Hindistan için En İyi Web Hosting

Çok sayıda barındırma hesabı olan bir Dijital Ajans olarak (çok sayıda yan projemiz var ve denemek istiyoruz), harika bir web barındırma sağlayıcısını neyin tanımladığı konusunda iyi bir fikrimiz olduğunu söyleyebilirim.

Web sitemizi değerlendirmeleri barındıran yazarken, çok sayıda faktöre baktık, ancak ana olanlar �� destek ve ⚡ hız. Bu 2’yi seçtik çünkü bunlardan herhangi biri subparsa, web sitenizin potansiyel başarısı üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

İçeriğimize bağlantı veren markalardan / sitelerden birkaçı:
Sitelerde öne çıkanlar

Araştırma ve barındırma incelemelerimize dayanarak, bunlar Hindistan için En İyi 9 Web Hosting Hizmeti:

 1. Hostinger Türkiye – En İyi Genel Web Hosting
 2. HostGator Türkiye – İkincisi Web Host
 3. A2 Hosting – En İyi Bayi Web Hosting
 4. SiteGround – En İyi WordPress Barındırma
 5. InMotion Hosting – Mükemmel İş Barındırma
 6. GreenGeeks – En İyi Yeşil Web Sunucusu
 7. CloudWays – En İyi Bulut Barındırma
 8. DreamHost – Harika Premium Sunucu
 9. BlueHost India – Blogcular için Harika Web Sunucusu

En İyi Web Hosting Hindistan 2020 Yorumlar

1. Hostinger

Ana Bilgisayar Logosu

Web sitesi: hostinger.in
Fiyat: Rs. 51
Disk alanı: 10 GB
Destek: Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

51 mo / ay olarak, teklif edilen değere gelince Hostinger’i yenmek gerçekten zor. Tek planları son derece ucuz olsa da, hala 10GB SSD disk alanı, 7/24 kalite Desteği ve inanılmaz derecede pürüzsüz bir kurulumla geliyor.

Özel olarak oluşturulmuş kontrol panelleri, çalışmak için bir zevktir ve hatta kendi web sitesi oluşturucusuyla birlikte gelir. Sitenizi oluşturmak için WordPress’i (WP’yi SEVİYORUZ) kesinlikle tavsiye etsek de, normal CMS’lere ek olarak kendi oluşturucularının da bulunduğunu bilmek güzel..

24/7 müşteri destekleri çok duyarlı ve yardımseverdir, bu da çoğu bütçe sahibinin desteksiz olması nedeniyle oldukça etkileyicidir, ancak Hostinger değil! Bu alanda bizden büyük bir başparmak.

Hostinger Teknolojisi

Barındırma türleri söz konusu olduğunda, temel paylaşılan barındırma (çoğu insanın bu türe ihtiyacı olacaktır), bulut barındırma, WordPress barındırma ve VPS barındırma hizmeti sunar.

Paylaşılan barındırma planları aşağıdaki gibidir:

 1. Tek Barındırma planı: Ayaklarınızı ıslatmak için süper ucuz ve mükemmel, premium planların özelliklerinin çoğuna sahiptir. Bu planla 1 siteye izin veriliyor.
 2. Premium Barındırma planı: Ölçeklendirmek isteyenler için ücretsiz alan adı, sınırsız site ve sitelerinizin gücünü iki katına çıkarın.
 3. İş Barındırma planı: Gerçekten ciddiye almak istiyorsanız. Yukarıdaki özelliklerin tümü + günlük yedeklemeler ve sitelerinizi mümkün olduğunca hızlı hale getirmek için daha fazla sunucu kaynağı.

Buna ek olarak, tüm hosting planlarında 30 günlük para iade garantisi var. Dürüst olmak gerekirse kitabımızda beyinsiz!

Artıları

 • cok ucuz
 • Kalite desteği
 • Global sunucu ağı
 • Kullanımı kolay

2. HostGator

Hostgator logosu

Web sitesi: www.hostgator.com
Fiyat: Rs. 99
Disk Alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

2002 yılında kurulan HostGator, gerçekten de günümüzün en popüler web hosting şirketlerinden biridir. Bunu web barındırıcınız olarak almak, profesyonel görünümlü, işlevsel ve güzel siteler oluşturmanıza olanak tanır – ve aynı zamanda kullanıcı dostudur..

Bunlar, sadece birkaçını belirtmek için sınırsız alan ve bant genişliği ile uygun fiyatlı planlar sunan az sayıda barındırma sağlayıcısından biridir. Hosting paketleri arasında paylaşılan, bayi, VPS, özel sunucular, WordPress ve Cloud yer alır.

Planınızı yükselttiğinizde HostGator’dan daha fazla faydalanırsınız. Şu anda, bebek paketleri en iyi planlarından biri çünkü harika bir başlangıç ​​noktası. Bununla birlikte, özellikle tek bir web sitesinden başlamak istiyorsanız, bir Kuluçka planıyla da başlayabilirsiniz. Unutmayın, en ucuz planları olsa bile zaten ölçülmemiş bant genişliği ile birlikte gelir. Ve elbette, ihtiyaçlarınız daha fazla özellik isterse her zaman İş planlarına geçebilirsiniz.

