Kuidas domeeninime osta – lihtne juhend (2020)

Õnnitleme teid uue veebiettevõtte loomisel! ������

Uue ettevõtte käivitamine võib olla põnev (ja hirmuäratav), kuid enne lõbutsemise algust on vaja mõnda asja lahendada …

Kõigepealt vajab teie uus veebiettevõte head domeeninimi.

Domeeninime olulisust on raske üle tähtsustada … see võib teie ettevõtte sõna otseses mõttes ära teha või lõhkuda (kuna üks Torontos asuv startup sai raske tee teada).

Teie veebisaidi domeeninimi on oluline nii teie vaatajaskonnale kui ka otsingumootoritele. Seega on ülioluline valida domeeninimi, mis kajastaks teie kaubamärki, oleks meeldejääv ja püsiks umbes aasta pärast.

Kui soovite teada, kuidas domeeninime kiiresti ja soodsalt osta, olete õiges kohas. See on lihtne, valutu ja arusaadav protsess, kui teate, millised on parimad domeeni registreerijad ja kuidas neid kasutada.

Kas olete valmis oma uut domeeninime hankima? Vinge, alustame siis.

�� VAATAMINE: enne domeeni ostmist …

1. Tehke oma uurimistöö (DYOR)

Enne kui hakkate domeeninime otsima, tehke alati natuke kodutööd ette.

Kodutööd tehes tähendab see, et teil peab olema põhjalik ettekujutus sellest, mida teie lugejad ja / või kliendid tegelikult soovivad. Te peaksite ka uurige oma niši et mõista teie sihtrühma kasutatavaid populaarseid märksõnu ja otsingutermineid.

Vaadake sarnaste ettevõtete veebisaite ja kontrollige konkurentide domeeninimesid. Sirvige, et teada saada, millal konkreetset domeeninime viimati müüdi ja kes on või olid veebimajutuse pakkujad. Kanada parimad veebimajutajad ja registripidajad kohtlevad oma kliente (ja nende klientide domeene) hästi ning väldivad teatud riikides madala kvaliteediga eelarvega veebihostide seas esinevaid varjulikke tavasid.

2. Lihtsalt kirjutatavad ja mäleta domeenid

Hoidke see lihtne ja hõlbus. Ärge unustage valida domeeninime, mida publik saaks hõlpsasti kirjutada. Ärge järgige tänapäeva moehullust ja suundumusi ning valige kergelt imelise domeeni nimi.

Parem on hoiduda paaritutest kirjaviisidest ja ka muudest märkidest. Publikut segavad kirjapildid võivad nad suunata valedele lehtedele ja võite isegi kliente kaotada. Kõige paremini sobib lühike nimi, mis räägib teie ettevõttest ja mida on lihtne suusõnaliselt levitada.

3. Minge koos .comiga

Kas sa tead hiiglaslikul 48% domeeninimedest on laiend .com?

Jah, see on endiselt parim laiendus, mis teie domeeninimel võib olla 2020. aastal ja pärast seda. Seda pole mitte ainult kõige lihtsam meelde jätta, vaid ka kõik on sellega tuttavad.

Kui .com-laiend võetakse, võite minna koos teiste populaarsete tippdomeenidega, näiteks „.net”, „.org” jne. Ajurünnakuks saate mõned laiendused ka ise teha. (Kuid soovitame vältida veidraid laiendusi nagu .pizza.)

4. Hoiduge varjatud tasudest

Hind mängib domeeninime ostmise otsustamisel suurt rolli. Turg on täis domeeniregistripidajaid, kes proovivad meelitada teid neilt ostma. Kuid peamine on olla valvas ja ärge laske end petta ostmast sellist, mis tundub odav, kuid millel on palju varjatud tasusid ja kalleid müügihindasid (vaadates teid, GoDaddy).

Mõned registripidajad võivad teile sooduspakkumiste nimel müüa domeeninime odavalt. Kuludele lisandub siiski palju lisatasusid pikendamistasude, lepingutasude, kallite kordustrükkide ja muu nimel. Enne uuringu tegemist tehke oma uurimistöö hästi.

