Digitálny oceán – je to dobrý poskytovateľ hostingu a servera? (Preskúmanie do roku 2020)

Recenzia DigitalOceanDigitalOcean Domovská stránka

Naše testovacie miesto hostenia DigitalOcean monitorujeme od začiatku roku 2018.

Počas celého času sme boli platiacim zákazníkom spoločnosti DigitalOcean a starostlivo sledovali dôležité metriky systému. Konkrétne časy načítania, odozva na služby zákazníkom, a čo je najdôležitejšie, doba prevádzky a prestoje.

Zatiaľ sú výsledky sľubné, tu je naša hĺbková kontrola toho, ako merajú s ostatnými.

Spoločnosť DigitalOcean, ktorá uviedla na trh prvý server v roku 2011, je americká cloudová hostingová spoločnosť zameraná na pomoc vývojárom pri rýchlejšom a ľahšom zavádzaní ďalších aplikácií..

To, čo začalo ako malá začínajúca spoločnosť so sídlom v New Yorku, sa exponenciálne rozrástlo a dosiahla zákaznícku základňu v celkovej výške viac ako pol milióna vývojárov..

Konečným cieľom spoločnosti DigitalOcean je použitie jednotky SSD na vytvorenie užívateľsky prístupnej platformy, ktorá umožní ich bohatstvu klientov prenášať projekty do a zo cloudu a zvyšovať rýchlosť výroby s rýchlosťou a efektívnosťou.

Je dosť dobré, aby jedného dňa boli zaradené medzi jednu z našich 10 najlepších hostingových služieb?

Poďme zistiť!

Výhody používania digitálneho hostingu

1. Fantastická „priemerná“ doba prevádzky 99,99%

Priemerná doba prevádzky služby cloud hostingu v priemysle je 99,94%.

DigitalOcean to vyfúkne z vody (určená slovná hračka) s neuveriteľnými 99,99%.

To znamená, že od apríla 2018 do marca 2019 mal DigitalOcean iba osem výpadkov, ktoré spolu predstavovali iba 43 minút..

To spája spoločnosť Bluehost s našim najspoľahlivejším uptime hostingom. Nemôžeme preceňovať, aké úžasné to je. Väčšina z našich desiatich najčastejších služieb patrí medzi 99,96% a 99,98% dostupnosti.

Štatistika DigitalOcean za posledných 12 mesiacovPriemerná doba prevádzky spoločnosti DigitalOcean 2018 – 2019 | Zobraziť štatistiky

Priemerná doba pohotovosti za posledných 12 mesiacov:

 • Priemerná doba prevádzky v marci 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky vo februári 2019: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v januári 2019: 99,98%
 • Priemerná doba prevádzky v decembri 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v novembri 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v októbri 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v septembri 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v auguste 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzkyschopnosti v júli 2018: 99,94%
 • Priemerná doba prevádzkyschopnosti v júni 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v máji 2018: 100%
 • Priemerná doba prevádzky v apríli 2018: 100%

Ako vidíte, v lete je malý pokles, pričom najnižší zaznamenaný percentuálny podiel uptime je v júli 99,94%. Systém sa však v auguste znovu rozvíja a počas septembra, októbra, novembra alebo decembra sa nevyskytujú žiadne výpadky.

Je to zlepšenie správnym smerom. Šípka sa neustále pohybuje nahor, čo ukazuje, že DigitalOcean je na vrchole svojich problémov.

2. Blesky – krátke doby načítania

Uptime je štatistika číslo jedna, ktorú treba sledovať pri výbere webhostingu.

Koniec koncov – každý zvonček a píšťalka na planéte nezodpovedá za kopec fazule, ak vaše webové stránky trávia dlhé obdobia offline..

Už čo najbližšie je rýchlosť.

