Przegląd Netfirms 2020

W wiecznych słowach wielkiego filozofa Patricka Stumpa (wokalisty Fall Out Boy) „Och, jak potężny upadek”.

Logo NetfirmsKilka lat temu hosting Netfirms był w dużej mierze uważany za jedną z największych i najlepszych gier w mieście. Oferowali niedrogie i wysokiej jakości rozwiązania hostingowe, dzięki którym wiele największych stron internetowych na świecie działało.

Jednak z jakiegokolwiek powodu wydaje się, że niegdyś potężny gigant hostingowy ograniczył ich wysiłki (być może ich dyrektor nudził się i przeniósł na Tahiti… kto wie), aw rezultacie jakość ich usług.

Gdyby ta recenzja została napisana w 2010 roku, przeczytałbyś o tym, jak niezawodne, wszechstronne, niedrogie i wysokiej jakości są Netfirmy.

trend domeny netfirms

Ale to jest 2018 i przykro mi donieść, że Netfirms jest prawie nie do poznania od firmy, w której kiedyś był.

Rzeczywiście, potężni upadli … I upadli mocno.

Ale jak daleko spadł ten niegdyś wielki dostawca hostingu?

Musisz tylko przeczytać i dowiedzieć się ��

TLDR;

Jeśli chodzi o hosting dzielony Netfirms, sugerujemy znalezienie alternatywy. Tak, Netfirms były dobre i tak, mają kilka pozytywnych cech, takich jak solidne czasy działania i nieograniczona liczba pakietów e-mail.

Niestety, mają też całą masę negatywnych stron, takich jak straszne czasy ładowania, ograniczone plany hostingu i jedne z najgorszych recenzji klientów, jakie widzieliśmy w kosmosie.

Jeśli szukasz solidnego planu hostingowego, który nie ma tych negatywów, zalecamy sprawdzenie HostPapa pod kątem potrzeb hostingowych. HostPapa to kanadyjska usługa hostingowa z niskimi cenami wstępnymi, dużą szybkością i planami, które pozwalają na elastyczność wzrostu.

Kim jest Netfirm Hosting?

Pozycjonowanie się jako „Small Business Web Host” Netfirms istnieje już od dłuższego czasu. Firma Netfirms została założona w 1998 roku z Thomasem Savundrą (który od tamtej pory jest współzałożycielem Sync.com) od ponad półtorej dekady. był przejdź do hostingu dla małych firm.

Netfirms Total Domains 2018Jednak po ich przejęciu przez Endurance International Group w 2011 roku sytuacja potoczyła się gorzej.

Biorąc to pod uwagę, firma jest nadal odpowiedzialna za hosting ponad 1,2 miliona stron internetowych i jest członkiem jednej z największych korporacji hostingowych na świecie.

… Co tym bardziej rozczarowuje, że jakość ich usług spadła w tak niewytłumaczalny sposób.

Ale wystarczy lekcje historii. Z ich krótką historią pochodzenia, rzućmy okiem na dzisiejsze wyniki Netfirms i czego możesz oczekiwać od tej kultowej firmy hostingowej.

Plusy Netfirm Hosting

Chociaż istnieje wiele problemów z usługami hostingowymi Netfirms i ogólnymi doświadczeniami klientów, na ich szczęście, radzą sobie całkiem dobrze na kilku ważnych wskaźnikach.

Oto tylko kilka pozytywnych aspektów, które napotkałem podczas przeglądania usług Netfirms.

1. Dobre czasy sprawności i przyzwoita niezawodność

Największą zaletą Netfirms jest ich niezawodność. Nie jest niczym wyjątkowym (jak SiteGround lub A2 Hosting), ale za cenę, którą płacisz, wciąż jest dość solidny.

Netfirms wykres czasu działania uptime

Niestety, nie oferują żadnych gwarancji dostępności (poza tym, że faktycznie będziesz mieć dyspozycyjność), które osiągnęły całkiem dobre wyniki w ciągu naszych 12 miesięcy jako płacących klientów.

Oto okresy aktywności, które zarejestrowałem w ciągu ostatniego roku podczas korzystania z Netfirms:

 • styczeń
 • luty
 • Marsz
 • kwiecień
 • Może
 • czerwiec
 • lipiec
 • sierpień
 • wrzesień
 • październik
 • listopad
 • grudzień

2. Nieograniczone konta e-mail ze wszystkimi pakietami

Wiele, powiedziałbym, „mniej niż etyczne” firmy hostingowe (kaszel Godaddy kaszel) oferują jedno bezpłatne konto e-mail na pierwszy rok twojego planu hostingowego, a następnie pobierają i wygórowaną opłatę za odnowienie w parku 60 USD rocznie na konto.

