Kuidas vahetada veebimajutajaid oma WordPressi saidi jaoks

Kui otsustate praeguse veebimajutusteenuse juurest üle minna, on käimasoleva süsteemi toimimiseks tavaliselt vaja pärast kannatuse ja kõigi olemasolevate võimaluste ammendumist..

Miks?

Kuna hostiteenuse pakkujate vahetamine on sageli närvesööv ja vigadega kaasas, isegi pärast seda, kui olete kodutöö valmis teinud ja teie vajadustele vastava platvormi kasuks otsustanud. Enamik inimesi kogeb ebameeldivusi ja rikkalikke võimalusi tõrgete jaoks, mida ümberlülitamine toob.

Stressi ja vigade minimeerimiseks esitasime selle juhendi, et muuta protsess võimalikult sujuvaks ja turvaliseks.

Läheme veerema!

Meie soovitus – küsige oma hostiettevõttelt!

Selle juhendi eesmärk on muuta teie rändekogemus lihtsaks ja hõlpsaks. Sellega seoses leevendab kvaliteetne host teie koormust veelgi, kui tegelete kõigi rännetega.

HostPapa, mis juhtub olema üks meie parimaid partnereid, pakub täielikult rändeteenust, mis ei hõlma kätt, nii et te ei pea oma saidi migratsiooni üle higistama. Te peate vaid edastama neile oma sisselogimisandmed. Vaadake meie HostPapa ülevaadet

Pange kokku vajalikud ressursid

Peate saama kõik oma pardid järjest. Seetõttu koguge kõik lüliti jaoks vajalik. Nagu öeldakse, on parem, kui see on olemas ja mida pole vaja, kui seda, kui vajate ja mitte.

 • Veenduge, et teil oleks juurdepääs nii vanale kui ka uuele hostimiskontole – Mõni neist muudatustest nõuab kõrgemaid õigusi, nii et veenduge, et teil pole mitte ainult õiged sisselogimismandaadid, vaid ka administraatori juurdepääs.
 • Veenduge, et teil oleks juurdepääs oma andmebaasile – Kellad ja viled võivad uuel platvormil muutuda, kuid teie andmed jäävad sama oluliseks kui kunagi varem. Nii nagu teie kontodele pääsemiseks on vaja sisselogimismandaati, vajate neid ka oma andmebaasi juurde pääsemiseks.
 • Kasutage FTP klienti. – Andmete teisaldamiseks serverite vahel on vaja FTP-klienti. Saadaval on palju suurepäraseid valikuid, näiteks Filezilla.
 • Hankige usaldusväärne tekstiredaktor. – Teil on vaja head tekstiredaktorit, kuna teete palju muudatusi. Notepad ++ on suurepärane näide.

Kui olete kõik vajalikud tööriistad ja varad kokku kogunud, on aeg seda alustada. Hinga sügavalt sisse ja sukeldugem protsessi esimesse sammu.

A. Samm-sammuline protsess saidi käsitsi teisaldamiseks ühelt hostilt teisele

Selles jaotises näidatakse, kuidas lülitit käsitsi teha. Kui otsite protsessi, mis kasutab WordPressi pistikprogrammi, siis liikuge sellele jaotisele veelgi allapoole.

1. Esiteks, varundage oma failid

Miski pole lollikindel, nii et esimene asi, mida peaksite enne migreerimist tegema, on kõigi failide varundamine. Seetõttu võite iga ebaõnnestunud äparduse või vea korral oma süsteemi varundatud andmetest taastada.

See protsess võtab ilmselt kõige kauem aega, kuna see võtab üle nii süsteemifailid kui ka kõik teie failid. Soovitame selleks kasutada FTP või SFTP süsteemi. FTP tähistab failiedastusprotokolli ja see võimaldab teil arvutivõrgus failidele juurde pääseda ja neid edastada.

Käivitage FTP-klient ja sisestage mandaadid FTP-serverile pääsemiseks. Liikuge oma WordPressi veebisaidi juurkataloogi, eriti kui see pole vaikimisi teie sihtleheks konfigureeritud.