HostGator% 99,9 kesintisiz çalışma süresini garanti eder. Ve bu garanti, bu taahhütte başarısız olmaları halinde size bir aylık kredi geri ödeyecekleri konusunda bir vaatle birlikte gelir. Bununla birlikte, HostGator’un tutarlı çalışma süresinin sicili ile, onlardan herhangi bir geri ödeme alacağınızdan şüpheliyiz (ve yine, bu, bekleme süreleri değil, tazminat değil, iyi bir şeydir).

Yukarıdaki tüm nedenlerden dolayı (ve aşağıda daha fazlası) onlara 1 numaralı noktayı verdik. Bize göre gerçekten hak ediyorlar.

hız

Hızlı ve güvenilir sunuculara sahip olmak muhtemelen HostGator’un bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biridir.

Söylemeye gerek yok, HostGator’da web sitenizi barındırdığınızda dünyanın her yerinden kullanıcılar da iyi bir hız yaşayacaklar (dünyanın her yerinden müşterileri var, unutmayın). ABD’deki sunucuları çok güçlüdür, bu yüzden.

Destek

HostGator müşterilerine 7/24/365 müşteri desteği sunmaktan gurur duyar. Canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla sorunlarınız ve endişeleriniz konusunda size yardımcı olacak her zaman bir HostGator uzmanı olacaktır. Sorun giderme konusundaki makalelerin bilgi tabanları da çok yararlıdır.

Artıları

 • Fiyat / fayda oranı
 • Harika hız

3. A2 Hosting

A2 Hosting Logosu

Web sitesi: www.a2hosting.com
Fiyat: USD $ 3.92
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

Muhtemelen A2 Hosting’i duymamışsınızdır – ama aslında 2001’den beri var. Bunca yıl boyunca düşük profilli kalmasına rağmen, kullanıcılar arasında gerçekten iyi bir üne sahipler. Aslında, neredeyse her zaman web sitesi barındırma konusunda en iyi 10 yorumu girerler (evet, bu kadar iyi).

A2 Hosting aşağıdaki gibi 3 paylaşılan hosting paketi ile birlikte gelir:

 1. Lite – Ayda yalnızca 3,92 ABD doları karşılığında bu paket 1 web sitesine, sınırsız depolama alanına ve sınırsız bant genişliğine sahip olmanızı sağlar..
 2. Swift – Aylık 4,90 dolarlık Swift planı, en ucuz planlarında 2 kat daha fazla kaynak sunuyor. Bu planla sınırsız sayıda web siteniz olabilir ve sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği elde edebilirsiniz..
 3. Turbo – A2 Hosting’in en hızlı planı olarak, bu paket aylık 9,31 ABD dolarına mal oluyor. Plan, sınırsız web siteleri, sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği dışında A2 Hosting’in site hızlandırıcısını da içeriyor.

Hosting paketlerine baktığınızda, planınız yükseltildikçe daha fazla özellik ve hız elde edeceğinizi görebilirsiniz.

İşte A2 Hosting ile ilgili en sevdiğimiz şey – Herzaman para iade garantisi. Standart 30 günlük para iade garantisi var, ancak daha uzun planlarına abone olanlar için Herzaman para iade garantisi var.

Yani, paradan tasarruf etmek için 3 yıl için ödeme yapmaya karar verirseniz (daha uzun planlar, barındırma paketlerinde en büyük indirimlere sahiptir, bilirsiniz) ve sonra planınızı 1 yıl diyelim sonra iptal etmeye karar verirseniz – size kullanılmayan 2 yıl (orantılı). Bununla birlikte, bununla ilgili bazı uyarılar vardır – alan adı kayıt ücretiniz ve taşıma ücretiniz (varsa) iade edilmez. Yine de, Herzaman para iade garantisi bu dünyanın dışında.

Çalışma süresi garantisine gelince, müşterilerine% 99,9 çalışma süresi vermeyi taahhüt ederler. Gerçekçi konuşmak gerekirse, bu alanda mükemmel değiller – ama yine de iyi.

hız

Fiyatlandırma planlarının adına bakın ve ortak bir tema olduğunu fark edeceksiniz – hız (Lite, Swift, Turbo). A2 Hosting ile hızlı bir siteye sahip olmanız gerçekten garantilidir (bu onların en iyi noktasıdır). Yani, planlarını bu şekilde düşünün – biri hızlı, diğeri daha hızlı ve sonuncusu en hızlısı.

Destek

A2 Hosting’in destek ekibi iyidir. Bilgi tabanları, sorun giderme işlemlerinde yardımcı olacağınız yararlı makalelerle doludur. Ve birisiyle konuşmak istiyorsanız, bunu e-posta, telefon ve canlı sohbet yoluyla yapabilirsiniz.

Artıları

 • ABD, Avrupa ve Singapur’daki sunucular (SG, NZ siteleri için mükemmeldir)
 • Tüm planlarda sınırsız disk alanı ve bant genişliği
 • Herzaman para iade garantisi

Eksileri

 • Hindistan’da sunucu yok
 • En ucuz plan sınırlı ve çok hızlı değil
 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi o kadar güvenilir değil

4. SiteGround

SiteGround Logosu

Web sitesi: www.siteground.com
Fiyat: USD $ 3.95
Disk alanı: 10 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Evet

2004 yılında kurulan SiteGround şimdi tüm dünyada bir milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Barındırma seçenekleri arasında paylaşılan, WordPress, özel sunucular ve bulut bulunur. Dünyanın dört bir yanında bulunan güçlü sunucuları, kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermeyi mümkün kılmaktadır. Aslında, SiteGround WordPress tarafından önerilmektedir. Ancak elbette, diğer İçerik Yönetim Sistemlerini (CMS) de barındırabilir.

