Przegląd FastComet – kometa, która leci w górę czy w dół?

FastComet jest stosunkowo nieznanym dostawcą usług hostingowych, ale gdy zobaczyłem witrynę firmy, wiedziałem, że muszę to dokładnie sprawdzić.

Tylko dane w czasie rzeczywistym i precyzyjne pomiary mogą oddać sprawiedliwość tej zorientowanej na technologię, naukowej firmie, więc Zarejestrowałem się, utworzyłem podstawową witrynę WordPress i połączyłem ją z niezawodnymi narzędziami do monitorowania aby dostarczyć możliwie najbardziej szczegółowy przegląd FastComet i odpowiedzieć na pytanie:

Czy FastComet jest dobry?

Co to jest FastComet?

FastComet z siedzibą w San Francisco w Kalifornii początkowo zapewniał hosting i administrację systemem wyłącznie dla klientów korporacyjnych.

Cztery lata od swojego powstania, w 2013 r., Firma wprowadziła rozwiązanie do hostingu w chmurze, otwierając się na klientów prywatnych i właścicieli małych firm.

Techniczna wiedza FastComet jest oczywista. Dzięki ośmiu centrom danych na trzech kontynentach i niezwykle szczegółowej stronie internetowej FastComet ma obsesję na punkcie technologii i infrastruktury.

Nigdy nie widziałem firmy hostingowej, która od razu umieszczałaby tak wiele informacji. SiteGround jest bliski, ale poziom szczegółowości i informacji udostępnianych przez FastComet to coś innego.

Ale czy ta obsesja przekłada się na jakość usług?

Zobaczmy, co mają do powiedzenia liczby i jak ostatecznie ta recenzja FastComet 2019 będzie wyglądać za kilka miesięcy.

"Hosting dla projektantów i początkujących"

Czas działania:

99,99%

Szybkość ładowania:

1,27s

Wsparcie:

Doskonałe wsparcie, doskonała baza wiedzy

Panel sterowania:

cPanel

OVERAL4

Najważniejsze informacje – czas działania, szybkość i wsparcie FastComet

1. Doskonały czas sprawności – 99,99%

U podstaw hostingu witryn internetowych leży jedno: udostępnienie hostowanej witryny z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Czas działania określa, czy usługa jest dobra, czy mierna.

Pod tym względem FastComet przoduje. Mimo że witryna firmy nie składa żadnych obietnic, czas działania mojej witryny WordPress jest imponujący.

Jedyne przestoje zarejestrowane w ciągu ponad sześciu miesięcy monitorowania miały miejsce w październiku i nie były wystarczająco długie, aby całkowita dostępność spadła poniżej 99,9%. Około 15 minut przestoju w ciągu sześciu miesięcy jest absolutnie genialne.

Średni czas pracy 2018:

 • Sierpień – 100%
 • Wrzesień – 100%
 • Październik – 99,97%
 • Listopad – 100%
 • Grudzień – 100%

Średni czas pracy 2019:

 • Styczeń – 99,99%

"FastComet utrzymuje bardzo długi czas pracy."

2. Bardzo dobra prędkość

 • Rozsądny czas reakcji – 0,57 s (8 miejsce)
 • Rozsądny czas ładowania – 1,27 s (11 miejsce)
 • Rozsądny pod obciążeniem – 1,05 s (8 miejsce)

Uwaga: jeśli uruchomisz testy prędkości w mojej domenie, wyniki mogą się nieco wahać. Nawet z tej samej platformy testowej dwa testy zwykle wykazałyby nieco inne wyniki. Moja strona FastComet jest hostowana w Londynie, więc przetestowałem ją w lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. Wszystkie wtyczki i buforowanie po stronie serwera zostały wyłączone.

Prędkość jest co najmniej tak samo ważna jak czas pracy. Szybsze strony widzą znacznie wyższe współczynniki konwersji, lepsze pozycjonowanie stron i większą satysfakcję klientów. Z drugiej strony powolne strony są karane zarówno przez użytkowników końcowych, jak i wyszukiwarki.

Przetestowałem FastComet za pomocą trzech różnych narzędzi, aby uzyskać średni czas potrzebny serwerowi na przesłanie pierwszego bajtu i pełne załadowanie strony głównej mojej witryny WordPress.

