Wix İncelemesi – Wix’i Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 3 Şey (2020)

Biz: “Ne istiyorsun?”

Siz: “Bir web sitesi kurmak istiyorum!”

Biz: “Ah oğlum, ne kadar eğlenceli. Orada birçok seçenek var.

Siz: “Bana hangisini kullanacağınızı söyleyin. ŞİMDİ !!!!”

Biz: “Tanrım, sakin ol. HTML öğrenmek ve web sitenizi tamamen özelleştirmek istiyor musunuz yoksa hazır şablonlar kullanarak sürükleyip bırakmak mı istersiniz? ”

Sen de değil. Web sitemi tamamen özelleştirmek istiyorum ve HTML öğrenmem için sizi öldürürüm. ”

Web geliştirme vektör görüntü

Biz: “Tamam… Sanırım Wix hakkında konuşmalıyız.”

Sanırım aramızda böyle bir konuşma olacaktı. Bu senaryoda neden potansiyel bir katil olduğunuzu bilmiyorum, ancak web geliştirme insanları çılgınca şeyler yapabilir. Harika haber şu ki, istediğiniz web sitesini almak için kimseyi öldürmek zorunda kalmayacaksınız! İşte oldu! ïğîãğ ??????

Düşük

Sonunda, kodlama ve ekstra baş ağrısı olmadan çarpıcı bir web sitesi oluştururken toplu özelleştirme özellikleri arıyorsanız, Wix kesinlikle en iyi yarışmacı olmalıdır.

Web Sitesi Oluşturucuları Kimler İçin

Bir web sitesi vektör görüntü oluşturmaGirin: Web sitesi oluşturucular. Wix gibi web sitesi kurucularının amacı, daha önce herhangi bir web sitesi geliştirme bilgisine ihtiyaç duyarak birinin hızlı bir web sitesi oluşturmasına izin vermektir..

Wix en tanınmış web sitesi üreticilerinden biri olmasına ve oldukça iyi bir barındırma platformuna sahip olmasına rağmen, sınırlamaları vardır. Bir web sitesi oluşturucu olarak, Wix, doğa tarafından basit ve kullanımı kolaydır. Ancak, küçük bir öğrenme eğrisi olmaya devam etmektedir.

Wix, özelleştirmek isteyenler için üretilmiştir her şey yeni web sitelerinde. Kendi başınıza harika görünen bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız – Wix bir numara. Hız ve işlevsellikten ödün vermeden hepsi.

Sürükle-Bırak

sürükle-bırak-vektör

Squarespace ve Weebly gibi sürükle ve bırak işlevlerine sahip çok sayıda web sitesi geliştirme hizmeti vardır. Genel olarak, tasarım arayüzü olabildiğince basit.

Sayfada oluşturmak istediğiniz bir öğeyi alıp bir önceden ayarlanmış ızgara.

Bu, kişiselleştirmede eksikken hız ve kullanım kolaylığına öncelik veren düzenleme için idealdir. Ancak bu önceden ayarlanmış ızgara alındığında ne olur? Kaos?

Düşünürdün, ama Wix ile değil.

Her Şeyi Yaratma Özgürlüğü

Wix (bildiğimiz) hiçbir yangına neden olmayacak, ancak dürüst olmak gerekirse, biraz kaos ortaya çıkıyor. Wix, web sitesi oluşturucusuyla her şeyin mümkün olduğuna inanıyor.

Burası biraz tuhaf Wix bölgesinde yaşıyor. Sadece sürükle ve bırak işlevsel bir web sitesi oluşturucu değil, aynı zamanda herhangi bir öğeyi herhangi bir yere yerleştirebilir ve neredeyse istediğinizi yapabilirsiniz.

Wix’in yazılımı bugün 20 milyondan fazla web sitesine güç veriyor, bu yüzden açıkça doğru bir şey yapıyorlar. Önceden ayarlanmış bir ızgara olmadan çalışan ancak öğelerin etkileşimi konusunda gerçekten korkunç olan başka web sitesi oluşturucuları var.

İyi

kullanıcı dostu siteFarklı programlar kullandığımda kendimi sık sık “keşke falan filan yapabilsem” diye düşünürdüm. Wix ile – “falan falan filan” daima vardır. Dürüst olmak gerekirse, en iyi web sitesi oluşturucularla yapmak isteyebileceğiniz herhangi bir şeyi bıraktıklarını düşünmüyorum.

