Recenzia HostMetro: Závažné problémy s rýchlosťou a prevádzkou …

Domovská stránka hostmetra

HostMetro bol nedávno založený v roku 2012, aby sa špecializoval na poskytovanie iba zdieľaného hostingu.

Sú tiež jedným z jediných webových hostiteľov so „zaručeným uzamknutím ceny“, takže vaše ceny neskočia o 200%, keď je čas na obnovenie.

Okrem toho sa môžu pochváliť 99,9% dostupnosti, aby zaviedli slušnú škálu ponúk pre zákazníkov, ktorí si uvedomujú rozpočet.

Sú však všetky tieto tvrdenia príliš dobré na to, aby to bola pravda?

V júni 2015 sme založili základný testovací web WordPress na hostiteľskom serveri Mega Max Plan. V priebehu niekoľkých posledných mesiacov sme monitorovali a analyzovali jeho výkonnosť a zostavovali najdôležitejšie výsledky vrátane dostupnosti. & rýchlosť, aby sme vám mohli poskytnúť túto nezaujatú recenziu.

Začnime:

Výhody používania hostingu hostMetro

„Cena zámku spoločnosti HostMetro“ je jednou z inovatívnejších ponúk, ktoré sme videli po preskúmaní takmer tridsiatich rôznych spoločností poskytujúcich webhosting. Čo iné ponúkajú okrem nízkych cien?

1. Nekonzistentná slušná zákaznícka podpora

Naše skúsenosti so zákazníckou podporou spoločnosti HostMetro začali celkom dobre. Ich agenti sa rýchlo spojili a včas odpovedali na všetky naše otázky.

Podpora hostMetroNáš rozhovor s agentom podpory zákazníkov na serveri HostMetro

Bohužiaľ, naše previerky na pozadí ukazujú všeobecne zmiešané recenzie o dostupnosti (a efektívnosti) ich oddelenia podpory zákazníkov.

 • „Nemôžeme sa prihlásiť do nášho panela c a e-mail nefunguje. Pokúsili sme sa kontaktovať vašu online podporu a nikto ju nevyzdvihuje. Vysvetlí mi niekto, čo sa deje? “
 • Váš zákaznícky servis je hrozný! Určite hľadám nového hostiteľa. Bolo mi povedané, že necháte moju stránku znova aktivovať, aby som mohol opraviť veci týkajúce sa doplnkov. To sa nestalo. To sa stalo mnohokrát sooo a som hotový. “
 • „Ahoj chlapci, toto je takmer dni, keď sú naše webové stránky nefunkčné a nedostávame žiadnu pomoc 24 hodín na odpoveď na lístok? Chcem pomoc čo najskôr, nemôžem vás ani kontaktovať. “
 • „Čo sa zdá byť problémom s vašou podporou? Nemôžem nikoho chytiť po telefóne a jeho takmer dve hodiny čakať. Nemôžem sa spojiť ani s podporou chatu. A vaša e-mailová podpora je veľmi pomalá. Máme problém s našimi e-mailmi a chcem, aby mi ho niekto opravil. “

2. Záruka na zablokovanie ceny (!)

Väčšina hostiteľov vás nasáva smiešne nízkou rýchlosťou, keď sa s nimi prvýkrát zaregistrujete. Keď je váš plán hotový a je čas na jeho obnovenie, táto nízka sadzba zmizne a vaša cena sa môže zdvojnásobiť alebo dokonca strojnásobiť zdanlivo cez noc.

HostMetro tento trend napriek tomu zarába, čo zaručuje vašu počiatočnú mieru registrácie – a to aj pre budúce obnovenia!

Je to obrovská dohoda, ktorá ponúka obrovské cenové zvýhodnenie, ak sa s nimi chcete dlhodobo držať.

3. Bezplatný prenos webových stránok (s obmedzeniami)

HostMetro bezplatne migruje vaše existujúce webové stránky na ich servery.

ALE…

Iba v prípade, že nepresiahne 3 GB. V opačnom prípade ste sami.

O prenos na web je potrebné požiadať do 30 dní od vytvorenia účtu.

Ak nie ste spokojní, môžete kedykoľvek využiť ich 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez otázok..

4. 99,9% záruka dostupnosti

Na stránke Zmluvné podmienky pre väčšinu hostiteľov zomiera optimizmus.

To, čo sa zdalo byť také dobré, sa na začiatku rýchlo zmenilo na nočnú moru, keď si prečítate jednu pochybnú politiku za druhou.

Avšak občas narazíte na niečo pozitívne, čo obnovuje vašu vieru v niektoré spoločnosti.

V rámci podmienok hostMetro je zahrnutá ich záruka za dostupnosť služby Uptime.

Ak ich ročný priemerný čas prevádzkyschopnosti klesne pod 99%, na váš účet bude pripísaný bezplatný mesiac hosťovania. Aj keď je táto známka nižšia ako priemerná doba pohotovosti, ktorú sme videli u 30 hostiteľov, stále je to dobrá politika, ktorá ukazuje, že stoja za svojimi službami.