Zaobchádzanie webových stránok môže byť tiež „nadol“ na všetky účely a účely. Sluggish stránky sú prakticky nepoužiteľné. Vaša premávka nebude váhať odraziť. Doslovne. Rozdiel za pár sekúnd vás môže stáť takmer tri štvrtiny vašej potenciálnej prevádzky na webe.

Znie to šialene? Bohužiaľ to tak nie je.

Prieskum trhu uvádza, že webové stránky, ktoré sa nemôžu načítať do piatich sekúnd, môžu stratiť viac ako 74% návštevnosti mobilných stránok.

Naopak, ukázalo sa, že klesajúce doby načítania zvyšujú konverziu premávky a predaja o viac ako 74%. Hovoríme tomu 74% viditeľná píla. Keď sa nakláňa jedným smerom, získavate a na druhom strácate.

Čo to znamená pre nášho priateľa DigitalOcean?

Dobré veci. Naozaj dobré veci.

DigitalOcean nie je len rýchly … je to najrýchlejší produkt, aký sme kedy skontrolovali. Vážne to zanecháva ostatné špičkové programy hostenia, ktoré sme skontrolovali, v prachu.

Priemerná rýchlosť zaťaženia v priemysle je 890 ms.

DigitalOcean sa najrýchlejšie pohybovala neuveriteľnou rýchlosťou 218 ms. Najpomalšie to bolo 496 ms. Aj keď bol výkon na najnižšej úrovni, bol stále takmer o 50% rýchlejší ako priemer v priemysle.

Poďme sa teda pozrieť mesiac po mesiaci, aby sme videli, ako si spoločnosť DigitalOcean viedla:

DigitalOcean za posledných 12 mesiacov podrobné štatistikyPriemerná rýchlosť DigitalOcean 2018 – 2019 | Zobraziť štatistiky

Jedná sa o rýchly hosting s celkovou priemernou rýchlosťou 357ms.

Posledné mesiace sú pomerne jedny z najrýchlejších, aké sme kedy videli, vďaka čomu sa spoločnosť DigitalOcean stáva konkurentom na prvom mieste v celkovej rýchlosti stránok. V súčasnosti najrýchlejšia rýchlosť patrí k A2 Hosting.

3. Ekosystém výrobkov priaznivý pre vývojárov

DigitalOcean nie je iba trikový poník.

Ich sada produktov v skutočnosti ponúka veľa možností pre vývojárov.

Aké rôzne možnosti ponúka spoločnosť DigitalOcean? Som rád, že ste sa pýtali!

✅ Kvapky

Kvapky sú škálovateľná počítačová platforma, ktorú je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovala všetkým potrebám podnikových aplikácií. Zahŕňa tiež doplnkové úložisko, monitorovanie a pokročilé zabezpečenie.

Kvapky DigitalOcean

Môžete si vybrať medzi štandardnými alebo optimalizovanými kvapkami a potom si prispôsobiť obsah svojho srdca. Kvapôčky umožňujú zariadeniam preskočiť časovo náročnú inštaláciu a konfiguráciu, aby sa posunuli vpravo smerom k nasadeniu kódu.

✅ Priestory

Kým kvapky sú určené na nasadenie aplikácií, priestor je o jednoduchom ukladaní objektov.

Hovoríme o bezpečnostnom systéme, ktorý vám umožňuje ukladať a doručovať údaje aplikáciám a koncovým používateľom. Priestory fungujú v rámci jednoduchého procesu a vytvárajú spoľahlivé úložisko pomocou drag-and-drop UI alebo API.

DigitalOcean priestory

Priestory sa dajú použiť na ukladanie záložných súborov, weblogov, analýzy údajov a oveľa viac.

Služba je tiež škálovateľná, takže vaše priestory môžu rásť s vašou spoločnosťou. A čo viac – Priestory je možné kombinovať s inými funkciami DigitalOcean alebo ich môžete používať samostatne.

✅ Kubernetes

Kubernetes je pripravovaný produkt, ktorý spoločnosť DigitalOcean uviedla na konci roka 2018.

