Kas ir DNS, kā tas darbojas un kā izmantot jūsu DNS zonu

Iedomājieties, ka jums būs jāizmanto tālrunis, taču nevar izmantot kontaktu krātuvi – jums ir jāatceras un jāizsauc katras personas tālruņa numurs. Izklausās garlaicīgi, vai ne? Tas varētu izskatīties pasaule bez DNS!

Kaut arī tā praktisko izmantošanu var izskaidrot tikai ar iepriekš teikumu, domēna vārda sytem ir daudz interesantu sarežģītu rakstu, kurus mēs šajā rakstā izpētīsim padziļināti. Sekojiet līdzi un ritiniet, meklējot interesantus faktus un noderīgas zināšanas par to, kā darbojas DNS!

1. Pārskats

80. gados, pirms tika ieviests DNS, Tīkla datoriem tika piekļūt, izmantojot viņu IP adresi, kas līdzinās tālruņa numuram.

Tas ir tikai cipari.

Tas bija noderīgs kādu laiku, kad internets bija diezgan mazs. Un jā, tas bija pietiekami mazs šai sistēmai tikai pirms pāris desmitgadēm. Arvien pieaugot, šī pieeja kļuva arvien mazāk praktiska. Mēs visi zinām savu tuvāko draugu tālruņu numurus, bet iedomājieties, kas notiktu, ja jūsu draugu loks tikai pāris gadu laikā izaugtu līdz vairākiem miljoniem cilvēku.

DNS liek darboties internetam.Domēna vārda pakalpojums novirza trafiku visā globālajā tīklā.

Jordānijas Harisonas foto vietnē Unsplash

Tas notika ar internetu, un ciparu atcerēšanās vai pierakstīšana nebija gluži pareiza iespējams, praktiski runājot, vairs.

Vienā brīdī MIT zinātnieki saprata, ka cilvēka smadzenes ir lieliski spējīgas atcerēties vārdus vai frāzes, un tas nav viss, kas ir spēcīgs, ja runa ir par nejaušu skaitļu sekvencēm. Šī loģiskā, tomēr izšķirošā realizācija dzemdēja DNS priekšteci – resursdatora nosaukumu.

Tas bija neapstrādāts risinājums, taču kalpoja savam mērķim. Resursdatora nosaukums bija tikai milzīgs fails ar nosaukumu “hosts”, kāds ir ikvienai operētājsistēmai pat mūsdienās. Tas tika izmantots ARPANET laikā (lielākais tīkls pirms interneta izveidošanas).

Nākamais loģiskais solis šajā domāšanas vilcienā bija centralizēt vai globalizēt šo sistēmu. Tā radās domēna vārda pakalpojums (vai serveri, vai sistēma) vai īsi – DNS. Tā ir globāla, centralizēta sistēma, kas piešķir “nosaukumus” IP adresēm un padara tos vieglāk cilvēkiem mijiedarbīgus un iegaumējamus.

Ievadot pārlūkprogrammā “google.com”, jūsu pārlūkprogramma * zina *, uz kuru datoru (-iem) šī frāze attiecas. Ir vairākas darbības, kā to realizēt, un mēs tos apskatīsim nākamajās nodaļās.

2. Kas ir DNS

DNS ir interneta mugurkauls. Šis apgalvojums ir tālu no precīzas DNS definīcijas, taču tā patiesumu nevar apstrīdēt. Bez domēna vārdu sistēmas nedarbotos viss internets, kā arī visas briesmīgās sekas, ko tas radīs.

Domēna vārda pakalpojums darbojas vairākos abstrakcijas līmeņos, kas ļauj pareizi klasificēt domēnus, stingrā hierarhiskā struktūrā. Šīs abstrakcijas sauc par nosaukumvietām, un tās atdala ar punktiem, kas atrodami katrā domēnā. Ja, piemēram, lietojat domēnu www.hostingtribunal.com, jums ir šādi slāņi:

Augstākā līmeņa domēni

Šī ir domēna “.com” daļa. Ja vien jūs nebūtu uzaudzis zem klints, jūs noteikti būtu dzirdējuši par “.com”, “.net.”, “.Org” un citiem populāriem augstākā līmeņa domēniem. Tie ir visizplatītākie un arī vecākie. Pašlaik ir vairāk nekā 342,4 miljoni domēna vārdu reģistrāciju, un “.Com” un “.net” kopējā summa ir 151,7 miljoni no viņiem.