5. Otsige läbipaistvust

Ärge unustage alati minna koos registripidajatega, kes tagavad oma ettevõttes optimaalse läbipaistvuse. Peate eelnevalt teadma kõiki hindu, teenuseid ja muid olulisi üksikasju.

Näiteks peaksite olema teadlik pikendamistasudest, ülekandetasudest ja tühistamissummast. Kui mõni registripidaja keeldub selliseid olulisi aspekte jagamast, pole midagi tema jaoks õige. Parim on mitte temaga ühtegi lepingut sõlmida.

6. Valige kaubamärgistatav nimi

Bränding on iga äriettevõtte edu kõige olulisem parameeter. Ettevõtte jaoks kaubamärgiga domeeninime andmine annab sellele ainulaadse identifitseerimise. Mis see on? Ja miks seda nõutakse??

Bränditavad domeeninimed ei oma konkreetset tähendust. See on ainulaadne ning seda on lihtne hääldada ja meelde jätta. Näiteks pole Google sõna ega oma tähendust, ometi on see nii kuulus ja kergesti meeldejääv. Kui te pole kindel, kuidas bränditavat domeeninime valida, siis vaadake mõnda neist domeeninimede generaatoritest – nad aitavad suurepäraselt oma veebisaidi nime valimisel (ja seda on ka üsna lõbus kasutada).

7. Veenduge, et nimi poleks kaubamärgiga ja kasutatav

Keegi meist ei taha, et ettevõtte alguses oleks õiguslik hagi. Domeeninime valimisel veenduge, et see poleks kaubamärgi all. Samuti peate kontrollima sotsiaalmeedia saite, et näha, kas teie valitud nimi on juba kasutusel.

Sama nime kasutamine domeenis ja sotsiaalsetes võrgustikes on ideaalne asi. See aitab publikul nimega tuttavaks saada ja teid kogu veebist leida.

8. Kaitske oma privaatsust

Domeeninime ostmisel on suurimaks mureks privaatsus. Domeeninime ostmisel otsige registripidajaid, kes pakuvad teile tasuta või minimaalse hinnaga kaitset. Kuna domeeninimed on WHOIS- ja RDAP-kataloogides avalikud andmed, on kõige parem jätta oma isiklik teave privaatseks.

Teie otsustada on jätta oma omand ja kontaktandmed privaatseks. Olge valvsad ja ärge jääge lõksu registripidajatele, kes võtavad teie privaatsuse kaitsmise eest lisatasusid. Privaatsuse kaitseks otsige kaugemale kui Namecheap; nad pakuvad vaikimisi tasuta WHOISe privaatsuskaitset. Tänu Namecheapile, et nad on registripidajate tööstuses „näidiskodanikud“, kui on vaja kaitsta oma klientide teavet.

9. Mõtle pikaajaliselt

Kõik teie ettevõtte jaoks tehtud otsused, olgu need väikesed või suured, peaksid olema pikaajalised. Samamoodi on teie domeeninimi teie investeering ja see peaks olema pikaajaline asi.

Ärge minge nimega, mida tuleb lähitulevikus muuta või lammutada. Selle asemel valige nimi, mis võib teie ettevõtet ja brändi esindada veel aastaid. Võtke oma nišš arvesse ja valige nimi, mis määratleb teie äriteenused ka siis, kui otsustate lähitulevikus laieneda.

Domeeninime tähtsus:

