cPaneli ja Pleski võrdlus veebisaitide majutamisel 2020. aastal

cpanel vs pleskKui olete nagu enamik veebiettevõtete omanikke, soovite oma veebisaitide haldamiseks absoluutselt lihtsamat meetodit … miski aitab teil asju teha võimalikult vaevata..

Õnneks pakuvad kaks enim hinnatud juhtpaneeli, cPanel ja Plesk, funktsioone, mis muudavad veebisaidi haldamise uskumatult lihtsaks.

Kui olete mõelnud, kuidas nad üksteise vastu astuvad, siis on see cPaneli ja Pleski võrdlus teie jaoks.

Kas olete valmis nägema, keda me juhtpaneeli kuningaks kroonime? ��

Sukeldugem sisse.

Juhtpaneeli ühised funktsioonid

Enamik veebimajutuse juhtpaneele peaks sisaldama järgmisi funktsioone:

 • Andmebaaside haldus, sageli MySQL või PostgreQSL
 • Domeeninimede süsteemi haldamine. See hõlmaks meiliaadresse ja veebidomeene
 • FTP haldamine
 • Varundushaldus
 • E-posti süsteemi haldamine. See hõlmab e-posti kvoote, e-posti aadresse ja rämpsposti ennetamist
 • Logifailidele juurdepääs ja aruandlus
 • SSH kasutajavõtmete haldus

Nagu enamiku turul olevate veebimajutustoodete puhul, on ka veebi juhtpaneelide jaoks versiooniuuendusi ja premium-kategooria tooteid.

Paljud neist toodetest sobivad suurepäraselt ettevõtete laiendamiseks. Vaatame nüüd, mida cPanel ja Plesk oma klientidele pakuvad.

cPanel

cPaneli logocPanel on seni enim kasutatud juhtpaneel. Sellel on intuitiivne kasutajaliides ja funktsionaalne serveri haldusliides.

Mõlemad liidesed töötavad tõrgeteta ja pakuvad sujuvat hostimiskogemust olenemata sellest, kas olete saidi haldur, lõppkasutaja või edasimüüja. cPaneli usaldavad hostimise valdkonnas suurimad tegijad, sealhulgas HostGator, Bluehost ja GoDaddy.

Ehkki cPanelit toetab ainult Linux, saate Windowsi toe saamiseks kasutada virtualiseerimist, mis on loodud enamiku juhtivate cPaneli hostide poolt.

Põhifunktsioonide hulka kuuluvad:

 • Võimalus seadistada enamus CMS-e intuitiivsete installeerijate abil
 • Suur hulk kasulikke tööriistu, sealhulgas andmebaasi- ja varutööriistad
 • Juhtpaneel on Linuxi-põhine
 • Saab kasutada koos WHM-iga hostimisplatvormi toiteks

cpaneli ülevaade

cPanel on pühendunud oma klientide koolitamisele eesmärgiga anda hostingu pakkujatele volitusi, sõltumata nende toimimise suurusest.

Nad pakuvad dokumentatsiooni, videoõpetusi ja teadmusbaase. cPanel on pühendunud koolitajatele, kes haldavad tasuta veebipõhiseid koolitusprogramme. cPaneli ülikoolile pääseb juurde igaüks.

cPanel ja WHM

Te näete sageli WHM-iga mainitud cPaneli. cPanel on toote klientkülg. See tähendab, et saate teha näiteks veebisaidifaile, hallata andmebaase ja luua uusi e-posti kontosid.

WHM – mida saate siin proovida – on haldustööriist, mis võimaldab teil korraga hallata mitmeid cPaneli kontosid. See sobib suurepäraselt kõigile, kellel on rohkem kui üks veebisait (st peaaegu kõik), kuna tõenäoliselt on neil rohkem kui üks cPanel.

whm armatuurlaud

Eriomadused

Kiire PHP ja Ruby veebisaidid

PHP7, mida kasutatakse koos PHP-ga – FPM ja HTTP / 2 tähendab, et teil on kiire veebisait. Multi-PHP abil on saidiomanikel lihtne PHP-d paremini hallata – FPM ja PHP, samuti virtuaalsete hostide konfigureerimine basseini valikuga. cPanel & WHM töötab 90 protsenti kiiremini. Vajalikud serveriressursid on nüüd 30 protsenti vähem.

Iga veebisait saab tasuta SSL-sertifikaadi

Tänu AutoSSL-ile hostis iga veebisait cPaneli & WHM-ile saab väljastada automaatne tasuta SSL-sertifikaat. Protsess võtab vaid paar minutit. Kuna kasutajad saavad sertifikaate cPaneli liidese abil installida, ei vaja hostiteenuse pakkujad teenuse SSL-i.

Lihtne PCI-vastavus

CPanel & WHM-server võib PCI-ga ühilduda vaid mõne minutiga. Seda tänu WHM sõbralikule kasutajaliidesele.

Blokeerib pahatahtlikud külastajad automaatselt

cPHulk võimaldab saidiomanikel kaitsta oma saite ründajate eest, võimaldades samal ajal seaduslikel külastajatel sellele saidile juurde pääseda.

