20 Temat kryesore të Portofolit të WordPress

Sot, ne po rrumbullakojmë temat e Portofolit të Top 20 WordPress që mund të përdorni për faqen tuaj të internetit. Ju lutemi mbani në mend se kjo listë nuk është bërë në ndonjë mënyrë të veçantë. Për të gjetur temën më të mirë për ju, kaloni nëpër të gjitha tiparet dhe përshkrimet e secilit.

Ne besojmë se një uebfaqe e Portofolit duhet të jetë tërheqëse dhe e organizuar – është për këtë arsye pse ne zgjodhëm tema që mund të krijojnë paraqitje mahnitëse. Për më tepër, ne e vendosim veten në këpucët e pronarëve të faqeve dhe dizajnuesve të uebit – dhe ne e dimë që një mbështetje miqësore për përdoruesin (panelin Admin) do ta bëjë punën e krijimit të një uebsajti nga e para si e lehtë dhe e këndshme gjithashtu. Sigurisht, për të ekzekutuar faqen tuaj të portofolit, sigurohuni që keni zgjedhur një host të besueshëm të WordPress, në mënyrë që vizitorët tuaj të marrin një përvojë të qetë dhe nuk duhet të prisni me epoka për të ngarkuar imazhet / artikujt tuaj të portofolit (madje mund të shkoni me një host i menaxhuar i WordPress nëse e keni buxhetin, ose nëse nuk keni shumë për të shpenzuar për pritjen, lexoni për krahasimet specifike të vendit tonë, si rishikimet e hosteve të Kanadasë, pritjet më të mira në internet për Australinë, krahasimin e pritjes në Mbretërinë e Bashkuar dhe më shumë) ).

Më poshtë janë vetëm disa nga gjërat që kemi konsideruar. Ne besojmë se këto janë shumë të rëndësishme për krijimin e një faqe Portfolio.

 • Modelet e gatshme – Modelet do t’ju lejojnë të krijoni një sit me shpejtësi pa u shquar me ndonjë kod ose kode të shkurtra.
 • E personalizueshme – Ne po ju inkurajojmë të krijoni një Portofol unik – dhe ju mund ta bëni këtë edhe nëse përdorni modele pasi këto janë të personalizueshme.
 • Stilet e portofolit – Për të shfaqur portofolin tuaj, ne dëshirojmë që ju të keni shumë zgjedhje se si t’i prezantoni ato.
 • Miqësor për përdoruesit – Në botën e sotme, faqja juaj e internetit duhet të jetë e arritshme dhe e përgjegjshme kur shikohet nga pajisje të ndryshme.
 • Instalim i lehtë – Shumica e temave që kemi zgjedhur për listën Top 20 vijnë me opsionin e instalimit me 1 klik.

Një përmbledhje e 20 Temave të Portofolit më të Mëdhenj të WordPress

1. Tema me WordPress Photolux

Temë Photolux WordPress

Një temë e shkëlqyeshme për një faqe interneti fotografie ose portofoli, tema Photolux WordPress mund të përdoret nga fotografë dhe individë që duan të shfaqin veprat e tyre në një mënyrë të bukur dhe të organizuar. Këtu janë disa nga karakteristikat kryesore të tij:

 1. Zgjedhjet e lëkurës – Ju mund të zgjidhni nga transparente, të lehta ose të errëta.
 2. Galeria Ajax me karakteristikat e mëposhtme:
 • Rrëshqitësja e figurës – Mund të krijoni rrëshqitës të animuar.
 • Kutia e dritës së figurës – Mund të shfaqni një artikull të veçantë dhe ta lejoni atë të hapet në një faqe tjetër.
 • Video në një kuti të lehta – Skedari juaj i shfaqur video mund të hapet në një faqe të re për ta parë.
 1. Opsionet e galerisë – Ju keni opsionet e mëposhtme për galerinë tuaj:
 • Madhësitë e figurës – Madhësia e paracaktuar mund të ndryshohet në fundin e fundit të WordPress.
 • Faqet e galerisë – Mund të krijoni një numër të pakufizuar faqesh për galerinë tuaj.
 • E zezë dhe e bardhë – Tema mbart efekte me ngjyra të zeza dhe të bardha.
 • Filtri i kategorive Ajax – Kjo veçori mund të aktivizohet dhe çaktivizohet sipas nevojës.
 1. Dizajn i përgjegjshëm – Me këtë temë, faqja juaj e internetit do të duket e shkëlqyeshme në ekranet e pajisjeve të ndryshme. Mund të ndiejë gjithashtu gjeste të gishtave në ekranet me prekje.
 2. Slideshow me ekranin e plotë – Mund të vendosni prezantime të shfaqjes në modalitetin në ekranin e plotë (edhe menuja e lundrimit mund të fshihet).

Tema gjithashtu përmban këto karakteristika:

 • Përkthim temë – Përfshihet një skedar .po dhe fjalët përkthehen lehtësisht.
 • Ikona sociale – Vendosni me lehtësi ikonat e rrjetit social në hartimin e faqes tuaj.
 • Menyja e lëshimit – Mund të vendosni nivele të shumta kategorish në menunë e faqes tuaj.
 • E përputhshme me shfletuesin – Tema mund të përdoret me Internet Explorer, Edge, Chrome, Firefox, Safari dhe Opera.
 • Dokumentacioni i plotë – Udhëzimet e hollësishme, shembujt dhe fotografitë e ekranit janë të përfshira.

Karakteristikat e tjera të dukshme të temës Photolux janë renditur më poshtë.

 1. Seksioni SEO – Tema ju lejon të shtoni fjalët kyçe të ngrohtë. Ju gjithashtu mund të përjashtoni disa faqe nga indeksimi nga motorët e kërkimit.
 2. Disaktivizoni klikoni me të djathtën – Vizitorët e faqes tuaj nuk do të jenë në gjendje të përdorin funksionalitetin e klikimit të djathtë.
 3. Logoja e personalizuar – Ju mund të ndryshoni logon e paracaktuar dhe të përdorni tuajin.
 4. Forma e kontaktit Ajax – Përfshihet forma e kontaktit të integruar.

Një uebfaqe me stil dhe funksional, tema Photolux WP mund të përdoret nga fillestarët (nuk kërkohen aftësi kodimi) dhe ekspertë njësoj (dizajni mund të shkulet).

Merre këtu.

2. Tema Konzept WordPress

Tema Konzept WP

Profesionistët krijues mund të marrin parasysh temën Konzept WordPress kur bëjnë faqet e tyre të internetit. Nëse vendosni ta përdorni këtë, ju do të keni kontroll të plotë se si ta paraqisni faqen tuaj te publiku. Nëse dëshironi, madje mund t’i jepni audiencës tuaj një përvojë në ekran të plotë kur ata vizitojnë portofolin tuaj. Karakteristikat e tij përfshijnë si më poshtë:

 1. Ekrani i fotografive – Ka filtra të kategorive për të treguar se çfarë kërkon një kërkues.
 2. Modulet e listës – Mund të shkoni në tekst ose figura të vogla për listat tuaja.
 3. Rrëshqitësit e veçuar – Zgjidhni video HTML5 ose video.
 4. Seksionet e menusë – Krijoni faqe me menunë e mëposhtme:
 • Rreth Nesh
 • Lajme
 • Sherbime
 • Blog
 • kontakt
 • Dhe me shume
 1. SEO-Optimizuar – Renditni lehtësisht faqen tuaj dhe faqet e internetit.

Karakteristika më të dobishme të përfshira në temë janë:

 • Ikona të mediave sociale – Për ndarje me faqet e rrjetit social.
 • Multi-Kategoritë – Ndani projektet tuaja për kategori.
 • Drag and drop – Tema ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni elementët kur dizajnoni faqen tuaj të internetit.
 • Mbështetje video – Mund të përdorni skedarë video nga YouTube, Vimeo, etj. Mund të ngarkoni edhe videot tuaja.
 • E përputhshme me shumë shfletues – Mund të përdoret në Chrome, Internet Explorer, Safari, Firefox, Opera dhe Edge. Po ashtu funksionon për pajisjet Apple dhe Android.
 • Sjellja e përgjegjshme – Mbajtja e shpejtë e përmbajtjes kur shikohet nga ndonjë pajisje.

