Jak radzić sobie ze skokami ruchu w sklepie e-commerce na sezon wakacyjny

Sezon wakacyjny jest tuż za rogiem i jest doskonałą okazją dla firm internetowych do zwiększenia sprzedaży przed rozpoczęciem 2020 roku. Aby dać Ci perspektywę historyczną, według eMarketer łączne wydatki na detaliczne wakacje w 2018 r. Wzrosły o 5,4%, osiągając 998,32 mld USD. Według Statisty, sprzedaż e-commerce na całym świecie przekroczy 20 bilionów dolarów sprzedaży do roku 2021.

Są to imponujące liczby i nadszedł czas, aby zoptymalizować sklep internetowy, aby uzyskać większe zyski w sezonie wakacyjnym 2019 i uzyskać udział w tym cieście. Istnieją różne aspekty, na których przedsiębiorcy internetowi muszą się skupić, aby zwiększyć skalę swojej działalności online podczas największej ekstrawagancji zakupowej roku. W tym artykule podkreślę te wspólne wyzwania, abyś mógł je pokonać przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.

Wyzwania e-commerce w okresie wakacyjnym

Właściciel sklepu e-commerce stoi w obliczu wyzwań w okresie świątecznym, takich jak szybkość, pamięć masowa i przestoje serwerów, które zmniejszają konwersję w czasie sezonu wakacyjnego. Problemy te występują głównie z powodu nierzetelnego hostingu. Zanurzmy się głębiej.

Wydajność sklepu

Faktem jest, że masz 3-5 sekund na zwrócenie uwagi odwiedzających. Jeśli Twój sklep zajmie więcej niż 5 sekund, najprawdopodobniej użytkownicy zamkną go i nigdy więcej nie odwiedzą. Jako właściciel sklepu masz dwie opcje, aby poprawić czas ładowania strony z witryny. Zacznij od budowania jaśniejszych stron zawierających zoptymalizowane obrazy, zminimalizowane lekkie szablony CSS / JavaScript. Po drugie, wybierz rozwiązanie hostingowe, które oferuje dodatek Content Delivery Network (CDN).

CDN pomaga wydłużyć czas ładowania strony, renderując zawartość witryny z rozproszonych węzłów zamiast żądać głównego serwera. W rezultacie Twój sklep będzie ładował się szybciej i będziesz mieć większe szanse na konwersje.

Skalowalność serwera

Drugim ważnym problemem dla właścicieli sklepów e-commerce jest skalowalność serwera. Większość dostawców hostingu e-commerce nie oferuje funkcji skalowalności serwera, a to dlatego, że korzystają z hosta udostępnionego lub serwera dedykowanego. Jeśli chodzi o skalowalność serwera, hosting współdzielony nie jest dobrym wyborem, szczególnie gdy Twój sklep ma 1000 jednostek SKU. Jako właściciel sklepu nie stać Cię na żadne problemy z zarządzaniem serwerem w szczycie kampanii świątecznej. Jeśli nie możesz przeskalować rozmiaru serwera, użytkownicy zobaczą komunikat o błędzie „Nie znaleziono serwera”.

Bezpieczeństwo danych w sklepie

Trzeci problem dotyczący sklepów e-commerce dotyczy bezpieczeństwa danych klientów i sklepów. Sklepy internetowe zawierają poufne dane, w tym profile klientów, dane uwierzytelniające karty kredytowej i dane konta bankowego. Musisz upewnić się, że wszystkie dane w sklepie internetowym są bezpieczne. Wymaga to bezpieczeństwa na poziomie sklepu i hostingu dzięki białej liście IP i uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu (TFA). The Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest dodatkową warstwą bezpieczeństwa dla twojego konta hostingowego, chroniąc twój serwer przed nieautoryzowanym dostępem. Biała lista IP pozwala utworzyć białą listę adresów IP, ułatwiając współpracę z sieciami lub regionami o nieograniczonym dostępie do SSH i SFTP.

Rozwiązanie – zarządzany hosting w chmurze Jesteśmy teraz na tej samej stronie! Wyżej wymienione wyzwania występują głównie z powodu złego hostingu e-commerce.

Jeśli chodzi o zarządzany hosting w chmurze, wielu sprzedawców online preferuje platformę hostingową Cloudways, która oferuje szybki, niezawodny i solidny hosting witryn internetowych e-commerce.

Oferuje przyjazną dla użytkownika platformę do zarządzania codziennymi operacjami serwera, takimi jak bezpieczny dostęp do serwera za pośrednictwem SFTP i SSH, zarządzanie zadaniami cron, tworzenie kopii zapasowych serwerów na żądanie i wiele innych. Zobaczmy, jakie inne funkcje oferuje Cloudways do zarządzania skokiem ruchu w okresie wakacyjnym.

Serwer dedykowany

Wybór serwera dedykowanego na sezon kampanii świątecznej to dobry wybór. Oznacza to, że dostajesz cały serwer do swojej aplikacji internetowej. Nie ma podziału czasu procesora, pamięci RAM ani przepustowości, co oznacza, że ​​Twoja witryna pozostaje responsywna przez cały czas. Wydajność wspólnego serwera zależy od ruchu i zaangażowania użytkowników lądujących w twoim sklepie. Ale nie jest tak w przypadku wirtualnego serwera dedykowanego.

