Top 10 najlepších registrátorov domén roku 2020

Všetky webové stránky, bez ohľadu na to, či sú veľké alebo malé, potrebujú názov domény.

Názvy domén môžete nakupovať prostredníctvom registrátorov domén. Alebo už pravdepodobne vlastníte doménu a chcete ju preniesť na nového registrátora.

V každom prípade môže byť ťažké zistiť, ktorý registrátor je najlepší pre ciele vašej lokality, váš rozpočet a vaše potreby.

Niektorí registrátori sú drahší ako iní a niektorí chýbajú bezplatné funkcie, ktoré iní ponúkajú, napríklad ochrana súkromia domény.

Tu je náš zoznam 10 najlepších registrátorov domén v roku 2020:

1. Domain.com

Domovská stránka domény.com

Základné informácie

Domain.com bola založená v roku 2000.

Spoločnosť je vlastnená spoločnosťou Endurance International Group.

Funkcie a ceny

Spoločnosť sa špecializuje na doménové mená, webhosting, VPS hosting, e-mail, certifikáty SSL, webdizajn a online marketingové služby.

V súčasnosti ponúkajú hosting WordPress, hosting VPS a zdieľané hostingové plány.

Bez ohľadu na to, aký hostingový plán si vyberiete, dostanete aspoň jedno bezplatné doménové meno spolu s neobmedzeným miestom na disku, certifikátom SSL, riešeniami elektronického obchodu a marketingovými nástrojmi..

Možnosti zákazníckeho servisu zahŕňajú 24/7 telefonickú podporu, ako aj oblasť často kladených otázok.

Ak chcete zaregistrovať doménu iba pomocou domény doména.com, zaplatíte každý rok 9,99 dolárov za web .com a 12,99 dolárov za web .net.

Vyhľadávanie domény doména.com

Ochrana súkromia domény stojí ďalších 8,99 dolárov ročne na doménu, takže môžete očakávať, že zaplatíte približne 18,98 dolárov za doménu .com a ochranu súkromia WHOIS..

Zaregistrujte si doménové meno na doméne.com

Pri registrácii názvu domény použite kupón „HOSTFACTS“ (zľava 20%)

2. GoDaddy.com

Doména GoDaddy

Základné informácie

Bob Parsons založil GoDaddy v roku 1997, takže pôsobili už viac ako 20 rokov.

Spoločnosť so sídlom v Scottsdale, AZ, bola pôvodne pomenovaná Jomax Technologies, ale teraz je známa ako GoDaddy Group Inc.

GoDaddy používa po celom svete viac ako 17 miliónov ľudí. Spoločnosť spravuje viac ako 73 miliónov doménových mien. To z nich robí najväčšieho registrátora doménových mien na svete.

Funkcie a ceny

Okrem registrácie domén ponúka spoločnosť prevody domén, profesionálny e-mail od spoločnosti Microsoft, schvaľovanie hodnoty domén, webhosting, bezpečnosť webu, nástroje online marketingu a ďalšie..

Poskytujú tiež nepretržitú globálnu zákaznícku podporu, ktorá je k dispozícii prostredníctvom telefónu a živého chatu.

Ak sa chcete zaregistrovať na webe .com u GoDaddy, bude to iba 9,99 dolárov za prvý rok. Potom to bude stáť 17,99 dolárov každý rok.

Iné druhy domén najvyššej úrovne, ako napríklad .net, .tech alebo .co, budú stáť o niečo viac ročne.Ceny za rozšírenie domény GoDaddy

Ochrana súkromia WHOIS s GoDaddy vás bude stáť minimálne 9,99 dolárov ročne na doménu na osobnú ochranu.

Ak chcete ochranu svojej súkromia aj pre svoju firmu, bude vás to stáť o niečo viac – 14,99 dolárov ročne na doménu.

Zaregistrujte si doménové meno pomocou GoDaddy.com

3. Menocheap.com

NameCheap - vyhľadávanie domén

Základné informácie

Namecheap bola založená v roku 2000 a sídli vo Phoenixe v štáte AZ. Internet Corporation ich uznáva ako akreditovaného registrátora pre pridelené mená a čísla (ICAHN).