Nie je o tom veľa informácií, ale spoločnosť na svojom oficiálnom webe uvádza, že Kubernetes je: „Navrhnuté pre vývojárov a podniky, ktoré chcú jednoduchý spôsob nasadenia a riadenia pracovných zaťažení kontajnerov v cloude.“

Momentálne ponúkajú rýchly prístup k produktu, ktorý prichádza s bezplatným klastrom Kubernetes do septembra 2018.

4. Prispôsobiteľné ceny

Aj keď to máme aj pod našou nevýhodou, myslíme si, že je skutočne úžasné, že si môžete skutočne prispôsobiť všetko, za čo platíte – úložisko vašich stránok, využitie procesora, šírka pásma, databáza, pamäť atď. Je to skutočne veľká výhoda, ak ste pokročilý užívateľ a už pozná presne to, čo potrebujete, aké sú vaše ciele, čo nepotrebujete atď.

5. Denné zálohy

DigitalOcean vykonáva zálohy každý deň a všetky dáta môžete kedykoľvek obnoviť až 7 dní pred. Aj keď má DigitalOcean vynikajúcu dostupnosť, je vždy lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať!

6. Dobrá bezpečnosť

Vaše dáta a prenos sú vždy zabezpečené. To je niečo, čo mnohí hostitelia veľa nezdôrazňujú ani neposkytujú. DigitalOcean zaisťuje, že vaše údaje sú chránené end-to-end. Je to veľká výhoda, aby ste tieto chybné pripojenia a vírusy vyhýbali systému vášho webu.

V predvolenom nastavení spoločnosť DigitalOcean pridala do svojich zväzkov šifrovanie. Ak chcete pridať ďalšiu úroveň zabezpečenia, napríklad s väčšinou ich funkcií, musíte prejsť návodom, postupujte podľa krokov a poznať určité kódovanie, aby ste uspeli.

Nevýhody používania DigitalOcean Hosting

1. Pre pokročilých používateľov (Jargon + Complex)

Značka skutočne skvelého produktu spočíva v jeho schopnosti zhrnúť svoje služby z hľadiska laikov.

Je to niečo, čo technické spoločnosti, najmä, majú ťažké zabaliť svoje kolektívne hlavy okolo.

Preto väčšina webových stránok a platforiem býva plná žargónu. Rovnako ako v „špeciálne slová alebo výrazy, ktoré používa určitá profesia alebo skupina a pre iných je ťažké porozumieť“.

Keď sa človek pozrie na technické výrobky, ako je DigitalOcean, je zrejmé, že sa uchýli k jazykom založeným na žargóne. Zaoberáte sa množstvom technických údajov – odborník v tejto oblasti by bol nútený napísať ho tak, ako to vie, a nie to, ako to môže rozumieť priemerná ľudská bytosť..

Možnosti úpravy mierky DigitalOcean

Pre pokročilých používateľov s vysokým výkonom to nie je nič také. Dostanú to. Všetko to bude mať zmysel.

Ale pre začiatočníkov? Bez šance.

V tejto oblasti spoločnosť DigitalOcean dramaticky zlyhá. Kópia stránky je plná technických výrazov a akronymov bez vysvetlenia. Svoje výrobky jednoznačne propagujú konkrétne vývojárom.

Preto sa ostatní budú snažiť prísť na to, ako presúvať webovú stránku, spúšťať, udržiavať alebo dokonca rozširovať svoje webové stránky.

V porovnaní s tým HostGator robí úžasnú prácu na zjednodušení jazyka svojich webových stránok tak, že priemerná Jane alebo Joe dokáže komplexne porozumieť. Je to produkt priateľský pre začiatočníkov aj pokročilých.

Nie je to prípad DigitalOcean.

