20 temat më të mira të WordPress të pasurive të patundshme

Në këtë post, ne do të mbulojmë 20 nga temat më të mira të pasurive të patundshme WordPress që mund të gjenim. Ju mund të përdorni ndonjërën nga këto në bërjen e uebfaqes tuaj të biznesit. Vini re se ekzistojnë shumë tema të WordPress (të paguara dhe falas) që mund t’i përdorni, por ne kemi zgjedhur disa nga më të mirat atje. Për shkak se faqet e internetit të pasurive të patundshme mund të jenë mjaft të rënda, me të gjitha listat… sigurohuni që po e drejtoni faqen në një shërbim të fuqishëm të hostimit të WordPress, ndoshta edhe merrni parasysh një host të menaxhuar të WordPress nëse keni buxhet.

Disa nga karakteristikat që kemi konsideruar janë këto:

 • Funksion i avancuar i kërkimit
 • Integrimi ose përputhshmëria e Hartave Google
 • Dizajn të përgjegjshëm
 • Paneli i lehtë për t’u përdorur
 • Dizajn përdorues-miqësor

Me temat e listuara këtu, do të keni mundësi të krijoni një uebfaqe që është gjithashtu i bukur dhe funksional. Prandaj, ju mund të krijoni një sit që mund të forcojë besueshmërinë tuaj dhe të forcojë shitjet tuaja.

Contents

1. Tema WordPress Pro Real Estate 7 WordPress

Nëse jeni duke kërkuar një faqe në internet që është e dizajnuar posaçërisht për kompanitë e pasurive të patundshme, agjentët, zhvilluesit tregtarë dhe banesat, menaxherët e apartamenteve dhe gjithçka që lidhet me këtë, konsideroni këtë temë WP. Ajo vjen me një dizajn mbresëlënës që me siguri do të tërheq interesat e klientëve tuaj. Pra, nëse po përdorni faqen tuaj për biznes, kjo bën një zgjedhje të mirë – veçanërisht për sa i përket fitimit të komisioneve dhe fitimeve.

WordPress Pro Real Estate 7Vini re gjithashtu se tema e WordPress Pro Real Estate 7 vjen me shtojca dhe demonstrime që mund t’i përdorni menjëherë jashtë kutisë. Shtojcat e përfshira madje vijnë me azhurnime falas. Dhe nëse po fitoni para për faqen tuaj, klientët tuaj mund të paguajnë përmes metodave të mëposhtme:

 • PayPal – Thjesht lidhni llogarinë tuaj PayPal në faqen tuaj të biznesit WP dhe jeni gati të pranoni para nga kudo në botë (të akredituar nga PayPal).
 • Transferimi i telit – Për klientët që e shohin më të përshtatshëm metodën e transferimit të telit, ata mund të përdorin informacionin e llogarisë së tyre bankare kur dërgojnë pagesa për ju.
 • Integrimi i shiritave – Për të përdorur këtë metodë pagese, thjesht lidhni llogarinë tuaj me sistemin dhe mund të filloni të pranoni pagesa nga klientët tuaj duke përdorur kartat e tyre të kreditit.

Ne rekomandojmë shumë këtë temë të WordPress për biznesin tuaj të pasurive të patundshme sepse është me të vërtetë efikase dhe funksionale. Karakteristikat që përmendëm më lart janë vetëm disa nga karakteristikat e tij më premtuese – ato në të vërtetë vijnë me shumë më tepër.

Merre këtu.

2. Tema WordPress e pasurive të patundshme MyHome

Nëse doni të shmangni përdorimin e kodeve dhe kodeve të shkurtra, merrni parasysh temën MyHome. Gjithashtu, ju duhet vetëm ta blini këtë temë një herë pasi të vijë me azhurnime falas (gjatë gjithë jetës). Dhe nëse duhet të hasni ndonjë telashe, ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është gjithashtu i lehtë për t’u arritur.

Meqenëse kjo temë vjen me veçori WPML, do të keni një sit shumë gjuhësh për të akomoduar kombe dhe vende të tjera. Sa i përket aksesit, sigurohuni që i përshtatet përdoruesve që përdorin PC, tableta dhe smartphone.

Tema MyHome WordPressKjo temë e veçantë është gjithashtu e mirë për Kompanitë e pasurive të patundshme që synojnë të lidhen me agjentë të vërtetë, agjensi dhe marrëdhënie të tjera të lidhura me pasuritë e paluajtshme. Në fakt, ajo vjen me 3 lloje të funksionalitetit të kërkimit për t’u siguruar që gjenden në internet, siç janë:

 • Dinamik – Faqja aktuale nuk ka nevojë të rifreskohet pasi rezultatet do të shfaqen menjëherë.
 • Classic – Klikimi në butonin e kërkimit do të rifreskojë faqen dhe do t’ju tregojë rezultatet.
 • Nga Harta – Përsëri, ky lloj kërkimi nuk do të kërkojë që faqja të rifreskohet, por do të tregojë pasurinë që po kërkohet menjëherë.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, përdoruesit e faqes tuaj do të gjejnë opsionet e mësipërme për pronat e kërkimit të lehtë për t’u përdorur. Këtu janë disa veçori të tjera që duhet të prisni në strukturën e kësaj teme:

 • Fushat aktive theksohen për t’i bërë më të lehtë opsionet e gatshme për t’u gjetur.
 • Ju mund të përdorni butonin e avancuar të kërkimit për një transaksion më të saktë dhe më të shpejtë.
 • Opsionet e renditjes janë në dispozicion për t’u kujdesur për nevojat e veçanta të një personi.

Më shumë funksione për përdoruesit

Këtu janë disa tipare më të dobishme të kësaj teme:

 • Vjen me butona socialë (për të pëlqyer, ndjekur dhe shkëmbyer).
 • Ai pranon valuta nga vendet e tjera.
 • Forma e kontaktit e lehtë për t’u përdorur.
 • Përfshin një turne virtual.

Siç mund ta shihni, kjo është një temë tjetër e rekomandueshme për shkak të dizajnit dhe funksionalitetit të saj të përgjithshëm. Ju madje mund të përdorni ndërtuesin e faqeve të integruara nëse dëshironi që faqja juaj e pasurive të patundshme të funksionojë dhe pa përdorur teknikale (kode).

Merre këtu.

3. Tema WordPress e pasurive të patundshme Realiteti

Këtu është një temë moderne që ka një pamje të pastër por një dizajn funksional. Ajo gjithashtu vjen me një plan urbanistik të sofistikuar që gjithashtu i përgjigjet nevojave të përdoruesit. Pra, nëse doni të ndërtoni një faqe në internet të pasurive të patundshme si agjensi ose si agjent vetë, mbani në mend këtë temë. Në fakt, ju mund të përdorni këtë temë të veçantë për çdo biznes që lidhet me pasuritë e paluajtshme.

Tema WordPress e Pasurive të PatundshmeDi gjithashtu, se ajo vjen me 10 skica të gatshme që mund të përdorni siç është ose kombinoni elemente të ndryshme në një shabllon të personalizuar. Këtu janë disa nga opsionet që mund të prisni nga Tema e Realitetit:

 • Ekran i plotë
 • boxed
 • Gjerësia e plotë
 • Faqja e uljes

Sa për funksionalitetin e tij të kërkimit, ajo vjen me këto:

 • Ngarkim i shpejtë, për të mundësuar që vizitorët e faqes tuaj të gjejnë pronën që po kërkojnë më shpejt.
 • Fushat e kërkimit mund të vendosen përmes kritereve që i përshtaten nevojave të një përdoruesi të veçantë.
 • Sugjerime autokomplete të kërkimit për rezultate më të shpejta.