Korzystając z dedykowanego serwera Cloudways, nie musisz dzielić przepustowości z innymi aplikacjami (WordPress, PHP, Magento itp.). Serwery dedykowane są szybsze i wystarczają do obsługi skoków ruchu. Cloudways pozwala No label Studios, agencji zajmującej się tworzeniem stron internetowych z białą etykietą, na szybkie zarządzanie serwerami i korzystanie z funkcji takich jak klonowanie stron internetowych, środowisko przejściowe, zarządzanie zespołem & kopie zapasowe.

Skalowalność serwera

Skalowanie zasobów serwera jest wymaganiem operacyjnym, które może tworzyć lub niszczyć sklepy e-commerce podczas świątecznego sezonu sprzedaży. Cloudways uprościło proces skalowania zasobów serwera, dzięki czemu Twój sklep może zwiększyć zyski w okresie świątecznych wyprzedaży. Kiedy musisz zmniejszyć skalę, po prostu sklonuj serwer do niższej specyfikacji i gotowe!

Skalowalność serwera

Backup danych & Przywracać

Kopie zapasowe to jedyny sposób, który pomaga odzyskać poprzednie dane po niepewnych atakach. Zautomatyzowany proces tworzenia kopii zapasowych w Cloudways umożliwia tworzenie kopii zapasowych serwera i aplikacji z zadaną częstotliwością. Ponadto, jeśli chcesz, możesz także wykonywać kopie zapasowe na żądanie. Istnieje możliwość przechowywania kopii zapasowych na tym samym serwerze, na którym można łatwo pobrać plik na wybraną pamięć zewnętrzną.

Przywracanie kopii zapasowej danych

Cloudways ThunderStack

Stos hostingu w Cloudways to kręgosłup, który obsługuje i optymalizuje wydajność serwera. Jest to potężna kombinacja NGINX, Apache, PHP-FPM (PHP 7 jest domyślną wersją dla wszystkich serwerów). Ponadto bazami danych aplikacji zarządza się również za pośrednictwem MySQL / MariaDB (obecnie domyślny DBMS), najnowszych rozwiązań pamięci podręcznej, takich jak Full Page Cache (FPC) dla sklepów Magento 1.X i Varnish Cache dla sklepów Magento 2.X.

Cloudways Thunderstack

Pay As You Go

Cloudways jest lekki na kieszeni. Oznacza to, że musisz płacić tylko za zasoby, które wykorzystałeś. Po prostu wybierz najbardziej odpowiedni plan hostingowy i ciesz się zaledwie 10 USD miesięcznie.

Pay As You Go

Aktywne wsparcie 24/7

Po uruchomieniu sklepu może pojawić się problem z zarządzaniem serwerem. W takim razie nie martw się, zespół pomocy technicznej Cloudways jest zawsze do Twojej dyspozycji przez całą dobę. Po prostu utwórz bilet, a resztę pozostaw w zespole pomocy technicznej Cloudways.

Wsparcie

CloudwaysCDN

CloudwaysCDN to geograficznie rozproszony system, który pomaga skrócić czas ładowania strony z witryn internetowych. Oznacza to, że niezależnie od odległości między gościem a serwerem prędkość ładowania strony pozostaje stała. Z technicznego punktu widzenia CloudwaysCDN replikuje sklep i obsługuje prośbę użytkownika z najbliższego węzła. Co ważniejsze, pozwala zaoszczędzić wiele zasobów serwera i zapewnia odwiedzającym doskonałą prędkość ładowania strony.

CloudWaysCDN

Czas twierdzić, dlaczego Cloudways to lepsze rozwiązanie

Testowałem wydajność sklepu Magento (instalowanie przykładowych danych) za pomocą dwóch narzędzi. Po pierwsze, przy pomocy Pingdom, bezpłatnego narzędzia do testowania wydajności strony. Po drugie, wykonując polecenia CLI narzędzia do testów porównawczych serwera ab-Apache.

Pingdom

Wynik oparty na różnych wskaźnikach, takich jak ocena wydajności, rozmiar strony i czas ładowania, co jest dość ogromne w przypadku Cloudways Magento Hosting.

Pingdom

Ab Apache

Apacz

Podsumowując!

Przy ogromnym globalnym wzroście e-commerce, upewnij się, że planujesz z dużym wyprzedzeniem na sezon wakacyjny. Cloudways zapewnia rozwój Twojego sklepu e-commerce, dbając o wszystkie wyzwania związane z hostingiem. Daj sklepowi e-commerce prędkość, na jaką zasługuje, abyś mógł pobić wszystkie poprzednie rekordy. Rzuć okiem na wszystkie dostępne plany i zdobądź najlepsze rozwiązanie hostingowe e-commerce. Jeśli uważasz, że przegapiłem jakieś ważne wskazówki, daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author