Gjëra të tjera të dukshme të mbartura nga tema janë si më poshtë:

 1. Logoja e imazhit – Ngarko logon e markës tuaj
 2. Animime të figurave – Krijoni imazhe në lëvizje.
 3. HTML5 e vlefshme – Tema vjen me kod HTML të azhurnuar.
 4. Dokumente të plota – Udhëzimet se si të përdorni temën përfshihen në paketë.

Konzept është një temë shumë e personalizueshme e WordPress që ju jep kontroll të plotë se si të hartoni faqen tuaj të internetit. Pa ndonjë njohuri për kodifikimin, mund të ngarkoni projektet tuaja të cilat përbëhen nga tekste dhe imazhe. Sa për vizitorët e faqes tuaj, ata mund të hyjnë në faqen tuaj te internetit duke përdorur lloje të ndryshme pajisjesh. Lundrimi mund të bëhet duke përdorur tastierën, miun, tastierën dhe prekjen (për prekje).

Merre këtu.

3. Tema WordPress Kartel

Tema e Portofolit të Kartelit WordPress

Një temë e bërë posaçërisht për përdorim profesional, tema Cartel WP mund të bëjë uebfaqe vërtet të këndshëm për fotografët, studiot e fotografisë, përkthyes të pavarur dhe njerëz nga industri të tjera gjithashtu. Këto tipare janë tipare kur vendosni të përdorni këtë temë:

 1. Paneli i opsioneve – Mund t’i rregulloni cilësimet në fundin e fundit të WordPress – logot, fontet, ngjyrat, etj..
 2. Lëkurat e Pafund – Kombinoni elementë të ndryshëm për të krijuar një faqe në internet me pamje unike.
 3. Filtri i portofolit – Vendosni disa projekte nën kategori të ndryshme për një sistem më të organizuar.
 4. Efektet – Zmadhoni, zmadhoni, etj.

Këtu janë disa veçori të tjera që shkojnë me temën:

 • Imazhet në sfond – postimet dhe projektet mund të kenë prejardhje të ndryshme.
 • Skedarët PSD – Ju mund të modifikoni imazhet përmes Photoshop.
 • Sliders – Krijoni rrëshqitës për faqen tuaj të internetit. Këto gjithashtu mund të funksionojnë me pajisjet e ekranit me prekje.
 • Forma e kontaktit Ajax – Formulari i kontaktit të integruar është përfshirë në temë.
 • Lightbox – Shfaq video dhe imazhe në faqen tuaj te internetit.

Karakteristika të tjera për t’u kujdesur janë:

 1. Përmbajtja Demo – Paraqitjet e bëra paraprakisht për postime dhe faqe janë përfshirë në temë.
 2. Përkthim i gatshëm – Krijoni një sit shumëgjuhësh me shtojcën WPML.
 3. Të mirë-dokumentuara – Udhëzimet se si të përdorni temën janë të arritshme si në internet ashtu edhe jashtë linje.
 4. Mbështet të gjithë shfletuesit kryesorë – Për përdorim me Internet Explorer, Safari, Chrome, Firefox dhe Opera.

Nëse dëshironi të krijoni një faqe në internet me pamje të lehtë, mund të shkoni në temën Cartel WordPress. Ajo vjen me shabllone të paracaktuar dhe paraqitjet që do t’ju lejojnë të paraqitni një sit me të vërtetë unik – domethënë, pa përdorur ose pakësuar kode. Sa i përket paraqitjes së fotografive tuaja, mund të përdorni një rrjet ose murature ose ndonjë stil tjetër.

Merre këtu.

4. Tema me WordPress me gjethe

Tema e Portofolit Folioway WP

Paraqisni portofolin tuaj me temën Folioway WordPress dhe krijoni një sit elegant, edhe nëse nuk jeni dizajner. Në këtë mënyrë, audienca juaj (klientët, vizitorët në sit, etj.) Do të vlerësojnë më shumë përmbajtjen dhe imazhet tuaja. Tema gjithashtu përmban këto karakteristika:

 1. Dizajn piksel – Tema prodhon imazhe të pastra dhe të qarta (jo pixelized).
 2. Ngjyra të pakufizuara – Mund të zgjidhni kombinime ngjyrash edhe për faqen tuaj kryesore dhe sfondin.
 3. Artikuj rrëshqitës – Zgjidhni nga një gamë e gjerë e modeleve të rrëshqitjes dhe përdorni imazhe të animuara.
 4. Shufra anësore të pakufizuar – Përdorni sa më shumë shirita anësorë që ju nevojiten dhe vendosni pajisje shtesë brenda tyre.
 5. Free Visual Composer – Tema përfshin këtë ndërtues faqesh premium drag and drop.
 6. Thumbnails Free Ultimate Post – Kjo shtojcë për imazhet e paraqitura është përfshirë gjithashtu falas.
 7. Përshtatës i temave – Lidhës me çdo aspekt të faqes tuaj në fundin e WordPress.

Karakteristikat më mbresëlënëse janë renditur më poshtë.

 • Demo me një klik – Importoni një faqe demo që ju pëlqen dhe përdorni si temën tuaj.
 • Opsionet e faqes – Krijoni lehtësisht lloje të ndryshme faqesh.
 • Paracaktimi i faqes në internet – Përdorni Faqen e Internetit të paracaktuar ose krijoni vetë.
 • Fonts – Tema është e integruar me shkronja Google (200+).
 • Personalizimi i logos – Krijoni dhe poziciononi logon e markës suaj kudo në faqen tuaj.
 • Forma e kontaktit Ajax – Ajo vjen me një formë kontakti të integruar (gati për t’u përdorur).

Tema mbart karakteristika të tjera që mund të dëshmojnë se janë të dobishme për ju, të tilla si më poshtë:

 1. Opsioni “Të mos prekësh kodin tim” – Aktivizo këtë mundësi për të mbrojtur cilësimet e tua të mos mashtrohen kur ka azhurnime në WordPress.
 2. Menutë shumëplanëshe – Mund të vendosni menutë të mbajnë disa kategori.
 3. Ikona të mediave sociale – Tema vjen me ikona të integruara në media sociale, nuk ka nevojë të shkarkoni një shtojcë shtesë për qëllimin e thënë.
 4. Imazhe të veçuara – Mund të vendosni të shfaqni imazhe të caktuara.
 5. Videot e preferuara – Mund të përfshini një video të shfaqur në faqen tuaj.
 6. Përkthime të plota – Ju mund ta bëni faqen tuaj në shumë gjuhë.
 7. Mbështet të gjithë shfletuesit kryesorë – Shfletuesit si Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari, Firefox dhe Edge mund të shikojnë faqen tuaj.

Tema e Folioway WP është një temë e fuqishme dhe fleksibël për t’u përdorur në faqen e internetit të portofolit tuaj. Megjithëse vjen me shabllone, prapëseprapë mund t’i përshtatni ato lehtësisht. Një grup udhëzimesh është përfshirë gjithashtu për t’ju ndihmuar të vendosni faqen tuaj pa ndonjë problem.

Merre këtu.

