele veebisaitidele, mis ei pea pidevalt pakkuma tuhandetele külastajatele parimat taset. Jagatud hostimisteenused maksavad vahemikus 20–300 dollarit aastas

WordPressi hostimine

Näete sageli määratud WordPress-hostimist; see on sama asi kui jagatud hostimine, kuid eelinstalleeritud WordPressiga. Need hostipaketid sisaldavad sageli täiendavaid eeliseid või funktsioone spetsiaalselt WordPressi kasutajatele ja maksavad umbes sama hinnaga kui jagatud hostimisplaanid.

VPS-hostimine-ca

VPS-i hostimine (virtuaalne privaatserver)

Seda tüüpi hostimine võimaldab teil jagada serveriruumi teiste klientidega, kuid annab tarkvara võlujõu tõttu sellest serverist täiendavaid ressursse – server jaotatakse iga kasutaja jaoks virtuaalseteks serveriteks.

See on põhimõtteliselt hea kesktee oma serveri omamise ja kulude madalamaks hoidmise vahel, nagu jagatud hostimisteenuse puhul. Need paketid võivad maksta 200–700 dollarit aastas.

Pühendatud hostimine

Kvaliteetne spetsiaalne serverimajutus on kõigist valikutest kõige kulukam, kuid see annab teie veebisaidile või ettevõttele oma serveri ja kõik sellega kaasnevad ressursid. Seega on see ainus reaalne võimalus suurte veebiettevõtete või multimeediumide veebisaidi jaoks, millel on tuhandeid külastajaid päevas. Pühendatud serverite hind võib olla vahemikus 1000–25 000 dollarit aastas.

Domeen

Lisaks veebimajutusele peate arvestama ka suhteliselt väiksemate tasudega oma domeeninime eest. Lühidalt – teie domeen on teie veebisaidi veebiaidentiteet, mis on omane ainult teile ja ainult teie kaubamärgile. Teie domeen jääb ainulaadseks, ehkki teistel veebisaitidel võivad olla teie omaga sarnased nimed.

Selle eelise saamiseks peate ostma domeeninime ja registreerima selle igal aastal. Internetis kindla kaubamärgi säilitamiseks on oluline omada domeeninime ja looge usaldusväärsus nii külastajate kui ka Google’i jaoks; see reastab oma domeeninimedega veebisaidid konkurentsivõimelisemalt, muutes selle hädavajalikuks funktsiooniks tõsistele veebiettevõtetele või kasvada soovivatele veebisaitidele.

See ka mängib suurt rolli veebireklaamide osas. Teie domeeninimi määrab, kuhu külastajad suunatakse, kui nad teie reklaamidel klõpsavad. Teie individuaalse domeeni turvamata jätmine tähendab, et nad võivad minna kuhugi mujale, raisates neid reklaamidollareid.

Domeeninime saate osta ja registreerida samade hostiettevõtete käest, kes pakuvad ülalkirjeldatud viisil hostimisteenuseid. Domeeninimed maksavad kõikjal vahemikus 1–15 dollarit, sõltuvalt nime populaarsusest või kasutatavast teenusest.

Seotud: Kuidas domeeninime osta?

SSL

SSL või Turvaliste pistikupesade kiht, Sertifitseerimine on üks olulisemaid veebisaidi mõistatusi. SSL-sertifikaat kaitseb teie veebisaiti ja külastajaid, valvates nende tundlikke andmeid. See on nii tavaline ja klammerdatud turvameede, mis kuvatakse isegi teie veebisaidi URL-is, see tähendab, et iga teie saidi peatanud külastaja saab vaadata, kas teie WordPressi veebisait on turvaline.

See on oluline ka seetõttu, et GDPR seadis hiljuti mitmeid piiranguid veebisaitidele, mis tegelevad rahvusvahelise kaubandusega, kuid kes ei astu tõhusaid samme oma kasutajate andmete kaitsmiseks. Kui soovite teha äritegevust klientidega nii ELis kui ka tänapäeval, peab teil olema SSL-sertifikaat. E-kaubanduse veebisaitide omanikud peavad SSL-i sertifitseerimise maksumust arvestama äritegevuse vajadusega.