SiteGround, paylaşılan planları için en popüler olanıdır. Bunun için 3 fiyatlandırma sistemi var ve size aşağıdaki listede daha fazla bilgi vereceğiz..

 1. StartUp – Bu, bir web varlığını başlatmak için önerilen planlarıdır. Aylık 3,95 $ giriş fiyatıyla (normal fiyat 11,95 $), 1 web sitesine izin verilir ve 10 GB depolama alanı verilir. Ayrıca ayda 10.000’e kadar ziyaretçiniz olabilir.
 2. GrowBig – SiteGround, büyüyen siteler için bu paketi önerir. Aylık 5,95 $ (normal fiyat 19,95 $) için, 20 GB depolama alanı ve aylık 25,000 ziyaretçinin yanı sıra sınırsız sayıda web siteniz olabilir..
 3. GoGeek – SiteGround’un en iyisini istiyorsanız, üst düzey planlarını 11,95 ABD Doları (normal fiyat 34,95 ABD Doları) giriş fiyatıyla sunuyorlar. Sınırsız web sitesi, 30 GB depolama alanı ve aylık 100.000 ziyaretçi ile birlikte gelir.

SiteGround’un plan adları, ne elde ettiğiniz hakkında size bir fikir verir. Temel özelliklerinin hemen peşindeyseniz, Başlangıç ​​paketlerine yerleşebilir (veya bunlarla başlayabilirsiniz). Ancak, paketinizle premium özellikler istiyorsanız, GrowBig planlarını seçin. Paketinize en iyi (geeky özellikleri) dahil etmek istiyorsanız GoGeek planlarına gidin.

SiteGround aynı zamanda% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sağlayan cesur barındırma sağlayıcılarından biridir ve bu sözün başarısız olması durumunda ücretlidir. Bununla birlikte, aylık değil, yıllık ortalama% 99,9 kesintisiz çalışma süresinden bahsettiğimizi unutmayın..

İşte anlaşma. Yıllık çalışma süreleri% 99,0 ile% 99,9 arasında bir yere düştüğünde size bir ay boyunca ücretsiz barındırma hizmeti sunacaklardır. Ve bundan daha düşük olursa, her yüzde için size 1 ay verir. Vay. Ama yine de, SiteGround’un gerçekten iyi bir çalışma süresi kaydı var – olasılıkla yıllık% 99,9 çalışma süresi garantisinin altına düşme olasılığı düşük.

hız

SiteGround’un veri sunucuları (İngiltere, Chicago, Hollanda ve Singapur’da bulunur) ÇOK güvenilirdir. Küresel erişim için yeterince güçlüler, kesinlikle. Dahası, SiteGround ayrıca site hızına katkıda bulunan ücretsiz CDN (CloudFlare) ile birlikte gelir.

Destek

SiteGround uzmanlarıyla bağlantı kurmanın birçok yolu vardır – 7/24 telefon, canlı sohbet ve e-posta desteği vardır.

Artıları

 • Mükemmel müşteri desteği
 • Dünya çapında birden fazla veri merkezi
 • WordPress tarafından tavsiye edilir

Eksileri

 • Hindistan’da sunucu yok
 • Yüksek yenileme oranları (3 kata kadar)
 • Ücretsiz alan adı yok

5. Inmotion Barındırma

inmotion hosting logosu

Web sitesi: www.inmotionhosting.com
Fiyat: USD $ 6.39
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler
Global erişim: Hayır

InMotion, 2001’deki ilk anlayışından bu yana iyi bir üne kavuşuyor. Bugün, dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerle yaklaşık 300.000 web sitesine güç veriyor. Barındırma seçenekleri arasında paylaşılan, VPS, bayi, WordPress ve adanmış sunucular bulunur.

İşletme düzeyinde barındırma üzerine odaklanarak, InMotion bu 3 paylaşılan barındırma planına sahiptir:

 1. Lansman – Bunun için 3,99 ABD doları giriş fiyatı sunuyorlar (normal fiyat 7,99 ABD doları). En fazla 2 web siteniz olabilir ve sınırsız alan ve sınırsız bant genişliği elde edebilirsiniz.
 2. Güç – Orta fiyatlı planlarının giriş fiyatı 5,99 $ ‘dır (normal fiyat 9,99 $). Bu plan için en fazla 6 web sitesine izin verilir ve sınırsız alan ve sınırsız bant genişliği elde edersiniz.
 3. Pro – En yüksek fiyat planlarının şimdi 13,99 $ bir giriş fiyatı var (normal fiyat 15,99 $). Bununla, sınırsız sayıda siteye sahip olabilir ve sınırsız alan ve sınırsız bant genişliği elde edebilirsiniz.

Güç planının Lansman planından (en ucuz planı) 2 kat daha iyi olduğunu bilin. Bununla birlikte, Pro planları özellikler ve performans açısından Güç planından 2 kat daha iyidir. Bu nedenle, her plan yükselttikçe daha iyi olur.