Web sitenizi oluştururken, görünmesini istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz ve site yapılandırması ile birlikte katılım Sınıfın en iyisi. Wix ile gerçekten başladıktan sonra – oldukça sezgisel ve kullanımı kolay olabilir, bu da bir çok inşaatçı için bir anomali.

Bahsetmeye değer bir diğer özellik de mobil deneyimdir. Mobil siteyi masaüstü sürümünden ayrı olarak değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bunu yapmak nispeten ağrısızdır ve orijinal web sitenizden ekstra şişkinliğin giderilmesine yardımcı olabilir. Ama durun! Her şey mükemmel değil.

Kötü

Bu yeni bulunan özgürlük ile sayısız seçenek ve çok sayıda dikkat çekici özellik var. Aniden seçtiğiniz kolay, sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sizi açtı ve bunalmış oldunuz. Öğrenecek çok şey var! Çok az zaman!

Wix Aslında Kimin İçin

Sürükleyip bırakmak istiyorsanız Wix’i kullanmalısınız, ancak Wix’in işlevselliğine hakim olmak için biraz zamanınız var. Wix’e hakim olduktan sonra, boş bir tuvali bir sanat eserine dönüştürmenize izin verecek güçlü bir araçtır..

Kendi web sitesini kurmak isteyen çoğu insan Wix kullanmalıdır. Squarespace ve Weebly yönünde işaret edebileceğim tek kişi dikkat dağıtıcı olmayan basit bir web sitesi isteyenler. Yaygara yok.

Temel olarak, havalı çocuklar Wix kullanıyor.

Hadi Yıkalım

Editör

lourdes twitter ms kelime meme

Olumlu tarafı editör, olabildiğince basit olmasıdır. Editör, hemen alıp yarı yolda iyi olabileceğiniz bir şeydir. Öğrenmek için birkaç püf noktası ve daha ince şeyler var, ancak çoğunlukla ne istersen yapmak kolaydır.

Elemanların yazılım etrafında hareket etmesinin eski sorunu, yakındaki diğer unsurlara müdahale etme şansı olmasıdır. Microsoft Word gibi dramatik bir yazılım değil, ancak yine de birkaç soruna neden olabilir.

Karşılaşılan sorunlar kolayca çözülebilir. Neyse ki, geri al, yeniden yap, ızgaraya tuttur ve çapa sürükleme gibi araçlar var. Aşağıda genellikle ortaya çıkan sorunlara bir örnek verilmiştir. Bir bölümün yazı tipi boyutunu değiştirdiğimizde – başlık logosu da açıklanamaz şekilde büyütülür.

Wix’in editörü, diğer tüm editörler gibi kullanımı kolaydır. Wix’in editörü ile Daha. Daha eğlenceli olsa da – söz veriyoruz.

Toplam tasarım özgürlüğü ile editörde, çoğu web sitesi yapımcısında yapılamayan ve özel olarak oluşturulmuş web sitelerini oluşturmak son derece zor olan bazı harika özellikler gelir. Wix’in video ve animasyonu her yere ve her yere atabilme özelliği üst düzey özellik porno Kanımızca.

Bazı biçimlendirme sorunlarıyla ilgili tuhaflıklar anlaşma kırıcı değildir. Sorunlar olur, ancak her zaman kolayca sabitlenir ve tüm boş tuval editörü için buna değer. Ayrıca, editörün kullanım kolaylığı harika. İstediğiniz saçmalıkları istediğiniz yerlere sürükleyip sonra orada bıraktığınızdan bahsettik mi? Bu harika!

Elementler

Bir web sayfasına eklemek istediğiniz ve Wix’te bulunmayan öğeler olup olmadığını lütfen bize bildirin. Denedik ve yapmak istediğimiz hiçbir şey bulamadık, mevcut değildi. Şirketteki destek ekibiyle iletişime geçerseniz, muhtemelen özelliği olabildiğince hızlı ekleyeceklerdir.

Wix ile elde edeceğiniz şey saçma bir ihtimal. Eklenecek öğelerin listesi şaşırtıcı.

elementler

Yani. çok. Seçenekler.

Bu, web sayfasını mümkün olan her şekilde özelleştirebilmenizi sağlar., ayrıca ezici olabilir. Wix’in her kuytu ve köşesinde menüler ve küçük simgeler var. Sayfanın bir yönünü düzenleme seçeneği aramak, asla bakmayı düşünmediğiniz bir noktada görünebilir.

