GoDaddy Review – Paranızı Kaybetmeden ÖNCE bunu okuyun

Çevrimiçi olarak bulduğunuz hemen hemen her GoDaddy incelemesi bir bağlı şirket pazarlamacısı tarafından yazılmıştır. Başka bir deyişle, nesnel DEĞİL. Herkes GoDaddy’yi biliyor.

Çevrimiçi barındırma dünyasının McDonald’larına benziyorlar. Aşırı cinselleştirilmiş Superbowl reklamlarından, sürekli YouTube reklamlarına, web barındırma alanındaki GoDaddy bağlı kuruluşlarının çoğalmasına kadar, onlara teslim etmelisiniz….

Sanırım McDonald’nın hiçbirini yapmıyor. Ama – onlar kolayca en çok bilinen web hosting şirketi dünyada.

Şöhreti yüksek kaliteli bir ürünün sonucu mu yoksa bu reklamlar başarılarından mı sorumlu??

Bu soruyu cevaplamak için hizmetlerini test ediyoruz.

İçeri girelim, kaputu patlatalım ve GoDaddy’nin Gerçekten mi teklifler.

GoDaddy Hosting kimdir?

Eğer bir kayanın altında yaşamıyorsanız… başka bir gezegende… farklı bir güneş sisteminde, GoDaddy’nin kim olduğunu biliyorsun. ��

Heck, büyükanne ve büyükbabanız bile muhtemelen GoDaddy’yi biliyor. ��������

Ve nedenini görmek kolay…

Yirmi yıldan fazla bir süre önce 1997’de Baltimore, Maryland’de (Jomax Technologies adı altında) kurulan GoDaddy, web barındırma dünyasının sıralamasında meteorik bir yükseliş yaşadı ve bir çene bırakma dalında komisyon verdi $ 2231900000 geçen yıl gelirde.

godaddy 2017 ikinci çeyrek analiz raporu

GoDaddy’nin Kurucusu ve Başkanı Bob Parsons’ın önceki şirketlerinden birini Intuit’e “küçük” bir miktar için sattığını düşünürsek, $ 65,000,000, bu gerçekten bir sürpriz değil.

Bugün GoDaddy 6.000’den fazla kişiyi istihdam etmekte, dünya çapında 17 milyon şirkete hizmet vermektedir veo gezegendeki en büyük web barındırma hizmeti sağlayıcısı.

Bence gayet iyi olduklarını söylemek güvenli.

Ama işte büyük şirketler hakkında. İki şemsiyeden birine düşme eğilimindedirler.

 1. “Başarımı hak ediyorum çünkü piyasadaki en iyi lanet ürünü sunuyorum.”
 2. Veya, “şehirdeki en büyük kedi benim çünkü nasıl yapılacağını biliyorum şüpheli olmayan tüketicileri çok fazla ödeme yöntemine dönüştürmek subpar ürün için. ”

Peki GoDaddy hangi şemsiyenin altına düşüyor?

Garip bir şekilde, her ikisi de.

Açıklamama izin ver.

GoDaddy Hosting Profesyonelleri – Mükemmel Performans

Elindeki kaynakların bolluğu ile (yani, yıllık gelirleri gelişmekte olan birçok ülkenin GSYİH’sinden daha yüksek) GoDaddy’nin kullanıcılarına yüksek kaliteli performans sunmak için harika bir iş çıkarması şaşırtıcı değildir..

İşte GoDaddy’nin son 12 ay içinde bizi etkileyen performansından sadece birkaçı. Görebilirsiniz burada canlı izleme. Bizim hakkında daha fazla bilgi 4 adımlı araştırma süreci burada.

1. Harika Çalışma Zamanları Var (% 99,95)

Bazı rakipleri (SiteGround gibi) çene bırakma süreleri sunmasalar da, GoDaddy bir % 99,95 sağlıklı çalışma süresi ucuz bir ev sahibi ile tam olarak ne beklenir.

Godaddy çalışma süresi sonucu

Çalışma zamanları için herhangi bir ödül kazanmayacak olsalar da, GoDaddy müşterileri olarak zamanımız boyunca herhangi bir önemli çökme veya fark edilebilir kesinti süresi yaşamadığımızı bildirmekten memnuniyet duyuyorum.

İşte son birkaç ayın performanslarına hızlı bir bakış.