InMotion’ın kesintisiz çalışma garantisine gelince, müşterilerine% 99,95 kesintisiz çalışma garantisi sunmayı taahhüt ederler. Ve evet, bunu az çok teslim edebilirler – güvenilirler, bu yüzden bu listeyi yaptılar.

hız

InMotion’ın iyi bir hızı var. Aslında, hızları iyi değil – hızlı. Bu SEO ve genel kullanıcı deneyimi için iyidir.

Hız ana endişelerinizden biriyse, InMotion’ın bu alanda güvenli bir bahis olduğunu bilin.

Destek

InMotion, kapsamlı belgelerden (bilgi tabanındaki makaleler) e-postaya (biletleme sistemi) kadar telefon desteğine, skype iletişiminde canlı sohbete kadar müşteri desteğine kadar birçok müşteri desteğine sahiptir. Bununla birlikte, destek seçeneklerinin kalitesi söz konusu olduğunda karışık incelemeler aldıklarını unutmayın. Çoğu zaman iyi olurlar – ancak işlerinin bu yönünde pek iyi olmadıkları zamanlar da vardır.

Artıları

 • Cömert para iade garantisi (paylaşılan için 30 gün, VPS ve satıcı için 90 gün)
 • Güvenilir çalışma süresi
 • En düşük planlarında bile sınırsız alan ve sınırsız bant genişliği

Eksileri

 • Sunucular yalnızca ABD’de
 • Pahalı yenileme planları
 • Özellikle ABD dışındaki kişiler için uzun doğrulama süreci

6. Yeşiller

GreenGeeks logosu

İnternet sitesi: www.greengeeks.com
Fiyat:
2,95 ABD doları
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

GreenGeeks 2008 yılında kuruldu ve birçok nedenden dolayı (yakında öğreneceğiniz gibi) en iyi web barındırma listemize girdi. Paylaşılan, bayi, WordPress ve VPS gibi birçok barındırma seçeneği var. Phoenix, Chicago, Montreal, Toronto ve Amsterdam’daki güçlü veri merkezleri sayesinde dünya çapındaki müşterileri hizmetlerinden yararlanıyor.

GreenGeeks’i rakiplerinden ayıran şey (bu listedekiler dahil) çevreye olan bağlılıklarıdır. Çevre dostu bir web barındırıcısıdır ve tükettikleri gücü 3 kez (% 300) yenilenebilir enerjiye geri koyuyorlar. Evet, müşterilerinin web sitelerinin tümü yenilenebilir enerji ile çalışıyor. O kadar şaşırtıcı değil?

Bizim gibi çevre bilincindeyseniz, GreenGeek’in doğaya yardım etme çabalarının bir parçası olmaktan gurur duyacaksınız. Farkındalığı daha da artırmak için web sitenizdeki yeşil sertifika rozetini kullanmayı bile tercih edebilirsiniz.

GreenGeeks’in çalışma süresi taahhüdü% 99,9’dur ve bu oranın içinde kalma kaydına sahip olduklarını söyleyebiliriz.

hız

Hız aslında GreenGeeks’in en güçlü noktalarından biri – hizmetlerinde bu alana öncelik veriyorlar ve performanslarında gösteriyorlar. Güçlü sunuculara sahip olmanın yanı sıra, HDD yerine depolama için SSD kullanırlar (SSD daha hızlıdır). Hizmetlerinde CDN de kullanıyorlar (CloudFlare kullanıyorlar).

Destek

GreenGeeks’in destek ekibi güvenilir bir gruptur. 7/24 bilet sistemi (e-posta), telefon desteği ve sohbet hizmeti var. Bilgi tabanları, farklı kategorilerdeki (ör. Web sitesi, alan adı, barındırma vb.) Yararlı makaleler ve öğreticiler içerir.

Artıları:

 • Çevre dostu kurulum (süper yeşil!)
 • Tüm planlarda sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği
 • 30-gün para iade garantisi

Eksileri

 • Hindistan’da sunucu yok
 • Tanıtım fiyatları sadece 3 yıllık ödemeler için iyidir.

7. Bulut Yolları

Cloudways logosu

İnternet sitesi: www.cloudways.com
Fiyat:
10 ABD Doları
Disk alanı: 25 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

CloudWays, adından da anlaşılacağı gibi, bir bulut barındırma sağlayıcısıdır. 2012’den beri var ve yıllar boyunca sürekli büyüyor.

Müşteriler ve barındırma sağlayıcıları arasında köprü görevi gören kullanıcılar için her şeyi kolaylaştırır. Çalışma şekli, bir içerik yönetim sistemi (örneğin WordPress) seçmeniz ve ardından siteniz için bir sunucu seçmenizdir. Seçenekleriniz aşağıdakilerden herhangi biri olabilir:

 1. DigitalOcean
 2. Vultr
 3. GCE
 4. AWS
 5. Linode

Başlangıç ​​planları ile şunları elde edeceksiniz:

 1. DigitalOcean Başlangıç ​​Planı (10 $) – 20GB alan, 1GB RAM, 1 TB bant genişliği.
 2. Vultr Başlangıç ​​Planı (11 $) – 25GB alan, 1GB RAM, 1 TB bant genişliği.
 3. GCE Başlangıç ​​Planı (33.30 $) – 20GB alan, 1.7GB RAM, 2 TB bant genişliği.
 4. AWS Başlangıç ​​Planı (36,51 $) – 4 GB alan, 1,75 GB RAM, 2 TB bant genişliği.
 5. Linode Başlangıç ​​Planı (12) – 25 GB alan, 1 GB RAM, 1 TB bant genişliği.