Po ashtu, nëse dëshironi që biznesi juaj i pasurive të patundshme të arrijë në vende të tjera që nuk flasin anglisht, dijeni që vjen me 3 gjuhë të huaja si:

 • Spanjisht
 • frëngjisht
 • gjermanisht

Nëse gjithashtu dëshironi që faqja juaj e internetit të jetë burim i të ardhurave në vetvete, është e mundur me këtë temë. E shihni, ju mund t’u jepni përdoruesve tuaj mundësinë e anëtarësimit. Dhe nëse ata vendosin të bashkohen, ata mund t’ju paguajnë përmes metodave të mëposhtme:

 • PayPal
 • Transferimi i telit
 • shirit

Sigurisht, ju gjithashtu mund të zgjidhni një uebfaqe falas për anëtarësimin e pasurive të patundshme për përdoruesit tuaj dhe thjesht të fitoni para nga faqja juaj përmes mjeteve të tjera.

Ne me të vërtetë na pëlqen kjo temë WordPress sepse ka një ndërfaqe shumë funksionale. Në fakt, ajo mund të funksionojë dhe të drejtohet vetë (jashtë paketës) – që ju mund të përdorni karakteristikat e tij të plota pa pasur nevojë të shtoni shtojca dhe elementë të tjerë të paguar (dhe falas). Duke thënë këtë, ne gjithashtu dëshirojmë që ju të dini se kjo temë është optimizuar për SEO. Dhe, megjithëse nuk kërkon ndonjë shtesë shtesë për ta bërë atë të funksionojë në maksimum, tema është gjithashtu e pajtueshme me shtojcat SEO. Së fundmi, nëse hasni ndonjë problem në ngritjen dhe hartimin e faqes tuaj, mbështetja e klientit të Reality Theme është gjithmonë aty për t’ju ndihmuar.

Merre këtu.

4. Tema me WordPress të Pasurive të Patundshme Houzez

Kjo temë fleksibile WP bën një pikënisje të mirë për fillestarët dhe dizajnerët e ekspertëve në internet pasi janë të thjeshta dhe me pamje profesionale. Shtë gjithashtu një zgjedhje e përshtatshme për kompanitë dhe agjentët e pasurive të patundshme.

Tema me WordPress HouzezPër një faqe në internet të pasurive të patundshme që synon të ketë klientë në të gjithë botën, ju do të jeni të kënaqur të dini se kjo temë e veçantë vjen me 20 përkthime. Këtu janë vetëm disa nga gjuhët e përkthyera të përfshira në pako:

 • arab
 • kinez
 • holandez
 • frëngjisht
 • gjermanisht
 • hebraik
 • italian
 • japonez
 • korean
 • rusisht
 • Spanjisht
 • vietnamisht

Nëse jeni duke kërkuar veçanërisht për një temë WP të pasurive të patundshme, ju mund të merrni parasysh temën Houzez. Gjithashtu, është i integruar me shtojcat falas dhe sistemet e pagesave si:

 • Kompozitori vizual
 • Revolucioni i Rrëshqitjes
 • Chimp me postë
 • PayPal
 • shirit

Eshtë e panevojshme të thuhet, funksionaliteti i kërkimit në një sit të pasurive të patundshme është shumë i rëndësishëm. Nëpërmjet kësaj veçorie, përdoruesit tuaj do të jenë në gjendje të gjejnë një ndeshje të saktë të pronave të tyre të dëshiruar. Dhe kështu, kjo temë ofron cilësime të ndryshme ku përdoruesit mund të vendosin kritere për llojin e pronave që dëshirojnë. Për ta bërë këtë detyrë më të lehtë dhe më të efektshme, funksionet e kërkimit do t’u ofrojnë përdoruesve sugjerime pasi fjalët kyçe dhe karakteristikat e pronës futen në fushën e kërkimit.

Meqenëse paraqitjet e pronave gjithashtu kanë nevojë për një prezantim të caktuar për të tërhequr klientë, këtu janë opsionet tuaja kur përdorni këtë temë:

 • Kombinimi i paraqitjeve të ndryshme
 • Galeritë me gjerësi të plotë
 • Skedat vertikale
 • Skedat horizontale

Po, tema Houzez WP me siguri ka shumë gjëra që po ndodhin në hartimin dhe funksionalitetin e saj. Ajo madje vjen me fusha të personalizueshme – kështu, ju mund të shfaqni (me një faqe me një shikim) të gjitha informacionet që ju duhet të paraqisni për klientët tuaj.

Merre këtu.

5. Tema WordPress të pasurive të patundshme të shtëpive të patundshme

Keni nevojë për një plan urbanistik dhe dizajn të orientuar drejt qëllimit kur drejtoni një biznes të pasurive të patundshme, apo jo? Me Temën e Shtëpive të Vërtetë, ju merrni atë dhe shumë dhe shumë karakteristika të tjera të dobishme. Prandaj, kjo është një temë që mund të përdoret në mënyrë efikase si në anën e pasme (administratori) ashtu edhe në anën e përparme (përdorues).

Tema WordPress të pasurive të patundshme të shtëpive të patundshmeGjithashtu, sa i përket këtij shkrimi, kjo temë vjen me gjuhë të përkthyera si më poshtë:

 • frëngjisht
 • gjermanisht
 • italian
 • portugalisht
 • Spanjisht
 • turk

Prodhuesit e kësaj teme premtojnë se shumë gjuhë do të vijnë së shpejti. Prandaj, ki kujdes për atë.

Vizitorët e faqes suaj me siguri do ta gjejnë faqen tuaj miqësore, kur të vendosni të përdorni Temën e Shtëpive Reale. Ju mund të përdorni modele të dizajnuara në mënyrë profesionale edhe pa njohuri për kodet, në mënyrë që të vendosni shpejt një sit funksional.

Sa i përket kërkimit të pronave, klientët tuaj mund të rregullojnë kërkimin e tyre (sipas nevojës) duke përdorur kategori të tilla si më poshtë:

 • Keywords
 • Dhomat e gjumit minimale
 • Banja minimale
 • Mimi minimal / maksimal

Këtu janë gjërat e tjera që do të merrni kur blini temën e shtëpive të vërteta (ne i shohim veçanërisht këto të dobishme për bizneset e pasurive të patundshme):

 • Pa pagesë WP Bakery Page Builder – Kjo shtojcë u lejon përdoruesve të bëjnë paraqitjet e personalizuara në faqet e tyre të internetit.
 • Slider Revolution Revolution – kjo ka qenë një shtojcë e preferuar për dizajnuesit e uebit pasi lejon prezantime të bukura të përmbajtjes nëse arrihet nga kompjuterë me ekran të madh (p.sh. desktop, laptop) ose nga pajisjet e lëvizshme (p.sh. tableta, smartphone).
 • Demo me një klik – Kjo ju lejon të krijoni shpejt faqen tuaj duke instaluar një shabllon demo.
 • Google Maps – Përveç modelit të përshtatshëm për ta integruar këtë hartë në sistem, ai gjithashtu vjen me shënjues të pasurive për të gjetur më lehtë preferencat e përdoruesve tuaj.
 • Meta Boxes – Me këtë funksion, do të keni mundësi të shtoni dhe modifikoni me lehtësi veçoritë e pronës.

Ne gjithashtu e shohim Temën e vërtetë të shtëpive të rekomandueshme për shkak të shumë karakteristikave të dobishme të saj. Ju mund të krijoni një faqe në internet unike të pasurive të patundshme me këtë temë. Ju gjithashtu mund të presin që të merrni ndihmë nga njerëzit e tyre të shërbimit të klientit kur ju nevojitet.

Merre këtu.

