Kuidas luua veebisaiti nullist

Kas soovite veebisaiti nullist üles ehitada, kuid ei tea, kuidas? Olete õiges kohas, oleme kirjutanud selle põhjaliku 7000+ sõnast koosneva juhendi just teile! Pole tähtis, kas soovite alustada blogi või luua oma ettevõtte jaoks veebisaidi. Lõpuks on teil täielikult toimiv veebisait ja teate, kuidas põhilisi kujunduse muudatusi teha ja sisu lisada.

Ei, seda pole raske teha. Ja ei, ilusa ja professionaalse ilmega veebisaidi loomiseks ei vaja te kodeerimise ja kujundamise oskusi.

Selles artiklis käsitletavate meetodite abil saate umbes ühe tunni jooksul (algusest lõpuni) töötava veebisaidi üles panna. Me ei kasuta HTML-i ega CSS-i kodeerimist (need võtavad liiga kaua), nii et peate tegema kõik, mida me teile anname, klõpsake siin ja klõpsake seal, kuni olete lõpetanud.

Kui järgite kõike, mida selles artiklis öeldakse, on teil oma domeen ja toimiv WordPressi veebisait, ilma et oleks vaja palgata professionaalseid veebidisainereid (need on kallid, teate).

Kuidas veebisaiti luua?

Contents

Miks me WordPressi kasutame?

Enne kui midagi muud tahame, et teaksite, et hakkame teie veebisaidi loomiseks kasutama WordPressi platvormi. Jah, on ka teisi platvorme (neid nimetatakse ka sisuhaldussüsteemideks või CMS-ideks) – kuid usume (kogemuste kaudu), et see on praegu parim võimalus veebisaitide loomiseks.

Vaadake BuiltWithi uusimat kasutajate statistikat (vinge tööriist, mis annab teile teada, milliseid tehnoloogiaid konkreetne sait kasutab, kindlasti soovitatav sellele spinni anda).

 • * WordPress – 52%
 • ** Wix – 7%
 • * Joomla – 4%
 • ** SquareSpace – 4%
 • * Progress Sitefinity – 4%
 • ** Weebly – 2%

Viide:

* Tasuta
** tasuline

WordPressi logo

Nagu näete, eelistavad paljud veebisaitide omanikud, arendajad ja kujundajad kasutada WordPressi platvormi. Me ütlesime teile, et seda on väga lihtne kasutada, kui võrrelda seda teiste veebisaitide ehitajate ja CMS-platvormidega. Ja muidugi, see on waaaay lihtsam ja kiirem kui siis, kui peaksite veebisaiti alustama nullist, kasutades HTML-i ja CSS-i. Kui te pole kodeerimise asjatundja, võiksite isegi jõuda keskpärase välimusega saidini. Kui WordPressi abil saavad isegi algajad tulla välja professionaalse ilmega ja atraktiivsete veebisaitidega, valides endale korraliku WordPressi teema.

WordPressi kasutamise plussid ja miinused

Teil võib tekkida küsimus, mis puudutab WordPressi kasutamise plusse ja miinuseid. Niisiis, käsitleme selles jaotises neid.

Esmalt vaatame plusse:

 • Tasuta – jah, TASUTA. Ainuüksi see ütleb palju, kas pole? Samuti saate oma WordPressi saidi funktsioone laiendada, kasutades pistikprogrammide vormis TASUTA lisandmooduleid. Ja saate TASUTA tuge ka arendajatelt endilt ja kaaskasutajatelt. Tegelikult leiate palju WordPressi õpetusi ainult YouTubeist.
 • Paindlik – kohandatavate sätetega saate WordPressi kasutada nii väikeste kui ka suurte ettevõtete jaoks. See on ka veebipoodide populaarne platvorm.
 • Kodeerimisega seotud teadmisi / oskusi pole vaja – HTML / CSS-i õppimine võib võtta mitu kuud, enne kui saate korraliku väljanägemisega veebisaidi üles panna. WordPressi abil saate töötava veebisaidi üles panna tunni või päeva jooksul, kui soovite tõesti oma saidi paljusid sätteid kohandada. Igal juhul võite olla kindel, et teie veebisait näeb välja professionaalne (nagu seda on teinud profid!).
 • Taskukohased teemad ja pistikprogrammid – WordPress pakub tasuta teemasid, taskukohaseid teemasid ja kalleid teemasid (premium-teemad võivad maksta 100 dollarit või rohkem). Kuigi paljud pistikprogrammid on tasuta (annetamise võimalustega), on ka tasulisi pistikprogramme, mille saate valida. Siiski pidage meeles, et tasuta ja taskukohastega saate väga hästi hakkama (tegelikult on see suurepärane).
 • Kasutajasõbralik – algajad saavad WordPressi kasutamisest hõlpsasti aru saada. Spetsialistid (isegi need, kellel on kodeerimisoskus) hindavad ka WordPressi kiireid ja ajakulu säästvaid funktsioone.

Ja nüüd, miinuste jaoks:

 • Õppimiskõver – WordPressi täielikuks kasutamiseks on vaja natuke aega ja kannatlikkust, kuid seda tuleb oodata iga uue ülesande puhul. Seega, kui see on teie esimene kord seda kasutada, ärge oodake jalutamist pargis. Selle õpetuse postituse puhul on aga nagu oleks, kui oleksime teie kõrval. Võtame teid kättpidi ja aitame teil selle läbi (see muudab õppimiskõvera palju lihtsamaks).
 • Bugs – jah, jah, mõnes WordPressi teemas ja pistikprogrammis võib olla vigu. Kuid nende arendajad tegelevad alati oma tarkvara värskendamise ja vigade parandamisega. Vead on levinud ka (ja võib eeldada) ka Internetis. Just sel põhjusel soovitame teemade (nagu ka pistikprogrammide) valimisel ja kasutamisel alati kontrollida kasutajate ülevaateid ja hinnanguid.

OK, oleme kaalunud WordPressi kasutamise plusse ja miinuseid ning soovitame seda nii algajatele kui ka professionaalsetele veebiehitajatele. See muudab kogu veebisaidi loomise töö palju kiiremaks ja lihtsamaks. Rääkimata sellest, et lihtsa pistikprogrammiga (näiteks Yoast SEO) on teil veebisait, mida armastavad isegi Google ja muud otsingumootorid.

Kuidas veebisaiti luua – samm-sammuline juhend

Siin me oleme – valmistuge oma veebisaidi loomiseks. Järgnevad põhietapid:

 1. Registreerige domeeninimi ja saate veebimajutuse.
 2. Seadistage oma veebisait.
 3. Kujundage oma veebisait.
 4. Lisage oma veebisaidile sisu.
 5. Lisage oma veebisaidile pistikprogrammid.

