15 spôsobov, ako urýchliť vaše webové stránky

Jednou z najhorších vecí, ktorá sa môže stať na vašom webe, je stratiť zákazníkov v problémoch, ktorým sa dá úplne vyhnúť. Štatistické údaje zo štúdie o načítaní stránky Google v roku 2017 ukazujú, že jedna sekunda môže výrazne zmeniť počet návštev a spokojnosť zákazníkov.

Len za sekundu:

 • Počet zobrazení vašej stránky by sa mohol znížiť o 11 percent ��
 • Úroveň spokojnosti zákazníkov by mohla klesnúť o 16 percent ��
 • Mohli by ste zaznamenať 7 percentné zníženie miery konverzie ��

V priebehu roka by toto jednosekundové oneskorenie mohlo mať za následok pokles tržieb o 2,5 milióna dolárov pre podniky, ktoré bežne dosahujú priemerný denný predaj vo výške 100 000 dolárov.

V skratke, latencia je nepriateľom výkonu webových stránok a spokojnosti používateľov. Päťdesiattri percent spotrebiteľov uvádza, že opustia webovú stránku, ktorá trvala dlhšie ako tri sekundy.

Čo je latencia a prečo je dôležitá?

K rýchlosti doručovania údajov prispievajú tri komponenty: šírka pásma, latencia a priepustnosť. V spojení s optimalizovaným obsahom a kódovaním tieto prvky idú ruka v ruke. Problémy s jedným ovplyvnia ostatné.

obrázok zobrazujúci latenciu a rýchlosť sieteBandwidth je plynovod, cez ktorý prechádzajú vaše údaje. Úzka šírka pásma znižuje množstvo informácií, ktoré prechádzajú potrubím v danom čase. To vedie k problémom s oneskorením a ovplyvňuje priepustnosť.

webové stránky latencia je definovaný ako čas, ktorý potrebuje informácia na spiatočnú cestu z prehliadača na server a späť na používateľa. priepustnosť je množstvo údajov, ktoré prechádzajú serverom v stanovenom časovom období.

Je to optimálna rovnováha latencie (nízka) a šírka pásma (vysoká), ktorá vedie k efektívnemu doručovaniu a lepšej priepustnosti. Ak je tento zostatok nepriaznivý, časy načítania vašej webovej stránky budú pomalšie a oneskorené doručenie údajov.

Čo prispieva k vysokej miere latencie?

 • rozmnožovanie. Toto je čas, ktorý je potrebný na to, aby dátové pakety prešli z jedného zdroja na druhý.
 • Prenosové médium. Od dní vytáčania sme prešli dlhú cestu, ale prenosové médium stále ovplyvňuje latenciu. Dokonca aj technologický pokrok, ako je optická vlákna a WAN, má fyzické obmedzenia, ktoré ovplyvňujú rýchlosť dodávania obsahu.
 • smerovače. Čo dokážeme urobiť kliknutím myši alebo zadaním adresy URL, sa spustí reťaz udalostí, ktorá nám umožňuje prístup na internet. Očkom priemerného používateľa sa žiada a je rešpektovaná rýchlosť svetla. Závisí to však od schopnosti nášho smerovača správne analyzovať hlavičky paketov a ďalšie informácie.

Čím viac je sieť distribuovaná, tým viac paketov musí presúvať zo smerovača na smerovač. To prispieva k vysokej latencii.

 • skladovanie. K oneskoreniu dochádza vždy, keď je paket údajov úspešný alebo uložený. Tento proces je ďalej komplikovaný počtom prepínačov a mostov, ktoré sa vyskytli medzi pôvodnou požiadavkou prehliadača a doručením. Pozrite si súvisiace – najlepšie cloudové úložisko
 • formátovanie Ako konfigurujete súbory a spravujete databázy WordPress, bude to mať vplyv na spôsob čítania a spracovania pokynov a kódu. Čistý, štíhly a elegantný kód vedie k účinnosti a rýchlosti.
 • Typy a veľkosti súborov. Je zrejmé, že menšie súbory a jednoduchšie formátovanie budú rýchlejšie a efektívnejšie prechádzať sieťou. Webové stránky, ktoré sú náročné na grafiku a iné multimediálne súbory, sa zdajú byť preplnené a ovplyvňuje to, ako sa môžu rýchle stránky načítavať úplne. Preto je dôležité komprimovať súbory webových stránok.

