Drupal verzus WordPress

Ak ste vy ako mladý web dev, ktorí používajú program Drupal alebo WordPress, môžu odpovedať:

Čo je liek Drupal? ��

Dôvod, prečo by boli viditeľne zmätení, je ten, že každý vie, čo je WordPress. V takom prípade si ľudia, ktorí začínajú hru na systém správy obsahu, myslia, že WordPress je jedinou možnosťou. Samozrejme by sa mýlili.

Drupal bol v skutočnosti dlhšie ako WordPress. Obaja sú softvér s otvoreným zdrojom, ktorý vám umožňuje vytvárať a spravovať webové stránky.

Pre skutočne neinformovanú osobu, ktorá sa snaží vytvoriť webovú stránku, obaja prídu s veľkou krivkou učenia. Na dokončenie konečnej vízie môžu byť potrební weboví vývojári, ale obaja môžu poskytnúť zábavný vzdelávací zážitok pre začiatočníkov. Všetci vývojári webových stránok už majú svoj obľúbený systém na správu obsahu.

Všetko, čo hovorilo, ktorý z nich je lepší?

Kto je víťazom?

WordPress je kráľom ��.

kráľ

Existuje dôvod, prečo WordPress ovláda 27% internetu. WordPress nie je dokonalý a Drupal má lepšiu bezpečnosť ako WordPress, ale stále je zďaleka najlepším CMS na dnešnom trhu..

Navrhovatelia Drupalu tvrdia, že prispôsobenie je oveľa lepšie ako to, čo ponúka WordPress a spôsob, akým bol vytvorený, z dlhodobého hľadiska uľahčuje prácu. Problém s týmto tvrdením je v tom, že rozšírené funkcie, ktoré ponúka, sú také ezoterické a komplikované, že by bolo jednoduchšie #LearnToCode. Rovnaké množstvo prispôsobenia je možné dosiahnuť pomocou webového vývojára na oboch platformách.

Drupal bol vytvorený s ohľadom na vývoj webových aplikácií. To znamená, že v zásade musíte byť webový vývojár, aby ste naplno využili právomoci spoločnosti Drupal.

Obe možnosti sú voľne použiteľné. Ak ste skutočne na plote a nechcete za to brať slovo nikomu inému, vyskúšajte obidve. Mal by som spomenúť plne optimalizovanú inštaláciu WP, ktorá je vo všeobecnosti oveľa rýchlejšia.

Systémy na správu obsahu

Čo je systém na správu obsahu?

Je to systém, ktorý riadi váš obsah!

CMS (šikovná skratka) sa dá vysvetliť trochu podrobnejšie.

V podstate to, čo vám umožňuje urobiť, je vytvoriť webovú stránku. Môžete ho vytvoriť od začiatku, upravovať všetky jeho aspekty, vytvárať na ňom obsah a robiť všetko, čo potrebujete pre správu svojich webových stránok..

V dnešnej dobe veľa ľudí používa platformy elektronického obchodu, napríklad Shopify, na predaj tovaru a služieb online. To nebolo vždy tak. Shopify a jej ilk sú relatívne nové hry na webe. V minulosti a v súčasnosti ľudia používali platformy WordPress a iné platformy CMS na predaj svojho tovaru online.

Predtým každý používal iba HTML na vytváranie webových stránok. Naozaj škaredé webové stránky. Ak ste sa pri tejto verzii internetu neobsadili, zvážte šťastie.

Systémy pre správu obsahu sa v dnešnej dobe a veku objavujú veľmi rozdielne, ale systémy OG sú otvorené a umožňujú hromadné prispôsobenie.

Trhový podiel

Väčšina ľudí počula o WordPress. Má to dôvod. WordPress dominuje na trhu.

Naša štatistika uvedená v úvode tohto článku ukazuje, že program WordPress pomáha ohromujúcemu množstvu ľudí spravovať svoje webové stránky. Ak sa len pozrieme na trhový podiel všetkých možností CMS, výsledok je ešte ohromujúci.