6. Tema WordPress e pasurive të patundshme Benaa

Sigurisht, Benaa Theme ka shumë karakteristika për t’ju ndihmuar të ndërtoni një faqe interneti funksionale të pasurive të patundshme. Me modelin e tij të përdorimit miqësor, klienti juaj do të jetë në gjendje të shtojë pronat e reja në llogarinë e tyre. Menaxhimi i profileve bëhet gjithashtu më i lehtë edhe nga pjesa e përparme. Përshtypje akoma? Këtu janë gjëra të tjera që mund të bëhen në ndërfaqen e kësaj teme:

 • Ruani kërkimet
 • Krahasoni pronat
 • Keni një listë të preferuarave

Temë Benaa WordPressGjithashtu, me kalkulatorin e saj të brendshëm të hipotekës, mund të llogaritni lehtësisht sa vijon pa lënë faqen në internet:

 • Çmimi i shitjes
 • Përqindja e pagesës poshtë
 • Kushtet e pagesës (p.sh. vite për të paguar)
 • Faqja e interesit në përqindje

Sa i përket funksionit të Listës së Pronë, kjo u mundëson përdoruesve të ruajnë pronat e tyre të preferuara, të krahasojnë pronat që ata po mendojnë të blejnë dhe të krijojnë një listë agjentësh ose listë agjencish.

A doni të fitoni para nga faqja juaj e internetit e pasurive të patundshme për të rritur më tej të ardhurat tuaja? Nëse po, atëherë dijeni që kjo temë e veçantë mbështet 3 sisteme pagese, përkatësisht:

 • PayPal
 • shirit
 • Transferimi i telit

Për arsye sigurie, përdoruesit që hyjnë në faqen tuaj të internetit kanë opsionet e mëposhtme:

 • Identifikohuni dhe regjistrohuni – Për të krijuar llogarinë e tyre.
 • Hyrja duke përdorur profile të mediave sociale – Për të verifikuar identitetet pa pasur nevojë të regjistroheni në faqen tuaj ose të krijoni një llogari.

Gjithashtu, kur e konsideroni këtë temë, kini parasysh karakteristikat e mëposhtme:

 • Demo me një klik – Mund të instaloni një shabllon ose një model nga një demonstrim që ju pëlqen.
 • Slider Revolution Revolution – Kjo shtojcë që duhet të paguhet përfshihet në paketën e temës.
 • Visual Composer – Kjo shtojcë e paguar (falas me temën) është gjithashtu e integruar në formatin e kësaj teme – dhe do të gjeni hapat e tërheqjes dhe rënies lehtë dhe me kursim të kohës.
 • Kodet e shkurtra janë të mbështetura – Nëse keni aftësi për kodim, mund të përshtatni më tej temën Benaa për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Ne na pëlqen tema WP Benaa Real Estate – po, ne me të vërtetë na pëlqen dhe ju mund të dëshironi gjithashtu. Përveç tonit të tipareve që diskutuam më lart, ai vjen me një model të përgjegjshëm. Mund të bësh bast për të arritur përvojë të mirë të përdoruesit kur shkon për këtë temë.

Merre këtu.

7. Teme WordPress Real Estate Findeo

Për një temë të pasurive të patundshme gjithëpërfshirëse, mund të shkoni në Findeo – është një temë e përshtatshme për agjensitë, agjentët dhe faqet e drejtorive. Ju nuk keni nevojë të keni njohuri për kodifikimin për të përdorur këtë temë të veçantë pasi vjen me një sistem tërheqjeje dhe rënieje. Në fakt, ju mund të vendosni një faqe interneti pune të pasurive të patundshme në minuta me këtë temë.

Përveç aftësisë për të shtuar, fshirë dhe rregulluar elemente në një çast, përdoruesit gjithashtu mund të zvogëlojnë kërkimin e tyre duke futur numrin e dhomave të gjumit, banjot dhe zonat minimale dhe maksimale të pronave që po kërkojnë.

Temë Findeo WordPressPërdorimi i kësaj teme të veçantë WP gjithashtu ju lejon të fitoni para nga faqja juaj e internetit me të paktën 2 metoda:

 1. Klientët që ngarkojnë pronat mund të tarifohen me një tarifë një herë ose për ngarkime (në varësi të numrit të ngarkimeve) – varet nga ju.
 2. Ju mund të krijoni një sit anëtarësie dhe të ngarkoni klientët me abonime mujore në faqen tuaj.

Sa i përket mënyrës së pagesës, ju mund të pranoni para drejtpërdrejt në faqen tuaj të internetit përmes vendeve të mëposhtme:

 • PayPal
 • Mastercard
 • vizë
 • American Express

Pulti i përdoruesit në këtë temë është veçanërisht mbresëlënës. Ju mund ta menaxhoni me lehtësi profilin tuaj, të ofroni paketa, lista dhe faqeshënues ndërsa jeni brenda. Gjithashtu, merrni parasysh këto karakteristika të tjera:

 • Njoftime automatike – Ju mund t’i njoftoni pajtimtarët tuaj përmes postës elektronike nëse listat e tyre janë miratuar ose pothuajse skadojnë.
 • Integrimi i Google Maps – Kjo hartë mund të konfigurohet në bazë të informacionit tuaj.
 • Rrjetet e listimit me shumë dizajne – Ka stile të ndryshme të modeleve të rrjetit për të zgjedhur.
 • Instalim demo me një klik – Ju keni mundësinë që të instaloni shpejt nga një demo që ju pëlqen.
 • Plugin Free Composer Visual – Kjo shtojcë e paguar përfshihet në këtë temë falas. Sshtë një ndërtues i faqeve të internetit tërheq dhe tërheq, që e bën krijimin e faqeve më të lehtë se kurrë.
 • Plugin Slider Revolution Free – Kjo është një tjetër plugin me pagesë që përfshihet në këtë temë falas. ’Shtë një mjet i njohur për të bërë një faqe në internet me të vërtetë të bukur, nëse ai arrihet në ekranet e mëdha apo ekranet e vogla.

Siç mund ta shihni, kjo temë është e fuqishme dhe profesionale në çdo mënyrë. Alsoshtë gjithashtu miqësor me celularin – kështu që, përdoruesit do ta kenë me të vërtetë të lehtë për të hyrë në faqen tuaj të pasurive të patundshme për nevojat e tyre të pronës.

Merre këtu.

8. Temë WordPress Pasuri të paluajtshme Palazzo

Tema e Palazzo është një faqe interneti funksionale e përshtatshme për agjensi, agjentë dhe Kompanitë e pasurive të patundshme (në përgjithësi). Ajo gjithashtu ofron një total prej 9 strukturash për të zgjedhur faqen tuaj.

Tema e WordPress në Pasuri të PaluajtshmeMeqenëse tipari i kërkimit është i rëndësishëm në një faqe në internet të pasurive të patundshme, vini re se kjo temë është e integruar me 3 opsione, përkatësisht:

 • jetojnë
 • Harta e kërkimit
 • Kërkim i avancuar

Në pjesën e përparme, secili lloj i kërkimit vjen me një grup kriteresh të ndryshme. Kjo u mundëson përdoruesve të futin detajet që janë më të rëndësishmet për ta.

Mbrapa mbrapa është po aq mbresëlënëse dhe funksionale. Ajo vjen me sa vijon:

 • Paneli i lehtë për t’u përdorur
 • Anëtarët e ekipit
 • Shtoni një seksion të Pronave
 • Opsioni i preferuarave
 • Seksioni i Kërkimeve të Ruajtura
 • Views
 • Dhe shumë më tepër!

