10 najlepszych usług hostingowych (ponad 30 hostów sprawdzonych pod kątem szybkości i czasu pracy)

najlepszy hosting

Ostatnia aktualizacja: Luty 2020 r.

Znalezienie dobrej usługi hostingowej może zająć dużo czasu i pieniędzy.

Do tej pory zarejestrowaliśmy się, przetestowaliśmy i porównaliśmy ponad 30 różnych firm hostingowych. Oznacza to również, że mamy dane dotyczące wydajności.

Czas pracy i czas ładowania są dwoma najważniejszymi czynnikami przy wyborze hosta (obok ich kosztów).

Oto szczegółowo nasz proces przeglądu:

 1. Zapisujemy się z planem hostingowym oferowanym przez usługę hostingową
 2. Utworzyliśmy pustą stronę WordPress
 3. Monitorujemy ich działanie, takie jak czas działania i czas ładowania
 4. Sprawdzamy ich funkcje, ograniczenia, ceny i obsługę klienta
 5. Publikujemy recenzję (aktualizowaną raz w roku)

Wszystkie nasze recenzje hostingu oparte są na średniej prędkości każdego hosta (czasie ładowania), czasie pracy i koszcie. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe dane, zobacz naszą stronę danych lub ten arkusz kalkulacyjny.

10 najlepszych usług hostingowych dla nowych stron internetowych

Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych dostawców hostingu witryn, które uznaliśmy za rzetelne i szybkie. Wszystkie z nich wypadły dobrze w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

1. Bluehost – Najlepszy ogólnie

Recenzja bluehostPlany zaczynają się od 2,75 USD / mc

Bluehost Plusy
+ Najlepszy czas pracy (99,99%)
+ 5 najlepszych prędkości (405 ms)
+ Instalacja jednym kliknięciem dla WordPress
+ Łatwy w użyciu, przyjazny dla początkujących
+ Darmowy program do tworzenia domen i witryn
+ Wsparcie 24/7 (czat i telefon)
Bluehost Cons
– Zniżki tylko na dłuższe plany

Hosting Bluehost istnieje od 2007 roku i obecnie obsługuje ponad 3 miliony stron internetowych. Są najpopularniejszą, tanią opcją hostingu dla nowych stron internetowych.

Są naszą najwyżej ocenianą firmą hostingową, ponieważ ich 24-miesięczny czas działania i szybkość są bardzo silne – 99,99% i 405 ms, odpowiednio.

Ich 3-letnia wstępna cena wynosi 2,75 USD miesięcznie (odnawia 7,95 USD) i zawiera takie funkcje, jak bezpłatna nazwa domeny, kreator stron internetowych i instalacja jednym kliknięciem dla WordPress, Joomla i Drupal za pośrednictwem cPanel. Tak więc na początek (ktoś bez strony internetowej) jest to prawdopodobnie najlepsza opcja. Nieprzetworzona przepustowość i 50 GB przestrzeni dyskowej są zawarte w planie podstawowym.

Doskonale pasuje do stron WordPress, ponieważ jest oficjalnie zalecany przez WordPress.org

Bluehost oferuje również bezpłatne konta e-mail, całodobową obsługę klienta na żywo i SSL (warstwa bezpieczeństwa) we wszystkich planach. Jest bardzo łatwy w użyciu i prawdopodobnie najlepszym dostawcą hostingu dla początkujących, który jest zarówno niezawodny, jak i bezpieczny. Oprócz tradycyjnego hostingu współdzielonego firma oferuje również dedykowane, VPS i zarządzane plany hostingu WordPress dla witryn o większym ruchu.

Wszystkie ich plany hostingowe są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy i są natychmiast aktywowane, dzięki czemu możesz od razu zacząć z nich korzystać.