2018 ort. çalışma süresi:

 • Ocak çalışma süresi: 99.98%
 • Şubat çalışma süresi: 99.96%
 • Mart ayı çalışma süresi:% 99.91
 • Nisan ayı çalışma süresi:% 99.99
 • Mayıs ayı çalışma süresi: 99.94%
 • Haziran ayı çalışma süresi: 99.98%
 • Temmuz çalışma süresi:% 99.85
 • 20 Ağustos çalışma zamanı:% 99.99

2. Yüksek Hızlar (448 ms)

Annenizin ve diğer internet yenilerinin size söylediklerine rağmen, web sitesi hızları önemlidir… Çok.

godaddy sayfa yükleme hızı testi

Aslında, son çalışmalar, tüketicilerin% 47’sinden fazlasının bir web sitesinin 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini beklediğini göstermiştir. Ve eğer değilse? Güle güle geliri.

Bu, web sitenizden para kazanmayı umuyorsanız, doğru web barındırıcısını seçmenin en önemli kararlarından birini yapar.

Peki GoDaddy rakipleriyle nasıl kıyaslanıyor??

Aslında… Oldukça iyi.

Bir saatte ortalama yükleme süresi sadece 448 ms, GoDaddy, şimdiye kadar incelediğimiz en hızlı web barındırıcılarından biridir ve sizi ve ziyaretçilerinizi mutlu edecek şaşırtıcı derecede yüksek hızlar sunar.

2018 yükleme süresi:

 • Ocak ort. hız: 363ms
 • Şubat ort. hız: 415ms
 • Mart ort. hız: 386ms
 • Nisan ort. hız: 395ms
 • Ortalama. hız: 415ms
 • Haziran ort. hız: 492ms
 • Temmuz ort. hız: 541ms
 • 20 Ağustos ort. hız: 587ms

3. Bol Büyük Bonuslar ve Ek Özellikler

Bu bonusların veya özelliklerin hiçbiri ücretsiz olmasa da, GoDaddy, her yeni müşterinin mümkün olduğunca az çalışma ile güzel ve yüksek performanslı bir web sitesi oluşturma yeteneğine sahip olduğundan emin olmak için ellerinden geleni yapıyor..

godaddy özellikleri

Sitenizin ihtiyacınız olan (veya istemediğiniz) tüm çan ve ıslıklarla çalışmasını sağlamak için özel web sitesi oluşturucularından GoCentral’dan üst düzey web tasarım profesyonellerinden tek tıklamayla uygulama kurulumlarına kadar her şeyi sunarlar..

Web Sitesi Oluşturucu: GoCentral, GoDaddy’nin web sitesi üreticisidir. Oluşturucuyu kullanmak ücretsizdir ve bilgisayarınızdan, tabletinizden veya telefonunuzdan düzenlemenizi sağlar. Oluşturucularını kullanırsanız bir SSL sertifikası da atarlar.

Web Tasarım Uzmanları: GoDaddy, profesyonellerden web tasarım hizmetleri sunmaktadır. Tek yapmanız gereken onların danışma hattını aramak ve neye ihtiyacınız olduğunu açıklamak. 4-6 hafta içinde çevrimiçi bir web sitesi vaat ediyorlar ve 7/24/365 destek hattı sunuyorlar.

SiteGround veya A2 Hosting’ten bekleyebileceğiniz türde bir değer sunmasalar da, en hevesli web yöneticisini bile doyurmak için hala birçok ek özellik ve bonus var.

GoDaddy Eksileri

Tamam, GoDaddy hem çalışma süresi hem de hız testlerini uçan renklerle geçti. Onlar tanınmış, (görünüşte) saygındırlar ve size bir tekne ekstra şık özelliğe erişmenizi sağlarlar.

Nereye kaydolacağız??

Çok hızlı değil.

GoDaddy performans açısından pek çok şey yapsa da, işlerinin müşteri hizmetleri ve ödeme yönü, tuzlu olmaktan daha azdır..

İşte nedeni …

1. Sınırlı Ekonomi Planı ve Gülünç Yüksek Yenileme Ücretleri

Gittikçe artan sayıda ucuz web barındırma hizmeti ile rekabet etmek için GoDaddy, daha tutumlu müşterileri için inanılmaz derecede düşük bir fiyatlandırma paketi (uygun bir şekilde “Ekonomi” olarak adlandırılır) sunar.

Kendi başına, bu kötü bir şey değil.

Yani, gerçek olalım… Hepimiz paramızı gidebildiği kadar uzatmak istiyoruz, değil mi??

