Kuidas tagada juurdepääs kõigile veebipõhistele vaatajaskondadele

2012. aasta seisuga oli interaktiivse juurdepääsetavuse andmetel umbes 7,6 miljonit kuulmispuudega veebikasutajat, kes olid aktiivsed Internetis. 8,1 miljonil kasutajal oli nägemispuue ja 15,2 miljonil oli kognitiivne, vaimne või emotsionaalne kahjustus. Selle võimete ja ainulaadsete vajaduste valiku korral toitlustate oma veebisaidi kogu vaatajaskonda piisavalt?

Miks on juurdepääsetavus oluline??

Võite arvata, et kuna teie veebisaidil on kirjutatud teksti, videoklippe ja selgeid menüüvalikuid, olete kõigi kasutajate juurdepääsetavuse säilitamiseks selge. Kuid enam kui 57 miljonil ameeriklasel on puue, mis mõjutab nende võimet veebis navigeerida. Lisaks on see maailmaturul ainult üks riik.

Selle „vähemuse” mahutamiseks veebisaidi kujundamisel, avaldamisel ja näpistamisel on oluline vaadata kõiki võimalusi. Suurema mitmekesisuse ja avatusega suhtumise korral algab teie ettevõtte esimene katsetus klientide teavitamiseks enne, kui nad isegi ostu teevad.

Teie vaatajaskond on juba mitmekesine ja kõigil kasutajatel on teie saidiga erinevad kogemused. Kurtide inimesed suhtlevad meediumitega erinevalt kui inimesed, kes kuulevad. Värvipimedusega inimesed reageerivad piltidele ja tekstile erinevalt kui keegi, kes näeb iga varjundit selgelt. Traumaatilise ajukahjustuse käes kannatavad elanikud võivad piltide või videosisu tõttu emotsioone esile kutsuda.

Sihtgrupi kitsendamise, ettevõtte kaubamärgisõnumitele vastavate turundusmaterjalide loomise ja teie turu kultuurilisi vajadusi arvestava veebisaidi avamise vahel olete tõenäoliselt tähelepanuta jätnud puudega külastajate segmendi..

Juurdepääsetavus on oluline nii teie lõpptulemusena kui ka suhetes oma klientidega. Teiste vajadustega arvestava veebisaidi pakkumine asetab teie ettevõtte mitmekesisusest teadlikuks. Pole parem viis näidata klientidele, et hoolite nende vajadustest, kui kujundada veebisait, mis neid vajadusi teenib.

Foto autor: mantasmagorical Litsentsiga Morguefile

Mida tähendab juurdepääsetavus??

Ligipääsetavuse määratlus hõlmab võimekust jõuda või sinna siseneda, hõlpsasti saada või kasutada ning oskust mõista või hinnata. Puuetega vaatajaskonnani jõudmise osas on esimene samm teie veebisaidil navigeerimise hõlbustamine.

Nägemispuudega inimese jaoks teenib liiga palju teksti ainult pettumust. Värvipimeda veebisaidi külastaja jaoks teenib tavalisest mustvalgelt erineva teksti lugemine teile ainult kõrgemaid põrkemäärasid.

Niisiis, kuidas saate majutada suure osa sellest ainulaadsest vähemusest? Me katame samme, mida saate oma veebisaidi loomisel võtta arvesse teie klientide vajaduste põhjal, sealhulgas kuulmispuudega, nägemispuudega, autismiga ja kognitiivsete häiretega või traumajärgse stressihäirega inimestel. (PTSD). Mõnes ärisaidi WordPressi teemas võetakse juba järgmist arvesse, kuid praegu on need harvad.

Veebisaidi kujundamine, pidades silmas kurtust

Lisa Herrod aadressil A List Apart väidab, et vastuseks heatahtlikele veebidisaineritele, kes annavad kurtide külastajaid teenindavatele veebisaitidele üldiseid soovitusi, on kurtus midagi enamat kui pimeduse vastand..

Ehkki „kurt või pime” võib tunduda olulise kontrastina, selgitab Herrod, et kurtideks olemine on palju keerulisem kogemus, kui paljud kuulvad inimesed mõistavad. Esiteks on erinevus kurtide ja kurtide kogukonna vahel.