Wydajność Bluehost (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja Bluehost

2. HostGator Cloud – Najlepsza tania chmura

przegląd chmury hostgatorPlany zaczynają się od 2,74 USD / mc

HostGator Cloud Pro
+ Top 5 uptime (99,99%)
+ 5 najlepszych prędkości (399 ms)
+ Darmowy transfer strony internetowej
+ Brak przepustowości i limitu miejsca
+ Wiele lokalizacji centrów danych
+ Nieograniczone konta e-mail
HostGator Cloud Cons
Wyższy koszt odnowienia

HostGator, założony w 2002 roku, jest popularnym dostawcą hostingu w chmurze współdzielonej i chmurowej, który obecnie hostuje ponad 2 000 000 stron internetowych.

Zgodnie z naszymi danymi z ostatnich 24 miesięcy HostGator Cloud ma długi czas sprawności (99,99%) i ponadprzeciętna prędkość (399 ms), co czyni go silnym pretendentem do Bluehost.

HostGator oferuje elastyczne funkcje, takie jak nieograniczone konto e-mail, nieokreślona przepustowość, niezmierzone miejsce na dysku i wbudowana pamięć podręczna na wszystkich planach. Ponadto wszystkie ich plany hostingowe są objęte 99,9% gwarancją bezawaryjności, darmowym certyfikatem SSL, łatwymi instalacjami WordPress oraz bezpłatną domeną na rok (przy rejestracji przez 12, 24 lub 36 miesięcy).

Jeśli chcesz zbudować niestandardową stronę internetową, możesz to zrobić za pomocą Kreatora stron internetowych Gator. Jest to narzędzie do tworzenia witryn typu przeciągnij i upuść opracowane przez HostGator, zaprojektowane dla łatwego, przyjaznego dla eCommerce narzędzia do tworzenia witryn dla początkujących.

Najtańszy abonament HostGator zaczyna się od 2,74 USD miesięcznie (po wybraniu 12-miesięcznego abonamentu) i odnawia 10,95 USD miesięcznie. Oprócz hostingu w chmurze współdzielonej, HostGator oferuje WordPress, VPS i dedykowane plany hostingowe obsługujące wszystkie organizacje od małych firm po witryny firmowe.

Wszystkie plany są objęte hojną 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wydajność HostGator Cloud (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-owp.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja HostGator Cloud

3. Hostinger – Najniższa cena

Strona główna HostingeraPlany zaczynają się od 0,99 USD / mc

Hostinger Pro
+ Czas ładowania 2 najlepszych (350 ms)
+ Tanie ceny (0,99 USD / mc)
+ Centra danych w USA, Europa & Azja
+ Darmowy certyfikat SSL
+ Czat pomocy technicznej 24/7
Wady Hostingera
Brak darmowej domeny
Ograniczona przepustowość w tanim planie

Nasze dane z ostatnich 24 miesięcy pokazują, że Hostinger ma średni czas pracy bez przestojów 99,95%, ale bardzo szybki średni czas ładowania 350 ms dzięki czemu jest to najlepszy tani hosting, jaki możesz znaleźć.

Hostinger (który jest również właścicielem Hosting24) oferuje wyjątkowo przystępne plany hostingowe bez uszczerbku dla jakości i wydajności usługi. Chociaż cena jest tania, funkcje oferowane w planach Hostingera przypadną do gustu wielu początkującym właścicielom witryn.

Firma oferuje różnorodne plany hostingowe z różnymi funkcjami, a wszystkie plany są dostarczane z łatwym narzędziem do tworzenia stron internetowych, bezpłatnym certyfikatem SSL, gwarancją 99,9% czasu działania i wsparciem 24/7/365.

Najtańszy abonament Hostingera zaczyna się już od 0,99 USD miesięcznie (jeśli wybierzesz 48-miesięczny abonament), przedłużenia zaczynają się od 2,15 USD miesięcznie. Przepustowość i bazy danych są nieograniczone, chyba że wybierzesz plan „Single Web Hosting”. W tym drugim przypadku będziesz mieć do 10 GB miejsca na dysku, 100 GB przepustowości, jedną bazę danych MySQL i jedno konto e-mail. Co najważniejsze, najtańszy plan nie obejmuje bezpłatnej domeny i ma ograniczoną moc przetwarzania i pamięć.