Käsitleme igaüks neist üksikasjalikult allpool (koos samm-sammult juhistega). Neid on väga lihtne teha, kuna lihtsustasime toiminguid. Kui olete lõpetanud ja sait on aktiivne, lisasime 20 täiendavat sammu, et asuda parema jala peale (need on valikulised, kuid võivad teie elu palju lihtsamaks muuta).

1. Registreerige domeeninimi ja hankige veebimajutus

SiteGround veebimajutus

Miks peaksite saama domeeninime ja veebimajutust? Noh, teil pole tegelikult valikut :).

 • Domeeninimi – see on teie URL või Interneti-aadress. See näeb välja umbes selline: www.yourwebsite.com.
 • Veebimajutus – peate seda teenust oma saidi sisu veebis nähtavaks tegemiseks. Teie veebimajutusteenuste pakkuja on see, kes tegelikult teie saitide faile hostib.

Domeeninime ja hostimise haaramiseks soovitame tungivalt minna saidiga SiteGround. Nad on parim üldine hostimisteenuste pakkuja, WordPressi poolt ametlikult soovitatud WordPressile ja et neil oleks saidi laadimisaegade minimeerimiseks kogu maailmas mitu andmekeskust. Nad saavad mõlemad registreerida teie domeeninime ja võõrustada teie uut saiti. Kui soovite täiendavaid uuringuid teha, on meil olemas üldine veebimajutuse võrdlus, üks Austraalia, Kanada ja muu jaoks.

Märge: Kui teil on juba mõne teise domeeniregistriga domeeninimi (nt NameCheap, GoDaddy jne) ja soovite seda kasutada, saate siiski ilma probleemideta sammu pidada, kuid peate lihtsalt minema oma registripidaja kontole, minge oma domeenide nimiserverisse ja kleepige saidi SiteGrounds nimeserverid sinna, kui olete oma saidipaketi saidilt SiteGround ostnud (lisateavet leiate siit).

Domeeninime ja veebimajutuse hankimiseks toimige järgmiselt.

 1. Minge saidile siteground.com
 2. Minge vahekaardile hostimine.
 3. Klõpsake valikul Veebimajutus.
 4. 3. samm viib teid kolme valikuga lehele:
 • Käivitamine
 • GrowBig
 • GoGeek

Soovitame valida esimene võimalus (käivitamine). Startup-pakett sobib suurepäraselt algajatele. Pidage meeles, et saate oma plaani alati igal ajal täiendada või alandada (vastavalt vajadusele).

Saidiplaani hostimispaketid

 1. Klõpsake nuppu Hangi plaan
 2. 5. samm viib teid lehele Vali domeen. Kui teil pole veel domeeninime, klõpsake nuppu „Registreeri uus domeen”. Kui teil on juba domeeninimi ja vajate lihtsalt veebimajutust, klõpsake nuppu „Mul on juba domeen”.
 3. Mõelge domeeninimest ja sisestage see tühjale väljale. Näiteks xyzcompany.
 4. Vaikimisi on laiend (teie veebisaidi aadressi lõpposa) seatud .com. Jätke see sinna, kuigi näete, et teil on ka muid võimalusi.
 5. Klõpsake nuppu Jätka. See samm viib teid õnnitluste lehele (saadaoleva domeeninime valimisel).

Märkused:

 • Teie domeeninimi sõltub teie veebisaidi tüübist – kui see on näiteks ettevõtte sait või isiklik ajaveeb. Võite kasutada oma ettevõtte nime ettevõtte veebisaidi jaoks või oma nime isikliku saidi jaoks.
 • Soovitame minna .com (esimene variant), .net (teine ​​variant) või .org (kolmas variant). Need on kõige sagedamini kasutatavad ja paljud inimesed peavad neid juba lugupeetavateks (siin tunneme muret brändingu ja autoriteedi pärast).
 • Pange mitu domeeninime (suvandit) valmis, kuna saadaoleva domeeninime valimine võib olla üsna keeruline. Mängige mitme võimalusega ja leiate kindlasti endale sobivaima (mis on saadaval).

Saidiplatsi konto teave

 1. Pärast 9. toimingu tegemist suunatakse teid lehele Ülevaatus ja täielik. Sisestage kogu nõutav teave, näiteks järgmine:
 • Konto teave – teie e-posti aadress ja parool.
 • Klienditeave – teie riik, ees- ja perekonnanimi, aadress, telefoninumber jne.
 • Makseteave – teie krediitkaardi number, kaardi kehtivusaeg jne.
 • Ostuinfo – teie plaan (StartUp, kui järgisite meie soovitust). Samuti peate rippmenüüst Periood valima hostimisteenuse kestuse (nt 12 kuud)..
 • Lisateenused – veenduge, et domeeni registreerimise ruudul oleks linnuke. Samuti soovitame hankida domeeni privaatsuse valiku (klõpsake märkeruutu), et hoida oma registreerimisteavet privaatsena (keegi ei saa teada, kes on teie saidi omanik – teie kaitseks rämpsposti eest).

Teave saidi kohapealse ostu kohta

 1. 10. samm näitab teile kogu summa, mille teie ost / teenus maksab. Samuti peate kinnitama (märkides ruutu), et olete tutvunud nende teenusetingimustega.
 2. Kui soovite lõpule viia oma domeeninime ja hostimisteenuse saidilt SiteGround, klõpsake nuppu Maksma kohe.

Märge: Pärast ülaltoodud toimingute tegemist on teil juba domeeninimi ja veebimajutus. Palju õnne!!

Saidiplatsil makske kohe

2. Seadistage oma veebisait

WordPressi tööriistade installimine

Nüüd, kui teil on domeeninimi ja veebimajutus, on aeg teil oma veebisait üles ehitada, installides WordPressi. Ärge muretsege, seal on ühe klõpsuga installimisvalik, mis võimaldab teil WordPressi kiiresti seadistada (jällegi pole vaja kodeerimisoskust). Valida on 2 meetodi vahel:

 • 1. meetod – ühe klõpsuga installimise kaudu
 • 2. meetod – Softaculous’i installimise kaudu

Näitame teile üksikasjalikke üksikasju allpool.