Põhimõtteliselt hõlmab sõna kurt (väiketähega „d”) kõiki vaegkuuljaid. Sõna Kurt (koos suurtähega „D”) hõlmab aga kogu kogukonda ja kurtuste kultuuri, millega paljud kurdid inimesed samastusid.

„Puude” kategooria alamhulga asemel seisab kurtus omaette kuulmiskultuurina eraldiseisva kultuurina. Kui räägitav keel võib tõlkida ASL-i (Ameerika viipekeel), on ASL täiesti erinev keel kui räägitav inglise keel.

Foto Anna Vander Stel saidil Unsplash

Kurtide kasutajate vastuvõtmise strateegiad

Mida tähendab kurtuste kultuuriline eristamine veebisaitide kujundajate ja ettevõtete omanike jaoks? See tähendab, et kurtide vaatajaskonnani jõudmiseks ei piisa lihtsalt helisisu transkribeerimisest. Subtiitrite ja subtiitritega võib meediumite sõnum moonduda.

Subtiitrid ja subtiitrid on positiivne esimene samm juurdepääsetavuse poole, kuid oluline on ka teie sisu ASL-i tõlkimine. Transkribeerimine võib hõlmata põhitõdesid, kuid tõlge aitab sõnumit täpsemalt edastada.

Herrod soovitab kurtide kogukonna omaksvõtmisel keskenduda veebisaitide omanikele kurtusele kui kultuurile, mitte puudele. Hoolitsege selle ainulaadse kultuuri eest samamoodi nagu teie kultuur, mis kasutab mõnda teist kõnekeelt, mida te ei oska ladusalt.

Järgides Herrodi nõuandeid nii meedia kui ka veebikirjutamise kohta, aitavad järgmised strateegiad muuta teie veebisaidi kurtide kogukonnale juurdepääsetavamaks:

Multimeedia

  • Katse kasutada videomeediumites viipekeele tõlke
  • Kui viipekeeletõlke pole saadaval, kasutage varundamist või peamist vahendit transkriptsiooni ja subtiitreid
  • Kaasake vajadusel heliefektide transkriptsioon

Kirjalik sisu

  • Vältige sünonüüme, slängi ja sõnamänge, mis võivad segadusse ajada inimesi, kelle emakeel pole inglise keel
  • Kasutage rubriike ja alamrubriike
  • Esmalt mõelge oma arvamusele, seejärel selgitage seda
  • Kasutage lühikesi jooni
  • Lisage täpploendid
  • Kasutage aktiivset häält
  • Andke definitsioonid lihtsas vormis

Veebisaitide kujundamine nägemispuudega külastajatele

Tehnoloogia arenedes ja laienedes kasvab abitehnoloogia sama kiiresti. Kaasaegne tarkvara aitab nägemispuudega inimestel veebisaitidel navigeerida, veebis sisseoste teha ning isegi tekstisõnumeid lugeda ja koostada.

Teie või teie graafilise disaini meeskond on tõenäoliselt veetnud tohutult palju aega oma veebisaidi graafika ja paigutuse lihvimiseks. Teie värviskeem, fondi kasutamine ja piltide lisamine suurendavad teie veebisaidi elujõulisust ja seega ka teie veebiettevõtteid.

Kuid kas olete mõelnud, mida külastajad „näevad”, kui nad ei näe? Paljude nägemispuudega veebikasutajate jaoks on sobivate majutuskohtadeta veebisait kasutu. Siit saate teada, kuidas muuta oma veebisaiti nii, et see hõlmaks oma nägemispuudega külastajaid, mitte nende tagasilükkamist.

Foto autor: DodgertonSkillhause, Morguefile’i litsentsiga

Nägemispuudega külastajate vastuvõtmise strateegiad

Ameerika Pimedate Sihtasutus soovitab astuda mitmesuguseid samme, et rahuldada publikut, kes ei saa standardseid veebilehti vaadata. Kaasava kogemuse saamiseks on siin toodud nende soovitatud strateegiad oma saidi juurdepääsetavaks muutmiseks.

Märgistage kõik pildid

Ideaalis kasutate alt = silte, olenemata sellest, kas soovite kohandada nägemispuudega sihtrühmi või mitte. Kui te pole seda harjumust veel omaks võtnud, aitab pildi kirjelduse kasutamine iga pildi alternatiivsel tekstiväljal teie lehte optimeerida ka otsingumootorite jaoks.