Inne usługi świadczone przez Hostinger obejmują chmurę, e-mail, WordPress, VPS, hosting Windows VPS.

Wszystkie plany mają standardową 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Występ Hostingera (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-hostinger.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja Hostingera

4. GreenGeeks – Najlepszy „zielony” hosting

Strona główna GreenGeeksPlany zaczynają się od 2,95 USD / mc

GreenGeeks Plusy
+ Dobry czas ładowania (445 ms)
+ Stabilny czas pracy (99,98%)
+ USA, Kanada & Serwery holenderskie
+ Bezpłatny transfer strony
+ Nieograniczona przepustowość i pamięć
Wady GreenGeeks
Wątpliwe zasady zwrotu pieniędzy
Wysokie koszty odnowienia

GreenGeeks ma ponad 12 lat i obsługuje ponad 500 000 stron internetowych.

Z 99,98% czasy działania i prędkości ładowania wynoszące 445 ms, GreenGeeks oferuje szybki i niezawodny hosting w przystępnej cenie 2,95 USD / miesiąc. Dodaj do tego ich bogate w funkcje bonusy, wysokiej jakości obsługę klienta 24/7 oraz przyjazne dla środowiska praktyki i łatwo jest zobaczyć, jak GreenGeeks szybko wypracowują sobie markę na niezwykle przesyconym rynku.

Wszystkie plany obejmują bezpłatną domenę na 1 rok, dostęp do cPanel, bezpłatny Wildcard SSL, PowerCacher, nielimitowane miejsce na dysku SSD i nieograniczony transfer danych. Klienci otrzymują również nieograniczoną liczbę nazw domen, nieograniczoną liczbę kont e-mail i nocne kopie zapasowe.

Jeśli Twoja witryna powiększy się, zawsze możesz uaktualnić do bardziej elastycznego hostingu VPS. Ponadto GreenGeeks bezpłatnie przeprowadzi migrację witryny z istniejącego hosta internetowego. Niestety wskaźnik odnawiania za 9,95 USD miesięcznie może zniechęcić niektórych webmasterów do wyboru GreenGeeks zamiast innych dostawców hostingu.

Wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wydajność GreenGeeks (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-greengeeks.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja GreenGeeks

5. DreamHost – Płać co miesiąc, bez wyższych odnowień

Strona główna DreamHostPlany zaczynają się od 2,59 USD / mc

DreamHost Plusy
+ Dobry czas ładowania (648 ms)
+ Gwarancja bezawaryjności
+ Dostępne plany miesięczne
+ Gwarancja zwrotu pieniędzy w ciągu 97 dni
+ Nieograniczona przepustowość i pamięć
Dreamhost Cons
Średni czas pracy (99,94%)
Brak cPanel

Założony w 1996 roku DreamHost jest jednym z najstarszych dostawców hostingu. Firma obsługuje ponad 1,5 miliona stron internetowych, blogów i aplikacji w ponad 100 krajach.

Zgodnie z naszymi danymi z ostatnich 24 miesięcy DreamHost ma średni czas sprawności (99,94%) i odpowiedniej prędkości (648 ms), dzięki czemu jest to niezawodne rozwiązanie hostingowe.

Tym, co odróżnia DreamHost od wielu innych usług hostingowych, jest to, że oferują opcję płatności miesięcznej zamiast rocznej.

Oznacza to, że możesz zarejestrować się za 4,95 USD i od razu zacząć korzystać z konta hostingowego. Alternatywnie możesz zapisać się na 3-letni plan, który zaczyna się od 2,59 USD / rok i odnawia się w cenie 4,95 USD / miesiąc. Podstawowy plan obejmuje bezpłatną domenę, 1 witrynę internetową, nieograniczoną przepustowość i 50 GB miejsca na dysku SSD. Klienci mogą również korzystać z kreatora przeciągania i upuszczania DreamHost i mogą dodawać wiadomości e-mail za miesięczną opłatą w wysokości 1,67 USD / mc.