Teil on võimalik terveid riike, kontosid või IP-aadresse musta nimekirja lisada. Saate samu parameetreid kasutades lisada ka valgesse nimekirja. Saate jälgida ja blokeerida sisselogimiskatseid cPaneli, SSH, WHM, e-posti ja FTP jaoks.

Võta ära

cPanel on loodud kõigile. Nende ülemaailmne ülesehitus on kindel. Neil on infrastruktuur, klienditeenindus ja kvaliteetsed tooted, et pakkuda oma klientidele seda, mida nad vajavad.

Ükskõik, kas soovite teha kell 3 hommikul väikeseid muudatusi või soovite oma saidil kapitaalremonti teha, on cPanel teile abiks.

Plesk

pleski logoPlesk on juhtpaneel, mis on loodud teie rakenduste ja veebisaitide turvaliseks, ehitamiseks ja käitamiseks. Selle keskmes on lihtsus ja kasutusmugavus. Plesk on cPanelist pisut noorem. cPanel ilmus 1996. aastal ja Plesk jõudis turule 2001. aastal.

Plesk jagab cPaneliga mitmeid sarnasusi & WHM. Kui cPanel on piiratud Linuxiga, siis Plesk on platvormideülene teenus.

See võib töötada Linuxi, Windowsi ja muude teenindavate platvormide korral. Plesk pakub nii kliendi jaoks mõeldud kui ka administratiivseid funktsioone. See tähendab seda Plesk pakub võimsat kogemust, paindlikkust ja kontrolli.

Pleski kasutavad hostimise valdkonna juhid, sealhulgas Go Daddy, Amazon Web Services, Google ja Docker.

Põhifunktsioonide hulka kuuluvad:

 • Tugi Linuxi ja Windowsi serveritele
 • Toetab ja pakub enamiku populaarsete CMS-ide paigaldajaid
 • Pakub kontohaldusfunktsioone ja serverihaldusfunktsioone väljastpoolt

plesk armatuurlaud

Plesk pakub kasutajaliidest, mis on pisut puhtam kui see, mida saate cPaneli abil. Pleski pakutavad funktsioonid ei erine siiski palju sellest, mida cPanel pakub.

Pleskist sai hiljuti iseseisev ettevõte. Nad on pühendunud veebis nähtavate pidevate muutustega sammu pidamisele.

Nende eesmärk on sihtida nii uusi hostimise kui ka paadunud arendajaid. Nende idee on muuta serverihaldus tõhusaks, kuid samas lihtsaks.

Nad kasutavad sisuturundust õppevahendina, mis aitab veebidisaineritel mõista jutuvestmise, veebipõhise ettevõtte juhtimise ja turunduse olulisust.

WebOps

Plesk on uhke, et on täielik webops-serveri juhtpaneel. See tähendab, et nad pakuvad tugevat veebisaidi ja serveri turvalisust ning võimalust juhtida mitut serverit ühe juhtpaneeli abil.

Paindlikkus, laiendatavus ja kontroll tähendab, et saate Pleski teha just seda, mida te vajate.

Eriomadused

Ühe klõpsuga SSL-turvalisus

Isegi kui olete hostimise alustatud, saate aru, miks SSL-i turvalisus on nii oluline. Kahjuks võib seadistamine ja ajakohastamine osutuda väljakutseks.

Tänu turul pakutavatele uutele teenustele pole teie saidi turvamata jätmise põhjust. Plesk hangib automaatselt sertifikaadi ja konfigureerib andmebaasifailid ainult HTTPS-ile juurdepääsu võimaldamiseks.

See tähendab, et teie veebipaneel ja kõik saidid on turvatud. Turva üksikasju saate ka siis, kui teie server on rünnaku all, ja sertifikaate uuendatakse automaatselt.

Turvaline WordPress ühe klõpsuga

Plesk lubab WordPressi majutavatel klientidel usaldada neile nende turbehaldus. Vaid ühe klõpsuga saab Plesk jälgida pistikprogrammide värskendusi, installida turvapaiku ja hallata teie veaparandusi.

Git-integratsioon

Paljud olid kurtnud, et veebipaneelid ei pakkunud Gitile tuge. Plesk vastas nende Gitmani laienduse lisamisega. Pikendust saab kasutada koos Plesk 12.5 ja uuemaga.

pleski pikenduste kataloog

Doki integreerimine

Alates 2016. aasta oktoobrist on Plesk hõlmanud Dockeri tuge. Seal on kataloog enam kui 200 000 Dockeri pildist. Doki saab käivitada otse Pleskist ilma käsurida kasutamata.