Bir bulut barındırma sağlayıcısı almayı düşünüyorsanız, CloudWays’in en iyilerinden biri olduğunu unutmayın (en iyisi değilse – yine, bu yüzden listemize yaptıklarını).

hız

Bir bulut barındırma sağlayıcısına gitmeyi seçtiğinizde yüksek sunucu hızları garanti edilir. Bunun nedeni bulut barındırma, tüm dünyada bulunan sunucu kümelerinin kullanımını içermesidir. Bir kullanıcının çok fazla kaynağa ihtiyacı varsa, diğer sunucular her zaman yedek olarak bulunur. Aşırı yüklendiğinde kapatma şansı bu nedenle sıfıra inme şansı düşüktür.

Destek

CloudWays web sitelerinde makalelerden oluşan bir bilgi tabanına sahiptir. Ve elbette, ihtiyacınız olan tüm bilgileri internette her zaman alabilirsiniz (belgeler, video eğitimleri, forumlar vb. Aracılığıyla)..

Bir uzmanla konuşmak isterseniz, Canlı sohbet, telefon ve e-posta (bilet sistemi) aracılığıyla 7/24 Cloudways destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz..

Artıları:

 • Sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapın
 • Son derece ölçeklenebilir
 • Birden çok sağlayıcı

Eksileri:

 • Planlar oldukça pahalı
 • Gerekli bazı teknik bilgiler
 • Kontrol paneli yok

8. Hayalgücü

DreamHost logosu

İnternet sitesi: www.dreamhost.com
Fiyat:
$ 7,95 (USD)
Disk alanı: Sınırsız
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

Muhtemelen 1996’dan beri olduğu gibi DreamHost’u tanıyorsunuz. Şu anda yaklaşık 1,5 milyon siteye ev sahipliği yapıyor ve sayılar her geçen gün artıyor.

Barındırma seçenekleri arasında paylaşılan, özel, VPS, bulut ve WordPress bulunur. En popüler olanı barındırma paylaşılır ve bir plana abone olabilir ve aylık, yıllık veya üç yılda bir (3 yılda bir) ödeme yapabilirsiniz. Hosting planlarının daha ayrıntılı açıklamaları aşağıda listelenmiştir.

 1. Paylaşımlı Başlangıç ​​- Ayda yalnızca 2,59 ABD doları giriş fiyatıyla bu plan 1 yıl boyunca 1 web sitesine ve ücretsiz alan adına sahip olmanızı sağlar (1 yıl boyunca peşin ödeme yaparsanız). Ayrıca sınırsız trafik, ölçülmemiş bant genişliği, SSD depolama alanı ve ücretsiz SSL sertifikası alacaksınız.
 2. Paylaşılan Sınırsız – 5,95 $ (tanıtım fiyatı) ile bu plan, sınırsız web sitelerine, 1 yıllık ücretsiz alan adına (yıllık olarak ödenirse), sınırsız trafiğe, ölçülmemiş bant genişliğine, SSD depolama alanına ve ücretsiz SSL sertifikasına izin verir.

Gördüğünüz gibi, DreamHost’un paylaşılan barındırma seçeneği için sadece 2 fiyatlandırma planı var. Paylaşılan Başlangıç ​​paketi yeni başlayanlar için mükemmeldir, Paylaşılan Sınırsız ise daha çok iş siteleri için tasarlanmıştır. İstediğiniz zaman yükseltebileceğiniz bilgisiyle, sadece işleri test etmek için en ucuz plana gidebilirsiniz.

DreamHost ile bizi en çok etkileyen şey,% 100 kesintisiz çalışma garantisidir. Aslında hizmet şartlarına dahil edilmiştir – bu sözünü yerine getirmezlerse müşterilerinin telafi edilmesi.

İşte anlaşma. Her bir kesinti saati için size tam günlük bir barındırma hizmeti sunacaklardır. Bununla birlikte, ilan edilen kesinti süreleri ve hizmet kesintileri gibi istisnalar vardır. Ayrıca, bir sonraki yenileme ücretinde maksimum% 10 müşteri tazminatı vardır. Sonuçta, hala iyi bir anlaşma.

Ayrıca, kesinti sürelerinin müşteri raporlarına göre sayılacağını unutmayın. Bir bilet göndermeniz ve çalışmama süresinin sayılması için sorunu bildirmeniz gerekir. Yine de her şey yolunda – bildiğiniz gibi, bu süreçte para kaybetmemek için aksama süreleri olmamak için ellerinden geleni yapacaklar.

hız

DreamHost’un hızı iyidir – ancak bu rapordaki ana rakipler kadar iyi değildir. Unutmayın, ideal sayfa yükleme süresi 1 saniye veya daha azdır. Ve DreamHost bazen bu alanda mücadele ediyor (ama sadece biraz).

Destek

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, DreamHost emin olabilirsiniz. Onlar büyük 7/24 canlı sohbet var. Onlarla e-posta ve Twitter hesapları aracılığıyla da iletişim kurabilirsiniz. Ve elbette, tartışmalar için yararlı makaleler ve forumlardan oluşan bir bilgi tabanına da sahipler..

Telefon desteği olmadığını unutmayın. Ancak, geri arama özelliklerine abone olma seçeneği sunar. Bununla birlikte, bunun için ekstra ödeme yapmanız gerekecek (bizim görüşümüze göre hala iyi bir seçenek).