Valige kõik failid. Süsteemidel on tavaliselt varjatud failid, et kaitsta kasutajaid tahtmatu või isegi tahtliku kustutamise ja muutmise eest. Üks selline fail on .htaccess-fail. Laske FTP-kliendil näidata kõiki peidetud faile ja veenduge, et te neid ühtegi ei jätaks.

Näiteks kui kasutate FileZilla, saate seda teha serveri kaudu > Peida peidetud faile kuvama.

Pärast valitud failide märkimist kopeerige need arvutis määratud kohta. Kopeerimine võib teie saidi suurusest sõltuvalt veidi aega võtta.

2. Ekspordi MySQL andmebaas

Migratsiooniprotsessi järgmine etapp hõlmab kogu teie andmebaasi eksportimist. Ehkki saadaval on mitu tööriista, soovitan tungivalt selle ülesande jaoks kasutada phpMyAdminit, kuna see on lihtne, kasutajasõbralik ja intuitiivne.

phpMyAdmin

Vasakul paneelil on saadaval saadaolevad andmebaasid. Valige lihtsalt üks, mida soovite eksportida. Kui te pole kindel, kumb täpselt, kontrollige oma praeguse veebisaidi faili wp-config.php. See fail sisaldab teie WordPressi veebisaidi põhilisi konfiguratsiooni üksikasju.

Kontrollige kannet, kus andmebaasi nimi on määratletud. See peaks välja nägema selline:

Loendisse kantakse ‘Andmebaasi_nimi_siin kohahoidja on tegelik andmebaasi nimi..

Kui olete lõpetanud, minge eksportimise vahekaardile:

Saadaval on kaks ekspordimeetodit. Valige Kohandatud.

Allpool on menüüvalikute loend jaotises Kohandatud, selgitades optimaalseid valikuid, mida teha:

 • Vorming – Jätke see vaikeseade SQL.
 • Lauad – Eksporditav tabel (id) tuleks märkida.
 • Väljund – Allalaadimise kiirendamiseks määrake pakkimine kas pakitud või zip-failiks.
 • Vorminguspetsiifilised valikud – Jätke vaikeseade.
 • Objektide loomise võimalused – Valige suvand Add DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT / TRIGGER.
 • Andmete loomise võimalused – Jätke vaikeseade.

Pärast kõigi valikute tegemist klõpsake vormi allosas nuppu Mine.

See toiming peaks eksportima teie andmed faili allalaadimisena. Salvestage arvutis hõlpsasti juurdepääsetavasse kohta ja jätkake järgmise sammuga.

3. Looge oma uue masina juures andmebaas

Peate oma andmebaasi oma uude hostplatvormi importima. Kuid kõigepealt peate andmebaasi jaoks uues süsteemis looma kodu. Iga host on natuke omapärane, kuid leidke oma hostist jaotis, mis käsitleb andmebaase ja tehke järgmist.

 • Looge uus andmebaas.
 • Looge andmebaasi kasutaja ja andke kasutajale täielikud administraatoriõigused.
 • Turvaldage ja hoidke kasutaja parooli kindlas kohas.

4. Redigeerige süsteemi konfiguratsioonifaili (wp-config.php)

Kasutame veel kord faili wp-config.php. See on oluline fail, mis sisaldab teie saidi põhikonfiguratsiooni, andmebaasi ühenduvuse käsitlemist ja suhtlust.

Tehke sellest failist koopia ja hoidke seda kuskil turvaliselt. Seejärel avage tekstiredaktoris originaalfail ja tehke järgmised muudatused:

Asendage andmebaasi_nimi_siis, kasutajanimi_siis ja parool_sii vastavalt oma praeguse masina andmebaasi nime, kasutajanime ja parooli tegeliku teabega.

Localhost’i asemel sisestage MySQL-i serveri nimi või jätke see localhostiks, kui see on teie hostiteenuse pakkuja lubatud säte.