Na szczęście nie tak działa Netfirms.

Niezależnie od wybranego pakietu, Netfirms zapewnia wszystkim swoim klientom dostęp do nieograniczonej liczby kont e-mail, zapewniając, że możesz dodać dodatkowy poziom profesjonalizmu do swojej witryny i korespondencji.

Netfirms nieograniczona funkcja e-mail

3. Przyzwoita obsługa czatu na żywo

Netfirms czat na żywoChociaż nie oferują jakiejkolwiek oszałamiającej obsługi klienta, takiej jak HostGator lub SiteGround, Netfirms zapewnia swoim klientom dostęp do kompetentnej i elastycznej obsługi klienta za pośrednictwem 24-godzinnych biletów e-mail i bezpłatnego czatu na żywo.

Po sprawdzeniu, jak ich zespół wsparcia działa, dałbym im solidne B +. Ich personel wsparcia na żywo reaguje dość szybko (choć nie od razu) i byli w stanie poradzić sobie ze wszystkimi pytaniami, które im zadałem… Nawet jeśli zajęło im to kilka prób, aby zrobić to dobrze.

Podobnie jak reszta ich usług, obsługa klienta Netfirms jest dobra w cenie, którą płacisz, ale nie jest na równi z innymi gigantami z branży.

Wady Netfirm Hosting

Niestety, za każdą jedną rzecz, którą Netfirms ma rację, mylą się dwie kolejne. Od struktury planów hostingowych po typy serwerów, których używają, do ich okropnych czasów ładowania, oto tylko kilka problemów, które napotkałem podczas korzystania z Netfirms.

1. Dostępne ograniczone plany hostingowe

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Netfirms oferuje mniej więcej taką samą różnorodność planów hostingowych, jak inni główni dostawcy. Ale kiedy faktycznie odklejesz warstwy przysłowiowej cebuli, szybko zdasz sobie sprawę, że wszystko nie jest tak, jak się wydaje.

Plany hostingowe NetFirms

Pomimo tego, że mają trzy różne pakiety hostingowe, Plus (4,45 USD / miesiąc), Advantage (8,99 USD / miesiąc) i Business (12,99 USD / miesiąc), różnice między tymi planami są nominalne.

W rzeczywistości jedyną prawdziwą różnicą między ich planami Plus a biznesplanami jest bezpłatny certyfikat SSL, nieograniczona liczba baz danych SQL i nieograniczona liczba kont FTP. Osobiście nie jestem pewien, dlaczego ktokolwiek zdecydowałby się uaktualnić konto firmowe z tak marną ofertą.

2. Straszne czasy ładowania

Jednym z największych problemów z Netfirmem jest niski czas ładowania.

W 2018 r. Prędkość Twojej witryny wynosi wszystko.

Ponad 47% klientów odrzuci stronę, jeśli zajmie to więcej niż 2 sekundy załadować. Jeśli Twój hosting nie jest w stanie dostarczyć czasów ładowania na poziomie 2000 ms lub niższym, radzę natychmiast przenieść się do nowego dostawcy.

wynik testu prędkości netto

Niestety dla Netfirm czasy ładowania nie były tak szybkie, jak powinny.

Ponieważ nie wdrażają hostingu SSD, ich wydajność jest znacznie niższa niż to, co można by uznać za akceptowalne dla wysokiej jakości hosta internetowego, a sam ten fakt sam w sobie wystarcza, aby zredagować nasze poparcie.

Ale robi się coraz gorzej…

3. Tylko hosting współdzielony

Jeśli chcesz hostować witrynę dla małych firm lub spodziewasz się, że znaczna liczba użytkowników będzie prosić o treści w Twojej witrynie, hosting dzielony nie jest tak naprawdę opcją.

Jasne, działa, jeśli jesteś w fazie rozruchu nowej firmy lub blogujesz, żeby rzucić okiem i chichotać. Ale kiedy skalujesz już ponad 10 000 odwiedzających miesięcznie, w twoim najlepszym interesie jest uaktualnienie do VPS lub dedykowanego pakietu hostingowego. Jeśli tego nie zrobisz, jest to odpowiednik przeprowadzki do mieszkania z 4 innymi współlokatorami na kilka miesięcy przed planowaniem założenia rodziny… Po prostu szykujesz się do świata bólu.

Niestety, Netfirms nie ma dużej różnorodności w swoich pakietach hostingowych.

