Weebly Recenzie

obraz človeka, ktorý sa pýta na hostingWeebly, najjednoduchšie použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok.

To by bola moja odpoveď na mimoriadne zvláštny imaginárny scenár.

Čo je to za scenár? ?

Muž prišiel ku mne na ulici, chytil ma za plece a šepotá tak ticho: „Najlepší priateľ môjho bratranca nikdy nepočul o nejakej webovej stránke. Ako by si ho nechal postaviť? “

Bol by som trochu vystrašený, ale rád by som si myslel, že by som pokojne povedal: „Weebly, najjednoduchšie použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok.“

Pravdepodobne sa to nikdy nestane, ale v prípade, že sa niečo také stane, rád plánujem dopredu.

Ok, ospravedlňujem sa za moju divnú analógiu. ?

TLDR;

Weebly je jedným z najjednoduchších tvorcov webových stránok, ktorý je schopný vytvoriť dobre vyzerajúcu webovú stránku.

Naozaj sú tu iba dvaja ďalší konkurenti, Wix a Squarespace. Najlepší spôsob, ako sa rozhodnúť, ktorý z troch z nich je použiť, je zistiť, čo presne hľadáte od svojho tvorcu webových stránok..

Ak hľadáte najjednoduchšie riešenie a nevadí vám obetovať prispôsobiteľnosť, potom nehľadajte nič viac ako Weebly ako voľbu pre tvorcu webových stránok. Ak chcete dosiahnuť úplné prispôsobenie, choďte na bežného tvorcu stránok.

Pre koho je Weebly určený

Weebly je tvorca webových stránok, ktorý by ste mali použiť, ak nemáte takmer žiadne skúsenosti s navigačným softvérom.

Existuje rozsah pre tvorcov webových stránok. ⚖️

Na jednej strane máte Weebly – extrémne jednoduché použitie s malými schopnosťami prispôsobenia. Web, ktorý vytvoríte, bude rozdelený na polia a bude prenášať informácie, ktoré chcete preniesť na kohokoľvek, kto navštívi vaše stránky..

Na druhú stranu, máte Wix, ktorý je na vysokej úrovni prispôsobenia a má malú krivku učenia. Wix je v podstate prázdna plátnová verzia nástroja na tvorbu webových stránok so šialeným množstvom možností. Pre skutočne technologicky napadnuté Wix môže byť skutočne ohromujúce. Každý, kto v tomto dni a veku používal polokomplikovaný softvér, by nemal mať problém s tým prísť.

Štvorcový priestor funguje v strede s jednoduchými a umeleckými šablónami. Existuje priestor na navigáciu mimo šablón a meniace sa veci okolo dokážu otvoriť plechovku červov. Ak sa držíte v šablóne, je takmer rovnako jednoduché ako Weebly.

Keď príde na to, Weebly vás len drží v bezpečí. Nie je veľa rozhodnutí a tie, ktoré musíte urobiť, nie sú komplikované. Krása Wix je jeho jednoduchosť. 

Rozhodovanie o tvorcovi webových stránok je také ľahké, ako zistiť, kde sa nachádzate v tomto spektre.

Ak nemáte istotu vo svoju schopnosť používať softvér na vytváranie webových stránok, potom použite Weebly. Aj keď si nie ste istí – stále sme presvedčení, že pomocou Weebly môžete vytvoriť solídny web.

Drag and drop Builder (nevyžaduje sa kódovanie)

divná drag-drop-obrazovka

Existuje mnoho služieb vývoja webových stránok, ktoré majú funkciu drag-and-drop. Ako už bolo spomenuté, Wix a Squarespace sú konkurenciou v oblasti drag and drop drop Builder. Beriete prvok, ktorý chcete na stránke vybudovať, a pretiahnete ho na požadované miesto.

Presuňte ju a potom ju pustite!

Weebly je to ešte jednoduchšie, pretože akonáhle vyberiete tému, ste obmedzení na to, čo sa môžete skutočne pohybovať. Slová úprimne nedokážu vyjadriť, aké ľahké je Weebly používať s funkciou drag and drop.

Po výbere témy existuje iba niekoľko možností na presúvanie myšou. Je to trochu necháva vás stavať svoje webové stránky a potom pocit Myslím, že môj web je hotový.

Zostavte si svoj web za pár hodín

Najlepší spôsob, ako opísať Weeblyho, je šialene jednoduché. Kompromisom je, že v softvéri nie je veľa možností. Je to veľký kompromis – nie nevyhnutne zlý -, ale nie je veľa možností a prispôsobiteľnosti.

