Kuidas kohandada WordPressi

WordPressi logoVanasti halvasti elades pidi veebisaidi kujundamiseks tundma HTML-i. Kuna veeb sai keerukamaks ja keerukamaks, tuli õppida ka Javascripti.

Üks viis selle vältimiseks on kasutada sisuhaldussüsteemi (CMS). CMS, nagu WordPress või Wix, teeb teie jaoks raske raskuse. Teemade, WYSIWYG-redaktori ja sisseehitatud vidinate kasutamise abil saate luua professionaalse ilmega veebisaidi, kirjutamata ühte koodirida..

WordPress on vaieldamatult kõige populaarsem CMS maailmas. Alates 2020. aasta märtsist on seda kasutanud üle 35 protsendi veebisaitidest. Kuid miks see on nii populaarne?

Vastus on see WordPress on saavutanud täiusliku tasakaalu kohandamise ja kasutusmugavuse vahel. Võite kasutada vaiketeemat ja kokku panna kiire ja räpane ajaveebisaidi. Või võite installida pluginad ja luua tõeliselt professionaalse veebisaidi.

Siin käsitleme kõike, mida peate teadma oma WordPressi saidi kohandamisel. Me räägime põhiseadetest, teemadest ja vidinatest. Räägime ka keerukamatest funktsioonidest, nagu pistikprogrammid, analüüs ja muud integreeritud tööriistad.

Märge: Kui saate disaini ja kohandamisega ise hakkama, vähendate oluliselt veebisaidi arendamise kulusid.

Vaatame lähemalt!

WordPress 101 kohandamine

WordPressi saiti saab kohandada mitmel viisil. Võib-olla on kõige olulisem märkida, et WordPress ei ole hosting ettevõte. See on lihtsalt CMS. Selle tulemusel peate valima oma host ja registreerima oma domeeninime. Paljud hostid pakuvad kvaliteetset spetsiaalset WordPressi hostimist, kusjuures WordPress on teie serverisse eelinstalleeritud.

WordPressi kohandamine

Kui olete oma hostimisolukorra lahendanud, on järgmine samm oma saidi loomine. WordPressi saidi kohandamiseks on kaks peamist viisi:

 • Teema valimine
 • Vidinate lisamine
 • Menüü lisamine

Kõigist neist kolmest võimalusest räägime hiljem põhjalikumalt, kuid siin on selle põhisisu:

Teemad määratlege oma saidi paigutus ja värviskeem. Saate luua lihtsa ajaveebivormingu, pildigalerii ja muud levinud tüüpi lehed. Võite oma kodulehele valida isegi mõne muu teema, et anda oma saidile eripärasem ilme.

Vidinad on tööriistad, mis asuvad tavaliselt külgribal ja pakuvad lisandväärtust. Tüüpilised vidinad hõlmavad sotsiaalmeedia linke või e-posti teel registreerumise vormi.

Menüüd muuta külastajatel teie saidil navigeerimine lihtsaks. Oletame näiteks, et juhite autoremonditöökoda. Võimalik, et lehe ülaosas on menüü, kus on lingid osadele, teenustele, teie asukoha Google’i kaart ja leht „võtke meiega ühendust”.

Lisaks nendele suvanditele on ka teisi täpsemaid viise saidi kohandamiseks. Üks neist on kaskaadlaadistiku (CSS) loomine. CSS võimaldab kohandada fonte, värve ja fondi suurusi erinevate tekstistiilide jaoks. Nii et iga lehe käsitsi fondi suuruse ja värvi määramise asemel saate luua päiste, alapealkirjade ja lihtteksti eelseatud suvandid ning need kiiresti ja hõlpsalt valida.

Saate isegi oma WordPressi saidile kohandatud päiseid luua. Kohandatud päis seob kogu teie saidi omavahel. Iga leht näeb välja osa suuremast tervikust, isegi kui teema on teisiti.

Kas saate WordPressi täielikult kohandada?

Kui mõtlete WordPressile, mõtlete tõenäoliselt ajaveebile või muule sisule orienteeritud saidile. Tõepoolest, seda kasutavad sellised prestiižsed ettevõtted nagu Flickr, LinkedIn ja BBC America. Kuid kas soovite integreerida keerukamaid funktsioone, nagu foorumid, klientide vestlusbotid või pood? WordPress ei toeta ühtegi nendest rakendustest.

