5 parimat ajaveebiplatvormi, mis on üle vaadatud aastaks 2020 (tasuline ja tasuta)

Valmis astuma sammu blogimise maailma?

Siis oli teil parem alustada oma teekonda õigel teel, valides parim blogimisplatvorm… Valitud blogimisplatvorm mõjutab teie ajaveebi kvaliteeti (ja seda, kui palju teile blogimisreis meeldib.)

Seda on aga lihtsam öelda kui teha …

Internetis on tänapäeval tublisti üle miljardi ajaveebi ja saadaval olevate ajaveebiplatvormide arv raskendab vaid ühe valimist.

See juhend aitab teil tuvastada, milline ajaveebiplatvorm teile sobib, kui võrrelda nende eeliseid ja puudusi.

Eeldame, et olete uus ajaveebi ajakirjanik, kes soovib hõlpsasti kasutatavat ja seadistatavat blogimisplatvormi. Tahad platvormi, mis kasvab teie kogemuste ja vaatajaskonna kasvades koos teiega.

Vale blogimisplatvormi valimine toob tulevikus kaasa väljakutseid, eriti kui loodate kasutada oma ajaveebi raha teenimise viisina.

Kas olete valmis alustama? Sukeldugem sisse.

Meie valitud number 1: Wix

Wix on meie valitud number üks kuna see on intuitiivne, sisaldab mitmeid õpetusi ja on algajatele lihtne.

wixi logokast

Külastage veebisaiti Wix.com

Plussid:
 • Hõlpsasti kohandatav mallide ja muude tootjate rakenduste abil
 • Kodeerimisoskus pole vajalik. Looge oma sait lohistamisriistadega
 • Lihtne ja kiire seadistamine
Miinused:
 • Tasuta kontol kuvatakse teie saidil WIX-i kaubamärgid ja reklaamid
 • Piiratud arv tasuta kolmanda osapoole rakendusi
 • Pärast malli valimist ei saa seda muuta

WIX paistab teiste veebisaitide ehitajate seast silma. Oma kaubamärki on nad ehitanud peamiselt suusõnaliselt alates 2006. aastast. Nad on loonud a toode, mis on intuitiivne ja mitmekülgne, kuid uute blogijate jaoks hõlpsasti kasutatav kes otsivad pukseerimisplatvormi. See on kõikehõlmav veebisaitide koostaja.

WIX võimaldab teil luua oma saidi koos oma ajaveebiga, kasutades nende tööriistu, tarkvara ja servereid. Wixi administraatori paneel võimaldab teil oma saidile juurde pääseda. Muud saidi loomise lahendused nõuavad Wixi eri osade eraldi installimist, allalaadimist ja haldamist.

Wixi saab võrrelda korteri üürimisega, mitte maja ostmisega. Saate kohandada saidi tuuma ja välimust.

Kuid infrastruktuuri, turvalisuse ja ehituse eest hoolitseb kinnisvaraomanik, kes selle stsenaariumi korral on Wix. Mugavuse ja kontrolli vahel on kompromiss.

Pärast enam kui 14 kuud Wixi enda ja paljude meie klientide saitide ülevaatamist tunnen seda see tagab ideaalse tasakaalu disaini, omaduste ja hinnakujunduse osas.

Wixi hinnakujundus

Wixi tasuta plaan on mõeldud neile, kes ei taha oma saidi aadressi üles ehitada järgmiselt: http://yourwebsite.wix.com/yourwebsite. Tasuta plaan võimaldab piiramatu arvu lehtede ja tüüpide kasutamist. Talletusruum ja funktsioonid on piiratud.

wixi hinnakujundus

Tasulised plaanid jäävad vahemikku 5–25 dollarit. 5-dollarine Connect Domain’i plaan sisaldab 1 GB ribalaiust, 500 MB salvestusruumi ja võimalust oma domeeniga ühenduse loomiseks.

VIP-kava on 25 dollarit kuus. See hõlmab piiramatut ribalaiust, 20 GB salvestusruumi, saidi professionaalset ülevaatamist, veebipoodi, tasuta domeeni ja muid funktsioone. Maksta saab mis tahes suurema krediitkaardiga.

Wixi ajaveebirakendus teeb teile hõlpsaks ajaveebide lisamise oma veebisaidile toetatud mobiilseadmetes. Wix pakub kliendituge e-posti ja telefoni teel, et vastata kõigile teie küsimustele.