Isegi kui te pole e-poe saidi omanik, saate kasu suurenenud turvalisusest, mida selline sertifitseerimine annab.

SSL-sertifikaadid võivad pärineda veebimajutusettevõtetelt või muudelt teenusepakkujatelt või -teenustelt; samuti on võimalik saada tasuta SSL-sertifikaate, ehkki tasulised SSL-sertifikaadid on üldise turvalisuse jaoks tavaliselt paremad, nagu täiustatud krüptimismudelid. SSL-sertifikaadid võivad seega maksta 0 dollarit või kuni 1000 dollarit aastas, kui suuremad saidid, kus on suurem turvanõue, nõuavad suuremaid kulusid.

Märge: Kui turvalisus on peamine probleem (nagu see peaks olema), muudavad kvaliteetsed turvapistikud teie elu lihtsamaks

Kogumaksumus: umbes 100 dollarit kuus, kuni 1000 dollarit dollarit kuus.

SEO / sisu

Isegi pärast veebisaidi loomist pole sellest kellelegi palju kasu, kui te ei täida seda sisuga ja muudate selle sisu otsingumootorikülastajate jaoks optimeerituks. Siin tuleb mängu SEO ehk otsimootori optimeerimine.

Kirjalik sisu

Kui täidate oma saiti sisuga, võivad selle tegemise kulud varieeruda sõltuvalt vajaliku sisu hulgast, samuti sisu kvaliteedist ja tüübist.

Näiteks on enamikul veebisaitidel sisu, mille on kirjutanud nende omanikud või loovad kutselised vabakutselised kirjutajad. Enda sisu kirjutamine on ilmselgelt tasuta, kuid see võib võtta palju aega, eriti kui uurite uurimist, vormindamist ja redigeerimist.

Esiküljest võib professionaalseid copywritereid leida kas vabakutselisena või spetsiaalse copywritingu agentuuri osana. Vabakutseliselt edastatud reklaamikiri võib sõltuvalt soovitud kvaliteedist olla kas äärmiselt odav või palju kallim.

Vabatahtlik copywriting, mille eest tasutakse tünnihinnaga, võib tõenäoliselt olla kirjavigu või vigu. Samal ajal nõuavad tipptasemel vabakutselised copywritersid iga loodava sisu lehe eest rohkem, kuid tavaliselt on kaasas lisatud lingid, otsingumootori optimeerimine ja intelligentsed märksõnapaelad kogu sisu ulatuses. Kõik see võib muuta selle sisu Google’i otsingu järjestamise algoritmide jaoks atraktiivsemaks ja efektiivsemaks teie veebisaidi külastajate meelitamiseks.

Copywrite agentuurides on kirjutajate meeskonnad, kes töötavad koos veebisaitide sisuga. See teeb neist palju parema valiku, kui peate täitma suurema veebisaidi kümnete lehtedega palju lühema aja jooksul.

Kokkuvõttes professionaalne copywriting kas vabakutseliselt või copywriting agentuurilt maksab teile kõikjal vahemikus 20–500 dollarit lehe kohta, sõltuvalt sisu tüübist ja kogusest. Veenduge, et lõpliku veebisaidi kulude arvutamisel arvestaksite seda.

Muu sisu

Kui peate oma veebisaidi jaoks videoid, muusikat või muud sisu looma, peate ka neid kulusid arvesse võtma. Video tegemise kulud on sisuliselt loendamatud, kuna videote tegemisel on arvestamata hulga tegureid.

SEO

Otsingumootori optimeerimineOtsimootori optimeerimine tähendab sisu leidmist, mis arukalt kasutab otsitud märksõnu, ilma et oleksite robotite moodi; seda tava nimetatakse sageli märksõna täiteks.

