Recenzia hostingu IONOS – dobrá, ale nie pre všetkých …

Preskúmanie iónovDomovská stránka webhostingu IONOS

IONOS (predtým známy ako 1&1) je webhostingová služba, ktorá obsahuje niekoľko webových nástrojov.

Pokrývajú väčšinu dostupných možností hostenia, napríklad zdieľaný hosting, hosting VPS, hosting WordPress, cloud hosting a ďalšie.

To spolu s vynikajúcimi možnosťami zákazníckej podpory a slušnými cenami urobilo IONOS obľúbeným vo svete hostingových služieb.

Aký dobrý je hosting IONOS? Na účely tejto kontroly sa väčšinou zaoberáme zdieľanými hostingovými službami IONOS.

Testovali sme množstvo faktorov vrátane zákazníckeho servisu, celkovej použiteľnosti, dostupnosti služby a ďalších, aby sme vám poskytli čo najúplnejšiu možnú kontrolu.

Všeobecné informácie & Prehľad hostingu

NAŠE VERDICT: odporúča
SPEED: 649ms (Marec 2020 až apríl 2020)
UPTIME: 100% (Marec 2020 až apríl 2020)
PODPORA: Živý rozhovor 24/7, Knowledgebase
APAS: WordPress, Duda, Drupal, phpBB, Joomla
VLASTNOSTI: Vyhradený certifikát SSL, informačný panel, nástroj na tvorbu webových stránok
HOSTINGOVÉ PLÁNY: Zdieľaný, VPS, WordPress, Cloud, Dedicated Server
PRENOS STRÁN: Nie zadarmo
CENY: Počnúc 1.00 $ / mesiac (obnovuje sa na 8,00 $ / mesiac)

Výhody používania IONOS Hosting

1. Responzívna zákaznícka podpora

Prvá vec, ktorú sme si všimli o IONOS, boli možnosti podpory zákazníkov.

Zákaznícka podpora je obrovská dohoda takmer v akomkoľvek odvetví.

Ak si zarobíte na živobytie úplne mimo svoje webové stránky (čo je prípad mnohých moderných podnikateľov), musíte veriť, že vaše stránky budú vždy funkčné. Ak sa však vyskytne problém, musíte tiež veriť, že spoločnosť, ktorá spravuje váš hosting, môže byť okamžite kontaktovaná, aby sa problém vyriešil.

IONOS ponúka nepretržitý live chat a online centrum pomoci, ktoré obsahuje množstvo článkov o všetkých ich kľúčových službách.

Vďaka ich live chatu vás požiadajú, aby ste načrtli svoju otázku skôr, ako sa spojíte. Potom ste okamžite spárovaní s agentom.

Za necelú minútu sme sa rozprávali s Jeanom F..

Ionos live chat podporu

Jeanove reakcie boli okamžité a úplné. Nikdy som nemal pocit, že by sme mali čo do činenia s niekým, kto nehovoril plynule anglicky alebo s nejakým automatizovaným robotom. Toto bola skutočná osoba poskytujúca reakcie v reálnom čase.

Celkovo vzaté, úroveň služieb bola fantastická. Keby sme chceli nitpick, mohli by sme povedať, že jej odpovede mohli byť srdečnejšie, ale celkovo sme boli s komunikáciou veľmi spokojní..

2. Silná dostupnosť – 100%

Jednou z najdôležitejších metrík, ktoré meráme, pokiaľ ide o poskytovateľov hostingu, je prevádzka.

Platíte za to, aby bol váš web online. Ak chýba prevádzka a vaše stránky pravidelne klesajú, vaša hostingová služba vám zlyhala v najdôležitejšej oblasti.

IONOS tvrdí, že má 99,9% dostupnosti. Podľa oddelenia zákazníckeho servisu jediný dôvod, prečo si nevyžadujú 100% dostupnosť, je to, že nie sú schopní zodpovedať za prírodné katastrofy..

