Kaip užtikrinti prieinamumą kiekvienai internetinei auditorijai

Remiantis „Interaktyviojo pritaikymo neįgaliesiems galimybėmis“, nuo 2012 m. Apie 7,6 mln. Klausos negalią turinčių interneto vartotojų buvo aktyvūs internete. 8,1 mln. Vartotojų turėjo regos sutrikimų, 15,2 mln. – pažinimo, psichikos ar emocinius sutrikimus. Turėdami daug galimybių ir unikalių poreikių, tinkamai pasirūpinsite visos savo svetainės auditorija?

Kodėl svarbu neįgaliesiems?

Galite pamanyti, kad kadangi jūsų svetainėje yra parašytas tekstas, vaizdo įrašai ir aiškios meniu parinktys, jūs suprantate, kaip išlaikyti prieinamumą visiems vartotojams. Tačiau daugiau nei 57 milijonai amerikiečių turi negalią, kuri daro įtaką jų galimybėms naršyti internete. Be to, tai tik viena šalis pasaulinėje rinkoje.

Kuriant, skelbiant ir tobulinant savo svetainę, kad atitiktų šią „mažumą“, svarbu atsižvelgti į visus sugebėjimo aspektus. Atsižvelgiant į įvairesnį požiūrį ir atvirą požiūrį, jūsų verslo pirmasis bandymas informuoti klientus prasideda dar prieš jiems net perkant..

Jūsų auditorija jau yra įvairi, ir visi vartotojai turi skirtingą patirtį su jūsų svetaine. Kurtieji žmonės skirtingai bendrauja su žiniasklaida nei girdintys žmonės. Žmonės, turintys spalvų neryškumą, į vaizdus ir tekstą reaguos kitaip, nei tie, kurie kiekvieną atspalvį mato skirtingai. Dėl trauminių smegenų traumų kenčiančios populiacijos gali sukelti emocijas, atsirandančias dėl vaizdų ar vaizdo turinio.

Tarp susiaurinant numatytą auditoriją, kuriant rinkodaros medžiagą, tinkančią jūsų įmonės prekės ženklo žinioms, ir atidarius svetainę, kurioje atsižvelgiama į jūsų rinkos kultūrinius poreikius, greičiausiai nepastebėjote neįgalių lankytojų segmento..

Prieinamumas yra svarbus tiek jūsų esmei, tiek santykiams su klientais. Siūlydami pritaikomą svetainę, kurioje atsižvelgiama į kitų poreikius, jūsų įmonė tampa suprantama kaip įvairovė. Nėra geresnio būdo parodyti klientams, kuriems rūpi jų poreikiai, nei suprojektuoti svetainę, tenkinančią tuos poreikius.

„Mantasmagorical“ nuotrauka, licencijuota pagal „Morguefile“

Ką reiškia pritaikymas neįgaliesiems?

Prieinamumo apibrėžimas apima galimybę pasiekti ar įeiti, galimybę lengvai gauti ar naudoti ir galimybę suprasti ar įvertinti. Kalbant apie neįgaliųjų auditoriją, pirmas žingsnis yra tai, kad svetainėje lengva naršyti.

Tam, kuris turi regėjimo negalią, per daug teksto uždirbs tik nusivylimą. Tinklalapio lankytojui, kuris yra spalvotas, skaitydami tekstą, kuris nukrypsta nuo standartinės juodos ant baltos spalvos, gausite tik didesnius atmetimo rodiklius..

Taigi, kaip jūs galite sutalpinti didžiąją dalį šios unikalios mažumos? Mes apimsime veiksmus, kuriuos galite atlikti kurdami savo svetainę, atsižvelgdami į klientų poreikius, įskaitant neprigirdinčius, regos negalią turinčius, autizmą turinčius žmones ir žmones, turinčius pažinimo negalią ar tokius sutrikimus kaip potrauminio streso sutrikimas. (PTSD). Kai kurios verslo svetainių „WordPress“ temos jau atsižvelgia į šiuos dalykus, tačiau šiuo metu jos yra retos.

Svetainių dizainas atsižvelgiant į kurčiųjų mintis

Reaguodama į geranoriškus interneto dizainerius, teikiančius visuotines rekomendacijas svetainėms, kurios aptarnauja kurčius lankytojus, Lisa Herrod iš „A List Apart“ tvirtina, kad kurtumas yra daugiau nei „priešingybė“ aklumui..

Nors „kurčias ar aklas“ gali atrodyti esminis kontrastas, Herrod paaiškina, kad buvimas kurčiu yra daug sudėtingesnė patirtis, nei supranta daugelis girdinčiųjų. Pirma, yra skirtumas tarp kurčiųjų ir kurčiųjų bendruomenės.