Firma oferuje silne zabezpieczenia (LetsEncrypt SSL), różnorodne narzędzia do zarządzania domenami i nieograniczony transfer danych miesięcznie. WordPress jest fabrycznie zainstalowany, a firma ma również łatwego w obsłudze i przyjaznego dla początkujących kreatora stron internetowych. Nie mają cPanel, który jest dobrze znany w branży twórców stron internetowych, ale DreamHost oferuje własny panel administracyjny, który działa podobnie jak cPanel lub Plesk.

Wszystkie plany obejmują obsługę czatu na żywo przez całą dobę w USA. Firma ma hojną 97-dniową politykę zwrotów.

Wydajność DreamHost (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-dreamhost.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja DreamHost

6. SiteGround – najlepsza obsługa klienta

przegląd sitegroundPlany zaczynają się od 3,95 USD / mc

SiteGround Pro
+ Wystarczający czas ładowania (673 ms)
+ Stabilny czas pracy (99,99%)
+ Kompetentna obsługa klienta
+ Wsparcie czatu „Guru” 24/7
+ Ponad 20 kont e-mail
SiteGround Cons
Opłata instalacyjna w abonamentach miesięcznych
Ograniczony tani plan

SiteGround to dostawca usług hostingowych założony w 2004 roku w Sofii w Bułgarii. Hostują ponad 2 miliony domen i są jedną z trzech firm hostingowych oficjalnie rekomendowanych przez WordPress.org.

Zgodnie z naszymi danymi z ostatnich 24 miesięcy SiteGround ma fantastyczny czas pracy (99,99%) i odpowiedniej prędkości (673 ms), dzięki czemu jest to bardzo silny 10 najlepszych hostów internetowych.

SiteGround słynie z wzorowej obsługi klienta, a baza użytkowników szybko się powiększa. Wszystkie plany hostingowe SiteGround obejmują kreator stron internetowych, konto e-mail, SSL, Cloudflare CDN, codzienne kopie zapasowe i dostęp SSH, za darmo.

Najtańszy plan StartUp przeznaczony dla początkujących zaczyna się od 3,95 USD / mc (gdy płacisz za plan 12-miesięczny), odnowienia zaczynają się od 11,95 USD / mc. Możesz hostować 1 witrynę odpowiednią dla ~ 10 000 odwiedzin miesięcznie. Plan obejmuje 10 GB miejsca w sieci, niezmierzony ruch i wsparcie 24/7.

SiteGround oferuje szeroki zakres usług, w tym zarządzany hosting WordPress, hosting WooCommerce, hosting w chmurze, hosting dla przedsiębiorstw i serwery dedykowane. Zamiast mieć własne serwery, wynajmują serwery z chmury Google.

Wszystkie plany są objęte standardową w branży 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wydajność SiteGround (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-siteground.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja SiteGround

7. Hosting A2 – Najszybszy hosting dzielony

Przegląd A2 HostinguPlany zaczynają się od 2,96 USD / mc

A2 Hosting Pro
+ Najszybszy czas ładowania (317 ms)
+ Zoptymalizowane serwery WordPress
+ Nieograniczona przepustowość i pamięć
+ Wsparcie czatu „Guru” 24/7
+ Ponad 20 kont e-mail
A2 Hosting Cons
Średni czas pracy (99,93%)
Wyższy koszt odnowienia

A2 Hosting z siedzibą w USA (założony w 2002 r., Obsługujący ponad 500 000 witryn) to najszybszy udostępniony hosting, który przetestowaliśmy do tej pory. Udało im się osiągnąć imponujące 317 ms średni czas ładowania w ciągu 24 miesięcy.

A2 Hosting jest szybki, ponieważ ich serwery są zoptymalizowane pod kątem stron internetowych WordPress i używają pamięci podręcznej LiteSpeed. Ponieważ sprawdziliśmy ponad 30 udostępnianych firm hostingowych, żadna z nich nie jest tak szybka jak A2.