Štatistika dostupnosti a rýchlosti iónovPriemerná doba prevádzky IONOS | Zobraziť štatistiky

A tak ďaleko od údajov, že sme ich zhromaždili uptime bol perfektný 100%. Nezabudnite, že ide iba o údaje za dva mesiace, takže zatiaľ nemôžeme urobiť žiadne závery, ale začiatok bol sľubný. Budeme ich štatistiky priebežne aktualizovať.

3. Dobrá rýchlosť načítania stránky

Pomalý web nie je len nepríjemný: keď načítanie stránky trvá viac ako 5 sekúnd, viac ako 25% vašich potenciálnych návštevníkov už bude inde hľadať

Prečo je to tak??

Výkonnosť stránok je vecou, ​​keď spoločnosť Google skúma vaše stránky. Vaše dôležité skóre SEO, ktoré určuje vaše umiestnenie v najobľúbenejšom vyhľadávači na svete, sa naň veľmi spolieha.

Rýchlosť stránok je štvrtým najdôležitejším faktorom SEO, a to za bezpečnosťou stránok, prehľadávateľnosťou a prívetivosťou pre mobilné zariadenia.

Pomalá stránka je teda okamžitým odtokom pre návštevníkov spoločnosti Google a webových stránok.

Žijeme vo veku okamžitej komunikácie a okamžitých informácií. Ak zaostávate, je pravdepodobné, že používateľ nájde inú stránku s podobnými informáciami, ktoré sa viac zaujímajú o ich skúsenosti.

Keď rýchlosť vašej stránky klesá, stúpajte z miery stúpania.

Miera odchodov pri načítaní stránky

Preto je skvelé vidieť, že IONOS produkuje dobrú priemernú rýchlosť načítania stránky 649ms (0,65 s). Je ešte predčasné robiť akékoľvek závery alebo určité tvrdenia, ale je to dobrý začiatok. Keď zhromažďujeme ďalšie údaje, budeme túto kontrolu neustále aktualizovať.

Ionos podrobne uptime a rýchlosťPriemerná rýchlosť IONOSu marec 2020 – apríl 2020 | Zobraziť štatistiky

4. Zabezpečenie SSL zadarmo

Bezpečnosť je ďalším dôležitým aspektom hostiteľskej služby. Našťastie je to oblasť, v ktorej vyniká IONOS.

Služba používa certifikát GeoTrust Dedicated SSL a Wildcard SSL certifikát. Toto šifruje vaše webové stránky pre pokročilé zabezpečenie, čo by vám malo pomôcť pri dýchaní úľavy, keď podnikáte online..

Aby bolo možné mať webovú stránku HTTPS, je potrebný certifikát SSL. Ak vaša adresa URL začína protokolom HTTP, spoločnosť Google vaše stránky skutočne označí ako nezabezpečené. Certifikáty SSL navyše chránia údaje, ktoré sa vymieňajú medzi používateľmi a webom. Pomáha to zákazníkom viac dôverovať, čo je chrbticou každého obchodného vzťahu

Certifikát GeoTrust Dedicated SSL je súčasťou balíka serverov, zdieľaného hostingu pre vývojárov a balíkov eShop pre vývojárov. Certifikát Wildcard SSL sa štandardne dodáva so všetkými zdieľanými plánmi hostenia pre systémy Linux a Windows.

5. Bezplatná doména a e-mail s niektorými balíčkami

Extra sú vždy pekné. Sme radi, keď hostingové balíčky hádzajú niektoré bonusové funkcie bezplatne, keď sa prihlásite na odber jednej z ich platených možností.

IONOS v skutočnosti ponúka dve z najbežnejších bezplatných funkcií, registráciu domén a e-mailové adresy.

Doménové meno je na jeden rok bezplatné v balíkoch Essential, Business a Expert Shared Hosting.

