15 najlepších generátorov domén do roku 2020

Výber názvu domény nie je jednoduchý. Chcete webovú adresu, ktorá bude nezabudnuteľná a zmysluplná a súčasne bude popisovať, o čom je vaša značka. Ale aj keď prídete s niečím chytľavým a hodným svojej značky, možno zistíte, že doména .com je už prevzatá. To vás vedie iba späť k rysovacej doske, čo znamená viac bolesti hlavy.

Nemusí to trvať večne, kým príde s vynikajúcim názvom domény, ktorý je už k dispozícii. Vyskúšajte jeden z týchto 15 generátorov domén, ktoré nie sú uvedené v zvláštnom poradí, a ušetrite si vlasy.

Ak ešte nemáte názov domény, môžete ich získať nižšie:

 • Domain.com (náklady na doménu: 9,99 USD na 1 rok – pomocou kupónu „HOSTFACTS“ získate zľavu 20% z prvého nákupu)
 • Viac registrátorov domén nájdete tu.

15 najlepších bezplatných generátorov doménových mien

# 1 HostPapa

Generátor názvu domény HostPapa

HostPapa je známy predovšetkým svojimi webhostingovými službami, ale tiež pomáha používateľom pri hľadaní a prenose doménových mien. Samotný generátor názvov domén sám o sebe nemá, ale ak hľadáte požadované doménové meno alebo kľúčové slovo pomocou ich vyhľadávania domén, hostPapa vás informuje, či je k dispozícii, a tiež dostanete stovky alternatív (primárne, krajina – špecifické, prémiové) názvy domén a rôzne rozšírenia, z ktorých si môžete vybrať.

# 2 Namecheap

Generátor názvu domény NameCheap

Namecheap vám pomôže nájsť doménové meno vašej firmy pomocou generátora nazývaného režim šelmy. Najprv začnite zadaním až 5 000 domén alebo kľúčových slov. Potom vyberte, aký druh TLD chcete zahrnúť do svojho vyhľadávania. Môžete pridať svoje preferencie podľa kategórie alebo vybrať všetky dostupné TLD. Režim Beast má tiež veľa filtrov na zúženie výsledkov vyhľadávania, napríklad:

 • Cenové rozpätie
 • Použite službu Hack domény
 • Kvapka poslednej samohlásky
 • Pluralize Nouns
 • Zobraziť prémiové domény
 • Skryť nedostupné domény

Generátor Namecheap vám tiež umožňuje pridať predpony / prípony, ktoré navrhnú alternatívy k už zaregistrovaným alebo k nákladným doménam. Celkovo je generátor spoločnosti Namecheap skvelým nástrojom na nájdenie vhodného názvu domény pre vaše podnikanie.

# 3 Lean Domain Search

generátor štíhlej domény

Začnite jedným kľúčovým slovom a potom vyhľadajte vo svojej doméne možnosti Lean Domain Search. Vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazia stovky, ak nie tisíce nápadov na názvy domén. Všetky výsledky sú k dispozícii pre domény .com. Pomocou tohto nástroja môžete tiež:

 • Filtrujte podľa abecedy, podľa dĺžky alebo obľúbenosti
 • Uložte si svoje obľúbené doménové mená
 • Sledujte svoju históriu vyhľadávania
 • Zdieľajte svoje výsledky vyhľadávania
 • Okamžite vyhľadajte svoje vlastné nápady a zistite, či sú k dispozícii

Ak máte predstavu o kľúčových slovách, ktoré chcete použiť, ale potrebujete nejaké nové nápady pre celú doménu, je to tento nástroj, ktorý chcete použiť. Kedykoľvek sa pokúsime prísť s nápadmi na názvy domén, je Lean Domain Search prvou stránkou, ktorá navštívi.

# 4 Busta mena

busta generátora názvu domény

Busta mena má množstvo filtračných nástrojov, ktoré vám pomôžu nájsť kvalitný názov domény, ktorý vyhovuje vašim špecifickým potrebám. Začnite filtrovaním kľúčových slov a potom pomocou kľúčových slov vyberte možnosti, ako napríklad „začiatok“ alebo „koniec“. Potom filtrujte podľa toho, ako prirodzene chcete, aby domény vyzerali, a vyberte limit počtu znakov. Môžete sa tiež rozhodnúť zobrazovať prevzaté domény a filtrovať podľa rozšírení, ako sú .com, .net a .org. V dolnej časti stránky sa tiež zobrazujú návrhy na vyskúšanie podobných kľúčových slov.

