Kuidas hallata WordPressi andmebaase phpMyAdminiga (2020)

Enamik inimesi arvab WordPressist kui lihtsast veebisaitide ja e-poe poodide ehitajast. Tõsi, igaüks saab WordPressi abil luua mitmesuguseid temaatilisi veebisaite ja veebipoode. Kuid te ei pruugi ühe nupuvajutusega klõpsates aru saada, et loote tegelikult andmebaasi. Teie MySQL andmebaas salvestab teie veebisaidi ning korraliku hoolduse ja hoolduse korral ei pea te kunagi muretsema oma veebisaidi kaotamise pärast.

PMA abil saate selle andmebaasi varundamiseks ja turvamiseks kasutada tööriistu. Vaatame lähemalt, mida WordPress MySQL andmebaas teeb ja kuidas kaitsta teie veebisaiti tööriistade ja PMA levinumate ülesannete juhendiga.

Kuidas kasutada phpMyAdminit

Enne WordPressi andmebaaside üksikasjadesse tutvumist aitab see määratleda mõned terminid:

Mis on WordPress MySQL andmebaas?

MySQL tähistab “struktureeritud päringkeelt”. See määratleb avatud lähtekoodiga andmebaasihaldussüsteemi, mida saate päringute abil tegelikult käivitada.

Teie WordPressile on installitud MySQL andmebaas, kui loote uue installi. Andmebaas on üks kahest teie WordPressi saidi olulisest komponendist. Kui WordPress on veebisaidi loomise värav ja liides, on südameks teie MySQL andmebaas. Kogu teie sisu, sealhulgas postitused, kommentaarid, lehed, pildid ja nii edasi, salvestatakse andmebaasi.

kuidas kasutada-php-sisesta-sisesta-andmed-mysql-andmebaasi

Iga installimisega luuakse teie WP andmebaasi jaoks uued standardtabelid. Kokku on 11 lauda. Kui teil on teema jaoks vajalikke pistikprogramme, on teil aga rohkem tabeleid. Kuid installifailid sisaldavad põhilisi WordPressi tabeleid järgmiselt:

 •  wp_kommentaarid: kõik teie saidi kommentaarid on siia salvestatud.
 •  wp_commentmeta: see hõlmab saidi kommentaaride metaandmeid (nagu pealkiri, märksõnad jne).
 •  wp_links: sisaldab teavet, mille olete sisestanud lingifunktsiooni WordPress.
 •  wp_posts: see hõlmab kõiki andmeid lehtede, navigeerimise ja postituste kohta.
 • wp_options: see hõlmab kõiki teie haldus- ja seadete faile.
 • wp_postmeta: kõigi teie postituste metaandmed.
 • wp_terms: kategooriad ja sildid salvestatakse siia.
 • wp_term_relationships: kogu postituste ja taksonoomiatega seotud teave läheb siia.
 • wp_kasutajad: saate seadistada mitmesuguseid kasutajaid, näiteks administraatorid ja autorid, ja nende teavet hoitakse siin.
 • wp_usermeta: see on kasutaja metaandmed.
 • wp_term_taxonomy: see hõlmab ka wp-_terms tabelite taksonoomiat.

Need tabelid salvestavad põhimõtteliselt kõik lähteandmed ja failid, millele teie veebisait on üles ehitatud. WordPressi küljel saate meediumeid stiilida, redigeerida ja üles laadida. Need tabelid luuakse WordPressi installifailide installimisel automaatselt, nii et te ei pea selle osa konfigureerimise pärast muretsema.

Mis on phpMyAdmin ja miks seda WordPressi andmebaasihalduseks kasutada??

Miks te kasutate seda oma MySQL andmebaasi juhtimiseks? PMA abil saate oma andmebaasi varundada ja juhtida tööriistade kaudu, mis tähendab, et te ei pea MySQL-i päringuid välja kirjutama.

Siin on peamised omadused:

 •  Kasutage tööriistu andmebaaside haldamiseks ja jälgimiseks PHP-l põhineva avatud lähtekoodiga veebirakendusega.
 • Ühildub mitme serveriga nii Windowsi kui ka Linuxi põhistes süsteemides.
 • Muutke oma andmebaasis suvalist väärtuspunkti
 • Sujuvalt klõpsake ja käivitage toiminguid, et täita SQL-päringuid, mis kontrollivad ja turvavad teie andmebaase tõhusamalt
 •  Looge ja eemaldage kõik soovitud andmebaasid.
 • Varundage, eksportige ja importige andmebaase vaid mõne hiireklõpsuga.