Kui olete vajalikud muudatused lõpetanud, salvestage muudatused.

5. Laadige oma failid üles uude masinasse

Viimati laadisite failid alla oma vanast hostimisteenusest. Kuid nüüd muudame protsessi ümber ja hakkame neid faile oma uude hostisse üles laadima. Selle valmimine võib võtta palju aega, seetõttu on soovitatav alustada protsessi, kui jätkate migratsiooni muude tahkudega.

Käivitage oma FTP klient, kuid seekord looge uus server. See ühendus nõuab reaalsuse kajastamiseks mõningaid muudatusi, sisestades FTP-klienti selle uue serveri IP-aadressi varasema asemel. Tavaliselt leiate selle uue IP-aadressi oma hostikontolt, kuid kui te pole kindel, pöörduge tehnilise toe poole.

Kui olete oma uue hostiga ühenduse loonud, otsige üles varem alla laaditud failid ja laadige need vastavalt üles. Lisage kindlasti juurkataloogis fail wp-config.php. Kui üleslaadimine veel kestab, liikuge järgmise ülesande juurde, kuna saate samaaegselt teha muid tegevusi.

6. Importige oma andmebaas uude hostisse

Andmebaasi saab faili üleslaadimise ajal importida. Logige sisse oma uue masina pakutavate andmebaaside haldustööriista abil, mis eeldatakse, et see on phpMyAdmin.

Kui olete valinud uue hostina varem loodud andmebaasi, klõpsake vahekaarti Import.

andmebaasi importimine

Jaotises Fail, mida soovite importida, sirvige eksportitud faili, klõpsates nuppu Sirvi.

Jätke kõik muud valikud vaikimisi ja kerige vormi põhja ja klõpsake impordi alustamiseks nuppu Mine. Andmebaasi importimise täielik aeg sõltub muidugi failide suurusest.

Kui impordiprotsess on lõpule viidud, saate tagasiside teatise.

Lisavõimalus: ümberlülitamisel & URL-ide muutmine

Stsenaariumi korral, kus kolite uude masinasse ja muudate ka oma saidi URL-i, on vaja teha veel üks samm: asendada oma andmebaasis olevad vanad URL-id viited uuega.

Kui teie URL-i viited on tsentraliseerimise asemel hajutatud mitmesse PHP-skripti, saate selle mugavuse huvides kasutada seda käsku Asenda DB. See toimib andmebaasis PHP andmebaaside otsimise ja asendamise skriptina ning on tasuta saadaval.

Kui see on tehtud, ärge unustage kindlasti selle hoiatust KUNAGI jätta skript serverisse.

7. Muudatused teie DNS-serveris

Teie uus server peab osutama teie URL-ile, mis tähendab teie DNS-serveri sätete muutmist. See protsess sõltub sellest, kus URL-i domeen algselt registreeriti. Kui domeen registreeriti teie vana hostiteenuse pakkuja juures, peate kogu domeeni üle viima uuele pakkujale. Klienditeenindajad peaksid teid ülekandmisel abistama.

Kui aga ostsite domeeni domeeni registripidajalt, näiteks Domain.com, tuleb teie nimeserveri sätteid värskendada. Hankige oma uue masina nimeserveri aadress ja ühendage see oma uue domeeniga. Kui te pole nendega tuttav, näevad nimeserveri aadressid tavaliselt välja umbes sellised: ns1.yourhost.com, ns2.yourhost.com

Ühendage see nimeserveri aadress oma domeeniga. Protsess sõltub domeeni ostmise kohast. Allpool on juhised tavalisteks juhtudeks:

 • Domeenid registreeritud GoDaddy kaudu
 • DNS-serverite muutmine HostGatoris
 • Kuidas muuta domeenis.com nimiservereid

Muudatused jõustuvad kuni 48 tundi. Protsessi lõpuleviimise jälgimiseks kasutage tööriistu, näiteks Mis on minu DNS. Ärge tehke oma saidil mingeid muudatusi enne, kui see protsess on lõpule viidud, kuna muudate endiselt vana asemel uut.