Výhody optimalizácie vášho webu

Či už sa rozhodnete použiť vysoko kvalitný nástroj na tvorbu webových stránok, najmete si webového dizajnéra alebo si vytvoríte svoju webovú stránku sami, vzhľadom na bezpečnosť a rýchlosť návrhu sa zlepší vzhľad a dodanie vášho obsahu. To pomáha s SEO optimalizácia a poskytuje lepšie užívateľské skúsenosti (UX).

Štúdie ukazujú, že úplné načítanie priemernej vstupnej stránky na mobilný web môže trvať až 22 sekúnd. Predstavte si hranicu, ktorú budete mať v porovnaní s konkurenciou, ak dokážete znížiť dobu záťaže na sedem sekúnd alebo menej.

15 spôsobov, ako môžete dnes zvýšiť rýchlosť webu

Dnešné servery sú schopné dodávať časy načítania, ktoré sa merajú v milisekundách a nie v sekundách. Okrem ovládania technológie, ktorá dodáva váš webový obsah návštevníkom, môžete implementovať množstvo zmien a vylepšení, aby ste zabezpečili konzistentné a rýchle načítanie stránky a uspokojivejšie celkové UX..

Tu je 15 spôsobov, ako môžete zvýšiť rýchlosť svojich webových stránok, a oni sa nijako nezbavia kvality vášho obsahu alebo estetiky stránok..

1. Povoľte kompresiu súborov

Kompresia súborov nie je ničím novým. Všetci sme sa stretli s príliš veľkými súbormi na stiahnutie, ku ktorým máme prístup po ich komprimácii. Rovnaká myšlienka môže pomôcť načítať vaše webové stránky rýchlejšie pomocou kompresie Gzip.

Ak to chcete urobiť, nainštalujte kompresný doplnok pre váš systém na správu obsahu alebo ručne cez súbor .htaccess. Toto bude fungovať pre CSS, JS, XML a HTML pridaním nasledujúceho kódu:

AddOutputFilterByType DEFLATE text / obyčajný
AddOutputFilterByType DEFLATE text / html
AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css
AddOutputFilterByType DEFLATE application / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application / xhtml + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application / rss + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikácia / javascript
Aplikácia AddOutputFilterByType DEFLATE / x-javascript

2. Odstráňte nepotrebné doplnky a rozšírenia

Pri vytváraní webových stránok je lákavé nainštalovať a vyskúšať niekoľko doplnkov. Niektoré z nich sú skvelé, ale mnoho ďalších nakoniec zhromažďuje prach v našich adresároch. Spravte okamžite odinštalovanie akýchkoľvek starých, nepotrebných alebo nepodporovaných doplnkov a doplnkov alebo rozšírení. Ich deaktivácia sa môže javiť ako jednoduchšia možnosť, ale to môže spôsobiť bezpečnostné problémy a vystaviť vás riziku porušenia a zneužitia.

Pokiaľ ide o bezpečnosť webových stránok, je mimoriadne dôležité zamerať sa na inštaláciu iba tých najlepších doplnkov WordPress a odstránenie nepotrebných doplnkov.