Täna pakuvad peaaegu kõik WordPressi hostid seda PHP halduspaketti cPaneli tarkvaras ja ka kõik cPaneli hostiteenuse pakkujad. Saate neid oma hostimispaketi osana ja neile pääseb juurde teie hostimiskonto toodete või seadete lehtede kaudu. Kui aga kasutate oma serverit, seadistaksite need failid ise.

Isegi kui teil pole teadmisi serveri seadistamise kohta ja olete alles hakanud tundma õppima andmebaase, saate seda kasutada oma MySQL-i andmebaasi administratiivseks tööriistaks. Kuigi on palju muid selliseid haldustööriistu, töötab PMA ka muude veebiarendusplatvormide jaoks, nagu WampServer või MAMP. Seetõttu on PMA WordPressi jaoks väga soovitatav, kuna seda on lihtne seadistada, seda on lihtne kasutada ja see kuulub enamiku kvaliteetsete veebimajutusteenuste pakkujate hulka..

PMA-ga töötamiseks peate oma PHP-d teadma?

Lühike vastus on ei! See PMA on kirjutatud PHP-s, mis võimaldab teil töötada tavalises veebibrauseris. Kõik haldustoimingud on liidese sees juba olemas, nii et saate igaühe hõlpsaks klõpsata ja käivitada.

Kas soovite ikkagi PHP-d õppida? Ehkki PMA kasutamiseks ei pea te teadma, kuidas PHP-d kirjutada, võiksite õppida PHP-d, et oma WordPressi hiljem paremini mõista ja kohandada. Siit leiate hea tutvustuse alustamiseks.

Kuidas pääsete juurde PMA-le??

Kui see on esmakordne andmebaaside haldamise MySQL ja PMA tundmaõppimine, siis soovite tõenäoliselt oma WordPressi serveri seadistamiseks ja haldamiseks kasutada hostiteenuse pakkuja tööriistu. Iga veebisait vajab hostimist, eks? Hostiteenuse pakkujaga registreerumisel loote MySQL-i andmebaasi, kas ostate WordPressi teema või kasutate failide installimiseks rakendust cPanel (või Plesk). Teil peaks olema juurdepääs PMA administratiivsele avalehele cPaneli kaudu või peate võib-olla klõpsama oma hostikonto all oleval hostitootel ja seejärel klõpsama käsul „Halda” või „Seaded”.

Kui teil on raskusi andmebaaside haldustööriistadele juurdepääsu saamisega, pöörduge oma hostiteenuse pakkuja poole või vaadake nende tugilehte.

Kas olete kogenud kasutaja, kes seadistab oma serveri ja andmebaasid? Kui installite selle ise, on selle serverisse lisamiseks mitu võimalust. Installimistingimuste abil saate hankida igat tüüpi serverite seadistusteavet.

PhpMyAdmini kasutamine oma WordPressi andmebaasi haldamiseks

Nagu olete juba eeltoodust järeldanud, on selle PMA f WP andmebaasihalduse seadistamiseks põhimõtteliselt kaks võimalust.

Kõige tavalisem ja lihtsaim viis PMA-le juurde pääseda on oma hostikonto kaudu. Sel juhul installitakse tööriist tõenäoliselt teie MySQL-i andmebaasi. Tavaliselt peate juurde pääsema oma kontohalduse juhtpaneelile ja minema oma cPaneli avalehele. Kui teil on sellega probleeme, on kõige parem pöörduda telefoni teel oma hostiteenuse pakkuja poole. Nad saavad teid juhendada, kuidas sellele haldustööriistale oma hostiteenuse pakkuja kontolehe kaudu juurde pääseda.

Teine ja keerulisem viis on oma serveri käitamine ja PMA käsitsi installimine, kuid seda on lihtne teha, kui olete serveri seadistamise ja haldamisega kursis. Näiteks saate teenuse Ubuntu serveri seadistada. Kõik, mida vajate, on Linuxis käsk apt-get või Windowsi serveri jaoks Composeri tööriist.

cPanel

See protsess sõltub teie hostiteenuse pakkujast. Tavaliselt leiate pärast oma hostimisveebilehele sisselogimist oma veebisaidi hostimistoote, seejärel valige WordPressi install, mida soovite hallata, ja klõpsake nuppu “Halda” või “Seaded”. See võib avada lingi tööriistale, kuid tavaliselt suunatakse teid cPaneli.