Pomimo tego, że najszybszy, A2 nie jest tak niezawodny. Ich średni czas pracy waha się wokół ~99,93%. To niewiele, ale to ponad ~ 6 godzin przestoju każdego roku.

Firma hostingowa A2 jest dobrze znana z płynnej współpracy ze wszystkimi głównymi systemami zarządzania treścią, w tym WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart i Magento, dzięki czemu doskonale nadaje się dla programistów stron internetowych. Firma oferuje różnorodne plany hostingowe, a wszystkie obejmują bezpłatny certyfikat LetsEncrypt SSL, nieograniczone miejsce na dysku SSD i bezpłatną migrację witryny.

Najtańszy plan „Lite” zaczyna się od 2,96 USD / miesiąc (odnawia 7,99 USD / miesiąc) i obejmuje 1 stronę internetową, 25 kont e-mail, nazwę domeny na 1 rok, bezpłatny Cloudflare CDN i nieograniczoną przepustowość / miejsce na dysku.

A2 Hosting ma niezawodny zespół obsługi klienta o nazwie „Guru Crew Support”. Klienci mogą łączyć się z nimi 24/7/365 przez czat na żywo, telefon, e-mail i bilety. Oprócz zwykłego hostingu dzielonego oferują one również hosting dedykowany, VPS i resellerowy dla webmasterów.

Wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wydajność hostingu A2 (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-a2.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja A2 Hosting

8. WestHost

recenzja westhostPlany zaczynają się od 1,99 USD / mc (tylko FTP)

WestHost Plusy
+ Dobry czas pracy (99,98%)
+ Tanie ceny
+ Bezpłatny CDN Cloudflare
+ Kopie zapasowe w zestawie
Wady WestHost
Poniżej średniego czasu ładowania (881 ms)
SSL / darmowa domena nie są dołączone
Brak cPanel lub automatycznych instalacji

WestHost to firma hostingowa, której właścicielem jest thgingenuity Ltd. (brytyjska firma), która jest również właścicielem spółki MidPhase.

Nasze ostatnie dane pokazują, że WestHost miał średni czas pracy bez przestojów 99,98% i czas ładowania wynoszący 881 ms. Widzieliśmy, że ich szybkość nie znalazła się w pierwszej piętnastce. Jednak ze względu na ich tanie ceny (zaczyna się 1,99 USD / mc za 3-letni plan i odnawia 4,99 USD / mc) oraz bezpłatny CDN z kopiami zapasowymi witryny sprawia, że ​​są dobrym hostingiem dostawca w pierwszej 10.

Ich dostępność jest ponadprzeciętna, co sprawia, że ​​WestHost jest dobrą opcją dla małych internetowych witryn biznesowych, biorąc pod uwagę, że jest to jedno z najtańszych rozwiązań hostingowych na rynku – 1,99 USD / mc za 3-letni plan.

Niestety, SSL i darmowe domeny nie są uwzględnione. Jeśli chcesz je bezpłatnie, musisz wybrać plan wyższego poziomu „Preferowane”. Najtańszy plan daje dostęp tylko do FTP, więc nie możesz korzystać z szybkich instalacji CMS, takich jak WordPress, co jest trudnym wyborem dla początkujących.

W przeciwieństwie do innych, bardziej popularnych usług hostingowych, WestHost oferuje tylko standardowy dostawca hostingu dzielonego. Więc jeśli Twoja witryna się rozrośnie, prawdopodobnie będziesz musiał przenieść swoje witryny z WestHost.

Wydajność WestHost (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-wh.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja WestHost

9. Hosting GoDaddy

Recenzja GoDaddyPlany zaczynają się od 4,33 USD / mc

GoDaddy Pro
+ Dobry czas ładowania (554 ms)
+ Dobry czas pracy (99,97%)
+ 100 GB miejsca na stronie
+ cPanel i dostęp do strony internetowej
+ Gwarancja bezawaryjności za 99,90%
GoDaddy Cons
SSL & e-mail kosztuje dodatkowo
Brak transferu witryny

GoDaddy to jedno z wiodących rozwiązań hostingowych obsługujących ponad 44 miliony stron internetowych. Firma ma 14 obiektów na całym świecie i jest uznawana za jednego z największych rejestratorów domen. Oferują także usługi hostingowe odpowiednie zarówno dla małych, jak i bardzo dużych stron internetowych. Podobnie jak SiteGround, nie mają również własnego parku serwerów, zamiast tego współpracują z Amazonem i wynajmują serwery z AWS.