Wix täidab oma lubadust olla sajaprotsendiliselt mugav isetegevuslaste veebidisaineritele ja ajaveebi ajakirjanikele. Paindlikkuse puudumine võib olla väljakutse professionaalsetele arendajatele (kellele soovitame Squarespace’i), kuid algajatele, kes soovivad oma ajaveebi kasvatada, on meie arvates Wix parim, mis praegu turul on.

Meie valitud number 2: WordPress

WordPress on meie teine ​​valik, kuna see on lihtne, tasuta ja hõlpsasti hooldatav.

WordPressi logokast

Külastage WordPress.com

Plussid:
 • Täielik kontroll oma veebisaidi üle
 • Lisage funktsioone, sealhulgas veebipoode, liikmelisusi ja foorumeid
 • Tuhanded tasuta ja tasulised WordPressi teemad
 • Rohkem kui 45 000 tasuta pistikprogrammi
 • WordPress töötab SEOga hästi
Miinused:
 • Suhteliselt järsk õppimiskõver oma ajaveebi haldamiseks
 • Teie vastutate varundamise ja turvalisuse eest

Erinevalt meie esimese valikuga Wixist nõuab WordPress oma esimese ajaveebi kujundamiseks pisut rohkem teadmisi. See on palju lihtsam kui koodide õppimine, kuid see ei ole lohistamine.

Enne oma ülevaatega palju kaugemale minemist tahtsime selgitada erinevust WordPress.org ja WordPress.com vahel.

Teematugi
 • WordPress.org pakub täielikku teematuge. Saate kasutada, muuta ja kohandada ärilisi ja tasuta teemasid. Oma saidiga saate teha kõike, mida soovite.
 • WordPress.com piirab teie teemasid praegu WordPressi hoidlas olevate teemadega. Olemasolevaid teemasid ei saa kohandada ega kohandatud teemasid üles laadida.
Pistikprogrammid
 • WordPress.org võimaldab teil maksimeerida WordPressi võimsust CMS-na. Saate üles laadida ja kohandada mis tahes soovitud pistikprogrammi.
 • WordPress.com ei luba mingisuguseid pistikprogramme. On mõned pistikprogrammi sarnased funktsioonid, mis on platvormi sisse ehitatud.
WordPress.com hinnakujundus

WordPressi hinnakujundus

 • WordPress.org nõuab veebimajutuse ostmist ja tasumist oma domeeni registreerimisel kolmanda osapoole teenuse eest.
 • WordPress.com lubab blogisid tasuta ja pakub kuni 3 GB salvestusruumi. Te ei saa oma domeeni kohandada ja olete piiratud alamdomeenidega. WordPress kuvab teie saidil reklaame.
Monetiseerimine
 • WordPress.org võimaldab teil reklaame müüa, kui valite oma saidil. Saate hoida 100 protsenti oma saidil teenitavast.
 • WordPress.com ei luba teil oma saidil reklaame müüa. Kui teie saidil on 25 000 või rohkem kuus lehevaatamisi, on olemas võimalus tulusid jagada.
Bränding
 • WordPress.org ei sunni teid oma saidile midagi WordPressist pärit kaubamärki märkima. Kui soovite, saate seda teha, kuid see on puhtalt valikuline.
 • WordPress.com nõuab, et näitaksite oma saidil linki “powered by”. Lisaks kuvab WordPress teie saidil reklaame ilma tulu teenimata.

Need on mõned erinevustest WordPress.com ja WordPress.org vahel. Muud erinevused hõlmavad seda, kuidas platvormid kasutavad SEO, analüütikat, e-kaubandust ja hooldust.

WordPress.com ja WordPress.org pakuvad blogijatele enneolematut tuge nii saitide pakutavate õpetuste kui ka tohutu kasutajaskond, kes soovib kaasliiklejaid küsimuste või muredega aidata.

Kogu olemasoleva teabe korral saavad uued blogijad kiiresti kiirust üles leida ja oma saiti kohandada, ilma et oleks probleeme.