Märkus. Kui te pole kunagi WordPressi installimist seadistanud, peate andmebaaside seadistamiseks esmalt installima WordPressi. Enamasti installitakse PMA teie MySQL andmebaasi. Siin on juhend WordPressi käsitsi installimiseks läbi cPaneli.

PMA leiate andmebaasi jaotise alt. Ülaltoodud ekraanipilt näitab, kus see haldustööriist on kaasaegsel cPaneli avalehel olemas (alates 2020. aastast).

Kui olete tööriistal klõpsanud, käivitab see rakenduse ja avab lehe, mis peaks välja nägema järgmine:PhpMyAdmin

Võite kohe oma andmebaasihaldusprotokollidega tegelema hakata, võiksite esmalt muuta mõne liidese välimuse sätteid. Minu vaikeväärtuseks on seatud “pmahomme” ja fondi suurus on “82%”, kuid võite fondi suuremaks muuta või värve muuta, kui see hõlbustaks töötamist.

Märkus. Välimusseaded muudavad lihtsalt teie WordPressi saidi välimust.

Neli tavalist ülesannet, mida teha phpMyAdminiga

Järgmised õpetused käsitlevad seda, mida enamik inimesi meeldib teie MySQL-i andmebaasidega teha, sealhulgas:

 •  Kontrollige oma WordPressi olekut: PMA-ga saate vaadata kogu oma WordPressi liiklust, ühendusi, ebaõnnestunud katseid ja muud olekustatistikat.
 •  Juurdepääs oma WP andmebaasile ja redigeerimine: saate oma saidi sisu, postitust ja turbeteavet redigeerida otse tööriista avalehe kaudu.
 •  WP-andmebaasi lisamine või eemaldamine Võib-olla soovite kasutada oma serverit uue installi seadistamiseks, siin saate luua uue WP-andmebaasi või ruumi säästmiseks võite selle eemaldada..
 •  WP-andmebaasi varundamine, eksportimine ja importimine: võib-olla soovite seadistada WP-andmebaasi juba olemasolevast andmebaasist. Võite kasutada PMA-d WordPressi failide varundamiseks ja andmebaasi importimiseks, nii et te ei pea kunagi muretsema oma veebisaidi kaotamise pärast.
 •  WP-andmebaasi optimeerimine: säästke ruumi, optimeerides killustatud tabeleid ja veenduge, et teie sait töötab kiiresti.
 • Lähtestage kasutaja paroolid ja lisage või muutke kasutajakontosid
 • Turvaldage oma WP andmebaas: pakume juhendit mitme võimalusega, kuidas muuta teie WordPressi sait tavaliste häkkimiste vastu kaitstuks.

Kuidas kontrollida oma WP andmebaasi olekut?

PhmMyAdmini olek

 •  Kui olete haldustööriista sees, klõpsake menüü ülaosas olekut.Kontrollitud MySQL Server
 •  Nüüd näete kogu oma veebisaidi liikluse ja ühenduse teavet. Alammenüüd saate kasutada ka muude protsesside, päringute, seire ja muu teabe saamiseks. Parim on neid arvnäitajaid kasutada, et näha, kas teie veebisaidil on olnud võrguühenduseta oleku ajal seisakuid ja kas vajate suuremat ribalaiust.

Kuidas oma WP andmebaasile juurde pääseda ja seda redigeerida

Andmebaasi kontrollimine PhpMyAdmini juhtpaneelil

Kõiki saadaolevaid andmebaase näete külgribal või klõpsates menüü ülaosas valikul „Andmebaasid”. Mõnel juhul näete andmebaasi nimes märkust “wp”. See on peamine eesliide sõna WordPress tähistamiseks.

Kui olete leidnud andmebaasi, mida soovite redigeerida, peate tabelite loendi kuvamiseks lihtsalt sellel klõpsama.

Andmebaaside tabel

Saate redigeerida suvalist tabelit, kuid peate olema ettevaatlik, kuna need tabelid sisaldavad faile WordPressi reaalajas saidil. Kõigepealt peaksite alati looma andmebaasi varukoopia ja võiksite luua „testandmebaasi”, kus saaksite seadetega mängida ja andmebaase redigeerida ilma aktiivsel saidil töötamata.

