Recenzia GoDaddy – Prečítajte si to skôr, ako stratíte peniaze

Takmer každá recenzia zariadenia GoDaddy, ktorú nájdete online, napísal obchodný partner. Inými slovami NIE JE objektívne. Každý pozná GoDaddy.

Sú ako McDonald’s z online hosting sveta. Od ich prehnane sexualizovaných reklám Superbowl, cez ich nepretržité reklamy na YouTube až po šírenie pridružených spoločností GoDaddy v webovom hostingovom priestore, musíte im ich dať….

Myslím, že McDonald’s nič z toho nerobí. Ale – sú ľahko najznámejšia webhostingová spoločnosť vo svete.

Je ich sláva výsledkom kvalitného produktu alebo sú tieto reklamy zodpovedné za ich úspech?

Testovali sme ich služby, aby sme odpovedali na túto presnú otázku.

Poďme sa ponoriť, popustiť kapucňu a pozrime sa, čo GoDaddy naozaj ponúk.

Kto je GoDaddy Hosting?

Pokiaľ ste nežili v skale … na inej planéte … v inej slnečnej sústave, viete kto je GoDaddy. ��

Sakra, dokonca aj vaši starí rodičia sú s GoDaddy pravdepodobne oboznámení. ��������

A je ľahké pochopiť, prečo …

Spoločnosť GoDaddy, ktorá bola založená pred viac ako dvoma desaťročiami v roku 1997 v Baltimore v Marylande (pod názvom Jomax Technologies), zaznamenala meteorický vzrast v rebríčku sveta webhostingu a narazila na čeľusť $ 2.231.900.000 v minulom roku.

godaddy 2017 q2 správa o analýze

Berúc do úvahy, že Bob Parsons, zakladateľ a prezident GoDaddy, predal jednu zo svojich predchádzajúcich spoločností spoločnosti Intuit za „malú“ sumu, $ 65.000.000, to naozaj nie je prekvapením.

Dnes spoločnosť GoDaddy zamestnáva viac ako 6 000 ľudí, obsluhuje 17 miliónov spoločností na celom svete a všeobecne sa považuje za spoločnosť tje najväčším poskytovateľom webhostingových služieb na planéte.

Takže si myslím, že je bezpečné povedať, že sa im darí dobre.

Ale tu je vec o veľkých spoločnostiach. Majú tendenciu spadať pod jeden z dvoch dáždnikov.

 1. „Zaslúžim si svoj úspech, pretože ponúkam najlepší prekliaty produkt na trhu.“
 2. Alebo: „Som najväčšia mačka v meste, pretože viem ako na to manipulovať nič netušiacich spotrebiteľov, aby platili príliš veľa pre čiastkový výrobok. “

Takže pod ktorý dáždnik spadá GoDaddy?

Napodiv, oboje.

Nechaj ma vysvetliť.

Profesionáli GoDaddy Hosting – vynikajúci výkon

S úplným množstvom zdrojov, ktoré majú k dispozícii (myslím, ich ročný príjem je) vyšší ako HDP mnohých rozvojových krajín) by nemalo prekvapiť, že zariadenie GoDaddy odvádza skvelú prácu a svojim používateľom poskytuje vysoko kvalitný výkon.

Tu je len niekoľko aspektov výkonnosti GoDaddy, ktoré na nás urobili dojem za posledných 12 mesiacov. Môžete vidieť živé sledovanie tu. Prečítajte si viac o našom Proces výskumu v 4 krokoch tu.

1. Majú veľkú dostupnosť (99,95%)

Aj keď nenabíjajú čeľuste, ktoré upadajú, ako niektorí ich konkurenti (menovite SiteGround), GoDaddy zverejňuje zdravá dostupnosť 99,95% čo je presne to, čo by ste očakávali od lacného hostiteľa.

Výsledok dostupnosti služby Godaddy

Aj keď za svoje prestoje nezískajú žiadne ocenenia, s potešením môžem oznámiť, že sme počas nášho času ako zákazníci GoDaddy nezažili žiadne závažné havárie alebo výrazné prestoje..

Tu je rýchly prehľad výkonov za posledných niekoľko mesiacov.