SiteGround cPanel

1. meetod – ühe klõpsuga installimise teel

 1. Logige sisse oma Sitegroundi kontole. Kasutage eelmise jaotise (Konto teave) sammu nr 10 mandaati. Pidage meeles, et sellel (teie saidi Ground konto) peate ostma domeene (täiendavaid) ja oma plaani täiendama või madalamaks muutma. Pange tähele, et te ei pääse oma WordPressi veebisaidile juurde samade üksikasjadega (räägime lähemalt teie WordPressi volikirjadest selles postituses hiljem).
 2. Klõpsake valikul Oma kontod.
 3. Klõpsake käsul Halda kontosid. Siin näete oma domeenikonto ja hostikombinatsiooni.
 4. Klõpsake domeeni ja hostipaketi kõrval asuvat nuppu cPanel (oranži värvi nupp).
 5. Klõpsake valikul Juurdepääs cPaneli turvaliselt.
 6. Klõpsake nuppu Jätka.
 7. 6. samm viib teid lehele, kus on palju kraami. Otsige üles jaotis WordPressi tööriistad ja klõpsake nuppu WordPress.
 8. 7. samm viib teid WordPressi installimise lehele. Klõpsake vasakus ülanurgas asuvat nuppu Install. Samuti on teil võimalus klõpsata lehe all asuval nupul Installi kohe (need on samad).
 9. 8. samm viib teid lehele, kus saate oma WordPressi sätteid kohandada. Tehke järgmist:
 • Valige domeeniprotokolli rippmenüüst järgmine: http: // www.
 • Suvandi Kataloogis jätke see tühjaks.

WordPressi ühe klõpsuga installimine

 1. Kerige praegusel lehel allapoole, kuni näete saidi sätteid. Siin saate kohandada oma veebisaidi nime ja kirjeldust – oma saidi külastajatele ja SEO eesmärkidele (need ilmuvad otsingutes). Siin on järgmised toimingud:
 • Saidi nimi ütleb “Minu ajaveeb” – muutke see oma tegeliku veebisaidi nimeks, näiteks domeeninimeks (nt ettevõte XYZ).
 • Saidikirjeldus ütleb “My WordPress Blog” – muutke see oma saidi kirjelduseks (nt Apparel Online Shop).
 • Muutke administraatori kasutajanimi ühe oma valiku hulgast. Selle mandaadi abil saate siseneda oma WordPressi saidile.
 • Muutke administraatori parool uueks (see peaks olema tugev ja raskesti arvatav). Kasutate seda parooli ülaltoodud administraatori kasutajanimega oma saidi taustale juurdepääsemiseks.
 • E-posti valiku jaoks võite jätta selle praeguseks ja edastada saadud e-kirjad lihtsalt oma veebisaidi e-posti kontole. Võite ka muuta selle praeguseks e-posti aadressiks ja oma sõnumid otse nimetatud e-posti kontole vastu võtta.
 1. Klõpsake nuppu Salvesta.
 2. 11. toiming viib teid õnnitluste lehele (WordPressi installimise lõpuleviimiseks).

Märkused:

 • Meie eelmist näidet kasutades lähevad teie saidi külastajad siia (see on teie saidi URL):

http://www.xyzcompany.com.

 • Kasutades endiselt sama näidet, lähete siia oma saiti (see on teie administratiivne URL) muutma:

http://www.xyzcompany.com/wp-admin.

Märkus. See on teie saidi tagaosa ja peate siia sisse logima, kui soovite oma saidi seadetega midagi uut või täpsustavat postitada.

 • WordPressi administraatori juhtpaneelile sisselogimiseks kasutage oma administraatori URL-i ja sisestage oma administraatori kasutajanimi ja parool (vt toimingut nr 10). Pärast seda olete kohal!

2. meetod – Softaculous installimise kaudu

Ehkki soovitame tungivalt kasutada 1. meetodit (WordPressi ühe klõpsuga installimine), tahaksime teile näidata oma teist võimalust. Seekord peate installima WordPressi Softaculous’i abil.

Selle meetodi kasutamiseks tehke järgmist.

 1. Esimeses meetodis toimige sammudest 1 kuni 6.
 2. Jaotises AutoInstallers otsige ikooni Softaculous ja klõpsake sellel.
 3. 2. samm viib teid lehele, kus saate valida, millist tarkvara soovite installida. Otsige üles WordPress ja klõpsake sellel.
 4. Esimese meetodi korral tehke sammud 8 kuni 11.

Märkus. Samm 4 viib teid õnnitluste lehele (WordPressi eduka installimise korral).

Nupp WordPress

3. Kujundage oma veebisait

Veebisaidi kujundamine sõltub suuresti teie teemast (täpsemini valitud teema). Teie valitud teema määratleb osaliselt teie brändi.

Oma saidile õige WordPressi teema leidmiseks peaksite tõesti palju aega ja vaeva nägema (kui ehitate ettevõtte saiti, peaksite otsima näiteks äriteemasid). Selle jaotise jaoks ei kuluta me aga teema valimisel nii palju aega (see on mõeldud ainult teile järgneva näitena). Lisaks saate hiljem oma teemat alati muuta – vali vaid midagi, mis on sulle kena ja veetlev.

Vaikimisi on teie WordPressi install juba kasutusvalmis teemaga. Kui soovite, saate sellega leppida. Sellegipoolest soovitame valida mõne muu WordPressi teema (kuna tavaliselt kasutatakse vaikimisteemasid ja soovime ainulaadse ilmega saiti, eks?). Nii et minge edasi ja valige oma veebisaidi teema ja pidage silmas järgmisi asju:

 • Valida on üle 1500 WordPressi teema.
 • Paljud WordPressi teemad on tasuta.
 • WordPressi teemad on väga kohandatavad, nii et saate tõesti luua ainulaadse välimusega saidi.

Idee saamiseks installime kohe teema. Järgige neid samme:

 1. Logige oma administraatori URL-i abil oma WordPressi saidile sisse (kasutage muidugi oma administraatori kasutajanime ja parooli).
 2. Minge oma WordPressi juhtpaneelil valikus Välimus (see asub vasakpoolsel külgribal menüüs).
 3. Klõpsake Teemad.
 4. Klõpsake nuppu Lisa uus teema.
 5. Otsige lehel Teemade lisamine otsinguväli ja sisestage soovitud teema märksõnad. Selle näite jaoks sisestame need märksõnad: sinine, kaks veergu.
 6. Vaadake tulemusi ja valige teema. Meie kasutatud märksõnade puhul ilmnes 2 tulemust – jätkame Sinise Planeedi teemaga.
 7. Klõpsake nuppu Installi.
 8. Pärast edukat installimist klõpsake nuppu Aktiveeri.

WordPressi teemadMärkused:

 • 8. toiming muudab teie saidi teema automaatselt vaikeseadmest uueks.
 • Teemasid saate muuta ilma oma eelmist sisu kaotamata.
 • Kui leiate mõne sisu puudu (teema muutmisel), valige lihtsalt mõni teine ​​(kaks teemat ei pruugi üksteisega ühilduda).