Tema e Palazzo gjithashtu vjen me shtojca falas, këto janë vetëm disa nga shtojcat e përfshira:

 • Builder Faqe Bakery WordPress
 • Revolucioni i Rrëshqitjes

Shtojcat e mësipërme gjithashtu përditësohen automatikisht kur ka përmirësime ose ndryshime në kode. Pra, përveç t’i bëni ato më të dobishme, gjithashtu mund të kurseni në kohë pasi nuk keni nevojë t’i rifreskoni ato manualisht.

Sa për paraqitjen e faqes, ju mund të zgjidhni nga të paktën 2 modele:

 1. Paraqitja e gjerë
 2. Paraqitja e boksit

Ajo që ne me të vërtetë na pëlqen në lidhje me temën Palazzo është se është e lehtë për t’u përdorur për të gjithë – qoftë nga pjesa e përparme apo nga fundi i pasmë. Opsionet e temës janë gjithashtu të personalizueshme që i përshtaten shijeve individuale të përdoruesve.

Merre këtu.

9. Tema me WordPress të Pasurive të Patundshme

Nëse jeni veçanërisht në kërkim të një teme të pasurive të patundshme WordPress që i jep përparësi përdorimit të hartave (për të gjetur pronat specifike), tema Nexos mund të jetë një nga opsionet tuaja. Përveç Google Maps (i cili është një tipar i zakonshëm në mesin e temave të pasurive të patundshme), ai është gjithashtu i integruar me Hartat OpenStreet.

Dobia e kësaj teme vlen gjithashtu të përmendet. Ndërsa agjentët e regjistruar mund të paraqesin shpejt listat e tyre, përdoruesit jo të regjistruar mund të bëjnë të njëjtën gjë (pasi regjistrimi nuk kërkohet në këtë temë të veçantë). Prandaj, edhe vizitorët për herë të parë mund të paraqesin listat e tyre menjëherë dhe atje.

Tema WordPress e pasurive të patundshme NexosMos të harrojmë se dizajni në fund të kësaj teme është po aq mbresëlënës sa tiparet e përparme, sepse mund ta rregullosh. Të renditura më poshtë janë vetëm disa nga elementët që mund të shkulni në hartimin e faqes tuaj:

 • Colors
 • grafikë
 • fonts

Megjithatë, ju mund të zgjidhni të çaktivizoni opsionet e mësipërme dhe thjesht të përdorni modelin e tyre të krijuar me porosi.

Këtu janë disa nga tërheqjet e tjera të bartura nga tema Nexos:

 • Mesazheve live – Përdoruesit online mund të bisedojnë me njëri-tjetrin.
 • Funksioni i kërkueshëm i kërkimit – Për të ngushtuar rezultatet në përputjet e sakta, mund të futni kategori në fushat (si vendndodhja, madhësia dhe çmimi).
 • Funksioni i fitimit të parave – Mund të fitoni para duke shitur shërbime, duke renditur spote, abonim, etj. Tema madje ka një konvertues të integruar monedhe.
 • Përfshirja e shtojcave premium – Përndryshe plugins WP të paguara janë përfshirë në këtë temë falas siç janë Visual Composer, Revolution Slider, dhe Portali i Pasurive të Patundshme.
 • Krahasoni listat – 4 listat mund të krahasohen krah për krah të gjitha menjëherë.
 • Masat e sigurisë – Kjo temë vjen me Captcha, opsioni i hyrjes duke përdorur një llogari në Facebook dhe raportoni opsionin e abuzimit.

Ju mund të shihni qartë pse kjo temë e bëri atë në listën tonë Top 20. Ashtë një temë e qëndrueshme dhe e shpejtë WP që do të ndihmojë biznesin tuaj të pasurive të patundshme të rriten.

Merre këtu.

10. Realtyspace Theme RealPress WordPress

Si një temë që është bërë posaçërisht për agjensitë dhe agjentët, Realtyspace do ta bëjë menaxhimin e faqes suaj të internetit dhe do të merret me klientët tuaj më të lehtë. Ju gjithashtu mund të fitoni para nga faqja juaj me këtë temë sepse vjen me një sistem të integruar të paraqitjes – është i përshtatshëm si për pajtime falas ashtu edhe me pagesë.

Tema WordPress ReaslityspaceTë renditura më poshtë janë disa nga tiparet më të dukshme të përfshira në këtë temë.

 • Faqet e ndalimit – Me Pa pagesë Visual Composer, ju mund të krijoni faqet e uljes në kërkim profesional shpejt dhe me më pak përpjekje (nuk kërkohet kodim).
 • Shtojcat Premium të përfshira falas – Përveç Visual Composer, ju gjithashtu merrni Slider Revolution dhe Advanced Fields Fields.
 • Ndryshimet e kokës – Ju mund të zgjidhni nga të paktën 3 header të gatshëm.
 • Ndryshimet në faqen e internetit – Ekzistojnë të paktën 5 mundësi për të zgjedhur faqen kryesore të faqes tuaj.
 • Mbështetje e gatshme e klientit – Mund të kontaktoni me lehtësi njerëzit e ndihmës së klientit të temës pasi informacionet e kontaktit përfshihen në detajet e temës.
 • Paraqitja e përgjegjshme – Mund të jeni të sigurt se faqja juaj e internetit do të duket e mirë në ekranet e mëdha (PC) dhe ekranet e vogla (pajisjet mobile).
 • Integruar me Google Maps dhe Street View – Për një kërkim më të efektshëm të pronave.
 • Kodet e shkurtra – Ata që janë në kodim mund të kontrollojnë me modelet e kolonës së temës, seksionin e pronave, galeritë dhe më shumë.
 • Lehtë për të fituar para – Tema është krijuar në atë mënyrë që klientët të mund të paraqesin listat e pasurive në pjesën e përparme. Pastaj mund t’i ngarkoni ato për këtë shërbim (përmes PayPal).
 • Identifikimi i mediave sociale – Përdoruesit mund të hyjnë në faqen tuaj duke përdorur llogaritë e tyre në media sociale (p.sh. Facebook, Google, Twitter, etj.).

Po, tema Realtyspace është me të vërtetë e ngarkuar me shumë karakteristika të dobishme – dhe kjo është arsyeja pse neve na pëlqen dhe e rekomandojmë atë si një nga temat më të mira të pasurive të patundshme për t’u përdorur. Kjo temë gjithashtu vjen me mbështetje shumë-gjuhëshe – pra, përmbajtja mund të përkthehet në shumë gjuhë. Sa i përket performancës së saj të përgjithshme, mund të themi se është i shpejtë dhe efikas.

Merre këtu.

11. Temat e Pasurive të Patundshme Citilights WordPress

Kjo temë e përgjegjshme është e përshtatshme për të krijuar faqe interneti për agjensitë dhe agjentët e pasurive të patundshme. Ju gjithashtu mund të fitoni para duke shtuar një shërbim abonimi anëtar.

Disa nga karakteristikat e saj të dukshme përfshijnë integrimin e Google Map – kështu që, pronat kontrollohen dhe lokalizohen me lehtësi (po, është një kursimtar i madh i kohës). Në fakt, funksioni i tij i përparuar i kërkimit e bën me të vërtetë të lehtë për klientët të gjejnë pronën e veçantë që ata po kërkojnë.