Artıları:

 • Kredi kartı ödemeleri için 97 günlük para iade garantisi (yalnızca paylaşılan barındırma)
 • Kalite planları
 • % 100 kesintisiz çalışma garantisi

Eksileri:

 • Diğer planlarda para iade garantisi yok
 • Hindistan’da sunucu yok
 • Pahalı yenileme ücretleri

9. Bluehost

Bluehost logosu

İnternet sitesi: www.bluehost.com
Fiyat:
3,95 ABD doları (USD)
Disk alanı: 50 GB
Destek: Telefon, Canlı Sohbet, Biletler

BlueHost çok büyük bir hosting sağlayıcısıdır. Kardeş Şirketler (HostMonster, iPage ve FastDomain) ile birlikte, şu anda tüm dünyada 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Barındırma seçenekleri arasında paylaşılan, adanmış, VPS ve bulut yer alıyor..

BlueHost’un paylaşılan barındırma 4 fiyatlandırma planıyla birlikte gelir:

 1. Temel Plan – 3,95 $ giriş fiyatıyla (normal fiyat 7,99 $), bu plandayken 1 web sitesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca 50 GB SSD depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği, alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası ile birlikte gelir.
 2. Artı Planı – Tanıtım fiyatı olarak yalnızca 5,95 ABD doları (normal fiyat 10,99 ABD doları), bu planla sınırsız sayıda web sitesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca sınırsız SSD depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği ve ücretsiz SSL sertifikası alacaksınız.
 3. Choice Plus – Ayrıca 5,95 $ giriş fiyatıyla (normal fiyat 14,99 $), bu planla sınırsız web sitesi, sınırsız SSD depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği ve ücretsiz SSL sertifikası alırsınız.
 4. Pro Plan – En pahalı planları şimdi 13.95 $ ‘lık bir giriş fiyatına sahip (normal fiyat 23.99 $). Bu, sınırsız web siteleri, sınırsız SSD depolama alanı, ölçülmemiş bant genişliği ve ücretsiz SSL ile birlikte gelir.

Söylemeye gerek yok, planınızı yükseltirken daha fazla özellik, güç ve hız elde edersiniz. BlueHost’un tanıtım fiyatlarında olağandışı olan şey, Plus ve Choice Plus planları için aynı oranda teklif vermeleridir. Daha yüksek fiyatlı plan (normal fiyatlarda) daha ucuz planla aynı tanıtım oranına sahipken, daha yüksek yenileme oranlarıyla geldiğini unutmayın.

Çalışma süresi garantisine gelince, BlueHost% 99,99 çalışma süresini taahhüt eder. Ve çalışma zamanı geldiğinde gerçekten en güvenilir şirketlerden biri olduklarını söylediğimizde bize inanın.

hız

Barındırma sağlayıcınız olarak BlueHost’a gitmeyi seçtiğinizde hızla ilgili bir sorununuz olmayacak. Ücretsiz CDN (CloudFlare) ile birlikte gelirler ve bunu kullanmak için kontrol panelinizde etkinleştirmeniz yeterlidir..

Destek

BlueHost, müşterileri için yararlı makaleler ve kılavuzlar içeren bir yardım merkezine sahiptir. Destek ekipleriyle konuşmak isterseniz, onlara e-posta (bilet sistemi) veya canlı sohbet (7/24) aracılığıyla ulaşabilirsiniz..

Artıları:

 • İyi güvenlik
 • Rekabetçi fiyatlar
 • Kullanıcı dostu

Eksileri:

 • Yüksek yenileme oranları
 • Alan adları için geri ödeme seçeneği yok
 • Site taşıma hizmetleri ücretsiz değildir

web hosting hindistan araştırma

Web Hosting Hindistan: En İyi Nasıl Bulunur?

Hangi web barındırma sağlayıcı ile gitmek gerekir biz en yaygın sorular (ve aslında nasıl bir web sitesi oluşturmak için bir) biridir. En iyi olarak değerlendirilenlerin hepsi görüş ve tarafsızlığa dayanır. Web’de sonsuza dek arama yapabilmenize rağmen, elinizdeki tüm bilgilere sahip olduğunuzda hangisine gideceğinize karar vermek daha kolaydır.

Bu sayfa, favori barındırma sağlayıcınızı seçmenize yardımcı olacaktır. Hindistan için en iyi web sitesi hosting şirketi ararken, farkında olmak için birkaç şey vardır. Orada barındırma türleri yanı sıra hangi özellikleri için bakmak gerekir dikkate almalısınız.

Hindistan’da Web Hosting Türleri

Ücretsiz ve ucuz seçenekler işinizin başında çalışırken, ihtiyaçları artacak ve böylece web hosting değiştirmek zorunda kalacak. Web sitesi barındırma hizmetlerinin farklı türleri kafa karıştırıcı olabilir ve ihtiyaçlarınız için en iyi türü seçebilmeniz için neyin ne olduğunu bilmek önemlidir.

