Przegląd chmury HostGator – czy jest szybszy i bardziej niezawodny? (2020)

przegląd chmury hostgatorHostGator Cloud: zalecane

HostGator Cloud to „uaktualniona” wersja ich opcji hostingu współdzielonego.

Według nich powinien być szybszy i bardziej skalowalny niż ich zwykły hosting.

Po pierwsze, zapewnił 100% nieprzerwanego działania w ciągu ostatnich czterech miesięcy, ograniczając doskonałą 24-miesięczną wydajność. HostGator Cloud również nie wpływa na szybkość, zapewniając średni czas ładowania strony wynoszący zaledwie 399 ms.

Przyjazna obsługa klienta i bezpłatne migracje witryn sprawiają, że jest to jedna z najlepszych opcji, które sprawdziliśmy.

Pamiętaj tylko o dodatkowych opłatach, które mogą się pojawić, gdy nadejdzie czas realizacji zamówienia lub odnowienia planu.

Oto dogłębna analiza wydajności HostGator Cloud w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Ogólne informacje & Przegląd hostingu

NASZA OCENA: Najbardziej nieograniczony hosting
PRĘDKOŚĆ: 399ms (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
UPTIME: 99,99% (Średnia z lutego 2018 r. Do stycznia 2020 r.)
WSPARCIE: 24/7 czat na żywo
APLIKACJE: WordPress, Joomla, Drupal i Magento
FUNKCJE: Niezmierzona przepustowość i pamięć, konta e-mail, darmowa domena 1 rok
PLANY HOSTINGU: Serwery współdzielone, chmura, WordPress, VPS i dedykowane
TRANSFER STRONY: Pojedynczy bezpłatny transfer strony
CENNIK: Od 2,74 USD / mies (odnawia się za 8,95 USD / mc)

Zalety korzystania z HostGator Cloud

HostGator Cloud od samego początku imponuje nam niesamowitą dyspozycyjnością i czasem ładowania strony.

Ich serwery są wyposażone w dodatkowe funkcje, których zwykle nie ma u wielu konkurentów.

Dodatkowo oferują wyjątkową zniżkę, która obniża ceny tego zaawansowanego hosta do najniższych poziomów w branży.

Oto krótkie spojrzenie na niektóre z najważniejszych wydarzeń:

1. BARDZO Mocny czas sprawności 99,99% (w ciągu ostatnich 24 miesięcy)

HostGator Cloud opublikował średnio 99,99% czasu przestoju w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Brzmi imponująco, ponieważ jest tak: w ciągu ostatnich pięciu miesięcy odnotowano pięć kolejnych 100% wyników we wszystkich dziedzinach.

W naszym 24-miesięcznym okresie monitorowania ich czas pracy spadł poniżej progu gwarancji dostępności na poziomie 99,90% tylko raz. Lipiec 2018 r. Był nieco poniżej progu z czasem dostępności wynoszącym 99,89%.

Oto jak działa gwarancja dostępności:

Jeśli średni czas dostępności w danym miesiącu wynosi poniżej 99,90%, możesz otrzymać kredyt na cały miesiąc. Planowane utrzymanie i inne jednorazowe zdarzenia fuksowe są wykluczone. Ale dobrze wiedzieć, że chętnie stoją za swoimi klientami, nie zostaną ukarani, jeśli wydajność hostingu chwilowo spadnie.

Jeśli korzystasz z jednego z ich serwerów VPS lub dedykowanych, jesteś również objęty inną gwarancją sieci (opisaną w ich warunkach).

Średni 12-miesięczny średni czas pracy bez przestojów dla HostGator Cloud:

 • Średni czas pracy w styczniu 2020 r .: 100%
 • Średni czas pracy w grudniu 2019 r .: 100%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2019: 100%
 • Średni czas pracy w październiku 2019: 100%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2019: 99,98%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w lipcu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2019 r .: 99,98%
 • Średni czas pracy w maju 2019: 99,99%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w marcu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 100%

hostgator-cloud-performance-24 miesiąceWitryna testowa na żywo: hostingfacts-owp.com | Śr. czas pracy i prędkość: 24 miesiące+

2. 5 najlepszych czasów ładowania (tylko 399ms)

HostGator Cloud oferuje kilka dodatkowych korzyści w stosunku do swoich standardowych serwerów współdzielonych. Największą jest jednak prędkość.

Twierdzą, że „czas ładowania jest nawet 2x szybszy” z powodu różnych dodatkowych funkcji, w tym „serwerów o niskiej gęstości, sprzętu premium i wielu warstw buforowania”.