V rokoch, keď Richard Kirkendall založil spoločnosť, nazhromaždili 3 milióny zákazníkov a spravujú viac ako 7 miliónov domén..

V novembri 2010 ho Lifehacker nazval „Najlepší registrátor doménových mien“. V roku 2012 bol tiež nazvaný „Najobľúbenejší registrátor doménových mien“.

Funkcie a ceny

Spoločnosť ponúka prevody domén, integráciu aplikácií, certifikáty SSL, e-mail a oveľa viac.

Namecheap je tiež poskytovateľom webhostingových služieb. Ponúkajú zdieľaný, WordPress, predajca, VPS a súkromný e-mail hosting.

Poskytujú zákaznícku podporu pre živé rozhovory a e-mailové lístky, ako aj vedomostnú základňu, kde si zákazníci môžu nájsť svojpomocné návody a príručky.

Ak sa chcete zaregistrovať na webe .com cez Namecheap, budete musieť platiť 8,88 dolárov ročne.

NameCheap doménovanie cien

Ponúkajú aj ďalšie domény najvyššej úrovne, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako .xyz, .info, .online, .club a ďalšie.

WhoisGuard poskytuje ochranu súkromia a je bezplatná, ak zaregistrujete novú doménu alebo prevod cez existujúcu doménu.

Zaregistrujte si doménové meno na NameCheap.com

4. Domains.Google

Kontrola domén Google

Základné informácie

Spoločnosť Google uviedla na trh Domény Google 13. januára 2015. Softvér je momentálne vo fáze beta.

Funkcie a ceny

Každá doména je dodávaná s:

 • Súkromná registrácia bez ďalších poplatkov
 • Jednoduchá integrácia s najlepšími tvorcami webových stránok
 • Vlastný e-mail s balíkom G Suite
 • Nové koncovky názvov domén
 • Prispôsobenie čiastkových domén
 • Rýchla, bezpečná a spoľahlivá internetová infraštruktúra so spoločnosťou Google
 • Jednoduché nástroje na správu domén
 • Preposielanie e-mailov
 • podpora

Tím technickej podpory USA v USA je k dispozícii 24 hodín každý deň v týždni. Môžete ich kontaktovať prostredníctvom živého chatu, e-mailu alebo telefónu.

Internetová stránka .com prostredníctvom domén Google vás bude stáť len 12 dolárov ročne na doménu. Na stránke je k dispozícii automatická obnova.

Ceny domén Google

Pred každým automatickým obnovením dostanete e-mailom upozornenie na každé obnovenie, aby ste mali možnosť zrušiť registráciu svojej domény..

Môžete si tiež kúpiť domény až na desať rokov. To znamená, že si môžete kúpiť doménu .com na dva roky za 24 alebo 10 rokov za poplatok 120 dolárov.

Ochrana súkromia WHOIS je súčasťou vašej domény bez ďalších poplatkov. Upozorňujeme, že niektoré domény, napríklad .co.nz alebo .co.uk, nepovoľujú súkromnú registráciu.

5. Name.com

Doména Name.com

Základné informácie

Name.com založil v roku 2003 William Mushkin, zakladateľ a bývalý prezident spoločnosti Mushkin Inc.

Spoločnosť je teraz vo vlastníctve spoločnosti Right side Group a nachádza sa v Denveri v štáte CO.

Od roku 2003 získala spoločnosť Name.com 320 000 zákazníkov a teraz ovláda dva milióny zo 16,5 milióna názvov domén spravovaných na pravej strane.

Funkcie a ceny

Medzi funkcie patrí prevody domén, integrácia aplikácií, certifikáty SSL, tvorca webových stránok, e-mail a niekoľko možností webhostingu.

V prípade hostenia WordPress a iných hostingových plánov Name.com je k nákupu priložená bezplatná doména.

Hostingový plán Startup podporuje jednu webovú stránku, plán Builderu názvov podporuje 25 a balík Neuveriteľný podporuje neobmedzený počet webov.

Možnosti zákazníckeho servisu zahŕňajú bázu poznatkov a kontaktný formulár na miesto, kde môžete odoslať e-mailový lístok.