Priem. 2018 priem. uptime:

 • Prevádzková doba januára: 99,98%
 • Uptime vo februári: 99,96%
 • Prevádzková doba marca: 99,91%
 • Prevádzková doba v apríli: 99,99%
 • Môže uptime: 99,94%
 • Júnový uptime: 99,98%
 • Prevádzková doba júla: 99,85%
 • Prevádzková doba augusta (20.): 99,99%

2. Vysoké rýchlosti (448 ms)

Napriek tomu, čo vám povedala vaša mama a iní nováčikovia na internete, na rýchlosti stránok záleží … Veľa.

test rýchlosti načítania stránky godaddy

Nedávne štúdie v skutočnosti ukázali, že viac ako 47% spotrebiteľov očakáva, že sa webová stránka načíta za 2 sekundy alebo menej. A ak nie? Bye bye príjmy.

Vďaka tomu je výber správneho hostiteľa jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré urobíte, ak budete niekedy dúfať, že zarobíte na svojom webe peniaze.

Ako teda GoDaddy porovnáva s konkurenciou?

Vlastne … pekne dobré.

Clocking in a priemerná doba zaťaženia iba 448 Ms, GoDaddy je ľahko jedným z najrýchlejších webových hostiteľov, aké sme kedy skontrolovali, a ponúka neochvejne vysoké rýchlosti, ktoré vás a vašich návštevníkov potešia..

2018 čas načítania:

 • Priem. rýchlosť: 363 ms
 • Priem. rýchlosť: 415 ms
 • Priem. rýchlosť: 386 ms
 • Priem. rýchlosť: 395 ms
 • Priem. rýchlosť: 415 ms
 • Priem. rýchlosť: 492 ms
 • Priem. rýchlosť: 541 ms
 • Priem. (20.) rýchlosť: 587 ms

3. Veľa skvelých bonusov a ďalších funkcií

Aj keď žiadny z týchto bonusov alebo funkcií nie je bezplatný, GoDaddy sa snaží, aby každý nový zákazník mal možnosť skvelého krásneho a vysoko výkonného webu s čo najmenšou ľudskou prácou..

bohyne rysy

Ponúkajú všetko od svojho vlastného tvorcu webových stránok, od GoCentralu až po profesionálov v oblasti webdizajnu na vysokej úrovni, až po inštalácie aplikácií na jedno kliknutie, aby zabezpečili, že vaše stránky sa uvedú do chodu so všetkými zvonmi a píšťalkami, ktoré potrebujete (alebo nie).

Tvorca webových stránok: GoCentral je tvorca webových stránok GoDaddy. Používanie nástroja na tvorbu stavov je bezplatné a umožňuje vám úpravy z počítača, tabletu alebo telefónu. Ak použijete ich staviteľa, zahodia aj certifikát SSL.

Odborníci na webový dizajn: GoDaddy ponúka služby webdizajnu od profesionálov. Všetko, čo musíte urobiť, je zavolať na ich konzultačnú linku a vysvetliť, čo potrebujete. Sľubujú webovú stránku online do 4-6 týždňov a ponúkajú linku podpory 24/7/365.

Hoci neponúkajú hodnotu, ktorú môžete očakávať od SiteGround alebo A2 Hosting, stále existuje množstvo ďalších funkcií a bonusov, ktoré udržia aj tých naj entuziastickejších správcov webu nasýtených..

Nevýhody GoDaddy

Ok, takže GoDaddy prešiel testami dostupnosti a rýchlosti pomocou lietajúcich farieb. Sú dobre známe (zdanlivo) renomované a umožňujú vám prístup k nákladu šikovných doplnkových funkcií.

Kam sa zaregistrujeme, správne?

Nie tak rýchlo.

Hoci GoDaddy robí veľa vecí priamo z hľadiska výkonnosti, služby zákazníkom a platobný aspekt ich podnikania sú, povedzme, menej než slané.

Tu je dôvod, prečo …

1. Plán s obmedzenou ekonomikou a smiešne vysoké poplatky za obnovu

V snahe konkurovať stále sa zvyšujúcemu počtu lacných webových hostiteľov ponúka GoDaddy pre svojich skromnejších zákazníkov šialene nízku cenu (vhodne pomenovanú „ekonomika“)..

To samo o sebe nie je zlá vec.

Myslím, buďme skutoční … Všetci chceme natiahnuť svoje peniaze tak ďaleko, ako to pôjde, dobre?