4. Lisage oma veebisaidile sisu

Selle sammu jaoks saate teada oma saidile lehtede lisamise, menüüde loomise, postituste lisamise ja postituste redigeerimise kohta.

Sammud põhilehtede lisamiseks oma veebisaidile

Kui teie veebisaidil on lehti, muudab see veebisaidi korraldatavamaks ja atraktiivsemaks. Need lehed esindavad ka teie saidi teatud jaotisi ja funktsioone. Lehtede lisamiseks toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi administraatori URL-i.
 2. Minge juhtpaneelil lehele (see asub vasakpoolsel külgribal asuvas menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. 3. samm viib teid lehele, mis näeb välja nagu Microsoft Word. Kirjutage väljale Pealkiri lehe pealkiri (nt About). Sisestage tekstivälja oma teade (selles näites midagi teie saidi, ettevõtte või ettevõtte kohta).
 5. Klõpsake valikul Avalda.

Sammud oma veebisaidil menüüde loomiseks

WordPressi menüüKui teil on navigeerimismenüüd, on teie saidi külastajatel hõlbus leida teie veebisaidil seda, mida nad otsivad. Need on järgmised sammud:

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Avage välimus (asub vasakul külgribal).
 3. Klõpsake menüüd.
 4. Klõpsake nuppu Loo uus menüü ja pange sellele nimi nagu Põhimenüü või Põhimenüü. Pange tähele, et mõnel teemal on juba vaikenüüd.
 5. Lisage menüüsse üksusi, klõpsates juba loodud lehtedel (asuvad vasakul). Võite klõpsata lehel Teave ja muudel lehtedel, mille olete juba menüüde loomise ajaks juba teinud. Pange tähele, et saate menüüsse hõlpsalt uusi lehti lisada, kui need saadaval saavad.
 6. Kui kõik vajalikud lehed on kontrollitud, klõpsake nuppu Lisa menüüsse.
 7. Klõpsake nuppu Salvesta.

Märkused:

 • Menüü üksuste ümberkorraldamiseks lohistage neid lihtsalt üles ja alla (üles ja alla).
 • Valige menüüde kuvamise koht, klõpsates vahekaarti Halda asukohti.

Postitused oma veebisaidile lisamiseks

Oma veebisaidile uue artikli lisamiseks toimige järgmiselt.

 1. Avage oma WordPressi juhtpaneel.
 2. Leidke menüüst jaotis Postitused (vasak külgriba).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. Sisestage toimetaja lehel artikli pealkiri ja sisu.
 5. Valige artikli kategooria kategooriate loendist (paremal), klõpsates märkeruutu.
 6. Klõpsake valikul Avalda.

WordPressi lisamine Uus postitus

Teie veebisaidi postituste muutmise sammud

Mõnikord peate paranduste ja värskenduste saamiseks redigeerima postitusi. Selleks toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge postitustesse (vasakul külgriba menüüs).
 3. Klõpsake valikul Kõik postitused.
 4. Leidke postituste loendist redigeeritav postitus ja klõpsake nuppu redigeeri (see on postituse pealkirja all).

5. Lisage oma veebisaidile pistikprogrammid

WordPressi pistikprogrammid Lisa uus

Pistikprogrammid on WordPressi laiendid, mille eesmärk on laiendada teema funktsioone ja funktsioone. Kui vajate mõnda konkreetset funktsiooni, mis pole teie praegusesse / valitud teemasse sisse ehitatud, saate selle asemel kasutada pistikprogrammi.

Tõde on, et pluginate lisamine oma WordPressi saidile võimaldab teil oma teemast maksimumi võtta. Tegelikult ei tea me ühtegi WordPressi kasutajat, kes pluginaid ei kasuta. Lisaks sellele, et need on väga kasulikud, on enamik pistikprogramme tasuta (mõnel on võimalus annetada).

Pistikprogrammi installimise juhised on järgmised:

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge pistikprogrammidesse (see asub vasakpoolsel külgribal asuvas menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. Otsige lehel Lisa uus pistikprogrammi, sisestades selle nime (nt võtke ühendust vormi 7). Võite sisestada märksõnu ka siis, kui te ei otsi konkreetset pistikprogrammi (nt kontaktvormi).
 5. Kui tulemus / tulemused on kuvatud, klõpsake pistikprogrammil.
 6. Klõpsake nuppu Installi.
 7. Klõpsake aktiveeri.

Kuidas installida kontaktvormi 7

WP kontaktvorm 7

Me kasutasime ülaltoodud näites kontaktvormi 7 (kontaktvormi pistikprogrammi otsimiseks), kuna see on praegu kõige populaarsem WordPressi kontaktvorm. Selle pistikprogrammi (nagu enamiku kontaktvormi pistikprogrammide korral) abil saavad saidi külastajad teile e-kirju otse oma veebisaidilt saata (see on turvaline, tõhus ja kiire).

Kui soovite tuua näite pistikprogrammi installimise kohta, anname teile allpool juhised kontaktivormi 7 installimiseks..

 1. Logige sisse oma WordPressi administraatori juhtpaneelile.
 2. Minge pistikprogrammide juurde (vasakul külgribal asub menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. Otsige lehel Lisa uus otsingukasti ja tippige väljale „Kontaktvorm 7.”
 5. Kui näete pistikprogrammi Kontaktvorm 7, klõpsake selle allalaadimiseks nuppu Installi kohe.
 6. Pärast selle edukat installimist klõpsake nuppu Aktiveeri.
 7. Minge tagasi juhtpaneeli juurde ja klõpsake nuppu Kontakt (see on nüüd lisatud vasakpoolsel külgribal asuvasse menüüsse).
 8. 7. samm viib teid kontaktivormide lehele, kus näete üksuste loendis “Kontaktvormi 1” (kui seda kasutate esimest korda, peaks seda olema ainult üks). Lõikelauale kopeerimiseks klõpsake kontaktvormi lühikoodil. Lühikood näeb välja umbes selline: [contact-form-7 id = “123” title = “Kontaktlehe vorm”].
 9. Kleebi lühikood lehele, postitusele või tekstividinale (kui soovite paigutada kontaktivormi oma saidi külgribale). Selle näite jaoks paigutame selle siiski lehele, et luua kontaktleht.

Oleme peaaegu kohal. Kontaktvormi 7 abil kontaktlehe loomise etappide lõpuleviimiseks toimige järgmiselt.