Kui olete iga pildi jaoks lisanud alt = sildid, vaadake oma piltideta veebisaiti ja vaadake, kas teie kirjeldused on mõttekas. Eesmärk on luua kirjeldusi, millest on abi abitehnoloogiat kasutavatel inimestel veebilehtede lugemiseks.

Sildi lehe struktuur

Kui veebisaidi külastajad kasutavad abistavat tehnoloogiat, on nendele vahenditele endiselt piirangud. Lehe struktuuri märgistamine annab külastajatele teada, kus nad teie lehel asuvad ja mida nad hakkavad klõpsama.

Lihtsustage seda protsessi, kasutades mitte ainult visuaalseid näpunäiteid inimestele, kes neid näevad, vaid hõlpsamaks navigeerimiseks lisage ka HTML-i abil sildistamine. Kõik teie veebisaidi jaotised, mis on visuaalselt eristatavad, peaksid saama siltide rõhuasetuse ainult kuulmiskülastajatele.

Kasutage Kustuta lingid

Paljud teie veebisaidi külastajad loevad ainult lingiteksti, otsides midagi konkreetset. Andke nägemispuudega külastajatele võimalus leida teie veebisaidilt linke ilma igasuguste aimdusteta.

Piirake mitte-HTML-i kujunduselemente

Loovate visuaalsete kaunistuste kasutamine ei teeni kõiki vaatajaskondi ning võib muuta veebikogemuse külastajatele, kes neid ei näe. Mõelge oma veebisaidi mitte-HTML-elementidele ja sellele, kas need on tõesti vajalikud. Arvestage ka sellega, et paljud kasutajad, kes pole nägemispuudega, võivad ka puhtamat lehte heaks kiita.

Foto Nick Karvounis saidil Unsplash

Kognitiivsete puuetega inimeste veebisaitide kujundamine

Kognitiivsete puuete hulka kuuluvad mitmesugused seisundid, nagu Downi sündroom, traumaatiline ajukahjustus (TBI), dementsus, düsleksia ja tähelepanu defitsiidi häire (ADD). Isegi traumajärgne stressihäire (PTSD) hõlmab pikaajalist kognitiivset mõju, mille on põhjustanud psühholoogiline trauma.

Riiklik puuete ja hariduse kättesaadavuse keskus (NCDAE) märgib, et 14,3 miljonil 15-aastasel ja vanemal ameeriklasel on vaimne puue. Samal ajal nõuavad tavapärased vaatajaskonnad juurdepääsetavaid ja reageerivaid veebikogemusi ning juurdepääsetavus täidab mõlemat eesmärki.

Kognitiivsete puuetega külaliste vastuvõtu strateegiad

NCDAE kolm peamist soovitust hõlmavad keskendumist sellele, kuidas kasutajad veebisaidiga suhtlevad ja kuidas see sait reageerib külastajate vajadustele. Üldiselt ei tohiks teie veebisait nõuda üldsuselt liiga palju tööd. Pigem peaksite seadma eesmärgiks iga komponendi tõhususe ja mõjususe.

Kasutage avatud kujundust

Nagu NCDAE märgib, võib õpiraskustega inimestel olla raskusi teksti ja numbrite töötlemise ning ruumilises navigeerimisega. Seetõttu aitab selge ja segamatu kujunduse kasutamine, mis tõstab esile olulised navigatsioonifunktsioonid (menüüd ja lingid), veebikeskkonnas stiimulite arvu vähendada.

Aadressi loetavus ja kasutatavus

Ka loetavuse osas peaks teie veebisaidi koopia olema suunatud üldisele vaatajaskonnale. Enamasti tähendab see lugemistaset, mis on umbes kaheksas klass. Kuigi loetavuse arvestamisel tuleb oma veebisaiti kohandada vähese kirjaoskusega inimestele, peaksite juba algusest peale kirjutama madala mõistmistaseme poole.

Muud seeditava sisu loomise meetodid, nagu pealkirjade ja täppide kasutamine, ühe idee väljatöötamine lõigu kohta ja rea ​​pikkuse piiramine, teenivad kõik nii kognitiivsete puuetega kui ka üldist publikut.