Jeśli kupujesz hosting za pośrednictwem Netfirms, kupujesz hosting współdzielony… Okres.

Nie oferują serwerów dedykowanych, serwerów VPS ani żadnego innego rozwiązania hostingowego opartego na chmurze. Jeśli więc planujesz skalować swoją witrynę i nie chcesz nękać się ciągłymi awariami serwerów i problemami z przepustowością, radzę zabrać swoją firmę w inne miejsce.

4. Gwarancje rozmyte i zasady zwrotu pieniędzy

Jednym z najbardziej irytujących i wręcz nieetycznych problemów, które zauważyłem na rynku hostingu, są niespełnione gwarancje zwrotu pieniędzy.

Gwarancja zwrotu pieniędzyRozpowszechnianie się niejednoznacznych warunków świadczenia usług i zasad zwrotu pieniędzy skłoniło wielu nieświadomych klientów do dokonania znacznego zakupu, poczucia niezadowolenia z produktu końcowego i żądania zwrotu pieniędzy… Tylko po to, aby znaleźć to jedno małe działanie (takie jak użycie jednego kliknięcia) Instalacja WordPress) unieważniła gwarancję zwrotu pieniędzy.

Niestety, Netfirm wydaje się podążać śladami równie nieuczciwych firm, takich jak GoDaddy, z ich dwuznacznymi i nieetycznymi praktykami fakturowania.

Od nieusunięcia konta hostingowego (i braku zwrotu środków klienta), a następnie odnowienia usługi bez powiadomienia w następnym roku, po rażące odmawianie zwrotów kwalifikującym się klientom, widziałem mnóstwo horrorów w sieci dotyczących Netfirms. praktyki fakturowania.

To jest olbrzymi czerwona flaga i nie powinien być ignorowany przez żadnego potencjalnego klienta.

Jeśli (z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu) zdecydujesz się zaufać Netfirm w stosunku do ich znacznie lepszych konkurentów i zdecydujesz, że chcesz odzyskać swoje pieniądze… Cóż, nie oczekuj, że fundusze zostaną dodane na twoje konto w najbliższym czasie.

5. Straszne recenzje klientów (od 2016)

Chociaż moje własne doświadczenia z Netfirmem można w najgorszym wypadku opisać jako „beznadziejne”, ogół społeczeństwa wydaje się nie zgadzać z moim konsensusem. Najczęstsze słowa i wyrażenia, które pojawiły się, gdy przeglądałem opinie klientów Netfirm, to: „Straszna”, „Okrutna obsługa” i „Kompletna porażka jako hosta internetowego”.

Netfirms ocena klienta

Nie jestem do końca pewien dlaczego inni klienci byli tak bardzo poruszeni usługami Netfirm, jednak od 2016 r. opinia publiczna Netfirm znacznie spadła.

Po kilku godzinach sprawdzania innych forów hostingowych i wątków reddit zauważyłem dość tych recenzji (dosłownie setki), które uznałem za warte wspomnienia.

6. Przestarzałe Centrum Wsparcia

Ostatnim problemem, który napotkałem podczas recenzowania Netfirms, było ich centrum wsparcia. Mimo że masz dostęp do poczty e-mail, czatu na żywo i pomocy telefonicznej, jest wiele razy, w których nie masz ochoty rozmawiać z prawdziwą osobą i po prostu chcesz szybko odpowiedzieć na pytanie hostingowe.

Niestety wydaje się, że Netfirms nie zaktualizował swojego centrum wsparcia, ponieważ zostały nabyte przez Endurance International Group. Podane informacje są tajemnicze i nieaktualne, a najlepsze, aw najgorszym zupełnie nie istnieją.

Jest to dalekie od tego, czego można oczekiwać od firmy posiadającej ponad 1,2 miliona klientów.

Czy zalecamy Netfirms

Dawno, dawno temu odpowiedź brzmiałaby głośno: „Piekło tak”.

Ale dziś trudno powiedzieć „nie”.

Od tandetnych czasów ładowania, przez ograniczone opcje hostingu, po nieetyczne i niejednoznaczne praktyki rozliczeniowe, po prostu nie ma powodu, aby płacić dobre pieniądze za tak słabego hosta, gdy równie łatwo można zapisać się na doskonałą usługę hostingu za pośrednictwem SiteGround, A2 Hosting, lub HostGator.

Niestety, Netfirms, ale wygląda na to, że świecąca gwiazda świata hostingowego całkowicie się wypaliła.

Może Ci się spodobać:

 • Najlepszy hosting
 • Najlepszy kreator stron internetowych
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author