 1. Minge tagasi oma WordPressi juhtpaneeli.
 2. Minge lehele (vasakul külgriba menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. Sisestage redigeerija Lisa uus leht pealkirjaväljale „Kontakt” või „Võtke meiega ühendust”.
 5. Kleepige lehe korpuse jaotisse kontaktvormi 7 lühikood (vt eelmise jaotise punkti 8).
 6. Klõpsake valikul Avalda.

Olete oma veebisaidi loonud!

Järgige kõiki ülalkirjeldatud samme ja teil on oma töötav veebisait. Allpool on toodud mõned muud olulised asjad, mida peate pärast oma veebisaidi loomist tegema. Need on vajalikud muudatused teie saidi edu tagamiseks (et muuta see ka kasutajasõbralikuks ja otsingumootorisõbralikuks). See hõlmab mõne teie WordPressi saidi vaikesätete konfigureerimist ja pistikprogrammide installimist vastavalt teie konkreetsetele vajadustele.

20 asja, mida teha pärast oma veebisaidi loomist

Pidage meeles, et WordPress on kasutajasõbralik platvorm ja sellega on väga lihtne tutvuda. See on pluginate abil ka väga kohandatav. Pärast veebisaidi installimise ja seadistamise lõpuleviimist saate teha veel 20 asja:

 1. Kustutage oma WordPressi mannekeeni / proovi sisu
 2. Lähtestage oma WordPressi parool
 3. Muutke oma saidi nime ja sildiliini
 4. Muutke oma veebisaidi kuupäeva ja kellaaja sätteid
 5. Seadistage oma saidil keele-eelistused
 6. Looge oma veebisaidi põhilehed
 7. Määrake oma saidi püsilinkide struktuur
 8. Uuendage oma WordPressi profiili
 9. Muutke ja kohandage oma saidi külgriba (sid)
 10. Seadke oma koduleht ja ajaveebi kanal
 11. Looge oma saidi postituskategooriad
 12. Seadistage oma saidi kommentaariseaded
 13. Seadistage oma saidi liikmelisuse võimalus
 14. Lisage oma saidile teisi kasutajaid
 15. Värskendage oma saidi WordPressi versiooni
 16. Lisage oma WordPressi saidile pingiloend
 17. Planeerige oma veebisaidi jaoks varukoopia
 18. Laadige üles oma veebisaidi lemmik logo
 19. Eemaldage oma WordPressi saidilt kõik kasutamata pluginad
 20. Puhastage ja korraldage oma WordPressi juhtpaneel

Allpool anname teile samm-sammult juhised, kuidas neid kõiki teha.

# 1 – kustutage oma WordPressi mannekeeni / näidissisu

WP proovipostitus

Kui installite WordPressi esmakordselt oma veebisaidile, tuleb selle juurde näidispostitus pealkirjaga “Tere maailm”. Keha jaoks ütleb see midagi sellist: “See on teie esimene postitus.” Pole vaja öelda, et teil pole sellest postitusest mingit kasu, kuna see on olemas lihtsalt uute kasutajate näidisena. Selle näiv sisu kustutamiseks toimige lihtsalt järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge lehtedele.
 3. Klõpsake valikul Kõik lehed.
 4. Leidke pealkiri Hello World ja klõpsake prügikastil (see on postituse allosas).

Märkused:

 • Kui teie saidil on Hello Worldi postitus, ilmub teie vaatajaskonnale, et see on lihtsalt uus sait (millel pole veel volitusi).
 • Professionaalsed veebisaidid ei säilita Hello Worldi näiv sisu – seega veenduge, et saaksite sellest võimalikult kiiresti lahti.

# 2 – lähtestage oma WordPressi parool

WordPressi kasutajate kontohaldus

Pärast WordPress cPaneli installimist peate oma saidi turvalisemaks muutmiseks kohe oma parooli muutma. Selle toimimiseks tehke järgmist.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge kasutajatele (vasakul külgriba menüüs).
 3. Klõpsake oma profiili.
 4. Klõpsake käsul Genereeri parool.
 5. Klõpsake käsul Uuenda profiili.

Märkused:

 • Kirjutage oma uus parool üles, kuna kasutate seda parooli ka järgmistel sisselogimisel.
 • Kui olete juba uue parooli loonud, järgides ühes eelmises jaotises antud juhiseid (2. samm – veebisaidi 1. meetodi seadistamine ühe klõpsuga installimise kaudu, samm nr 10), võite selle toimingu vahele jätta..

# 3 – muutke oma saidi nime ja sildiliini

WordPressi saidi pealkiri Tagline

Teie saidi nime ja sildiliini näete nii avalehel kui ka brauseri vahekaardil – see on põhjus, miks see on brändingu jaoks väga oluline. Nende väljade muutmiseks toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (see on teie juhtpaneeli vasakul külgribal).
 3. Klõpsake nuppu Üldine.
 4. 3. samm viib teid lehele Üldised seaded. Näete välja saidi pealkirja (see ütleb A WordPressi veebisait) ja Tagline’i (siin öeldakse, et teie Tagline läheb siia) jaoks. Muutke mõlemat välja, klõpsates kasti sees ja sisestades oma pealkirja ja sildi.
 5. Klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

Märkused:

 • Teie pealkiri võib olla teie ettevõtte nimi, poe nimi või domeeninimi.
 • Teie sildiliin võib olla mis tahes, mis kirjeldab teie saiti või sisu. See võib olla teie moto, missiooni kirjeldus või midagi sellist.
 • Samuti võite valida, kas teil on tühi sildirida – see annab tulemuseks brauseri vahekaardi, kui inimesed teie saidile pääsevad.

# 4 – muutke oma veebisaidil kuupäeva ja kellaaja sätteid

WP kuupäeva kellaaja sätted

Kuupäeva ja kellaaja sätete konfigureerimisega saate kontrollida, kuidas kuupäeva ja kellaaja elemendid teie saidil kuvatakse. Allpool on toodud sammud, kuidas seda teha.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (vasakul külgriba menüüs)
 3. Klõpsake nuppu Üldine.
 4. Samm 3 avab lehe Üldised sätted ja seal saate konfigureerida järgmist:
 • Ajavöönd – nt UTC + 0
 • Kuupäeva vorming – nt 24. märts 2019, 03/24/2019 jne.
 • Ajavorming – nt 12:30, 12:30 jne.
 • Nädal algab – valige rippmenüüst (vaikeseade on seatud esmaspäeval).
 1. Klõpsake nuppu Salvesta muudatused

Märkused:

 • Kellaaja ja kuupäeva seaded on eriti olulised ajaveebi ajakirjanike jaoks, kes regulaarselt oma ajaveebides postitavad.
 • Kellaaja ja kuupäeva määramine oma saidil on oluline ka siis, kui plaanite postitusi edaspidiseks avaldamiseks.