Niipea kui protsess on lõpule viidud, tuleks migratsioon läbi viia ilma seisakuid tegemata. Kuna nii vanal kui ka uuel saidil on sisuliselt sama sisu, ei märkaks kasutajad erinevust.

8. Viige läbi puhastus

Mõni majapidamine on korras, kui teie DNS-i muudatus on lõpuks läbi viidud. Minge tagasi vana hostini, kustutage andmebaas ja kõik failid. Ideaalis peaksite enne selle toimimist vähemalt nädal ootama, et veenduda, kas kõik töötab hästi.

Kui peaksite migratsiooni tagasi tõmbama, hoidke oluliste konfiguratsioonifailide, näiteks wp-config.php, koopiaid.

B. Veebihostide vahetamine WordPressi pistikprogrammi abil

Siiani arutatud käsitsiprotsessi saab samamoodi teha automaatselt ja pistikprogrammide abil palju hõlpsamini. On mitmeid võimalusi, kuid keskendume selle illustratsiooni puhul paljundusaparaadi pistikprogrammile.

1. Paljundusaparaadi plugina installimine

Selle pistikprogrammi installimiseks peate olema sisse logitud oma WordPressi veebisaidile. Leidke armatuurlaua alt menüü Pistikprogrammid → Lisa uus ja otsige paljundusaparaadist. Kui tulemused on naasnud, klõpsake nuppu Installi kohe.

Kui WordPress on pistikprogrammi installimise lõpetanud, klõpsake selle kasutamise alustamiseks nuppu Aktiveeri.

2. Järgmisena eksportige olemasolev sait

Pärast aktiveerimist peaksite installitud pistikprogrammide tööpiirkonnast leidma paljundusaparaadi paljunduri. Järgmise protsessi alustamiseks klõpsake suvandil Halda.

Praegu pole te veel loonud pakette, mida ta kavatseb kasutada. Need paketid on teie veebisaidi ja andmebaasi tihendatud versioonid. Selle muutmiseks klõpsake vormi paremas ülanurgas oleval nupul Loo uus.

Esitatakse kolm valikut:

 • Ladustamine – Seadistage, kuhu oma varukoopia salvestada. Kui te pole ostnud paljundusaparaadi pro-versiooni, on teie server ainus praegu saadaval olev võimalus.
 • Arhiiv – Määrake välistatavad andmebaasi failid ja segmendid. Tehke seda ainult siis, kui teil on mõjuvad põhjused.
 • Installer – Võimaldab teil sisestada uue serveri keskkonna andmebaasi andmed.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Edasi. Pistikprogramm kontrollib süsteemi, et veenduda, et sellel on olemas kõik vajalik toimimiseks. Kui skannimine on lõpetatud ja õnnestunud, peaksite nägema järgmisi tulemusi:

Kui olete rahul, alustage ehitust, klõpsates nuppu Ehitamine.

Kuvatakse toimingu käik. Kui see on valmis, peaksite nägema seda ekraani:

Laadige oma arhiiv ja installer ükshaaval või korraga alla ühe klõpsuga allalaadimislingi abil.

Palju õnne, olete juba olemasoleva saidi eksportinud.

3. Laadige failid üles, kasutades FTP-d

Seejärel laadige allalaaditud failid FTP kaudu uude hostiserverisse, kasutades domeeni asemel selle IP-aadressi.

Veenduge, et teie saidi juurkataloog oleks tühi. Laadige juurkataloogi üles nii installija kui ka arhiiv.

4. Looge uus andmebaas

Nagu varasema protsessiga, peate ikkagi looma oma uue masina kohta andmebaasi. Tehke seda ja veenduge, et vähemalt ühel kasutajal on selle haldamiseks täielikud õigused. Pange tähele MySQL serveri versiooni, mida teie host pakub, ja turvaline andmebaasi parool turvalises kohas.