Belirleyen birkaç unsur var Web sitesi kurucularının üst kademesine Wix ekleyin. En güzel ve en zarif unsur video arka planı olmalıdır. Telefonunuzu alabilir, köpeğinizi net-bitlerini yalayarak kaydedebilir ve modern sanat web sitenizin arka planı yapabilirsiniz.

Bahsetmeye değer diğer unsurlar tam genişlikte şeritler ve galerilerdir. Tam genişlikte şeritler, web sitenizi güzel yapılandırılmış bir düzenle en temiz bölümlere göre düzenlemenize olanak tanır.

Galeriler (aşağıda görüldü) bir sürü resim çekmenizi ve estetik olarak hoş bir şekilde bir araya getirmenizi sağlar. Arka plan videoları için yaptığımla aynı örneği kullanmayacağım – ama fikri anladınız.

wix galeri görünümü

Temalar

Wix’in belirtilmesi gereken garip bir yönü de temanızı değiştiremezsiniz. Çoğu web sitesi oluşturucusu bir süreliğine bir tema kullanmanıza izin verir ve başka bir temayı test etmek istediğinizde sadece onu değiştirirsiniz.

Temaların mobil kuyuya çevrilmesi gerekiyor. Çoğunlukla yaparlar – diğer tüm web sitesi oluşturucuları gibi, mükemmel çalışmaz. İçeri girip birkaç şeyi değiştirmeniz gerekebilir.

Bilindik bir konu ortaya çıkıyor – bir milyon seçenek var. Wix ile ilgili en iyi şey, gerçekten web sitenizi kendiniz yapabilmenizdir. Sorun şu ki, aradığınızı bulmak zor olabilir ve birçok seçenek neden var olduklarını ve bunları kimin kullandığını sormanızı isteyecektir.

Bilgi tabanı

Eğer bunalmış hissediyorsanız, Wix sizi korur. Herhangi bir yazılımı daha iyi kullanmak için bir ipucu: Lanet bilgi tabanlarını kullanın. Her soru sorulduğunda Wix müşteri destek ekibinin bu soruyu ele almak için bir bilgi tabanı makalesi yazdığını garanti ederim.

Bunu neden biliyorum? Çünkü Wix Yardım Merkezi destansı. Yardım merkezinin Editör bölümünü seçmek yüzlerce makaleye yol açar. Yüzlerce! Herhangi bir özelliğin nasıl kullanılacağını bulmak, yardım merkezine gidip aradığınızı arayarak yapılabilir. Okumak istiyorsan sana SEO hakkında bir şeyler öğretecekler. Wix gerçekten seni korudu.

Blog

bir blog sitesi nasıl oluşturulurBlog sayfaları bir çeşit Wix’in geri kalanının tersi sebep ne olursa olsun. Web sitesi oluşturucu için blog oluşturma seçenekleri geldikleri kadar basittir. Temel olarak resim eklemenize izin veren yapılandırılmış bir metin düzenleyicidir. Bir blog bölümünün bu şekilde en iyi şekilde çalıştığını düşündüğüm için şikayet etmiyorum.

Wix hala blog sahibi olarak isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Yazarlara, kategorilere, taslaklara, kapak fotoğraflarına, sayaçları görüntüleme, sayaçlar gibi avatarlara ve okuma süresi tahminlerine izin verir.

SEO

Wix’in büyük web’de oldukça kötü bir SEO ünü var. Bunun ana nedeni, 2016 öncesi Wix’in SEO için gerçekten kötü olan Flash teknolojisi üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Wix ayrıca URL yapıları ve alt özellikler ekleme ile ilgili başka birkaç sorun yaşadı.

Wix, SEO konusunda hala en iyisi olmasa da – Google’daki üst düzey bir çalışan John Muller, “Wix web siteleri aramada iyi çalışıyor” dedi. Bir web sitesi oluşturucusundan başka ne isteyebilirsiniz? Wix kullanıyorsanız, bir SEO uzmanı olmamanız, bu yüzden sizin için iyi olabilir.

Wix, çoğu kullanıcının SEO için istediği veya ihtiyaç duyduğu şeyleri sunar. Meta başlıkları ve açıklamaları özelleştirme ve çeşitli SEO araçlarına bağlanma seçenekleri. Çılgın SEO yetenekleriyle dünyayı ateşe vermezken – Wix yine de işi halledebilir.