WordPress vezme domov takmer 60% podielu na trhu a Drupal zaberá iba 4,6% podiel na trhu. To nie je nič, toto číslo odráža obrovské množstvo ľudí tam na internete.

Existuje veľa dôvodov, prečo má WordPress taký veľký podiel a Drupal má taký malý podiel. Poďme do nich.

Drupal

drupalDrupal začal na začiatku 2000-tych rokov ako skromná výveska pre vývojárov webu. Keď v roku 2001 prešiel na projekt s otvoreným zdrojom, začal získavať trakciu ako decentralizovaná sieť vývojárov a dizajnérov. Dnes je Drupal úplne vyvinutý komunitou Drupal.

Komunita Drupal nie je taká veľká ako komunita WordPress, ale jej aktívni členovia sú mrzutí. Ľudia, ktorí skutočne používajú Drupal, ho milujú a tvrdia, že Drupal je najväčším pozitívom, že to nie je WordPress..

WordPress

wordpress logo minWordPress sa začal o niečo neskôr ako Drupal začiatkom roku 2000. Tento softvér bol pôvodne navrhnutý tak, aby umožnil komukoľvek vytvoriť webovú stránku alebo blog. Teraz je možné v CMS vytvoriť takmer akýkoľvek typ webovej stránky.

Systém pre správu obsahu a hlavný kód je stále udržiavaný spoločnosťou Automattic, masívny ekosystém tém a doplnkov je vyvíjaný predovšetkým komunitou. Existujú skupiny ľudí, ktorí sa zaviazali zlepšovať WordPress. Komunita je vo všeobecnosti masívna, čo vedie k obrovskej podpore na všetkých fórach a iných komunikačných platformách.

Väčšina webových vývojárov dnes používa WordPress. Zoznam dôvodov môže byť dlhý alebo krátky, ale jeho podstatou je to, že robí všetko, čo môže niekto potrebovať. Ak sa niečo nedá nájsť alebo ľahko dostupné, vyškolený vývojár môže pomocou HTML a CSS vybudovať to, čo si predstavoval..

Ako každá práca

Drupal a WordPress fungujú veľmi podobne.

Krok 1: Nájdite poskytovateľa hostingu.

Drupal a WordPress sú softvér, ktorý si nainštalujete na svoj ovládací panel hostenia. To znamená, že musíte zistiť, ktorú hostingovú službu chcete používať. Zistenie, ktorý hostiteľ sa má použiť, môže byť trochu ohromujúce.

Existuje veľa z čoho vyberať. Niektoré z nich sú lacné, zatiaľ čo iné stoja veľa peňazí. Najlepšie je prečítať si rozpis rôznych možností. Našim najviac odporúčaným hostingovým servisom je SiteGround, ale existuje nespočet ďalších možností, ktoré odporúčame. V každej kategórii sú prémiové opcie, stabilné opcie, lacné opcie a alternatívy.

Mnoho poskytovateľov hostingu ponúka pre WordPress inštaláciu jedným kliknutím. Ďalší z nich – vrátane stránok SiteGround, Bluehost, HostGator a GoDaddy – zahŕňajú ďalšie témy WordPress a ich vlastné aplikácie na tvorbu webových stránok..

Krok 2: Nájdite tému.

Témy sú v podstate estetickou stránkou vášho webu. Väčšina prvkov dizajnu na vašom webe bude pochádzať z vašej témy. S tvorcami webových stránok nepoužívate „témy“ v tradičnom slova zmysle, pretože témou je samotný tvorca webových stránok. Väčšina populárnych tvorcov webových stránok však ponúka galériu rôznych štýlov (nazývanú šablóny), z ktorej si môžete vybrať.

Niektoré témy majú viac funkcií ako iné. Mnoho tém má rôzne účely a ponúka rôzne funkcie v závislosti od účelu. Jedna téma môže byť pre blog, zatiaľ čo iná pre reštauráciu.