Daži augstākā līmeņa domēni ir globāli izmantojami, piemēram, iepriekšminētie, taču ir arī tādi, kuru darbības joma ir ierobežota ar noteiktām organizācijām vai valstīm. “.Edu” gTLD ir paredzēts izglītības iestādēm, “.gov” – valdības organizācijām utt.

Jautrs fakts par gTLD: Ļoti populārais .TV gTLD, kas tiek plaši izmantots kā atsauce uz “televīziju”, patiesībā ir valsts kods TLD (ccTLD) valstij Tuvalu, kas tīrā veidā rada ievērojamu daudzumu savas nacionālās neto vērtības. šīs sakritības dēļ!

Valsts koda augstākā līmeņa domēni

Valsts koda TLD ir augstākā līmeņa domēni, kurus izmanto, lai aprakstītu vietnes, kas darbojas konkrētās valstīs un reģionos (vai no tiem). Tie ir noderīgi zīmolu veidošanai, vietējiem uzņēmumiem un starptautiskām vietnēm ar daudzām vietējām iterācijām.

Tiešsaistes gigantam Amazon ir dot-com versija, dot-de Vācijai, dot-uk Apvienotajai Karalistei utt. Šī pieeja veicina vietējā tirgus izplatību, apiet valodas barjeras un ievērojami atvieglo pārvadāšanas izmaksu (un muitas nodokļu) aprēķināšanu..

Ņemiet vērā, ka ccTLD joprojām ir TLD, nevis sekundāri domēni.

Otrkārt-Līmeņa domēni

Otrā līmeņa domēni atrodas pirms punkta dot-com vai dot-us. Mūsu piemērā šī ir www.hostingtribunal.com sadaļa “hosttribunal”. Tomēr, ja par piemēru ņemtu vietni www.bbc.co.uk, “.co” daļa būtu otrā līmeņa domēns.

Jauni gTLD tiek izveidoti, izmantojot ilgstošu, dārgu pieteikšanās procesu un novērtējumu, ko veic ICANN (cita starpā visu domēna vārdu pārvaldes iestāde), un jūs kā lietotājs varat izmantot tikai esošo komplektu.

ICANN vietnē ir daudz noderīgas informācijas par domēna vārdiem.Galu galā ICANN regulē visus esošos domēna vārdus.

No otras puses, otrā līmeņa domēni var būt neatkarīgi no tā, kā vēlaties. Kamēr vārds nav pieejams, varat to reģistrēt. Tomēr, ņemot vērā interneta lielumu, tas ne vienmēr ir viegls uzdevums.

Jautrs fakts par otrā līmeņa domēniem: jo īsāks un atpazīstamāks ir domēns, jo vērtīgāks tas ir. Ir ļoti daudz uzņēmumu un cilvēku, kas gūst peļņu no domēnu reģistrēšanas, kas varētu radīt komerciālu interesi, un pēc tam tos pārdot, lai gūtu ievērojamu labumu. Jauna domēna vārda reģistrācija parasti maksā no USD 1 līdz USD 100, taču, iegādājoties “premium” domēnu no personas, kurš to ieguvis tikai un vienīgi tā tālākpārdošanai, bieži vien var nākties saņemt desmitiem vai simtiem tūkstošu dolāru.!

Apakšdomēni

Apakšdomēnus pārvalda otrā līmeņa domēna īpašnieks, un tie var izveidot neierobežotu skaitu apakšdomēnu DNS zonā. Šī iemesla dēļ diezgan bieži redzēsit tādus utilītprogrammas apakšdomēnus kā “veikals.midomens.com” vai “blogs.midomens.com”..

Apakšdomēnu izveidošana ir bezmaksas, un tie ir ļoti noderīgi, lai URL joslā sniegtu papildu informāciju. Uzņēmumos jūs tos redzētu ligzdotus vēl biežāk, ja tur tiek norādīta arī atrašanās vieta, tips, mērķis utt. Piemēram, “serveri.storage.eu-west.region1.google.com” varētu viegli būt likumīgs domēns Google serverim..