Sisu huvitaval viisil kirjutamine ja linkide sidumine nii teie enda lehtedele ja toodetele kui ka teistele veebisaitidele, kellega koos loote külastajavõrgustiku, võib aidata teie veebisaidil Google’i otsingutulemite algoritmidele atraktiivsemaks tunduda ja aidata teil sel viisil külastajaid juurde meelitada..

Otsimootori optimeerimine laiendab ka lehtede paigutust ja veebisaitide arendamist. Sellisena on copywritereid või muid veebisaitide arendajaid, kellel on otsimootori optimeerimise oskuste komplektid ja nad võivad võtta teilt tasu nende veebisaidil kasutamise eest. Näiteks pildi optimeerimine või failide tihendamine.

Seda saab maksab kõikjal vahemikus 700 kuni mitu tuhat dollarit kuus; see on kallim, kui lisate pidevalt uut sisu ja soovite jääda asjakohaseks, ning odavam, kui te ei värskenda oma saiti nii sageli.

Muidugi saate oma otsingumootori optimeerimise ise teha. Kuid pidage meeles, et see võib võtta palju aega, eriti kui teete seda koos oma eksemplari kirjutamisega.

Kogumaksumus: 100 USD lehe kohta kuni 500 USD lehe kohta, kui faktoorida sisu, SEO, linkimist jne.

Turundus

Kui olete oma saidi üles töötanud ja selle sisuga täitnud, on tõenäoline, et peate oma saidi turundamiseks natuke aega kulutama, et saada piisavalt külastajaid Google’i otsingu algoritmide käivitamiseks ja saidi avalehele suunamiseks . See hõlmab sisuturundust, sotsiaalmeedia turundust ja e-posti turundust.

Sisuturundus

sisuturundus

Reklaamige oma ajaveebi postitusi või muud sisu otse oma sihtrühmale, ühendades seda sarnaste saitidega või reklaamides oma sisu muul viisil, näiteks ribareklaamidena.

Saate rentida sisuturundusteenuse või kulutada oma reklaamidollareid, et saada oma saidil sõna tuhande dollari eest kuus, kuni 10 000 dollarini, kui haldate tõesti suurt sisu tonni sisu.

Sotsiaalmeedia turundus

Nii lihtsamad kui ka soodsamad; see hõlmab kas kellegi palkamist teie jaoks turundustegevuseks tegema või ise seda tegema.

Mõlemal juhul veedate teie või teie sotsiaalmeedia turundaja aega sellistel platvormidel nagu Facebook, Twitter ja jälgige oma jälgijatega rohkem ning saate uusi jälgijaid, et teie saidi külastusi suurendada ja kõrgemaid konversioonimäärasid luua. Kui otsustate palgata keegi, kes seda teie heaks teeks, võib sotsiaalmeedia turundus maksta mitusada kuni 2000 dollarit kuus.

E-posti turundus

Odavaim variant, kuigi sageli nõuab see, et teie veebisaidil oleks infolehe või e-posti loendi funktsioonid. E-posti teel turundamisega saadate välja nädala või kuu infolehe või e-kirja, mis tutvustab teie saidi uut sisu või reklaami. See võib põhjustada teile vaid paar dollarit kuus kuni 1000 dollarit kuus, kui alustate tõeliselt ulatuslikku e-posti turunduskampaaniat.

Kogumaksumus: sõltuvalt turunduse ulatusest 300–1000 dollarit dollarit.

Hooldus

veebisaidi hooldusSaidi loomine ja selle kvaliteetse sisuga täitmine on vaid osa lahingust. Samuti peate oma veebisaiti pikaajaliselt hooldama, mis hõlmab nende toimimise hoidmist ja külastajate rahulolu hoidmist, vältides samal ajal võimalikult palju seisakuid.

Pidage meeles, et kui teie veebisait väheneb, on see väärt aeg, mille jooksul võite saada külastajaid ja saada konversioone!

