7 najlepších nástrojov a služieb na monitorovanie webových stránok (zadarmo a platené)

monitorovanie výkonnosti webových stránokChcete dohliadať na výkonnosť svojich stránok?

Možno by ste chceli zistiť, či ste skutočne získali 99,99% dostupnosti v čase, ktorý sľuboval váš poskytovateľ webhostingu?

Alebo sa obávate, že vaše stránky nie sú dostatočne rýchle?

Vydržte – máme pre vás riešenie. Tam sa môžu hodiť služby monitorovania webových stránok. Pomocou týchto nástrojov môžete zistiť, kde sú silné a slabé stránky vášho webu, čo vám pomôže vylepšiť vaše stránky a zvýšiť mieru konverzie. Úžasné, hm?

Nižšie uvádzame niektoré z najlepších služieb monitorovania webových stránok ZADARMO a PLATENÝCH, ktoré môžete ihneď začať používať. Vzali sme si deň voľna a všetci sme sa rozhodli testovať.

Poďme na to.

7 Najlepšie služby monitorovania webových stránok

1. StatusCake (k dispozícii bezplatná verzia)

Rozhranie StatusCake* StatusCake užívateľské rozhranie

 • Cena: 0 $ / mesiac (vrátane 10 monitorov, 5 minútových monitorovacích intervalov)
 • Prémia: 66,66 $ / mesiac ročne (vrátane 300 monitorov, 30-sekundových monitorovacích intervalov)

StatusCake má tiež „vynikajúci plán“ pre 20,41 $ / mesiac a obsahuje 100 monitorov s 15-minútovými intervalmi testovania. Ak sa zaregistrujete s platenými programami ročne, dostanete dva mesiace zadarmo (na celý život!).

StatusCake je ľahko použiteľný monitorovací nástroj a prichádza s množstvom skvelých funkcií, ako napríklad:

 • Test rýchlosti stránky (bezplatný plán zahŕňa 1 test každých 24 hodín)
 • Globálne testovacie miesta (majú 48 miest v 28 krajinách)
 • Monitorovanie domén (iba s platenými programami)
 • Monitorovanie servera (iba s platenými programami)
 • Monitorovanie SSL certifikátov (iba s platenými programami)

Môžete sa zaregistrovať pomocou bezplatného plánu (nie je potrebná žiadna kreditná karta) a okamžite môžete začať s testovaním doby prevádzky a rýchlosti vášho webu.

StatusCake skontroluje na vašom webe každých 5 minút a upozorní vás, či došlo k výpadkom prostredníctvom e-mailu alebo integrácie s aplikáciou tretej strany, ako je napríklad Zapier. StatusCake tiež pomáha s analýzou hlavných príčin, takže budete vedieť, prečo bol problém spôsobený. Okrem toho získate zadarmo program na testovanie času načítania stránky (1 test každých 24 hodín).

Celkovo sú platené plány spoločnosti StatusCake naložené s ďalšími dobrotami, ale ich bezplatná verzia sa rozhodne oplatí vyskúšať. A v prípade, že chcete upgradovať svoj plán, ich platené plány sa dodávajú so 7-dňovou skúšobnou verziou.

2. DotCom-Monitor (30-dňová bezplatná skúšobná verzia)

Prístrojová doska DotCom-Monitor* DotCom-Monitor užívateľské rozhranie

 • náklady: 1,99 $ / mesiac na cieľ (min. 10 cieľov, 30 monitorovacích miest, frekvencia kontrol 5 minút)
 • Prémium: 19,99 $ / mesiac (10 úloh, frekvencia kontrol 5 minút)

DotCom-Monitor má štyri platformy a každá má balíčky s kombináciou rôznych monitorovacích úloh. Balíky sú rozdelené na dve časti, frekvenciu monitorovania a počet úloh. Napríklad ich platforma webových služieb, ktorá prichádza s minimálne 10 cieľmi vrátane 5-minútovej testovacej frekvencie, vás bude stáť 19,99 $ / mesiac (prémiový balík) a 1-minútová testovacia frekvencia s 10 úlohami je 39,98 $ / mesiac (balíček Platinum) ).

Môžete vyskúšať celú platformu zadarmo po dobu 30 dní a zistiť, ktoré funkcie a riešenia najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Po 30 dňoch sú všetky plány plne prispôsobiteľné a platíte iba za to, čo používate.