2. Chýba základné vlastnosti, ktoré poskytujú ostatní spotrebitelia

Väčšina webových hostiteľov, ktorých sme skontrolovali, bude hodiť rovnaké „doplnky“. Vyplýva to ako zálohy, pravdepodobne dobré CDN a dokonca aj SSL certifikát.

Na rozdiel od iných, pretože spoločnosť DigitalOcean uspokojuje pokročilejšie davy ľudí, nezhadzujú množstvo základných funkcií, ktoré po registrácii poskytne mnoho ďalších hostiteľov, alebo sa o vás postarajú.

Veci ako:

 • ❌ Bezplatné doménové meno s hostingom
 • ❌ Schopnosť dokonca kúpiť doménové meno
 • ❌ Bezplatná migrácia stránok

Myslím, že vám môžu pomôcť s niektorými z týchto vecí. Pri registrácii by ste však nemali očakávať veľa služieb držiacich ruky.

Čo nás vlastne privádza k nášmu ďalšiemu bodu:

3. Obmedzená podpora zákazníkov

Väčšina spoločností poskytujúcich hosting ponúka rôzne variácie podpory 24/7.

Nemusí to byť vždy veľmi dobré, ale aspoň je to niečo.

DigitalOcean bohužiaľ nič také nemá. Ak vaše webové stránky upadnú v noci (čo by mohlo byť katastrofálne, ak máte čo do činenia na zahraničných trhoch), nemáte s kým hovoriť. Musíte ísť na ich webové stránky a otvoriť podporný lístok pomocou ich online formulára.

Zákaznícka podpora spoločnosti DigitalOcean

Ak máme problém, radi dôverujeme spoločnosti, ktorá bude mať k dispozícii chatbot, s ktorým by sme mohli hovoriť (alebo prinajmenšom podporná horúca linka).

Aj keď to nie je 24 hodín, schopnosť rozhovoru so skutočným živým človekom v reálnom čase počas pracovnej doby je lepšia ako kontaktný formulár s nejasnými prísľubmi „V krátkom čase sa k vám vrátime.“

Navyše ich kontaktný formulár nefungoval!

Pokúsili sme sa ho vyplniť otázkou týkajúcou sa ich produktu Kubernetes, pretože webová stránka vyzerala trochu nejasne, čo by mohla urobiť..

Stretli sme sa s chybovou správou.

Zákaznícka podpora spoločnosti DigitalOcean neodpovedá

V dôsledku toho sme im museli poslať e-mail priamo, poslať rovnakú presnú otázku a o deň neskôr musíme dostať odpoveď.

Nielenže by ste mali byť mocným používateľom, aby ste zistili ich produkt, ale očividne musíte byť tiež jedným, kto vyrieši vaše vlastné problémy..

4. Komplikovaný cPanel

Ako už bolo uvedené, DigitalOcean rozhodne nie je pre začiatočníkov. V zásade je cPanel to, čo v súčasnosti potrebujete, aby ste si mohli vytvoriť svoj web (pokiaľ nemáte dobré znalosti z programovacích jazykov).

DigitalOcean cPanel

Ak chcete začať s DigitalOcean, musíte si nastaviť kvapku podľa vášho výberu (servery DigitalOcean). Potom budete musieť nainštalovať cPanel podľa dôkladného sprievodcu, ktorý zahŕňa vloženie niekoľkých príkazov s kódom (áno, musíte poznať nejaké kódovanie), zaregistrovanie účtu, inštaláciu exekučného súboru a pod..

Okrem všetkého ostatného budete musieť kúpiť od tretej strany právo používať cPanel. Ide o mesačnú platbu vo výške 20 alebo 15 USD, ak viete, kde hľadať.

Ak nemáte skúsenosti s kódovaním a ako sa sami vyvíjať, odporúčame vám buď najať vývojára (dobrého) alebo sa vyhnúť spoločnosti DigitalOcean a nájsť riešenia, ktoré viac vyhovujú vašim potrebám a schopnostiam..