Wix’ten kaçınılması gereken tek zaman, gerçekten SEO ile dışarı çıkmayı planlamanızdır. Bu genellikle web sitesi oluşturucuları kullanan kişiler için geçerli değildir.

Fiyatlandırma

Wix’in ücretsiz deneme sürümü yok. Ne oluyor be!? Ücretsiz deneme yok mu? Neden hiç yok?

Bunun nedeni, Wix tarafından oluşturulan bir web sitesinin ücretsiz olarak sonsuza dek kullanılabilmesidir..

Wix’in ücretsiz sürümünü kullanırken alan adınız şu biçimde olacaktır: username.wixsite.com/siteaddress. Özel bir alan adı kullanmak için bir Premium Plan’a geçmeniz gerekir.

wix-planlar

Premium Plan, ücretsiz bir alan adı barındırma yılını içerir sunulan tüm diğer avantajların yanı sıra Google’ın G Suite’i kullanmak için satın alma seçeneği özel bir e-posta adresi.

Wix pahalı olsun ama teknoloji meraklı değilseniz fiyat kesinlikle buna değer. Wix ile seviye atlamak, web sitenizi birkaç farklı şekilde seviye atlamanıza yardımcı olabilir. Her katman anlamlı faydalar sunar. Orta katmanlar genellikle çoğu abone için yeterli olacaktır.

Yapay Tasarım Zekası

Wix ADI türünün ilk örneğidir ve hala bebeklik döneminde – ve sonuç olarak, vaat edilenlerin dürüst olmak için biraz kısa olması. ADI’nin yaptığı şey size çeşitli sorular sorar ve bunu sizin için bir site oluşturan bir algoritmaya uygular. Her kombinasyondan tüm öğe, tema, düzen ve kapma seçeneklerini alır.

Vaat Edilenler: ADI şu anda benzersiz bir site vaat ediyor.

Ne bekleyebileceğinizi: ADI’nin gerçekte yaptığı şey, web tasarımınızda sağlam bir başlangıç ​​yapmanızı sağlamaktır, sadece tüm süreci kapsamasını beklemeyin.

Tüm temaları ve düzenleri incelemek için zaman ayırmak yerine, yazılım tercihleri ​​ve soruları temel alarak sizin için seçer. Zaman kazandıran ve karar azaltma özelliğidir – ve bununla ilgili yanlış bir şey yoktur. Zamanla, bu araç umarım çok daha fazla olabilir.

SSS

Wix, WordPress’ten daha mı iyidir??

Kısa cevap hayır. Uzun cevap, bunun olabileceğidir. Web sitenizi sağlam bir öğrenme eğrisi olmadan yüksek oranda özelleştirmek istiyorsanız, Wix sizin için WordPress’ten daha iyidir. WordPress web sitesi binasına derin bir dalış yaparken, Wix bir tür sığ uca girip derin uca yüzme fikriyle flört gibidir..

Wix web sitesi gerçekten ücretsiz mi??

Wix’in ücretsiz bir sürümü var, ancak alan adınız şu biçimde olacaktır: username.wixsite.com/siteaddress. Özel bir alan adı kullanmak ve birçok özelliğin kilidini açmak için ücretli bir plan seçmeniz gerekir.

Wix’ten ücretsiz bir alan adı nasıl alabilirim?

Ücretli bir plan seçildikten sonra ücretsiz bir alan adı kullanılabilir. Wix planı için hala ödeme yapmanız gerekiyor, ancak bir yıl boyunca ücretsiz olarak bir alan adı atıyorlar.

Ücretsiz yıldan sonra Wix alan adı ne kadar?

Alan adınız, ücretsiz yıl dolduktan sonraki yıl için 14,95 ABD dolarına mal olacaktır. Bu fiyat diğer hosting platformlarıyla nispeten rekabetçi.

Sonuç

Wix’i kullanan insanların inanılmaz bir% 88’i bunu bir arkadaşınıza tavsiye eder. Bu noktada arkadaş olduğumuzu söyleyebilirim – ve resmen Wix’i tavsiye ederim sana.

Zamanımız olsaydı, trompet ve konfeti ile düzgün bir tören olurdu. Sizi daha fazla bekletmemek için web sitenizi oluşturmaya ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Başlamak için Wix’in fiyatlandırma ve planlar sayfasına gidin.

Referanslar ve resim kredileri:

  • Spericorn.com
  • EmailBoster.com
  • ClearEditorial.co.uk
  • RSWebsols.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author