3. Kā darbojas DNS

Tur un atkal – DNS pieprasījuma dzīves cikls

Iesniedzot pieprasījumu par domēnu www.hostingtribunal.com, jūsu pārlūkprogramma vispirms pārbauda vietējo operētājsistēmu, vai tajā nav ierakstu.

Vai atceraties failu “hosts”, kuru mēs jau minējām? Tas joprojām atrodas, un tā ir pirmā vieta, kur OS meklē ar šo domēnu saistītās IP adreses.

Ja tajā neatrod atsauci, operētājsistēma sazinās ar jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju.

Šis ir sākums procesam, ko sauc DNS ierakstu meklēšana, kad ISP nosūta pieprasījumu globālajam tīklam, lai atrastu resursu (vietni, parasti), kuru vēlas tiešais lietotājs. Sakarā ar to, ka katram pakalpojumu sniedzējam tiek veikts DNS meklējumu skaits (burtiski miljoni miljonu sekundē), ISP parasti saglabā ierakstu kešatmiņā saglabāto versiju, tāpēc viņiem nav jāveic meklēšana katru reizi, kad tiek pieprasīts viens un tas pats resurss..

Tīkla kabeļi ir satriecoši!Šis kabelis ir DNS vaicājuma sākums vai beigas.

Markusa Spiskes foto vietnē Unsplash

Šo procesa posmu veic rekursīvs rezolūtors. Ievērības cienīgs fakts par rezolūciju ir tas, ka tas saņemtos pieprasījumus sagrupē partijās. Būtībā tas rada kešatmiņas datu bāzi, lai neliels pieprasījumu skaits varētu apkalpot ievērojamu lietotāju skaitu. Tas ietaupa tīkla trafiku, kas ir ārkārtīgi svarīgi, paturot prātā interneta mērogu.

Ja jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam nav IP, kuru vēlaties OS, ISP jūsu pieprasījumu tālāk virza ķēdē (kurš pēc tam pievienos atdevi savai DNS kešatmiņas datu bāzei).

Saknes vārda serveri

Ja jūsu pieprasījums maršruta kešatmiņā saglabātajos datos nekur neatrod atbildi, tas tiek nosūtīts uz saknes vārda serveri. Tās ir iestāde, kurā ir katrs DNS ieraksts, un ir atbildīgas par visu to autentiskuma un pieejamības kontroli. Saknes serveri novirza katra gTLD trafiku uz attiecīgo iestādi.

Kad jūsu vaicājums nokļūst saknes nosaukuma serveros, viņi pārbauda, ​​vai nav atbilstošās gTLD autoritātes. Viņi vispirms skenē domēna vārdu no labās puses. (Tehniski domēna vārdi tiek lasīti no labās uz kreiso pusi.) Piemēram, domēnam jebkura “.Com” domēna vārdu, viņi novirza vaicājumu uz “.com” TLD vārdu serveriem – VeriSign serveriem..

TLD vārdu serveri jau zina, par kuru gTLD viņi ir atbildīgi, tāpēc viņi pārbauda otrā līmeņa domēnu. Mūsu www.hostingtribunal.com vaicājuma gadījumā TLD vārdu serveri pārbaudīs, vai nav “hosttribunal”, un, izmantojot optimizētus algoritmus, tiks parādīts rezultāts.

TTL

Pieprasījuma atgriešanas laikā mūsu neregulārie serveri (rekursīvie serveri) noteiktā laika posmā glabās iegūtās DNS vērtības.. To sauc par “dzīves ilgumu” (TTL), kāds ir jebkuram domēna ierakstam. TTL ilgums tiek noteikts ar pašu ierakstu.

Ja vēlaties, lai jūsu ieraksts bieži tiktu atsvaidzināts ar serveru DNS ķēdi, varat iestatīt īsu dzīves ilgumu. Tas diezgan bieži nav vajadzīgs, jo strādājošā domēna DNS ieraksti bieži nemainās.

Pēc visa pieprasījuma pieprasījums tiek nosūtīts atpakaļ uz datoru, kur ierakstu saglabājat pārlūkprogrammā kā lokālu atsauci, un pati pārlūkprogramma nosūta pieprasījumu IP, kuru saņēmāt par šo domēnu..

Kāds brauciens, eh!

