Kuus parimat CDN-i pakkujat (2020. aasta võrdlus) |

Parimad sisu edastamise võrgu (CDN) pakkujad

Sisu edastamise võrguteenused või lühidalt CDN keskenduvad teie sisu kiiremale edastamisele oma veebisaidi külastajatele. See toimib failide koopiate loomisega CDN-teenuse pakkuja serverite võrgus (tuntud ka kui “serv”). Andmekeskused asuvad külastajatele lähemal, võimaldades kiiremat reageerimist ja lühemaid laadimisaegu veebisaidi ja brauseri vahel.

CDN-i peamised eelised on:

  • Kiirem sisu edastamine
  • Madalam koormus teie serveritel
  • Suur töökindlus ja tööaeg
  • Madalam ribalaiuse hind
  • Kergesti skaleeritav

Uuringute käigus leidsime, et CDNPerfi andmetel on pakkujate vahel keskmised kiirused ja uptimes üsna sarnased. Seetõttu on peamised erinevused plaanide omadused, piirkondlik katvus ja maksumus.

Vaatame seal mõnda parimat CDN-i pakkujat.

6 parimat sisu edastamise võrgu pakkujat

1. StackPath CDN – parim kokkuvõte

StackPath CDN esilehtPlaanid algavad 10,00 dollarist kuus

StackPath plussid:
+ Odav ja läbipaistev hinnakujundus
+ Piiramatu saitide arv ja taotlused
+ Korralik jaotus 45 PoP-ga
+ GZip-pakkimine
+ IPv6 & HTTP / 2
+ DDoS & tasuta privaatne SSL
+ Kiirpuhastuse võimalus
+ 24-tunnine vestlus, telefoni- ja piletitoed
+ Esimene kuu on tasuta
StackPath miinused:
– piiratud ribalaius (1 TB / kuu)
– Venemaal ega Aafrikas pole ühtegi PoP-d

StackPath on CDN nii algajatele kui ka professionaalsetele arendajatele. Nende läbipaistev hinnastruktuur, lihtne seadistamine ja palju funktsioone muudavad nad teie CDN-teenuse tugevaks kandidaadiks.

StackPath pakub oma toodetes ja teenustes täielikku pilveplatvormi koos sisseehitatud turvalisusega, sealhulgas DDoS-i leevendamisega. Võite valida a Ainult CDN-pakk või mitu serva kohaletoimetamise komplekti kaasatud veebirakenduse tulemüüriga (WAF), domeeninimede süsteemiga (DNS) ja jälgimisega.

Neil on 45 andmekeskust kogu maailmas, välja arvatud Venemaal ja Aafrika mandril. Kõik nende kohalolekupunktid (PoP) asuvad iga paketiga ilma lisatasuta ja neid saab ka piiritleda kindla piirkonnaga.

Seadistamine on üsna intuitiivne ja arusaadav ning seal on ka võimalus täpsemateks juhtelementideks. CDN-i saate kiiresti tööle panna ja hiljem sätetega tutvuda.

Ainult CDN-plaani StackPathi põhifunktsioonid on 1 TB / kuu ribalaiust, piiramatu arv saite ja taotlusi, tasuta privaatne SSL-sertifikaat saidi kohta, HTTP / 2 tugi, iPv6 ja DDoS-i kaitse.

Lisaks on teil juurdepääs kiirpuhastusvalikutele, vahemälu ja 301 ümbersuunamise kohandatud reeglitele, reaalajas analüütikale, GZipi tihendamisel lennul ja WebSocketi toele.

Nende tugi on teie jaoks olemas 24 tundi ööpäevas vestluse, telefoni ja piletitoe kaudu tasuta.

Hinnakujunduse ülevaade:

Nende odavaim liitumisplaan algab alates 10 dollarit kuus. See sisaldab kõiki CDN-plaani funktsioone, kuid ribalaiusega 1 TB / kuus olete siiski piiratud.

Alates 20 dollarist kuus saate aga StackPath’s Edge paketi koos CDN-i ja lisatud turbega (WAF, DNS ja jälgimine). Arvestades lisakasu, on see kindlasti investeeringut väärt.

Nad nõuavad teie krediitkaardilt või PayPali kontolt ettemaksu kuutasu eest, kuid proovimiseks saate tasuta esimese kuu..