Problém, do ktorého narazíte, je však v tom, že nielen znížili parkovich webhostingové služby, ale aj internet hodnota.

Ekonomický plán je úplne nahý a neposkytuje štandardné funkcie očakávali by ste od renomovaného webhostingu, napríklad CDN, denné zálohy alebo certifikát SSL.

Cena GoDaddy

Aj keď táto cena 2,49 dolárov môže vyzerať príťažlivo, verte nám … Nestojí to ani za to.

A zatiaľ čo sme v téme stanovovania cien GoDaddy, je dôležité si uvedomiť, že účtujú sa prehnane vysoké poplatky za obnovu.

GoDaddy je nielen jedným z najmenej cenní hostitelia za cenu, ktorú zaplatíte (o chvíľu uvidíte, prečo), ale po skončení úvodného obdobia, obrátia sa a zvýšia vašu sadzbu o viac ako 200%.

Že plán ekonomiky 2,49 dolárov? Áno, teraz vám to pobeží 7,99 dolárov mesačne.

Vzhľadom k tomu, že si môžete vychutnať smiešne vysoké doby prevádzky, blesky a vysoké rýchlosti načítania, a všetky bezplatné funkcie a bonusy, ktoré si zaslúžite za zlomok tejto ceny, sa ťažko snažíme odporučiť použitie GoDaddy každému, kto je fanúšikom šetrenia peňazí..

2. Zbytočné zvyšovanie a prebíjanie Galore

Ak ste si prečítali niektoré z recenzií webhostingu na tejto stránke, pravdepodobne viete, že by ste mali nikdy kúpiť hosting od spoločnosti, ktorá neponúka „bezplatný“ certifikát SSL.

Spoločnosť Google doslova zabráni používateľom v prístupe na vaše webové stránky, kým neuznajú, že vaše stránky nie sú bezpečné a že predstavujú významné riziko pre bezpečnosť ich informácií..

Má preto zmysel, že väčšina spoločností poskytujúcich hosting vzala radu a začala ponúkať bezplatný certifikát SSL všetkým svojim novým zákazníkom.

Ale čo GoDaddy?

Na povrchu vyzerá všetko dobre. Všetci noví používatelia dostanú certifikát SSL, keď sa zaregistrujú v ktoromkoľvek z hostiteľských plánov GoDaddy (okrem „Economy“)..

Keď si však prečítate drobnú tlač, čoskoro si uvedomíte, že všetko nie je tak, ako sa prvýkrát zobrazuje.

V skutočnosti si GoDaddy účtuje neuveriteľných 75 dolárov ročne za „privilégium“ mať zabezpečenú webovú stránku..

godaddy ssl oceňovanie

A to nie je ani tá najhoršia časť.

Ak ste si práve zakúpili nový názov domény a balík webhostingu, očakávali by ste, že budete môcť odosielať e-maily z tohto webu, nie? Koniec koncov … Je to tak tvoj webovú stránku.

Tak to si myslíš. Ale GoDaddy si myslí inak.

… 60 dolárov ročne na e-mailový účet inak.

Zatiaľ čo iní najlepší poskytovatelia vám poskytnú prístup k neobmedzenému počtu e-mailových účtov (alebo prinajmenšom 25), GoDaddy nie je ochotný poskytnúť vám jeden.

Pripomeňte mi, ako sú títo chlapci opäť najväčšou webhostingovou spoločnosťou na svete? Dobre … pravdepodobne to má niečo spoločné …

godaddy komerčné tanečné dievčatá

Ale ja odbočujem …

3. Nezaručená záruka vrátenia peňazí

S viac ako 17 miliónmi zákazníkov po celom svete by ste predpokladali, že GoDaddy musieť získali povesť transparentného a seriózneho webhostingu, ktorý je ochotný vrátiť nešťastným zákazníkom náhradu za ich nákup?

zle.

Na prvý pohľad ich ToS tvrdí, že každý zákazník má nárok na vrátenie peňazí, ak zruší svoj hostingový plán do 30 dní od prvého nákupu.

Vyzerá dosť fér.

Ale potom to hovoria..,

Ak už bola Hostingová služba vykonaná, potom je nevratná (ak ešte nie je vykonaná, má nárok na vrátenie platby do 30 dní od dátumu transakcie).