Ņemot vērā to, ka datu apmaiņa internetā ir tuvu gaismas ātrumam, izmantojot šķiedru kabeli, šī visa tehniski sarežģīto notikumu sērija ilgst tikai milisekundes.

Jautrs fakts par saknes vārdu serveriem: Ir tikai 13 saknes vārdu serveri! Patiesībā katru no tiem veido mašīnu kopums, lai nodrošinātu nepieciešamo skaitļošanas jaudu, drošību, dublēšanu un joslas platumu. Ja kaut viens saknes serveris nedarbojas, ietekme uz internetu ir milzīga. Neskaitāmas vietnes pārtrauks risināt; pat milzīgie, kas vienmēr ir pieejami, tiks nolaisti. 13 serverus pārvalda:

VeriSign, Inc., Dienvidkalifornijas universitāte (ISI), Saskaņoti sakari, Merilendas Universitāte, ASA (Ames pētījumu centrs), Interneta sistēmu konsorcijs, Inc., ASV Aizsardzības ministrija (NIC), ASV armija (pētījumu laboratorija), Netnod, VeriSign, Inc., RIPE NCC, ICANN un WIDE projekts

4. DNS zonas dissekcija – ierakstu veidi

Apzīmējums, ar kuru jūs varat saskarties, izveidojot savu vietni, it īpaši, ja domēna vārds ir reģistrēts vienā vietā un mitināšana tiek nodrošināta citā vietā, ir ieraksts vai DNS ieraksti. Visi ar vietni saistītie DNS ieraksti ir vietnes DNS zonas daļa.

Savukārt DNS zona pilda administratīvo un tehnisko funkciju. Stingri sakot, DNS zonas definīcijā teikts, ka tas ir visas domēna vārdu sistēmas segments, kas ir viena administratora pārziņā, neatkarīgi no tā, vai tā ir juridiska vai privāta vienība.

Es zinu, tas izklausās pēc tehniskām muļķībām.

Tas izskatās DNS zona.Detalizēta DNS zona ar daudziem ierakstiem. Protektora protektoru uzmanīgi.

Tomēr es to atstāšu un pievērsīšos praktiskiem DNS zonas aspektiem, kas tieši attiecas uz vietņu mitināšanu.

Tīmekļa mitināšanā vairāki savstarpēji saistīti pakalpojumi ir jānovirza uz atbilstošiem hostinga pakalpojuma serveriem – vietni, datu bāzi, e-pastu – lai darbotos, un šo koordināciju regulē dati, kas tiek glabāti DNS zonā. Zona ir DNS ierakstu kolekcija, kas sakārtota pēc to individuālajiem tipiem; saturu sauc par a DNS zona.

Piemēram, ieraksts, kas norāda domēna vārdu, no kurienes (no kura servera, tas ir), lai ielādētu saturu (pazīstams arī kā “vietne”), tiek glabāts galvenajā A ierakstā. Diezgan bieži www ieraksts iegūst arī A ierakstu.

Tomēr ir arī citi pasta pakalpojumu, papildu pakalpojumu, īpašumtiesību autentifikācijas un citu ierakstu veidi.

5. Galvenie DNS ierakstu veidi

Ieraksts

Ieraksts ir DNS ieraksts, kas domēna vārdu saista ar IP adresi. Šādi jūsu vietnes mājas serveri var atrast internetā. Tas ir ieraksts, kas vietni (saturu) saista ar izraudzīto domēna vārdu (adresi).

AAAA ieraksti

AAAA ieraksti ir tieši tādi paši kā A ierakstiem, bet IPv4 adrešu vietā viņi izmanto IPv6, kas jau ir nepieciešamība. Kad tika izveidots internets, IP versijas 4 nodrošinātais 4 miljardu adrešu skaits šķita lielāks par to, kas jebkad būtu vajadzīgs. Tomēr, strauji pieaugot internetam un eksplodējot ar to savienotajām ierīcēm, tas vairs nenotiek. IPv6 tika ieviests, lai apkarotu IPv4 pūla izsīkumu, nemainot daudz, kā DNS darbojas kopumā.

CNAME ieraksts

CNAME ieraksts ir diezgan līdzīgs A ierakstam, taču tas saista domēna vārdu ar citu domēna vārdu. Tādā veidā jūs varat piesaistīt sava domēna apakšdomēnus ārējiem domēniem, neuztraucoties par to IP adrešu maiņu – tā vietā jums tiks norādīts tieši uz citu domēna vārdu.