Ostatnie 2 lata śledzenia wspólnego hostingu GoDaddy pokazały nam nieprzerwany czas pracy 99,97% i szybkość strony dookoła 554 ms co pokazuje nam, że GoDaddy jest niezawodnym dostawcą. GoDaddy to doskonałe rozwiązanie do budowania niestandardowych stron internetowych, ponieważ jest wyposażone w prosty kreator stron typu „przeciągnij i upuść” (GoCentral) przeznaczony dla początkujących. Zawiera również przyjazne dla programistów narzędzia, takie jak MySQL, cPanel, CloudLinux, Python i wiele wersji PHP.

Ich najtańszy plan hostingowy zaczyna się od 4,33 USD / mc (odnawia 8,99 USD / mc) i obejmuje 100 GB miejsca na stronie internetowej (dużo) oraz niezmierzoną przepustowość. Monitorowanie bezpieczeństwa i ochrona DDoS są również uwzględnione.

Jednak GoDaddy ma wiele „dodatków”, które prawdopodobnie spowodują, że zapłacisz nieco więcej. Na przykład kopie zapasowe witryny, certyfikaty SSL i konta e-mail nie są uwzględnione w ich najtańszym planie. GoDaddy oferuje również wsparcie 24/7.

Wszystkie roczne i wieloletnie plany GoDaddy są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wydajność GoDaddy (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-gd.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja GoDaddy

10. Site5

recenzja strony 5Plany zaczynają się od 7,65 USD / mc

Site5 Plusy
+ Dobry czas pracy (99,99%)
+ Powyżej średniej prędkości (629 ms)
+ Darmowe migracje
+ Niezmierzona przepustowość / pamięć
Site5
Drogie ceny
Ograniczony tani plan (maksymalnie 10 000 odwiedzin)
Domena nie jest darmowa

Site5 to firma hostingowa założona w 1998 r., Ale później kupiona przez Endurance International Group (EIG) – głównego dostawcę usług internetowych, który jest również właścicielem marek o lepszych parametrach, takich jak Bluehost i HostGator.

Zgodnie z naszymi danymi z ostatnich 24 miesięcy, Site5 ma solidną dostępność (99,99%) i średni czas ładowania strony wynoszący 629 ms.

Klienci mogą łatwo instalować popularne aplikacje, takie jak Drupal, Joomla, ZenCart lub PrestaShop za pośrednictwem cPanel / WHM.

Najtańsze współdzielone konto hostingowe Site5 zaczyna się od 7,65 USD / mc (jeśli zapłacisz za abonament 2-letni z góry). Niestety, ich podstawowy plan nie obejmuje bezpłatnego protokołu SSL ani bezpłatnej domeny, ale zapewnia niezmierzone miejsce na dysku i przepustowość, wsparcie 24/7 i odzyskiwanie kopii zapasowych.

Ponieważ Site5 nie oferuje wielu funkcji, z których mogliby skorzystać początkujący, jest to prawdopodobnie lepszy wybór dla programistów lub projektantów stron internetowych, którzy chcą ich używać jako hostingu dla sprzedawców rozliczeniowych dla klientów.

Wszystkie ich plany są objęte standardową w branży 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Wydajność witryny 5 (2017-2020)Witryna testowa na żywo: hostingfacts-s5.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+


szczegółowa recenzja Site5

Ponad 30 recenzji hostingu & Statystyka

Każdego roku będziemy powoli dodawać kolejnych dostawców hostingu do listy, gdy tylko będziemy mieć wystarczającą ilość danych na temat ich wydajności (czasu działania i czasu ładowania). Oto link do arkusza kalkulacyjnego – tabela porównawcza hostingu (2020).