Dobré – krása je v jednoduchosti

Som presvedčený, že 97% ľudí, ktorí čítajú tento článok, by mohlo vytvoriť webovú stránku do Weebly za menej ako štyri hodiny. Ďalšie 3% by tvorili ľudia ako môj dedo – ospravedlňujem dedo. ?

Je to typ človeka, ktorý má schopnosť otvoriť webový prehľadávač a nájsť blogový príspevok, ale s používaním akéhokoľvek softvéru by mal veľa problémov. Nie je to zlé pre 88 rokov.

Weebly-SSLAk dokážete nájsť túto stránku a robiť ďalšie také aktivity bez boja, urobíte Weeblyovi dobre. Je to naozaj smiešne ľahké.

Okrem toho existuje veľa dobrých vlastností, pokiaľ ide o používanie Weebly. Nemusíte sa starať o rýchlosť a bezpečnosť, je obrovským aspektom používania nástroja na tvorbu webových stránok. Weebly určite dodáva v tejto kategórii, pretože má rýchle časy načítania.

Postarajú sa tiež o ochranu pred hackermi a spamom as obchodnými plánmi zahŕňajú SSL.

Ďalšie podrobnosti sa poskytnú ďalej, ale ďalšími skvelými vecami o spoločnosti Weebly sú ceny, jednoduchosť použitia, podpora zákazníkov, palubná doska a spoľahlivosť..

Zlý – nie je skvelý pre ľudí, ktorí si chcú všetko prispôsobiť

Je to všetko o spektre, ktorého som sa dotkol skôr. Ak nespadáte do kategórie, ktorú som spomínal, existuje veľká šanca, že sa vám Weeblyho nebude páčiť.

Weebly je základný – čo je skvelé pre veľa ľudí. Táto základnosť necháva veľa túžby po niekom, kto je motivovaný k rozvoju podnikania. Ak je rast prioritou, dôjde k zablokovaniu cesty.

Možnosti pre váš web sú v podstate úplne obmedzené na to, čo poskytuje Weebly. Opäť platí, že to nie je zlá vec, pretože si stále môžete vytvoriť webovú stránku, a preto je služba tak ľahko použiteľná.

Weebly-editor

„Backend“ webovej stránky tiež veľa neostáva žiaduce. Jednoduchosť je jednoznačne hlavným cieľom, pokiaľ ide o Weeblyho a prispôsobenie všetkého je v rozhraní mimoriadne ťažké.

Weebly má tiež doplnky a rozšírenia, ale nechávajú veľa toho, čo je potrebné.

Ak používate Weebly?

Odpoveď = Ľudia chcú rýchlo stavať

ikona mysleniaOkrem toho, kde spadáte do spektra toho, čo chcete z vytvárania webovej stránky, existuje ďalší dôvod na použitie Weebly.

Ak skutočne viete, čo robíte pri vytváraní webovej stránky a ste si istí svojimi schopnosťami, ale skutočne chcete vytvoriť webovú stránku čo najrýchlejšie a nestarajte sa o nič iné, potom je Weebly tou najlepšou voľbou..

Trh pre tvorcov webových stránok je vynikajúci, pretože v skutočnosti sú iba traja prední bežci a môžeme s istotou odporučiť jedného z nich konkrétnej skupine ľudí. Keby to všetko uľahčilo každé odvetvie!

Zlomiť

Čas na detaily. Viete všetko o tom, kto by mal softvér používať, ale vždy je dobré poznať špecifiká – najmä ak ste na hranici medzi dvoma rôznymi možnosťami.

Jednoduchosť použitia

Takto používate Weebly:

Weebly-Review-kľud-of-Use

Nezdá sa to príliš ťažké, však?

Na boku stránky nie je veľa rozptýlenia a iba niekoľko možností v hornej časti stránky. Jediné, čo musíte urobiť, je vymeniť nejaký text a zmeniť fotografie z vlastných zdrojov a máte funkčný web.

Realisticky, ak ste v šablóne nič nezmenili, okrem fotografií a textu by ste mohli mať webovú stránku na jednej stránke v prevádzke do tridsiatich minút..

Pre staviteľa je toho viac. V rámci každej šablóny môžete ďalej prispôsobovať tlačidlá, videá, obrázky, prezentácie, sekcie, rozdeľovače atď.

Zmena každého prvku je jednoduchá, pretože stačí kliknúť naň a zobrazí sa možnosť. Okrem toho máte na výber niektoré z prvkov na stránke.

