Netfirms İnceleme 2020

Büyük filozof Patrick Stump’ın (Fall Out Boy’un baş şarkıcısı) ebedi sözlerinde, “Ah, nasıl güçlü düşer”.

Netfirms LogosuBirkaç yıl önce, Netfirms web hosting büyük ölçüde şehirdeki en büyük ve en iyi oyunlardan biri olarak kabul edildi. Dünyanın en büyük web sitelerinin çoğunu çalışır durumda tutan uygun fiyatlı ve kaliteli web hosting çözümleri sundular.

Ancak, ne olursa olsun, bir zamanlar güçlü web behemoth barındırma çabalarını geri ölçeklendirilmiş gibi görünüyor, (belki CEO’su sıkıldı ve Tahiti’ye taşındı … kim bilir) ve sonuç olarak hizmet kalitesi.

Bu inceleme 2010 yılında tekrar yazılmış olsaydı, Netfirms’un ne kadar güvenilir, çok yönlü, uygun fiyatlı ve kaliteli olduğunu okudunuz..

netfirms alan adı trendi

Ancak bu 2018 ve Netfirms’in bir zamanlar olduğu şirketten neredeyse tanınmayacağını bildirdiğim için üzgünüm.

Gerçekten, güçlü olanlar düştü… Ve onlar sert düştü.

Ama bu ne kadar büyük web barındırma sağlayıcısı düştü ne kadar?

Sadece okumak ve öğrenmek zorunda kalacak ��

TLDR;

Netfirms’ın paylaşılan barındırma söz konusu olduğunda, bir alternatif bulmanızı öneririz. Evet, Netfirms eskiden iyiydi ve evet, sağlam çalışma süreleri ve sınırsız e-posta paketleri gibi birkaç pozitifleri var.

Ne yazık ki, korkunç yükleme süreleri, sınırlı barındırma planları ve alanda gördüğümüz en kötü müşteri incelemeleri gibi bir sürü negatif var.

Bu negatifleri olmayan sağlam bir barındırma planı arıyorsanız, barındırma ihtiyaçlarınız için HostPapa’ya göz atmanızı öneririz. HostPapa, düşük tanıtım fiyatları, yüksek hız ve büyüme esnekliği sağlayan planları olan bir Kanada barındırma hizmetidir.

Netfirm Hosting Kimdir?

Kendilerini “Small Business Web Host” a yönlendirmek olarak konumlandırmak Netfirms uzun zamandır varlığını sürdürüyor. 1998 yılında on yıldan fazla bir süredir Thomas Savundra (Sync.com’u kurucu ortak olan) ile kurulan Netfirms aslında oldu küçük işletmeler için web barındırma hizmeti.

netfirms toplam alan 2018Ancak, 2011 yılında Endurance International Group tarafından satın alındıktan sonra, işler daha da kötüye gitti.

Bununla birlikte, şirket hala 1,2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapmaktan sorumlu ve dünyanın en büyük hosting şirketlerinden birine üye.

… Hizmetlerinin kalitesinin bu kadar açıklanamaz bir şekilde düşmesi daha da hayal kırıklığı yaratıyor..

Ama tarih dersleri ile yeterli. Kısa orijinli hikayeleriyle Netfirms’un bugünkü performansına ve bu ikonik barındırma şirketinden neler bekleyebileceğinize bakalım.

Netfirm Hosting’in Artıları

Her ne kadar Netfirms’in barındırma hizmetleri ve genel müşteri deneyimi ile ilgili çok fazla sorun olsa da, kredileriyle ilgili bir dizi önemli metrik üzerinde oldukça iyi performans gösteriyorlar.

Netfirms hizmetlerini incelerken karşılaştığım olumlu yönlerden sadece birkaçı.

1. İyi Çalışma Zamanları ve İyi Güvenilirlik

Netfirms’ın en büyük satış noktası güvenilir çalışma süreleridir. Olağanüstü bir şey değil (SiteGround veya A2 Hosting gibi), ancak ödediğiniz fiyat için hala oldukça sağlam.

netfirms çalışma süresi test tablosu

Ne yazık ki, ödeme yapan müşteriler olarak 12 ay boyunca makul bir performans sergiledikleri herhangi bir çalışma süresi garantisi sunmuyorlar (aslında çalışma süresine sahip olmanız dışında).

Netfirms’i kullanırken geçen yıl giriş yaptığım zamanlar şunlardı:

 • Ocak
 • Şubat
 • Mart
 • Nisan
 • Mayıs
 • Haziran
 • Temmuz
 • Ağustos
 • Eylül
 • Ekim
 • Kasım
 • Aralık

2. Tüm Paketlerle Sınırsız E-posta Hesabı

Birçoğu, “etikten daha az” barındırma şirketlerine (öksürük Godaddy öksürüğü), barındırma planınızın ilk yılı için tek bir ücretsiz e-posta hesabı sunacak ve daha sonra hesap başına 60 $ / yıllık baloda ücret ve fahiş yenileme ücreti talep edecek.

