Ako sa vyhnúť tomu, aby vás otrhli poskytovatelia webhostingu

Výber riešenia hostingu je v najlepšom prípade ťažké a v najhoršom prípade mätúce a priťažujúce.

Existuje mnoho druhov služieb, rôzne systémy stanovovania cien, veľa rozhodnutí, ktoré sa majú robiť, veľa súvisiacich faktorov. Aby sme to ešte zhoršili, existuje niekoľko problémov, o ktorých možno ani neviete!

V tomto článku sa vám pokúsime predstaviť niektoré z jemnejších bodov výberu hostiteľa, aby ste sa ubezpečili, že nie ste vytrhnutí..

Či už hľadáte hostiteľa blogu alebo webovej stránky WordPress, týchto 8 bodov vám pomôže vyhnúť sa problémom neskôr.

# 1 Použite známych a známych hostiteľov

Najlepší hostitelia na hostingfacts.comNajlepší hostitelia na hostingfacts.com

To by malo ísť skôr, ako čokoľvek iné. Úctyhodné webové stránky majú tiež nástrahy a hoci majú na rukávoch nejaké nepríjemné triky, ich cieľom nie je, aby vás úplne vytrhali. Môžu hrať nejaký podvod s poplatkami za obnovenie alebo so štruktúrami služieb, ale na konci dňa vám skutočne chcú poskytnúť dobré služby..

Neznáme spoločnosti, najmä miestne malé podniky, môžu hľadať rýchly balík a budú hrať pekný predpredaj a zabudnú na vás, keď budú mať peniaze. Nie je to vždy také, ale je potrebné si ich uvedomiť.

Našťastie sme pre vás vykonali všetky prieskumy. Len choďte do toho a pozrite si túto stránku s recenziami webhostingu. Väčšinu poskytovateľov hostingu sme zoradili podľa rýchlosti a dostupnosti & zákaznícka podpora.

Zistiť, či miestny hostiteľ stojí za čas, je o niečo ťažšie. Pokúste sa nájsť niektorých klientov a spýtajte sa ich, ako sa cítia v súvislosti so službou. Nájdenie menších klientov sa vždy vyplatí. Hostitelia vždy venujú osobitnú pozornosť svojim veľkým klientom, takže samozrejme budú mať dobré služby. Ak zlyhajú všetky ostatné možnosti, otestujte ich servis na mesiac a zistite, čo je pre vás samé.

# 2 Zohľadnite poplatky a poplatky za obnovenie

Zvýšenie cien za obnovenie živého chatuVšeobecné ceny sa zvýšili. naozaj?

Ceny môžu byť niekedy prinajmenšom intuitívne. Niektoré spoločnosti vám poskytujú zníženie ceny, ktoré sa zdá byť konečnou cenou. Starostlivo používajú malý typ, aby naznačili, že táto cena je platná iba do dátumu obnovenia.

Ak platíte vopred na jeden mesiac, dostanete zľavu iba na jeden mesiac. Ak platíte 3 roky, platí 3 roky. Po dátume obnovenia vám bude naúčtovaná plná cena.

# 3 Neexistuje žiadna taká vec ako „NEOMEZENÁ“

Povedať, že máte ničoho neobmedzeného, ​​je prinajmenšom nesprávne pomenovanie. Po prvé, nemôžete mať neobmedzenú šírku pásma alebo úložisko, pretože to znamená, že spoločnosť vám umožní – a bude schopná – uložiť sto biliónov teraflopov a všetko preniesť na Mars. A to stále nie je neobmedzené.

Hostitelia tu naozaj myslia, že vám poskytujú toľko šírky pásma a úložného priestoru, aké dokáže váš hardvér zvládnuť. Termín nie je meraný, čo jednoducho znamená, že nebude merať vaše použitie alebo ho umelo obmedzovať.

To neznamená, že môžete prenášať všetky požadované údaje cez internet. Ak máte vyhradený server s portom 10 Mb / s, môžete prenášať 10 megabajtov za sekundu. Vyzerá to ako veľa, ale stále je to obmedzené. To znamená približne 24 TB mesačne. Ak vaša firma zdieľa vysokokvalitné 4 k video, môže dôjsť o dosť skoro. Môžete sa tiež stretnúť s významnými prekážkami, ak dôjde k prepätiu, ktoré by spotrebovalo viac ako 10 megabajtov za sekundu.

Toto je univerzálna pravda, nie je možné ju obísť. Ak máte vyhradený server, budete ho musieť rozšíriť, čo vás bude stáť peniaze. Ak ste v cloudovom pláne, pravdepodobne platíte GB alebo TB tak, zatiaľ čo vy robiť mať neobmedzený plán vo voľnom zmysle práce, za to primerane zaplatíte.

# 4 Dajte si pozor na tzv. Poplatky za nastavenie

poplatky za nastavenie hostiteľa webu15 dolárov za „zostavenie“? Čo vlastne nastavili?

Čo je dôležitejšie, dajte si pozor na nevhodné poplatky za nastavenie. Ak získavate dedikovaný server, je pochopiteľné, či sú s tým spojené náklady na nastavenie. Niekto môže skutočne fyzicky vstúpiť a pridať hardvérové ​​komponenty, ktoré ste si objednali, ak používate spravovanú službu, bude musieť nastaviť softvér a vykonávať rôzne ďalšie úlohy..