5. eClipse Theme WordPress

Temë eClipse WordPress

Tema e Portofolit eClipse WordPress mund t’ju ndihmojë të krijoni një faqe në internet unike në kërkim. Nëse doni të tregoni imazhe duke përdorur paraqitjen e muraturës, kjo temë mbështet paraqitjen e thënë në një nga opsionet e saj të temave. Sigurisht, ajo gjithashtu vjen me karakteristika të tjera të rëndësishme si:

 1. Paraqitjet e faqes në internet – Mund të paraqitni një numër të pakufizuar të stileve të faqes në shtëpi.
 2. Stilet e sfondit – Zgjidhni nga modelet dhe ngjyrat e ndryshme të sfondit.
 3. Ngjyra të pakufizuara – Përdorni çdo ngjyrë që dëshironi në hartimin e faqes tuaj të internetit.
 4. Opsionet e lëkurës – Zgjidhni nga lëkura e lehtë ose e errët.
 5. Opsioni i plotë i ekranit – Mund të shfaqni imazhet në ekranin e plotë.

Tema gjithashtu përmban këto karakteristika:

 • Galeria e mbrojtur me fjalëkalim – Aktivizoni opsionin e fjalëkalimit për të kufizuar hyrjen në galerinë e faqes tuaj.
 • Mbështetja e tastierës – Pajisjet që përdorin tastierë (PC dhe laptopë) mund të hyjnë në faqen tuaj të internetit.
 • SEO-miqësore – Tema është e koduar për tu gjetur lehtësisht nga motorët e kërkimit.
 • Përkthim i gatshëm – Ju mund ta ktheni faqen tuaj në një shumë gjuhë.
 • Shtojca GT3 – Kjo shtojcë ndërtuese faqe është përfshirë në paketë.

Gjëra të tjera që duhet të presin nga tema janë si më poshtë:

 1. WooCommerce-gati – Nëse doni të fitoni para nga faqja juaj, tema mbështet WooCommerce.
 2. Modelet e faqeve – Mund të përdorni paraqitjet e gatshme ose të modifikoni një për të krijuar tuajin.
 3. Demo me një klik – Importoni modelin tuaj të zgjedhur të faqosjes nga demonstrimi i temës.
 4. Mbështet formularin e kontaktit 7 – Tema është në përputhje me shtojcën e Formularit të Kontaktit 7.
 5. Dokumentim i plotë – Merrni udhëzime se si të përdorni temën për faqen tuaj të internetit.

Nëse doni një temë të personalizueshme të WordPress për të krijuar një faqe të pastër, miqësore për portofolin me SEO, mund të merrni parasysh përdorimin e temës eClipse. Tema është e lehtë për tu punuar dhe kërkon përpjekje minimale për të krijuar një faqe në internet të mirë-krijuar.

Merre këtu.

6. Temë Hempstead WordPress

Temë Hempstead WP

Për një uebfaqe të portofolit që është e pastër dhe minimaliste, mund të zgjidhni temën Hempstead WordPress. Ajo vjen me paraqitjen e rrjetit dhe muraturës për imazhe dhe ju mund t’i rregulloni të gjitha cilësimet sipas nevojës. Disa nga karakteristikat kryesore të tij janë renditur më poshtë.

 1. Sistemi i rrjetit dhe faqosja e muraturave – Organizoni prezantimin e fotove tuaja.
 2. Visual Composer – Ky ndërtues premium drag and drop builder është përfshirë në paketë.
 3. Demo me një klik – Instaloni një demonstrim të mostrës për të krijuar faqen tuaj të internetit.
 4. Imazhet Demo – Do të shihni fotot e ekraneve si një udhëzues se si të personalizoni faqen tuaj.
 5. Dizajn i përgjegjshëm – Instalimi i temës do t’ju japë një faqe në internet të ngarkimit të shpejtë me imazhe të qarta.

Më shumë karakteristika për të pritur nga tema janë këto:

 • Teknologji moderne – Tema vjen me CSS të përditësuar dhe HTML5.
 • Paraqitjet e pakufizuara të portofolit – Mund të vendosni kategoritë tuaja kur organizoni një portofol për imazhet tuaja.
 • Harta interaktive – Përdorni një hartë live për të treguar vendet.
 • Optimizuar nga SEO – Tema është e kodifikuar të jetë miqësore me SEO.

Ka edhe gjëra të tjera të rëndësishme të kryera nga tema si:

 1. Dokumentuar plotësisht – Një manual i udhëzimeve është përfshirë në paketë.
 2. Animacione për faqe – Ngarkim i qetë dhe i shpejtë i faqeve dhe imazheve të animuara.
 3. Fonts – Tema mbështet përdorimin e shkronjave në internet të Google.
 4. Mbështet shfletuesit kryesorë – Njerëzit që përdorin Chrome, Internet Explorer, Opera, Edge, Safari dhe Firefox mund të shikojnë të gjithë faqen tuaj të internetit.

Tema Hempstead WP është shumë fleksibël në dizajn dhe mund të përdoret për qëllime të ndryshme. Si një uebfaqe e fuqishme e portofolit, mund ta përdorni për të shfaqur foto, produkte dhe më shumë. Tema është gjithashtu SEO-miqësore nëse shqetësoheni për renditjen e faqes tuaj.

Merre këtu.

7. Temë Arnold WordPress

Tema WordPress e Portofolit Arnold

Arnold është një temë premium WordPress që mund të prodhojë një model modern, minimalist të portofolit. Profesionistët mund ta përdorin këtë temë dhe ta gjejnë të lehtë për t’u përdorur për shkak të kodimit të lehtë të saj. Me një uebfaqe të ndërtuar me këtë temë, ju mund të prezantoni punën tuaj për klientët dhe punëdhënësit tuaj në një mënyrë profesionale. Këtu janë disa nga tiparet që mbart:

 1. Ndërtuesi i portofolit – Ai vjen me një modul të integruar tërheqës dhe rënie për krijimin e lehtë të faqosjeve të faqeve.
 2. Skemat e pakufizuar të ngjyrave – Përdorni hije të ndryshme ngjyrash kur hartoni faqen tuaj.
 3. Fonts – Merrni hyrjen në 600+ fonte Google.
 4. Importimi Demo – Zgjidh një demonstrim që ju pëlqen dhe klonojeni atë për përdorimin tuaj.
 5. Optimizuar nga SEO – Ju lehtë mund të punoni në renditjen e faqes tuaj të internetit dhe faqeve në motorët e kërkimit.

Këtu janë disa veçori të tjera që duhen pritur nga tema:

 • Lidhje të mediave sociale – Aktivizoni butonat e aksioneve në media sociale.
 • Përkthim i gatshëm – Një skedar .po është përfshirë për të kthyer lehtë faqen tuaj në një gjuhë tjetër.
 • Përmbajtja HD – Merrni përmbajtje të qartë teksti dhe imazhe.
 • Mbështet WooCommerce – Ju mund të përdorni faqen tuaj të internetit për të shitur produkte në internet. Meqenëse tema është e përputhshme me WooCommerce, lehtë mund të shtoni një karrocë blerëse në faqen tuaj.

Karakteristika të tjera për t’u kujdesur nëse duhet të vendosni të merrni temën janë:

 1. Opsionet e header – Ju keni mundësinë e pozicionimit të kokës tuaj në të majtë, të djathtë, të mesëm, etj.
 2. Logoja e personalizuar – Përdorni imazhin tuaj të markës ose modelin e tekstit duke përdorur fontin Google.
 3. Forma e Kontaktit 7 në përputhje – Mund të përdorni shtojcën për formën tuaj të Kontaktit.
 4. Dokumentuar plotësisht – Udhëzimet për mënyrën e përdorimit të temës përfshihen në paketë.
 5. Mbështet Widgets WordPress – Mund të përdorni Widgets me porosi WP kur hartoni paraqitjen tuaj.
 6. Mbështet figurat e paraqitura në WordPress – Përdorni shtojcën për të shfaqur imazhe në figurat e vogla.

Paraqitni portofolin tuaj në dritën më të mirë të mundshme duke përdorur temën Arnold WP. Me ndërtuesin e saj të faqeve drag and drop, ju lehtë mund të krijoni dhe rregulloni faqen tuaj. Vini re gjithashtu se kodimi i tij i lehtë lejon që tema të ngarkojë shpejt figurat.