Õnneks on neid sõna otseses mõttes tuhanded pluginad, mis lisavad teie saidile funktsionaalsust. See rikas ökosüsteem sisaldab peaaegu kõiki veebifunktsioone, mida võite ette kujutada. Nii et kui soovite oma saidile lisada foorumi või poodlehe, on seda kindlasti võimalik teha.

WordPressi pistikprogrammi installimine

Ainus probleem on see, et nende pistikprogrammide skaala pole hea. Need on mõeldud väikestele ja keskmise suurusega saitidele ning suuremad saidid peavad jõudluse säilitamiseks kasutama üha enam keerdkäike. Sel juhul võiksite kaaluda täpsemat CMS-i, millel oleks rohkem loomulikke funktsioone.

Ja kui teie sait on muutunud nii suureks, et olete WordPressist välja kasvanud, on see hea probleem.

WordPressi üldised seaded

Enne saidi loomise alustamist palub WordPress teil konfigureerida põhisätted, näiteks kasutajanimi, parool ja muud serveri põhisätted. Praegu on hea aeg veenduda oma WordPressi saidi turvalisuses, kuna põhiseadete valesti seadmine võib teid häkkerite suhtes haavatavaks muuta.

paroolikaitseEnne sisselogimist palub WordPress teil luua kasutajanimi ja parool. Kasutage kindlasti tugevat parooli. Ja Ära kunagi kasuta oma kasutajanimena “admin”. See on esimene asi, mida häkkerid proovivad arvata, kuna paljud loojad ei muuda seda kunagi.

Kui olete sisse loginud, näete armatuurlauda, ​​kus teete suurema osa oma tööst. Alguses on armatuurlaud pisut sassis. Ekraanil on mitu vidinat, kuid mitte kõik neist pole kõigile kasutajatele vajalikud.

Ekraani paremas ülanurgas on väike link, millel on kiri “Ekraani sätted”. Klõpsake seda ja saate üksikud vidinad keelata. Esimestena peaksid minema vidinad “Tere tulemast”, “Kiire mustand” ja “WordPressi sündmused ja uudised”. Enamik inimesi ei kasuta neid funktsioone kunagi.

Järgmisena klõpsake lehe vasakus servas linki “Seadistused” ja klõpsake lingil “Üldised sätted”.

Seal näete oma põhilisi saidi valikuid. Kaks esimest kasti võimaldavad teil sisestada oma saidi pealkirja ja sildi. Saidi pealkiri kuvatakse brauseri vahekaartidel, pealkiri ja sildirida kuvatakse paljude WordPressi teemade korral lehe ülaosas. Kuna need on esimesed asjad, mida paljud inimesed teie saiti külastades näevad, on hea mõte neile mõelda.

Järgmisena peate sisestama oma WordPressi aadressi. See peaks olema domeen, mille olete oma saidile registreerinud. WordPress otsib teie kodulehe leidmiseks automaatselt WordPressi kataloogi. Kui teie avaleht on erinev, näiteks kui see on hostitud teises serveris, sisestage see URL väljale „Saidi aadress”. Kuid enamiku saitide jaoks peaksid WordPressi aadress ja saidiaadress olema samad.

WordPressi armatuurlaua üldsätted

Saate muuta ka oma administratsiooni e-posti aadressi. Vaikimisi on see teie veebisaidi administraatori aadress. Kui teil on mõni muu e-posti konto, näiteks Gmail, saate selle teabe siia sisestada.

kuidas valida WordPressi üldseadetes kasutajaroll

Enamiku inimeste jaoks on see hea mõte, kuna häkkeritel on seda teavet raskemini arvata. Halvimal juhul muudab administraatori e-posti aadressi olemasolu, mida teie WordPressi serveril pole, hõlbustada teie WordPressi administraatori parooli lähtestamist..

Lehe allosas saate valida oma ajavööndi, kuupäeva vormingu, ajavormingu ja saidi keele. Need on enamasti administratiivsed valikud ja ei mõjuta kasutajakogemust.