MX ieraksts

MX ieraksts ir tas, kurš novirza pasta servera un diezgan bieži “serveru” atrašanās vietu. Lai jūsu vietne tiktu atvērta, ir nepieciešams tīmekļa serveris kas kalpo vietnes datiem; tomēr e-pastus nosūta un saņem a pasta serveris, līdz ar to MX ieraksta esamības mērķis.

MX ierakstiem ir īpašs īpašums, ko sauc par prioritāti. MX servera prioritāte tiek apzīmēta ar cipariem, sākot ar nulli. Tas tiek darīts galvenokārt atlaišanas iemeslu dēļ, lai vairākus pasta serverus varētu saistīt ar vienu domēna vārdu. Ja serveris ar 0. prioritāti neatbild uz pieprasījumu, tiek uzdots serveris ar nākamo numuru utt..

SPF ieraksti

SPF ieraksti ir TXT ieraksts (teksta ieraksts), ko izmanto pasta pakalpojumu autentiskuma noteikšanai. Tā kā pasta protokols ir diezgan vecs un pēdējās desmitgadēs nav redzējis daudz (ja tāds ir bijis) atjauninājumus, ik pa laikam tiek ieviesti papildu drošības pasākumi. Lielākā daļa no tām palīdz noteikt, vai e-pasta sūtītājs ir persona, par kuru viņš apgalvo, ka ir. SPF ieraksti ir viens no tiem mehānismiem.

PTR ieraksti

PTR ieraksti ir reversie DNS ieraksti, kas ir tieši pretēji A ierakstiem. Viņi saista IP domēniem. Tādā veidā, kad vaicājat IP, jūs varat iegūt nozīmīgu informāciju par to, ar kādu domēna vārdu tas tiek saistīts.

NS ieraksti

Nosaukumu servera ieraksti ir vieni no vissvarīgākajiem, jo ​​tie norāda domēna vārdu, kuru DNS zonu izmantot. Parasti DNS zonu var izveidot jebkura DNS serveris un tam ir dažādi ieraksti. Piemēram, varat izveidot derīgu DNS zonu vietnei “google.com” un nosūtīt to uz savu vietni. Vai tas nozīmē, ka visa Google trafiks tagad ir jūsu pašu? Nu, nē, jo autentiski Google.com NS (nameserver) ieraksti saka, kuri precīzi nosaukuma serveri satur pareizi DNS zona. Diezgan parocīgi.

6. Kas ir DNS kešatmiņa

Kā jau katrā interneta sistēmā – vienmēr ir iesaistītas drošības problēmas un apsvērumi, un DNS nav izņēmums.

Īpaši izplatīta izmantošana ir Saindēšanās ar DNS kešatmiņu. Tas notiek, ja autoritatīvs serveris ir ļaunprātīgi iestatīts tā, lai DNS vaicājumam sniegtu nepareizus rezultātus.

Vienkāršs DNS saindēšanās piemērs ir tas, ka “google.com” vienmēr norāda uz Google serveriem un atver drausmīgo vietni. Ja kāds konkrēts serveris vai serveru komplekts sniedz nepareizus ierakstus augšupējiem DNS meklētājiem, vietne google.com var atrisināt jebkuru IP, ko hakeri ir iestatījuši. Parasti to var panākt, izmantojot vīrusus vai kļūmes DNS protokolā.

Vēl viena izmantošana ir DNS pastiprināšanas uzbrukumi, kur DNS serverus krāpj nepareiza DNS vaicājuma pieprasītāja adrese, un tie visi atgriež datus vienā IP. Tādā veidā tūkstošiem serveru var nosūtīt DNS atbildes vaicājumu konkrētai mašīnai, līdz tās pieejamie resursi tiek izsmelti. Šāda veida ļaunprātīgas izmantošanas gadījumā uzbrukums nav vērsts uz pašiem DNS serveriem; tā vietā tos izmanto, lai samazinātu citus serverus.

DNS tunelēšana ir vēl viens uzbrukums DNS serveriem. Būtībā tas ir veids, kā ļaunprātīgus datus pārsūtīt no vienas mašīnas uz otru. Paši dati tiek kodēti pieprasījumā, kas tiek nosūtīts uz serveri. Atbildot uz serveri, tiek izveidots divvirzienu savienojums datu pārsūtīšanai, un tas bieži vien ļauj neatļautai attālinātai piekļuvei pašam serverim..