3. Optimalizujte HTTP

Existujú dva spôsoby, ako môžete zlepšiť čas načítania stránky pomocou optimalizácie HTML. Prvým je minimalizácia vašich požiadaviek na HTTP. Môžete to dosiahnuť niekoľkými spôsobmi:

 • Vždy, keď je to možné, použite namiesto obrázkov CSS
 • Kombinujte súbory CSS, JS a HTML, aby ste predišli nadúvaniu a redundancii
 • Navrhnite čisté a jednoduché stránky s menším počtom prvkov
 • Povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte
 • Znížte počet presmerovaní odstránením starých stránok a nefunkčných odkazov

Druhý spôsob, ako môžete optimalizovať HTML, je povoliť funkciu Keep-Alive. Normálne každá požiadavka na súbor iniciuje samostatnú akciu. Povolením funkcie HTML Keep-Alive vytvoríte jedno otvorené pripojenie, ktoré zostane týmto spôsobom, až kým nebudú splnené všetky požiadavky prehliadača. Jednoducho skopírujte tento kúsok kódu do svojho súboru .htaccess a je obklopený príslušnými značkami na otváranie a zatváranie:

IfModule mod_headers.c
Záhlavie nastavené Spojenie udržiavané nažive
IfModule

4. Nainštalujte sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Siete na doručovanie obsahu (CDN) skrátiť čas načítania stránky rovnakým spôsobom ako servery. Tieto siete sú rozmiestnené na rôznych miestach na svete a umožňujú niekomu v tejto geolokacii prístup na váš web bližšie k domovu.

Mnohé hostingové služby zahŕňajú CDN ako súčasť ich služby, preto si skontrolujte dostupnosť skôr, ako sa prihlásite s kýmkoľvek. Pozri súvisiace – najlepšie kanadské CDN

5. Povoľte vyrovnávaciu pamäť

Caching ponechá kópiu vašej webovej stránky v prehliadači používateľa, kým sa stránka neobnoví a neaktualizuje obsah. To znamená menej požiadaviek HTTP a načítanie stránok. Keď povolíte ukladanie do vyrovnávacej pamäte, môžete znížiť časy načítania stránky o 1,5 sekundy. V dobe, keď sa počíta každá sekunda, to predstavuje obrovský rozdiel.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte vo WP sa dá povoliť pomocou doplnku Rocket alebo prostredníctvom jedného z doplnkov, ako je napríklad WP3 Total Cache alebo Super Cache. Tí, ktorí používajú HTML, môžu povoliť ukladanie do pamäte cache cez Etags, Expire alebo inými metódami. Užívatelia Drupalu môžu vykonávať povolenie vyrovnávacej pamäte podľa týchto pokynov.

6. Minifikujte kód JS a CSS

Časy načítania stránky môžete zlepšiť znížením množstva kódovania, ktoré je potrebné na vykonanie akcie. Začnite vytvorením samostatného súboru pre JS a CSS a potom sa snažte zmenšiť medzeru, odstrániť nepotrebné komentáre a kombinovať súbory alebo príkazové riadky všade, kde je to možné. Ak si nie ste istí, ako čo najlepšie minimalizovať kód bez vytvorenia ďalších problémov, sú k dispozícii nástroje na minimalizáciu, ktoré identifikujú a opravia nafúknuté kódovanie..

7. Zamestnajte asynchrónne načítanie súborov JS a CSS

Keď bude váš kód štíhly a efektívny, môžete asynchrónnym načítaním vyladiť spôsob načítania súborov na svoju stránku. Týmto spôsobom sa efektívnejšie načíta obsah načítaný na vašu stránku.

Uvidíte, že väčšina prehliadačov vybavuje žiadosti tým, že načítava stránky v poradí, po jednom. Toto je známe ako synchrónne načítanie stránky. Zakaždým, keď prehliadač zaznamená stránku, ktorá je synchrónna, zastaví všetky ostatné aktivity, až kým sa aktuálna stránka úplne nenačíta. Vďaka asynchrónnemu načítaniu dokáže váš prehliadač vybaviť niektoré požiadavky súčasne, čo znamená celkovo kratšie doby načítania webových stránok.