Podpora živého chatu je k dispozícii od MON do FRI od 6:00 do 18:00 a od SAT do SUN od 9:00 do 17:00 MST, zatiaľ čo telefonická podpora je dostupná od MON do FRI od 9:00 do 16:00..

Webové stránky končiace na .com stoja počas registrácie 8,99 USD ročne (obnovovacia sadzba 12,99 USD), zatiaľ čo webové stránky .host vás každý rok vrátia až 109,99 USD..

Názvy domén Name.com

Ochrana osobných údajov WHOIS je k dispozícii na serveri Name.com za príplatok 4,99 dolárov ročne, ale táto funkcia nie je k dispozícii pre všetky rozšírenia domény..

6. Bluehost.com

Bluehost.com

Základné informácie

Bluehost bola založená v roku 2003 a je založená v Prove v UT. Spoločnosť vlastní spoločnosť Endurance International Group (EIG), jeden z najväčších hostingových konglomerátov na planéte.

Hostiteľom Bluehost je viac ako 2 milióny webových stránok. Spoločnosť je so svojimi číslami veľmi tajná, ale v roku 2010 mala vyše 525 000 zákazníkov.

WordPress.org tiež odporúča Bluehost ako výber webhostingu.

Funkcie a ceny

Pretože Bluehost je primárne poskytovateľ webhostingových služieb, ponúka zdieľaný, WordPress, VPS, vyhradený a reseller hosting.

Živé rozhovory 24 hodín denne, 7 dní v týždni a telefonická podpora sú k dispozícii prostredníctvom služby Bluehost. Preto budete mať vždy prístup k zástupcovi zákazníckeho servisu, ktorý vám pomôže s akýmikoľvek problémami.

Ak chcete sami nájsť odpovede na svoje otázky, máte k dispozícii rozsiahlu databázu poznatkov.

S každým hostingovým balíkom je zadarmo jedna doména.

Ak neplánujete používať službu Bluehost ako svojho hostiteľa alebo ak sa chcete zaregistrovať na viac ako jednu doménu, za každú doménu by ste mali platiť 11,99 dolárov ročne..

Informácie o balíku Bluehost

Ochrana súkromia domény predstavuje dodatočných 0,99 dolárov mesačne, čo vás bude stáť celkom 11,88 dolárov ročne. Celkovo zaplatíte za ochranu svojej domény a súkromia ročne 23,87 dolárov.

Zaregistrujte si doménové meno pomocou Bluehost.com

7. HostGator.com

Vyhľadávanie domén hostgátora

Základné informácie

Spoločnosť HostGator bola založená v roku 2002. Spoločnosť Endurance International Group (EIG) ju kúpila v roku 2012 a stále ju vlastní.

Sídli v Houstone v štáte TX. Väčšina serverov spoločnosti sa nachádza v Prove v UT.

Do roku 2013 spoločnosť HostGator získala viac ako 400 000 zákazníkov a 9 miliónov domén.

Funkcie a ceny

Rovnako ako Bluehost, hostGator slúži predovšetkým ako poskytovateľ webhostingu.

Medzi možnosti hostenia patrí web, cloud, WordPress, predajca, VPS, dedikovaný, aplikačný a hosting Windows.

Odporúčame hosťovanie hostiteľa WordPress Cloud Hosting. Prevádzková doba, rýchlosť načítania stránky a ceny sú skvelé.

V skutočnosti v porovnaní s ostatnými konkurentmi považujeme hostGator Cloud za celkovo najlepší a pokiaľ ide o dostupnosť.

Poskytujú zákaznícku podporu prostredníctvom živého chatu a predaja e-mailov. HostGator tiež ponúka veľa zdrojov, ako sú fóra alebo videonávody, ktoré vám pomôžu vyriešiť akékoľvek problémy.

Ak si chcete v spoločnosti zaregistrovať webovú stránku .com, bude vás to stáť 12,95 dolárov ročne.

S plánom Hatchling Cloud získate aspoň jednu bezplatnú doménu. Plán Baby Cloud a Business Cloud prichádza s bezplatnými neobmedzenými doménami.

