HostGator Bulut İncelemesi – Daha Hızlı ve Daha Güvenilir mi? (2020 yılında)

hostgator bulut incelemesiHostGator Bulut: Önerilen

HostGator Bulut, paylaşılan barındırma seçeneğinin “yükseltilmiş” bir sürümüdür.

Onlara göre, normal barındırmalarından daha hızlı ve daha ölçeklenebilir olmalıdır.

Birincisi, son dört ayda% 100 kesintisiz çalışma süresi sağlayarak 24 aylık mükemmel bir performans sergiledi. HostGator Cloud da hızdan ödün vermez, sadece 399ms’lik ortalama sayfa yükleme süreleri sağlar.

Kolay müşteri desteği ve ücretsiz site taşıma işlemleri, bunu incelediğimiz en iyi seçeneklerden biri haline getirir.

Planınızı kontrol etme veya yenileme zamanı geldiğinde ortaya çıkabilecek ekstra ücretlerin farkında olun.

İşte HostGator Bulut’un son 24 aydaki performansının derinlemesine analizi.

Genel Bilgi & Hosting Genel Bakış

VERDİĞİMİZ: En Sınırsız Hosting
HIZ: 399ms (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
ÇALIŞMA SÜRESİ: % 99.99 (Şubat 2018 – Ocak 2020 ortalaması)
DESTEK: 7/24 Canlı Sohbet
UYGULAMALAR: WordPress, Joomla, Drupal ve Magento
ÖZELLİKLERİ: Ölçülmemiş bant genişliği ve depolama alanı, e-posta hesapları, ücretsiz alan adı 1. yıl
KONAKLAMA PLANLARI: Paylaşılan, Bulut, WordPress, VPS ve Adanmış Sunucular
SİTE TRANSFERİ: Tekli Ücretsiz Site Transferi
FİYATLANDIRMA: 2,74 ABD dolarından başlayan fiyatlar (aylık 8,95 ABD doları)

HostGator Bulut Kullanmanın Artıları

HostGator Cloud, en başından itibaren çalışma sürelerini ve sayfa yükleme sürelerini etkiledi.

Sunucuları, rakiplerinin çoğunda genellikle bulamadığınız ekstra özelliklerle doludur.

Ayrıca, bu gelişmiş ev sahibinin fiyatını sektördeki en düşük seviyelere indiren özel bir indirim yapıyorlar.

İşte bazı önemli noktalara hızlı bir bakış:

1. ÇOK Güçlü Çalışma Süresi% 99,99 (Son 24 ay içinde)

HostGator Cloud, son 24 ayda ortalama% 99.99 çalışma süresi bildirdi. Bu kulağa etkileyici geliyor çünkü: son beş ay, tahtada birbirini takip eden beş% 100 puan gördü.

24 aylık takip süremiz boyunca, çalışma süreleri yalnızca% 99,90 çalışma süresi garanti eşiğinin altına düştü. Temmuz 2018, 99.89% çalışma süresi ile eşiğin hemen altındaydı.

Çalışma süresi garantisi şu şekilde çalışır:

Ay için ortalama çalışma süreniz% 99,90’ın altındaysa, tüm ay boyunca bir ödeme kredisi alabilirsiniz. Planlanan bakım ve diğer bir kerelik fluke olayları hariç tutulur. Ancak, barındırma performansı geçici olarak düşerse istemcilerin arkasında istekli olduklarının cezalandırılmayacağını bilmek güzel.

VPS veya özel sunucularından birini kullanıyorsanız, farklı bir Ağ Garantisi (şartlarına göre belirtilmiştir) kapsamındasınız.

HostGator Bulut için son 12 aylık ortalama çalışma süresi:

 • Ocak 2020 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Aralık 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Kasım 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Ekim 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Eylül 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Ağustos 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Temmuz 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Haziran 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.98
 • Mayıs 2019 ortalama çalışma süresi: % 99.99
 • Nisan 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Mart 2019 ortalama çalışma süresi: 100%
 • Şubat 2019 ortalama çalışma süresi: 100%

hostgator-bulut performans 24monthsCanlı test sitesi: hostingfacts-owp.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+

2. İlk 5 Yükleme Süresi (Sadece 399ms)

HostGator Bulut, standart Paylaşılan sunucularına birkaç ekstra avantaj sunar. En büyüğü hız.

“Düşük yoğunluklu sunucular, birinci sınıf donanım ve birden çok önbellek katmanı” gibi çeşitli ekstra özellikler nedeniyle “2 kata kadar daha hızlı yükleme süresi” talep ediyorlar.

HostGator’un Paylaşılan planları bu bölümde tökezledi ve hayal kırıklığına uğratan düşük 1113 ms ortalama yükleme süresi yayınladı. Dürüst olmak gerekirse, bu tavsiye edilemeyecek kadar düşük – sayfaları yüklemek için en az bir saniye ayırmak (üstlerine metin veya resim eklemeden önce bile).