Použiteľnosť cPanelu je pomerne intuitívna, ale opäť – je tu krivka učenia a určite to nie je pre začiatočníkov.

5. Cena je drahá (porovnateľne)

Existuje staré príslovie, že dostanete to, za čo platíte. Toto príslovie sa zvyčajne používa na diskusiu o lacných položkách, ktoré v skutočnosti nefungujú. Práve naopak.

DigitalOcean je vysoko funkčný produkt, ktorý stojí peknú cent.

Po prvé, poďme sa pozrieť na kvapôčky:

Cena DigitalOcean

Ako vidíte, štandardné kvapôčky začínajú na 5 $ mesačne. Teraz to prichádza iba s 1 GB pamäte. Ceny odtiaľto stúpajú a stúpajú, až kým neplatíte 80 dolárov mesačne za ďalšie služby vyššej kategórie.

Keď sa pozriete na kvapky optimalizované pre CPU, začínajú na 20 $ a dostanú sa až na neuveriteľných 920 dolárov mesačne.

Pri pohľade na ceny skladovania to nie je o moc lepšie.

Cena digitálneho úložiska DigitalOcean

Priestory, ktoré začínajú 250 GB úložného priestoru, začínajú 5 $ mesačne, čo by – spolu s prvou úrovňou štandardných kvapiek – vyšlo na 10 dolárov mesačne.

Majú veľa ďalších doplnkových služieb. Každý z nich vás bude stáť peknú cent.

Toto sú niektoré prudké ceny, najmä ak si uvedomíte, že mnohé z našich služieb s najlepším hodnotením idú mesačne alebo menej za 3 doláre.

Je však dôležité si uvedomiť, že vďaka technológii DigitalOcean získate bezkonkurenčnú rýchlosť a výkon za vyššiu cenu. To je určite potrebné zvážiť.

Tu neplatíte iba za základné hostenie alebo šírku pásma. Ak to potrebujete, je to pravdepodobne prehnané.

Iba ak máte stránky s vysokou návštevnosťou (alebo niekoľko z nich), bude to niečo, čo chcete. A treba.

6. Ceny sú tiež komplikované

Akonáhle sa dostanete do cenových plánov, budete hlava závratí všetky možnosti a možnosti, ktoré môžete použiť a upgradovať. Existujú rôzne kategórie pre šírku pásma, priestor, servery (rôzne rýchlosti), procesor, možnosti zabezpečenia atď.

Zjednodušene povedané – s DigitalOcean existuje veľa spôsobov, ako urobiť váš mesačný poplatok skutočne drahým. Väčšina ostatných poskytovateľov ponúka 2-5 rôznych plánov, ktoré vám poskytujú dobrý prehľad o tom, čo získate. S DigitalOcean si môžete všetko prispôsobiť sami. Môže to byť dobrá vec, ale pokiaľ nie ste pokročilý používateľ (ako je uvedené vyššie), je to dosť komplikované a časovo náročné. Navyše, ako sa uvádza v predchádzajúcej časti, ceny sú v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi dosť strmé.

Odporúčame DigitalOcean?

Áno…

… pokiaľ ste vývojár.

Ak ste len priemerný človek, ktorý chce spustiť webovú prezentáciu, existuje oveľa viac produktov, ktoré sú prístupné pre používateľov a ktoré vás budú stáť oveľa menej..

Pre niekoho, kto pozná svoju cestu po celom svete technológií, sa zdá, že neexistuje produkt rýchlejší alebo výkonnejší ako produkt DigitalOcean.

Problémy so zákazníckou podporou a ich cena nie je ľahké žalúdok.

Ak sú pre vás najdôležitejšie faktory dostupnosť a rýchlosť, DigitalOcean patrí medzi najlepšie možnosti na trhu.

Máte nejaké pozitívne alebo negatívne skúsenosti s hostingom spoločnosti DigitalOcean? Ak tak urobíte, zanechajte prosím prehľadné a čestné preskúmanie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author