Platí aj niekoľko štandardných výnimiek, aj keď sú dosť časté. Ak dôjde k jednorazovým udalostiam, ako je prírodná katastrofa alebo veľký hack, tento výpadok sa nezapočítava do výpočtu priemernej doby prevádzkyschopnosti.

5. 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Ak nie ste spokojní kedykoľvek počas prvých 30 dní nového zákazníka HostMetro, môžete požiadať o úplnú refundáciu. Celkovo je to skvelá vec.

Nezabudnite, že existuje niekoľko problémov, ktoré môžu ovplyvniť vašu refundáciu.

Po prvé, náhrady sa vzťahujú iba na hostingové plány. To znamená, že ďalšie doplnky, ako napríklad zálohovacie služby alebo názvy domén, sa nevracajú.

Dobrá správa o názvoch domén je, že ak ste za jednu zaplatili, môžete ju vziať so sebou na iného hostiteľa.

Ak ste však dostali bezplatnú službu prostredníctvom hostMetro, tieto bežné náklady sa môžu z vášho zostatku na vrátenie znížiť. Môžu tiež odpočítať náklady na bezplatné certifikáty SSL. Pri získavaní týchto „bezplatných“ bonusov nezabudnite znova skontrolovať svoj plán, pretože v prípade, keď je čas požiadať o vrátenie platby, by sa mohli vrátiť, aby vás doslova stáli..
Hostmetro peniaze späť

Nevýhody použitia HostMetro Hosting

HostMetro má pár vecí, ktoré sa vám páčia. Najmä to „záruka na zaistenie ceny“.

Ich služba, žiaľ, nemôže zodpovedať hodnote tejto ponuky.

Počnúc časom načítania stránky:

1. Pomalé rýchlosti stránky

Za posledných 24 mesiacov sa hostMetro nejako podarilo skrátiť časy načítania stránky 1,116ms.

Vďaka tomu je HostMetro štyrikrát pomalšie ako náš najrýchlejší hostiteľ A2.

s ohľadom na jediné oneskorenie môže mať za následok menej konverzií o 7%, HostMetro vás môže stáť viac za stratené tržby, ako v skutočnosti platí za ich služby.

Najhoršie na tom je, že boli neustále podpriemerné takmer každý mesiac. Takže to nebolo ako keby bol jeden zlý mesiac, ktorý znížil ich výsledky. Nie, sú dobré, že sú zlé.

Priemerná doba načítania za posledných 12 mesiacov:

HostMetro posledných 12 mesiacov podrobné štatistikyPriemerná rýchlosť hostMetro 2019-2020 | Zobraziť štatistiky

2. BUDE podpriemerné 99,81% dostupnosti

A hity stále prichádzajú. HostMetro dodalo za posledných 24 mesiacov pod priemernú dostupnosť 99,81%.

Jedinou striebornou podšívkou s takým zlým výkonom je, že (údajne) pripíšu vášmu účtu ďalší mesiac hostenia, ak klesne pod sľúbenú 99,9% dostupnosť.

Predtým, ako skočíte na túto ponuku, zvážte toto: Hodina prestojov mesačne by vás mohla stáť omnoho viac návštevníkov, konverzií a teda aj predaja a peňazí, než to, čo vám spoločnosť HostMetro pripíše späť..

Priemerná doba prevádzky v posledných 12 mesiacoch:

 • Priemerná doba prevádzky v januári 2020: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v decembri 2019: 99,69%
 • Priemerná doba prevádzky v novembri 2019: 99,59%
 • Priemerná doba prevádzky v októbri 2019: 98.91%
 • Priemerná doba prevádzky v septembri 2019: 99,94%
 • Priemerná doba prevádzky v auguste 2019: 99,97%
 • Priemerná doba prevádzky v júli 2019: 99,90%
 • Priemerná doba prevádzky v júni 2019: 99,57%
 • Priemerná doba prevádzky v máji 2019: 99,97%
 • Priemerná doba prevádzky v apríli 2019: 99,83%
 • Priemerná doba prevádzky v marci 2019: 99,94%
 • Priemerná doba prevádzky vo februári 2019: 99,84%

HostMetro štatistiky za posledných 24 mesiacovPriemerná doba prevádzky HostMetro | Zobraziť štatistiky

3. „Bezplatné“ zálohy vás skutočne stoja

Zálohy sú nevyhnutnou funkciou, pretože problémy sa z času na čas nepochybne objavia. Väčšina hostiteľov ich ponúka v určitej kapacite, či už zadarmo alebo za úhradu.

Zmluvné podmienky spoločnosti HostMetro hovoria, že ponúkajú „služby zálohovania zdarma ako zdvorilostný“.

Znie to úžasne, však? Ak budete mať pravidelné zálohy po ruke, ušetrí vám to veľa problémov, ak dôjde k napadnutiu vašich stránok.