DotCom-Monitor bol založený v roku 1998 av súčasnosti využíva svoje služby viac ako 25 000 zákazníkov. Boli prvou spoločnosťou, ktorá zaviedla 1-minútovú kontrolu.

Monitorovacia služba webovej stránky DotCom-Monitor obsahuje všetky kľúčové funkcie (transakcie, FTP, monitorovanie poštových serverov, správu o dostupnosti, dashboardy v reálnom čase atď.) Potrebné na analýzu výkonnosti webovej stránky. Používajú skutočné prehliadače z cloudu na kontrolu výkonu a upozornia vás, ak sa vyskytnú nejaké problémy prostredníctvom e-mailu, SMS a telefónu.

Je to ľahko použiteľný monitorovací nástroj a určite získate najlepšiu hodnotu za peniaze.

3. Montastic (k dispozícii bezplatná verzia)

Montastická monitorovacia služba* Montastické užívateľské rozhranie

 • Cena: 0 dolárov (vrátane 9 monitorov, 30-minútových monitorovacích intervalov)
 • Prémia: 49 USD / mesiac (vrátane 500 monitorov, 5 minútových monitorovacích intervalov)

Medzi bezplatným účtom a účtom 49 $ / mesiac existuje aj celý rad rôznych programov. Funkcie si môžete vybrať v závislosti od veľkosti a potrieb vašej spoločnosti.

Montastic je ďalší nástroj obľúbený medzi webmastermi, ktorí hľadajú bezplatné riešenie. Aj keď je to celkom jednoduché, je užitočné pre jednotlivcov a menšie firmy, ktorí jednoducho hľadajú upozornenie, keď dôjde k poklesu ich stránok. Na rozdiel od iných poskytovateľov na zozname Monastic nemá presne informačný panel – udržujú ho veľmi jednoduchý a jednoduchý, s upozorneniami iba v prípade, že sa niečo pokazí.

Montastic sa nahlási na vašom webe každých 30 minút, čo nie je nevyhnutne skvelé v porovnaní s päťminútovými intervalmi, ktoré ponúkajú iné bezplatné služby. Môžete však inovovať a získať častejšie intervaly a adresy URL na sledovanie..

Spoločnosť Montastic vám pošle e-mail, keď vaše stránky klesnú a keď sa obnovia. Na webovej stránke sa vám bude tiež zobrazovať prítomnosť kľúčového slova alebo jeho neprítomnosť. poskytuje podporu pre akékoľvek číslo portu; a obsahuje widgety pre Mac, Windows a Android.

Aj keď Montastic nie je tak výkonný ako niektoré iné nástroje na monitorovanie webových stránok, poskytuje dosť funkcií, aby bezplatná služba stála za to pre malé weby, ktoré nemusia potrebovať ďalšie možnosti..

Monitorovacia služba pre pingdom* Pingdom užívateľské rozhranie

4. Pingdom (14-dňová bezplatná skúšobná verzia)

 • Cena: 42,12 USD / mesiac (vrátane 50 monitorov, 1-minútových monitorovacích intervalov, verejnej stránky o stave)
 • Prémium: 228,25 USD / mesiac (vrátane 250 monitorov, neobmedzených protokolov, mesačných monitorovacích intervalov, prístupu pre viacerých používateľov a stránky verejného stavu)

Medzi štandardným a prémiovým (profesionálnym) účtom existuje jeden ďalší plán. Pokročilá cena programu je 82,45 dolárov mesačne a zahŕňa 80 monitorov. Pingdom tiež ponúka podnikový plán, ktorý ponúka od 500 000 do 5 miliónov zobrazení stránky mesačne.

Ak ľudia nemajú prístup na váš web v určitý deň počas celého dňa, strácate hodnotenie a hodnotenie vyhľadávačov. Bohužiaľ, nemôžete manuálne sledovať prevádzkový čas vašich stránok vo všetkých hodinách, a práve tam sa hodia nástroje Pingdom..

Aj keď Pingdom ponúka niektoré bezplatné nástroje, ako napríklad test rýchlosti webových stránok, kde skutočne svieti, je vo svojich prémiových funkciách. Pingdom vám môže pomôcť analyzovať dostupnosť a výkonnosť vášho webu testovaním vašich stránok zo serverov z celého sveta a upozorniť vás, ak sa vyskytne problém.