Bununla birlikte, karşılaştığınız sorun, yalnızca price web barındırma hizmeti, aynı zamanda değer.

Ekonomi ’planı tamamen çıplak kemiklerdir ve standart özellikler sunmaz CDN, günlük yedeklemeler veya SSL sertifikası gibi saygın bir web barındırıcısından beklersiniz.

GoDaddy fiyatlandırması

Bu 2,49 dolarlık fiyat etiketi çekici görünse de, bize güvenin … O kadar bile değmez.

Ve GoDaddy’nin fiyatlandırma konusunu ele alırken, şarj ediyorlar exorbitantly yüksek yenileme ücretleri.

GoDaddy sadece en az ödediğiniz fiyat için değerli ana makineler (bir saniyede nedenini göreceksiniz), ancak tanıtım sürelerinin tamamlanmasından sonra, arkanı dönecek ve oranınızı% 200’den fazla artıracaklar.

Bu 2.49 $ ‘lık Ekonomi planı mı? Evet, bu sana ayda 7,99 dolar kazandıracak.

Gülünç derecede yüksek çalışma sürelerinin, şimşek hızlı yük hızlarının keyfini çıkarabileceğiniz düşünüldüğünde, ve maliyetin bir kısmı için hak ettiğiniz ücretsiz ekstra özelliklerin ve bonusların hepsi, GoDaddy’yi para tasarrufu yapma hayranı olan herkese kullanmanızı tavsiye etmekte zorlanıyoruz.

2. Gereksiz Upsells ve Aşırı Ücret Galore

Bu sitedeki incelemeleri barındıran web’den herhangi birini okuduysanız, muhtemelen asla “ücretsiz” SSL sertifikası sunmayan bir şirketten barındırma satın alın.

Google, kelimenin tam anlamıyla, sitenizin güvenli olmadığını ve bilgilerin güvenliği için önemli bir risk teşkil edene kadar kullanıcıların web sitenize erişmesini önleyecektir..

Bu nedenle, çoğu hosting şirketinin ipucu aldığı ve tüm yeni müşterilerine ücretsiz bir SSL sertifikası sunmaya başlaması mantıklıdır.

Peki ya GoDaddy?

Yüzeyde, her şey iyi görünüyor. Tüm yeni kullanıcılara, GoDaddy’nin barındırma planlarından herhangi birine (“Ekonomi” dışında) kaydolduklarında bir SSL sertifikası verilir..

Ancak ince baskıyı okuduğunuzda, yakında her şeyin ilk göründüğü gibi olmadığını anlayacaksınız..

Aslında, GoDaddy güvenli bir web sitesine sahip olmanın ‘ayrıcalığı’ için yılda 75 ABD doları tutarında aşırı bir ücret talep etmektedir..

godaddy ssl fiyatlandırma

Ve bu en kötü kısım bile değil.

Yeni bir alan adı ve web barındırma paketi satın aldıysanız, o web sitesinden e-posta gönderebilmenizi beklersiniz değil mi? Demek istediğim, sonuçta… sizin şimdi web sitesi.

İşte böyle düşünüyorsun. Ama GoDaddy farklı düşünüyor.

… E-posta hesabı başına yıllık 60 ABD doları farklı.

Diğer üst düzey sağlayıcılar size sınırsız sayıda e-posta hesabına erişmenizi sağlar (veya en azından 25 tane) GoDaddy size vermek istemez bir.

Hatırlat bana nasıl bu adamlar yine dünyanın en büyük web hosting şirketi? Ah doğru… Muhtemelen bununla bir ilgisi var…

godaddy ticari dans eden kızlar

Ama konuya giriyorum…

3. Değil So-Garantili Para İade Garantisi

Dünya çapında 17 milyondan fazla müşteriyle, GoDaddy’nin zorunlu mutsuz müşterilere satın alımları için para iadesi isteyen şeffaf ve saygın bir web barındırma şirketi olarak ün kazandılar.?

Yanlış.

İlk bakışta, ToS, herhangi bir müşterinin, ilk satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde barındırma planlarını iptal etmesi durumunda geri ödeme almaya hak kazandığını iddia ediyor.

Yeterince adil görünüyor.

Ama sonra bunu söylüyorlar..,

Bir Barındırma Hizmeti zaten gerçekleştirilmişse, iade edilmez (henüz gerçekleştirilmediyse, işlem tarihinden itibaren 30 gün içinde geri ödeme almaya hak kazanır).