Udostępnione plany HostGator potknęły się w tym dziale, publikując rozczarowująco niski średni czas ładowania 1113 ms. Szczerze mówiąc, to za mało, by polecić – ładowanie stron zajmuje co najmniej sekundę (nawet zanim dodasz na nich tekst lub obrazy).

Co zrozumiałe, mieliśmy wątpliwości, czy HostGator Cloud byłby w stanie zapewnić „2x szybsze czasy ładowania”. Ale po 24 miesiącach śledzenia średniego czasu ładowania musimy powiedzieć – dostarczyli.

24-miesięczna średnia HostGator Cloud wynosząca zaledwie 399 ms jest wystarczająco dobra, aby wygodnie umieścić ich w pierwszej piątce najszybszych hostów internetowych. Sprawdź to sam w poniższym podziale na miesiące.

Oto średnie czasy ładowania z ostatnich 16 miesięcy:

HostGator-Cloud-2019-2020-statystykiŚrednia prędkość HostGator Cloud 2019-2020 | Zobacz statystyki

HostGator Cloud ma dobry start, łącząc niezawodny czas pracy z błyskawicznie szybkimi serwerami. To są dwa ważne zaznaczone pola.

3. Specjalne obniżone ceny – Wyłącznie dla hostingfacts.com

Czas przestoju i prędkości stron HostGator Cloud wysadziły współdzielone serwery z wody.

Dlaczego więc więcej osób nie uaktualnia się do wersji Cloud? Cóż, pieniądze.

Reklamowana cena tej opcji w chmurze zaczyna się od 2,95 USD / miesiąc i wzrasta do 9,95 USD / miesiąc. Należy pamiętać, że ceny te dotyczą również dłuższego trzyletniego okresu. (Więcej o tym poniżej w części „Wady”).

Wyższa cena powoduje, że niektórzy użytkownicy nie chcą pozostać przy współdzielonym hostingu.

Na szczęście jest kilka dobrych wiadomości. HostGator zapewnił wyłączną zniżkę, aby obniżyć ceny HostGator Cloud do zaledwie 2,99 USD miesięcznie.

Oznacza to, że zasadniczo płacisz za dzielone stawki za hosting, ale w zamian dostajesz O wiele lepszą usługę. Pamiętaj tylko, że ta zniżka dotyczy tylko planów na jeden, trzy i sześć miesięcy. Po tym początkowym okresie cena wzrośnie do stawki odnowienia 8,95 USD w najniższym planie.

4. Hosting bardzo przyjazny dla użytkownika

HostGator Cloud udaje się znaleźć dobry środek przyjaznej dla początkujących usługi, która działa jak zaawansowana.

Oto, co mamy na myśli:

Przepustowość i pamięć masowa są „niezmierzone” na każdym planie chmury. To prawie niespotykane w przypadku tańszych opcji. Zasadniczo oznacza to, że nie jesteś karany, gdy Twoja witryna rośnie i rośnie.

Zazwyczaj większe witryny wymagają więcej zasobów, co popycha Cię do wyższego, droższego planu. Ale nie z HostGator Cloud. Zamiast tego Twoim jedynym poważnym ograniczeniem w każdym planie jest liczba witryn, które chcesz hostować.

Jeśli więc planujesz hosting tylko jednej witryny, możesz skorzystać z opcji „najtańszej” i nadal będzie dobrze, gdy Twoja strona startowa stanie się jedną z najpopularniejszych.

Inną dobrą wiadomością jest to, że nie możesz zostać ukarany ani obciążony za użycie dodatkowych zasobów.

Porównaj to z zarządzanym hostem WordPress, takim jak WP Engine. Jasne, są w większości świetne. Ale mają też opłaty za nadwyżkę, które Cię uderzają, jeśli Twoja witryna zaczyna przekraczać miesięczne limity abonamentu.

Co gorsza, opłaty te są często automatyczne. Więc jeśli masz dobry miesiąc i gwałtowny wzrost ruchu, w zasadzie jesteś za to karany.

HostGator Cloud, z drugiej strony, zapewnia więcej cen „all-in”, co jest rzadkością w przypadku tańszych hostów, które dają ci tylko kilka dolców każdego miesiąca.

5. DARMOWE dodatki: zarządzanie zasobami serwera, monitorowanie i migracja witryn

HostGator Cloud jest szybki, ponieważ nie polega na twoich podstawowych serwerach.