Hea uudis on see Veebisaidi hooldus on kõigi muude saidi arendamisega seotud teguritega võrreldes üks väiksemaid kulutusi. Veebisaidi hooldus võib hõlmata:

 • uute serveriressursside hankimine, kui teie liiklus kasvab
 • serverite vahetamine suurema mahutavusega serverite vastu, kui teie veebisait kasvab edukalt
 • regulaarselt silumist või turvavärskendusi
 • oma veebisaidi varundamine serveri krahhi korral
 • hõivatöö või klientide kaebuste käsitlemine

Kokkuvõttes võib teie või teie meeskond oodata, et maksate kõigi veebisaidi hooldusvajaduste eest mitusada dollarit kuni 1500 dollarit aastas. Pange tähele, et teie üldised hoolduskulud võivad dramaatiliselt tõusta, kui peate kiiresti või hädaolukorras vahetama hostiteenuse pakkujate servereid või kui teie serverid või veebisait vajavad küberrünnaku tõttu viivitamatut remonti.

Kulud võivad olla veelgi suuremad, kui häkkeril õnnestub hankida tundlikke kasutajaandmeid ja see põhjustab teie saidile tõsist kahju, mis nõuab rekonstrueerimist.

Kogumaksumus: 200 – 1500 dollarit aastas, sõltuvalt veebisaidi suurusest, serveri vajadustest jne.

Kokkuvõte

Nagu näete, on veebisaidi loomise ja hooldamisega seotud kulude vähendamine uskumatult keeruline. See sõltub paljudest teguritest, sealhulgas:

 • oma isiklike oskuste tase
 • veebisaidi tüüp, mida soovite luua
 • sisu kogus, mida soovite veebisaidile panna
 • saidi jaoks vajalikud serveriressursid
 • kui palju külastajaid sait saab
 • kui palju hooldust sait nõuab

Näiteks kui teie veebisait ei ole nii suur, võite mõne tipptasemel odava hostimise abil vabaneda ja kulusid märkimisväärselt vähendada. Sel eesmärgil on sageli targem arvutada veebisaidi kulude keskmised vastavalt nende suurusele ja tüübile. Oleme teie jaoks jaotuse teinud allpool.

Väikeettevõtte veebisait / ajaveeb

 • Eeldatakse, et nad maksavad vähemalt 500–10 000 dollarit. See hõlmab madalama hinnangu saamiseks ka mõne asja ise tegemise arvestamist.
 • Iga-aastased ülalpidamiskulud maksavad 200 kuni 1000 dollarit aastas.

Poodide veebisait

 • Eeldatakse, et umbes 100 tootega kaupluste eest makstakse kuni 3000 dollarit ja üle 500–1000 tootega kaupluste puhul 20 000–30 000 dollarit.
 • Iga-aastased ülalpidamiskulud eeldavad 5000–20 000 dollarit.

Ettevõtte / suurettevõtete veebisait

 • Ettevõtte ja konversioonimäärade, sealhulgas kõrgema turunduse edendamiseks loodetakse maksta vahemikus 10 000–40 000 dollarit kvaliteetsete saitide eest.
 • Iga-aastased ülalpidamiskulud maksavad 2000 kuni 20 000 dollarit.

Andmebaaside juhitav veebisait

 • Eeldatakse, et saidi esialgse ehituse ja andmete kogumise / kogumise eest makstakse vahemikus 5000–50 000 dollarit.
 • Iga-aastased hoolduskulud, sealhulgas täiendav turbe- ja serverihooldus, mis on kasutajate andmete kaitseks, loodavad maksta 10 000–60 000 dollarit.

Lõppkokkuvõttes sõltub teie veebisaidi hind suuresti teie abistatava teenuse tüübist, teie veebisaidi jaoks vajalikust kvaliteedist ja sellest, kui palju aega olete nõus enda jaoks disaini, planeerimise ja kodeerimisega ära vajuma.

Hinna langetamisel saate alati oma tööd teha või rohkem tööd otsida, näiteks otsides suurepäraseid pakkumisi näiteks hostimisteenuste või veebisaidi koostaja abil. Kasutage ülaltoodud summasid üldiste juhiste ja vahemikena, mitte raskete ja kiirete reeglitena, eriti kuna veebiarendustööstus on pidevas muutumises.

Täname lugemise ja õnne eest!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author