Iš esmės žodis kurčias (mažosiomis raidėmis „d“) reiškia bet kokį neprigirdintį asmenį. Tačiau žodis kurčiųjų (didžiosiomis raidėmis „D“) apima visą kurčiųjų bendruomenę ir kultūrą, su kuria susitaiko daugelis kurčiųjų..

Kurtumas, o ne „neįgalumo“ kategorijos pogrupis, yra atskira kultūra nuo girdinčiųjų kultūros. Nors šnekamoji kalba gali išversti į ASL (amerikiečių gestų kalbą), ASL yra visiškai kitokia nei šnekamoji anglų kalba.

Anna Vander Stel nuotrauka „Unsplash“

Kurčiųjų vartotojų pasveikinimo strategijos

Ką kultūrinis kurtumo skirtumas reiškia svetainių dizaineriams ir verslo savininkams? Tai reiškia, kad norint paprasčiausiai pasiekti kurčiųjų auditoriją, nepakanka paprasčiausiai perrašyti garso turinį. Su antraštėmis ir subtitrais pagrindinė žiniasklaidos žinutė gali būti iškraipyta.

Antraštės ir subtitrai yra teigiamas pirmas žingsnis link prieinamumo, tačiau svarbu užtikrinti, kad jūsų turinys būtų išverstas į ASL. Transkribavimas gali apimti pagrindinius dalykus, tačiau vertimas padeda tiksliau pateikti jūsų pranešimą.

Herrod siūlo, kad norėdami įtraukti kurčiųjų bendruomenę, svetainių savininkai sutelktų dėmesį į kurčiųjų, kaip į kultūros, o ne į negalią. Pagerbkite šią unikalią kultūrą taip pat, kaip ir kultūrą, kuri vartoja kitą šnekamąją kalbą, kurios nemokate laisvai.

Vadovaudamiesi Herrod patarimais tiek žiniasklaidos, tiek žiniatinklio rašymo srityje, šios strategijos padės padaryti jūsų svetainę labiau prieinamą kurčiųjų bendruomenei:

Multimedija

  • Bandymas naudoti vaizdo įrašų gestų kalbos vertėjus
  • Naudokite transkripciją ir subtitrus kaip atsarginę kopiją arba kaip pagrindinę priemonę, jei nėra gestų kalbos vertėjų
  • Prireikus įtraukite garso efektų perrašymą

Rašytinis turinys

  • Venkite sinonimų, slengo ir žodžių žaismo, kurie gali supainioti žmones, kurių gimtoji kalba nėra parašyta anglų kalba
  • Naudokite antraštes ir subpozicijas
  • Pirmiausia išsakykite savo mintį, tada paaiškinkite
  • Naudokite trumpus linijų ilgius
  • Įtraukite sąrašus su ženkleliais
  • Pasinaudokite aktyviu balsu
  • Pateikite apibrėžimus paprastai

Svetainių dizainas lankytojams, turintiems regėjimo negalią

Technologijoms tobulėjant ir plečiantis, pagalbinės technologijos auga taip pat greitai. Šiuolaikinė programinė įranga padeda žmonėms su regėjimo negalia naršyti svetainėse, apsipirkti internete ir net skaityti bei komponuoti tekstinius pranešimus.

Jūs ar jūsų grafinio dizaino komanda greičiausiai praleidote labai daug laiko, kad pagerintumėte savo svetainės grafiką ir išdėstymą. Jūsų spalvų schema, šrifto naudojimas ir vaizdų įtraukimas visa tai padidina jūsų svetainės gyvybingumą, taigi ir jūsų internetinį verslą.

Bet ar pagalvojote, ką lankytojai „mato“, kai negali pamatyti? Daugeliui regos negalią turinčių tinklalapių vartotojų svetainė be tinkamų apgyvendinimo vietų yra nenaudinga. Štai kaip modifikuoti savo svetainę, kad ji apimtų, o ne atmestų regėjimo negalią turinčius lankytojus.

„DodgertonSkillhause“ nuotrauka, licencijuota pagal „Morguefile“

Regėjimo negalią turinčių lankytojų priėmimo strategijos

Amerikos aklųjų fondas siūlo atlikti įvairius veiksmus, kad pritrauktų auditorijas, kurios negali peržiūrėti standartinių interneto puslapių. Norėdami gauti įtraukiančios patirties, čia pateikiamos jų siūlomos strategijos, kaip padaryti jūsų svetainę prieinamą.