Näide: PMA-s postitustele juurdepääs ja redigeerimine

Andmebaasitabeli liides

Kõigi tehtud postituste nägemiseks võite klõpsata tabelil wp_posts ja valida „Sirvi”. Selle liidese kaudu saab redigeerida postituse kõiki osi. Võib-olla soovite sisu kiireks muutmiseks, halva foto muutmiseks või muu teabe muutmiseks klõpsata postitusel. Kui klõpsate postitusel või selle sisul “Drop” või “Delete”, eemaldatakse see serverist.

WP-andmebaaside varundamine, loomine ja eemaldamine phpMyAdmini abil

Kustutamine

Andmebaasi kustutamine on selle juhendi lihtsaim osa. Võite lihtsalt minna oma kodulehele, klõpsata “Andmebaasid” ja seejärel valida kustutatava andmebaasi. Andmebaasi kustutamiseks klõpsake allosas nuppu „Drop”. See eemaldab andmebaasi teie serverist jäädavalt.
WP andmebaas

Looge uus WP andmebaas

Andmebaasi loomine

Minge tagasi vahekaardile „Andmebaasid”. Kui teil on andmebaaside loomise võimalus, näete lehe ülaosas teksti „Andmebaasi loomine”. Mõnel juhul ei pruugi teie hostingu pakkuja lubada teil PMA kaudu andmebaase lisada.

Andmebaasi saab sisestada suvalise nime. Siiski peaksite valima nime, mille abil on lihtne tuvastada, kas peate hilja tagasi tulema. Kui olete andmebaasi nime sisestanud, klõpsake nuppu „Loo”. PMA loob koheselt tühja andmebaasi.

Klõpsake „Privileegid – lisage kasutajakonto“, seejärel sisestage uue WordPressi administraatori kasutajanimi ja parool. Valige hostinime väljal „Kasuta tekstivälja” ja tippige nimeks localhost. Selle kasutaja jaoks peaksite seadma väga turvalise parooli.

Andmebaasi sisselogimisleht

Järgmisena konfigureerite oma uue WP andmebaasi seadistuse. See asub jaotises „Kasutajakonto andmebaas”. Valige „Andke kõigile õigustele ___ andmebaasis” (____ on teie andmebaasi nimi). Administraatori konto seadistamise lõpetamiseks klõpsake nuppu “Mine”. Seejärel laadib WordPressi installija ja küsib teilt lisateavet, sealhulgas andmebaasi nime, MySQL kasutajanime, MySQL parooli ja teie konto andmeid.

Märkus. Kasutate äsja seadistatud tühja andmebaasi nime. MySQL-i sisselogimiseks võite naasta cPaneli ja klõpsata andmebaaside all MySQL-i, et saada oma sisselogimisandmeid. Kui see pole siin saadaval, peate võib-olla võtma ühendust oma hostiteenuse pakkujaga.

Kuidas andmebaasi ühendada?

Sel hetkel installib WordPress automaatselt vajalikud failid ja seadistab teie jaoks uue saidi.

Andmebaaside varundamine, importimine ja eksportimine

PMA kaudu saate oma praeguseid andmebaase eksportida ja andmebaase importida. See on mugav tööriist, kui soovite varundada WP andmebaasi või migreerida oma andmebaas käsitsi teise masinasse. Selleks saate kasutada FTP-klienti või otse PMA kaudu.

Andmebaasi eksportimine

Andmebaasi eksportimine

PMA avalehelt liikuge ülaosas lehele „Eksport”. Sellel klõpsamisel avaneb ekspordiriist, kus saate valida „Kiire” või „Kohandatud”. Valik „Kiire” hõlmab kõiki teie andmebaasi tabeleid. See on kiireim võimalus terve WP andmebaasi varundamiseks korraga.

 •  Andmebaasi viivitamatuks varundamiseks valige suvand „Kiire”.
 •  Ekspordi käsitsi valimiseks valige „Kohandatud”.
 •  Valige jaotises Vorming „SQL” ja klõpsake siis nuppu „Mine”.
 •  Ekraanile ilmub dialoog, kus palutakse fail fail arvutisse salvestada. Salvestage varukoopia ainulaadse nimega oma arvuti kausta, mida te ei unusta.
 • SQL-fail, mis sisaldab kogu teie WP andmebaasi teavet, laaditakse teie arvutisse alla.

Andmebaasi importimine

Kui peate selle andmebaasi migreerima uude serverisse või kui teie veebisait läheb alla ja peate kiiresti varukoopia üles laadima, saate seda teha PMA kaudu.