To isté platí pre iné plány hostgátora, ako sú web hosting, hosting WordPress alebo hosting distribútorov.

Stránky končiace na stránkach .co, .org, .net, .biz a .info budú stáť to isté.

HostGator plány

Ak už používate HostGator na hosťovanie svojich stránok, web .com vás bude stáť iba 2,99 $ ročne.

Súkromie WHOIS vás bude stáť príplatok 14,95 dolárov ročne.

Zaregistrujte si doménové meno pomocou HostGator.com

8. 1&1 (iONOS)

1 a 1 kontrola domén

Základné informácie

IONOS bol založený v roku 1988 a stal sa tak jedným z najstarších registrátorov domén.

Spoločnosť je vlastnená materskou spoločnosťou s názvom United Internet, ktorá je nemeckou spoločnosťou poskytujúcou internetové služby.

1&1 má sídlo v nemeckom Montabaure a má ďalšie sídla v Karlsruhe, Zweibrückene, Mníchove a Berlíne.

1&1 používateľov je k dispozícii používateľom v Nemecku, Rakúsku, Veľkej Británii, Španielsku, Francúzsku, Poľsku, Spojených štátoch, Kanade, Taliansku a Mexiku.

Viac ako 7 000 zamestnancov pracuje pre spoločnosť po celom svete.

Funkcie a ceny

Medzi funkcie patrí prenos domény, tvorca webových stránok, tvorca internetového obchodu, webhosting, hosting WordPress, riadený cloudový hosting, VPS hosting, správa podnikových e-mailov a účty a ďalšie..

Nástroje online marketingu a e-mailového marketingu sú k dispozícii aj prostredníctvom 1&1, ako aj certifikáty SSL.

Majú zákaznícku podporu k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu, telefonickej podpory, e-mailu a sociálnych médií.

Ceny za stránky .com na 1&1 je pomerne lacný v porovnaní s inými webhostingovými službami: 1 dolár ročne. Táto cena sa však uplatňuje iba v prvom roku. Potom by to bolo pre .com 15 dolárov ročne a 20 miliárd dolárov za rok.

Ceny 1 a 1

Ochrana súkromia domény WHOIS je k dispozícii zadarmo s 1&1 o doménach, ktoré umožňujú súkromnú registráciu.

9. Register.com

Preskúmanie registrácie.com

Základné informácie

Register.com bola založená v roku 1994 a má sídlo v New Yorku, NY.

Spoločnosť je vlastnená spoločnosťou Web.com Group Inc., ktorá je americkou spoločnosťou zaoberajúcou sa názvom domén a vývojom webových aplikácií.

Register.com v súčasnosti spravuje viac ako 2,5 milióna rôznych doménových mien.

Funkcie a ceny

Medzi funkcie a produkty patria prevody domén, tvorcovia webových stránok a webových stránok elektronického obchodu, možnosti hostingu a SSL, e-mailové služby a nástroje online marketingu..

Nástroje online marketingu zahŕňajú optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO), reklamu s platbami za kliknutie (PPC), podporu na Facebooku a ďalšie.

Možnosti zákazníckej podpory sú k dispozícii telefonicky a e-mailom pre všetky oddelenia. Zdá sa, že bohužiaľ neexistuje možnosť priameho rozhovoru.

Zákaznícka podpora je k dispozícii od pondelka do piatka od 9:00 do 12:00 a v sobotu a nedeľu od 9:00 do 22:00.

Webová stránka .com s Register.com vás vráti iba 5 dolárov mesačne.

Stránky končiace na .net, .org, .biz, .info a .us stoja rovnakú sumu ako webové stránky .com.

Ceny za registráciu.com

Táto sadzba je omnoho lacnejšia ako konkurencia iných registrátorov domén, ako napríklad Go Daddy alebo Yahoo.

Ochrana súkromia WHOIS je k dispozícii za ďalších 11 dolárov ročne, takže vaše celkové ročné poplatky za doménu a ochranu WHOIS by mali byť približne 16 dolárov ročne.