Rzeczy do rozważenia przy wyborze hostingu

1. Przenoszenie witryn i migracje nie zawsze są bezpłatne

Co zrobić, jeśli wybierzesz usługodawcę hostingowego, aby odkryć, że Ci się nie podoba? Przenoszenie witryny, znane również jako migracja witryny, umożliwia przeniesienie witryny na inny host.

Przeniesienie do innej witryny polega na przeniesieniu plików i baz danych witryny, skonfigurowaniu witryny z nowym hostem i skierowaniu DNS domeny do nowego hosta. Po wybraniu nowego usługodawcy hostingowego zazwyczaj mogą pomóc w tym procesie. Koszt zależy od hosta, na który się zmieniasz, ale może wynosić od 150 do 400 USD.

Jednak niektóre hosty internetowe z naszej listy, takie jak HostGator i GreenGeeks, oferują bezpłatne transfery internetowe.

Transfer internetowy GreenGeeks

W przypadku przelewów płatnych możesz czasem przenieść więcej niż jedną stronę. Na przykład migracja 5 stron internetowych i 20 kont e-mail do Bluehost kosztuje 149,99 USD. Przeniesienie witryny zwykle zajmuje kilka dni.

W przypadku hosta takiego jak HostPapa wykonanie transferu witryny potrwa od 5 do 7 dni. Zalecają zmodyfikowanie wpisów DNS przed rozpoczęciem przesyłania, aby zajęło to mniej czasu. Mogą również aktualizować wpisy DNS, ale ta usługa doda 24 do 72 godzin przed uruchomieniem witryny. Dzięki A2 Hosting zajmie to od 2 do 4 dni.

2. Stawki za odnowienie są zwykle wyższe

Większość dostawców usług hostingowych dwukrotnie lub potrójnie ich cenę, gdy nadejdzie czas na odnowienie umowy. Opłaty za przedłużenie mogą wzrosnąć do 7-10 USD miesięcznie w przypadku planu podstawowego, który początkowo kosztuje 2,99 USD miesięcznie. Funkcje i wydajność planu są takie same, ale trzeba zapłacić więcej.

 • Na przykład plan ekonomiczny GoDaddy podskoczy do 8,99 USD miesięcznie, gdy nadejdzie czas jego odnowienia.
 • A2 Hosting wymaga od klientów złożenia pisemnej prośby o anulowanie na 15 dni przed rozpoczęciem przedłużenia. Jeśli jednak zapomnisz poprosić o anulowanie, odnowienie rozpocznie się automatycznie, a cena zostanie podwojona.
 • Jednak niektórzy dostawcy hostingu na naszej liście nie stosują się do tej standardowej sztuczki. Jeśli zarejestrujesz się na trzyletni plan w DreamHost, Twój plan odnowi się po tej samej cenie.

Co więcej, podczas gdy większość dostawców hostingu oferuje „darmową domenę” – oznacza to, że otrzymujesz domenę przez pierwszy rok za darmo. Następnie zwykle odnawia się co roku między 10 a 20 USD rocznie.

3. Ograniczenia przepustowości, pamięci i konta e-mail

Jeśli chodzi o przepustowość i pamięć masowa są też ograniczenia.

 • Najtańszy plan GoDaddy zapewnia użytkownikom niezmierzone pasmo i 100 GB przestrzeni dyskowej, co wystarcza na jedną stronę internetową.
 • Hostinger oferuje przepustowość 100 GB i 10 GB pamięci, a iPage oferuje skalowalną przepustowość i nieograniczoną liczbę baz danych MySQL.
 • Klienci zainteresowani niezmierzoną przepustowością i pamięcią masową powinni sprawdzić Bluehost, HostGator, SiteGround i GreenGeeks.