Pingdom vám tiež pomáha vylepšovať používateľské skúsenosti tým, že poskytuje spätnú väzbu od skutočných používateľov a analyzuje faktory výkonu, ako napríklad rýchlosť webových stránok. Pomôžu vám tiež určiť akékoľvek príčiny problémov, ktoré vám pomôžu rýchlo ich vyriešiť.

Celkovo sa jedná o výkonný a spoľahlivý nástroj pre menšie podniky s rozpočtom, ale niektorí používatelia sa sťažujú, že kladie malý dôraz na mobilný prenos, nespoľahlivé funkcie SMS a postráda monitorovacie servery v Ázii a Tichomorí. Používame tiež Pingdom na sledovanie najlepších poskytovateľov hostingu.

5. Nová relikvie (14-dňová bezplatná skúšobná verzia)

Nová stránka nastavenia Relic* Nová stránka nastavenia Relic

 • Cena: 12,50 USD / mesiac (pre podniky so základnými potrebami monitorovania)
 • poistné: $ 25 / mo (pre podniky s pokročilejšími monitorovacími potrebami)

Neexistuje žiadny limit pre monitory a cena závisí od počtu hostiteľov alebo od veľkosti prostredia.

New Relic je softvér typu cloud, ktorý pomáha používateľom sledovať výkonnosť ich webových stránok a aplikácií. Ich technológia sa dodáva v softvéri ako služba (SaaS). Spoločnosť je známa predovšetkým svojimi schopnosťami sledovania výkonnosti aplikácií (APM), ale ponúka aj ďalšie služby, ako napríklad monitorovanie infraštruktúry, prehľadávača a syntetiky, ktoré môžete kombinovať spolu s APM..

New Relic podporuje 8 jazykov: Ruby, PHP, Java, Microsoft.NET, Python, Node.js, C SDK a Go. Ak chcete začať sledovať aplikáciu v jednom z týchto jazykov, musíte si nainštalovať niektorého z vyššie uvedených agentov.

Ich monitorovanie APM bude analyzovať výkon vašej aplikácie, ako je napríklad doba prevádzkyschopnosti a rýchlosť, a ak sa vyskytnú nejaké problémy, pošle vám chybové hlásenia. Nové relikvie obsahuje monitorovanie databáz pre metriky, filtrovateľnú analýzu chýb a sledovanie. Dodávajú sa tiež s časom odozvy, priepustnosťou (žiadosti za minútu prostredníctvom aplikácie) a chybovosťou (percento chýb za stanovené časové obdobie pre vašu aplikáciu).

New Relic je určite silný monitorovací nástroj, ale môže byť ťažké prechádzať medzi rôznymi službami a ako spolupracujú, najmä v porovnaní s inými monitorovacími spoločnosťami ako StatusCake alebo Montastic. Môžete si ich však vyskúšať a vyskúšať zadarmo 14 dní bez akýchkoľvek záväzkov.

6. Robot uptime (k dispozícii bezplatná verzia)

uptime_robot* Užívateľské rozhranie robota bez obsluhy

 • Cena: 0 dolárov (vrátane 50 monitorov, 2 mesiace protokolu, 5 minútových intervalov monitorovania)
 • Prémia: 129 USD / mesiac (vrátane 1 000 monitorov, 24-mesačných protokolov, 1-minútových monitorovacích intervalov a 160 kreditov SMS)

Môžete si vybrať prémiový plán, ktorý sa dodáva s 50 až 20 000 monitormi. Každý plán je dodávaný aj s väčším počtom SMS. Čím vyšší je počet monitorov, tým vyššie sú náklady.

Ak hľadáte úplne bezplatné riešenie, robot Uptime je dobrým miestom na spustenie. Bola spustená v roku 2010, keď sa jej vývojári rozhodli vytvoriť bezplatný nástroj pre všetkých. Sľubujú, že to bude aj naďalej bezplatné a ceny sa budú pridávať iba za prémiové funkcie, ktoré sa v budúcnosti vyvinú.

Tento nástroj sa nahlási na vašom webe každých päť minút a upozorní vás, ak dôjde k výpadkom. Aj keď to funguje dobre, postrádajú väčšie operácie, ktoré uvidíte s prémiovými možnosťami. Napríklad program Uptime Robot má hlavné monitorovanie v Dallase v USA, pričom niekoľko ďalších je roztrúsených po celom svete, ale prémiové monitorovacie nástroje majú zvyčajne 40 až 50 serverových umiestnení, ktoré monitorujú a overujú výpadky vašich stránok..