Toto je jednoducho použiteľná ďalšia úroveň. Keby to všetko v živote bolo také jednoduché.

Šablóny zadarmo – obmedzené možnosti

Najlepšie šablóny na trhu pre tvorcu webových stránok existujú v službe Squarespace. Pred niekoľkými rokmi by som povedal, že Weebly sa ani nedá porovnávať.

Už to tak nie je, pretože Weebly zintenzívnila svoju tematickú hru. Nie všetky témy, ktoré si môžete kúpiť na serveri Weebly, reagujú na mobily, takže o to budete musieť byť opatrní. Väčšina z nich je taká, že ju chcete mať na pamäti pri pohľade na ne.

weebly šablóny

Pri hľadaní témy sa môžete pozrieť na všetky možnosti alebo sa pozrieť na rôzne ponúkané kategórie.

Existuje tiež možnosť kúpiť si šablóny z webových stránok tretích strán, určite si však chcete byť opatrní, pretože podpora, ktorú pre nich získate, nemôže byť zaručená..

Integrácie a aplikácie

Podhodnotená časť hodnoty nástroja na tvorbu webových stránok je dobré centrum aplikácií alebo obchod s aplikáciami, ktoré vám umožní vykonať prispôsobenie, ktoré by ste inak neurobili. Najbláznivejšia dostupnosť aplikácie je s WordPress, ale používanie WordPress vyžaduje veľa komplikovaných krokov.

Najlepšie ľahko použiteľný obchod s nástrojmi na tvorbu webových stránok je Shopify. Shopify je najlepší tvorca webových stránok elektronického obchodu, ktorý má k dispozícii tisíce užitočných aplikácií.

Toto je miesto, kde je Weebly divný v porovnaní s ostatnými tvorcami webových stránok. Weebly jednoznačne uprednostňuje jednoduchosť – na začiatku vám umožňuje vybrať počet prvkov, ktoré môžete použiť.

Centrum aplikácií vám vlastne umožňuje pridávať nové prvky na použitie a väčšina z nich je zadarmo. Je zrejmé, že ak chcete niečo komplikovanejšie ako najjednoduchšie prvky, Weebly chce, aby ste ich pridali radšej sami, ako niekoho, kto ich hneď zahltí..

Toto je vlastne celkom skvelá stratégia a funguje to pre ľudí, ktorí predtým nikdy nevytvorili webovú stránku.

weebly šablóny

Medzi ďalšie skvelé možnosti v tejto kategórii, ktoré sú na webe s najvyšším hodnotením, patrí graf odpočítavania, kontextové okná, titulky správ, výzva na akciu a kalendáre..

Tieto konkrétne doplnky nebudú mať za následok náhlu premenu Weeblyho na Wixa, ale ponúkajú určitú pridanú funkcionalitu.

Na Weebly existujú ďalšie aplikácie na marketingové, komunikačné a eCommerce účely. Môžu vám pomôcť s čímkoľvek od reklám Google a SEO až po využívanie služieb, ako je napríklad Printful, na predaj tričiek.

Nad rámec šablóny

Ak máte záujem zmeniť viac ako tri veci mimo šablóny, ktorú poskytuje Weebly, povedal by som, že pôjdem inde.

Samotná jednoduchosť Weeblyho vo vnútri šablóny je vynikajúca. Takto meníte farby:

Weebly-Zmena sfarbenie

Ak ste grafický dizajnér, je ľahké sa na tomto mieste krčiť. Pokus o zmenu konkrétnych farieb vás privedie k šialenstvu a možno budete musieť uchýliť k pokusu o kódovanie, ktoré prekoná účel Weeblyho. Zmena písma a ďalších aspektov je podobný príbeh.

Budem vás varovať ešte raz – nepoužívajte Weebly, ak chcete ísť mimo tému.

Znalostná základňa a podpora

weebly podporuje chatSkvelá vec, na ktorej je Weebly, je, že nebude príliš veľa prípadov, keď budete musieť kontaktovať tím podpory..

Zdá sa, že Weebly považuje podporu za prioritu, pretože má podporné vstupenky, live chat a telefonickú podporu.

Telefonická podpora je k dispozícii iba počas pracovnej doby, ale majú e-mail k dispozícii 24/7.

Ak je vaša otázka viac spojená s funkciami, Weebly má bohatú databázu znalostí, ktorá je plná užitočných odpovedí.