Ak nemáte kľúčové slovo, skúste stlačiť tlačidlo „Vytvoriť náhodnú doménu“ a podnietiť nápady alebo vytrhnúť dostupné meno. Ak nájdete doménu, ktorá sa vám páči, uložte ju na neskôr alebo si ju kúpte prostredníctvom odkazov na registrátorov domén, ako sú GoDaddy a Namecheap. Môžete tiež spustiť vyhľadávanie domén na webe, ak je k dispozícii názov, ktorý máte na mysli.

# 5 Shopify Generátor obchodného mena

Vygenerujte obchodný názov generátoraHoci názov nástroja naznačuje, že je určený iba na generovanie obchodných mien, generátor obchodných mien spoločnosti Shopify v skutočnosti poskytuje dostupné nápady na názvy domén. Začnite výberom kľúčového slova, ktoré chcete zahrnúť do svojej domény, a dostanete stovky návrhov. Aj keď vás stránka povzbudzuje, aby ste si vytvorili obchod Shopify s použitím názvu domény, ktorý navrhli, môžete ísť inde a kúpiť webovú adresu. Návrhy používajú rozšírenie .com.

# 6 Nameboy

Generátor domén Nameboy

Nameboy vám pomôže nájsť dostupné doménové mená na základe zvolených kľúčových slov. Zadajte až dve kľúčové slová a Nameboy okamžite doručí zoznam navrhovaných doménových mien. Ich grafy uľahčujú určovanie, ktoré rozšírenia sa použijú a ktoré ešte môžete zachytiť. Napríklad, aj keď sa berie hostingfacts.com, ostatní používatelia si stále môžu zakúpiť HostingFacts.net.

Môžete tiež vidieť, ktoré názvy domén sú k dispozícii na ďalší predaj, ako aj povoliť pomlčky alebo rýmované kľúčové slová. Tento nástroj funguje dobre, ak už máte predstavu o tom, ktoré kľúčové slová chcete použiť, ale hľadáte návrhy na jeho rôzne variácie.

# 7 MenoStall

generátor názvu mennej domény

NameStall ponúka celý rad nástrojov, ktoré vám pomôžu pri hľadaní vašej domény. Začnite s nástrojom na generovanie názvov domén, ktorý vám pomôže vyhľadávať podľa kľúčových slov a ďalších filtrov vrátane:

 • Časti reči
 • Populárne kľúčové slová
 • Základné anglické slová
 • Kategórie priemyslu

Môžete si tiež vybrať, či chcete kľúčové slovo na začiatku alebo na konci svojej domény alebo či chcete vo svojej webovej adrese spojovník. Nakoniec vyberte rozšírenia, podľa ktorých chcete filtrovať. Dostanete zoznam možností, ktoré boli prijaté a ešte nie sú zaregistrované. Kliknite na odkaz „zaregistrovať“ vedľa odkazu, ktorý chcete zvoliť.

NameStall obsahuje aj podobný nástroj na navrhovanie názvov domén, ako aj nástroj na okamžité vyhľadávanie domén, zoznam značkových názvov domén a vyhľadávací nástroj na kľúčové slová s vysokou platbou..

# 8 Domain Puzzler

domainpuzzlerDomain Puzzler je jednoduchý nástroj s mnohými možnosťami. Začnite s „ľahkou“ verziou a vložte ideálne kľúčové slová, vyberte rozšírenia svojej domény a vyhľadajte nápady. Skvelá vec tohto generátora doménových mien je, že môžete zahrnúť početné kľúčové slová na rozdiel od iba jedného alebo dvoch ako ostatné nástroje v tomto zozname a vaše kľúčové slová sa spoja do rôznych variácií. Pridajte výsledky do svojho zoznamu obľúbených položiek alebo skúste pokročilejšie vyhľadávanie. Tento nástroj môžete tiež použiť na porovnanie poradia stránok s rôznymi názvami domén.

# 9 Mesh

NameMesh

Meno Mesh funguje dobre, keď máte na mysli niekoľko kľúčových slov. Vyberte 2-3 kľúčové slová a zadajte ich do vyhľadávacieho poľa. Potom vygenerujte svoj zoznam! Nástroj poskytne nápady založené na kategóriách, ako sú:

 • obyčajný
 • Nový
 • Krátky
 • Podobný
 • SEO

Po prehľadaní kľúčových slov môžete výsledky filtrovať na základe rozšírenia domény, neregistrovaných domén a maximálnej dĺžky. Meno Mesh tiež navrhne ďalšie vyhľadávanie podľa kľúčových slov.