Vältige abrasiivset heli ja videot

Lõpuks on ärevuse või PTSD häirete all kannatavate inimeste jaoks ainulaadne kaalutlus video- ja heli kasutamine lehtedel, eriti kui saidi kasutajatel pole võimalust neid funktsioone peatada või neist väljuda. Kui vähegi võimalik, vältige sissejuhatavat muusikat või videoid, mis mängivad automaatselt, mis võivad kasutajaid valvata.

Autismiga veebisaitide kujundamine

Autismi seisundid kuuluvad küll kognitiivsete puuete kategooriasse, kuid ainuüksi autism teenib üldise seisundi erinevuste tõttu oma kategooria. Kuna autism ulatub suhteliselt kergest kuni raskeni, võivad erivajadused erinevatel kasutajatel erineda.

Riiklik autistlik ühing soovitab siiski mõnda põhilist sammu kasutajate majutamiseks, kellel võib olla sensoorseid ja suhtlemisprobleeme, mis mõlemad on ühised kõigi autismi variatsioonidega. Paljud neist sammudest on kasulikud nii tüüpilistele kui ka muude puuetega inimestele.

Majutada sensoorseid vajadusi

Paljud autismi põdevad inimesed kogevad sensoorseid väljakutseid, kui seisavad silmitsi “hõivatud” keskkonnaga. Kui hoiate oma veebisaidil lihtsaid navigeerimise abinõusid, vältides samas graafika või muude elementide teisaldamist, välditakse ülestimulatsiooni.

Tehke veebisait järjepidevaks

Järjepidevus ja rutiin aitavad sageli autismi põdevatel inimestel säilitada oma igapäevased harjumused ilma stressita. Seetõttu võib igal lehel omapärase kujundusega veebisait teile esteetiliselt meeldida, kuid tõenäoliselt tekitab see autismiga külastajale stressi.

Kasutage sirgjoonelist keelt

Nagu kirjutamine kurtidele, nõuab ka autismiga inimeste sisu kirjutamine metafoorilise keele ja sõnamängu vältimist. Proovige mitte kasutada mitmetähenduslikku keelt, sealhulgas mitme tähendusega sõnu või sünonüüme, mille tähendus on ebaselge.

Taotlege kasutaja testimist

Kui võimalik, kaasake autismiga inimesi oma testimisprotsessi oma veebisaidi kujundamisel. Veenduge, et pakute majutust inimestele, kes reisivad teie asukohta, et end oma keskkonnas mugavalt tunda. See võib hõlmata eelnevat ettevalmistust või kohapealseid külastusi enne testimise alustamist, et teie osalejad saaksid ruumiga harjuda.

Foto autor LiaLeslie Litsentsitud Morguefile’i all

Veebisaidi juurdepääsetavuse suurendamise eelised

Kui teie veebisait on juba aktiivne, võib ülesanne tunduda hirmuäratav, kuid parema juurdepääsetavuse saavutamiseks sammudele on aja jooksul teie ettevõttele kasulik. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab rohkematel inimestel kui kunagi varem veebi omaks võtta ja kasutada.

Üldiselt on teie veebisaidi kättesaadavus mitmesugusele vaatajaskonnale kasulikum kui puudega kasutajatele. Piiratud tehnoloogiakogemusega inimesed, inimesed, kellel on ebatüüpilise vormingu või ekraanisuurusega seadmed, ja üldsus, kes soovivad kiiret, lihtsat ja kasutatavat veebisaidielamust, saavad kõik juurdepääsetavuse suurendamisest kasu (pidades meeles, et teie saidi kiirus sõltub ka korralik veebimajutusteenuste pakkuja – oleme teinud veebimajutuste arvustusi Kanada kohta, veebimajutuste võrdlust Austraalia ja isegi Ühendkuningriigi jaoks).

Kuna teie sihtturg hõlmab tõenäoliselt kõigi võimetega inimesi, pole teie veebisaidi kujundamisel ja rakendamisel põhjust neid konkreetseid rühmi tähelepanuta jätta. Väike lisatöö tähendab nüüd suuremat tootlust hiljem, kui inimesed, kes saavad teie toodet või teenust hõlpsalt kasutada, jagavad kogu ülejäänud veebikommuuni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author