Tema e WordPress me CitilightsMenaxhimi i pasurive në pultin front-end

Ajo që ne me të vërtetë na pëlqen në lidhje me këtë temë është pulti i parë. Këtu janë vetëm disa nga gjërat që mund të menaxhohen pa përdorur pultin e administratorit (prapa-fund):

 • Dorëzimi i listave të pasurive
 • Shtimi i vetive
 • Redaktimi i parashtresave
 • Ruajtja e shënimeve

Menaxhimi i pronave të pasurive të paluajtshme

Të dy administratorët dhe përdoruesit mund të menaxhojnë me lehtësi pronat dhe aktivitetet e tyre me karakteristikat e mëposhtme:

 • Prona të preferuara – Listat tuaja të preferuara të pronave mund të arrihen nga pulti i profilit tuaj.
 • Krahasoni pronat – Klientët mund të krahasojnë deri në 3 prona krah për krah.
 • Geolocation – Përdoruesit mund të gjejnë lehtësisht pronat në dispozicion në një lokacion specifik.

Përfshihen Plugins Falas

 • WPBakery Page Builder – Ju lejon të ndërtoni me lehtësi faqe interneti.
 • Revolution Slider – Kjo shtojcë e njohur do ta bëjë faqen tuaj të prezantueshme dhe të lexueshme nga çdo lloj pajisje kompjuterike (PC, smartphone, etj.).

Këtu janë disa tipare të tjera që mund të prisni nga tema:

 • Kodi i shkurtër i gatshëm – Nëse doni të përdorni kodet e shkurtra në marrjen përsipër të dizajnit të faqes tuaj, mund ta bëni këtë me këtë temë.
 • WPML gati – Ju mund të synoni klientët në të gjithë botën pasi kjo temë mund të përkthehet në shumë gjuhë (p.sh. Hollandisht, Frëngjisht, Portugez, Rusisht, Spanjisht, etj.).
 • Layout Multiple – Ju mund të zgjidhni nga faqosjet e bëra paraprakisht në hartimin e faqes tuaj të internetit.

Ne po ju rekomandojmë këtë temë për shkak të pamjes dhe modelit të saj premium – vetëm dy nga cilësitë që mund të ndihmojnë që biznesi juaj në internet i pasurive të patundshme të rritet. Gjithashtu, karakteristikat e tij të ngarkuara mirë lejojnë rregullimin e fleksibilitetit kur krijoni faqen tuaj. Tema e Citilights gjithashtu ka një nga sistemet më të besueshme për mbështetjen e klientëve.

Merre këtu.

12. Tema WordPress e pasurive të patundshme Zuhaus

Nëse dëshironi një temë moderne për faqen tuaj të pasurive të patundshme, shikoni temën Zuhaus WordPress. Përveç dizajnit të tij të azhurnuar, ai gjithashtu ka karakteristika të dobishme që do ta bëjnë faqen tuaj funksionale, të këndshme dhe të lehtë për t’u përdorur.

Tema WordPress në Pasuri të Patundshme ZuhausFunksionaliteti i Avancuar i Kërkimit

Siç e dini shumë mirë, funksionaliteti i kërkimit është ndër elementët më të rëndësishëm në një sit të pasurive të patundshme. Epo, vetëm shikoni disa nga gjërat që përdoruesit mund të përdorin me funksionin e kërkimit të kësaj teme. Të listuara më poshtë janë disa nga kategoritë që mbart kur kërkoni një pronë të veçantë:

 • Zyrë
 • dyqan
 • Ndërtesë apartamentesh
 • godinë në bashkëpronësi
 • i vetëm
 • Shtëpi familjare

Shikoni se si u prish tipi i saktë i pasurisë? E shihni, ua lehtëson përdoruesve (klientëve, blerësve, agjentëve) të gjejnë pronën që u pëlqen vërtet. Në fakt, ekziston gjithashtu një fushë e veçantë për vendndodhjen e saktë ku dëshironi të kërkoni. Ju gjithashtu mund të përcaktoni statusin aktual të një prone (për shitje, me qira, etj.)

Përfshihen Plugins Falas

Dy shtesa premium janë përfshirë në temën Zuhaus, përkatësisht:

 • Visual Composer – Ky ndërtues faqesh e bën me të vërtetë të lehtë krijimin e një siti.
 • Revolution Slider – Një shumë prej stilistëve të internetit e përdorin këtë shtojcë sepse i bën faqet e internetit të lexueshme dhe të bukura kur arrihen nga çdo pajisje.

Mundësia e përdorimit për administratorin e faqes dhe përdoruesit e regjistruar

Këtu janë 3 karakteristika të tjera që do t’i gjeni tërheqëse në temën Zuhaus:

 • Paneli i statistikave – Në fundin e Administratorit, do të keni mundësi të gjurmoni pronat më të vizituara në listat tuaja.
 • Identifikimi i përdoruesit – Përdoruesit mund të regjistrohen në faqen tuaj të internetit nëse dëshirojnë të shtojnë listat e pronave nën llogarinë e tyre.
 • 3 Role – Secili përdorues ka një rol kur hyni në faqen tuaj të internetit – Agjensia, Shitësi / Blerësi, Agjenti.

Tema e Zuhaus është vërtet shumë mbresëlënëse. Lessshtë e panevojshme të thuhet, ajo vjen me një ndërfaqe të fuqishme – dhe megjithatë, është miqësore për përdoruesit. Funksioni i tij i kërkimit është gjithashtu efikas pasi është i zoti – duke bërë kështu që vetitë e filtrimit të jenë të shpejta dhe të lehta. Kjo temë sigurisht që meriton vendin e saj në këtë listë të Top 20.

Merre këtu.

13. Tema WordPress e Pasurive të Patundshme Falas

Nëse jeni duke kërkuar një temë të përgjegjshme të WordPress që nuk ju nevojitet ndonjë kodim, konsideroni të merrni temën Freehold. Ajo vjen me shumë karakteristika që do ta bëjnë më të lehtë krijimin dhe përdorimin me biznesin tuaj të pasurive të patundshme.

Temë pa fjalë WordPressDije që kjo temë është e integruar me shtojca dhe struktura që e bëjnë atë funksionale si në pjesën e prapme ashtu edhe në pjesën e përparme. Vetëm konsideroni këto:

 • Rezolucion i lartë – Pamjet nga çdo lloj (dhe madhësia) e një ekrani do të dalin bukur – po, edhe nga një pajisje e lëvizshme.
 • Përkthimi gati – Përmbajtja e faqes tuaj mund të përkthehet në gjuhë të ndryshme.
 • Importues demo – Ju menjëherë mund të krijoni faqen tuaj të internetit duke kopjuar një demo që ju pëlqeu.

Karakteristika të tjera të dukshme

Dije që ju mund ta rregulloni faqen tuaj të internetit me sa vijon:

 • Projektimi i bërë i lehtë – Ju mund të përfshini mesazhe, harta, etj.
 • Menga Mega – Ju mund të rregulloni menutë tuaj (nga poshtë) për t’ju përshtatur nevojave tuaja.
 • Fusha e personalizueshme – Mund të shtoni logon tuaj, hartën e navigacionit dhe ikonat në pjesën e futbollit.
 • Forma të shumta kontakti – Seksione të ndryshme të faqes tuaj mund të kenë forma kontakti me pamje të ndryshme.
 • Shkronjat e rregullueshme – Ju mund të zgjidhni llojin e përsosur të fontit për biznesin tuaj.

Nuk ka aftësi për kodim? Nuk ka problem – kur të shkoni për temën Freehold. Gjithashtu, për shkak të faqes ndërtuese të saj, ju mund të vendosni një sit me vetëm disa klikime.

Merre këtu.

14. Beyot Theme WordPress Real Estate

Pavarësisht nëse dëshironi një uebfaqe të pasurive të patundshme si një agjenci, agjent ose administrator, do të gjeni që tema Beyot të jetë një pretendent i fortë midis zgjedhjeve tuaja. Me pak fjalë, mund të themi se kjo temë e veçantë do ta lehtësojë menaxhimin e pronave.