Şu anda yasal bir uzman değilim ama kulağa iyi hazırlanmış ve jargon dolu gibi şüpheyle geliyor GoDaddy’nin memnun olmayan müşterilerden çalmakla yasal olarak kurtulabilmesini sağlamak için tasarlanmış madde.

‘Barındırma hizmeti’ nedir, hizmetten memnun değilseniz paranızı geri alabilir misiniz? Bilmiyorum. Ve şansı, GoDaddy tam da böyle seviyor.

4. Karışık Müşteri Hizmetleri Yorumları

GoDaddy ile müşteri hizmetleri oldukça etkilendi.

godaddy müşteri yorumu

ABD tabanlı telefon desteği harika olsa da, işin en iyilerinden bazıları aslında, küçük hıçkırık ve hızlı soruları çözmek için telefonda 20-45 dakika harcamak istemiyorsunuzdur..

godaddy desteğiBu, GoDaddy’nin canlı sohbet desteğinin çok güvenilmez olmasını daha da hayal kırıklığı yaratıyor.

Canlı sohbet özelliklerine erişmeye çalıştığımda sık sık “bağlantı kullanılamıyor” hatasıyla karşılaştım. Ve aslında bir servis temsilcisine geçme şansım olduğunda canlı sohbet ya çökecek ve kaybolacak ya da “temsilci” nin (robot robotu) sahip olduğum soruları tatmin edici bir şekilde cevaplayamama ile çok sinirlendim.

Bu noktada, gemilerini çalışır durumda tutmak için neden tam olarak 6.000 çalışana ihtiyaç duyduklarını merak etmeye başlıyorum. (Bu kalitesiz satışlar ve yenileme ücretleri ile aldıkları tüm iade edilemez nakitleri saymak için birine ihtiyaç duymalıdırlar).

Fiyatlandırma

Gördüğünüz gibi – GoDaddy fiyatlandırma bir tür yem ve geçiş. Bu sektörde bu yaygındır, ancak GoDaddy’nin fiyat değişikliği ortalamanın üzerindedir. Kanada GoDaddy ucuz bir barındırma hizmeti peşinde iseniz muhtemelen seçim değil.

GoDaddy’yi Öneririz?

Hayır…

Yüz yüze aşırı cinselleştirilmiş pazarlamasını kişisel olarak görmezden gelmeme rağmen, GoDaddy tankerleri spor yapan az sayıda cüretkar kadın, şirketin açık bir şekilde sahtekârlık politikalarını ve utanmaz para yakalamayı telafi edemez.

Performansları diğer önde gelen barındırma hizmetleri ile eşit olabilir, ancak web barındırma için yapmanız gereken 2-3X ödemekten hoşlanmadıkça, paranız SiteGround, A2 Hosting veya hatta HostGator ile daha iyi harcanır.

GoDaddy sadece kesmiyor…

SSS

GoDaddy güvenilir midir??

Evet, GoDaddy güvenilirdir. Onlar web servis sağlayıcıları barındırma ilk on vardır. Sunucularının çalışma süresi pozitif ve hız testleri nispeten hızlı.

GoDaddy web sitesi oluşturucusu iyi mi??

GoDaddy web sitesi oluşturucu tamam. Kesinlikle çalışır ve sizin için bir web sitesi alabilirsiniz. Bununla birlikte, Wix ve Squarespace gibi kontrol etmek için daha iyi alternatifler var..

GoDaddy ayda ne kadar?

GoDaddy için fiyatlandırma tüm harita üzerinde. İlk yıl için ayda 2,99 ABD doları promosyon fiyatı sunuyorlar, ancak fiyatı aylık 7,99 ABD dolarına yükseltiyorlar..

GoDaddy küçük işletmeler için iyi mi?

GoDaddy küçük işletmeler için fena değil ama dürüst gerçek şu ki, piyasada barındırmanın çok daha iyi alternatifleri var. GoDaddy, iyi olmayan bir ürünle daha pahalıdır.

İnsanlar GoDaddy’yi ne için kullanıyor??

GoDaddy bir web barındırıcısı ve alan adı kayıt kuruluşu olarak kullanılır. Bunun anlamı, insanlar bir alan adı satın almak istediklerinde GoDaddy’ye gidip satın alabilirler. Alan adını satın aldıktan sonra web sitelerini hizmetle birlikte barındırabilirler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

 • En İyi Web Sitesi Oluşturucu

Referanslar ve resim kredileri:

 • HostingKingdom.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author