Pažymėkite visus vaizdus

Idealiu atveju naudosite alt = žymes, nesvarbu, ar norite pritaikyti regėjimo negalią turinčias auditorijas, ar ne. Tačiau, jei dar nesinaudojote šiuo įpročiu, paveikslėlių aprašymų naudojimas kiekvieno paveikslėlio alternatyviame teksto lauke padeda optimizuoti jūsų puslapį ir paieškos varikliams..

Pridėję alt = tags kiekvienam vaizdui, peržiūrėkite savo svetainę be vaizdų ir patikrinkite, ar jūsų aprašymai turi prasmę. Tikslas yra sukurti aprašymus, kurie būtų naudingi žmonėms, naudojantiems pagalbines technologijas, norint „perskaityti“ tinklalapius.

Etiketės puslapio struktūra

Jei svetainių lankytojai naudoja pagalbines technologijas, šioms priemonėms vis dar taikomi apribojimai. Pažymėję savo puslapio struktūrą lankytojai gali žinoti, kur yra jūsų puslapyje ir ką jie ketina spustelėti.

Palengvinkite šį procesą naudodamiesi ne tik vaizdiniais patarimais žmonėms, kurie juos mato, bet ir paprastesnei naršymui naudokite HTML žymėjimą. Bet kurioje jūsų svetainės skiltyje, kuriai vizualiai skiriamas didelis dėmesys, turėtų būti skiriamas etiketo akcentas, skirtas tik girdintiesiems.

Naudokite Išvalyti nuorodas

Daugelis jūsų svetainės lankytojų skaitys tik nuorodos tekstą, ieškodami kažko konkretaus. Suteikite regėjimo negalią turintiems lankytojams galimybę rasti nuorodas į jūsų svetainę be jokių spėlionių.

Apribokite ne HTML dizaino elementus

Kūrybinių vaizdinių puošmenų naudojimas nėra tinkamas visoms auditorijoms ir gali suklaidinti internetinę patirtį lankytojams, kurie jų nemato. Apsvarstykite ne HTML elementus savo svetainėje ir tai, ar jie yra tikrai būtini. Taip pat atsižvelkite į tai, kad daugelis regos negalią turinčių vartotojų gali įvertinti ir švaresnį puslapį.

Nicko Karvounio nuotrauka „Unsplash“

Žmonių su pažinimo negalia svetainių dizainas

Kognityvinė negalia apima įvairias ligas, tokias kaip Dauno sindromas, trauminis smegenų sužalojimas (TBI), demencija, disleksija ir dėmesio stokos sutrikimas (ADD). Net potrauminio streso sutrikimas (PTSS) susijęs su ilgalaikiu pažintiniu poveikiu, kurį sukelia psichologinės traumos.

Nacionalinis negalios ir švietimo prieinamumo centras (NCDAE) pažymi, kad 14,3 mln. 15 metų ir vyresnių amerikiečių turi psichinę negalią. Tuo pačiu metu pagrindinei auditorijai reikia prieinamos ir reaguojančios patirties internete, o pasiekiamumas įgyvendina abu tikslus.

Lankytojų, turinčių pažinimo negalią, priėmimo strategijos

Trys pagrindiniai NCDAE pasiūlymai apima susitelkimą į tai, kaip vartotojai sąveikauja su svetaine ir kaip svetainė reaguoja į lankytojų poreikius. Apskritai, jūsų svetainė neturėtų reikalauti iš visuomenės per daug darbo. Geriau turėtumėte siekti kiekvieno komponento efektyvumo ir efektyvumo.

Naudokite atvirą dizainą

Kaip pažymi NCDAE, žmonėms su mokymosi negalia gali būti sunku apdoroti tekstą ir skaičius bei naršyti erdvine prasme. Todėl naudodamiesi aiškia ir neteršiama konstrukcija, išryškinančia svarbias navigacijos ypatybes (meniu ir nuorodas), padeda sumažinti dirgiklių skaičių internetinėje aplinkoje..

Adreso skaitomumas ir pritaikomumas

Be to, kai kalbama apie skaitomumą, jūsų interneto svetainėje esanti kopija turėtų būti skirta bendrai auditorijai. Daugeliu atvejų tai reiškia maždaug aštuntos klasės skaitymo lygį. Taigi, nors aiškumą reikia atsižvelgti pritaikant savo svetainę žmonėms, turintiems silpną raštingumą, jūs jau turėtumėte rašyti link žemo supratimo lygio.