Si pronar i biznesit të pasurive të patundshme, ju mund të lejoni përdoruesit e faqes tuaj të regjistrohen në faqen tuaj të internetit në mënyrë që ata të mund të paraqesin listat e pasurive nën llogarinë e tyre. Varet nga ju nëse doni ta ofroni këtë shërbim falas – por mund të përdorni të njëjtin format dhe të paguani një tarifë (nëse e ofroni këtë shërbim si pajtim mujor).

Temë Përtej WordPressOpsione për pagesa kur fitoni para në faqen tuaj

Në mënyrat e ndryshme me të cilat dëshironi të fitoni para nga faqja juaj, këto 3 mënyra të pagesës janë mbështetur nga tema Beyot:

 • PayPal
 • Pagesa e shiritit
 • Transferimi i telit

Më poshtë, do të gjeni veçoritë e tjera të Beyot. Shikoni nëse keni nevojë për këto gjëra kur vendosni uebfaqen tuaj të pasurive të patundshme:

 • Demo të përgjegjshme – 9 modele paraqitjes vijnë në demonstrime. Dhe nëse si çdo plan urbanistik i veçantë, mund ta instaloni menjëherë si model të faqes suaj të internetit.
 • Llogaritësi i Hipotekave – Për ta bërë më të lehtë për ju dhe përdoruesit tuaj, kjo temë vjen me një kalkulator të hipotekave. Ju lehtë mund të përcaktoni çmimin e shitjes së një prone të veçantë, përqindjen poshtë, afatet (në vite) dhe normën e interesit (në përqindje).
 • Prona të preferuara – Përdoruesit mund të hyjnë lehtësisht në pronat për të cilat interesohen.
 • Krahasoni pronat – Ndërsa blerësit do të donin të shihnin zgjedhjet e tyre, të paturit aftësi për të krahasuar pronat është një përfitim i shtuar.
 • Sinjalizimet e postës elektronike – Sinjalizimet e postës elektronike mund të dërgohen në administratorin e faqes në internet kur një përdorues i ri regjistrohet në pjesën e përparme të faqes.

Më shumë Funksione Kërkimi

Prona të kërkuara më parë mund të ruhen dhe të arrihen në një kohë të mëvonshme. Përdoruesit gjithashtu mund të filtrojnë kërkimin e tyre në kategori të tilla si:

 • status
 • lloj
 • qytet
 • vend
 • shtet
 • Dhe me shume

Lidhshmëria përmes mediave sociale

Përdoruesit mund të zgjedhin të mos regjistrohen në faqen tuaj, por të hyjnë në vend të tyre me llogaritë e tyre në median sociale si:

 • Facebook
 • Cicëroj
 • Google

Plugins janë të përfshirë

Tema e pasurive të patundshme Beyot përfshin këto shtesa premium:

 • Revolution Slider – Për zgjidhjen më të mirë në madhësi të mëdha dhe të vogla të ekranit.
 • Visual Composer – Drag and drop teknikë në krijimin e një faqe interneti të personalizuar.

E shihni, kjo temë WP është e ngarkuar me karakteristika dhe kjo e bën vendosjen e një faqe të shpejtë dhe të lehtë. Përdoruesit, administratorët dhe zhvilluesit e faqes në internet prezantohen me mundësi se si të kërkojnë, blejnë dhe shesin pronat në një mënyrë shumë të përshtatshme. Dhe me metodat e shumta të pagesës të përfshira në hartimin e saj, ju lehtë mund të fitoni para nga faqja juaj.

Merre këtu.

15. Tema WordPress në Pasuri të Patundshme WP Pro

WP Pro u siguron përdoruesve të saj shumë mundësi kur personalizoni uebfaqet e tyre. Mjetet Premium janë përfshirë gjithashtu në temë, në mënyrë që të mund të vendosni faqen tuaj të dëshiruar pa pasur nevojë për mjete shtesë.

Tema Pro WordPress WPKëtu janë disa nga tiparet më të dobishme që mund të prisni nga kjo temë e veçantë:

 • Kërkim i përparuar – Përdoruesit mund ta filtrojnë kërkimin e tyre duke futur kategori. Funksionaliteti i hartës gjithashtu ndihmon në gjetjen e një prone të veçantë.
 • Demot e paracaktuar – Ndërsa nga ky shkrim, tema mbart 3 struktura demo që mund të instalohen menjëherë në faqen tuaj. Krijuesi i temës premton gjithashtu shumë demonstrime së shpejti (falas për blerësit e vjetër).
 • Plugins – Tema vjen me Revolution Slider dhe Visual Composer. Këto 2 shtojca mund t’ju ndihmojnë të krijoni një uebfaqe funksionale dhe të bukur.
 • Statusi i pasurisë – Ju mund të shtoni statusin e pasurisë siç është për shitje, me qira, shitur, marrë me qira, etj.
 • Funksionaliteti i Blogut – Mund të shtoni një faqe në blog, në hartimin e faqes tuaj dhe menjëherë ta përdorni.
 • Mbështetja e klientit – Personat që qëndrojnë pas temës WP Pro do t’ju ndihmojnë për çdo problem që hasni (vendosja, drejtimi dhe krijimi i problemeve).

Tema WP Pro WordPress ka një dizajn të pastër dhe të thjeshtë, por është një mjet i fuqishëm për të drejtuar një biznes në internet të pasurive të patundshme. Vini re se kjo temë ju lejon të rregulloni faqen tuaj ashtu si ju pëlqen – pa përdorur ndonjë kode. Dhe nëse vendosni ta merrni atë sot, do të keni akoma të ligjshëm për azhurnimet e ardhshme.

Merre këtu.

16. Temë WordPress në Pasuri të Patundshme

A jeni në kërkim të një teme funksionale dhe të besueshme të pasurive të patundshme që është gjithashtu e thjeshtë për t’u vendosur? Ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë temën e Pika kryesore – i përshtatet atyre përshkrimeve dhe vjen me shumë karakteristika gjithashtu. Lexoni më tej për të mësuar më shumë.

Temë referimi në WordPressTemat dhe Demos

Në marrjen e kësaj teme, ju do të keni 6 opsione të Variacionit në shtëpi, përkatësisht:

 • Kërkim i përparuar në shtëpi – Dizajn i thjeshtë por funksional për të bërë më të lehtë për përdoruesit të gjejnë pronën që u duhen.
 • Harta në shtëpi vertikale – Një paraqitje vertikale e një harte ku pronat janë të vendosura së bashku me qasjen në tiparet e faqes.
 • Harta horizontale në shtëpi – Një pamje horizontale e hartës për të treguar vendndodhjen e saktë të pronave.
 • Home Half Harta – Gjysma e faqes përmban hartën ndërsa pronat e zgjedhura zënë gjysmën tjetër të ekranit.
 • Harta e kërkimit në shtëpi – Harta zë pothuajse të gjithë ekranin ndërsa miniaturat e pronave të zgjedhura tregohen në tabela nën hartë.
 • Pronë e vetme shtëpiake – Një pronë shfaqet në të njëjtën kohë.

Funksionaliteti i Avancuar i Kërkimit

Kërkimi i pronave në internet bëhet më i lehtë me kategoritë e shumta të kërkimit të kësaj teme. Alsoshtë përfshirë gjithashtu me Kërkimin e Pronave të Lira, një veçori që mundëson rezultate të menjëhershme pasi fushat e kritereve të plotësohen (nuk ka nevojë të klikoni në butonin e kërkimit).