Neyse ki, Netfirms bu şekilde değil.

Seçtiğiniz pakete bakılmaksızın, Netfirms tüm müşterilerine sınırsız sayıda e-posta hesabına erişim imkanı sunarak web sitenize ve yazışmalarınıza ekstra bir profesyonellik katmanı ekleyebilmenizi sağlar.

netfirms sınırsız e-posta özelliği

3. İyi Canlı Sohbet Desteği

netfirms canlı sohbetHostGator veya SiteGround gibi akıllara durgunluk veren bir müşteri desteği sunmasalar da, Netfirms ’müşterilerine 7/24 e-posta biletleri ve ücretsiz ücretsiz canlı sohbet yoluyla bilgili ve duyarlı müşteri desteğine erişim sağlar.

Destek ekiplerini adım adım koyduktan sonra, onlara sağlam bir B + verirdim. Canlı destek personeli (anında olmasa da) oldukça duyarlı ve onlara attığım tüm soruları işleyebiliyorlardı … Doğru yapmak için birkaç deneme yapsalar bile.

Hizmetlerinin geri kalanında olduğu gibi, Netfirms’in müşteri desteği ödediğiniz fiyat için iyidir, ancak diğer sektör devlerinden bazılarına eşit değildir..

Netfirm Hosting Eksileri

Ne yazık ki, Netfirms’ın doğru yaptığı her şey için, iki yanlış daha var. Barındırma planlarının yapısından kullandıkları sunucu türlerine kadar acımasız yükleme sürelerine kadar, Netfirms’i kullanırken karşılaştığım sorunlardan sadece birkaçı.

1. Mevcut Sınırlı Hosting Planları

İlk bakışta, Netfirms, diğer büyük sağlayıcıların yaptığı aynı hosting planlarını sunuyor. Ancak, meşhur soğan katmanlarını gerçekten soyduğunuzda, her şeyin ilk göründüğü gibi olmadığını hemen anlayacaksınız..

NetFirms hosting planları

Üç farklı barındırma paketine sahip olmalarına rağmen, Artı (4,45 $ / ay), Avantaj (8,99 $ / ay) ve İş (12,99 $ / ay) bu planlar arasındaki farklar nominaldir..

Tüm gerçeklikte, Artı ve İşletme planları arasındaki tek gerçek fark ücretsiz bir SSL sertifikası, sınırsız SQL veritabanları ve sınırsız FTP hesaplarıdır. Şahsen, neden bu kadar önemsiz bir teklifle kimsenin bir işletme hesabına geçmeyi tercih edeceğinden emin değilim.

2. Korkunç Yükleme Süreleri

Netfirm ile ilgili en büyük sorunlardan biri, alt yükleme süreleri.

2018’de web sitenizin hızı her şey.

Müşterilerin% 47’sinden fazlası, bir web sitesinden 2 saniye yüklemek için. Web barındırıcınız 2000 ms veya altında yükleme süreleri sağlayamıyorsa, hemen yeni bir sağlayıcıya aktarmanızı tavsiye ederim.

netfirms hız testi sonucu

Ne yazık ki Netfirm için yükleme süreleri olması gerektiği kadar hızlı değildi.

SSD barındırma uygulamadığı için, performansları yüksek kaliteli bir web barındırma için kabul edilebilir olarak kabul edilebilecek seviyenin çok altındadır ve bu gerçek, kendi başına, onayımızı düzeltmek için yeterlidir..

Ama daha da kötüleşiyor…

3. Yalnızca Paylaşımlı Hosting

Bir küçük işletme web sitesine ev sahipliği yapmak veya web sitenizde içerik isteyen önemli sayıda ziyaretçi görmeyi düşünüyorsanız, paylaşılan barındırma gerçekten bir seçenek değildir.

Elbette, yeni bir şirketin başlangıç ​​aşamasındaysanız veya tekmeler ve kıkırdamalar için blog yazıyorsanız çalışır. Ancak ayda 10.000 ziyaretçiyi ölçeklendirdiğinizde, bir VPS’ye veya özel bir barındırma paketine geçmek sizin yararınıza olacaktır. Bunu yapmazsanız, bir aile kurmayı planlamanızdan sadece birkaç ay önce 4 oda arkadaşı bulunan bir daireye taşınmakla eşdeğerdir… Kendinizi sadece acı dünyasına hazırlıyorsunuz.

Ne yazık ki Netfirms’in barındırma paketlerinde çok fazla çeşitliliği yok.