10. InMotion Hosting

Kontrola domén inMotion

Základné informácie

InMotion Hosting bola založená v roku 2001 a je založená v Los Angeles v Kalifornii. Spoločnosť tiež vlastní dátové centrum so sídlom v Ashburn, VA.

InMotion Hosting je súkromná spoločnosť, ktorá vlastní viac ako 300 000 domén. Vlastnia tiež webhostingové centrum, ktoré je webovým hostiteľom vytvoreným pre začiatočníkov a blogerov.

Funkcie a ceny

Sú známe tým, že sú vlastníkmi webhostingu s rýchlymi servermi a veľkou prevádzkou. Pokiaľ ide o hosting ide, spoločnosť ponúka zdieľané podnikanie, VPS, predajcu a hosting WordPress.

Ponúkajú tiež podnikové hostiteľské riešenia a služby webdizajnu.

Súčasťou každého plánu je aj automatická obnova domény a pri niektorých programoch, ako je napríklad balík zdieľaného podnikania, je k dispozícii bezplatná doména.

Spoločnosť ponúka 24/7 zákaznícku podporu vo forme živého chatu, e-mailu, Skype a telefonickej podpory.

Ak hľadáte doménu .com, môžete platiť 15,99 dolárov ročne. To isté platí pre domény .net, .org, .biz, .info a .us.

Ceny hostenia InMotion

Ochrana súkromia domén predstavuje 12,99 dolárov ročne, čím sa celková suma zvyšuje na 28,98 dolárov ročne.

Spoločnosť ponúka aj 90-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže ak budete mať pocit, že In Motion Hosting pre vás nie je webhostingový server ani registrátor domény, budete môcť získať plnú náhradu..

záver

Nastavenie a vytvorenie webovej stránky nebolo nikdy jednoduchšie, najmä ak používate redakčný systém (CMS) alebo tvorca webových stránok.

Nedá sa vyhnúť registrácii názvu domény.

Názov domény nemôžete zaregistrovať bez registrátora domény, ktorý sa stará o zadný koniec procesu registrácie webových stránok.

Ak by systém názvov domén neexistoval, museli by sme prechádzať internet zadaním dlhých, ťažko zapamätateľných adries IP..

Výber správneho názvu domény a registrátora domény by sa nemal brať na ľahkú váhu!

Teraz, keď poznáte rozdiely medzi desiatimi najlepšími registrátormi domén, môžete urobiť informované rozhodnutie o tom, ktorý z nich je pre vás najlepší:

 • Domain.com 
 • Choď oci je veľmi populárny registrátor domén so 17 miliónmi používateľov.
 • Namecheap bol v roku 2010 pomenovaný „Najlepší registrátor doménových mien“ a „Najpopulárnejší registrátor doménových mien“ v roku 2012.
 • Bluehost nie je len skvelé miesto na registráciu domény; je to tiež skvelé miesto na hosťovanie vašich webových stránok. Hostiteľom Bluehost je viac ako 2 milióny webových stránok.
 • Registrovaných je 9 miliónov domén Hostgator. Rovnako ako Bluehost sú primárne poskytovateľmi webhostingových služieb.
 • Name.com kontroluje viac ako 2 milióny domén zo 16,5 milióna domén vlastnených ich materskou spoločnosťou, na pravej strane.
 • 1&1 bol už veky vo svete registrátorov domén; boli založené v roku 1988. S 1&1, .com stránky sú iba 0,99 dolárov ročne na doménu.
 • Register.com spravuje 2,5 milióna domén a ponúka rozsiahle nástroje online marketingu.
 • InMotion Hosting ponúka automatické obnovenie domény a veľa rôznych možností webhostingu.
 • Domény Google je momentálne vo fáze beta, ale stále je to vynikajúci registrátor domén. Umožňujú vám zaregistrovať vašu doménu až desať rokov a ochrana súkromia WHOIS je súčasťou každej vhodnej domény.

Úplný zoznam registrátorov akreditovaných ICANN nájdete tu.

Začnite výberom registrátora domén z nášho zoznamu, ktorý najlepšie vyhovuje vašim dnešným potrebám a rozpočtu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author