Fushat e pakufizuara me porosi

Me një numër të pakufizuar cilësimesh të personalizueshme, përdoruesit mund të shtojnë, modifikojnë dhe fshijnë veçori dhe pajisje për pronat që po kërkojnë. Në fakt, kjo temë lejon gjithashtu paraqitjet e para nga përdoruesit me profile. Dhe nëse nuk e kanë një të tillë, ata mund të bëjnë një të drejtë në vend, në mënyrë që të mund të paraqesin menjëherë listat e pasurive të tyre.

Paketa e Anëtarësisë

Tema e Pamjeve të përshtatshme është e përshtatshme për vendet e anëtarësimit – dhe ju mund të zgjidhni këtë strukturë për uebfaqen tuaj të pasurive të patundshme. Këtu janë 2 opsione se si mund të fitoni para nga faqja juaj me këtë veçori:

 • Paguajeni për anëtarësim
 • Paguaj për paraqitjet e listës së pasurive

Shënim: Ju mund të përdorni PayPal për të pranuar pagesa (ai është tashmë i futur në sistem).

Llojet e postave me porosi

Nëse dëshironi të personalizoni postimet në faqen tuaj të internetit, tema “Landmark” vjen me 4 lloje postimesh të destinuara për përdorime të ndryshme, përkatësisht:

 • Vetitë
 • Agents
 • dëshmitë
 • Galeri

Ju shikoni, tema Landmark WordPress ka pamje të ndryshme të personalizueshme që do të funksionojnë mirë me biznesin tuaj të pasurive të patundshme. Dizajni i tij i gjithanshëm gjithashtu e bën faqen tuaj të internetit miqësor si në pjesën e përparme ashtu edhe në atë të pasme. Dhe nëse jeni veçanërisht në lidhje me SEO, kjo temë është gjithashtu SEO miqësore pasi është e koduar me motorët e kërkimit në mendje.

Merre këtu.

17. Tema WordPress e pasurive të patundshme Zoner

Tema Zoner ka një dizajn të përgjegjshëm që edhe përdoruesit me pajisje mobile do ta gjejnë faqen në mënyrë të qartë dhe të bukur (megjithë ekranet e vogla). Sidoqoftë, kjo temë është e mbushur me karakteristika të tjera tërheqëse që bizneset e pasurive të patundshme do t’i shohin gjithashtu të dobishme dhe fitimprurëse.

Tema WordPress e Pasurive të Patundshme ZonerKontrolli front-end dhe back-end

Kjo temë është krijuar për të patur një planprodhim miqësor për përdoruesit. Jo vetëm që përdoruesit e regjistruar mund të hyjnë në pronat e tyre në pjesën e përparme, por ata gjithashtu mund të menaxhojnë llogarinë e tyre nga atje. Prapëseprapë, administratori i faqes në internet gjithashtu mund të përdorë të njëjtën gjë në fundin e pasmë.

Karakteristika të tjera të dukshme

 • Hartat – integratedshtë integruar me Google Map dhe gjithashtu mbështet OpenStreetMap për të bërë më të lehtë gjetjen e pronave të pasurive të patundshme.
 • Plugins Pa pagesë – Ajo vjen me Visual Composer, një krijues faqesh tërheqëse dhe tërheqëse. Ju mund të hartoni faqen tuaj pa pasur njohuri për kodim.
 • Hyrja Sociale – Për ta bërë më të lehtë për vizitorët, ata mund të hyjnë në faqen tuaj pa patur nevojë për t’u regjistruar – për sa kohë që ata përdorin llogarinë e tyre sociale për t’u regjistruar.
 • Përkthimi i gatshëm – Ai mbështet WPML në mënyrë që përdoruesit nga vendet e tjera të mund të përkthenin fjalët në gjuhën e tyre.
 • Funksioni i Shënimit – Përdoruesit e regjistruar në faqen tuaj mund të shënojnë pronat e pasurive të patundshme për të cilat interesohen dhe t’u kthehen më vonë këtyre. Në të njëjtën kohë, administratori në pjesën e prapme do të jetë në gjendje të shohë përdoruesit që i kanë shënuar pronat e përmendura.
 • Opsioni i anëtarësisë – Ju mund të krijoni një faqe anëtarësie për ndjekësit e faqes tuaj dhe vizitorët e rregullt. Ju mund të përfitoni nga kjo veçori duke ngarkuar tarifat e anëtarësimit.
 • Sistemet e Pagesave – Për shitjet e bëra në faqen tuaj, ju mund të pranoni pagesa përmes PayPal dhe Stripe – ata të dy janë të integruar në hartimin e temës.
 • Sistemi i faturave – Pagesat e klientëve tuaj mbahen në një sistem të faturave për t’ju ndihmuar të monitoroni këto transaksione.

Sa i përket funksionalitetit, dizajnit dhe veçorive, mund të themi se Zoner është me të vërtetë një nga temat më të mira për bizneset e pasurive të patundshme. Me këtë temë WP, ju mund të krijoni një sit që do të kujdeset për nevojat e një personi individual në kërkimin e pronave të pasurive të patundshme pranë. Njerëzit në mbarë botën do të përfitojnë nga kjo gjithashtu.

Merre këtu.

18. Tema e WordPress në Pasuri të Patundshme në vendlindje

Këtu është një tjetër temë premium WordPress që ka një dizajn miqësor për përdoruesit. Mos lejoni që fasada e saj e pastër t’ju mashtrojë, pasi është e ngarkuar me karakteristika. Prandaj, është një temë e lehtë për t’u përdorur dhe fitimprurëse që mund të përdoret në bizneset e pasurive të paluajtshme.

Tema e vendlindjes në WordPressKëtu janë disa tipare që duhet të prisni nëse vendosni të merrni këtë temë të veçantë:

 • Layout 2-Header – Ju mund të zgjidhni të poziciononi logon e biznesit tuaj ose në mes ose në anën e majtë të faqes tuaj kryesore..
 • Layout – Ju mund të zgjidhni gjerësi të plotë ose kuti.
 • Përfundim efektiv – Përdoruesit mund të paraqesin listat e pasurive në pjesën e përparme të faqes tuaj. Dhe për paraqitjet me pagesë, mund të përdorni PayPal për të pranuar para.
 • Krahasoni vetitë – kur zgjidhni pronat e vërteta, këto mund të krahasohen krah për krah.

Përfshihen Plugins Falas

Ju merrni këto 2 shtesa premium kur blini temën e Vendlindjes:

 • Visual Composer – Vjen me teknikë tërheqjeje dhe zvogëlimi për të krijuar me lehtësi faqen tuaj te internetit.
 • Revolucioni i Rrëshqitësit – Uebfaqja juaj do të ketë rezultate me rezolucion të lartë, nëse shikohet nga ekranet e mëdha apo të vogla.

Karakteristika të tjera për t’u marrë parasysh

Për t’ju dhënë një ide lidhur me veçoritë e tjera të kësaj teme, shihni listën më poshtë.

 • Ngjyra e përshtatshme e sfondit – Mund të zgjidhni një sfond të lehtë ose të errët.
 • Integruar MailChimp – Një formë e gatshme e pajtimit është përfshirë.
 • Importoni fontin e ikonave – Nëse doni shkronja me porosi, mund të importoni nga Fontello.com.
 • Përkthim i gatshëm – Përdoruesit mund të përkthejnë me dorë përmbajtjen e faqes tuaj (skedari. Post është përfshirë në temë). Tema është gjithashtu në përputhje me WPML (të paguar) dhe Polylang (falas).
 • SEO-miqësore – Kjo temë ishte e koduar duke marrë parasysh SEO – ajo performon mirë në motorët e kërkimit.

Ju me siguri mund të shihni pse e bëri këtë temë në Top 20 tonë. Përveç modelit të tij elegant dhe miqësor për përdoruesit, është i ngarkuar me karakteristika që do të ndihmojnë biznesin tuaj të pasurive të patundshme të rriten.