Merre këtu.

8. Tema e WordPress Air

Tema e Portofolit Ajror WP

Ajri është një temë me dritë të koduar që mund të paraqesë mirë një faqe interneti krijuese të portofolit. Me opsionet e tij të personalizueshme, ata me studiot e fotografive dhe agjencitë do të përfitojnë më shumë nga tema. Po kështu, përkthyes të pavarur dhe blogerë që duan portofolë të personalizuar për bukuritë e tyre, do të gjejnë gjithashtu temën tërheqëse. Disa nga karakteristikat e tij janë renditur më poshtë.

 1. Hartimet e pakufizuara të paraqitjes – Krijoni paraqitjet me kolona dhe hapësira sipas preferencave tuaja.
 2. Paraqitjet e projektit – Portofolet e figurave mund të postohen me shumë mundësi për të zgjedhur.
 3. Fusha e personalizueshme – Këto janë vetëm disa nga elementët që mund të vendosni në zonën e futbollit të faqes tuaj:
 • Logo
 • Copyright
 • Lidhje të mediave sociale
 1. Krijuesi i faqeve – Tema vjen me ndërtuesin e saj të faqeve për të krijuar faqen tuaj lehtësisht.
 2. Importi Demo – Simbolet e faqeve të internetit mund të klonohen dhe përshtaten për të krijuar faqen tuaj unike.

Tema gjithashtu vjen me këto:

 • Stilet e portofolit – Ju mund të zgjidhni paraqitjen e rrjetit ose muraturës për veprat tuaja të fotografisë.
 • Opsionet e gjerësisë – Gjerësia totale e faqes tuaj mund të jetë e mbushur me gjerësi të plotë, normale ose të plotë.
 • Opsionet e kolonave – Dizajnoni faqen tuaj me 2, 3, 4, 5 ose 6 kolona.
 • Opsionet e ndarjes – Zgjidhni nga asnjë ndarje, ndarje normale ose ndarje e ngushtë.
 • Paraqitjet e kokës – Mund të përdorni menunë standarde, menunë e përqendruar me ikona sociale, menunë e fshehur dhe më shumë.

Karakteristika të tjera të përfshira në temë janë:

 1. Optimizuar nga SEO – Tema është e kodifikuar të jetë miqësore me SEO.
 2. WooCommerce i pajtueshëm – Mund të përdorni WooCommerce me temë nëse po shesni punën ose produktet tuaja.
 3. Retina gati – Përmbajtja shikohet qartë nga çdo pajisje kryesore.
 4. Përgjigje – Tema është e shpejtë për t’u përgjigjur komandave dhe gjesteve (për prekje).
 5. Fonts – Ju keni qasje në mbi 600 shkronja Google.

Ju mund të merrni parasysh temën e ajrit WP është se po krijoni veçanërisht një sit portofoli. Ajo vjen me paraqitjet e para-bërura dhe faqet që mund t’i përshtatni më tej sipas preferencës suaj. Për më tepër, dizenjimi i faqes tuaj bëhet më i lehtë nga ndërtuesi i saj i faqeve tërheqëse dhe tërheqëse.

Merre këtu.

9. Tema e WordPress Werkstatt

Temë Werstatt WordPress

Nëse dëshironi të krijoni një faqe në internet vizualisht mahnitëse, por funksionale, merrni parasysh temën Werkstatt WordPress. Kjo është një temë shumë e personalizueshme dhe vjen me faqe dhe shabllone të paracaktuar. Më poshtë janë disa nga karakteristikat kryesore të tij:

 1. Demos me temë me një klik – Klononi dhe importoni një plan urbanistik të gatshëm për ta përdorur si tuajin (gjithashtu mund ta rregulloni).
 2. Shtojca Visual Composer – Përdorni metodën e tërheqjes dhe rënies për të lëvizur elementë përreth kur rregulloni modelin e faqes tuaj.
 3. Stilet e portofolit – Zgjidhni nga stilet e para-bërura të portofolit dhe shkulje për t’u pajtuar me rezultatin tuaj të dëshiruar.
 4. Redaktori i faqes – Ju mund të importoni elemente të caktuara në një plan urbanistik të paracaktuar (në vend që të importoni të gjithë).
 5. Stilet e kokave të portofolit – Zgjidhni nga të paktën 7 modele të header kur vendosni seksionin tuaj të portofolit.
 6. Filtri i zbulimit automatik për Portofolin – Përdoruesit mund të filtrojnë rezultatet kur ndodhen brenda seksionit të Portofolit të faqes tuaj.

Gjëra më të dobishme për të pritur nga tema janë si më poshtë:

 • Stilet e Blogut – Tema ka të paktën 7 stile të faqeve të bëra paraprakisht të faqeve në blog.
 • Opsionet e Paginimit – Mund ta vendosni opsionin e ngarkimit si faqe të rregullta, lëvizje pafund ose Ngarkoni më shumë.
 • Fonts – Ju keni qasje në më shumë se 800 font font Google dhe më shumë se 2,000 shkronja Adobe Typekit.
 • Mbështetje WooCommerce – Tema funksionon mirë me WooCommerce (nëse vendosni të krijoni një sit për tregti elektronike).
 • Stilet e menusë – Mund të krijoni menu me skedarë dhe efekte të ndryshme. Dhe nëse dëshironi, mund të rregulloni paraqitjet e bëra paraprakisht.
 • Tinguj – Mund të përfshini efekte tinguj si muzikë në sfond dhe tinguj për klikime.
 • Efektet e tjera – Shtoni animacione në menu dhe efekte rri pezull.

Karakteristikat e tjera që gjenden në temë janë:

 1. WPML kompatibil – Krijoni një sit shumëgjuhësh duke instaluar shtojcën.
 2. Optimizuar nga SEO – Tema është e koduar në atë mënyrë që të mos dëmtojë renditjen e faqes tuaj në SERPS.
 3. Kuadri me cilësi të lartë – Merrni animacione të qetë dhe të qarta, jo të pixelized.
 4. Stilet e futbollit – Ju mund të krijoni 1, 2, 3, 4, 5, ose 6 zona footer.

Bëni faqen tuaj të internetit të portofolit të bukur dhe argëtuese për t’u krijuar kur shkoni për temën Wekstatt WP. Përdorni efekte tingujsh, animacione dhe më shumë pa ditur diçka për kodet. Vetë siti është gjithashtu i lehtë për tu krijuar sepse tema përfshin shabllone të paracaktuar që mund të përshtaten më tej sipas nevojave tuaja.

Merre këtu.

10. Tema e gabuar e WordPress-it

Tema e gabuar WP

Për një sit portofol minimalistik, por krijues, mund të merrni parasysh temën Blund WordPress. Ju mund të bëni shumë personalizime me temën edhe nëse nuk jeni të aftë për të koduar. Shtë për këtë arsye pse tema bën një zgjedhje të shkëlqyeshme për fotografët, hobistët, profesionistët e pavarur dhe njerëzit nga fushat e tjera krijuese. Disa nga tiparet kryesore të tij janë si më poshtë:

 1. Versione të portofolit – Zgjidhni nga të paktën 12 opsione faqosjeje kur krijoni pjesën e portofolit të faqes tuaj.
 2. Faqja e detajeve të portofolit – Ka të paktën 3 opsione për të zgjedhur kur hartoni faqen e detajeve të portofolit.
 3. King Composer – Tema vjen me ndërtuesin faqet drag and drop të King Composer.
 4. SEO-miqësore – Kodimi i kujdesshëm e bën temën SEO-miqësore dhe të thjeshtë për t’u renditur.
 5. Layouts Para-bërë – Të paktën 32 paraqitjet vijnë me temë dhe mund të përdoren siç është.
 6. Ndryshimet në faqen e internetit – Mund të zgjidhni nga të paktën 8 stile të faqes në shtëpi.
 7. Versione të menusë – Zgjidhni nga të paktën 8 modele menu.

