8 Modelet e Tabelës Inspiruese të mimeve

Anil Parmar është bashkëthemeluesi i Glorywebs që synon të ndihmojë klientët me shërbime të përgjegjshme për krijimin e faqeve të internetit, zhvillimin e uebit, marketing dixhital dhe më shumë. Tema & hartimet që ne bëjmë kemi një qëllim të përbashkët # 1: Mbajeni sa më thjeshtë që të jetë e mundur për teknikat teknike, por edhe për teknikat jo-teknologjike. Gjeni atë në Twitter @ abparmar99 & thuaj përshëndetje!

Dizajni i tabelave tuaja të çmimeve është një nga faktorët kryesorë që mund të përcaktojë shkallën tuaj të konvertimit … shumë komplekse, njerëzit do të hutohen … shumë mundësi, njerëzit do të vuajnë nga paralizat e zgjedhjes, etj. Për të ndihmuar me vendimin se cili stil të shkoni për, unë kam listuar 8 modele më poshtë që punojnë mjaft mirë imho.

Wufoo

Nëse jeni duke kërkuar për një dizajn shumëngjyrësh të tryezave të çmimeve për të nxitur faqen tuaj të internetit, atëherë Wufoo është zgjidhja më e mirë. Shtë një qendër energjetike e një krijuesi të tryezave të çmimeve e cila më së shumti përdoret nga organizata të mëdha multi-nacionale, kryesisht për ndërfaqen e saj të lehtë dhe opsionet e çmimeve. Ajo siguron gjithsej 4 mundësi çmimesh, ndërsa faqet e tjera ofrojnë vetëm 2 ose mbase tre zgjedhje.

Ekziston një mundësi çmimi që është plotësisht për ata që regjistrohen, por i mungojnë shumë karakteristika të dobishme që Wufoo u ofron klientëve.

FreshDesk

Nëse ekziston një markë që e di se si ta mbajnë audiencën e tyre të fiksuar, është Freshdesk. Ata kanë qenë në biznes si ofrues ekonomikë nga një kohë të gjatë, gjë që i bën ata mjaft të falimentueshëm dhe të besueshëm.

Ata kanë pesë mundësi çmimesh, të cilat shkojnë nga planet e shtrenjta – Të gjitha tabelat e çmimeve bërtasin krijimtarinë. Kolonat janë rregulluar sipas rendit të dendësisë së florës në tabela. Pylli është më i larti dhe degëza është më e ulta.

Squarespace

Askush nuk është më i mirë në përfaqësimin vizual sesa Squarespace. Shtë ekonomik (megjithatë, modelet shtesë të ngjyrave kushtojnë më shumë), vjen me 2 mundësi çmimesh dhe ka një mori ngjyrash. Sfondi kryesor që merrni për secilën tryezë, pa marrë parasysh planin, është bardh e zi.

Edhe pse kjo mund të duket e thjeshtë, duket absolutisht e mahnitshme pasi krijuesit kanë luajtur me kontrastin në një mënyrë të jashtëzakonshme. Shtë gjithashtu e hapur për personalizim, dhe ju mund të përdorni ngjyrat për të nënvizuar aspektet e rëndësishme të tryezës suaj, që është një mënyrë e sigurt për të tërhequr vëmendjen dhe në fund të fundit, fitimet.

Readymag

Ndoshta faqja e internetit më e thjeshtë në këtë listë dhe gjithashtu një nga të vetmit që ka një mundësi të “Provoni para se të blini”, e cila është një qëndrim i shkëlqyeshëm për të mbijetuar në këtë treg. Dobësia e vetme me të cilën përballen krijuesit është që përdoruesit kanë tendencë të rrinë vetëm për abonimin falas dhe më pas të bredhin.

Sidoqoftë, planet tërheqëse dhe tabelat e thjeshta kanë mbledhur një bazë fanatike shumë besnike e cila është rritur në mënyrë eksponenciale gjatë viteve të kaluara.

Uebfaqja gjithashtu nuk haset si mashtruese, shumë ndryshe nga faqet e tjera të gjykimit falas që kërkojnë të bashkohen detajet e kartës tuaj të kreditit për periudhën e provës falas.

MailChimp

MailChimp duhet të jetë një nga faqet më inovative, nëse jo më të internetit, atje për tabela çmimesh. Alsoshtë gjithashtu një nga faqet e internetit më personale atje, pasi USP i tij po luan me emocionet dhe ndjenjat e përdoruesit. Ai e arrin këtë duke përdorur emra lajkues, dhe gjithashtu përdor kafshët për të përfaqësuar planet e tyre. Kafshët rriten në madhësi më të madhe ndërsa çmimi rritet. Plani më i lirë përfaqësohet nga një qengj, i ndjekur nga kali dhe plani më i shtrenjtë përfaqësohet nga një elefant. Dobësia e vetme në këtë faqe interneti është që çmimi nuk përmendet në faqen e programit.

Plasso

Ashtu siç sugjeron emri, ai rregullon tabela si kuti në modele boshe si hapësira. Që nga koha kur vizitoni sitin, do të shihni dy kuti, secila që përfaqëson një plan të ndryshëm. Uebsajti është bërë në një dizajn të pastër dhe pa rrëmujë. Plasso synon të thjeshtojë çdo proces automatizimi inteligjent.

Kjo është strategjike sepse është një mënyrë e shkëlqyeshme për të tërhequr vëmendjen dhe është gjithashtu një mënyrë e sigurt për të fituar klientët sepse plani i tyre më i shtrenjtë vlen për të gjitha hipotezat dhe ia vlen çdo qindarkë e vetme.

impuls

Duke ofruar çmime të lehta dhe informuese, i cili gjithashtu përfshin një listë të përgjithshme të shërbimeve dhe detajeve të tyre, kjo faqe në internet gjithashtu përfshihet në kategorinë e të qenit unik. Isshtë unike sepse tabelat e çmimeve janë bashkuar në një mënyrë moderne. Informacioni i përfaqësuar është konciz dhe i rëndësishëm. Sfondi gjithashtu i jep asaj një pamje me të vërtetë 2017.

katror

Emri i kompanisë është çmimi që merrni. Shtë katror dhe i drejtpërdrejtë. Mimi që shihni është ajo që paguani, pa asnjë tarifë të fshehur, megjithatë, ekziston vetëm një mundësi për të zgjedhur.

Paraqitja është rregulluar në atë mënyrë që të mos ketë kolona të shumëfishta, të cilat mund të jenë pak konfuze për klientët. Këtu informacioni është paraqitur në 2 elementë të thjeshtë të projektimit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author