OS / Host Agnostic

Plesk saab töötada enamikus opsüsteemides ja on praktiliselt host-agnostiline. Pleski saab isegi Dockeri jaoturi Dockeri konteineris käivitada. See on üks suurimaid erinevusi, mida näete Pleski ja cPaneli vahel.

cPanel versus Plesk

Nagu näete, on cPaneli ja Pleski vahel mitmeid sarnasusi. Niisiis, kuidas otsustada, milline neist sobib teile? Arvestada tuleb mõne teguriga:

 • Ühilduvus
 • Funktsioonide komplekt
 • Kasutaja kogemus
 • Hind ja litsentsimisvõimalused
 • Toetus

cPaneli ja Pleski võrdlustabel

Ühilduvus

CPanel töötab ainult Linuxiga. Nii et kui kasutate cPaneli, peate kasutama ühte järgmistest toetatud opsüsteemidest:

 • CenOS
 • CloudLinux
 • Red Hat Enterprise Linux
 • Amazon Linux

Plesk on platvormideülene programm, mida saab kasutada mitmete operatsioonisüsteemide abil, sealhulgas:

 • Debian
 • Ubuntu
 • CentOS
 • Red Hat Enterprise Linux
 • CloudLinux
 • Virtuozzo Linux
 • Windows Server

Oluline on märkida, et peate ostma konkreetse OS-i jaoks Pleski valiku. Te ei saa osta ainult ühte tarkvarakomplekti ja kasutada seda siis mitmes arvutis, millel on erinevad opsüsteemid.

Funktsioonide komplekt

Nagu me mainisime, on mõlemal tootel põhifunktsioonid, mida on vaja teie veebisaidi ja serveri haldamiseks. Laiendatavus on kahe toote peamine erinevus.

Näiteks saate Pleskiga hõlpsalt integreerida Giti või Dockeri. Kui aga soovite kasutada tööriistu, mida tavaliselt seostatakse WordPressi või Virtualminiga, töötavad nii Plesk kui ka cPanel.

Kasutaja kogemus

Nii cPanelil kui ka Pleskil on atraktiivsed, kaasaegsed ja kasutajasõbralikud liidesed. Sellegipoolest leiavad serverihalduse algajad Pleski pakutavat sujuvamat lähenemist hõlpsamini kasutatavaks. See ei tähenda, et cPaneli oleks raske kasutada.

Pleski rühmad funktsioonid koos, nii et enne otsitava otsimist ei pea te otsima hunnik võimalusi..

plesk Veebisaitide ja domeenide leht

Nii Plesk kui ka cPanel võimaldavad teil juurdepääsu mobiilseadmete juhtpaneelile, sõltumata sellest, kas kasutate Androidi või IOS-i.

cpaneli ekraanid mobiilseadmetes

Hinnakujundus ja litsentsimine

cPanel pakub kolme võimalust, alates 15 dollarist kuus kuni 45 dollarini kuus. Maksta saab nii kuu kui ka aasta kaupa või korraga kuni kolm aastat. Mida pikema perioodi eest ette maksate, seda väiksemaks osutub teie keskmine kuumakse.

cpaneli hinnatabel

Plesk pakub kolme võimalust, mis algavad 4,17 dollarist kuus ja ulatuvad 29,17 dollarini, sõltuvalt teie valitud võimalustest. Võtke aega, et vaadata ostetava toote kirjeldusi ja veenduda, et saate teile sobiva valiku.

pleski hinnastabel

Toetus

Mõlemad ettevõtted pakuvad tohutult tuge. Pleskil on infolaud, mis on saadaval 24 tundi ööpäevas seitse päeva nädalas.

cPanelil on infopunkt saadaval esmaspäevast reedeni kella 18–18 ja laupäeval ning pühapäeval kell 18–16..

Valimine Pleski ja cPaneli vahel

Valitud veebimajutuse juhtpaneel mängib suurt rolli teie serveriga suhtlemisel. Teie paneel annab teile funktsioone, mida vajate oma projekti haldamiseks. Enamiku inimeste jaoks, kes seda juhendit loevad, soovitame cPaneli kui veebisaidi hostimisplaani haldamise võimalust.

Ettevaatuspõhimõte: kõik meie peamised valikud Kanadas veebimajutuse korral põhinevad andmebaasihaldusel cPanelil, seega soovitame teil nendega minna. Seevastu Wix ja Squarespace – mida sageli peetakse tänapäeval kaheks parimaks veebisaidi loojaks – ei kuulu juhtpaneeliga nagu Plesk või cPanel. Pigem on see spetsiaalselt nende veebiteenuste jaoks loodud kohandatud juhtpaneel ja pakub seega kohandamisvõimalustele vähe.

cPanel on metsikult populaarne, kuna seda on lihtne kasutada ja see töötab Linuxi-põhiste serveritega, mis töötavad suurema osa veebist. Plesk seevastu töötab nii Linuxis kui ka Windowsis. See on hea valik, kui soovite mitme serveri kasutamisel jääda sarnase juhtpaneeli juurde.

Loodame, et see juhend on olnud kasulik, kui annate teile ülevaate sellest, mida Plesk ja cPanel lauale toovad. Kumb on teie arvates parem? Palun jagage oma märkusi allpool.

Veel juhendeid

 • Apache vs Nginx
 • Mis on kasutajaagendid
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author