Vietējās DNS izmantošanas veids ir DNS nolaupīšana. Tas nozīmē tīkla informācijas rediģēšanu noteiktā mašīnā, lai tā atrisinātu savus DNS jautājumus pret ļaunprātīgu DNS serveri. Parasti jūsu sistēma ierakstu iegūšanai izmantotu uzticamus DNS serverus, taču, ja šie dati ir mainīti, jūs varat beigties ar visiem DNS ierakstiem, kurus uzbrucējs ir iestatījis uz ļaunprātīgu DNS serveri..

Hakeri labi zina par DNS ievainojamībām.DNS uzbrukumi ir biežāki, nekā jūs domājat, it īpaši DDoS šķirne.

Foto: Samuels Zellers vietnē Unsplash

DDoS (Distributed Denial of Service) uzbrukums ir NXDOMAIN uzbrukums kas izmanto ļoti daudz serveru, lai iesniegtu pieprasījumus uz neesošu domēnu, pārpludinot DNS serverus ar pieprasījumiem šajā procesā. Katrai mašīnai ir ierobežoti resursi un tā var veikt ierobežotu skaitu vaicājumu, pirms tā sāk pievienot kavēšanos vai pakalpojumi sāk avarēt. Tiklīdz serveris ir pārpildīts ar uzbrucēju pieprasījumiem, tas vairs nevar apkalpot nevienu likumīgu lietotāju pieprasījumu.

7. Bažas par drošību

Šodien mēs apskatījām, kas ir DNS, principus, kā tas darbojas, un sarežģītības, kas var izraisīt nepareizu izmantošanu.

Tēma ir diezgan plaša un piepildīta ar tehniskām specifikācijām, taču šai informācijai vajadzētu būt vairāk nekā pietiekamai, lai jūs varētu izglītoti sarunāties par DNS ar draugiem un kolēģiem.

Kā visa interneta stūrakmens, domēna vārda pakalpojums ir tēma, kas vismaz mazliet jāsaprot ikvienam profesionālim un hobijam. Cerams, ka jums tagad ir nepieciešamā izpratne un varat iedziļināties DNS specifikācijās, ja šis raksts ir izraisījis jūsu interesi.

Secinājums

Šodien mēs apskatījām, kas ir DNS, principus, kā tas darbojas, un sarežģītības, kas var izraisīt nepareizu izmantošanu.

Tēma ir diezgan plaša un piepildīta ar tehniskām specifikācijām, taču šai informācijai vajadzētu būt vairāk nekā pietiekamai, lai jūs varētu izglītoti sarunāties par DNS ar draugiem un kolēģiem.

Kā visa interneta stūrakmens, domēna vārda pakalpojums ir tēma, kas vismaz mazliet jāsaprot ikvienam profesionālim un hobijam. Cerams, ka jums tagad ir nepieciešamā izpratne un varat iedziļināties DNS specifikācijās, ja šis raksts ir izraisījis jūsu interesi.

BUJ

Kāds ir DNS piemērs?

Domain Name Service (DNS) ir vispasaules specifikācija, kas ļauj cilvēkiem lasāmus vārdus saistīt ar interneta IP. Jūs kā interneta lietotājs izmantojat DNS katru dienu, izmantojot katru apmeklēto vietni, pārbaudot e-pastu un veicot interneta zvanu. Katra no šīm darbībām veic DNS vaicājumu, lai jūsu dators varētu uzzināt, uz kuru serveri pieprasījums jānosūta.

Kāpēc jūs izmantotu DNS??

DNS tiek izmantots, lai atrisinātu jebkuru pakalpojumu internetā. Jūs vienmēr varat norādīt savus pakalpojumus uz IP, bet IP adreses (īpaši IPv6) ir daudz grūtāk atcerēties, un arī IP var aizstāt ar pakalpojumu. DNS apstrādā šīs izmaiņas jūsu vietā. Piemēram, serveri, kas mitina “google.com”, var mainīties, taču jums tie nav jāpārbauda vai jāiegaumē – DNS apstrādā šīs izmaiņas, lai jūs vienmēr varētu rakstīt “google.com” un sasniegt pazīstamo vietni neatkarīgi no izmaiņām faktiskais IP aiz tā var tikt pakļauts.