Väčšina systémov na správu obsahu má mechanizmus, ktorý umožňuje asynchrónne načítanie súborov CSS a JS. Napríklad, WordPress má vo svojom doplnku Rocket kartu „Static Files“, ktorá vám umožní povoliť túto funkciu začiarknutím príslušných políčok v časti „CSS / JS blokujúce vykreslenie“. Užívateľ, ktorý nie je členom WP, to môže v JS povoliť pomocou atribútu async alebo defer. V prípade CSS skúste písať štýly pre prvú obrazovku v hlavičke html, aby ste umožnili asynchrónne načítanie prvej stránky..

Odložené načítanie JavaScriptu môže priniesť rovnaké výsledky a je možné ho povoliť v rovnakej časti panela WP Rocket ako preferencie načítania. Ak prevádzkujete web v jazyku HTML, môžete odložiť načítanie JS tak, že zavoláte externý súbor tesne pred značku tela v kóde, ako je tento:

8. Optimalizujte obrazové súbory

Jedným z najväčších zdrojov ošípaných a databáz je ošípané. Iste, fotky sa pridajú k vášmu obsahu, ale príliš veľa ovplyvní aj rýchlosť a zvýši návštevnosť. Ak musíte do svojich webových stránok zahrnúť obrázky, vyberte jeden alebo dva, zmenšite ich veľkosť a typ súboru na niečo efektívnejšie, ako napríklad .jpeg alebo ich vytvorte skôr do koláže než do galérie samostatných obrázkov. Môžete ich tiež presunúť na platformu vytvorenú pre obrázky, napríklad InstaGram, a jednoducho na túto platformu odkazovať z vášho webu..

To isté platí pre videoobsah, ktorý sa dá odstrániť z kanála YouTube. Obidve tieto riešenia tiež pomôžu s SEO, pretože ich môžete optimalizovať osobitne pomocou kombinácie alt značiek na indexovanie obrázkov a videoobsahu a SEO na stránke pre celkovú optimalizáciu stránky. Jedným z našich obľúbených je Optimizilla.

9. Zakážte hotlinking a obmedzte zdieľanie sociálnych médií

Keď už hovoríme o sociálnych médiách a obrázkoch, mali by ste vypnúť horúce odkazy na svojej webovej stránke a obmedziť podiely sociálnych médií. Druhý návrh sa zdá byť v rozpore so všetkým, čo viete o sociálnych dôkazoch, dosahu a angažovanosti, ale nájdete rovnováhu, ktorá podporí vašu prítomnosť v sociálnych médiách bez ovplyvnenia výkonu..

To nás vedie k problému hotlinks. Horúce odkazy sú trochu technológie, ktoré umožňujú iným ľuďom vziať váš obsah a používať ho na svojich webových stránkach alebo na platforme sociálnych médií. Taktiež neúmyselne zvyšuje využitie zdrojov.

Namiesto odkazovania na obrázky alebo obsah na inej webovej stránke alebo umožnenie odcudzenia ich stiahnite a uložte na server. Môže sa to zdať kontraintuitívne, ale prepojenie s iným obsahom webovej stránky môže mať za následok nezamýšľaný dôsledok toho, že povolí potenciálne nevyhovujúcu výkonnosť stránky iným používateľom ovplyvniť váš.

10. Zredukujte externé skripty

Pridanie externých skriptov vi JS kód zvyšuje počet HTTP požiadaviek, čo znižuje rýchlosť webových stránok. Niektoré externé skripty sú potrebné, takže ich nemusíte úplne odstraňovať. Pingdom vám umožňuje otestovať každý externý odkaz, aby ste zistili, ktoré spôsobujú problém.

Pred pridaním externých odkazov na váš webový obsah sa uistite, že zdrojová webová stránka je spoľahlivá alebo že by ste ich problémy mohli priniesť domov na svoju platformu.