Teraz nie som právny expert, ale to znie podozrivo ako dobre vytvorený a naplnený žargón klauzula, ktorá má zabezpečiť, aby sa GoDaddy mohol legálne zbaviť krádeže nespokojných zákazníkov.

Čo je to „hostiteľská služba“, môžete skutočne získať svoje peniaze späť, ak nie ste so službou spokojní? Neviem. A je pravdepodobné, že presne to sa GoDaddymu páči.

4. Zmiešané recenzie zákazníckych služieb

Zákaznícky servis je s GoDaddy dosť zasiahnutý.

godaddy komentár zákazníka

Hoci je ich telefonická podpora v USA vynikajúca, v skutočnosti jedny z najlepších v tejto oblasti, pravdepodobne nechcete tráviť 20 až 45 minút telefónom na riešenie menších škytaviek a rýchlych otázok..

podpora bohyneTo je o to viac sklamaním, že podpora Live Chat od GoDaddy je tak sakramentsky nespoľahlivá.

Pri každom pokuse o prístup k ich funkcii živého rozhovoru sa často stretávam s chybou „pripojenie nie je dostupné“. A mimo šance, že som sa skutočne dostal k servisnému zástupcovi, živý chat by sa buď zhroutil a zmizol, alebo by som bol tak frustrovaný neschopnosťou „zástupcu“ (a.k.a. robota) odpovedať na otázky, ktoré som mal uspokojivým spôsobom.

V tejto chvíli začínam uvažovať, prečo presne potrebujú 6 000 zamestnancov, aby udržali svoju loď v chode? (Musia potrebovať niekoho, aby spočítal všetky nevratné peniaze, ktoré berú s týmito špinavými výpredajmi a poplatkami za obnovenie.).

stanovenie ceny

Ako vidíte – ceny GoDaddy sú návnadou a prepínačom. V tomto odvetví je to bežné, ale zmena ceny GoDaddy je vyššia ako priemerná cena. Ak ste po lacný hosting služby k dispozícii v Kanade GoDaddy pravdepodobne nie je na vašom výbere.

Odporúčame GoDaddy?

Nie…

Aj keď mi osobne nevadí ich nadmerne sexualizovaný marketing na vašej tvári, žiadny počet sporo oblečených žien, ktoré prevádzkujú tankové topánky GoDaddy, nedokáže vyrovnať nehorázne nečestné politiky spoločnosti a nehanebné peniaze, ktoré chytia..

Ich výkon by mohol byť porovnateľný s inými poprednými hostingovými službami, ale pokiaľ si užijete platiť 2 – 3-násobok toho, čo by ste mali pre svojho hostiteľa, vaše peniaze by sa mali lepšie minúť s programami SiteGround, A2 Hosting alebo dokonca HostGator..

GoDaddy to jednoducho nevystrihne …

FAQ

Je GoDaddy spoľahlivý?

Áno, GoDaddy je spoľahlivý. Sú v prvej desiatke poskytovateľov webhostingových služieb. Prevádzková doba ich serverov je pozitívna a testy rýchlosti sú relatívne rýchle.

Je webový server GoDaddy nejaký dobrý?

Tvorca webových stránok GoDaddy je v poriadku. Funguje to určite a môže pre vás vytvoriť webovú stránku. S tým, čo bolo povedané, existujú lepšie alternatívy k vyskúšaniu, napríklad Wix a Squarespace.

Koľko je GoDaddy za mesiac?

Ceny za GoDaddy sú všade na mape. Ponúkajú propagačné ceny za 2,99 dolárov mesačne pre prvý rok, ale potom zvyšujú cenu na 7,99 dolárov mesačne.

Je GoDaddy vhodný pre malé podniky?

GoDaddy nie je zlý pre malé podniky, ale úprimná pravda je, že na trhu sú omnoho lepšie alternatívy hostingu. GoDaddy je drahší s nie tak dobrým produktom.

Na čo ľudia používajú GoDaddy?

GoDaddy sa používa ako webhosting a registrátor domén. To znamená, že keď si ľudia chcú kúpiť doménové meno, môžu ísť do GoDaddy a kúpiť ho. Po zakúpení názvu domény môžu hostiť svoje webové stránky so službou.

Tiež sa ti môže páčiť:

 • Najlepší tvorca webových stránok

Referencie a obrazové kredity:

 • HostingKingdom.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author