Kiti virškinamo turinio kūrimo būdai, pavyzdžiui, antraščių ir ženklelių naudojimas, vienos minties plėtojimas pastraipoje ir ribotos eilutės ilgis – visi skirti pažinimo negalią turinčioms auditorijoms, taip pat ir bendroms auditorijoms..

Venkite abrazyvinio garso ir vaizdo

Galiausiai, vienas išskirtinis aspektas žmonėms, kuriuos gali kankinti nerimas ar PTSD sutrikimai, yra vaizdo ir garso įrašo naudojimas puslapiuose, ypač jei svetainės vartotojai negali sustabdyti šių funkcijų ar išeiti iš jų. Jei įmanoma, venkite įžanginės muzikos ar vaizdo įrašų, kurie automatiškai groja ir gali suklaidinti vartotojus.

Svetainių dizainas vartotojams su autizmu

Autizmo sąlygos iš tikrųjų patenka į pažinimo negalios kategoriją, tačiau vien tik autizmas uždirba savo kategoriją dėl bendros būklės kitimo. Kadangi autizmas svyruoja nuo santykinai lengvo iki sunkaus, konkretūs vartotojų poreikiai gali skirtis.

Tačiau Nacionalinė autistų draugija rekomenduoja atlikti keletą pagrindinių žingsnių, kad būtų galima pritaikyti vartotojus, kurie gali patirti jutimo ir komunikacijos problemų, kurie abu būdingi visoms autizmo variacijoms. Daugelis iš šių žingsnių yra naudingi tipinei auditorijai, taip pat ir kitoms negalioms.

Pritaikyti jutimo poreikiams

Daugelis autizmu sergančių žmonių patiria jutiminius iššūkius, kai susiduria su „užimta“ aplinka. Laikydami paprastos svetainės naršymo priemonės, venkite grafikos ar kitų elementų perkėlimo ir išvenkite perdėto stimuliavimo.

Padarykite svetainę nuoseklią

Nuoseklumas ir rutina dažnai padeda autizmą turintiems žmonėms išlaikyti savo kasdienius įpročius be streso. Todėl svetainė, turinti savitą dizainą kiekviename puslapyje, gali jums būti estetiška, tačiau greičiausiai tai sukels stresą jūsų autizmui skirtam lankytojui..

Naudokite tiesią kalbą

Kaip ir kurčiųjų, taip ir turistų, turinčių autizmą, rašymas taip pat reikalauja vengti metaforiškos kalbos ir žodžių. Stenkitės nenaudoti dviprasmiškos kalbos, įskaitant žodžius, turinčius daug reikšmių, arba sinonimus, kurių reikšmė neaiški.

Užklausa dėl vartotojo testavimo

Kurdami savo svetainę, jei įmanoma, į savo testavimo procesą įtraukite autizmu sergančius žmones. Įsitikinkite, kad siūlote nakvynės vietą žmonėms, kurie keliauja į jūsų vietą jaustis patogiai savo aplinkoje. Tai gali būti išankstinis pasiruošimas ar apsilankymai vietoje prieš pradedant bandymus, kad jūsų dalyviai galėtų priprasti prie erdvės.

„LiaLeslie“ nuotrauka licencijuota pagal „Morguefile“

Svetainių prieinamumo didinimo pranašumai

Jei jūsų svetainė jau yra aktyvi, užduotis gali atrodyti bauginanti, tačiau laikui bėgant imsitės didesnio prieinamumo priemonių. Šiandienos technologijos suteikia daugiau žmonių nei bet kada anksčiau galimybę įsisavinti ir naudoti internetą.

Apskritai, užtikrinant, kad jūsų svetainė būtų prieinama įvairioms auditorijoms, yra daugiau naudos nei neįgaliems vartotojams. Žmonės su ribota technologine patirtimi, žmonės, turintys netipiško formato ar ekrano dydžio įrenginius, ir visuomenė, norinti greitos, paprastos ir lengvai pritaikomos svetainės, gaus naudos iš pasiekiamumo didinimo (atminkite, kad jūsų svetainės greitis taip pat priklauso nuo to, ar turite padorus žiniatinklio prieglobos paslaugų teikėjas – atlikome apžvalgas dėl interneto prieglobos Kanadoje, palyginimą dėl interneto prieglobos Australijoje ir net JK).

Kadangi jūsų tikslinėje rinkoje greičiausiai yra visų gabumų žmonės, nėra jokios priežasties nepastebėti tų konkrečių grupių kuriant ir įgyvendinant jūsų svetainę. Nedidelis papildomas darbas reiškia didesnę grąžą vėliau, kai žmonės, kurie gali lengvai naudoti jūsų produktą ar paslaugą, dalijasi su likusia internetine bendruomene.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author