Andmebaasi importimine

 •  Salvestatud andmebaasi ekspordi importimiseks klõpsake lihtsalt PMA avalehel nuppu „Import”.
 •  Klõpsake „Vali fail”. Leidke andmebaasifail, mida soovite importida, ja laadige see üles. Teie andmebaasi täpne koopia asub nüüd teie serveril.

See on nii lihtne!

WP-andmebaasi optimeerimine phpMyAdmini abil

Kui olete mõnda aega oma WordPressi saiti kasutanud, võite näha killustatud tabeleid. Need on mäluraiskajad, mis suurendavad teie andmebaasi ribalaiuse kasutust ja aeglustavad päringuaegu. Põhimõtteliselt on aeg optimeerida!

MySQL võimaldab teil kasutada käsku, mis optimeerib teie WP andmebaasi mõne sekundi jooksul. Lähete lihtsalt oma PMA juurde ja klõpsate oma WP andmebaasis, mida soovite muuta. Kõik tabelid ilmuvad. Klõpsake allosas nuppu „Kontrolli kõiki” ja siis sellest paremal valige rippmenüü ja klõpsake nuppu „Optimeeri tabel”.

Kuidas valida optimeerimise tabelit?

Pärast valmimist on teie tabelid defragmentitud ja uus mälu tuleks kasutamiseks vabastada. Lisaks võib teie WordPressi sait kiiremini töötada.

WordPressi kasutajate ja paroolide haldamine phpMyAdminilt

Kuidas oma WordPressi parooli lähtestada PMA-s

Kas olete WordPressis unustanud oma administraatori konto parooli? Ära kunagi karda! Võite naasta PMA avalehele, valida õige parooli jaoks WP-andmebaasi ja seejärel klõpsata tabelil „wp_users”.

Kuidas leida WP andmebaasi kasutaja

Kõigi kasutajate ja paroolide kuvamiseks klõpsake “Sirvi”. Siit saate paroole käsitsi muuta, klõpsates parooli kõrval oleval nupul „Redigeerimine“.

PMA-s lisage WordPressile uus kasutaja või muutke kasutajanime

Kui soovite PMA kaudu redigeerida või kasutajaid lisada, liikuge samale tabelile „wp_users”, nagu on märgitud ülaltoodud juhendis.

Kasutajanime muutmiseks toimige järgmiselt.

 •  Klõpsake valiku „sirvimine” kõrval „wp_users”.
 •  Ilmub kasutajate loend, klõpsake muudetava kasutaja kõrval nuppu „Redigeeri“.
 •  „Kasutaja_logi” kõrval saate uue kasutajanime käsitsi sisestada.Andmebaasi WP kasutaja armatuurlaud

Uue kasutaja lisamine:

 •  Valige jaotise „wp_users” kõrval „Sirvi”. Teie kasutajate loend laaditakse. Klõpsake lehe ülaosas nuppu „Sisesta”.WP-andmebaasi tabeli kasutaja Inser-menüü
 •  Siit täidate uue kasutaja seadistamiseks vajalikul kujul kõik väljad.
 •  ID: see genereeritakse automaatselt, nii et jätke tühjaks.
 •  user_login: seda kasutajanime kasutatakse sisselogimiseks.
 •  kasutaja_pass: see on parool, mida kasutatakse teie WordPressi sisselogimiseks.
 •  user_nicename: Kui soovite rohkem URL-i sõbralikku kasutajanime, saate selle siia sisestada. Seda võib kasutada juhul, kui teie kasutajanimel on erimärgid, kuid soovite ainult tähtedega URL-i.
 •  user_email: sisestage kehtiv e-posti aadress, et pääseda juurde oma WordPressi konto meilidele.
 •  user_url: võite selle tühjaks jätta või sisestada oma WordPressi saidi URL-i aadressi.
 •  kasutaja_registreeritud: valige funktsiooni veerust CURRENT_TIME, nii et see lisab aja automaatselt.
 •  user_activation_key: jätke tühjaks.
 •  user_status: jätke tühjaks.
 • kuva_nimi: saate sisestada kasutaja nime või hüüdnime, nagu see kuvataks autorivälja postitustes ja artiklites.

Kasutaja lisamiseks klõpsake nuppu “Mine”.

PMA kasutajate privileegide muutmine WordPressi jaoks

Enne kasutajaõiguste muutmist peab teil juba olema kasutajatunnus. Selle saamiseks navigeerige tagasi tabelisse „wp_users” ja klõpsake nuppu „Sirvi”. Seejärel saate veerust valida ID.