S týmto tvrdením sú však spojené tri veľké problémy:

 1. Táto služba zálohovania sa spustí iba raz mesačne. (V ideálnom prípade by ste mali mať denné alebo týždenné minimum.)
 2. Zálohujú iba veľkosť 1 GB. To nie je príliš veľké, aby som bol úprimný, takže to pravdepodobne niekedy podáš.
 3. A čo je najhoršie, na obnovenie zálohy vás bude stáť 39,95 USD.

Je to tak: „bezplatná služba zálohovania“ nie je v skutočnosti bezplatná, ak ju potrebujete.

4. Iba zdieľaný hosting

HostMetro ponúka iba dva spoločné plány hostenia. Nie sú k dispozícii žiadne možnosti VPS, cloud alebo špecializované hostovanie.

Ak sa vám podarí rýchlo prerásť, bude ťažké skombinovať existujúcu infraštruktúru, čo vás núti v blízkej budúcnosti prejsť na inú webhostingovú spoločnosť, ak sa k tomuto bodu dostanete..

5. Obmedzená ponuka domény ZDARMA

Pri registrácii ponúkajú bezplatné doménové meno, ale iba ak použijete kupónový kód „DOMAIN ZADARMO“.

Obnovenie doménového mena (alebo zakúpenie ďalších) vás vráti s ďalšími 14,49 dolárov, čo je drahšie ako mnoho iných hlavných registrátorov doménových mien..

6. „Poplatok za nastavenie“ v mesačných programoch

HostMetro ponúka skutočný mesačný plán hosťovania. Zlou správou je, že sadzba výrazne stúpa (v porovnaní so zablokovaním v dlhodobom pláne) a budete musieť zaplatiť aj inštalačný poplatok 14,49 dolárov.

5. Krátkodobé plány drahšie

HostMetro inzeruje mesačnú cenu 2,95 dolárov. Ak však chcete získať túto cenu, musíte sa zaregistrovať na celé tri roky.

Neexistuje žiadny plán, ktorý je kratší ako jeden rok. A dokonca aj táto možnosť jedného roka bude stáť 4,95 dolárov mesačne.

Cena produktu HostMetro bude lacnejšia pri dlhodobejšom nákupe.

Ceny hostMetro, plány hostingu & Rýchle fakty

HostMetro ponúka iba zdieľaný hosting. Tu je rýchly prehľad ich zdieľaných plánov hostenia:

 • Mega Max plán: Tento plán začína na 2,95 dolárov mesačne. Zahŕňa neobmedzené úložisko, neobmedzenú šírku pásma a podporu pre neobmedzené webové stránky.
 • Super Max plán: Tento plán začína na 6,95 dolárov mesačne. Zahŕňa neobmedzené úložisko, neobmedzenú šírku pásma a podporu pre neobmedzené webové stránky. Je tiež dodávaný s bezplatným certifikátom SSL, denným skenovaním škodlivého softvéru a pokročilým zabezpečením.

Ceny a plány hostMetroCeny a plány hostMetro

 • Jednoduchosť registrácie: Proces registrácie je trochu zložitejší. To by mohlo byť jednoduchšie.
 • spôsob platby: Kreditná karta, PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Účty sú obmedzené na 200 000 inódov, 10 percent CPU a pamäte. V prípade prekročenia tohto limitu môže byť váš účet pozastavený a nebudete mať nárok na vrátenie prostriedkov.
 • upsells: Niekoľko zvratov.
 • Aktivácia účtu: Môže to trvať dlho. Aktiváciu môžete vykonať okamžite zaplatením poplatku 5 dolárov.
 • Skúsenosti s ovládacím panelom a ovládacím panelom: cPanel.
 • Inštalácia aplikácií a CMS (WordPress, Joomla atď.): Jednoduchá inštalácia populárnych aplikácií a CMS jedným kliknutím pomocou Softaculous.

Odporúčame HostMetro?

nie.

Zákaznícke služby spoločnosti HostMetro sú nekonzistentne slušné. Ich „záruka zaistenia ceny“ je celkom v pohode. Inak ide o to najkrajšie, čo o nich môžeme povedať.

HostMetro prichádza s jednou z najpomalších rýchlostí načítania stránok, aké sme kedy videli. Berúc do úvahy vplyvy na rýchlosť stránok – nielen skúsenosti používateľov, ale aj poradie a konverzie vyhľadávacích nástrojov na vašom webe – tu je vážne nebezpečenstvo pre váš spodný riadok (čítaj: príjem) tu.

Ich prevádzková doba je tiež dosť zlá. Trvale podpriemerný, s dlhými prestojmi, ktoré môžu narušiť prístup v kritických okamihoch.

Úprimne povedané, existuje veľa webových hostiteľov, ktorí vám poskytnú omnoho lepšiu dobu načítania stránky, stabilnejšiu dostupnosť a lepší zákaznícky servis za rovnaké (alebo menej) peniaze..

Už ste niekedy použili HostMetro? Ak áno, zanechajte recenziu nižšie. Vítame všetky recenzie, či už dobré alebo zlé, ak sú transparentné a čestné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author