Wyniki były bardzo dobre. Mimo że TTFB jest nieco średni, czas potrzebny do pełnego załadowania strony był drugi po DreamHost. Jednak w październiku 2018 r. Wszystkie wyniki znacznie wzrosły, a czas wczytywania się strony prawie się podwoił w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Szybkość jest dobra, ale równie ważne jest to, jak serwer zareaguje, gdy będzie pełno gości. Dlatego poszedłem do Load Impact i wysłałem 50 wirtualnych użytkowników, aby przetestowali odpowiedź pod obciążeniem.

Jakość wykonania pod obciążeniem.

Szybkość i stabilność charakteryzują serwery FastComet.

FastComet działa z niezwykłą stabilnością pod dużym obciążeniem.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy backend był błyskawicznie szybki, ale potem czasy reakcji podwoiły się. Mimo to serwery FastComet dobrze radzą sobie z ruchem, ale firma już nie znalazła się w pierwszej piątce najszybszych backendów.

Najgorszy jak dotąd wynik to styczeń 2,03 sekundy. W porównaniu do wielu innych hostów jest to wciąż bardzo szybkie i wystarcza, aby FastComet znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Ogólne wyniki taktowania FastComet były bardzo stabilne i dość szybkie. Średni czas odpowiedzi wynosi tylko 0,92 sekundy, ale muszę wyjaśnić, że prawie dwa razy podniósł się po pierwszych dwóch miesiącach testów. Początkowo było poniżej 0,50 s.

FastComet zapewnia przyzwoitą szybkość działania.

Średni czas odpowiedzi 2018:

 • Sierpień – 0,40s
 • Wrzesień – 0,43s
 • Październik – 0,65
 • Listopad – 0,68s
 • Grudzień – 0,59s

Średni czas reakcji 2019:

 • Styczeń – 0,64s

W pełni załadowana strona 2018:

 • Sierpień – 0,92s
 • Wrzesień – 0,79s
 • Październik – 1,51 s
 • Listopad – 1.65s
 • Grudzień – 1,57s

W pełni załadowana strona 2019:

 • Styczeń – 1,19s

Odpowiedź pod obciążeniem 2018:

 • Sierpień – 0,45s
 • Wrzesień – 0,40s
 • Październik – 1.10s
 • Listopad – 1,10s
 • Grudzień – 1.23s

Odpowiedź pod obciążeniem 2019:

 • Styczeń – 2,03s

"Bardzo szybka usługa, która z łatwością radzi sobie z gwałtownymi ruchami."

3. Doskonałe wsparcie

W przeszłości wyrażałem opinię, że mniejsze firmy zapewniają lepszą obsługę klienta. FastComet wydaje się to potwierdzać, ponieważ ma stosunkowo niewielką bazę klientów i doskonałe wsparcie.

Kalifornijczycy mają potężną infrastrukturę, która jest utrzymywana przez prawdziwych ekspertów hostingowych. Sprawdź wszystkie posty na blogu technicznym na stronie FastComet.com lub wpisy w bazie wiedzy, aby zobaczyć na własne oczy.

W tym przeglądzie FastComet kilka razy rozmawiałem ze wsparciem i nieuchronnie otrzymywałem szybkie, przyjazne i przydatne odpowiedzi. Do tego stopnia, że ​​nie jestem już pewien, kto jest najlepszym usługodawcą w tej kategorii.

Do niedawna SiteGround był niekwestionowanym numerem jeden, ale gdybym musiał porównać obsługę FastComet i SiteGround, trudno byłoby mi wskazać wyraźnego zwycięzcę. FastComet z pewnością ma świetny zespół wsparcia.

Baza wiedzy, którą utrzymuje FastComet, jest bardzo ładna i zawiera wiele przydatnych samouczków i przewodników.

"Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, zespołów wsparcia w branży hostingowej."

Zalety FastComet

Prawdę mówiąc, kilka recenzji FastComet można napisać tylko o funkcjach domyślnie zawartych we wspólnym rozwiązaniu firmy. Ponieważ jednak chcę zakończyć tę konkretną recenzję FastComet przed końcem 2018 r., W skrócie wspomnę tylko o najbardziej imponujących aspektach planów FastComet.

1. Dedykowane zasoby planu

Jedną z głównych wad współdzielonego hostingu jest nierównomierna dystrybucja zasobów. Czasami źle zakodowana lub zhakowana witryna może pochłonąć moc serwera, spowalniając wszystkie inne hostowane tam nazwy domen.

FastComet obiecuje bardzo dobrą izolację konta i dedykowane zasoby dla każdej witryny.

FastComet przyznaje dedykowane zasoby każdemu współdzielonemu użytkownikowi.