Meie valitud number 3: Medium.com

Medium.com on selle kasutuslihtsuse tõttu meie valitud number kolm. See on suurepärane võimalus tasuta blogimisplatvormi jaoks.

keskmise logo kastPlussid:
 • Kasutuslihtsus
 • Kodeerimine pole vajalik
 • Seadistamine pole vajalik
 • Keskenduge kirjutamisele, mitte veebisaidi kujundamisele
 • Ühendab teid veebikirjutajaga
Miinused:
 • Piiratud funktsioonid
 • Medium.com omab teie vaatajaskonda. Kui kaotate oma ajaveebi, läheb teie publik sellega kaasa
 • Monetiseerimine pole reklaamide kaudu võimalus

Medium.com on platvorm, mis on võimaldanud autoritel jagada teadmisi alates 2012. aastast. See võimaldab teie sisul jõuda suure vaatajaskonnani. Medium.com-i on pikavormingus kirjeldatud kui Twitterit.

Üks nende pakutav ost on võimalus importida ajaveebi sisu kõikjalt Internetist. Kui see on imporditud, saate seda vabalt redigeerida.

Veelgi parem, kui teie jälgitav sotsiaalmeedia jälgib teid Medium.com-i. Keskmise konto linkimine selliste saitidega nagu Facebook ja Twitter ühendab teid automaatselt keskmist kasutavate sõpradega.

Keskmine näitab teile, kui palju lugejaid teil on. See ütleb teile, millised neist jõuavad lõpuni. Mõned kirjastajad pöörduvad saidi Medium.com poole, et leida oma saitidele uusi kaastöölisi.

kuidas keskmine töötab

Keskmine on API-vaba. Teie jälgijad on õigustatud, lisades teie kirjutatule usaldusväärsust.

Keskmine pole keeruline platvorm keerukaks ja tehniliseks kirjutamiseks. Blogijatel, kes keskenduvad eluõppele, ettevõtlusele ja poliitikale, võib olla parem hind.

Erinevalt WordPressist, te ei oma Medium.com-is midagi. Medium Corporation võib teid oma äranägemise järgi sulgeda. Nad saavad teie konto soovi korral tühistada ja muuta hinnakujundusplaane.

Meediumi kasutamine ei kasva teie kaubamärki nii palju, kui see kasvab meediumit. Kirjutades reklaamite sisuliselt Medium.com-i.

Kui olete populaarne kirjanik, mäletavad inimesed teie kirjutatu ja mäletavad, et leidsid selle saidilt Medium.com, kuid nad ei mäleta teie nime nii hästi, kui nad oleksid kirjutanud oma domeenile või sotsiaalmeedia konto. Täpselt vastupidine on selliste saitidega nagu WordPress.

Medium.com on tasuta. See võib teie kokkupuudet suurendada, kuid sellel on ranged piirangud. Leiame, et see on väärt hinda, mida selle eest maksate.

Meie valitud number 4: Blogija

Blogger on vana platvorm, mis võitleb tänapäevaste blogijate vajaduste rahuldamise eest.

blogija logo kastPlussid:
 • See on tasuta
 • Lihtne seadistada ja hallata
 • Kasutab ära Google’i turvalisus ja usaldusväärsus
Miinused:
 • Piiratud funktsioonid
 • Piiratud mallid ja kujundusvõimalused
 • Värskendusi tehakse harva
 • Google võib teie blogi oma äranägemise järgi tühistada või peatada

Blogija vanaisa, Bloggeri, asutas Evan Williams 1990ndatel. Evan Williams asus hiljem Twitteri ja keskmise leidmiseks. Matt Mullenwegi pettumus Bloggeri pärast viis ta WordPressi käivitamiseni. Paljud peavad Bloggerit vananenuks ja unustatud tehnoloogia täis.

Nüüd, kui Google kuulub, on Blogger täiesti tasuta. Selle kõikehõlmav olemus annab teile kõik, mida vajate. Ometi, kirjanikud peavad mugavuse huvides kaubakontrolli tegema.

Blogger keskendub blogimisele (… duh); platvormil on vähe sisuhaldusvõimalusi. Pole üllatav, et Bloggeri kohta on suurim etteheide, et sellel pole funktsioone, mistõttu kirjutajad kasvavad platvormist kiiresti välja.

Google peab Bloggerit järelemõtlemiseks. Nende pakutav klienditeenindus ja tugi on vähem kui tähekujuline. Võimalikud tõrkeotsingud tulevad tugifoorumitest või YouTube’i videote otsimisest.

blogija google saitidel

Blogger on platvorm, mis keeldub kasvamast. Nende ainus fookus on ajaveebide pidamine. Teised saidid võimaldavad teil oma sisu reklaamida sotsiaalmeedia abil.