Anlaşılır biçimde, HostGator Bulutunun “2 kat daha hızlı yükleme süresi” sağlayabileceğinden şüpheliydik. Ancak ortalama yükleme sürelerini 24 ay izledikten sonra söylemeliyiz -.

HostGator Cloud’un 24 aylık ortalaması sadece 399 ms’dir ve bunları en hızlı beş web barındırma sunucumuza rahatça yerleştirmek için yeterlidir. Aşağıdaki aydan ay dökümüne kendiniz bakın.

Son 16 ayın yükleme süresi ortalamaları:

HostGator-Bulut-2019-2020-istatistikHostGator Bulut ortalama hızı 2019-2020 | İstatistiklere bakın

HostGator Bulut, güvenilir çalışma süresini inanılmaz hızlı sunucularla birleştirerek güçlü bir başlangıç ​​yapıyor. Bunlar işaretli iki önemli kutu.

3. Özel İndirimli Fiyatlandırma – Hostingfacts.com’a Özel

HostGator Cloud’un çalışma süresi ve sayfa hızları paylaşılan sunucularını sudan çıkardı.

Öyleyse neden daha fazla kişi Cloud sürümüne geçmiyor? Peki, para.

Bu Bulut seçeneğinin reklamı yapılan fiyat ayda 2,95 ABD dolarından başlar ve ayda 9,95 ABD dolarına yükselir. Bu fiyatlandırmanın daha uzun, üç yıllık dönem için de geçerli olduğunu unutmayın. (Aşağıda “İnş.” Başlığı altında daha fazla bilgi bulabilirsiniz)

Daha yüksek fiyat etiketi, bazı kullanıcıları paylaşılan barındırma yerine yapışmaya kapatır.

Neyse ki bazı iyi haberler var. HostGator, HostGator Bulut fiyatlandırmasını ayda sadece 2,99 $ ‘a düşürmek için özel bir indirim sağlamıştır.

Bu, esasen paylaşılan barındırma ücretlerini ödediğiniz, ancak karşılığında çok daha iyi bir hizmet aldığınız anlamına gelir. Bu indirimin yalnızca bir, üç ve altı aylık planlar için geçerli olduğunu unutmayın. Bu ilk dönemden sonra, fiyatlandırma en düşük planda 8,95 dolarlık yenileme oranına yükselecek.

4. Çok Kullanıcı Dostu Hosting

HostGator Cloud, gelişmiş bir servis gibi çalışan yeni başlayanlara dost bir hizmetin güzel bir orta yolunu vurmayı başarıyor.

Demek istediğimiz şu:

Bant genişliği ve depolama, her Bulut planında “ölçülmez”. Bu daha az pahalı seçeneklerle neredeyse duyulmuyor. Ve esas olarak, siteniz büyüdükçe ve büyüdükçe ve büyüdükçe cezalandırılmadığınız anlamına gelir.

Genellikle, daha büyük siteler daha fazla kaynak gerektirir, bu da sizi daha yüksek, daha pahalı bir plana iter. Ancak HostGator Cloud ile değil. Bunun yerine, her bir plandaki tek büyük sınırlamanız barındırmak istediğiniz site sayısıdır.

Dolayısıyla, yalnızca bir siteyi barındırmayı planlıyorsanız, “en ucuz” seçeneğe girebilir ve başlangıç ​​siteniz bir grafik haline geldiğinde hala iyi olabilir.

Diğer iyi haber ise, ek kaynaklar kullanmak için cezalandırılamamanız veya suçlanamamanızdır..

Bunu WP Engine gibi yönetilen bir WordPress ana bilgisayarıyla karşılaştırın. Tabii, çoğunlukla harikalar. Ancak, siteniz aylık plan sınırlarını aşmaya başlarsa sizi vuran “fazlalık” ücretleri de vardır..

Ve daha da kötüsü, bu ücretler genellikle otomatiktir. İyi bir ayınız ve trafik ani artışlarınız varsa, bunun için temel olarak cezalandırılırsınız.

HostGator Cloud ise, her ay sizi sadece birkaç kuruşa düşüren daha ucuz ana bilgisayarlardan nadir olan daha fazla “hepsi bir arada” fiyatlandırma sağlar.

5. ÜCRETSİZ Ekstralar: Sunucu Kaynak Yönetimi, İzleme ve Site Taşımaları

HostGator Bulut hızlıdır çünkü temel sunucularınıza güvenmiyorlar.