Mitmesugused erinevad kasutajarollid

Veel on üks võimalus, millest peaksime rääkima: uue kasutaja vaikiroll. Siit saate teada, mida nad tähendavad:

 • Superhaldur annab kasutajale kõik saidi administratiivsed funktsioonid, aga ka kõik muud sama võrgu saidid. Kui teil pole võrku, pole sellel sättel mingit eesmärki.
 • Administraator annab kasutajale kõik teie administratiivsed valikud. Enamiku saitide jaoks soovite olla ainus administraator. Kuid kui haldate veebisaiti usaldusväärse partneriga, soovite teha neist administraatori.
 • Toimetaja roll võimaldab kasutajal avaldada ja muuta mis tahes postitusi veebisaidil. See võib olla kasulik, kui töötate koos koostööprojektiga teiste partneritega. Põhimõtteliselt saavad nad muuta saidi sisu, kuid mitte üldist vormingut ega turvafunktsioone.
 • Autor võimaldab kasutajal oma loodud postitusi avaldada ja redigeerida. Kuid nad ei saa teiste kasutajate loodud sisu redigeerida.
 • A Kaasautor oskab postitusi kirjutada. Neid ei saa aga avaldada. Kõik, mille nad on kirjutanud, peab toimetaja või administraator avaldama.
 • A Tellija saab hallata ainult oma profiili.

Üldiselt soovite jätta vaikekasutajarühma olekuks Abonent. Kui kellelgi on teie serveris konto, saate oma rolli muutmiseks alati kasutada oma administratiivseid volitusi. Kui teil on rohkem kui käputäis kasutajaid, on lihtsaim viis nende haldamiseks kasutada kolmanda osapoole tööriista, näiteks phpMyAdmin.

Kui otsustate mõnda neist sätetest hiljem muuta, on seda lihtne teha. Liikuge lihtsalt lehele Üldised sätted ja tehke vajalikud muudatused.

WordPressi teemade kohandamine

Nüüd, kui olete põhiseaded konfigureerinud, on aeg kohandada oma veebisaidi ilmet ja tunnet. Selle protsessi esimene samm on WordPressi teema valimine. Teemasid on kahte tüüpi: tasuta teemad ja lisatasu teemad. Alustuseks vaatame, kuidas installida tasuta teema.

Klõpsake juhtpaneelil vasakul asuvat linki „Välimus” ja seejärel nuppu „Teemad”. Seal näete kõigi serverisse salvestatud teemade plaaditud kuva.

kuidas WordPressi teemat muuta

Kui hostite spetsiaalses WordPressi serveris, on juba mitu võimalust. Kui te seda ei tee või soovite valida teistsuguse ilme, peate installima uue teema.

Tasuta teema ei tohiks olla kõige ohutum valik

Veebis on mitu WordPressi teemahoidlat. Kuid nagu öeldakse: “kui see tundub liiga hea, et tõsi olla, siis tõenäoliselt on”. Paljud neist “tasuta” teemadest on manustatud reklaamide jälgijatega või isegi pahavaraga, mis võivad teie saidi turvalisust kahjustada.

Turvalisuse tagamiseks on parim koht teema leidmiseks valida see ametlikust WordPressi hoidlast. Sealt saate otsida teemasid, et leida oma vajadustele vastav teema. Valige oma aiandusajakirja jaoks mänguline teema või professionaalse ajaveebi jaoks nuppudega alla lülitatav teema.

ametlik WordPressi teemahoidla

Kui leiate endale meelepärase, klõpsake lihtsalt nuppu „Laadi alla”. See salvestatakse teie arvutisse ZIP-failina. Sealt minge tagasi oma WordPressi juhtpaneeli teemade lehele ja klõpsake ülaosas oleval nupul „Lisa uus”. Valige oma teema .zip-fail ja see laaditakse üles teie serverisse.

Valige oma teema ja teil on paar võimalust. Esiteks võite klõpsata “Üksikasjad & Eelvaade ”, mis annab teile reaalajas pilti tegevuses olevale teemale koos mõne täiteteksti ja piltidega. Nii saate parema ettekujutuse selle väljanägemisest ilma veebis avaldamata. Kui olete õnnelik, klõpsake lihtsalt „Aktiveeri“ ja teema hakatakse aktiivselt kuvama.

eelvaade WordPressi teema

WordPressil on teemaredaktor, mis võimaldab teil oma teemat käsitsi redigeerida. Isegi kui teile meeldib HTML, PHP ja CSS, ärge seda kasutage. WordPress hoiatab isegi mitte. Põhjus on see, et võite oma saidi jäädavalt rikkuda, nii et peate teema uuesti installima ja alustama nullist. Lisaks kaotatakse tulevaste teemauuendustega kõik muudatused.