Każde centrum danych jest wyposażone w zintegrowane buforowanie, zarządzanie zasobami w chmurze i dublowanie danych. Wszystkie te funkcje współpracują ze sobą w celu optymalizacji prędkości ładowania, zarządzania alokacją zasobów i zapewnienia dostępności. W języku angielskim oznacza to, że serwery mogą współpracować z przeglądarką użytkownika, aby ograniczyć liczbę zasobów, które muszą być wysyłane tam iz powrotem.

HostGator Cloud wprowadza również monitorowanie serwera i automatyczne „przełączanie awaryjne”, aby upewnić się, że jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy ze sprzętem, będziesz o tym wiedział jak najszybciej i istnieje Plan B, aby zapisać twoją stronę.

Każdy plan obejmuje dostęp do cPanel oraz nowe konta e-mail. Ponadto otrzymujesz bezpłatną migrację strony lub cPanel z istniejącego hosta.

Wszystkie opcje hostingu HostGator Cloud obejmują jedną bezpłatną migrację witryny. Niektórzy inni dostawcy usług hostingowych wprowadzą dodatkowe migracje za darmo, podczas gdy wielu innych w ogóle płaci za wszelkie migracje. HostGator Cloud spada więc gdzieś pośrodku.

Jeśli chcesz przenieść więcej witryn, zrobią to za około 25 USD / stronę. Chociaż może to trochę zależeć od wielkości lub liczby plików.

Niestety istnieje wiele witryn, których HostGator nie może przenieść dla Ciebie. Zazwyczaj obejmują one witryny, w których nie ma FTP i / lub baz danych. Ta krótka lista obejmuje wszystko od VistaPrint, Intuit, Wix, Witryn Google, Microsoft Office lub MobileMe.

6. Dobre, przyjazne wsparcie

HostGator zapewnia wsparcie 24/7/365 poprzez bazę wiedzy i mnóstwo samouczków wideo, wsparcie telefoniczne i czat na żywo.

Przetestowaliśmy ich czat na żywo, wpisując naszą nazwę i wstępne zapytanie. Musieliśmy poczekać około pięciu minut, aż Puneeth połączy się z nami i pomoże.

Ogólnie rzecz biorąc, Puneeth był bardzo przyjazny i odpowiedział na większość naszych pytań.

HostGator Cloud Live Chat Obsługa klientaHostGator Cloud Live Chat Obsługa klienta

Aż przyszło do udzielenia odpowiedzi na kilka pytań dotyczących migracji witryny.

Większość sprawdzonych przez nas hostów internetowych oferuje co najmniej jedną bezpłatną migrację witryny. HostGator Cloud podąża za tym trendem.

Jeśli jednak inni gospodarze nie przeniosą więcej witryn za darmo, zazwyczaj za ich przeniesienie pobierana jest zwykła opłata.

Puneeth nie był w stanie udzielić nam prostej odpowiedzi na temat kosztów wielu migracji. Twierdził, że zwykle sprowadza się to do rozmiaru lub liczby plików i kilku innych szczegółów.

W końcu odświeżono sesję czatu na żywo i próbowaliśmy ponownie. Tym razem w końcu otrzymaliśmy odpowiedź na temat migracji: około 25 USD / witrynę.

Ogólnie rzecz biorąc, obsługa czatu na żywo była nieco wyboista, ale była w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Kiedy po raz pierwszy sprawdziliśmy HostGator, nie oferowali żadnego wsparcia w mediach społecznościowych.

Ale z przyjemnością informujemy, że są oni bardzo wrażliwi na media społecznościowe, odpowiadając na poszczególne problemy wiele razy dziennie:

Obsługa mediów społecznościowych HostGator CloudObsługa mediów społecznościowych HostGator Cloud

Teraz masz wiele różnych opcji, aby uzyskać szybką odpowiedź od HostGator.

Wady korzystania z HostGator Cloud

Wydajność HostGator Cloud była w większości imponująca. Na ich płycie są jednak dwa smugi.

Pierwszą z nich są wyższe ceny za plany krótkoterminowe i wysokie stawki za odnowienie po wygaśnięciu pierwszego okresu. Drugim ważnym problemem jest to, że wygląda na to, że zabrali kilka dodatkowych usług, a teraz płacą za nie.

Oto przegląd:

1. Wstępne podwyżki cen & Wysokie stawki za odnowienie

Możesz dużo zaoszczędzić na hostingu, jeśli wiesz, jak poruszać się po popularnych sztuczkach cenowych, które nękają branżę.

Pierwsza to początkowa stawka wprowadzająca, którą widzisz na stronie hosta. Zwykle jest to dość niska cena miesięczna. Najważniejsze jest jednak to, że zwykle będziesz musiał zapłacić z góry przez co najmniej dwa lub trzy lata, aby skorzystać.