# 5 – oma saidil keeleeelistuse seadistamine

Teil on võimalus valida keel, mida soovite oma veebisaidil kasutada. Selleks toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (vasakul külgriba menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Üldine.
 4. 3. samm viib teid vahekaardile Üldised sätted. Kerige alla, kuni leiate jaotise Saidi keel.
 5. Klõpsake rippmenüül ja valige konkreetne keel – nt Inglise keel (Ameerika Ühendriigid).
 6. Klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

# 6 – looge oma veebisaidi põhilehed

WordPress Lisa leht

Enne kui hakkate oma saiti sisu (postitustega) täitma, peate kõigepealt looma põhilehed. Tegelikult tuleb lehtede loomine ideaaljuhul enne menüüde loomist (muidugi võite oma menüüsse lisada ka vastloodud lehti).

Näitasime teile juba ühes ülaltoodud jaotises, kuidas luua kontaktlehte. Lisaks lehele Kontakt peate siiski looma ka lehe Teave ja muud lehed, mis on teie konkreetse veebisaidiga seotud. Selles jaotises tutvustame teile, kuidas luua lehte About (saate luua teisi lehti, kasutades sama meetodit). Sammud on loetletud allpool.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge lehtedele (vasakul külgribal asub menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. 3. samm viib teid lehele Lisa uus. Tippige väljale Pealkiri sõna „umbes”.
 5. Täitke sisutoimetaja sisu oma ettevõtte, ajaveebi või missiooni kirjeldusega (miks oma veebisaidi lõite).
 6. Klõpsake valikul Avalda.

Märge: Nüüd, kui teate, kuidas luua 2 lehte (kontakt ja teave), saate lihtsalt teisi lehti lisada.

# 7 – määrake oma saidi püsilinkide struktuur

WP Permalinki seaded

WordPress genereerib iga teie postituse jaoks URL-id – ja neid nimetatakse Permalinkideks. Vaikimisi on WordPressi püsilinkidel struktuur, mis näeb välja umbes selline:

http://www.xyzcompany.com/?p=12

Nagu näete, pole see eriti informatiivne (ja tegelikult ka mitte nii atraktiivne). Permalinkide vaatamisel tahaksid kasutajad teada, mida konkreetne postitus (või leht) endast kujutab. Parem oleks midagi sellist:

http://www.xyzcompany.com/mens-clothes-for-sale

Allpool on loetelu sammudest selle eesmärgi saavutamiseks.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (vasakul külgribal).
 3. Klõpsake Permalinks.
 4. 3. samm näitab teile oma püsilinki seadistamiseks 6 võimalust. Valige suvand Postituse nimi, kuna see näitab teie saidi URL-is teie artikli pealkirja.
 5. Klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

Märkused:

 • Enne esimese postituse avaldamist soovitame tungivalt oma saidi püsilinke konfigureerida.
 • Ülaltoodud protseduuride järgimine annab teie saidi külastajatele teada, mida konkreetne postitus endast kujutab.
 • Nõuetekohaste püsilinkide kasutamine aitab teie SEO strateegiat täiustada, kuna saate postituste pealkirjadesse märksõnu panna.

# 8 – värskendage oma WordPressi profiili

Kui teie WordPressi veebisait on aktiivne, peaksite veenduma, et teie kasutajaprofiili värskendatakse. Järgige neid samme:

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge kasutajatele (vasak külgriba menüü).
 3. Klõpsake oma profiilil.
 4. 3. samm viib teid profiililehele. Sisestage kogu vajalik teave (eriti see, mis on vastavalt märgistatud), näiteks järgmine:
 • Eesnimi
 • Perekonnanimi
 • Hüüdnimi (see on nimi, mida kuvatakse teie postitustes autorina)
 • Kontaktteave (nt e-post)
 • Yahoo IM
 • Google+
 • Twitter
 • Facebook
 • Enda kohta – elulooline teave (võite siia lisada lühikese, kuid meeldejääva eluloo)

# 9 – oma saidi külgriba (de) muutmine ja kohandamine

WP külgriba vidinad

Veebisaidi esiosas olevad külgribad on teie saidi külastajatele kasulikud, kuna nad pääsevad hõlpsalt juurde oma veebisaidi vajalikele elementidele. Liiga paljude elementide olemasolu võib aga osutuda segaseks ja vastupidiseks. Külgriba (de) puhtuse hoidmiseks (eriti pärast uue WordPressi saidi seadistamise lõpuleviimist) toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge välimusele (vasak külgriba menüü).
 3. Klõpsake vidinaid.
 4. Eemaldage vidinad külgribadelt, lohistades neid ekraani vasakul küljel olevate vidinate basseini juurde.
 5. Kui vajate saadaolevate vidinate kogu vidinaid, siis lihtsalt lohistage need oma saidi külgribadele.
 6. WordPressi taustal sellel alal tehtud muudatused salvestatakse automaatselt.

Märkused:

 • Kuna muudatused salvestatakse reaalajas, saate lehe uuesti laadimisega kontrollida, kuidas kõik välja näeb.
 • Soovitame eemaldada elemendid, mis pole teile ja teie saidi külastajatele tegelikult kasulikud (nt meta, arhiivid jne).
 • Kasutage tekstivälja vidinat HTML-koode (nt reklaame) kasutavate elementide kuvamiseks. Kleepige kood lihtsalt vidina sisse ja see kuvatakse teie veebisaidi esiosas korralikult.

# 10 – avalehe ja ajaveebi voo seadistamine

WP lugemisseaded

Vaikimisi kuvatakse teie WordPressi kodulehel teie uusimad postitused. Võite selle asemel kuvada ühe oma lehe avalehena. Selle toimimiseks tehke järgmist.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (asub vasakul külgriba menüüs).
 3. Klõpsake valikul Lugemine.
 4. 3. samm viib lugemisseadete lehele. Näete järgmisi valikuid:
 • Teie viimased postitused
 • Staatiline leht

Vaikimisi on seadeks valitud “teie viimased postitused”. Selle muutmiseks klõpsake valiku “staatiline leht” kõrval.