Všetky články sú nastavené tak, ako je uvedený vyššie. Zvyčajne sa dodávajú s podrobnými pokynmi, ak sú použiteľné. Ak nenájdete chybu, najmä s vedomostnou základňou, nemalo by byť potrebné kontaktovať zákaznícku podporu.

päsť

Blogovanie a SEO

seo-blogovanie grafikaZahrnuté sú všetky základné funkcie, ktoré by niekto mohol potrebovať pre blogovanie. Blogovanie na povrchu nie je komplikované, takže ak si tvorca webových stránok robí problémy, je to veľká červená vlajka.

Okrem toho, že je vyhľadávač priateľský s možnosťou úpravy meta popisov, značiek a názvov, možnosti SEO dokonca idú ešte ďalej. Môžete tiež upravovať alternatívny text a adresy URL obrázkov.

V centre aplikácií sú k dispozícii aj nástroje SEO, ktoré vám pomôžu zaistiť, že ste na správnej ceste SEO.

K dispozícii sú aj ďalšie úžasné funkcie blogovania, ktoré sú plánovače blogu a systémy komentovania.

Jednou z hlavných nevýhod je, že nemôžete prevádzkovať blog s viacerými autormi, ktorý sa javí ako nepárny nedostatok.

Weebly Pricing

Najlepšie na Weebly (a akejkoľvek službe, ktorá to ponúka) je to, že si môžete vyskúšať základnú funkčnosť služby úplne zadarmo. Spoločnosti, ktoré to ponúkajú, majú v našom srdci osobitné miesto.

Funkcie a ceny sú podrobne uvedené nižšie:

Ako môžete vidieť, bezplatná verzia obmedzuje niektoré z vašich funkcií, je to však skvelý spôsob, ako vyskúšať softvér. V tomto okamihu sa musíte rozhodnúť, ktoré funkcie sú pre vás skutočne dôležité, a rozhodnúť sa medzi Pro a Business.

Potrebujete hosting s Weebly?

Krátka odpoveď znie nie.

Dlhá odpoveď tiež nie je, ale chcem vám dať trochu viac informácií o tom, prečo.

Pri vytváraní webovej stránky je jedným z aspektov, ktoré je potrebné zistiť, ako hosťovať vaše webové stránky. Na hosťovanie webových stránok potrebujete server, ktorý poskytuje úložný priestor a prístup na web. Ak nepoužívate tvorcu webových stránok, existujú tu desiatky hostingových služieb, ktoré môžu zaistiť funkčnosť a fungovanie vášho webu..

Skvelá vec, ktorú tvorcovia webových stránok tvoria, sú platformy all-in-one, ktoré poskytujú hosting s ich službami. Ďalším pozitívnym aspektom tohto usporiadania je to, že webové stránky, ktoré sú postavené na nástroji na tvorbu webových stránok, sú optimalizované pre servery, ktoré sa používajú na hosťovanie vašich webových stránok..

Ak sa chcete dozvedieť viac o hostovaní, prečítajte si nášho sprievodcu po kanadských webových hostiteľoch.

Balenie to všetko hore

Weebly môže byť skvelou voľbou pre zostavenie vašich webových stránok. Najlepšia rada, ktorú môžem poskytnúť, je skutočne premýšľať o tom, čo hľadáte od tvorcu webových stránok a webových stránok všeobecne.

Ak hľadáte hlavne ľahko použiteľný nástroj na tvorbu webových stránok a web, ktorý má šíriť trochu informácií, s Weebly sa nemôžete pokaziť.

FAQ

Je Weebly úplne zadarmo?

Weebly má úplne bezplatnú verziu, kde si môžete vytvoriť skvelý web. Nemáte však vlastnú personalizovanú doménu, ktorá nie je vo väčšine prípadov ideálna.

Je Weebly dobrý??

Weebly je vynikajúcou voľbou pre ľudí s nulovými skúsenosťami s tvorbou webovej stránky, ako aj pre ľudí, ktorí sa obávajú používania komplikovaného softvéru. Weebly je vynikajúci pre jednoduchosť.

Koľko stojí používanie Weebly?

Weebly má tri úrovne tvorby cien. K dispozícii je bezplatná verzia spolu s verziou 12 dolárov mesačne a verziou 15 dolárov mesačne.

Je Wix lepší ako Weebly?

Závisí to úplne od toho, čo si ceníte. Ak hľadáte najjednoduchší a najjednoduchší prístup k vytvoreniu webovej stránky, potom Wix nie je lepší ako Weebly. Ak hľadáte slobodu a úplné prispôsobenie, potom je Wix lepší ako Weebly.

Referencie a obrazové kredity:

  • Mycmcu.org
  • WestMark.org
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author