Drupal a WordPress obe majú k dispozícii bezplatné témy a získate prístup k prémiovým témam, za ktoré môžete platiť. Existuje možnosť zakúpiť si tému aj od vývojárov tretích strán.

Musíte len stiahnuť tému a potom nahrať súbor zip do svojho CMS. Po inštalácii sa zmení vzhľad webových stránok a spôsob ich zostavenia.

Krok 3: Stiahnite si doplnky alebo moduly.

Pluginy a moduly sú dve rôzne názvy, ale rovnajú sa tej istej veci. Ide o pridaný softvér, ktorý pridáva novú funkciu alebo ponúka na váš web nejakú novú funkciu.

WordPress volá tieto doplnky a Drupal ich nazýva moduly.

Tieto ďalšie časti softvéru, ktoré možno použiť, dokážu urobiť takmer čokoľvek. Závisí to len od toho, čo boli urobené. Niektorí môžu skryť názov blogového príspevku, zatiaľ čo iní môžu na vašom webe ponúknuť plnú funkčnosť elektronického obchodu.

Nezabudnite však na to, že pre každý problém, ktorý chcete vyriešiť, existuje zvyčajne viac možností. Zvážte tiež, že ak použijete príliš veľa doplnkov alebo modulov, váš web bude „nafúknutý“ a môže ho spomaliť – veľa.

Krok 4: Pomocou kódu pridajte dokončovacie úpravy.

Dôvodom, prečo ľudia používajú radšej CMS ako tvorcu webových stránok, je úplné prispôsobenie ich webovej stránky a zabránenie tomu, aby sa dostali do krabice schopností..

Veľa času to znamená, že pomocou HTML a CSS získate to, čo chcete. Doplnky alebo moduly niekedy nerobia to, čo chcete, alebo téme chýba funkčnosť, ktorú môžete rýchlo upraviť.

Použitie vlastného kódu môže byť skvelým spôsobom, ako ďalej prispôsobiť svoje webové stránky. Kicker je, že by ste mali vedieť, čo robíte, alebo že môžete urobiť viac škody ako úžitku.

témy

Je nemožné vedieť, koľko tém pre oba systémy CMS sa momentálne nachádza. Na WordPress je momentálne k dispozícii menej ako 6 000 tém. To sú tie na WordPress.

Na ThemeForest je tiež viac ako 11 000 tém a na internete sa vznáša nespočet ďalších tém. Je ťažké nájsť oficiálny počet Drupalských tém; ich je dosť, ale nie toľko ako WordPress.

Vývojári tém sú v podstate vývojári tretích strán, ktorí chcú predávať témy používateľov (alebo služby) používateľov WordPress a Drupal a ktorí dostanú akúkoľvek prácu, ktorú chce užívateľ robiť. Vzhľadom na veľké množstvo používateľov, ktoré má WordPress, sa dopyt po témach WordPress v posledných rokoch prudko zvýšil. To znamená, že ako používateľ programu WordPress budete mať na výber väčšiu skupinu tém.

Existuje mnoho vývojárov, ktorí vytvárajú témy pre WordPress a Drupal.

Pluginy a moduly

Existuje asi 48 500 doplnkov pre WordPress. Na Drupale je okolo 43 000 modulov.

Pluginy a moduly pracujú takmer rovnako na WordPress a Drupal. Obaja majú príliš veľa možností, aby sa niekedy dostali cez. Je skutočne úžasné prejsť náhodnými doplnkami a modulmi, aby ste zistili, koľko zbytočných sa v priebehu rokov vytvorilo.

Pre pluginy a moduly platí nasledujúce:

  1. Je potrebné, aby ste svoje webové stránky úplne prispôsobili.
  2. Ak ich používate príliš veľa, vaše stránky sa spomalia.
  3. Uchovávanie zastaraných doplnkov predstavuje bezpečnostné riziko.
  4. Mnoho bezplatných doplnkov môže vykonávať lepšiu prácu ako platené.
  5. Niektoré doplnky, ako sú tieto, sú takmer povinné.