Kasutaja privileegide ID muutmine
Kasutaja privileegide muutmiseks minge tabelite loendist jaotisse „wp_usermeta”. Valige „Sirvi”.

Kasutaja privileegide muutmine - WP Usermeta
Klõpsake ülaosas nupul „Sisesta”. See laadib vormi õiguste muutmiseks. Administraatoriõiguste lisamiseks kasutage allolevat juhendit.

Andmebaasi lisamise võimalus

 •  umeta_id: jätke tühjaks. See täidetakse automaatselt.
 •  user_id: Sisestage kasutajanimi, mille valisite varem lisatud kasutaja hulgast.
 •  meta_key: sisestage sellele väljale wp_capamissions. (Teil võib olla tabelite jaoks mõni muu eesliide, kui nii sisestate selle wp-i asemel.)
 •  meta_value: sisestage järgmine seerianumber: a: 1: {s: 13: “administraator”; s: 1: “1”;}

Muudatuste salvestamiseks ja uute lubade lisamiseks klõpsake nuppu „Mine”.

Kuidas kaitsta oma WP andmebaasi PMA-s

Ehkki iga sait on häkkimise ja küberbottide suhtes vastuvõtlik, on mõned meetmed, mida saate võtta enda täieliku avamise vältimiseks. Need toimingud muudavad häkkerite teie saidile tungimise raskemaks.

Muutke oma WP andmebaasi eesliidet

Nüüdseks teavad kõik, et WP-andmebaaside standardne eesliide on “wp”. Seetõttu näete wp_kasutajaid või wp_posts.

PMA-s saate seda teha, avades oma avalehe ja klõpsates menüü ülaosas nuppu „SQL”.

Andmebaasi SQL-menüü

Otsing SQL-i päringu abil

Ükshaaval käsitsi liikudes ja eesliidete muutmine on tüütu, nii et saate asja kiiremaks muutmiseks kasutada SQL-päringut. Oleme teile allpool koostanud päringu, mida saate kasutada. Saate selle kopeerida ja kleepida SQL-i kasti, et muuta kõik eesliited asemel wp_b123456. Selle numbri leiate ja saate selle muuta mis tahes teile sobivaks prefiksiks, järgides sama vormingut nagu wp_insertnumber.

RENAME tabel `wp_commentmeta` TO` wp_b123456_commentmeta`;
RENAME tabel `wp_kommentaarid` TO `wp_b123456_kommentaarid`;
RENAME tabel `wp_links` TO` wp_b123456_links`;
RENAME tabel `wp_options` TO `wp_b123456_options ‘;
RENAME tabel `wp_postmeta` TO `wp_b123456_postmeta`;
RENAME tabel `wp_posts` TO` wp_b123456_posts `;
RENAME tabel `wp_terms` TO` wp_b123456_terms`;
RENAME tabel `wp_termmeta` TO `wp_b123456_termmeta`;
RENAME tabel `wp_term_relationships` TO` wp_b123456_term_relationships`;
RENAME tabel `wp_term_taxonomy` TO` wp_b123456_term_taxonomy`;
RENAME tabel `wp_usermeta` TO `wp_b123456_usermeta`;
RENAME tabel `wp_users` TO` wp_b123456_users `;

Teie MySQL kasutajanime ja pääsuse muutmine

Teie andmebaasi kasutajat ja parooli peaks olema äärmiselt raske ära arvata. See tähendab erimärkide lisamist või parooligeneraatori kasutamist tugeva parooli tagamiseks. Lisaks ei tohiks te oma parooli hoida oma arvuti või veebisaidi haldamise kaustas avatuna, kui see pole ka kindlalt turvaline.

Kasutage kolmanda osapoole WordPressi turvalisuse pistikprogrammi

Kui olete mures oma WordPressi turvalisuse pärast ja soovite täiendavat kaitset, võite kasutada Sucurit. See on üks populaarsemaid WordPressi turbe pluginaid, kuna see annab tegelikult teada, et olete enne oma veebisaidi allakäiku üritanud tungida andmebaasi.

Andmevarguste vältimiseks poleks valus saada ka oma isikliku võrgu jaoks ühte parimat VPN-i.

Selle mähkimine

Loodetavasti andis see juhend teile mõned näpunäited phpMyAdmini (PMA) seadistamise, sellele juurdepääsu ja selle optimeerimise kohta. Kui vajate WordPressis navigeerimise ja turvamise kohta veel mingeid juhiseid, jätke julgelt kommentaar või vaadake meie veebimajutusuuringuid ja analüüse.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author