2. Google Cloud CDN – usaldusväärne ja usaldusväärne ülemaailmne olemasolu

Google Cloud CDN esilehtHinnakujundus on kasutuspõhine

Google Cloud CDN plussid:
+ Ülemaailmne kohalolek 140 PoP-ga
+ Usaldusväärne Google’i pilveplatvorm
+ Makske nagu lähete
+ Igatahes IP
+ IPv6 & HTTP / 2 & QUIC
+ DDoS & Google’i hallatav SSL
+ Allkirjastatud küpsised ja URL-id
+ 300 dollarit tasuta krediiti
Google Cloud CDN miinused:
– Puhastamine maksab lisatasu
– Tehniline tugi maksab lisatasu

Google Cloud CDN on suurepärase jõudluse ja paljude kasulike funktsioonidega. Nende CDN-i saab hõlpsasti integreerida teiste pilvetoodetega, mis võimaldab teil saada täieliku valiku vajalikest teenustest. Arvestage siiski kuludega.

Google Cloud CDN on osa Google Cloudi tooteperekonnast. Nende platvorm pakub laias valikus pilvetooteid, sealhulgas veebimajutust, -talletust ning isegi AI- ja masinõppevõimalusi. Google Cloud on populaarseks selliste tööstusharu liidrite seas nagu PayPal, Twitter, Spotify ja FedEx, kui nimetada vaid mõnda.

Nende infrastruktuur katab suurema osa maailmast 140 PoP-d, 67 tsooni ning üle 200 riigi ja territooriumi. Nende tohutud serveripargid võimaldavad ka head koorma tasakaalustamise kogemust.

Google Cloud CDN põhifunktsioonide hulka kuulub Anycast IP, IPv6 tugi, HTTP / 2 ja QUIC, DDoS kaitse, Google’i hallatav SSL, allkirjastatud küpsised ja URL-id ning integreeritud jälgimine ja logimine.

Lisaks võimaldab Google Cloud CDN teil hankida sisu mitmest asukohast, sealhulgas kohandatud päritolu, mis annab teile vajaliku paindlikkuse.

Google Cloudi tugi on nende oluline varjukülg tasuta tugi tegeleb ainult arveldusküsimustega. Täiendava tehnilise toe saamiseks algavad klienditeeninduse paketid 100 dollarist kuus kasutaja kohta. Teine võimalus on hankida G Suite’i tellimus, mis sisaldab tasuta ööpäevaringset telefoni ja e-posti tuge.

Hinnakujunduse ülevaade:

Google võtab selle eest tasu vahemälu väljumise ribalaius (0,02–0,20 USD GB kohta vastavalt sihtkohale ja igakuisele kasutamisele), vahemälu täitmise ribalaius (0,04–0,15 dollarit GB kohta vastavalt lähte- ja sihtkohale) ja HTTP / HTTPS päringud (0,0075 dollarit 10 000 päringu kohta). Teie vahemälu kehtetuks tunnistamine maksab teile ka lisaks 0,005 dollarit kehtetuks tunnistamise eest. Seetõttu suurenevad või vähenevad igakuised kulud vastavalt teie kasutamise ja vahemälureeglitele.

Selle ülevaate kirjutades pakuvad nad järgmist: 300 dollarit tasuta krediiti, mida saate Google Cloudis üles ehitada kuni 12 kuud. Pärast seda saate makseviisi seadistada krediitkaardi, deebetkaardi või pangakonto abil.

Võimalikke igakuiseid kulusid saate hinnata ka nende abil hinnakalkulaator.

3. Imperva – tugev turvalisus CDN-iga

Imperva CDN esilehtHinna määramine ainult pakkumist küsides

Imperva plussid:
+ Reaalajas liikluse jälgimine
+ Ülemaailmne kohalolek 44 PoP-ga
+ IPv6 & HTTP / 2
+ DDoS kaitse
+ Kiirpuhastuse võimalus
+ Ööpäevaringne e-posti ja telefoni tugi
+ Tasuta demo
Imperva miinused:
– Pole ühtegi tasuta SSL-i
– CDN ei ole eraldi valik
– Plaane on keeruline uuendada

Imperva on usaldusväärne lahendus, kui otsite veebisaidi turvapaketti, millele lisandub ülemaailmne CDN-teenus. Külastajate vajaduste katmiseks saavad nad käsitleda nii staatilist (pildid, JavaScripti, CSS-failid jne) kui ka dünaamilist sisu (küpsised, kasutaja eelistused, kuvareklaamid jne). Kuid nende pakendid pole eriti odavad.