Netfirms üzerinden hosting satın alıyorsanız, paylaşılan hosting satın alıyorsunuz… Dönem.

Özel sunucular, VPS sunucuları veya herhangi bir bulut tabanlı barındırma çözümü sunmazlar. Dolayısıyla, web sitenizi ölçeklendirmeyi planlıyorsanız ve sürekli sunucu çökmeleri ve bant genişliği sorunları yaşamak istemiyorsanız, işletmenizi başka bir yere götürmenizi tavsiye ederim.

4. Bulanık Garantiler ve Geri Ödeme Politikaları

Bir web hosting pazarında fark ettik en can sıkıcı ve düpedüz etik olmayan sorunlardan biri yerine getirilmemiş para iade garantiler.

para iade garantisiBelirsiz hizmet şartlarının ve geri ödeme politikalarının yaygınlaşması, pek istemeyen bir müşterinin önemli bir satın alma işlemi gerçekleştirmesine, nihai üründen memnun kalmamasına ve geri ödeme isteğinde bulunmasına neden oldu … Sadece bir ufacık küçük eylemi (tek bir tıklama kullanmak gibi) WordPress kurulumu) para iade garantisini geçersiz kıldı.

Ne yazık ki Netfirm, GoDaddy gibi eşit derecede scuzzy şirketlerin izlerini belirsiz ve etik dışı faturalandırma uygulamalarıyla takip ediyor gibi görünüyor.

Bir barındırma hesabını iptal etmekten (ve müşterinin fonlarını iade etmemekten) ve daha sonra ertesi yıl haber vermeden hizmeti yenilemekten, uygun müşterilere yapılan açık iadeleri reddetmeye kadar, Netfirms ile ilgili çok sayıda korku hikayesi gördüm. faturalandırma uygulamaları.

Bu bir Kocaman kırmızı bayrak ve herhangi bir potansiyel müşteri tarafından göz ardı edilmemelidir.

(Açıklanamayan bir nedenden ötürü) Netfirm’e çok üstün rakipleri konusunda güvenmeyi seçerseniz ve paranızı geri almak istediğinize karar verirseniz… Pekala, yakında hesabınıza yatırılan paranın yakında görünmesini beklemeyin.

5. Korkunç Müşteri Yorumları (2016’dan beri)

Netfirm ile olan kendi deneyimim en kötü ihtimalle “yetersiz” olarak tanımlanabilse de, genel olarak halk benim görüş birliğimle aynı fikirde görünmüyor. Netfirm müşteri incelemeleri aracılığıyla incelediğimde ortaya çıkan en yaygın kelimeler ve kelime öbekleri, “Korkunç”, “Zulümlü hizmet” ve “Web sunucusu olarak tam bir başarısızlık”.

netfirms müşteri yorumu

Tamamen emin değilim neden diğer müşteriler Netfirm’in hizmetleri tarafından çok titizdi, ancak 2016’dan bu yana Netfirm’in kamuoyu önemli ölçüde düştü.

Diğer web forumları ve reddit konuları barındırma kontrol birkaç saat sonra, ben bahsetmeye değer olduğunu hissettim bu değerlendirme (kelimenin tam anlamıyla yüzlerce) yeterince fark ettim..

6. Eski Destek Merkezi

Netfirms’i incelerken karşılaştığım son sorun destek merkeziydi. E-postaya, canlı sohbete ve telefon desteğine erişiminiz olmasına rağmen, gerçek bir kişiyle konuşma zahmetinden geçmek istemediğiniz ve sadece bir barındırma sorusuna hızlı bir yanıt almak istemediğiniz birçok zaman vardır..

Ne yazık ki Netfirms, Endurance International Group tarafından satın alındıktan sonra destek merkezlerini güncellememiş görünüyor. Size verilen bilgiler şifreli ve eskimiş ve en iyisi ve en kötüsü tamamen yok.

Bu, 1,2 milyondan fazla müşterisi olan bir şirketten görmeyi beklediğinizden çok uzak.

Netfirms’i Öneririz

Bir zamanlar, cevap kocaman bir “Cehennem evet” olurdu..

Ama bugün, zor bir “Hayır”.

Çaput yük sürelerinden sınırlı barındırma seçeneklerinden etik olmayan ve belirsiz faturalandırma uygulamalarına kadar, SiteGround, A2 Hosting aracılığıyla mükemmel bir barındırma hizmeti için kolayca kaydolabileceğiniz zaman böyle bir subpar web barındırma için iyi para ödemek için hiçbir neden yoktur. veya HostGator.

Maalesef Netfirms, ancak web barındırma dünyasının parlayan yıldızı tamamen yanmış gibi görünüyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

 • En İyi Web Hosting
 • En İyi Web Sitesi Oluşturucu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author