Kui soovite oma teemat täpsustada, kaaluge teema redigeerimiseks pistikprogrammi installimist. Näiteks on Elementor suurepärane, ohutu WYSIWYG-redaktor, mis ei riku teie saiti. Saadaval on ka muid kolmanda osapoole võimalusi, näiteks Gutenberg.

Kui soovite seda teemat käsitsi redigeerida, peate looma lapseteema. See tagab, et tulevased värskendused ei rikuks teie teemat. Negatiivne külg on see, et seda ei värskendata üldse. Kui teemal on turvaprobleem, mis hiljem laiguliseks muutub, jätate paranduse tegemata.

Veel üks oluline kaalutlus on see, et enamik veebikasutajaid pääseb nüüd oma nutitelefonide kaudu Internetile juurde. Nendele inimestele puhta ja mugava kogemuse pakkumiseks peate valima tundliku kujundusega teema. Enne kaugemale minemist looge lihtsalt mannekeeni leht ja käitage see läbi Google’i mobiilisõbraliku testi.

WordPress Premium teemad

Lisaks tasuta teemadele müüvad mitmed premium-teemasid müüvad ettevõtted. Lisaks sellele, et pakute teile laiemat valikut võimalusi, premium teemadel on mitmeid eeliseid. Need sisaldavad:

 • Sagedasemad arendajauuendused, mis pakuvad teile paremat turvalisust
 • Ühilduvus uusimate WordPressi, HTML, PHP ja CSS standarditega
 • WordPressi klienditugi vigade ja kohandamisega tegelemiseks

Kui olete premium-teema alla laadinud, installige see lihtsalt samamoodi nagu tasuta teema. Kas see on kulutamist väärt või mitte, on teie otsustada.

WordPressi pistikprogrammi seadistamine

WordPressi pluginadKui soovite minna kaugemale WordPressi põhifunktsioonidest, peate kasutama pistikprogramme. Pistikprogrammid on täiendavad tööriistad, mida saab kasutada saidi turvalisuse parandamiseks, automaatsete varukoopiate loomiseks ja isegi saidi toimivuse suurendamiseks.

Pistikprogrammide puuduseks on see, et annate neile juurdepääsu oma saidi andmetele. Selle tulemusel võib vigane pistikprogramm kahjustada teie saidi turvalisust. Enne pistikprogrammi installimist lugege kindlasti arvustusi kolmanda osapoole saidil ja veenduge, et sellel pole teadaolevaid turvavigu. Parim viis turvalise pistikprogrammi leidmiseks on kasutada ametlikku WordPressi hoidlat.

Sarnaselt teema installimisega peate pistikprogrammi installimiseks esmalt selle alla laadima. Pistikprogramm laaditakse alla .zip-failina, mis tuleb enne üleslaadimist lahti pakkida.

Kui olete selle teinud, avage oma WordPressi juhtpaneel, valige menüü „Pistikprogrammid” ja klõpsake nuppu „Lisa uus”. Ekraani ülaosas näete nuppu, mille pealkiri on „Laadige pistikprogramm üles”. Valige see nupp, laadige pistikprogramm üles ja olete selle seadistamiseks valmis.

kuidas wodpressi pistikprogrammi üles laadida

Kui pistikprogrammi installimine on õnnestunud, kuvatakse viip selle konfigureerimiseks. Enamik WordPressi pistikprogramme on eelkonfigureeritud, kuid siiski on hea mõte valikuid vaadata. Kuna eri pistikprogrammide valikud erinevad tohutult, peate lisavõimaluste kohta erinevate seadete kohta lisateabe saamiseks pöörduma pistikprogrammi tugilehe poole.

Raske on anda põhjalikku juhendit selle kohta, milliseid pistikprogramme vajate, kuna täpne tüüp sõltub teie kasutatava saidi tüübist. Sellegipoolest on mõni üksik, mille peaksite installima kohe nahkhiire juurest.

 • Yoast on loodud selleks, et aidata teil veebisaidi paremusjärjestust otsingumootorites tõsta. See sisaldab mitmesuguseid sisseehitatud tööriistu, mis aitavad teil otsingumootorisõbralikku sisu luua, sealhulgas linkide jaoks õigete märksõnade valimiseks. Lisatasu versioon pakub isegi näpunäiteid täiendavate märksõnade kohta, mida oma teksti lisada.
 • Akismet on kohustuslik, kui teie sait lubab kommentaare. See on rämpsposti vastane filter, mis eemaldab teadaolevad rämpsposti lingid, et hoida teie kommentaaride osa puhtana.
 • Paljundusaparaat teeb WordPressi saidi jaoks varukoopiate loomise lihtsaks. Enne oluliste muudatuste tegemist varundage varukoopia. Kui teie muudatused põhjustavad saidi krahhi, siis taastage lihtsalt varukoopia ja olete taas võrgus. Paljundusainet saab kasutada ka teie saidi hõlpsaks migreerimiseks hostist teise.