Imperva on ettevõte, mis on keskendunud peamiselt rakenduste ja andmete turvalisusele. Nende turvakomplektidesse lisatakse lisafunktsioonina nende CDN-teenus. Lisaks CDN-le sisaldavad nende paketid rünnakuanalüütikat, veebirakenduste tulemüüri (WAF), käitusrakenduste enesekaitset, API turvalisust ja robotite haldamist.

Nende globaalne kohalolek jõuab 44 DDoS-vastupidavat andmekeskust, mis hõlmavad iga suuremat mandrit.

Imperva CDN-i peamised omadused on HTTP / 2 ja IPv6 tugi, reaalajas liikluse jälgimine, DDoS-kaitse, vahetu puhastamise võimalus, pilvepõhine kihi 7 koormuse tasakaalustamine ja kohandatud vahemälu reeglid. Samuti saate juurdepääsu Imperva Cloud Security Console’ile, et saada ülevaade oma veebisaidi rünnakutest ja turvasündmustest, sealhulgas oma konto ja WAF-i sätete haldamisest.

Oluline negatiivne külg on see, et te ei saa nende plaanidega SSL-i. Samuti ei saa te lisafunktsioone lisada ega paketti kiiresti vahetada. Peate oma praeguse paketi tellimuse loobuma ja uue plaani 30 päeva jooksul uuesti tellima.

Nende tugiteenistujad on saadaval Ööpäevaringselt e-posti, telefoni või iseteenindusportaali kaudu.

Hinnakujunduse ülevaade:

Imperva ei paku CDN-i eraldiseisva teenusena. CDN on lisatud nende turvakomplektidesse FlexProtect. Nende plaanide jaoks pole ametlikku arvelduste loendit ja konkreetse pakkumise saate nende müügitiimi kaudu. Kuid uurimistöö käigus saime teada, et nad kasutavad 5-astmelist kasutuspõhist hinnasüsteemi ja oma plaanid maksavad vähemalt paar tuhat dollarit aastas.

Nendel päevadel pole Interneti-ettevõttes tavalisi garantiisid, kuid võite taotleda tasuta demo nende teenustest.

4. Rackspace CDN – ulatuslik väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete võrgustik

Rackspace CDN esilehtHinnakujundus on kasutuspõhine

Rackspace’i plussid:
+ Akamai võrk koos 200 ja enama PoP-ga
+ Makske nagu lähete
+ Toetus sisuaja elamiseks (TTL)
+ IPv6 tugi
+ DDoS & tasuta jagatud SSL
+ Puhastusvõimalused
+ Telefoni- ja e-posti tugi ööpäevaringselt
Rackspace’i miinused:
– HTTP / 2-protokolli pole
– 10 domeeni limiit
– maksimaalselt 8 KB päringu jaoks

Rackspace pakub mitmekülgset CDN-kogemust. Nende koostöö Akamaiga annab neile juurdepääsu tohutule serveriserverile kogu maailmas. Need on ka väga paindlikud ja suudavad pakkuda teile vajalikku sisu, olgu need siis pildid, videod või interaktiivsed rakendused.

Rackspace’i CDN võib pakkuda külastajatele nii staatilist kui ka dünaamilist sisu. Nende portfell koosneb e-kaubandusega tegelevatest ettevõtetest, veebisaitidest ja veebirakendustest. Lisaks pakuvad nad teile isegi veebimajutusteenust, kui seda otsite.

Nad kasutavad Akamai võrku, et edastada andmeid ja sisu rohkematele 200 servakohta ümber maailma. Kuna Akamai on rohkem suunatud suurettevõtete teenindamisele, on Rackspace paindlikum ja vastab ka keskmise suurusega ettevõtete vajadustele.

CDN-i installimine toimub Rackspace Cloud juhtpaneeli kaudu väga kiiresti. Juhtpaneelil on üsna lihtne ringi liikuda ja see on intuitiivne. Samuti saate selle seadistada REST API ja keeleseoste kaudu.