Pokiaľ ide o značkový e-mailový účet (ďalšia nevyhnutnosť, ak chcete, aby vás ľudia, s ktorými obchodujete, brali vážne), oba balíky Linux a Windows prichádzajú s e-mailovými účtami na všetkých úrovniach. Odberatelia systému Windows môžu prijímať 25 až 500 e-mailových účtov, zatiaľ čo zákazníci systému Linux získajú 10 až 100 účtov. Všetko záleží na vybranom balíku.

6. Vylepšené užívateľské rozhranie

IONOS nepoužíva klasický cPanel, namiesto toho vyvinul svoj vlastný backend. Pre tých, ktorí sú zvyknutí na cPanel, to môže byť mätúce a nejaký čas to môže byť na začiatku zvyčajné, ale celkovo sa dá relatívne ľahko používať.

Používateľské rozhranie Iono

Na informačnom paneli môžete spravovať domény, certifikáty SSL, e-mailové adresy, skontrolovať štatistiku svojich stránok atď.

IONOS tiež pridal vylepšený vyhľadávací panel, kde môžete rýchlejšie nájsť nastavenia a prepínať medzi produktmi.

O rozhraní IONOS od ostatných používateľov bolo veľa zmiešaných pocitov, najmä v porovnaní s cPanel to nebolo príliš intuitívne. Zdá sa však, že IONOS vynaložil úsilie na zlepšenie použiteľnosti dashboardu a jeho použitie bolo logickejšie.

Nevýhody použitia IONOS Hosting

1. Registrácia účtu je možná iba v obmedzenom počte krajín

Jednou z vecí, ktoré ste si o IONOSu vôbec nevšimli, je to, že si môžete zaregistrovať svoj účet iba v obmedzenom počte krajín. Zastúpená je väčšina krajín, ale napríklad ak sa nachádzate v Číne a chcete sa zaregistrovať v IONOS, nie je to možné, pretože nie je na ich zozname..

To isté platí pre väčšinu európskych krajín. Napriek tomu, že spoločnosť IONOS bola založená v Nemecku a jej ústredie sa tam stále nachádza, na zozname sú zastúpené iba niektoré európske krajiny..

Niekoľko príkladov, kde sa nemôžete prihlásiť do systému IONOS:

 • Čína
 • Irán
 • egypt
 • Maroko
 • Mjanmarsko
 • Európa (Poľsko, Rumunsko, Holandsko, Portugalsko, Švédsko, Fínsko, Belgicko, Česká republika atď.)

Možno by bolo lepšie skontrolovať sa pred registráciou, ak môžete pokračovať v registrácii vo svojej krajine.

2. Žiadne bezplatné prevody webových stránok

Ak migrujete svoje stránky na nového hostiteľa, skvelým spôsobom, ako sladiť banku, je bezplatný prevod.

Umožňuje novému zákazníkovi zbaviť sa tohto stresu a finančnej záťaže.

To nie je niečo, čo IONOS ponúka.

Uistili sme sa, že sme sa obrátili na oddelenie služieb zákazníkom prostredníctvom živého chatu. Podľa Jean zo zákazníckej podpory neponúkajú bezplatné prevody a nemohla dať solídnu odpoveď na otázku týkajúcu sa stanovovania cien.

Podľa Jean musí byť proces prevodu individuálne ponúknutý klientom, pretože sa účtuje každú hodinu.

Náklady, plány a spôsoby platby IONOS

IONOS má dve rôzne druhy zdieľaných hostingových služieb, z ktorých každá má na výber tri balíčky webhostingu.

Po prvé, ponúkajú Linux hosting – ktorý sa na oficiálnej webovej stránke nazýva iba Web Hosting.

Ponúkajú tiež Windows hosting. Je zrejmé, že tieto rôzne variácie zdieľaného hostenia sa uskutočňujú v rôznych operačných systémoch.

Ceny sú oboje dobre, ale s možnosťou Windows získate omnoho viac funkcií. Každý prehľadávač má na výber tri rôzne úrovne.