5. Looge ühendus uue veebisaidiga

Kui kasutate sama domeeninime nagu teie eelmine sait, võib selles etapis ilmneda mõningaid probleeme, kuna teie domeen osutab endiselt teie vanale saidile. Erinevalt manuaalsest protsessist, kus soovitasin muuta teie DNS-serveri sätteid, oleks see lahendus lüüa kiirema migratsiooni eesmärki, mida plugina kasutamine soodustab.

Õnneks on arvuti hostfaili abil võimalik leida lahendus. Domeeninimesid on võimalik lokaalselt kaardistada konkreetsete IP-aadressidega, võimaldades teil juurdepääsu uue serveri failidele vana domeeni kaudu.

(Kui kasutate uut domeeni, võite selle jaotise täielikult vahele jätta.)

Kui teil seda pole, hankige teenusepakkujalt oma uue serveri IP-aadress.

Hosti faili avamise viis sõltub OS-i platvormist, seega on siin mõned võimalused.

 • Windows – Otsige tegumiriba menüüst sõna “notepad”. See nõuab kõrgendatud õigusi, nii et paremklõpsake ja valige käsk Käivita administraatorina. Kasutage redaktorit, et avada c: \ windows \ system32 \ draiverid \ etc \ hostid. Faili leidmiseks veenduge, et otsiksite „Kõik failid”.
 • Mac OS – Kasutage terminalirakendust ja sisestage käsk sudo nano / etc / hosts, pärast mida küsitakse teilt administraatori parooli.
 • Linux – Sama meetod nagu Mac OS-is.

Pärast failile juurdepääsu saamist sisestage uue masina IP-aadress ja oma saitide domeeninimi järgmiselt:

Asendage kohahoidja yoursite.com reaalse domeeniga ja 192.165.1.10 uue masina tegeliku IP-aadressiga.

Märkus: näidatud näites IP-aadressi ja domeeninime eraldav tühik on vahekaart.

Hoiatus: Kui olete migreerimisprotsessi lõpetanud, ärge unustage, et muudate hostfaili tagasi selle algsesse sisusse.

6. Alustage migreerimisprotsessi

Liigutage oma seljatükke, kuna on aeg migratsiooni tõsiselt alustada. Navigeerige oma brauseri abil saidile http://yoursite.com/installer.php (asendage oma tegelik domeen.) Üldiselt peaksite nägema, kui palju sellel ekraanil on:

Paljundusaparaat

Veenduge, et kõik valideerimiskontrollid, eriti arhiivimise ja valideerimise kontrollid on läbitud. Juurutusprotsessi alustamiseks klõpsake nuppu Järgmine.

Kui failide ekstraheerimine on lõpule viidud, suunatakse teid järgmisele sammule, kus nõutakse andmebaasi tuvastamist ja juurdepääsu mandaati.

Sisestage vajalik andmebaasi teave, klõpsake nuppu Test Database, et veenduda, kas kõik on korras. Kui see on korras, klõpsake andmebaasi importimise alustamiseks nuppu Edasi.

Järgmine samm annab võimaluse asendada endine URL uuega.

Pärast töö lõpetamist klõpsake nupul Järgmine, et lubada pistikprogrammil protsess lõpule viia ja näha midagi sarnast:

Ekraan teatab, kas kõik läks hästi, ja annab võimaluse installi lõpule viia, pakkudes linki oma saidile sisselogimiseks.

Järgige juhiseid, eriti neid, mis puudutavad KÕIK installifailide eemaldamist, kui see on valmis.

7. Lõpuks värskendage DNS-i nimiserverit

Oleme seda sammu juba üksikasjalikult arutanud, nii et peaksite sellele jaotisele tagasi pöörduma. Hankige lihtsalt nimeserveri aadressid oma uuelt hostilt ja ühendage need siis oma domeeniga. Nagu tavaliselt, oodake enne oma saidil muudatuste tegemist, kuni muudatus on jõustunud.

Noh, õnnitlused on korras – olete just õppinud, kuidas vahetada oma WordPressi saidi veebimajutajaid. Vinge!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author