Ani platforma tu nemá jasnú výhodu vo funkcii doplnkov alebo modulov – obe robia to, čo tvrdia. Vzhľadom na rozsiahly ekosystém doplnku WordPress, musíme dať výhodu WordPress.

zabezpečenia

Drupal robí bezpečnosť najvyššou prioritou. Teraz aj WordPress; Drupal sa však všeobecne považuje za oveľa bezpečnejší.

Dosahuje to prostredníctvom komunitne riadeného bezpečnostného poradenského systému. Komunita Drupal je agresívna, pokiaľ ide o opravovanie bezpečnostných problémov.

Okrem toho Drupal jednoducho nie je taký populárny ako WordPress, čo znamená, že sa menej ľudí pokúša hackovať CMS. Ako už bolo spomenuté, veľa zraniteľností sa nachádza v zastaraných témach a doplnkoch – keďže WordPress ich má oveľa viac, má oveľa väčšiu „útočnú plochu“.

Je to niečo ako situácia v počítači Mac OS X verzus Windows. Menej ľudí sa pokúša hackovať operačný systém spoločnosti Apple, pretože nemá toľko používateľov ako Windows.

Vďaka tomu je WordPress stále v bezpečí. Používanie osvedčených postupov a využívanie doplnkov zabezpečenia je skvelý spôsob, ako zabezpečiť a sledovať svoje webové stránky. Dokonca aj hostiteľská služba, ktorú si vyberiete, hrá v zabezpečení veľkú úlohu.

SEO

Drupal a WordPress vstupujú na svet optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO) za rovnakých podmienok. Obe vám umožňujú upravte všetky aspekty svojich webových stránok ktoré môžu ovplyvniť hodnotenie vašich vyhľadávacích nástrojov. Porovnajte to s možnosťami SEO u populárnych tvorcov webových stránok, ako sú Wix, Squarespace a Weebly, čo okrem iného sťažuje štruktúru webovej stránky tak, ako chcete..

V týchto dvoch systémoch na správu obsahu môžete auditovať všetky aspekty technického SEO, vytvárať silo pre kľúčové slová, správne štruktúrovať svoju webovú stránku, vytvárať efektívne tituly, upravovať adresy URL, upravovať súbory robots.txt, používať certifikát SSL a optimalizovať všetko ostatné.

Obidva tiež ponúkajú smiešne množstvo doplnkov SEO – alebo modulov, z ktorých si môžete vybrať. Medzi ne patria divoko populárne možnosti doplnkov, ako sú napríklad SEO, Jetpack a Akismet, a rovnako dôležité moduly, ako sú Chaos Tools, Entity API a Webform..

Krivka učenia

Prečo je krivka učenia na Drupale strmšia? (ťažšie sa naučiť)

Ako začiatočník je na oboch krivkách učenia. To platí rovnako pre platformy CMS ako Drupal a WordPress, ako pre čokoľvek v živote. Ak nie ste vývojár webu alebo amatérsky tvorca webových stránok, budete sa veľa učiť. Tam bude trochu zmätku a trochu frustrácie. ��

S tým bolo povedané, WordPress je relatívne intuitívne. Drupal nie.

Väčšina dobrých tém WordPress funguje rovnako ako tvorcovia webových stránok. Majú drag-and-drop funkčnosť, formy, možnosti prispôsobenia a všetky zvončeky a píšťalky, aké si viete predstaviť.

Vytváranie obsahu na Drupale môže byť mätúce. Ak nemáte skúsenosti s vývojom, učenie sa bude trvať dlho. Drupal bol vytvorený s ohľadom na vývoj webových aplikácií a veľa vývojárov webu si myslí, že je ľahšie používať ho ako WordPress. Stáva sa tak, že učenie sa byť webovým vývojárom trvá nejaký čas.

spoločenstvo

O komunitách za oboma CMS sa už povedalo veľa. Ani jeden by nemohol existovať bez rozsiahlej podpory a príspevku svojich členov komunity. Členovia komunity Drupal môžu byť o niečo tvrdší ako používatelia WordPress len kvôli povahe takého nižšieho podielu na trhu a skutočnosti, že majú tendenciu byť „skúsenejšími kodérmi“.