 1. Ikka samal lehel näete rippmenüü noolega suvandit Kodulehe valimine. Klõpsake rippnoolel ja valige konkreetne leht, mida soovite oma saidi avaleheks kasutada.
 2. Nüüd, samal lehel püsides, liikuge allapoole ja otsige ala, kus saate konfigureerida postituste arvu, mida soovite oma lehtedel kuvada ja RSS-voogu. Vaikimisi näete neid:
 • Blogi lehti kuvatakse maksimaalselt – 10 postitust
 • Sündikatsioonikanalid näitavad viimast – 10 üksust

Numbrite muutmiseks võite klõpsata kastil ja redigeerida numbreid. Siiski soovitame selle vaikeseaded säilitada (10 on hea arv, kui soovite ilmetut välimust).

 1. Veel samal lehel liikudes kerige alla ja otsige ala, kus saate oma saidi voogule artikli pikkuse määrata. Teil on kaks võimalust:
 • Täistekst – see kuvab artiklit täies mahus.
 • Kokkuvõte – see suvand kuvab ainult katkendi artiklist.

Märkus. Soovitame kasutada suvandit Kokkuvõte, kuna see annab korraldatud ja puhtama ilme. Katkendil on nupp „Loe edasi” lugejatele, kes soovivad kogu asja näha.

# 11 – looge oma saidi postituste kategooriad

WordPressi kategooriad

Kindlasti teate juba sisutüübi kohta, mida oma saidil avaldate, isegi enne selle loomist. Oma niši jaoks võite oma kategooriate ideid hankida oma võimalike teemade järgi. Koostage oma kategooriate loend ja loendi Kategooriad, toimides järgmiselt.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge postitustesse (vasak külgriba menüü).
 3. Klõpsake valikul Kategooriad.
 4. 3. samm viib teid lehele Lisa uus kategooria. Sisestage väljale Nimi kategooria.
 5. Klõpsake nuppu Lisa uus kategooria
 6. Korrake 4. ja 5. sammu igas kategoorias.

Märkused:

 • Funktsiooni Kategooriad aitavad oma saiti korrastada.
 • Teie saidi külastajatel on teie saidil navigeerimine lihtsam, kui teil on teemadele kategooriaid.
 • WordPressil on vaikimisi kategooria nimega Uncategorized. Kõik kategooriasse mittekuuluvad postitused kuuluvad automaatselt sellesse kategooriasse.
 • Saate artiklit kategoriseerida selle postitamisel, valides enne selle avaldamist sisuredaktori kategooriate loendist.

# 12 – konfigureerige oma saidi kommentaariseaded

WordPressi arutelu seaded

Võite oma vanade ja uute postituste kommentaarid lubada või keelata. Oma saidi kommentaariseadete konfigureerimiseks toimige järgmiselt.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (see asub vasakul külgribal).
 3. Klõpsake valikul Arutelud.
 4. Lehel Arutelud näete kolme vaikeseadet – ja saate neid kõiki sellisena säilitada. Pange aga tähele kolmandat seadet, mis ütleb: Laske inimestel uute artiklite kohta kommentaare postitada. See tähendab, et igaüks saab teie uusi artikleid kommenteerida. Laske kontrollida, kas see on see, mida soovite. Samuti võtke arvesse, et seda suvandit saab iga artikli jaoks kohandada (üle vaadata).
 5. Muude kommenteerimisvalikute sätete konfigureerimiseks kerige samal lehel alla. Konfigureerige seade sellel: automaatselt sulgege kommentaarid artiklite kohta, mis on vanemad kui – 14 päeva. Selle valiku jaoks soovitame 14–30 päeva. Või võite selle lihtsalt tühjendada, kui soovite lubada vanade postituste kommenteerimist.
 1. Täpselt allpool sammu nr 5 seadet leiate selle valiku: Luba keermestatud (pesastatud) kommentaarid. Soovitame kontrollida keermestatud kommentaaride lubamise võimalust, kuna see aitab teie kasutajatel jälgida konkreetsete kommentaaride üle peetavaid arutelusid.

# 13 – oma saidi liikmelisuse valiku seadistamine

Kui teil on liikmesuse sait, on oluline konfigureerida oma liikmelisuse valikud. Järgige allpool toodud samme.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (leiate vasakust külgriba menüüst).
 3. Klõpsake nuppu Üldine.
 4. Samm 3 avab lehe Üldised sätted. Näete midagi sellist:

Liikmelisus: _ Registreerida saab igaüks.

 1. Veenduge, et valiku Igaüks saab registreerida kõrval olev ruut on märgistamata.

Märge: Kui märkeruut on märgitud, võimaldab see kõigil teie veebisaidil registreeruda. Jah, keegi – sealhulgas rämpspostitajad.

# 14 – lisage oma saidile teisi kasutajaid

WordPressi lisamine Uus kasutaja

Kui teil on paljude autoritega veebisait või ajaveeb, oleks hea kasutada teiste kasutajate lisamiseks oma saidile WordPressi funktsiooni. Nii saate määrata igale kasutajale erineva rolli ja nad saavad ise oma konkreetsete ülesannete täitmiseks sisse logida. Selle toimimiseks tehke järgmist.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge kasutajatele
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. 3. samm viib teid lehele Lisa uus kasutaja. Täitke sinna vajalikud üksikasjad (eriti nõutavad), näiteks järgmised:
 • Kasutajanimi – kohustuslik
 • E-post – kohustuslik
 • Eesnimi
 • Perekonnanimi
 • Veebisait
 • Parool – vajalik
 1. Klõpsake valikul Saada kasutaja teatis – see võimaldab süsteemil uutele kasutajatele paroole saata (e-posti teel)..
 2. Klõpsake nuppu Lisa uus kasutaja

Märkused:

 • Uued kasutajad saavad oma profiili värskendada.
 • Uued kasutajad saavad oma paroole korra muuta.

# 15 – värskendage oma saidi WordPressi versiooni

Uuendage WordPressi versiooni

Tavaliselt kannavad ühe klõpsuga WordPressi installijad rakenduse vanemaid versioone. Soovitatav on kogu aeg kasutada uusimat WordPressi versiooni – värskendage oma saidi WordPressi versiooni, järgides allpool toodud samme.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Kui näete värskendusteatist, tähendab see, et kasutate WordPressi vanemat versiooni. Sel juhul näete midagi sellist: WordPress 5.x.x on saadaval. Palun värskendage kohe.
 1. Klõpsake sõnumi osal „Palun värskendage kohe“ ja süsteem värskendab teie WordPressi versiooni automaatselt.

Märkused:

 • Kui teil on WordPressi värskendatud versioon, näete värskendusteadet.
 • Kui näete oma juhtpaneelil WordPressi versiooniuuenduse teadet, siis klõpsake kindlasti värskenduslinki.
 • Uuendatud versiooni olemasolu muudab teie saidi turvalisemaks.