11. Nájsť a opraviť nefunkčné odkazy

Akékoľvek prerušené odkazy, ktoré končia presmerovaniami alebo chybovými správami, môžu ovplyvniť UX. Tento tip sa však týka odkazov obsiahnutých vo vašich obrázkových súboroch, súboroch JS alebo CSS. Vyhľadajte a otestujte odkazy v záhlaví súborov CSS a v zdrojovej adrese URL JavaScript. Môžete ich vyhľadať ručne, preskúmaním protokolov servera alebo pomocou nástroja na kontrolu prepojení.

12. Optimalizujte svoje databázy

Objemné ukladanie súborov určite prispieva k pomalému výkonu. Chcete kompletný záznam o všetkých akciách z bezpečnostných dôvodov, ale vždy, keď doplnok alebo iná funkcia ukladá údaje, vytvorí sa vo vašej databáze. Predstavte si všetky tie pingbacky, spam alebo zbytočné komentáre a hromadenie revízií po vydaní, a vy máte dobrú predstavu o probléme..

optimalizácia databázy

Aby ste sa tomuto problému vyhli, vykonávajte pravidelné zálohy a potom očistenia, aby ste sa zbavili nadmerných údajov bez toho, aby to malo za následok neúmyselné následky.

13. Používajte ľahké motívy

Boli by ste prekvapení rozdielom, ktorý zmenil iba tému z niečoho neohrabaného a naloženého kódom do ľahkého rámca. Ak je váš web pomalý a všetky ostatné prvky sú v poriadku, skúste použiť novšiu a ľahšiu tému. To znamená ponoriť sa hlbšie do histórie výkonnosti témy a nielen ísť na niečo, čo vyzerá pekne.

Rovnako ako v prípade doplnkov nezabudnite starú tému odinštalovať.

14. Vyberte dobrý systém správy obsahu

Systémy na správu obsahu (CMS) sú rozhodujúce pre udržanie spoľahlivej rýchlosti a výkonu. Najobľúbenejší zďaleka je WordPress, ale existujú aj Joomla, Drupal a mnoho ďalších. Poskytujú výhodu optimalizácie obsahu a dostupnosti doplnkov alebo funkcií zvyšujúcich výkon.

15. Vyberte si svoju hostingovú službu s ohľadom na výkon

Môže byť lákavé nájsť lacnú hostingovú službu. Koniec koncov, váš chlieb a maslo sú na vašej platforme, však? Avšak optimalizácia všetkých ostatných komponentov, ktoré prispievajú k efektívnemu výkonu, nezáleží na tom, či je vaša hostiteľská platforma neštandardná.

To znamená nielen výber plánu, ktorý vám umožní zvládnuť dopravné špičky a rast, ale aj nájdenie poskytovateľa s technológiou na podporu výkonu. Zdieľané plány hostenia sú v poriadku, ak práve začínate a používate statickejší obsah. Vaša rýchlosť a dostupnosť zdrojov však niekedy závisí od dobrých susedov.

Vždy, keď je to možné, sa rozhodnite pre kvalitnú virtuálnu súkromnú sieť (VPN) alebo a dedikovaný server. Takto získate zdroje, úložisko a dostupnosť potrebné na zníženie prestojov a oneskorenia.

Nezabudnite na testovanie a priebežné hodnotenie

Vedieť, čo vylepšiť a kedy závisí od toho, aké problémy ovplyvňujú dobu načítania stránky a celkovú rýchlosť doručovania obsahu. Niektoré hostingové služby majú zabudované nástroje, ktoré môžete použiť na meranie výkonnosti webových stránok. Existuje tiež niekoľko metód a nástrojov, pomocou ktorých môžete merať časy latencie a načítania stránky.