Her veri merkezi entegre önbellekleme, bulut kaynak yönetimi ve veri yansıtma ile desteklenir. Bu özelliklerin tümü, yükleme hızını optimize etmek, kaynak tahsisini yönetmek ve kullanılabilirliği sağlamak için birlikte çalışır. İngilizce olarak bu, sunucuların ileri geri gönderilmesi gereken kaynak sayısını sınırlamak için bir ziyaretçinin tarayıcısıyla birlikte çalışabileceği anlamına gelir.

HostGator Bulut ayrıca herhangi bir donanım sorunu ortaya çıkarsa, ASAP hakkında bilgi sahibi olacağınızdan ve sitenizi kaydetmek için bir B Planı bulunduğundan emin olmak için sunucu izleme ve otomatik “yük devretme” işlevini kullanır..

Her plana, yeni e-posta hesapları ile birlikte cPanel erişimi dahildir. Ayrıca, mevcut web barındırıcınızdan ücretsiz bir site veya cPanel geçişi elde edersiniz.

Tüm HostGator Cloud hosting seçeneklerinde tek bir ücretsiz site geçişi bulunur. Diğer bazı barındırma hizmeti sağlayıcıları ücretsiz olarak ekstra taşıma işlemlerini gerçekleştirirken, birçoğu size herhangi bir taşıma işlemi için ödeme yapar. HostGator Bulut ortada bir yere düşer.

Bundan daha fazla siteyi taşımak istiyorsanız, siteyi tahmini 25 TL / site maliyeti karşılığında yaparlar. Her ne kadar biraz dosya boyutuna veya sayısına bağlı olabilir.

Ne yazık ki, HostGator’un sizin için taşıyamayacağı birkaç site var. Bunlar genellikle FTP ve / veya veritabanları olmayan siteleri içerir. Kısa liste VistaPrint, Intuit, Wix, Google Sites, Microsoft Office veya MobileMe’den herhangi bir şey içerir.

6. İyi, Dostu Destek

HostGator, bir bilgi tabanı ve tonlarca video eğitimi, telefon desteği ve canlı sohbet yoluyla 7/24/365 destek sağlar.

Canlı sohbetlerini test ettik, ismimizi ve ilk sorguyu yazdık. Puneeth’in bağlantı kurması ve bize yardım etmesi için sadece beş dakika beklememiz gerekiyordu.

Genel olarak, Puneeth gerçekten samimi ve sorularımızın çoğunu yanıtladı.

HostGator Bulut Canlı Sohbet Müşteri DesteğiHostGator Bulut Canlı Sohbet Müşteri Desteği

Site taşımalarıyla ilgili birkaç soruyu yanıtlayana kadar.

İncelediğimiz çoğu web barındırıcısı en az bir ücretsiz site geçişi sunacak. HostGator Bulut bu eğilimi takip ediyor.

Ancak, diğer toplantı sahipleri daha fazla siteyi ücretsiz olarak taşımazsa, sitelerin sizin için taşınması genellikle basit bir ücrettir.

Puneeth, bize birden çok göçün maliyeti konusunda doğrudan doğru bir cevap veremedi. Genellikle dosya boyutuna veya sayısına ve diğer birkaç ayrıntıya geldiğini iddia etti..

Canlı sohbet oturumunu yenileyip tekrar denedik. Bu sefer, nihayetinde göçlerle ilgili bir yanıt aldık: tahmini ~ 25 ABD doları / site.

Genel olarak, canlı sohbet desteği biraz inişli çıkışlıydı, ancak tüm sorularımızı cevaplayabildi.

Burada son bir iyi haber daha var. HostGator’ü ilk incelediğimizde sosyal medya desteği sunmadılar.

Ancak, sosyal konulara artık çok duyarlı olduklarını bildirmekten memnuniyet duyuyoruz, münferit sorunları günde birkaç kez cevaplıyoruz:

HostGator Bulut Sosyal Medya DesteğiHostGator Bulut Sosyal Medya Desteği

Artık HostGator’dan hızlı yanıt almak için birçok farklı seçeneğiniz var.

HostGator Bulut Kullanımının Eksileri

HostGator Cloud’un performansı çoğunlukla etkileyiciydi. Yine de kayıtlarında iki leke var.

Birincisi, kısa vadeli planlar için daha yüksek fiyatlar ve ilk döneminizin süresi dolduğunda yüksek yenileme oranları. İkinci büyük sorun, birkaç ek hizmeti aldıkları ve şimdi onlar için ödeme yaptığınız anlaşılıyor.

İşte bir genel bakış:

1. Başlangıç ​​Fiyatı Artışları & Yüksek Yenileme Oranları

Sektöre zarar veren ortak fiyatlandırma platformlarında nasıl gezineceğinizi biliyorsanız, barındırmada büyük tasarruf edebilirsiniz.