Výhody komunity sa okrem skutočného vytvárania a zlepšovania softvéru prejavujú aj v začiatočníkoch. Dôvodom je to, že najlepší spôsob, ako sa naučiť používať WordPress alebo Drupal, je čítanie fór a článkov, ako aj pozeranie videí z tutoriálov. Bez nich by ste sa trochu zasekli.

Komunita WordPress je taká masívna, že je ťažké nájsť problém, ktorý nebol vyriešený. Aj keď percentuálny podiel Drupalu na trhu môže spôsobiť, že sa ich komunita zdá byť nízka, skutočne je to len porovnaním. Komunita Drupal nie je len smrteľná, ale aj obrovská. Informácie sa dajú ľahko nájsť aj pre väčšinu problémov týkajúcich sa Drupalu.

Krúti späť

Väčšina ľudí by ich mala používať WordPress. Všetko, čo potrebujete na serveri Drupal, nájdete na stránkach WordPress. Jediným aspektom, ktorý by mohol stáť za to použiť Drupal v porovnaní s WordPress, je prísnejšie zabezpečenie, ktoré poskytuje Drupal.

Mohlo by to byť v prípade, že každý vyhrával víťaza, ale dnes toľko ľudí používa WordPress, že ich komunita a ekosystém sú stále silnejšie ako Drupal’s.

Existujú prípady, ktoré je potrebné urobiť pri používaní Drupalu, ale ak čítate tento článok, existuje veľká šanca, že ste nevytvorili príliš veľa webových stránok (možno je to prvýkrát). Ak je to tak, naozaj chcete používať redakčný systém s otvoreným zdrojom, WordPress by mala byť vaša voľba.

FAQ

Je Drupal lepší ako WordPress?

Krátka odpoveď znie nie. Väčšina ľudí by mala používať WordPress. To, čo sa Drupal môže pochváliť, je veľa pokročilých funkcií. Problém je v tom, že pokročilé funkcie sú také ezoterické, že by ste mohli tiež kódovať, aby ste dosiahli tú istú vec. Jedinou vecou, ​​ktorú robí Drupal na výrazne vyššej úrovni, je bezpečnosť.

Používa program WordPress aplikáciu Drupal?

WordPress nepoužíva Drupal. WordPress používa svoj vlastný proprietárny softvér.

Na čo sa liek Drupal používa?

Zjednodušene povedané, Drupal sa používa na vytváranie webových stránok. Je to systém na správu obsahu podobne ako WordPress. Je klasifikovaný ako jeden z komplikovanejších systémov na správu obsahu, ale mnoho ľudí ho stále používa.

Prečo by sme mali používať Drupal?

Drupal by ste mali používať, ak je bezpečnosť vášho webu hlavným problémom. Bezpečnostné štandardy môžu byť na WordPress takmer také vysoké. Väčšina ľudí by mala používať WordPress, pokiaľ nepotrebujete najbezpečnejší systém správy obsahu bez ohľadu na to.

Dá sa ľahko naučiť?

Naučiť sa Drupal nie je ľahké. Má veľkú krivku učenia. Mnoho ľudí by vám povedalo, že WordPress má veľkú krivku učenia. Krivka učenia Drupalu je omnoho silnejšia. Ak nemáte technické skúsenosti, nemali by ste sa blížiť k Drupalu.

Je Drupal bezpečný a bezpečný?

Bezpečnosť je to, čo odlišuje Drupala od WordPressu. Je to najbezpečnejší CMS. Organizácia má tím bezpečnostných expertov, ktorých jedinou úlohou je vytvárať bezpečnostné záplaty na pokrytie a zraniteľnosť zabezpečenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author