Nezáleží na tom, ktorú metódu alebo nástroj použijete, nezabudnite testovať z rôznych miest. Je logické, že doručenie obsahu serverom umiestneným ďalej od zdroja bude trvať dlhšie. Geotestovanie z viacerých miest vám pomôže zistiť mieru latencie. Pri skúške rýchlosti to urobte s povoleným aj zakázaným CDN. Pomôže vám to vyhodnotiť efektívnosť vašej CDN a inej technológie.

ako funguje cdn

Jedným z najbežnejších a najúčinnejších nástrojov na testovanie rýchlosti je Pingdom. Tento bezplatný online nástroj predstavuje jednoduchý spôsob, ako určiť rozsah problémov s výkonnosťou a rýchlosťou webových stránok. Do vyhľadávacieho poľa jednoducho zadáte svoju adresu URL a umiestnenie servera a kliknete na tlačidlo „Spustiť test“. Môžete si tiež zakúpiť prémiové predplatné na podrobnejšie testovanie prevádzkovej doby a typov obsahu z viac ako 70 umiestnení serverov.

Toto je príklad testu ping pomocou verejného servera DNS spoločnosti Google:

$ ping 8.8.8.8
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 dátových bajtov
64 bajtov od 8,8,8,8: icmp_seq = 0 ttl = 56 čas = 54,524 ms
64 bajtov od 8,8,8,8: icmp_seq = 1 ttl = 56 čas = 43,423 ms
64 bajtov od 8,8,8,8: icmp_seq = 2 ttl = 56 čas = 50,773 ms

Nástroj traceroute sleduje cestu paketov zo servera na server, meria cestu z prehliadača k hostiteľovi a identifikuje akékoľvek úzke miesta alebo iné problémy..

Tu je príklad prehľadu príkazov traceroute používajúcich rovnaké Google DNS:

$ traceroute 8.8.8.8
traceroute na 8,8,8,8 (8,8,8,8), max. 64 chmelov, 52 bajtových paketov
1 192,166,1 (192,166,1,1) 6,632 ms 9,669 ms 10 089 ms
2 10,89,0,1 (10,89,0,1) 29,867 ms 14,293 ms 30,259 ms
3 blk-212-126-117.eastlink.ca (173,212,126,117) 20,677 ms 19,575 ms 20,155 ms
4 ns-hlfx-dr002.ns.eastlink.ca (24.215.102.161) 30,093 ms 29,371 ms 30,796 ms
5 ns-hlfx-br002.ns.eastlink.ca (24.215.102.221) 29,540 ms 29,516 ms 29,989 ms
6 ns-hlfx-br001.ns.eastlink.ca (24.215.102.9) 26.678 ms 29.203 ms 30.787 ms
7 google.eastlink.ca (24.215.101.10) 49,027 ms 49,196 ms 90,601 ms
8 209,85,241,127 (209,85,241,127) 49,999 ms
72,14,239,75 (72,14,239,75) 48,939 ms
72,14,235,169 (72,14,235,169) 46,823 ms
9 google-public-dns-a.google.com (8.8.8.8) 49,465 ms 45,436 ms 43,772 ms

Keď už hovoríme o spoločnosti Google, majú tiež bezplatný nástroj na testovanie webových stránok na problémy s rýchlosťou a výkonom. Svoje informácie o nástroji PageSpeed ​​môžete získať tu.

Testovanie nie je jednorazová operácia. Vaša webová stránka by sa mala monitorovať nepretržite pomocou automatizácie a niektorých dostupných nástrojov na testovanie výkonu a rýchlosti. aby výsledky mali akýkoľvek význam. Pomôže vám to identifikovať akékoľvek problémy skôr, ako sa stanú nákladnými.

Záverečné myšlienky

Keď sa siete stávajú viac a viac distribuované, latencia sa stáva pravdepodobnejšou. Naším cieľom je poskytnúť vám informácie, ktoré potrebujete na zvýšenie výkonu a rýchlosti svojich webových stránok. Okrem výberu najlepšieho webhostingového servisu pre vaše potreby a rozpočet, optimalizácia obsahu a spôsob, akým je dodávaný, bude viesť aj k odstráneniu mnohých príčin výpadkov a pomalého výkonu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author