Tema vjen me karakteristika më të dobishme si të tilla si më poshtë:

 • Opsionet e shiritit anësor – Mund të krijoni një faqe në internet me ose pa shirita anësorë.
 • E përputhshme me shfletuesin – Mund të përdoret me Internet Explorer, Edge, Chrome, Safari, Firefox dhe Opera.
 • Bootstrap 4 – Tema përdor versionin e fundit të Bootstrap.
 • HTML5 dhe CSS3 – Përdor kode të azhurnuara.
 • Dizajn i përgjegjshëm – Punon mirë me pajisje kryesore të madhësive të ndryshme të ekranit.

Gjëra të tjera për të parë kur të merrni këtë temë janë:

 1. Sliders – Krijoni rrëshqitës për të shfaqur përmbajtjen tuaj me lehtësi.
 2. Carousel – Përfshini një karusel të bukur për të paraqitur punën tuaj.
 3. Dokumentim i plotë – Një paketë udhëzuese është përfshirë në paketë.
 4. Përditësimet – Tema vjen me azhurnime falas për tërë jetën.

Me temën Blund WP, ​​ju mund të tërhiqni dhe lëshoni elementët në një plan urbanistik për të krijuar një faqe interneti tuaj unik. Ju gjithashtu mund të paraqisni një portofol të veprave tuaja në mënyra të ndryshme krijuese, edhe nëse nuk keni ide për kodimin.

Merre këtu.

11. Tema Solonick WordPress

Tema e Portofolit Solonick WordPress

Nëse po planifikoni të tregoni punën tuaj për klientët tuaj përmes një uebsajti të portofolit, mund ta bëni këtë duke përdorur temën Solonick WordPress. Shtë një temë me shumë qëllime që mund të përdoret nga fotografët, stilistët, muzikantët, arkitektët, prodhuesit e videove dhe më shumë. Shikoni më poshtë për më shumë detaje mbi karakteristikat e tij.

 1. Versione – Mund të krijoni një faqe me një faqe ose shumë faqe.
 2. Stilet e faqes së faqes – Zgjidhni prej të paktën 9 stileve të para-bërura të faqes në shtëpi.
 3. Faqet e portofolit – Ekzistojnë disa shabllone të parafabrikuara të faqeve të portofolit për të zgjedhur.
 4. Detajet e portofolit – Ekzistojnë stile të ndryshme të faqeve të detajeve që mund të përdorni për pjesën tuaj të portofolit.
 5. Paneli i administratorit – Ju mund të kontrolloni përmbajtjen dhe modelin e faqes tuaj nga fundi i WordPress.

Më shumë karakteristika të përfshira në hartimin e temës janë si më poshtë:

 • Përbërësi vizual i përfshirë – Elementet mund të tërhiqen dhe të hidhen në fund të WordPress dhe në pjesën e përparme të faqes tuaj.
 • Revolucioni i rrëshqitjes i përfshirë – Krijoni rrëshqitës për të treguar përmbajtjen tuaj.
 • Dizajn i përgjegjshëm – Faqja juaj do të ngarkojë shpejt kur të arrihet nga pajisje të ndryshme.
 • Abonohuni me postën MailChimp – Përfshihet opsioni i marketingut me email.
 • Gjenerator i kodit të shkurtër – Ju nuk keni nevojë të krijoni kode me dorë për të hartuar faqen tuaj të internetit.
 • Vegla me porosi – Widgets gati për përdorim janë përfshirë në paketë.

Të tjera gjërat që duhet të presim nga tema janë:

 1. Kodimi i pastër – Megjithëse tema ka kode të strukturuara mirë, këto akoma mund të tweaked dhe zgjaten nga një zhvillues.
 2. Optimizuar nga SEO – Tema është miqësore me SEO dhe është shumë e dobishme në renditjen e një siti.
 3. Shkronja dhe ikona – Qindra fonte të Google dhe mbi 2,000 ikona mund të përdoren në hartimin e faqes tuaj.
 4. E përputhshme me shfletuesin – Punon mirë me Internet Explorer, Edge, Safari, Chrome, Firefox dhe Opera.
 5. Dokumentacioni i plotë – Udhëzimet për mënyrën e përdorimit të temës janë përfshirë.
 6. Përditësime falas – Blerja e parë ju jep të drejtë për një jetë të azhurnimeve falas.

Tema Solonick WP është një mundësi e mirë për krijimin e një uebfaqeje të portofolit. Ju mund të krijoni faqe të bukura, me pamje profesionale me të me përpjekje minimale. Tema gjithashtu vjen me shabllone të bëra paraprakisht që mund t’i përdorni dhe përshtatni ashtu siç dëshironi.

Merre këtu.

12. Temat e WordPress Theme

Temat e Portofolit WP Tema

Me paraqitjen e saj horizontale, tema Thecs WordPress bën një temë ideale për fotografët, agjensitë e projektimit, profesionistët e lirë dhe më shumë. Ju e dini, ata njerëz që duan të shfaqin portofolet e tyre në një mënyrë krijuese. Kjo temë e veçantë ka këto karakteristika:

 1. Lëvizja horizontale – Imazhet shfaqen duke përdorur një plan urbanistik (me 1, 2 ose 3 rreshta).
 2. Instalim me një klik – mostrat e modeleve Demo mund të importohen dhe përdoren siç është ose përshtatur më tej.
 3. Redaktimi i kodeve të shkurtra – Tema vjen me gjeneratorë të kodeve dhe kodeve të shkurtëra. Ju nuk do të duhet të merreni me kodimin pasi kodet e leximit bëhen automatikisht nga gjeneruesi i kodit të shkurtër.
 4. Stilet e temave – Zgjidhni nga stili i lehtë ose i errët.
 5. Paketat e mjeteve të përfshira – Tema mbart një përzgjedhës ikonash dhe mbi 700 shkronja Google.

Këtu janë disa veçori të tjera që duhen pritur nga tema:

 • I drejtuar nga Ajax – Siti është i shpejtë për t’u përgjigjur.
 • Opsionet e stilimit – Ju lehtë mund të ndryshoni ngjyrat, imazhin e sfondit, shkronjat, etj.
 • WooCommerce i pajtueshëm – Ju mund të shkarkoni shtojcën WooCommerce dhe të shesni punën ose artikujt tuaj përmes faqes tuaj të internetit.
 • Forma e kontaktit 7 – Tema është në përputhje me shtojcën e kontaktit.

Gjëra të tjera që duhet të presin nga paketa e temës përfshijnë si më poshtë:

 1. Stilet e galerisë – Ka 2 stile galerie për të zgjedhur dhe të dy mund të personalizohen.
 2. Blog – Ka 2 stile blog-je për të zgjedhur.
 3. Menaxher i imazhit – Imazhet mund të ngarkohen lehtësisht.

Tema Thecs WP krijon një uebfaqe të mirë për portofolin pasi vjen me veçori të personalizuara që janë të lehta për t’u përdorur. Ajo është krijuar posaçërisht me një plan urbanistik, në mënyrë që të shfaq imazhet në një mënyrë unike. Gjithashtu, kontrolli i prapambetjes së kësaj teme është miqësor për përdoruesit dhe i lehtë për tu manipuluar.

Merre këtu.

13. Tema WordPress Sepia

Tema WordPress Sepia

Krijuar për fotografë, studiot e dizajnit, agjensitë e fotografive, blogerët, udhëtarët dhe përkthyes të pavarur, tema Sepia WordPress u ofron përdoruesve shumë mundësi për të rregulluar faqet e tyre të internetit. Më poshtë është një listë e disa prej karakteristikave kryesore të saj:

 1. Versione të lëkurës – Zgjidhni të përdorni ose lëkurën e errët ose lëkurën e lehtë.
 2. Demo me 1 klik – Klononi një demonstrim të mostrës për ta përdorur si skedarin tuaj.
 3. Faqja e kontaktit – Tema vjen me 3 modele formash kontakti. Alsoshtë gjithashtu në përputhje me Formularin e Kontaktit 7.
 4. Karuseli i përmbajtjes – Shfaqni përmbajtjen tuaj në një mënyrë tërheqëse.
 5. Stilet e faqes së internetit – Rregulloni faqen tuaj në një numër të pakufizuar mënyrash.