  • Ehitab teie brändi – Domeeninimed aitavad suurendada teadlikkust teie ettevõttest ja kaubamärgist. Täiuslik domeeninimi hõlbustab publikul teie teenuste tundmist. Suusõnaline jõud aitab levitada masside seas oma brändi teadlikkust.
  • Domeeninimi lisab teie ettevõttele usaldusväärsust – Domeeninimi jätab publikule hea mulje. Domeeninimi suurendab teie sihtrühma usaldust teie ettevõtte ja teenuste vastu. Teie ettevõte näib olevat professionaalsem ja usaldusväärsem. Kui te ei soovi kulutada seda täiendavat senti domeeninime registreerimiseks, miks peaks publik teie tooteid ja teenuseid usaldama??
  • Meelitab käimisettevõtteid – Teie ettevõtte olemusele vastava domeeninime valimine võib veebis meelitada palju kõndimisettevõtteid. Näiteks kui tegelete ilutoodetega, köidab selline domeeninimi nagu lookbeautiful.com ilutoodete otsijate tähelepanu koheselt.
  • Looge oma ettevõte energiasäästlikuks – Digitaalse revolutsiooni ajastul muudab domeeninime omamine teie ettevõtte tulevikku suunatud ettevõtteks. See suurendab teie mainet tehniliselt asjatundliku kaubamärgina. Inimesed usaldavad ettevõtteid, kellel on veebis kohalolek, rohkem kui neid, kellel pole veebis kohalolu.
  • Otsingumootori paremusjärjestus – Hästi arenenud veebisait, millel on kvaliteetne sisu ja hea domeeninimi, suurendab otsingumootori paremusjärjestust. Teie domeeninimi on paremini tuntav otsingumootorites, näiteks Google’is. See omakorda suurendab teie kliendibaasi ja toob teile rohkem äri.

Kuidas domeeninime osta (täpsed sammud)

Nüüd, kui teate, kuidas domeeninime valida, lubage meil läbi viia domeeninime ostmisega seotud toimingud.

Kui olete domeeninime valinud, peate selle nüüd oma ettevõtte jaoks ostma. Seda saate teha järgmiselt.

1. Valige domeeninimi

Valige nimi, mida soovite oma ettevõttel omada. See peaks teie teenused asjakohaselt määratlema ning olema võimaluse korral meeldejääv ja natuke meeldejääv.

nameboy domeeninimede generaator

Kasutage oma domeenile hea nime leidmiseks sellist domeeninimede generaatorit nagu Nameboy.

2. Leidke domeenide registripidaja

Esimene samm on leida oma domeeninime registreerimiseks registripidaja. Nagu mainitud, soovitan nime Namecheap.

nimeahela otsing

3. Domeenide saadavus

Kui olete nime valinud, peate kontrollima, kas see on saadaval. Selle eesmärk on tuntud ja usaldusväärne TLD-laiend, näiteks .com, .net või .org.

kontrolli saadavust

Pidage meeles, et soovitud laiendiga domeen ei pruugi olla saadaval.

Sel juhul otsige saadaolevat laiendit „järgmine parim”. Kui olete selle leidnud, makske lihtsalt domeeni eest ja tehke tehing.

4. Domeeni registreerimine

Kui olete makse teinud, peate registreerimise lõpule viima.

domeeni registreerimine

Sisestage kõik vajalikud kontaktandmed vastavalt teie registripidajale. Pidage meeles, et kui teil on WHOISe privaatsus, jääb teie isiklik teave privaatseks. .

5. Kontrollimine

Viimane ja viimane samm domeeninime ostmisel on teie esitatud omandiõiguse andmete kontrollimine. Kui olete kinnituse saanud, olete kõik valmis.

Palju õnne!!

Teie veebiettevõttel on nüüd uus läikiv domeeninimi.

Teie domeeni ostmiseks valmis?

Asjade kokkuvõtmiseks mängivad domeeninimed üliolulist rolli teie ettevõtte Internetis esindamisel, loomisel ja reklaamimisel.

Domeeninimi annab identiteet oma ettevõtte juurde ja aitab sellel kaugele jõuda.

Lisaks brändingule peaks hea domeeninimi aitama teie ettevõttel liiklust teie veebisaidile genereerida ja kliente meelitada.

Loodame, et see artikkel aitab teil valida oma ettevõttele kõige sobivama domeeninime ja seda osta.

Kui teil on segane ettevõtte domeeninime valimine või teil on küsimusi erinevate registripidajate kohta, kirjutage meile lihtsalt meie kontaktlehel teade ja juhendame teid samm-sammult protsessist läbi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author