WordPress Premium pistikprogrammid

Nagu teemade puhul, pole ka kõik WordPressi pistikprogrammid tasuta. Mõnikord peate lisatasu plugina eest maksma. See võib olla kas ühekordne hind või igakuine tellimus. Negatiivne külg on see, et saate paremat tuge, mis on eriti oluline turvalisusega seotud pistikprogrammide puhul.

Kui kavatsete installida ühe premium-pistikprogrammi, installige Defender Security. See pistikprogramm võimaldab administraatoritel kahefaktorilist autentimist, aga ka paljusid muid turvafunktsioone. Esimesed 30 päeva on see tasuta ja maksab sellest alates kuutasu.

Veel üks hea lisatasu plugin on Hummingbird. See aitab teil oma saiti optimeerida, et see võimalikult kiiresti laadima hakkaks. See parandab ka brauseri vahemällu salvestamise tõhusust. Nagu Defender Security, pakub Hummingbird tasuta 30-päevast prooviversiooni.

Sõltumata sellest, milliseid lisatasu pluginaid te ostate, saate neid installida täpselt nii nagu iga tasuta pistikprogrammi korral.

Kuidas WordPressile ainulaadset sisu lisada

Sel hetkel olete loonud oma saidi põhiseaded, loonud teema ja valinud tõhususe, turvalisuse ja SEO jaoks pistikprogrammid. Kuid teate, mida te pole veel teinud? Lõi tegelikult igasuguse sisu. Parandame selle ära.

Uue veebilehe loomiseks minge oma WordPressi juhtpaneelile ja valige menüü „Lehed”. Seal näete kahte võimalust: „Kõik lehed” ja „Lisa uus”. Vaikimisi loob WordPress privaatsuseeskirjade lehe, samuti näidislehe, mida saate liivakastina kasutada lollitamiseks. Need on nähtavad menüüs Kõik lehed.

Uue lehe loomiseks klõpsake lihtsalt nuppu Lisa uus.

kuidas WordPressis uut lehte lisada

Sel hetkel näete valitud teema tühja lehte. Sõltuvalt teie teemast saate pealkirja sisestada, või võib teie lehe pealkiri ja sildirida olla eeltäidetud. Selle all saate sisestada oma teksti või paigutada pilte.

Kui olete installinud rakenduse Yoast – ja peaksite tõesti seda tegema -, näete akna allosas kasti, kus saate sisestada oma fookuse võtmelause. Tippige väljale oma võtmefraas ja Yoast aitab teie lehte kirjutades automaatselt optimeerida.

Enamiku veebisaitide jaoks tahate minimaalselt mõnda lehte: avalehte, „umbes” lehte ja „kontaktide” lehte.

See on jällegi miinimum. Praktikas soovite saada täiendavaid lehti, mis on kohandatud teie saidi otstarbele.

Näiteks kui juhite juuksurisalongi, võiksite soovitada galerii jaotist, kus kuvatakse teie viimased tulemused. Võib-olla suudate selle muuta tavaklientide reklaamiks. “Las ma esitlen teid oma veebisaidil ja saate tasuta soengu” võib minna kaugele.

Mõne muu näite kasutamiseks, kui juhite autokauplust, võiksite soovida teenuste lehe, kus on levinud teenuste hinnad.

Uuendage oma blogi regulaarselt

Ja muidugi, kui teil on ajaveeb, siis tahate postitusi. Sel juhul värskendage kindlasti regulaarselt. Jälgijate kaotamiseks pole parem viis kui peatada poolteiseks kuuks ajaveebi pidamine.

Sõltuvalt sellest, millist sisu te postitate, võiksite kasutada teistsugust paigutust. Näiteks kui postitate palju pilte, võiksite lisada pildigalerii. Teisest küljest, kui ajate ainult blogi, töötab lihtne tekst koos atraktiivse ribaga hästi.

kuidas WordPressis galeriid lisada

Ribareklaamist rääkides on praegu ilmselt sobiv aeg saidi logo lisamiseks, kui te seda veel teinud pole. Selleks liikuge lihtsalt teema menüüsse „Päis“ ja klõpsake üleslaadimiseks nuppu „Vali logo“. Ideaalis peaks logo olema PNG- või WebP-vormingus, mis võimaldab taustal lünkade kaudu kuvada. Pidage siiski meeles, et enamikul teemadel asendab teie logo saidi pealkirja.