Rackspace CDNi peamised omadused on mitme lähtekoha paindlikkus, IPv6, DDoS-i leevendamine, jagatud SSL, kohandatud vahemälu reeglid ja aruanded ning puhastusvõimalused.

API-liidese saamiseks saate ka ühe globaalse lõpp-punkti. Samuti toetab Rackspace sisuaega elamiseks ehk TTL, mis võimaldab teil määrata konkreetse aja, kui kaua sisu vahemällu salvestatakse.

Nende teenusel on siiski mõned piirid. Need lubavad API-s maksimaalselt 10 domeeni teenusepaketi kohta ja maksimaalselt 8 KB päringu sisu. Need piirangud ei tohiks olla probleem tavalisele kasutajale, kes soovib oma veebisaidi kiirust suurendada.

Rackspace’i tugi on saadaval 24/7 telefoni ja e-posti teel, ja nende arhiivid on täis kasulikke näpunäiteid.

Hinnakujunduse ülevaade:

Rackspace’i tasud CDN-i eest ribalaius kuus (0,02–0,27 dollarit GB kohta vastavalt kasutamisele) ja nõuda tasusid iga päev (0,0075–0,022 dollarit 10 000 päringu kohta asukohapõhiselt). Sarnaselt Google Cloud CDN-ga suureneb või väheneb ka igakuine kulu vastavalt kasutamisele ja kohandatud vahemälureeglitele.

5. Akamai – parim suurtele korporatsioonidele

Akamai CDN esilehtHinna määramine ainult pakkumist küsides

Akamai plussid:
+ Ülemaailmne kohalolek (~ 1700 võrku)
+ Keskenduge tipptasemel videosisule
+ GZip-pakkimine
+ IPv6 & HTTP / 2
+ DDoS & tasuta jagatud SSL
+ Kiirpuhastuse võimalus
+ Ööpäevaringne reaalajas vestlus ja telefonitugi
+ Soovi korral tasuta prooviversioon
Akamai miinused:
– Väga kallis
– Ei hõlma reaalajas jälgimist
– keeruline seadistada

Akamai pakub väga tipptasemel CDN-teenust. Need on rohkem suunatud kvaliteetsetele videokogemustele ja suurtele ettevõtetele ülemaailmse esindatuse pakkumisel.

Akamai oli üks esimesi ettevõtteid, kes arendas välja CDN-teenuse. Praegu on nad seal üks levinumaid CDN-sid, mis teenindavad umbes 30% kogu Interneti-liiklusest. Lisaks CDN-teenusele pakuvad nad oma klientidele ka küberturvalisuse ja pilveteenuseid.

Neid on esindatud enam kui 130 riigis, mis võõrustavad a ilmatu ~ 1700 võrku. Nad saavad pakkuda kiiremat sisu edastamissüsteemi mis tahes maailma piirkonda.

Kogu see potentsiaal on seotud teatud keerukusega. Kuna neid on rohkem on suunatud suurematele ettevõtetele, ärge lootke asju hõlpsalt seadistama. Vajate kahtlemata teie poolelt IT-eksperti või tervet nende meeskonda.

Samuti on Akamai nende lisateenusega pikk nimekiri erinevaid funktsioone. Mõned tähelepanuväärsemad omadused on tugi tellitavale videole ja otsevideole, kohene puhastamine, GZipi tihendamine lennul, HTTP / 2 ja IPv6 tugi, tasuta jagatud SSL, DDoS kaitse ja kohandatud reeglid. Samuti on teil võimalus maksta kohandatud SSL-sertifikaadi eest lisatasu.

Kuid nad ei paku oma plaanidega reaalajas statistikat ja loodavad, et ehitate oma seiresüsteemi ettevõttesiseseks. Heledal küljel on neil a Telefoni ja reaalajas vestluse tugi ööpäevaringselt et teid aidata.

Hinnakujunduse ülevaade:

Selle teenusepakkuja juures pole ka ametlikku hinnakirja. Akamai pakub kohandatud lahendust, mille hinnad vastavad iga kliendi individuaalsetele vajadustele. Uurimistöö käigus leidsime, et nende CDN-i baasteenuste plaanid algavad 1–1,5 k kuus. Täpsema pakkumise saamiseks võtke otse ühendust nende müügimeeskonnaga.