Krótsza opcja miesięczna, nawet jeśli ją oferuje, może czasami kosztować nawet dwa lub trzy razy więcej.

Na przykład HostGator Cloud będzie kosztował 3,58 USD / miesiąc 36 miesięcy (lub 2,74 USD / miesiąc z naszą zniżką na krótszy okres), który odnawia się po 8,95 USD / miesiąc.

koszt chmury hostgatorHostGator Cloud Hosting Ceny długoterminowe

Po znalezieniu hosta, który ci się podoba, prawdopodobnie lepiej jest zablokować stawkę trzyletnią tak długo, jak to możliwe. Dlatego.

Drugim powszechnym problemem cenowym w branży hostingowej jest wysoki wskaźnik odnowień. W takim przypadku, gdy upłynie początkowy okres obowiązywania, Twój plan zostanie automatycznie odnowiony na 8,95 USD / miesiąc za dokładnie tę samą usługę. Nie otrzymujesz nic dodatkowego ani lepszej usługi. Po prostu polegają na tym, że nie zmieniasz hostów w tym momencie.

Upewnij się, że podoba Ci się host, z którym się wybierasz. A potem zapłać jak najdłużej, aby utrzymać niską miesięczną stawkę.

Ceny HostGator w chmurze, plany hostingowe & Szybkie fakty

plany chmuroweCeny i plany w chmurze HostGator

Oto krótki przegląd oferowanych planów HostGator Cloud:

 • Chmura pisklęcia: Ten abonament zaczyna się od 2,74 USD miesięcznie z naszą zniżką (nie 3,58 USD). Obsługuje 1 witrynę, 2 GB pamięci, 2 rdzeniowe procesory, bezpłatny certyfikat SSL, niepomierne miejsce na dane i przepustowość.<- Wykorzystaliśmy ten plan w naszej witrynie testowej.
 • Baby Cloud: Ten plan zaczyna się od 3,21 USD miesięcznie. Obsługuje nieograniczoną liczbę witryn, pamięć 4FB, 4 rdzeniowe procesory, darmowy certyfikat SSL, niepomierne miejsce na dane i przepustowość.
 • Business Cloud: Ten plan zaczyna się od 7,18 USD miesięcznie. Obsługuje nieograniczoną liczbę domen, 6 GB pamięci, 5 rdzeni procesorów, darmowy certyfikat SSL (pozytywny), bezpłatne dedykowane IP, bezpłatne narzędzia SEO, nieograniczone miejsce na dane i przepustowość.
 • Łatwość rejestracji: Proces rejestracji jest dziecinnie prosty!
 • Metody Płatności: Możesz zapłacić kartą kredytową lub PayPal.
 • Ukryte opłaty i klauzule: Pomimo niepomiernej przepustowości i przestrzeni dyskowej nie możesz używać ponad 25% ich systemu przez ponad 90 sekund. Stawki za odnowienie są wyższe niż normalne. Ich zespół nie może migrować niektórych rodzajów witryn bez FTP.
 • Upsells: Po drodze są pewne wyprzedaże.
 • Aktywacja konta: W niektórych przypadkach aktywacja konta może potrwać do 24–48 godzin.
 • Panel sterowania i pulpit nawigacyjny: cPanel.
 • Instalacja aplikacji i CMS-ów (WordPress, Joomla itp.): Niezwykle łatwy proces instalacji najpopularniejszych dostępnych aplikacji jednym kliknięciem.

Czy zalecamy HostGator Cloud?

Tak.

HostGator Cloud potrafi zrobić kilka rzeczy naprawdę dobrze. Są wyjątkowo przyjazne dla użytkownika i niedrogie z naszą zniżką. Jednocześnie uzyskujesz jedne z najlepszych wydajności i czasu ładowania strony, jakie widzieliśmy po sprawdzeniu ponad 30 innych hostów.

Obsługa klienta również była solidna.

Więc pomimo tego, że stawki za odnowienie są nieco wyższe i niektóre potencjalne dodatkowe opłaty, fakt, że ten plan jest obniżony do mniej więcej tej samej ceny, co ich wspólne opcje, sprawia, że ​​nie trzeba się zastanawiać.

P.S. Czy korzystałeś już z HostGator Cloud? Rozważ pozostawienie opinii poniżej – dobrej lub złej – nie ma tak naprawdę znaczenia, o ile jest pomocna dla naszych gości. Dziękuję za wsparcie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author