# 16 – lisage oma WordPressi saidile pingi nimekiri

SEO jaoks on pingiloendi omamine väga oluline. WordPressi pingiloendis on ainult üks vaikimisi üksus, kuid tegelikult võib neid olla palju. Nii et oma WordPressi saidi pingiloendisse lisamiseks toimige lihtsalt järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge seadetesse (vasakul külgriba menüüs).
 3. Klõpsake valikul Kirjutamine.
 4. Samm 3 avatakse leht Kirjutamisseaded. Kerige alla, kuni näete jaotist Uuendusteenused.
 5. Lisage oma väljale pingiteenuste loend.
 6. Klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

Märkused:

 • Ülaltoodud seaded võimaldavad WordPressil uue postituse avaldamise ajal pingiteenustele teatisi saata.
 • Võite otsida Google’ist uusimat pingiteenuste loendit.

# 17 – kavandage oma veebisaidi varundamine

WP varundamine

Oluline on ajastada oma veebisaidi varundamine, et saaksite faile krahhide ja muude ootamatute probleemide korral alla laadida. Ütlematagi selge, et selleks peate installima pistikprogrammi. Allpool on toodud juhised, kuidas seda teha.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge pistikprogrammidesse (see asub vasakpoolses külgriba menüüs).
 3. Klõpsake nuppu Lisa uus.
 4. 3. toiminguga avatakse jaotis Pluginad.
 5. Tippige otsinguväljale märksõnad, näiteks „WordPressi varukoopia”.
 6. Valige tulemuste seast üks (vali heade arvustuste ja kõrgete hinnangutega).
 7. Klõpsake nuppu Installi.
 8. Kui pistikprogramm on installitud, klõpsake nuppu Aktiveeri.

Märkus. Seal on palju tasuta WordPressi varundamise pistikprogramme – leiate kindlasti ühe, mis töötab teie jaoks.

Väikest pilti, mida näete saidi pealkirja vasakul küljel (kui avate selle brauseri vahekaardil), nimetatakse Faviconiks. Seda kasutatakse peamiselt brändingu eesmärkidel. Faviconi oma saidile üleslaadimiseks toimige järgmiselt.

 1. Minge oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge välimusele (otsige seda vasakult külgribalt).
 3. Klõpsake käsul Kohanda. See viib teid lehele, kus on palju võimalusi. Siiski keskendume praegu Faviconi üleslaadimisele.
 4. Klõpsake saidi identiteedil.
 5. Klõpsake saidi ikooni.
 6. Oma arvutist üleslaaditava pildi valimiseks klõpsake väljal. Näete otsinguvälja paremal küljel, kuidas see välja näeb.
 7. Kujutis salvestatakse automaatselt, kui see on edukalt üles laaditud. Seejärel on teil need kaks valmisvalikut:
 • Eemalda
 • Muutke pilti

Märkused:

 • Ilma faviconita kuvatakse teie veebisaidi vahekaardil lihtsalt teie saidi pealkiri. Mõnel juhul kuvatakse veebimajutuse pakkuja logo faviconina.
 • Soovitame kasutada faviconi mitte ainult brändingu eesmärgil, vaid ka esteetilistel põhjustel (teie brauseri vahekaart näib ilma faviconita igav).
 • Võite oma lemmikpildiga (suurus, värv, kujundus) tutvuda, kuni leiate oma saidile parima väljanägemise.

# 19 – eemaldage oma WordPressi saidilt kõik kasutamata pistikprogrammid

WP installitud pistikprogrammid

WordPressi kimbud on varustatud eelinstalleeritud pistikprogrammidega, mis ei pruugi teie arvates üldse kasulikud olla. Nende eemaldamiseks toimige järgmiselt.

 1. Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile.
 2. Minge pistikprogrammide juurde (näete seda vasakpoolsel külgribal).
 3. Klõpsake valikul Installitud pistikprogrammid.
 4. Kõigil aktiivsetel pistikprogrammidel, mida soovite kustutada, klõpsake nuppu Deaktiveeri. Pange tähele, et kustutamise võimalus kuvatakse ainult deaktiveeritud pistikprogrammides.
 5. Kustutage kõik deaktiveeritud pistikprogrammid, mida soovite oma saidilt eemaldada.
 6. WordPress palub teil oma toiming kinnitada – kinnitage lihtsalt klõpsates jah ja see eemaldab pistikprogrammi automaatselt teie installitud pistikprogrammide loendist (ja teie süsteemist)..

Märkused:

 • Teil on võimalus säilitada installitud pistikprogrammid ka siis, kui te neid ei kasuta. Sel juhul lülitage need lihtsalt välja.
 • Kasutute pistikprogrammide (eriti nende, mida te kindlasti ei kasuta) niikuinii eemaldades saate WordPressi taustapildi korras hoida (vähemalt pluginate jaotises).

# 20 – WordPressi armatuurlaua puhastamine ja korraldamine

WP armatuurlaua ekraanivalikud

CPaneli WordPress-installid on tavaliselt komplektis vidinate ja pistikprogrammidega, mis pole teile tegelikult kasulikud – seega võivad need ainult teie armatuurlauale segadust tekitada. WordPressi juhtpaneeli puhastamiseks toimige järgmiselt.

 1. Minge oma juhtpaneelile.
 2. Otsige rippmenüüd Ekraani valikud (see asub juhtpaneeli paremas ülanurgas, teie administraatori profiilipildi lähedal). Klõpsake rippmenüü noolt.
 3. Samm 2 näitab teile kõiki vidinaid, mida vaikimisi praegu kontrollitakse. Tühjendage kõik vidinad, mida te ei vaja.

Märkused:

 • Pärast ülaltoodud toimingute tegemist ei näe te juhtpaneelil enam kõiki mittevajalikke (märkimata) vidinaid.
 • Kui te mõnda menüü Ekraanisuvandid vidinaid linnukesega ei eemalda, näete neid kõiki iga kord, kui oma WordPressi juhtpaneelile sisse logite.
 • Soovitame eemaldada vidina Welcome.
 • Kaaluge vidina Activity eemaldamist.
 • Kaaluge vidina WordPress News eemaldamist.

Õnnitleme teid uue veebisaidi puhul!

WordPressi sait

Nagu näete, on veebisaidi loomine ilma teadmiste kodeerimiseta tõepoolest võimalik. Muidugi, see hõlmab paljusid samme – kuid nendega saate harjuda, kui jätkate oma veebisaidil töötamist (või looge tulevikus uusi).

Hoidke seda samm-sammult juhisena oma viitena ja oleme kindlad, et saate oma nišile luua tõeliselt ilusa ja funktsionaalse veebisaidi. Edu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author