Začnime s Linuxom:

 • Základný plán systému Linux je mesačný balík bez rizika. Stojí to 4 doláre mesačne. Táto úroveň funguje najlepšie pre jednu webovú stránku a ponúka 10 GB úložného priestoru. Každý, kto si zakúpi túto úroveň, dostane na jeden rok 10 e-mailových účtov a bezplatnú doménu. Má úroveň výkonnosti, ktorá umožňuje až 50 návštevníkov za minútu na vašom webe.
 • Obchodná úroveň začína na prvom mesiaci za prvý mesiac a potom sa zvyšuje na 8 dolárov za mesiac bez záväzku. Používatelia v tejto úrovni môžu mať neobmedzené množstvo webových stránok s neobmedzeným ukladaním. Získajú tiež až 50 e-mailových účtov a bezplatnú doménu na obdobie jedného roka. Stránky na tejto úrovni sú optimalizované až na 200 návštevníkov za minútu.
 • Úroveň expertov stojí 14 dolárov mesačne a môže byť kedykoľvek zrušený. Zahŕňa tiež neobmedzené webové stránky, úložisko a databázy s bezplatnou jednoročnou doménou a až 100 e-mailovými účtami. Stránky podľa plánu odborníkov sú optimalizované až na 500 návštevníkov za minútu. Súčasťou je aj ochrana pred malvérom SiteScan a sieť na doručovanie obsahu.

Ionos zdieľa linuxové hostingové ceny

Na strane Windows vecí máte k dispozícii množstvo väčších plánov, ktoré prichádzajú s obdobím záväzku.

 • Podnikateľský plán funguje pre jednu webovú stránku alebo projekt. Je to 1 dolár mesačne na 12 mesiacov a potom sa obnovuje na 8 dolárov mesačne. Získate 100 GB úložného priestoru, 25 e-mailových účtov a bezplatnú doménu.
 • Plán Pro je tiež cena za 1 $ mesačne počas šiestich mesiacov a potom obnovuje 10 USD mesačne. Je to dobré alebo až päť webových stránok a má kapacitu 250 GB úložného priestoru. Odberatelia dostávajú 100 e-mailových účtov a bezplatnú doménu.
 • Expertný plán je najvyššia z troch úrovní systému Windows. Rovnako ako ostatné, začína na $ 1 za mesiac a ako taký pokračuje po dobu šiestich mesiacov. Potom je to 14 dolárov mesačne. IONOS hovorí, že je to najlepšie pre až 50 webových stránok a má 500 GB úložného priestoru. S týmto plánom sa dodáva bezplatná doména a 500 e-mailových účtov spolu so sieťou na doručovanie obsahu.

Ionos zdieľa ceny za hosťovanie systému Windows

IONOS akceptuje platby PayPal a kreditné karty.

Odporúčame IONOS?

Áno, robíme.

Ich flexibilné plány pre systémy Linux a Windows sú cenovo dostupné a obsahujú množstvo užitočných funkcií. Bleskovo rýchla zákaznícka podpora, ktorú sme zažili, bola tiež veľkým perím v jej čiapke.

Existujú však aj nevýhody, nemôžete sa s nimi zaregistrovať vo väčšine európskych krajín a propagovaná cena $ 1,00 / mesiac sa obnovuje na oveľa vyšších $ 8,00 / mesiac..

Zabezpečenie SSL z neho robí veľmi bezpečnú službu a skutočne sa nám páčilo, že prichádza s bezplatnou doménou. Aj keď to nezačiarkne toľko výhier, ako povedzme, niečo ako Bluehost, stále je to spoľahlivý poskytovateľ hostenia, ktorý svoju prácu dokončí, priamo tam s GoDaddy.

PS: Použili ste už IONOS? Zvážte zanechanie kontroly nižšie – dobré alebo zlé – nezáleží na tom, nakoľko je to užitočné pre našich návštevníkov. Ďakujem za tvoju podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author