Merre këtu.

19. Tema WordPress Pasurive të Patundshme ApusHome

Nëse doni të krijoni një sit të pasurive të patundshme në kërkim profesional, pa e ditur ndonjë gjë në lidhje me kodimin dhe hartimin e faqes në internet, tema ApusHome bën një zgjedhje të mirë. Ajo vjen me shumë karakteristika të përshtatshme për agjensitë dhe vetë agjentët – në fakt, mundësitë janë pothuajse të pafundme.

Temë ApusHome WordPressKëtu janë vetëm disa nga gjërat që mund të prisni përpara nëse vendosni të merrni këtë temë:

 • Paraqitjet e faqes së faqes – Mund të zgjidhni nga 6 paraqitjet kur krijoni faqen tuaj.
 • Instalimi me 1 Klikim – Krijimi i një faqe bëhet më i lehtë pasi mund të importoni një demo për të kopjuar menjëherë strukturën e saj në faqen tuaj të internetit. Me këtë veçori, lehtë mund të vendosni një faqe interneti funksionale shpejt (në minuta ose orë, në varësi të numrit të elementeve që vendosni të përdorni).
 • Kërkim i përparuar – Me kriteret e shumta të kërkimit, përdoruesit që kërkojnë prona do të gjejnë shpejt pronën e veçantë që ata po kërkojnë.
 • Llogaritësi i Hipotekave – Me kalkulatorin e tij të brendshëm të hipotekës, nuk është e nevojshme të kërkoni një mjet tjetër për të kryer llogaritjet për hipotekat e pasurive të patundshme.
 • Me sy për sy – Imazhet e mprehta dhe përmbajtja e lexueshme gjithmonë rezultojnë në përvojë të mirë të përdoruesit.
 • Krahaso – Opsioni i tij i shumëfishtë i pronave vjen në shabllone. Përdoruesit mund t’i përdorin këto kur krahasojnë pronat për të cilat interesohen.
 • Plugins Falas – Kjo temë vjen me 2 nga shtojcat më të shitura në faqet e internetit me temë të pasurive të patundshme. Visual Composer është një shtojcë tërheqëse dhe tërheqëse, kështu që ju mund të personalizoni dizajnin e faqes suaj të internetit ashtu si dëshironi (pa ndonjë njohuri teknike në hartimin e uebit). Kjo temë mbart gjithashtu Revolucionin Slider, një shtojcë që i bën faqet e internetit të duken të mprehta edhe kur përdoren ekranet e prekjeve.
 • Google Map – Tema mbështet Google Map për të ndihmuar në gjetjen e pronave në një zonë të caktuar.

Mund të krijoni një faqe interneti të pasurive të patundshme të dizajnuar mirë dhe miqësore me SEO kur përdorni temën ApusHome. Shtë lloji i temës që mund të përdoret nga bizneset e pasurive të patundshme në shkallë të gjerë dhe të vogël. Pavarësisht nëse keni nevojë për një sit për agjencinë tuaj ose jeni agjent i pasurive të patundshme ose ndoshta jeni një projektues në internet për Kompanitë e pasurive të patundshme, kjo temë ia vlen të kontrollohet.

Merre këtu.

20. Tema WordPress e Pasurive të Patundshme Homely

Nëse doni të jepni përparësi në përvojën e përdoruesit në faqen tuaj të internetit të pasurive të patundshme, mund të shkoni në Temën e Homely. Për shkak të strukturës së tij të pastër dhe imazheve të qarta, përdoruesit tuaj mund ta vlerësojnë atë edhe kur shikojnë nga pajisjet e lëvizshme me ekranet e vogla. Sigurisht, ajo gjithashtu vjen me karakteristika të tjera që ju me siguri do t’i gjeni të dobishme në drejtimin e biznesit tuaj të pasurive të patundshme.

Tema WordPress SjellëseDesigning Made Easy

Kjo temë vjen me një ndërfaqe të integruar drag and drop. Prandaj, mund të krijoni paraqitjen unike të faqes së internetit, edhe nëse nuk dini diçka për kodimin. Ai gjithashtu mbart stile të shumëfishta për të zgjedhur – dhe për shkak të kësaj, faqja juaj mund të jetë e shpejtë dhe funksionuese (me dizajn të paraqitshëm) shpejt.

Paraqitjet e listave të kësaj teme janë paraqitur gjithashtu bukur – mund të zgjidhni nga rrjeti, rreshti dhe harta. Opsione të tilla do t’ju lejojnë të dizajnoni faqen tuaj në mënyrë profesionale, edhe nëse nuk dini asgjë në lidhje me krijimin e faqes në internet.

Për shembull, për pjesën e Informacionit të Përgjithshëm, mund të përfshini kategoritë e mëposhtme:

 • çmim
 • Dhomat e gjumit
 • Banjë
 • Garazhe
 • Sipërfaqja e përgjithshme

Harta dhe Llogaritësi

Ju mund të përdorni Google Map me këtë temë – funksionon si dhe shënuesit e pasurive pasi që ju dhe klientët tuaj mund të shihni vendndodhjen e saktë të një prone të veçantë. Ajo gjithashtu vjen me një kalkulator të integruar të Hipotekës për t’ju ndihmuar të vlerësoni koston e përgjithshme të një prone.

Karakteristika miqësore për përdoruesit

Të dy administratorët e faqes në internet dhe vizitorët në faqen tuaj do t’i gjeni këto të dobishme:

 • 7 Faqja kryesore – Përdoruesit e regjistruar do të jenë në gjendje të paraqesin listat e pasurive pa hyrë në pultin e administratorit.
 • Opsionet e Dizajnimit – Ju mund të zgjidhni nga pajisjet e tyre të integruara dhe stilet e shiritave anësorë. Si një dizajnues i faqes në internet, ju gjithashtu keni mundësinë të përdorni kodet e shkurtra në hartimin e uebfaqes.
 • Përkthimi i gatshëm – Përdoruesit nga vendet e tjera mund të kuptojnë përmbajtjen e faqes tuaj.

Karakteristika të tjera të rëndësishme

Këtu janë disa tipare më të dobishme në këtë temë:

 • Layouts Blog – Nëse vendosni të përfshini një seksion Blog në faqen tuaj të internetit, duhet të zgjidhni disa struktura blog-je.
 • Planet e pakufizuara të dyshemesë – Përdoruesit mund të hartojnë lirshëm planin e katit të një prone.
 • Ndihma për klientët – Ju mund të përdorni lehtësisht mbështetjen e klientit të Temës në rast se hasni probleme.

Me shabllone të paracaktuar dhe strukturat e projektimit, vendosja dhe drejtimi i një faqe interneti të pasurive të patundshme është shumë më e lehtë. Ju madje mund të përzieni dhe përputhni elementë të ndryshëm në mënyrë që të gjeni faqe unike për faqen tuaj. Tema është gjithashtu në përputhje me shtojcat e njohura (p.sh. Revolucioni i Slider, Forma e Kontaktit 7, etj.), Duke ju lejuar kështu të përshtatni vërtet faqen tuaj.

Merre këtu.

Cilin Theme të pasurive të patundshme WordPress për të zgjedhur

Sapo ju kemi prezantuar me Top 20 Temat e Pasurive të Patundshme të WordPress – dhe ato janë të gjitha të mira. Prandaj, zgjidhni temën që i përshtatet më së shumti nevojave tuaja si një kompani e pasurive të patundshme, agjent ose ndonjë gjë që lidhet me industrinë – dhe mbajini gjithashtu nevojat e vizitorëve (klientëve) të faqes suaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author