Sa saad ka taotlege tasuta prooviversiooni testida nende teenust ulatuslikult.

6. Sucuri – suurepärane turvalisus ja CDN ühe veebisaidi jaoks

Sucuri CDN esilehtPlaanid algavad 199,99 dollarilt aastas

Sucuri plussid:
+ Piiramatu ribalaius
+ Turvaline aktiivne jälgimine
+ Anycast võrk
+ GZip-pakkimine
+ IPv6 & HTTP / 2
+ DDoS & Krüptime SSL-i
+ 30-päevane raha tagasi garantii
Sucuri miinused:
– 12 PoP-d
– Kava kohta ainult üks veebisait
– Toetatakse ainult pileti kaudu

Sucuri pakub paindlikku CDN-võimalust ettevõtetele, kes haldavad ühte veebisaiti. Kõik nende plaanid hõlmavad turvalisuse jälgimist ja pahavara eemaldamist oma veebisaidi turvalisuse tagamiseks. Ettevõtte suuruse põhjal saate valida ka mitme plaanitaseme hulgast.

Esiteks on Sucuri veebisaitide turbe- ja CDN-ettevõte. Lisaks CDN-ile ja turvapakettidele pakuvad nad rünnatud veebisaidi parandamist ja turvaküsimuste alast nõustamist.

Nende serverid hõlmavad USA-d, Euroopat, Aasiat, Austraaliat ja Brasiiliat koos Kokku 12 PoP-d. See on meie arvustuste loendis kõige vähem PoP-sid, kuid siiski on aktiivne Interneti-jaotur endiselt tugev.

Sucuri CDN-i seadistamine on üsna lihtne ega vaja alustamiseks professionaali. Võite siiski abi küsida, kui te ei suuda asju ise üles seada ja nad saavad hea meelega aidata.

Nende teenuse üks olulisemaid varjukülgi on turbe aktiivne jälgimine ja pahavara eemaldamine, mis kuulub iga plaani juurde. Mõned muud märkimisväärsed omadused on piiramatu ribalaius, Anycast-võrk, DDoS-kaitse, SSL-i krüptimine, HTTP / 2 ja IPv6 tugi ning GZip-i tihendamine.

Märkimisväärne miinus on a limiit ühe veebisaidi kohta plaani kohta, kuid te pole piiratud selle saidi all olevate veebilehtede arvuga. Teine negatiivne külg võrreldes mõnede konkurentidega on vestluse ja e-posti toe puudumine, mis on kaasas ainult kohandatud kavaga. Neil on a 24/7 piletimüügisüsteem kõigil pakkidel saadaoleva toe jaoks.

Hinnakujunduse ülevaade:

Sucuri CDN-i tellimisplaanid algavad kell 199,99 dollarit aastas, mis pole odav. Kuid kui arvestada, et see hind sisaldab turvalisuse jälgimist ja pahavaraga tegelemist, võiksime öelda, et see on teie raha jaoks endiselt hea väärtus.

Peale teiste CDN-i pakkujate, kelle oleme selles loendis üle vaadanud, on Sucuri ainus, kes pakub 30-päevane raha tagasi garantii.

Järeldus

Meie uuringute põhjal on kõigil CDN-teenuse pakkujatel kõrge jõudlus ja usaldusväärsus. Kuid seal on erinevaid lahendusi alates ainult CDN-st kuni täielike veebisaidi turvapaketiteni. Mis puutub hinnakujundusse, siis tundub, et pay-as-you-go variandid on kõige paindlikumad, kuid püsikavad pakuvad kulude osas suuremat prognoositavust.

Loodetavasti pani meie ülevaade teid mõtlema õiges suunas, kui valite teile sobivaima CDN-teenuse.

CDN-i juurutamine oma veebisaidil

Siit leiate mõned täiendavad ressursid, kuidas oma veebisaidile CDN-i lisada:

StackPath CDN-i installijuhend 

Google’i pilve CDN-i installijuhend

Imperva pilverakenduse turvalisuse seadistamise juhend 

Rackspace CDN-i installijuhend 

Sucuri veebisaidi tulemüüri seadistamise juhend

* Akamail pole seadistamiseks ametlikku õpetust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author