Wiesz, co otrzymujesz z każdego planu FastComet.

To doskonała wiadomość na kilku poziomach. Zaawansowana izolacja konta zwiększa bezpieczeństwo, a dedykowane zasoby gwarantują wydajność, a także wyraźnie pokazują, co otrzymasz, jeśli przejdziesz na większy plan.

2. Doskonała infrastruktura

Osiem centrów danych brzmi imponująco, ponieważ są naprawdę.

AKTUALIZACJA: Od 2019 r. FastComet ma 10 centrów danych.

FastComet ma również zoptymalizowane serwery. Dyski SSD na całym pokładzie i kilka przyspieszaczy prędkości zapewniają znakomitą wydajność. Agresywna kompresja GZIP, zawartość zoptymalizowana pod kątem przeglądarki, bezstratna kompresja danych, asynchroniczne ładowanie zasobów i Keep Alive są domyślnie włączone na wszystkich kontach udostępnionych.

A jeśli ten techniczny bełkot brzmi tak bełkotliwie, jak podejrzewam, nie martw się, ponieważ nie musisz go rozumieć.

Wystarczy, że ludzie w FastComet wiedzą, jak skonfigurować te technologie, aby wszystkie witryny hostowane w firmie działały na optymalnym poziomie.

3. Regularne kopie zapasowe

Kopie zapasowe i dane cyfrowe powinny iść w parze. Zawsze.

Zwłaszcza, gdy dane dane są wyświetlane w Internecie, aby świat mógł je zobaczyć i wykorzystać.

FastComet tworzy automatyczne kopie zapasowe, które są łatwo dostępne przez cPanel. Dwa plany firmy przechowują kopie z ostatnich siedmiu dni, a największy z ostatnich 30.

4. Darmowy transfer domeny

FastComet posiadał bezpłatną rejestrację domeny na całe życie, ale ta funkcja została niestety wycofana.

Mimo to firma oferuje solidny zamiennik – całkowicie darmowy transfer domen przychodzących. Przeniesienia domen domyślnie dodają dodatkowy rok do istniejącej rejestracji.

Innymi słowy, przeniesienie domeny do FastComet dałoby ci darmowy rok rejestracji.

Ponadto FastComet oferuje niezwykle kuszące opłaty za przedłużenie, ponieważ firma pobiera tylko opłatę rejestracyjną od swoich klientów.

5. Bardzo silne bezpieczeństwo

FastComet czyni bezpieczeństwo integralną częścią swoich usług.

Zaawansowana izolacja konta dzięki CageFS i Cloud Linux gwarantuje, że zainfekowana witryna nie rozprzestrzenia złośliwego oprogramowania na serwerze.

Firmowa zapora sieciowa aplikacji (WAF) jest zoptymalizowana pod kątem najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, takich jak Magento, WordPress i Joomla. Blokuje 99% wszystkich prób uzyskania nieautoryzowanego dostępu do hostowanych witryn.

Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet w FastComet.

BitNinja dodaje kolejną warstwę ochrony, powstrzymując wstrzykiwanie skryptów, DDoS i ataki XSS.

Jeśli wszystko pójdzie na południe, zespół monitorowania i bezpieczeństwa FastComet jest gotowy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mogą zawierać dowolny hack w ciągu kilku minut, skanować i wyczyścić konto użytkownika, którego dotyczy problem.

6. Zaawansowane narzędzia dla programistów

FastComet z pewnością jest przyjazny dla użytkownika, ale nie osiąga się tego kosztem bardziej zaawansowanych użytkowników.

Przeciwnie, każdy, kto ma wiedzę i pragnienie, może korzystać z szerokiej gamy narzędzi programistycznych. WP-CLI, bash, Drush, Laravel, Genesis i Symphony to tylko kilka z wielu modułów i instrumentów dostępnych we wszystkich wspólnych planach.

GIT jest również fabrycznie zainstalowany.

7. Wiele lokalizacji centrów danych

Teoretycznie przybliżenie witryny do miejsca, w którym pochodzi większość ruchu, prowadzi do lepszej ogólnej wydajności. Testowałem tę teorię, przygotowując moją obiektywną recenzję hostingu FastComet, uzyskując testy porównawcze prędkości z całego Atlantyku i widziałem wolniejsze czasy reakcji.

FastComet ma dwa serwery w Azji i trzy w Europie i Stanach Zjednoczonych.

8. Wiele gratisów

Wszystkie wspólne plany FastComet obejmują bezpłatny SSL, pakiet SEO, darmowy klient czatu i pieniądze reklamowe warte 75 USD.