Paylaşılan Evsahipliği

paylaşılan barındırma grafiğiPaylaşılan barındırma en yaygın türdür, burada bir web barındırma tek bir sunucuya birden fazla site koyar, tüm site sunucunun kaynaklarını paylaşır. Paylaşımlı barındırma, uygun fiyatlı barındırma arayanlar için mükemmel bir seçenektir, basittir ve yönetmek için ileri düzeyde bilgi gerektirmez ve uygun bir kontrol paneline sahiptir (genellikle cPanel). En büyük iki endişe, güvenliğin kolayca tehdit edilebileceği ve paylaşılan barındırma işleminin bir siteye yönelik yüksek trafiği kaldıramayacağıdır. Paylaşılan barındırma, küçük işletmeler veya bütçeli işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Çoğu paylaşılan ana makine WordPress, Joomla, Drupal vb. Gibi en yaygın CMS’leri destekler..

VPS Barındırma

VPS, sanal özel sunucu anlamına gelen kısaltmadır, bu nedenle VPS barındırma, paylaşılan bir barındırma ortamında özel bir sunucuyu taklit eder. Teknik olarak, adanmış sunucu barındırma ve paylaşılan barındırma bir kombinasyonu olarak görülebilir. Tam bir sunucu olmadığı için daha ucuzdur. Ayrıca özelleştirilebilir ve barındırma planları genellikle kolayca ölçeklenebilir. En büyük dezavantajı, paylaşılan barındırmadan daha pahalı olması, ancak bundan daha fazlasını elde etmenizdir ve aynı zamanda oyun sunucuları için de uygun bir çözümdür, Minecraft sunucularının en iyileri VPS barındırma kullanır.

Özel Sunucu Barındırma

Adanmış sunucu barındırma, tek bir web sitesine veya tek bir amaca adanmış bir barındırma yapılandırması türüdür. Bu tür barındırma, paylaşılan barındırma gibi birden çok istemci tarafından kullanılamadığından, yüksek trafiği işleyebilir. Aynı zamanda esnektir, yüksek performansa sahiptir ve güvenilirdir. Bu tür web hosting, kritik görev sistemleri gerektiren büyük şirketler için idealdir.

Bulut Barındırma

Bulut barındırma, tek bir sistem olarak hareket eden sınırsız sayıda makineye izin veren bilgi işlem teknolojilerine dayanır. Hem paylaşılan hem de ayrılmış olanlar da dahil olmak üzere diğer barındırma teknolojisi yalnızca bir makinede çalışırken, Bulut barındırma birden çok makineyi kullanabilir ve birçok sunucuda garanti edilen güvenliğe sahiptir. Esneklik ve ölçeklenebilirlik ihtiyacı olanlar için mükemmel bir seçenektir. Yinelenen bir maliyeti vardır ve yapılandırma kontrolünüz olmaz. Bu, işletmelerin işletmelerini doğrudan kontrol etmek istemeyenler için mükemmel bir seçenektir.

Bayi Barındırma

Bayi Hosting kullanıcı web siteleri barındırmak için üçüncü bir tarafça kullanılabilecek sabit disk alanı ve bant genişliği ayrılmış bir miktarda web barındırma türüdür. Satıcı genellikle alan toptancısını satın alıp potansiyel müşterilere satacaktır. Bu esneklik sağlayan başka bir seçenektir ve aynı zamanda daha uygun maliyetlidir. Web sunucusu sizin için teknik şeyler yapar ve müşteri desteğine odaklanabilirsiniz. Hizmetleriniz sınırlı olduğundan, bir şeyler ters giderse, web barındırıcısının sonunda bir şeyler ters giderse zararlarla uğraşmanız gerekir..

Yönetilen WordPress Barındırma

Yönetilen WordPress Hosting bir konsiyerj hizmeti olduğu için diğer hostinglerden farklıdır. Tüm teknik yönler sadece WP sitelerine odaklanan barındırma sağlayıcısı tarafından kontrol edilir. Kontrol ettikleri yönler arasında ölçeklenebilirlik, web sitesi çalışma süresi, günlük yedeklemeler, WordPress güncellemeleri, hız ve güvenlik bulunur. Kontrol miktarı gerçekten ne artıları ve eksileri yönetilen wp barındırma yapar. Birçok yeni şirketin olduğu daha az kontrole (ancak harika güvenlik, hız ve destek) sahip olmanız iyi bir şeydir, ancak daha büyük bir işletme iseniz, bunu bir dezavantaj olarak görebilirsiniz.

Hindistan'da programlama sunucuları

Hangi Özellikleri Arıyorum??

Şimdi web Hindistan için barındırma farklı türleri temel kavramak var, şirketinizin büyüklüğüne ve neyi başarmak istediğinize bağlı olarak hangi özelliklere bakmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu şeyler bir web barındırma hizmeti ararken bakmak için eğlenceli bir stresli bir proje dönüşecek.

Sunucu konumu

sunucu konum haritasıKullandığınız barındırma hizmetinin Hindistan’da veya çevresinde olduğundan emin olmak istersiniz (Singapur muhtemelen en iyi bahistir). Bunun nedeni basit. Web sitenizi başka bir ülkeye dayandırmanız, hız sorunlarına neden olacaktır. Gecikmeler, daha yavaş yükleme süreleri ve sadece genel gecikme yaşarsınız. Süreci son derece kolay hale getirmek için seçtiğiniz web barındırma hizmetini size yakın tutmak (başka bir yere dayanırsanız, ayrıca Avustralya, İngiltere, Kanada, İrlanda, Malezya, Brezilya, Pakistan, Endonezya, ve Yeni Zelanda).