Birincisi, bir ana bilgisayarın sitesinde gördüğünüz ilk tanıtım oranıdır. Genellikle oldukça düşük bir aylık fiyattır. Bununla birlikte, avantaj, avantaj elde etmek için genellikle en az iki veya üç yıl boyunca ön ödeme yapmanız gerekecek olmasıdır..

Daha kısa bir aylık seçenek, eğer teklif etseler bile, bazen bu maliyetin iki veya üç katı kadar olabilir.

Örneğin, HostGator Bulutu 8,95 $ / ay olarak yenilenen 3,58 $ / ay 36 ay (veya daha kısa vadeli indirimlerimizle 2,74 $ / ay) mal olacak.

hostgator bulut maliyetiHostGator Cloud Hosting Uzun Vadeli Fiyatlandırma

Beğendiğiniz bir ev sahibi bulduğunuzda, üç yıllık ücrette olabildiğince uzun süre kilitlemeniz daha iyi olur. İşte nedeni.

Barındırma endüstrisindeki ikinci yaygın fiyatlandırma sorunu yüksek yenileme oranıdır. Bu durumda, ilk döneminiz sona erdiğinde, planınız aynı hizmet için otomatik olarak ayda 8,95 ABD dolarından yenilenecektir. Mutlaka ekstra veya daha iyi bir hizmet almıyorsunuz. Onlar sadece o noktada tekrar ev sahibi değiştirmemenizi istiyorlar.

Bu yüzden birlikte olduğunuz konağı sevdiğinizden emin olun. Ve sonra, aylık oranınızı düşük tutmak için mümkün olan en uzun vadede ödeme yapın.

HostGator Bulut Fiyatlandırması, Barındırma Planları & Kısa Bilgiler

bulut planlarıHostGator Bulut Fiyatlandırması ve Planları

Sunulan HostGator Bulut planlarına hızlı bir genel bakış:

 • Yavru Bulut: Bu plan indirimle (3.58 $ değil) aylık 2.74 $ ‘dan başlıyor. 1 site, 2GB bellek, 2 çekirdekli CPU, ücretsiz SSL sertifikası, ölçülmemiş depolama alanı ve bant genişliğini destekler.<- Bu planı test sitemiz için kullandık.
 • Bebek Bulutu: Bu plan ayda 3.21 $ ‘dan başlıyor. Sınırsız siteleri, 4FB belleği, 4 çekirdekli işlemcileri, ücretsiz SSL sertifikasını, ölçülmemiş depolama alanını ve bant genişliğini destekler.
 • İş Bulutu: Bu plan ayda 7.18 $ ‘dan başlıyor. Sınırsız alan adlarını, 6GB belleği, 5 çekirdekli işlemcileri, ücretsiz SSL sertifikasını (Olumlu), ücretsiz özel IP’yi, ücretsiz SEO araçlarını, ölçülmemiş depolama alanını ve bant genişliğini destekler.
 • Kayıt Kolaylığı: Kayıt işlemi bir esinti!
 • Ödeme metodları: Kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz..
 • Gizli Ücretler ve Maddeler: Ölçülmemiş bant genişliğine ve depolamaya rağmen, sistemlerinin% 25’inden fazlasını 90 saniyeden fazla kullanamazsınız. Yenileme oranları normal oranlardan daha yüksektir. FTP’siz belirli türdeki siteler ekipleri tarafından taşınamaz.
 • upsells: Yol boyunca bazı yükselmeler var.
 • Hesap Aktivasyonu: Bazı durumlarda hesapların etkinleştirilmesi 24-48 saate kadar sürebilir.
 • Kontrol Paneli ve Pano Deneyimi: cPanel.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Yüklenmesi (WordPress, Joomla vb.): Mevcut en popüler uygulamaların son derece kolay, tek tıklamayla kurulum süreci.

HostGator Bulutunu Öneririz?

Evet yaparız.

HostGator Cloud birkaç şeyi gerçekten iyi bir şekilde yapmayı başarıyor. İndirimlerimizle son derece kullanıcı dostu ve ucuzdurlar. Aynı zamanda, 30’dan fazla diğer ana bilgisayarı inceledikten sonra gördüğümüz en iyi çalışma süresi ve sayfa yükleme performansından bazılarına sahip oluyorsunuz.

Müşteri desteği de sağlamdı.

Dolayısıyla, yenileme oranlarının biraz daha yüksek olmasına ve bazı potansiyel ekstra ücretlere rağmen, bu planın paylaşılan seçenekleriyle yaklaşık aynı fiyata indirgenmesi gerçeği bunu bir beyin yapmaz.

Not; Daha önce HostGator Bulut’u kullandınız mı? Lütfen aşağıda bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi ya da kötü – ziyaretçilerimiz için yararlı olduğu sürece önemli değil. Desteğin için teşekkürler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author