Tema gjithashtu mbart si më poshtë:

 • Drag and drop builder builder – Organizoni elemente në mënyrën se si dëshironi t’i paraqisni ato në faqen tuaj të internetit të drejtpërdrejtë.
 • WPML i pajtueshëm – Tema funksionon me shtojcën për të lejuar përdoruesit të përkthejnë përmbajtjen e faqes tuaj në gjuhët e tyre.
 • Hartat e Google – Mund të përfshini hartat e Google në hartimin tuaj (nëse duhet të tregoni vendndodhje).
 • Dizajn i përgjegjshëm – Shkalla e reagimit është e shpejtë në pajisjet kryesore.

Karakteristikat e tjera që gjenden në temë janë:

 1. Përputhshmëria me video – Mund të krijoni një portofol të videove.
 2. Faqja e albumeve – Ka të paktën 18 stile faqesh për të zgjedhur.
 3. Faqja e galerisë – Ka 16 stile që mund të përdorni për të shfaqur punën tuaj.
 4. Stilet e blogut – Krijoni faqen tuaj në stilin e faqosjes, stilin e postimit ose stilin e vetëm.
 5. Opsionet e footer – Tema aktualisht ka 6 fusha të futbollit.
 6. Përdorueshmëria ndër-shfletues – Tema është në përputhje me Chrome, Internet Explorer, Edge, Safari, Firefox dhe Opera.

Tema e Sepia WP ju lejon të ndërtoni një uebfaqe unike, krijuese dhe të bukur të portofolit përmes personalizimit. Shtë e thjeshtë për t’u përdorur sepse vjen me një ndërtues faqesh tërheqëse dhe tërheqëse. Për më tepër, tema ka shumë shabllone që mund të përdoren menjëherë.

Merre këtu.

14. Tema Leedo WordPress

Tema Leedo WP

Tema e Leedo WordPress ka një dizajn modern që mund të krijojë një faqe në internet të portofolit në kërkim profesional. Duke përdorur teknologjitë më të fundit, ju mund ta rregulloni faqen tuaj ashtu si dëshironi. Këtu janë vetëm disa nga tiparet kryesore të tij:

 1. Faqet kryesore – Tema vjen me të paktën 12 shabllone për Faqen e Internetit.
 2. Redaktori Visual – Krijoni paraqitjen tuaj të portofolit në vend.
 3. Gjeneratori i kodeve të shkurtra – Ju nuk keni nevojë të shkruani manualisht kodet për krijimin e postimeve dhe paraqitjeve.
 4. Stilet e blogut – Mund të krijoni një blog me një seksion portofoli ose një plan urbanistik të përshtatur.
 5. Stilet e header – Ekzistojnë modele paraprake të header-it që mund t’i përdorni menjëherë ose të personalizoni një për ta bërë atë tuajin.

Këtu janë disa veçori të tjera që duhen pritur nga tema:

 • WooCommerce në përputhje – Tema vjen me një plan urbanistik që do të funksiononte mirë me WooCommerce.
 • Revolution Slider – Shfaqni përmbajtjen tuaj duke përdorur një rrëshqitës.
 • Ndërtuesi i faqeve WPBakery – tërhiqni elementët në mënyrën se si dëshironi të dizajnoni faqen tuaj.
 • Stilet e temave – Ka më shumë se 10 faqe të faqeve në internet dhe stilet e faqeve të brendshme që mund të kombinoni.
 • GDPR (Mbrojtja e të Dhënave Tokësore të Gatshme) – Tema është në përputhje me shtojcën e GDPR.
 • Dizajn i përgjegjshëm – Uebfaqja duket e mirë në ekrane dhe pajisje të ndryshme.

Këto janë disa nga gjërat e tjera që mbart tema:

 1. Shtesa Ultimate – ’shtë një shtojcë që punon me WPBakery në shtimin e më shumë elementeve në hartimin e faqes tuaj.
 2. Menaxheri i shablloneve – plugin Templatera është përfshirë në temën për tu përdorur me WPBakery.
 3. Plotësisht i përshtatshëm – Vjen me mjete dhe cilësime që ju t’i përdorni ashtu siç dëshironi.
 4. Magjistar i temave – Autorët e temave mund të rregullojnë më tej modelet e faqes.
 5. SEO-gati – faqja juaj do të jetë e dukshme në motorët e kërkimit dhe do të sjellë më shumë vizitorë.
 6. Zonat e footer – Ju mund të dizajnoni dhe përdorni sa më shumë zona footer siç dëshironi.
 7. Media Sociale – Ndani përmbajtjen e faqes tuaj përmes faqeve të rrjetit social.

Siç mund ta shihni, tema Leedo WP mund t’ju ndihmojë të krijoni një faqe interneti të bukur dhe funksionale shpejt dhe me lehtësi. Dhe pjesa më e mirë e të gjitha është që ju të mund të dizajnoni faqen tuaj të portofolit në një mënyrë shumë unike.

Merre këtu.

15. Temë Berly WordPress

Temë Berly WordPress

Tema e Berly WordPress mund të krijojë një temë moderne të portofolit me të gjithë elementët që ju nevojiten për faqen tuaj. Fotografë, studiot, shitësit, blogerët dhe freelancer do të gjejnë temën e dobishme në shfaqjen (dhe shitjen) e punëve të tyre. Shikoni disa nga veçoritë e temës më poshtë.

 1. Visual Composer – Kjo shtojcë tërheqëse dhe tërheqëse është ndërtuar në temë. Kjo ju lejon të shkulni në faqen tuaj nga prapa-fund dhe front-end gjithashtu.
 2. Demo me një klik – shpejt klononi një model demo për të bërë faqen tuaj të internetit nga modeli.
 3. Revolucioni i Rrëshqitësit – Shfaqni përmbajtjen tuaj në një rrëshqitës.
 4. Vegla me porosi – Tema ka vegla me porosi që mund t’i vendosni në shirita anësor.
 5. Forma e Kontaktit 7 – Stiloni formularin e kontaktit për t’iu përshtatur shijes tuaj.
 6. Paneli i administratorit – Përshtatni me lehtësi modelin e faqes tuaj nga fundi i WordPress.

Më shumë gjëra për të pritur nga tema janë këto:

 • Kodet e pastra – Tema është e kodifikuar siç duhet, por zhvilluesit ende mund të ndryshojnë kodet për të rregulluar më tej modelin e faqes.
 • Kuadri REDUX – Kuadri i temës është i thjeshtë, por i zgjerueshëm.
 • Miqësore për SEO – Faqja juaj do të jetë e dukshme për motorët e kërkimit.
 • Dizajn i përgjegjshëm – Faqet e bëra me temë do të duken të mira në pajisjet kryesore (me ekrane të mëdha dhe të vogla).
 • Shkronjat e Google – Përdorni qindra shkronja me temë.

Karakteristika të tjera që presin nga tema janë:

 1. Përputhshmëria ndër-shfletues – Punon me Safari, Chrome, Internet Explorer, Edge, Opera dhe Firefox.
 2. Përditësime në vazhdim – Përditësime falas për jetën.
 3. Dokumentim i plotë – Berly vjen me një seri udhëzimesh se si të përdorim temën.

Me modelin e tij të pastër dhe minimalist, tema e Berly WP mund të bëjë faqet e internetit të portofolit me të vërtetë të këndshme për industri të ndryshme. Mbani në mend se është shumë e personalizueshme dhe ka modele që janë gati për t’u përdorur.