Siiski näib, et Blogger püüab asju teha nii, nagu nad seda alati teinud on. See pole tingimata halb, kui teie tähelepanu keskmes on ainult ajaveeb. Kuid kui soovite, et kellad ja viled oleksid teistes platvormides, siis neid siin lihtsalt pole.

Google on Bloggerit jätkanud enam kui kümme aastat. Pole ühtegi märki, et see varsti kaob. Kuid, Google’il on maine, et ta tapab oma tooteid kapriisil. Blogger ei ole praegu ega ole kunagi olnud Google’i prioriteet. Selle sulgemine on pidevalt ohus.

Kuna teie sisu hostitakse Google’i ajaveebiplatvormil, peate järgima Google’i sisueeskirju. Eeskirjad on liberaalsed (ja muutuvad iga aastaga liberaalsemaks …), kuid rohkem kui üks blogija on näinud, et nende blogi suleti Google’i meelevaldse jõustamise tõttu.

Kui teie ajaveebi teema on vaieldav, peaksite mõtlema enne oma aja ja energia investeerimist platvormile kirjutamiseks, mille üle teil puudub täielik kontroll.

Bloggeri kasutamisest võib kasu olla väike vaatajaskond. Siiski leiame, et see ei sobi enamusele blogijatest.

Meie valitud number 5: Tumblr

Tumblr on mikroblogimise platvorm, mis sisaldab mõnda suhtlusvõrgu funktsioone.

tumblr logo kastPlussid:
 • Lihtne kasutada
 • Lihtne integreerida sotsiaalmeedia komponente
 • Tehke piltide, videote, GIF-ide jms kasutamine hõlpsaks.
Miinused:
 • Piiratud funktsioonid
 • Kehv teemavalik
 • Teie ajaveebi varundamine on keeruline
 • Raske projekte importida või eksportida

Tumblr on mõeldud noorematele klientidele. Armatuurlaud peaks olema intuitiivne, kuid nõuab tõsist õppimiskõverat. Blogi on allutatud multimeediumile.

tumblr paigutusTekstipõhisel sisul puuduvad tõsised võimalused ja tööriistad. Algajana võite nautida mõnda saadaolevat kunstilist tööriista. Teie ajaveeb võib tunduda atraktiivne, kuid puuduvad kellad ja viled, millega teie lugejad on harjunud.

Selle teenuse puhul otsimootori optimeerimise tööriistu pole. See on oluline puudus, eriti kui näete oma ajaveebi tulevase tuluallikana. Tumblr kiitleb pidevalt kasvava liikmeskonnaga. Mida nad aga ei maini, on inimeste hukkumine, kes lahkuvad iga kuu teenusest, kui saavad aru, et sellel puuduvad vajalikud vahendid blogimise õnnestumiseks.

Me ei arva, et Tumblr oleks hea valik, eriti uute kirjanike jaoks. Te ei soovi, et pettumused põhjustaksid kogu ajaveebist loobumise.

Soovitame teil vaadata meie valitud Wixit number üks. See pakub teile kõiki tööriistu, mida vajate atraktiivse ajaveebi loomiseks. Seda on lihtne kasutada ja intuitiivne.

Järeldus

Kogu maailmas on üle 400 miljoni ajaveebi. Inimesed pöörduvad ajaveebide poole, et leida kogukond, kellel on samad ideaalid, huvid, lootused ja püüdlused. Kui soovite alustada oma ajaveebi loomist, alustate tohutut reisi, millel on mitmeid rahuldust pakkuvaid eeliseid.

Enne blogimisega alustamist peate valima õige blogimisplatvormi. Soovite, et teie valitud platvorm oleks hõlpsasti kasutatav, taskukohane, võimas ja töötaks sujuvalt koos sotsiaalmeediaga. Meie raha eest, Wix on vastus.

Loodame, et teile meeldis meie postituse lugemine. Kas olete uus blogija? Milliseid platvorme olete kasutanud? Andke meile allpool kommentaaride osas teada. Järgmise korrani.

Kui olete valmis oma ajaveebi täiendama, vajate head hostit. Vaadake meie Kanada blogijate parima veebimajutuse juhendit, et näha, kes torti võtab.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author