# 10 domén Bot

generátor domén

Domains Bot je nástrojom na navrhovanie domén aj nástrojom na vyhľadávanie domén. Začnite hľadaním kľúčového slova a nájdete dostupné nápady na základe daného kľúčového slova, kombinovaných kľúčových slov alebo podobných kľúčových slov. V opačnom prípade vyhľadajte požadované doménové meno. Ak je k dispozícii, môžete si ho kúpiť prostredníctvom odkazov na rôznych registrátorov domén. Zobrazia sa aj návrhy na podobné názvy domén. Filtrujte podľa rozšírenia a jazyka alebo pridajte svoje vlastné synonymá, predpony alebo prípony.

# 11 Panabee

generátor domény panabee

Panabee je nástroj na vyhľadávanie názvov domén, generátor obchodných mien a generátor doménových mien. Začnite s dvoma kľúčovými slovami a vyhľadajte návrhy názvov domén. Ak je zadaný názov domény, môžete navštíviť GoDaddy, kde si môžete prezrieť ďalšie dostupné rozšírenia domény.

Ak sa vám nepáči, čo vidíte, spoločnosť Panabee poskytne súvisiace výrazy, ktoré môžete vyhľadať. Okrem zobrazovania dostupných názvov domén vám Panabee tiež ukáže, či sa ideálne doménové meno používa ako užívateľské meno pre sociálne médiá.

# 12 Názov stanice

NameStation

Začnite s programom Name Station prihlásením sa na bezplatný účet, ktorý môžete urobiť pomocou svojho e-mailu alebo účtu Facebook. Pomocou tohto nástroja získate prístup k:

 • Generátory doménových mien
 • Okamžitá kontrola dostupnosti
 • Súťaže verejných mien
 • Návrhy kľúčových slov

Filtrujte na základe rozšírenia, dĺžky názvu a ďalších. Ak nemáte nápady na kľúčové slová, skúste hľadať nápady vo svojom odvetví. Stránka sa môže pochváliť tým, že ju uvidia na TechCrunch, Mashable, SEOMoz a ďalších, takže sa oplatí vyskúšať.

# 13 Okamžité vyhľadávanie domén

Okamžité vyhľadávanie domén

Okamžité vyhľadávanie domén je nástroj, ktorý funguje dobre, ak už máte názov domény. Začnite tým, že napíšete svoj nápad a tento nástroj vám povie, či bol prijatý alebo nie. Ak áno, navrhnú alternatívy, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Dajú vám tiež vedieť, ktoré sú v aukcii. Môžete si kúpiť prostredníctvom odkazov na webe, ktoré vás zavedú priamo na GoDaddy, aby ste dokončili nákup. Ak je doména prevzatá, môžete sledovať odkazy, pomocou ktorých môžete vyhľadať, kto je vlastníkom tejto stránky, alebo si najať agenta, ktorý vám pomôže s vypracovaním ponuky v tejto doméne..

# 14 Chcem svoje meno

IWantMyName

Chcem svoje meno je podobné okamžitému vyhľadávaniu domén v tom, že najlepšie funguje, ak už máte meno na mysli. Zadajte požadovanú adresu a funkcia Chcem svoje meno vás informovať, či je k dispozícii. Ak nie, zobrazia vám alternatívne možnosti a ich ceny. Môžete tiež filtrovať skrytím nedostupných domén.

# 15 Webhosting Geeks

webhosting geeks meno generátor

Webhosting Geeks je nástroj na vytváranie mien, ktorý vám pomôže nájsť jedinečný názov pre vašu firmu. Do vyhľadávacieho panela môžete pridať niekoľko kľúčových slov a pre konkrétnejšie výsledky pridať filtre. Môžete si napríklad vybrať, kam sa bude vaše obchodné meno umiestňovať – ​​na začiatku, v strede alebo na konci domény. Môžete tiež nastaviť limit dĺžky domény (5 – 30 písmen). Webhosting Geeks vám dáva možnosť vyhľadávať z dostupných domén .com, .net, .org, .us, .ca, .au a .co.uk..

S týmito 15 generátormi doménových mien by ste nemali mať problém prísť s dostupným názvom domény, ktorý dobre popisuje vašu firmu. Niečo nám chýbalo? Zanechať komentár nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author