Merre këtu.

16. Tema WordPress Thefe

Tema e Portofolit të WordPress-it

Ndërtimi i një faqe portofoli është bërë e lehtë me temën Thefe WP. Jo vetëm që mund të ndërtoni një uebfaqe të personalizuar (unike) me temë, gjithashtu mund ta bëni këtë lehtësisht. Shikoni veçoritë kryesore të temës më poshtë.

 1. Instalimi me 1 klik – Tema vjen me demo që mund të importohen në pjesën e prapme të WordPress për të ngritur një faqe në minuta.
 2. Stilet e portofolit – Zgjidhni nga të paktën 6 stilet e paraqitjeve të portofolit.
 3. Stilet e ngjyrave – Ka ngjyra të lehta dhe të errëta për të zgjedhur.
 4. Gjeneratori i kodit të shkurtër – Nuk ka nevojë që ju të trajtoni kodimin pasi gjeneratori do të krijojë kodet e shkurtra për ju.
 5. Opsionet e temave – Ndryshoni shpejt ngjyrën, sfondin, stilin, fontet dhe më shumë.

Tema ka edhe këto:

 • I drejtuar nga Ajax – Imazhet ngarkohen shpejt dhe lundrimi nëpër sit është i qetë.
 • Kontrolli i prapambetjes – easyshtë e thjeshtë për të personalizuar faqen tuaj nga fundi i WordPress.
 • WooCommerce pajtueshme – Ju mund të përdorni shtojcën për të shitur ndonjë gjë.
 • Mbështet Formularin e Kontaktit 7 – Mund të instaloni shtojcën falas dhe të përdorni formularin e Kontaktit në faqen tuaj të internetit.
 • Përputhshmëria me median – Mund të shtoni video nga YouTube dhe Vimeo dhe faqet e tjera për ndarjen e videove.

Gjërat e tjera të mbajtura nga tema janë si më poshtë:

 1. Stilet e blogut – Nëse po krijoni një sit në blog ose një faqe në blog, dijeni që ka 3 paraqitje për të zgjedhur.
 2. Dizajni i përgjegjshëm – Faqja juaj e gjallë është e lehtë në sy dhe e lehtë për tu manipuluar.
 3. Fonts – Mund të keni qasje në qindra gërma të Google kur hartoni uebsajtin tuaj.

Tema Thefe WP vjen me paraqitje fleksibël, të personalizueshme për të krijuar faqen e internetit të portofolit tuaj të ëndrrave. Shtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur pasi nuk kërkohen aftësi kodimi për të hartuar faqen tuaj. Tema gjithashtu vjen me modele të gatshme që mund të përdoren menjëherë.

Merre këtu.

17. Tema Rubrash WordPress

Tema Rubrash WP

Ju mund të krijoni një faqe interneti krijuese të portofolit me temën Rubrash WordPress – qoftë një faqe personale ose faqe biznesi për projektuesit e internetit, fotografët, agjensitë e mediave ose fusha të tjera me kërkesa të ngjashme. Këtu janë disa nga karakteristikat e tij më të rëndësishme:

 1. Faqet demo – Tema ka të paktën 9 demonstrime të faqeve në internet.
 2. Instalim me 1 klik – Mund të klononi një faqe demo duke e instaluar në faqen tuaj WordPress.
 3. Paneli i opsioneve – Mund të krijoni faqen tuaj të internetit pa kodim pasi zgjedhja nga paneli i opsioneve do të rezultojë në një plan urbanistik të personalizuar.
 4. WPBakery – Kjo shtojcë tërheqëse dhe tërheqëse do t’ju lejojë të punoni në elementët e faqes tuaj nga faqja e përparme dhe fundi i faqes tuaj.
 5. Revolucioni i Rrëshqitësit – Ju mund të paraqisni përmbajtjen tuaj të portofolit në një rrëshqitës.

më shumë

 • Paneli i administratorit – Rregulloni çdo seksion të faqes suaj të internetit në Panelin tuaj WordPress.
 • Header Custom – Ju mund të përdorni kokën e mostrës ashtu siç është ose ta rregulloni.
 • Këpucë me porosi – Përdoruesit mund të rregullojnë pamjen e faqeve të faqeve të tyre.
 • Mjet miqësor me celularin – Përdoruesit e pajisjes celulare mund të qasen në funksionalitetin e plotë të faqes.
 • Kuadri i Bootstrap – Tema është ndërtuar me kornizën më të fundit HTML.

Karakteristikat e tjera që do t’i gjeni të dobishme përfshijnë sa vijon:

 1. E përputhshme me MailChimp – Përdorni funksionin e pajtimit të MailChimp.
 2. Forma e kontaktit 7 – Përdorni këtë shtojcë të thjeshtë si formën e kontaktit të faqes tuaj.
 3. Faqja e faqes së blogut – Tema mbart paraqitjet në blog që mund të personalizohen për tu përshtatur me kërkesat tuaja.
 4. Fonts – Ju mund të përdorni mbi 500 shkronja Google për të hartuar faqen tuaj të internetit.
 5. Përputhshmëria ndër-shfletues – Përdorni me Internet Explorer, Edge, Safari, Chrome, Opera dhe Firefox.

Rubrash është një temë fleksibël WordPress që mund të paraqesë lloje të ndryshme të përmbajtjes (imazhe, tekste, video, etj.). Meqenëse ka shabllone të gatshëm për t’i përdorur, nuk ka nevojë të mësosh për kodimin. Ndërfaqja e drag and drop gjithashtu bën që projektimi i një siti të jetë i lehtë dhe argëtues.

Merre këtu.

18. Tema Adios WordPress

Tema WP e Portofolit Adios

Tema e Adios WordPress vjen me një dizajn të fuqishëm për t’ju mundësuar të krijoni vetë një uebfaqe unike të portofolit. Me mjete dhe shabllone që mund të përdorni për dëshirën e zemrës suaj, do të jeni në gjendje të sjellni idetë tuaja në jetë me vetëm disa klikime. Nëse po mendoni të merrni këtë temë, ajo vjen me karakteristikat e mëposhtme:

 1. Demot e faqes në internet – Ekzistojnë të paktën 9 mostra demonstruese të faqes fillestare që ju mund të klononi dhe rregulloni si tuajin.
 2. Visual Composer – Ky ndërtues i faqeve tërheqëse dhe tërheqëse do t’ju lejojë të krijoni faqen tuaj lehtësisht.
 3. Rrëshqitës personal – Tema vjen me një rrëshqitës të integruar që mund të vendosni për të paraqitur bukur përmbajtjen tuaj.
 4. Stilet e portofolit – Shkoni për 1, 3 ose 4 kolona. Ju gjithashtu mund të zgjidhni stilin e muraturës kur shfaqni imazhe në portofolin tuaj.
 5. Lloji i menusë – Mund të shfaqni menunë tuaj horizontalisht ose vertikalisht.

Këtu janë më shumë veçori për t’u kujdesur nëse merrni këtë temë:

 • Miqësore për SEO – Tema do të ndihmojë faqen tuaj dhe postimet të renditen në motorët e kërkimit.
 • Përkthim i gatshëm – Mund të vendosni të bëni një sit shumëgjuhësh.
 • Demo me 1 klikim – Importoni shabllone nga mostrat dhe rregulloje më tej atë në mënyrën se si dëshironi të jetë.
 • Udhëzime video – Ajo vjen me mësime video dhe udhëzime se si të përdorni temën.
 • Fonts – Qasja mbi 700 shkronja Google.