Kāda ir DNS IP adrese?

IP adrese ir protokols, kas izveidots tā, lai katrai tīkla mašīnai varētu piešķirt unikālu identifikatoru. Parasti katrs IP ir unikāls ar mašīnu, un tas ļauj sasniegt minēto ierīci tīklā vai, visbiežāk, internetā, kas ir lielākais tīkls pasaulē. Veicot DNS vaicājumu, jūsu pieprasījums sasniedz IP, kas ir tās mašīnas adrese, uz kuru jums jānovirza pieprasījums.

Kas ir DNSSec??

DNSSec ir specifikācija, kas ļauj pastiprināt DNS, lai nodrošinātu lielāku drošību. Tas ir DNS protokola paplašinājumu komplekts, kas ļauj tam pārbaudīt pieprasījuma izcelsmi un iesniedzamo un pieprasīto datu integritāti, nodrošinot pieprasījumiem parakstīšanas mehānismu. DNSSec pārtrauc manipulētu datu iesniegšanu serveros, lai ļaunprātīgi mainītu ierakstus.

Kas ir 1.1.1.1 DNS?

1.1.1.1 DNS ir diezgan jauns (atklāts 2018. gada 1. aprīlī) DNS rekursīvs vārdu serveris, ko CloudFlare ir izveidojis sadarbībā ar APNIC. CloudFlare ir vadošais starptautiskais uzņēmums DNS un anti-DDoS laukos. Nosaukumu servera mērķis ir nodrošināt ātrāko DNS atrisinājumu un koncentrēties uz privātumu. Papildus CloudFlare 1.1.1.1, citi slaveni DNS serveri ir Google 8.8.8.8 un 8.8.4.4, ko daudzas sistēmas izmanto.

Kas ir DNS meklēšana?

DNS meklēšana ir process, kurā tiek nosūtīts vaicājums par noteiktu domēnu vai IP un tiek iegūts tam atbilstošs ieraksts. DNS vaicājumi notiek katru reizi, kad piekļūstat vietnei vai ar Web saistītam pakalpojumam, jo ​​vienmēr ir jābūt serverim (ar tam noteikto IP adresi), kas kalpo šim pieprasījumam..

Kas ir DNS serveris?

DNS serveri ir mašīnas, kuras izmanto, lai mitinātu lietojumprogrammu, kas saglabā, saglabā kešatmiņu un apkalpo DNS ierakstus. Šiem nolūkiem vispopulārākā lietojumprogramma ir BIND, kuru arī izmanto daži no saknes vārdu serveriem. Kad serverim ir pareiza lietojumprogramma, kas kā domēna serveri ir iestatīta pareizi, tā kļūst par DNS serveri. Cita veida DNS serveri ir rekursīvi DNS serveri, kas tiek izmantoti vienīgi DNS ierakstu uzturēšanai un nodrošināšanai.

Kas ir DNS zona?

DNS zona ir DNS ierakstu kolekcija, kas sniedz jēgpilnu informāciju par noteiktu domēnu. Tas ietver ierakstus par visiem pakalpojumiem, kas saistīti ar domēnu – tīmekļa serveri, e-pasta pakalpojumiem, autentifikācijas ierakstiem, teksta ierakstiem un daudziem, daudziem citiem. DNS meklēšanas pieprasījumus var veikt attiecībā uz noteiktu ierakstu DNS zonā vai kopumā uz DNS zonu.

Kas ir DNS?

Domēna vārdu sistēma ir vispasaules specifikācija internetā, kas ļauj “nosaukumus” (vai domēna vārdus) kartēt uz IP adresēm. Tas ir izveidots, jo cilvēkiem ir diezgan grūti iegaumēt ciparu secības, piemēram, IP adreses, un vārdus ir daudz vieglāk iegaumēt, jo jūs varat ar tiem saistīt nozīmi. Piemēram, atcerēties IP “157.240.1.35” un rakstīt to katru reizi, kad vēlaties pārbaudīt savu sociālā multivides kontu, varētu būt apnicīgi, tomēr “facebook.com”, kas norāda uz šo IP, ir daudz ērtāks..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author