Keď sa zaregistrujete pre bezplatný účet, získate tiež dva mesiace denníkov, aby ste mohli sledovať, ako sa vaše stránky postupom času menili. Môžete tiež zadarmo sledovať až 50 webových stránok.

Uptime Robot je dobrý nástroj, ktorý máte k dispozícii bezplatne, aj keď niektorí používatelia si sťažujú na obmedzené funkcie, ako napríklad žiadne manuálne testovanie výstrah. Takisto nebudete mať prehľad o rýchlosti stránky, ako pri niektorých platených nástrojoch na sledovanie webových stránok.

7. Monitída (15-dňová bezplatná skúšobná verzia)

Používateľské rozhranie Monitis.com* Užívateľské rozhranie Monitis.com

 • Cena: 1,20 dolárov (vrátane 1 monitora, 24 hodín denníka, 1-minútových monitorovacích intervalov)
 • Prémia: 120 USD / mesiac (vrátane 100 monitorov, 3 monitorovacích miest, 1-minútových monitorovacích intervalov)

Ak sa zaregistrujete so svojim ročným plánom, získate zľavu 20%.

Môžete si prispôsobiť svoj vlastný plán výberom z nižšie uvedených funkcií. Plány sa preto môžu pohybovať od centov až po stovky $$$ za mesiac. Skutočne záleží na vašich potrebách, tom, čo chcete dosiahnuť, a na vašich vedomostiach a zručnostiach.

Monitis.com je all-in-one IT riešenie založené na cloudu, ktorý sa na vašich stránkach odhlási každých päť minút. Môže sa pochváliť najlepším užívateľským zážitkom pre vašich návštevníkov a ponúka celý rad nástrojov na monitorovanie webových stránok, ktoré sú k dispozícii na jednom prístrojovom paneli. Tento nástroj je vybavený funkciami, ktoré uľahčujú predpovedanie problémov skôr, ako k nim dôjde, a ľahko ich riešia, ak sa vyskytnú. S ním môžete sledovať:

 • Prevádzková doba webových stránok: Sledujte dostupnosť, čas odozvy a výkon z rôznych miest na celom svete.
 • Stav servera: Zistite úzke miesta skôr, ako vzniknú.
 • Výkon siete: Monitorujte siete viacerých pracovísk a dostávajte upozornenia na akékoľvek zlyhania.
 • Vlastné metriky: Prispôsobte si svoje jedinečné potreby monitorovania.

Monitis.com inzeruje, že pomocou tejto služby môžete vylepšiť dobu prevádzky, odstrániť nepríjemnosti, optimalizovať užívateľské skúsenosti a rozšíriť svoju klientsku základňu. Navyše je k dispozícii v anglickom, portugalskom, španielskom a nemeckom jazyku.

Celkovo je to vynikajúci nástroj s množstvom funkcií.

Čo je verdikt? Ktorý z nich by sme mali zvoliť?

V skutočnosti neexistuje spôsob, ako povedať, ktorá služba sledovania webových stránok je lepšia ako ostatné služby, pretože všetko závisí od toho, aké sú vaše ciele pre váš web.

Z našich skúseností by boli najlepšie bezplatné možnosti StatusCake a Uptime Robot. Majú dostatočnú flexibilitu / vlastnosti a môžu sledovať vaše stránky v 5-minútových intervaloch. Ak teda iba testujete vodu a nie ste si istí, či ju naozaj potrebujete, choďte do toho a vyskúšajte ich.

Najväčší tresk za babku, ktorú by ste pravdepodobne dostali od DotCom-Monitoru, ale milujeme užívateľské rozhranie Pingdom viac, takže je to úplne na vás.

Jedna vec je zaručená – prémiové nástroje na monitorovanie webových stránok ponúknu viac funkcií a spoľahlivých údajov, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše stránky. Ak máte vážne problémy s monitorovaním webových stránok, vytvorte rozpočet, aby ste mohli tieto nástroje využiť.

Nehovoríme však, že bezplatné nástroje sú zlé. V skutočnosti sú skvelé, ak nepotrebujete všetky zvončeky a píšťalky. Môžete začať s jedným z uvedených bezplatných nástrojov, a ak máte pocit, že sa potrebujete pozrieť na „väčší obrázok“, zvážte prémiový plán na monitorovanie výkonnosti svojich stránok..

Už ste použili niektorý z vyššie uvedených nástrojov? Dajte nám vedieť zanechať komentár ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author