Sarnase märkuse korral peaksite valima saidi ikooni. See on väike pilt, mis kuvatakse brauseri vahekaardil, muutes selle muudest vahelehtedest hõlpsalt eristatavaks. Nii nagu logo puhul, on PNG- või WebP-vorming ideaalne, kui teie ikoon pole täiuslik ruut. Teema menüüst „Saidi identiteet” saate oma saidi ikooni valida samamoodi nagu oma logo.

Kuidas kasutada WordPressi vidinaid?

Vidinad võimaldavad teil seda teha laiendage oma saidi funktsionaalsust. Näiteks saate lisada kalendri, sotsiaalmeedia linke või registreeruda e-posti aadressil. Enamikus teemades ilmuvad vidinad teie saidi külgribal, kuigi mõned teemad paigutavad vidinad lehe allossa.

WordPressi vidinad

Vidinate konfigureerimiseks väljuge menüüst Teema ja klõpsake selle asemel menüüd Ilme. Sealt valige “Vidinad”. Sõltuvalt teie teemast näete erinevaid potentsiaalseid vidina asukohti. Teema osana võivad olla ka mõned eelinstalleeritud vidinad.

kuidas vidinat WordPressi lisada

Vidinaid saab hõlpsalt lohistada erinevatesse asukohtadesse, et neid lehel teisaldada, kohandades veelgi oma saidi ilmet..

Kui teile ei meeldi juba installitud vidin, klõpsake lihtsalt vidina nimel asuvat noolt ja klõpsake nuppu „Kustuta”. See eemaldab selle teie lehelt täielikult.

Teise võimalusena võiksite oma veebisaidi täiustamiseks lisada täiendavaid vidinaid. Selleks valige need vidinamenüü vasakpoolsest servast lihtsalt ja lohistage need oma lehe soovitud alale.

Erinevalt teemadest ja pistikprogrammidest ei saa vidinaid otse oma lehele lisada. Nagu öeldud, on WordPressil mitu vaikevidinat ja enamus teemasid sisaldavad ka muid vidinaid.

Teise võimalusena saate vidinaid lisada pistikprogrammi kaudu. Selleks leidke pistikprogramm, mis sisaldab soovitud vidinat, ja lisage see samamoodi, nagu lisate mis tahes muu pistikprogrammi. Kui pistikprogramm on installitud, pöörduge tagasi vidinate menüüsse ja vidin peaks olema saadaval.

Valige vidinad sõltuvalt teie veebisaidist

Sõltuvalt teie ehitatava saidi tüübist soovite kasutada erinevaid vidinaid. Siiski on mitut tüüpi, mis peaksid olema kasulikud peaaegu iga veebisaidi jaoks. Siin on kiire tagasiminek:

 • Sotsiaalmeedia lingid – enamiku veebisaitide jaoks on need mõistusevastased. Kui soovite, et inimesed jagaksid teie sisu Facebookis, Twitteris ja muudel sotsiaalmeedia saitidel, on suurepärane viis teie nähtavuse suurendamiseks.
 • Vidin „Viimased postitused” – Mitte kõik saidid ei kasuta ühte neist. Kuid see on ajaveebide jaoks suurepärane funktsioon. Kui keegi leidis teie postituse Google’i otsingu kaudu, siis miks mitte anda talle lihtne viis ringi liikuda ja rohkem lugeda?
 • E-posti teel registreerumise vidin – Kui inimestele teie sisu meeldib, on hea mõte julgustada neid värskendusi hankima. Pistikprogramm, nagu WPForms, muudab e-posti aadresside ja muu teabe kogumise lihtsaks.
 • Kalendri vidin – See on suurepärane võimalus kogukonna organisatsioonidele. Selle vidina abil saate inimestel teada saada tulevastest eriüritustest või rahakogujatest.
 • Reklaami vidin – Olge nendega ettevaatlik. Ühelt poolt võib reklaam aidata teil oma veebisaidilt raha teenida. Teisest küljest võib mitu saiti muuta teie saidi segaduses ja inimesed välja lülitada.