Ak používate iný typ služby, inštalačný poplatok nie je v skutočnosti opodstatnený, pokiaľ nepožiadate spoločnosť o migráciu vašich stránok.

# 5 Registrácia domény nie je vo vašom mene

To je niečo, z čoho sa mnohí hostitelia vinia. Je super vhodné uchopiť doménové meno prostredníctvom hostiteľa, pretože všetko je automatizované. Zadáte názov domény, zaplatíte nejaké peniaze a rozmach, máte doménu.

Názov domény je však zákonným vlastníkom hostiteľa, nie vy, aspoň vo všetkých prípadoch, ktoré sme videli. To sa hodí na najrôznejšie problémy. Predstavte si, že máte spoločnosť, ktorá sa darí dobre so skvelým obchodom s elektronickým obchodom, a technicky nevlastníte web.

V praxi to nespôsobuje toľko problémov, ako by ste si mysleli. Pokiaľ vieme, hostitelia to väčšinou robia, pretože je to pre obe strany jednoduchšie a tiež im to uľahčuje uzatváranie účtov, ktoré porušujú zákon tým, že kradnú obsah alebo zobrazujú nezákonný obsah..

Napriek tomu veríme, že najbezpečnejšou a najprofesionálnejšou možnosťou je použitie registrátora a registráciu domény sami vo vlastnom mene. Nasmerovať domény na hostiteľa je jednoduchá záležitosť a týmto spôsobom vlastníte všetko o svojej spoločnosti a webových stránkach!

# 6 Uistite sa, že môžete získať svoje peniaze späť (v prípade potreby)

Spätné vrátenie peňazí 30 dníZvyčajne nežiadame o vrátenie peňazí, ale výber hostiteľa môže byť dosť ťažký a schopnosť vyskúšať jedného z nich na pár dní a potom povedať, že nie, ďakujem, je veľkou pomocou. Hovorili sme s renomovaným majiteľom hostiteľa, ktorý nás ubezpečil, že má záruku vrátenia peňazí, zatiaľ čo podľa svojich vlastných zmluvných podmienok nemá.

Nepochybujeme o tom, že majú dobré úmysly a konajú v dobrej viere, ale protichodné dôkazy nie sú niečo, čo by sme radi videli, keď hovoríme o pláne $ 350 +.

Niektorí hostitelia vám môžu dať mesiac alebo pár dní zadarmo, ak sa ich pýtate pekne, porozprávajte sa so zákazníckou podporou a budú vás môcť nasmerovať správnym smerom. Keby sme však boli vy, vybrali by sme si webhostingu, ktorý má zaručené vrátenie peňazí minimálne 30 dní. Pozrite si zoznam najlepších poskytovateľov hostingu, ktorí ponúkajú vrátenie peňazí viac ako 30 dní.

# 7 Uistite sa, že dostanete to, za čo platíte

Toto je problém, ktorý sme videli pri hľadaní riadeného hostenia WordPress. Tento typ hostenia vám pravdepodobne umožní iba nainštalovať stránky WordPress, ale celý predpoklad je, že všetko od hardvéru po vyrovnávaciu pamäť servera je optimalizované na WordPress..

Niektorí hostitelia ponúkajú vyhradený hosting WordPress / Joomla, ale v skutočnosti ide iba o prebalenie zdieľaných služieb s „webovou stránkou“ nahradenou „WordPress“ alebo „Joomla“..

Mŕtvy darček je cena (vyhnite sa lacným poskytovateľom hostingu). Najlacnejší správny riadený hosting WordPress začína okolo 28 – 30 dolárov. Stále to môžu byť zdieľané prostredia, ale sú naladené na WP.

# 8 Hostiteľská ochrana DDOS pravdepodobne nie je dokončená

Niektorí hostitelia sa môžu pýšiť určitou úrovňou ochrany DDOS. Aj keď to samo osebe môže byť pravda, nemyslíme si, že by vás hostiteľ mohol chrániť, najmä ak máte účet na úrovni 29 – 300 dolárov. Existuje iba jeden spôsob ochrany pred útokom DDOS: a obrovský sieť a máme na mysli obrovské!

Na jeho odstránenie je potrebné značné množstvo prostriedkov a na ochranu stránky s 29 USD mesačne to jednoducho nestojí. Ak si myslíte, že DDOS je pre vás vážnou hrozbou, mali by ste investovať do niečoho, čo vás Cloudfare má väčšiu šancu chrániť vás.

záver

Pri výbere hostiteľa sú potrebné tri kroky: nezabudnite ísť s renomovaným, používať zdravý rozum a urobiť svoj výskum. Prvý z nich prejde dlhú cestu na zabezpečenie stabilného miesta. Zdravý rozum je užitočný, ak sa stretnete s pojmami, ako sú neobmedzené zdroje alebo nezmysly, ktoré vás len oslepujú pri výbere hostiteľa.

Výskum je užitočný pri zisťovaní vašich vlastných potrieb a pri zisťovaní, čo služby robia. Vedomosti sú vždy najlepšou obranou proti roztrhnutiu!

Ak potrebujete ďalšie čítanie, zostavíme tu infografiku: 10 vecí, vďaka ktorým je web hosting dobrý

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author