Disk alanı

Depolama, web sitenize kaç dosya yükleyebileceğinizi belirlediği için önemlidir. Küçük işletmeler veya bir blog için basit bir web sitesi yapabilir ve yalnızca birkaç gigabayt gerektirir. Ne yazık ki, daha büyük bir şirketseniz veya aklınızda daha büyük bir projeniz varsa alabileceğiniz kadar depolama alanına ihtiyacınız olacaktır. Kullanılan standart sürücüden daha iyi performans gösteren SSD sürücüleri sunan barındırma hizmetlerinden yararlanmak istersiniz..

SSL Sertifikaları

SSL sertifikalarıBu günlerde SSL sertifikasına sahip olmak şart! Güvenli bir siteye (https: //) sahip olmak anlamına gelir ve Google, SSL sertifikasına sahip olmanın, arama sonuçlarında sıralamada yer alan sıralama faktörlerinden biri olduğunu gizlemediğinden, bunu da sever. Neyse ki, SSL sertifikaları bu günlerde ücretsiz ve çoğu web barındırma sağlayıcısı bunları sunuyor. Henüz SSL etkin değilse Let’s Encrypt’ten ücretsiz bir sertifika alabilirsiniz.

uptime

Hindistan’da en iyi web barındırma ararken, iyi sunucu çalışma süresi sağlayan bir hizmet aramak isteyeceksiniz. Temel olarak, Hindistan’daki web sunucularının% 99,9’u optimum çalışma süresi vaat ediyor. Sözler her zaman güvenilmez. Kendinizi veya şirketinizi bir hizmete adamadan önce, çalışma süresinin ne kadar iyi olduğu konusunda genel bir fikir birliği elde etmeyi düşündüğünüz web barındırma incelemelerini araştırdığınızdan ve okuduğunuzdan emin olun..

Destek

Dikkat edilmesi gereken en büyük özellik hem hizmet hem de müşteri desteği. Birçoğu onları aynı tür destek olarak görüyor. İyi hizmet ve müşteri desteğine sahip olmak, müşterinin değerli ve memnun hissettiğinden emin olarak sorunların ve teknik sorunların nasıl düzeltileceğini doğru bir şekilde ifade edebilmekle ilgilidir. İyi destek şart! InMotion Hosting ve Bluehost karşılaştırmamızda bulduğumuz gibi, eşit oluşturulmadıkları için destek hizmetlerinin kullanıcı incelemelerine bakmak iyi bir fikirdir.

Yedekler

Unutulmaması gereken bir özellik, ancak çoğu zaman, yedekleme sistemidir. Herhangi bir kapasitede bir bilgisayarla çalışan herhangi bir kişi, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin gerekli olduğunu bilir. Bir web barındırma sunucusu aracılığıyla bir web sitesi oluştururken, veritabanınızı, e-posta dosyalarınızı ve web sitenizi neredeyse günlük olarak yedeklemeniz son derece önemlidir. Hindistan’da en iyi web sitesini seçerken, servisin veritabanınızı ne sıklıkta yedeklediğini ve geri yükleme için bir ücret alıp almadığını kontrol ettiğinizden emin olun..

Bant genişliği

Bant genişliği, siteniz, kullanıcıları ve internet arasında aktarılabilecek veri miktarıdır. Uzun zaman önce bir bilgisayarınız varsa, çevirmeli interneti ve salyangoz hızı bant genişliğini muhtemelen hatırlarsınız. Ne zaman web hosting arıyorsanız, teklif iyi olduğundan emin olmak istiyorum. Bu özellikle paylaşılan barındırma için gider. Sunucudaki bir web sitesi çok fazla trafik yaşıyorsa, diğer siteler daha yavaş yüklenir. Bu nedenle unutmayın: bant genişliği ne kadar yüksek olursa, web sitenizi ziyaret edebilecek daha fazla kişi.

İzin verilen eklenti alanlarının / sitelerinin sayısı

En basit web barındırma planını arayan yeni başlayanlar için, muhtemelen tek bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Yalnızca tek bir etki alanı sunan bir web barındırma hizmeti de en ucuz seçeneklerdir, ancak daha fazla web sitesi eklemek istiyorsanız, web barındırma hizmetinizin bunu destekleyebileceğinden emin olmanız gerekir. Çoğu web barındırma planı istediğiniz kadar alt alana izin verirken, işletmenizin ihtiyacı olan şeyse daha fazla alanı destekleyebileceklerinden emin olmanız gerekir..

Akılda tutulması gereken diğer bilgiler

Teknoloji ile ilgili birçok şey gibi, insanlar web hosting ile ilişkili terminoloji hakkında bazı karışıklıklar var. İnsanlar genellikle web barındırma etki alanı barındırma veya etki alanı kaydı için karıştırmayın, ancak bunların hiçbiri diğerinin yerine geçmez. Birisi alan adı barındırma hakkında konuşuyorsa, genellikle web barındırma ve alan adı kaydı kombinasyonundan bahseder. Alan adı barındırma gerçek bir şey değildir; insanlar web barındırma için doğru terminolojiyi bilmiyorlar. Alan adı kaydı, alan adınızı satın alma ve kaydetme işlemidir. Çoğu web hosting planının sizin için yapması gereken bir hizmettir. Elbette, web barındırma, alan adınızı yazdığınızda tarayıcılarda görünecek şekilde verilerinizi yerleştirdiğiniz çevrimiçi alandır..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author