Nawet jeśli nie zdobędziesz kuponu FastComet ze strony ze zniżkami, na której czeka Cię piękna okazja, nie ma co do tego wątpliwości.

9. 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Większość firm hostingowych oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. FastComet, podobnie jak HostGator, wydłuża to do 45 dni, co jest doskonałe. Jeden miesiąc nie wystarczy, aby poprawnie przetestować hosta.

45 dni daje więcej miejsca na eksperymenty i sondowanie.

10. Darmowe migracje

FastComet pomoże Ci skopiować istniejącą witrynę na ich serwery. Najmniejszy plan zapewnia tylko jedną migrację, a pozostałe dwa do trzech witryn.

Zapytałem wsparcie techniczne o te ograniczenia i powiedziano mi, że można je negocjować w rozsądnym zakresie.

Nie jest zły.

11. Prosta wycena

FastComet zakłada raczej innowacyjne podejście do ładowania.

Wstępne opłaty są znacznie niższe niż te, które oczekują, gdy zbliża się czas odnowienia. To jest standardowy bit i jest bardzo wyraźnie zarysowany.

Reklamowane opłaty początkowe są jednak płaskie – nie zmieniają się w zależności od długości początkowego okresu.

To znacznie upraszcza sprawę, ponieważ możesz uzyskać bardzo przystępny hosting przez miesiąc lub te lata.

Odświeżająca jest taka prostota.

Wady FastComet

FastComet jest jednym z najlepszych gospodarzy, których recenzowałem tutaj w Hosting Tribunal, ale nie jest bezbłędny. Po pierwsze, hosting FastComet WordPress jest dokładnie taki sam, jak standardowa wspólna oferta. Ale to nie jest główny problem.

1. Wprowadzający w błąd marketing

Wygląda na to, że zespoły marketingowe FastComet i InMotion poszły do ​​tej samej szkoły. Obie firmy dysponują narzędziem do bezpośredniego porównania między nimi a konkurentami.

W najgorszym przypadku wprowadzająca w błąd autopromocja.

Te prędkości się nie sprawdzają.

Większość osób czytających recenzje hostingu, FastComet lub inne, rzadko sprawdza więcej niż trzy firmy, więc trudno jest im obiektywnie ocenić, czy porównanie znalezione na FastComet.com jest zgodne z prawdą.

Pozwól, że ci pomogę: tak nie jest.

Widoczna przewaga prędkości jest daleka od prawdy, jak widać w naszym studium przypadku.

Na FastComet.com możesz zobaczyć bezpośrednie porównania, takie jak FastComet vs GoDaddy, FastComet vs HostGator i tak dalej, ale te szczegółowe pomiary często zawierają błędne informacje.

AKTUALIZACJA: FastComet uruchomił nową wersję swojej strony internetowej latem 2019 roku. Bezpośrednie porównanie jest teraz znacznie dokładniejsze. Jeśli otrzyma regularne aktualizacje, FastComet pozostanie z jednym oszustwem w mojej recenzji.

2. Ograniczone miejsce na dysku

Wszystkie plany FastComet mają ograniczone miejsce na dysku. Ogólnie rzecz biorąc, limity są rozsądne, ale są takie same.

15 GB na najmniejszy plan to więcej niż wystarczający, ponieważ i tak może tam być hostowana jedna strona. Jednak ograniczenie 35 GB w największej z trzech ofert może być odczuwalne przez użytkowników wielu witryn.

Czy zalecamy FastComet?

tak!

FastComet to stosunkowo niewielka firma, która dużo zainwestowała w ogromną, nowoczesną infrastrukturę i mówi.

Nienaganna dostępność, bardzo dobra prędkość, doskonałe wsparcie oraz ogromna liczba technologii dostępnych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych webmasterów sprawiają, że FastComet jest bardzo silnym hostem.

Ceny są uczciwe i proste, a wartość podana w zamian jest po prostu oszałamiająca. Co więcej, firma zapewnia pełną gamę produktów hostingowych, dzięki czemu firmy mogą łatwo tam się rozwijać. Na pierwszy rzut oka FastComet VPS i dedykowane rozwiązania wyglądają obiecująco.

Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych firm hostingowych, które sprawdziłem, ale jeśli nie zgadzasz się z moją recenzją FastComet, napisz wiersz poniżej lub sprawdź innych hostów, których recenzowaliśmy tutaj, w Hosting Tribunal.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author