Kuidas redigeerida WordPressi menüüsid

Nüüd, kui teil on sisu, on aeg muuta oma saidi navigeerimine lihtsaks. Selleks peate lisama menüü. Minge juhtpaneeli jaotisse „Välimus” ja klõpsake linki „Menüüd”.

kuidas redigeerida WordPressi menüüsid

Ärge muretsege menüü nime pärast. Olete ainus, kes seda näeb. Siiski, kui teie sait sisaldab rohkem kui ühte menüüd, võiksite neid eristada erinevate nimedega. Enamiku saitide jaoks on see halb mõte – rohkem kui üks menüü seob lihtsalt lehte.

Klõpsake “Loo menüü” ja järgmine ekraan küsib, kuhu menüü paigutada. Enamiku veebisaitide jaoks on see lehe ülaosas, kuid on ka erandeid. Valik „Mobiil” võimaldab kohandada menüü asukohta mobiilseadmes. Näiteks võib teil töölaua saidil olla külgriba menüü, kuid soovite siiski mobiilimenüü hõlpsamaks kasutamiseks ülamenüüd.

Ärge muretsege märkeruudu pärast, mis ütleb „Lisage sellesse menüüsse automaatselt uued tipptasemel lehed”. See valik viib segamini ja lohakalt menüüdesse, kus lehed pole korras. Sa tahad lisage lehed käsitsi nende loomisel.

Järgmisel ekraanil saate oma menüüsse lehti lisada. Kui klõpsate valikul „Lisa menüüsse”, näete teist ekraani, kus saate menüüjärjestust kohandada. Järjesta lehed vastavalt oma vajadustele.

Samuti saate laiendada üksikuid menüüvalikuid ja sisestada alamvalikutena täiendavaid lehti. Näiteks kui teie koerapärane päevahoid pakub peibutamis- ja kõndimisteenuseid, võite mõlemad lehed panna põhimenüüsse „Teenused”. See aitab teil säilitada puhta ilme ja vältida oma saidi põhimenüü risustamist.

Samuti on oluline, et navigeerimisel ei tohiks loota ainult oma menüüle. Erinevate veebisaitide linkide ühendamine võib kasutajatel navigeerimise hõlpsamaks muuta. See võib aidata teie otsingu paremusjärjestusel suurendada ka liiklust.

WordPressi integratsioonid

Palju õnne! Olete oma veebisaidi loonud!

Kuid te pole veel seda teinud. Nüüd peate oma liikluse mõistmiseks integreerima mõned analüüsitööriistad. Sellel on paar eelist.

Esiteks võimaldab see teil mõista, kuidas inimesed teie saidi leiavad ja kui kaua nad viibivad.

Teiseks annab see teile ülevaate, mis tüüpi sisu teie liiklust suurendab. Ajaveebid? Pildigaleriid? Teabelehed? See võib aidata teil oma saiti veebiliikluse parandamiseks veelgi arendada.

Analytics

google analüütika logoKõige populaarsem WordPressi analüüsitööriist on Google Analytics ja selle põhjustest on lihtne aru saada. Google on vaieldamatult kõige populaarsem otsingumootor veebis, nii et soovite enne millegi muu kallal uurimist oma saidi Google’i otsingutulemustest aru saada.

Kuid Google Analyticsil on veel palju muud pakkuda. Nad saavad teile öelda, kuidas külastajad teie saidile jõuavad. Kas nad leiavad selle google’ist? Teistel veebisaitidel, näiteks Facebook? Või külastavad nad seda otse? Selle teabe teadmine annab teile teada, kuidas liiklust juhite, ja ka seda, mida saate paremini teha.

Veel tööriistu & Näited

Google Analytics ei ütle teile kõike, mida võiksite teada saada. Näiteks võiksite teada saada külastajate vanuse ja soo jaotust. Sel juhul kaaluge täpsemat tööriista, näiteks ExactMetrics. ExactMetrics pole odav, kuid see annab teile veelgi põhjalikuma ülevaate oma külastajatest kui Google Analytics.

Võib-olla soovite ka mõnda oma saidi funktsioone automatiseerida. Zapier Automation teeb just seda. Selle pistikprogrammi abil saate automaatselt jagada uusi postitusi sotsiaalmeedias. See võib kaotada osa probleemidest, mis kaasnevad iga päev ajaveebi postituse käsitsi postitamisega mitmele sotsiaalmeedia saidile.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author