Właściciele witryn internetowych zainteresowani oferowaniem dostawców hostingu bezpłatny SSL powinien rozważyć użycie Bluehost, DreamHost, HostGator, SiteGround lub iPage. Wszystkie zawierają bezpłatny certyfikat SSL we wszystkich planach hostingowych, co nie zawsze ma miejsce w przypadku głównych dostawców hostingu. Na przykład GoDaddy pobiera bardzo wysokie opłaty za certyfikaty SSL.

dodatki hostingowe

Jeśli chodzi o konta email, rozwiązania hostingowe różnią się ofertą.

 • Na przykład wszystkie konta SiteGround, HostGator, A2 Hosting i Hostinger zawierają bezpłatne konto e-mail.
 • GoDaddy zawiera bezpłatny e-mail biznesowy na 1. rok z podstawowym planem. Skrzynka pocztowa Microsoft Office 365 zawiera 5 GB dedykowanej pamięci i wspólny kalendarz online.
 • iPage i GreenGeeks pozwalają użytkownikom tworzyć nieograniczoną liczbę kont e-mail. Są markowe dla domeny użytkownika i obejmują przekazywanie wiadomości e-mail i autorespondery.

4. Gdy Twoja witryna powiększy się, rozważ zmianę planu hostingowego

Dostawcy usług hostingowych oferują różne typy hostingu. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz witrynę o małym natężeniu ruchu, powinieneś zdecydować się na współdzielony hosting. To więcej niż wystarczające do utrzymania i prowadzenia witryny (witryn). Gdy jednak Twoja witryna (witryny) rośnie, łatwo jest migrować z jednego hosta na inny lub przejść na droższy hosting.

Wspólny hosting – Najlepsze dla nowych stron internetowych i blogów. Wszystkie strony internetowe są przechowywane na jednym fizycznym serwerze hostingowym, gdzie współużytkują zasoby serwera, takie jak pamięć, przepustowość, pamięć RAM i moc obliczeniowa. Jeśli Twoja witryna nie generuje dużego ruchu, jest to najlepsze miejsce na rozpoczęcie. Wróć do naszej listy 10 najlepszych.

Hosting VPS – VPS oznacza wirtualny prywatny serwer. Chociaż VPS jest podobny do hostingu współdzielonego (pod względem szybkości i czasu działania) i przechowuje wiele witryn na tym samym serwerze, zapewnia więcej opcji dostosowywania i będziesz mieć większą kontrolę. Dzięki VPS możesz skalować zasoby w zależności od potrzeb.

Hosting w chmurze – Rodzaj usługi hostingowej, która pozwala wielu komputerom współpracować, uruchamiać aplikacje i korzystać z połączonych zasobów obliczeniowych. Witryny hostowane w chmurze mogą korzystać z zasobów wielu serwerów, co oznacza, że ​​nie są ograniczone do jednej lokalizacji serwera.

Zarządzany WordPress – Najlepsze dla witryn WordPress o dużym natężeniu ruchu. Hosting zarządzany przez WordPress pokrywa te same potrzeby co ogólne usługi hostingowe, jednak jego głównym celem jest optymalizacja wydajności strony WordPress.

Hosting dedykowany – Najlepsze dla dużych witryn korporacyjnych. Rodzaj serwera hostingowego, który zapewnia właścicielom witryn zasoby jednego całego serwera dla ich witryny. Ten rodzaj hostingu zapewnia witrynom możliwość obsługi dużego ruchu i dostosowanie go do swoich potrzeb pod względem procesora, pamięci RAM, miejsca na dysku i oprogramowania.

 • Szczegółowe recenzje dla wszystkich firm hostingowych, które do tej pory monitorowaliśmy, można znaleźć tutaj.
 • Jeśli chcesz, abyśmy sprawdzili, porównali i śledzili więcej firm hostingowych, po prostu wyślij nam e-mail – [chroniony przez e-mail]
 • Jeśli chcesz zostawić swoją recenzję, możesz zrób to tutaj. Pamiętaj, że otrzymujemy wiele zgłoszeń i akceptujemy tylko autentyczne i pomocne opinie użytkowników.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author