Karakteristika të tjera të temës përfshijnë si më poshtë:

 1. Opsionet e widget – Tema vjen me pajisje shtesë që mund të vendosni në shiritat anësore të faqes tuaj.
 2. Gjenerator i kodit të shkurtër – Ekziston një shtojcë e integruar që merret me kodet në hartimin e faqes tuaj të internetit.
 3. Modelet e faqeve – Ajo vjen me modele të gatshme që mund të përdorni aq sa dëshironi kur krijoni faqet e faqes tuaj.
 4. Formati i postimit – Krijoni me lehtësi postimet dhe postimet standarde me imazhe dhe video.
 5. Dizajn i përgjegjshëm – Funksionim i qetë në pajisje të ndryshme (psh. Desktop, tablet, smartphone, etj.).

Nëse dëshironi të krijoni një faqe interneti me të vërtetë unike, tema Adios WP mund t’ju ndihmojë ta bëni atë. Ajo vjen me faqe të paracaktuara dhe shabllone që mund të personalizohen në çdo mënyrë që ju pëlqen. Ju gjithashtu nuk keni nevojë për aftësi kodimi për të përdorur këtë temë pasi ajo ka gjeneratorin e vet të kodit të shkurtër. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të tërhiqni dhe lëshoni elementët në vendet e tyre përkatëse për të krijuar faqen tuaj të personalizuar.

Merre këtu.

19. Tema WordPress Gnoli

Tema e Gnoli WP

Ju mund të përdorni temën Gnoli WordPress për të krijuar një faqe interneti të shumëfishta të portofolit. Ajo vjen me paraqitjen vizualisht mahnitëse, por të lehta për t’u ndërtuar, të cilat mund t’i përshtatni. Prandaj, tema mund të funksionojë si një sit minimalist ose i hollësishëm. Le të shohim disa nga karakteristikat e tij më poshtë.

 1. Paraqitjet e faqes në internet – Ekzistojnë të paktën 4 paraqitje të bëra paraprakisht që mund t’i përdorni për faqen tuaj.
 2. Stilet e portofolit – Zgjidhni nga disa paraqitjet e portofolit.
 3. Visual Composer – Ky ndërtues premium drag and drop builder është përfshirë në paketë.
 4. Demo install 1-click – Ju lehtë mund të klononi një faqe mostre dhe ta përdorni atë për faqen tuaj të internetit.
 5. Udhëzime Demo – Fotografitë e ekraneve përfshihen në udhëzimet se si të përdorni temën.
 6. Gjeneratori i kodeve të shkurtra – Tema ka një gjenerues të integruar të kodeve në mënyrë që të dizenjojë si duhet sitin pa pasur nevojë të bëni ndonjë nga kodifikimet vetë.

Këtu janë disa tipare më të rëndësishme që shkojnë me temën:

 • Miqësore për SEO – Motorët e kërkimit do të indeksojnë faqen tuaj dhe përmbajtjen e tij.
 • Forma e Kontaktit me porosi – Një formë e kontaktit të punës është përfshirë në temë.
 • 404 faqe – Tema përfshin një faqe të përgatitur 404 për të shfaqur gabimin.
 • Mundësuar me Bootstrap – Vjen me kornizën më të fundit HTML.
 • Google harta – Tema është e integruar me hartën e Google për të treguar vendndodhjet.

Tema gjithashtu vjen me këto:

 1. Ikona të shkronjave – Ju mund të përdorni mbi 600 shkronja në hartimin e faqes tuaj.
 2. Përputhshmëria ndër-shfletues – Tema është në përputhje me Safari, Chrome, Internet Explorer, FireFox dhe Opera.
 3. Dokumentuar plotësisht – Një paketë udhëzuese e hollësishme është përfshirë në paketë.

Nëse doni një uebfaqe të portofolit që është miqësor me SEO dhe miqësor me celularin, mund të merrni parasysh temën e Gnoli WP. Ajo vjen me një SHUME shablloneve të bëra para, të cilat gjithashtu mund të personalizohen lehtësisht.

Merre këtu.

20. Tema Grand WordPress

Temë Grand WordPress

Njerëzit krijues do ta pëlqejnë temën Grand WordPress sepse është e përbërë nga mjete që mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni një faqe interneti të mrekullueshme të portofolit. Nëse jeni një stilist, fotograf, bloger ose freelancer në një industri krijuese, kjo temë ia vlen të shikohet. Lista e karakteristikave më poshtë do t’ju japë një ide nëse kjo është për ju.

 1. Modulet e galerisë – Afishoni punën tuaj në një mënyrë unike.
 2. Paraqitjet në blog – Mund të përfshini imazhe dhe video në seksionin tuaj të galerisë.
 3. Galeria e plotë e ekranit – Tregoni punën tuaj në një ekran të gjerë.
 4. Mundësitë e lëvizjes – Nëse keni shumë përmbajtje në galerinë tuaj, mund ta vendosni lëvizjen në ngarkesë automatike ose me një buton për të parë artikujt e rinj.
 5. Demo me 1 klik – Importoni dhe klononi një shabllon të bërë nga paratë.

Këtu janë disa veçori të tjera që duhen pritur nga tema:

 • WooCommerce në përputhje – Mund të instaloni shtojcën WooCommerce dhe ta përdorni me temë.
 • Përshtatës i drejtpërdrejtë – Shikoni rezultatet menjëherë pasi jeni duke punuar në rregullimin e faqes tuaj.
 • Drag and drop builder – Krijoni faqet në faqen tuaj duke tërhequr elementë në vendet e tyre të përcaktuara.
 • Paraqitjet e portofolit dhe galerisë – Zgjidhni nga modelimi i kornizave të boksuara ose të plota. Ju gjithashtu mund të krijoni një portofol prej 1 faqesh ose një galeri të plotë për të shfaqur punën tuaj.
 • Opsionet e paraqitjes së menusë – Ju mund të zgjidhni menunë e krahut të majtë, të përqendruar ose në krye. Mund të jetë vertikal ose transparent – varet plotësisht nga ju.

Tema gjithashtu përmban këto karakteristika:

 1. Slider Revolution – Kjo shtojcë premium është përfshirë falas dhe ju mund ta përdorni atë për të shfaqur veprat tuaja (ose produktet).
 2. iLightbox – Përdorni këtë shtojcë për të nënvizuar përmbajtjen e paraqitur.
 3. Miqësore me SEO – Tema është e koduar në atë mënyrë që postimet dhe faqja juaj të gjenden lehtësisht nga motorët e kërkimit.
 4. Shirita anësor dhe porosi vizatimesh – Tema vjen me shiritat anësorë dhe veglat e veta për përdorim të menjëhershëm.
 5. Mbështetje për përkthim – Mund të instaloni shtojcën WPML për ta bërë përmbajtjen tuaj të përkthyeshme në gjuhë të ndryshme.
 6. Dizajn i përgjegjshëm – Tema është ndërtuar që të duket e mirë në pajisjet e desktopit dhe celular.

Tema Grand WP vjen me mjete për ndërtimin e faqeve miqësore që do t’ju ndihmojnë të vendosni një faqe interneti për portofolin brenda pak minutash. Sigurisht, do të duhet më shumë kohë për të rregulluar plotësisht një temë në mënyrë që ta bëjmë atë me të vërtetë unike – por prapëseprapë, mund ta bësh këtë lehtësisht me mjetin e tërheqjes dhe lëshimit të temës.

Merre këtu.

Cila temë WordPress për të kërkuar?

Zgjedhja juaj e temës do të varet nga nevojat tuaja, puna juaj ose qëllimi juaj për të ndërtuar një sit portofoli. Zgjidhni nga lista e mësipërme dhe shkoni për temën që mund të shfaq punën tuaj ashtu si dëshironi.

Gjithashtu, zgjidhni temën me të cilën jeni të kënaqur të punoni. Shumica e temave të përfshira këtu nuk kanë nevojë për kodim të mëtejshëm, por disa mund të shkulen dhe zhvillohen më tej. Përsëri, shikoni përshkrimin e secilës temë për të zbuluar se cili funksionon më mirë për ju, klientin tuaj dhe audiencën tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author